Československá stopa

Adam Polášek (SIB) 1 + 0, 4 střely, 23:30 na ledě
Alexander Salák (SIB) 87% úspěšnost, 2 obdrž. góly
V prodloužení jsme příliš dlouho na branku čekat nemuseli, když se kotouče ujal Sergej Šumakov a trefil naprosto přesně. Sibir si nakonec odnáší dva body, zatímco Metallurg se musí spokojit pouze s jedním bodem. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
62:22
Sibir právě vstřelil branku!
Přeci jen však domácí vyhrávají, když se trefuje SERGEJ ŠUMAKOV, který už místo za Karejevovými zády našel. Přebral kotouč od Okulova a vymetl šibenici. Asistence: Konstantin Okulov.
61:35
Dmitrij Lukin se dostal k vyraženému kotouči na levé straně a koukala na něj odkrytá branka, jenže domácí bek volný prostor netrefil a zamířil mimo tři tyče.
60:57
Arťuchin se rychle otočil s kotoučem a snažil se zaskočit brankáře, ale Karejev opět nepouští puk za svá záda.
60:20
Konstantin Okulov se vyhnul několika protihráčům, avšak nic závratného v útočném pásmu nevymyslel.
60:01
Máme za sebou třetí periodu, ve které dokázali jedinou branku vstřelit domácí, o což se zasloužil bývalý obránce pražské Sparty Adam Polášek. Český reprezentant napřáhnul od modré čáry a propálil vše, co mu stálo v cestě. Před sebou díky jeho zásahu máme prodloužení, které začne za několik okamžiků.
60:00
59:50
Polášek ještě našel Šumakova, nicméně ten už v útočném pásmu bez podpory spoluhráčů nic nevymyslel.
59:03
Na druhé straně v akci i Alexander Salák, na něhož si však hostující hráči nepřišli.
58:30
Joonas Kemppainen vyzkoušel pozornost brankáře, ale ten opět zasahuje.
57:45
Sergej Šumakov vyslal další zajímavou střelu z levé strany, kterou však tentokrát Karejev bezpečně chytá.
57:04
Opět v permanenci český gólman. Sibir po vstřelení vyrovnávací branky přestal hrát, což by se mu mohlo ještě vymstít.
56:27
Alexander Salák musel předvést velmi kvalitní zákrok proti zakončení Artema Michejeva, ale drží puk v lapačce.
55:48
ADAM POLÁŠEK se trefuje od modré čáry a to je bleskově využitá přesilová hra! Situaci ještě muse požehnat videorozhodčí. Karejev nedokázal zachytit tvrdou ránu, kterou zřejmě vůbec neviděl. Asistence: Oleg Gubin, Sergej Šumakov.
55:27
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Kirill Lebeděv – 2 min., faul kolenem).
55:15
Hráči Metallurgu se v posledních minutách pouze brání a snaží se ušetřit trochu času.
54:33
Adam Polášek se rozhodl sám získat zónu, takže nabruslil do útočného pásma a vyslal tvrdou ránu, kterou gólman chytil do lapačky a přerušuje hru.
53:59
Na druhé straně se však do zakončení bekhendem dostali domácí, ale Karejev je dnes hodně pozorný.
52:59
Kirill Semjonov dokázal chvilku podržet kotouč v útočném pásmu a u puku jsou hosté.
51:59
Domácím se nepodařilo založit útok a provinili se zakázaným uvolněním, takže vhazování proběhne před Salákem.
51:20
Sergej Šumakov vzal kotouč a snažil se ho dostat za záda Andreje Karejeva, jenže gólman chytá první pokus i následné dorážky na brankovišti.
50:33
Z levého křídla se pokusil vypálit Damir Žafjarov, avšak jeho pokus se přes obránce nedostal.
49:55
Polášek našel přihrávkou Okulova, ale ten nic zásadního vymyslet nedokázal.
49:05
Hostům se podařilo dostat z obležení, když vyhodili kotouč do středního pásma a vystřídