HK Sibir Novosibirsk ve vypjatém závěru utkání porazil Medveščak Záhřeb rozdílem tří branek a prodloužil jeho neúspěšnou sérii už na čtyři zápasy bez výhry v řadě. Velice dobrým dojmem zapůsobil Alexander Salák, který vychytal všech třiatřicet střel chorvatského soupeře a v nové sezoně si připsal premiérové čisté konto.
59:42
Závěr utkání je hodně vypjatý a chorvatský celek bude oslaben o další hráče. Na trestnou lavici totiž musí usednout McMillan a trest rovnou do konce zápasu inkasoval Brulé.
59:42
58:46
Vyloučení na obou stranách. Za sekání jde za katr Arťomov a držením hole se provinil Giroux.
58:46
57:05
Také druhý trest hostujícího celku je u konce a hraje se tak pět na pět.
56:30
Dvojnásobná přesilovka Sibiru skončila.
55:05
Parlett (Medveščak Záhřeb) sekl do soupeře a poté se strhla další strkanice. Nejvíce se v ní předvedli McMillan (HK Sibir Novosibirsk) a Naumov (Medveščak Záhřeb). Všichni tři zmínění hráči byli potrestáni dvěma minutami.
55:05
55:05
54:30
Hedberg (Medveščak Záhřeb) zbytečně sekl Vereščagina a Meňšikov (HK Sibir Novosibirsk) se posléze pustil do pěstního souboje s Glumacem (Medveščak Záhřeb). Trest pro aktéry bitky je pětiminutový, zatímco Hedberg inkasoval trest pouze na dvě minuty.
54:30
54:30
53:56
Hra se přesunula do středního pásma, kde probíhají souboje o kotouč.
52:22
Krušné chvíle Sibir přečkal a už hraje v pěti.
51:53
Po několika zblokovaných střelách vznikla před Salákem skrumáž, kterou spoluhráči českého brankáře nakonec zažehnali.
50:58
Do zakončení pronikl také Butler a jeho nebezpečný pokus prosvištěl jen těsně kolem bližšího horního rohu Salákovy svatyně.
50:41
Ta opravdu přichází, ovšem s Bezinovou ránou od modré si Salák bez potíží dokázal poradit.
50:22
Trenér Medveščaku Záhřeb si vyžádal oddechový čas, během kterého se pokusil nabudit své svěřence k větší útočné aktivitě.
50:22
Hosté budou mít možnost zahrozit v přesilové hře, kterou mají k dispozici po vyloučení Šalunova za hákování.
49:49
Stále marně hosté hledají recept na zkonsolidovanou obranu Novosibirsku.
48:24
Neskutečný zákrok Taylora! Úplně osamocený Vorošilo se stal adresátem přihrávky k pravé tyči, ale ve velké šanci selhal. Gólman Medveščaku totiž švihl svou lapačkou a puk ukryl v ní, čímž hostům překazil gólovou radost.
47:15
Sibir právě vstřelil branku!
Šumakov v útočném pásmu zachytil kotouč a okamžitě ho adresoval MAXIMU ŠALUNOVOVI, jenž se zjevil mezi kruhy a střelou zápěstím, která zamířila přesně pod horní tyčku, potřetí rozjásal sibirské publikum. Asistence: Sergej Šumakov.
46:24
Tempo hry je nyní na velmi vysoké úrovni, oba týmy se střídají v držení puku a podnikání útočných akcí.
45:47
Chorvatský celek se ubránil a už je kompletní.
44:41
Elo vyděsil Taylora prudkou pumelicí, ale přesunující se strážce svatyně Medveščaku byl na svém místě včas.
43:47
Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Gilbert Brulé – 2 min., hákování).
43:28
Až před Taylora se prodral Arťomov, ale v obtížné pozici svůj bekhend neumístil přesně.
43:12
Na opačné straně zavelel k útoku Vorošilo, jenže z mírného úhlu puk mezi Taylorovy betony nepropasíroval.
42:36
Na gólmana Novosibirsku vystřelil zprava také Parlett, ani on ho ale neprostřelil.
41:44
Bolduc byl zastaven čistým zákrokem obránce Naumova.
40:56
Zápěstím z pravého kruhu vystřelil Larkin a trefil prostor, v němž se vyskytoval Salák.
40:01
Hráči jsou zpět na ledě, třetí třetina tak může začít!
Druhá perioda konečně nabídla divákům to, na co v úvodní třetině marně čekali. Ve 27. minutě využil Kemppainen přesilovou hru a na jeho trefu v závěru prostřední periody navázal Elo. Sibir si tak do závěrečného dějství přinese dvougólový náskok a je na nejlepší cestě za vítězstvím.
40:00
39:24
Hráči chorvatského mužstva se s nepříznivým vývojem snaží něco dělat, ale defenziva Sibiru se zdá být neprostupná.
38:06
Náskok ruského celku zdvojnásobil EERO ELO. Arťuchin si z levé strany najel až před Taylora, který sice udržel puk před brankovou čárou, ale na dorážku finského hráče už nestačil. Asistence: Jevgenij Arťuchin.
36:16
Beljakov podstoupil souboj s jedním z útočníků, po kterém doklouzal až do brány a pusunul ji ze svého postavení.
34:55
Kompletní je už také ruské mužstvo.
34:36
V přesilové hře se ke střele odhodlal Genoway, ale Salák mu vystavil stopku.
34:21
Mahbod je zpět na ledě a Medveščak Záhřeb tak hraje v plné sestavě.
33:38
Brulé projel až za modrou čáru, ale nedokázal přesně zakončit.
32:55
Budeme sledovat hru čtyři na čtyři, protože Arťuchin (HK Sibir Novosibirsk) sekl svého soupeře a byl vyloučen.
32:25
Hosté se okamžitě zmocnili kotouče a vyhodili ho ven z pásma.
32:21
Rozhodčí ukazuje šest hráčů na ledě. Trest, který dostal tým Medveščak Záhřeb odpyká Mahbod.
31:42
A znovu Salák! Tentokrát si úspěšný zákrok připsal po zakončení Glumace a vhazovat se bude po jeho levé ruce.
30:36
Pozorný musel být také Salák, jenž zakročil proti ráně zprava.
29:24
V obrovské šanci se objevil Šumakov, který se šikovně protáhl přes obránce a z mezikruží vyprášil Taylorovu vyrážečku.
28:26
Bezprostředně po vyhraném buly Taylora zaměstnal také Žafjarov a po jeho ráně se znovu bude vhazovat po levici záhřebského brankáře.
28:20
Taylor měl teď spoustu práce, když nejprve musel vyrazit puk po razantní střele a následně pokrýt také dorážku.
27:22
Medveščak Záhřeb je kompletní.
26:51
Pokračuje přesilová hra Sibiru, jehož hráči se usadili v útočném pásmu.
26:16
JOONAS KEMPPAINEN v pravém kruhu obdržel přihrávku Okulova a tvrdě vypálil milimetrově přesně do horního rohu brány. Domácí celek tak k obrovskému nadšení svých fanoušků využil přesilovou hru a otevřel gólový účet zápasu. Asistence: Konstantin Okulov.
25:22
A rovněž za hrubost byli vyloučeni také Sergijenko (HK Sibir Novosibirsk) a Hedberg (Medveščak Záhřeb).
25:22
25:22
Larkin (Medveščak Záhřeb) vyprovokoval strkanici a inkasoval 2+2 minuty za hrubost. Na dvě minuty byl vyloučen Lukin (HK Sibir Novosibirsk).
25:22
25:22
Poměr sil na ledě se vyrovná. Bolduc (Medveščak Záhřeb) totiž inkasoval menší trest za vysokou hůl.
24:40
Domácím se šikovně povedlo vyvézt puk.
24:26
Další oslabení Novosibirsku, kvůli podražení usedl za katr Šalunov.
24:00
Naumov po svém příchodu z trestné lavice neváhal vystřelit a Taylor musel použít svou lapačku.
23:51
23:32
Až nyní Salák musel zkrotit ránu od modré čáry.
22:29
Domácí se zatím brání velmi úspěšně a svým soupeřům nedovolují vystřelit.
21:51
Naumov (HK Sibir Novosibirsk) u mantinelu přidržel soupeře a byl potrestán pobytem na trestné lavici.
20:39
Na opačné straně se ke střele dostal Paré, jenomže neměl dostatečně přesně seřízena mířidla a zařízení tak netrefil.
20:26
Šumakov byl natlačen na Taylora a hra je přerušena.
20:01
Hokejisté už se vracejí na svá místa.
Ve vyrovnané úvodní třetině měli mírnou střeleckou převahu hokejisté Medveščaku Záhřeb, byť hráli dvě minuty v početní nevýhodě. Oba gólmani působili v bráně sebejistě a ofenzivně smýšlející hráče vynulovali, takže druhé dějství, jehož začátek je naplánován přibližně na 15:23, začne za bezbrankového stavu.
20:00
19:48
Larkin nahodil hrací předmět do středního pásma, ale jeho vzdušná přihrávka správného adresáta nenašla.
18:51
Z ostrého úhlu napřáhl Mertl, ale Salák byl u své levé tyče připravený.
17:19
Medveščak Záhřeb přečkal úvodní oslabení bez úhony a už je kompletní.
17:02
Hostům se podařilo osvobodit se.
16:45
Na Taylora vypálil Šumakov, ale gólman chorvatského týmu puk za svá záda nepustil.
16:24
Hokejisté Sibiru ostřelují bránu snad ze všech pozic, ale stále se jim nedaří trefit cíl.
15:19
Vylučuje se až nyní. Mertl (Medveščak Záhřeb) se provinil podražením a byl vyloučen na dvě minuty.
14:45
Po ofsajdu domácích vznikla menší strkanice mezi hráči, nebylo to ale nic vážného, takže se bude pokračovat v plném počtu.
13:14
Až nyní se ve střelecké pozici objevil Hedberg, ale obrannou hráz před sebou prostřelit nedokázal.
11:33
Hosté se opět snaží proniknout do pásma, nicméně to jim v současné chvíli není umožněno.
10:14
Genoway od modré čáry nahodil puk na Saláka, který ho nejprve vyrazil před sebe a poté kotouč před dotírajícím útočníkem raději přikryl pod svou lapačku.
08:20
Kemppainen z levé strany vymyslel přihrávku do předbrankového prostoru, alenajíždějící Elo na kotouč těsně nedosáhl.
07:55
Butuzov byl u mantinelu tvrdě sražen k ledu a zvedá se z něj jen velmi těžce. Zákrok se ale obešel bez vyloučení.
07:24
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu a oba týmy se střídají v držení kotouče.
06:01
Za modrou čáru se dostal Šumakov a jeho pokus z levé strany přizvedla hůl bránícího hráče do ochranné sítě.
05:29
McMillan ztratil v útočném pásmu puk a domácí podnikli rychlý protiútok podél pravého hrazení, ten byl ale záhy zastaven.
03:32
Domácí projeli za brankou a poslali nabídku před ní, tam se objevili Elo a Kemppainen, ale ani jednomu z nich se nepodařilo protlačit touš za brankovou čáru.
02:49
Proti dvojnásobné přesile se rozjel Šumakov, ale duo hostujících obránců ho dokázalo obrat o puk.
02:07
U hrazení vybojoval touš Brulé a prazentoval se jedovatou střelou, kterou skryl Salák ve své výstroji.
01:13
Obránce se zbavil Butler a najel si až k levé tyči, kde se pokusil zasunout kotouč do sítě. Ztroskotal ale na připraveném betonu Saláka.
00:10
Úvodní buly pro hosty, kteří puk okamžitě nahodili do útočného pásma, kde se ho zmocnili hráči Sibiru.
00:01
Domácí zápas odehrají v modrých dresech a hosté budou hrát dresech bílé barvy.
Následovat budou hymny obou zemí, z nichž kluby pocházejí. Diváci nejprve uslyší státní hymnu Chorvatska a poté i ruskou hymnu.
Hokejisté obou mužstev se právě představili divákům.

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Krasikov) – Polášek, Beljakov, Meňšikov, Vereščagin, Naumov, D. Lukin, Sergijenko – Šumakov, Sannikov, Šalunov – Kemppainen, Arťuchin, Elo – Okulov, Fefelov, Vorošilo – Arťomov, Žafjarov, Gubin – V. Butuzov.

Medveščak Záhřeb: Taylor (Hovinen) – Bezina, Parlett, Smith, T. Larkin, Sauve – Mertl, Butler, McMillan – Brulé, Co. Genoway, Hedberg – Bolduc, A. Giroux, Paré – Smejkal, Mahbod, Arkalov – Glumac.

Rozhodčí: Denis Naumov, Alexandr Sergejev – Stanislav Raming, Roman Šichanov.
Češi a Slováci

Na soupisce HK Sibir Novosibirsk nalezneme dvě česká jména. Brankoviště hájí zkušený gólman Alexander Salák a prostor před ním čistí bek Adam Polášek.

Medveščak Záhřeb má v kádru trio českých hokejistů. Defenzivní činnost chorvatského celku má na starost Jakub Krejčík, zatímco Tomáš Mertl a jeho podstatně méně zkušený kolega Jiří Smejkal se starají o produktivitu.
Sibir versus Medveščak

Ve vzájemných zápasech je úspěšnější Medveščak, který zvítězil hned ve čtyřech z předchozích pěti duelů. Jedinou porážku celek z hlavního města Chorvatska zaznamenal v poslední vzájemné konfrontaci, při níž na ledě Novosibirsku utrpěl debakl 0:6.
Postavení v tabulce

Hokejisté Novosibirsku odehráli zápasy se střídavými úspěchy, připsali si dvě vítězství a tři porážky a ve Východní konferenci jim tímto náleží jedenáctá pozice.

Záhřebský celek vstoupil do nového soutěžního ročníku třemi výhrami, svůj dobrý rozjezd si ale v dalších třech zápasech pokazil a v tabulce Západní konference se nachází na osmé příčce.
Pozvánka k utkání

Příjemné páteční odpoledne přeji všem hokejovým fanynkám a fanouškům. Kontinentální hokejová liga má dnes ve svém programu čtyři duely. V tomto textovém online přenosu vám zprostředkujeme utkání mezi HK Sibir Novosibirsk a Medveščakem Záhřeb, jehož úvodní buly je naplánováno na 14:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.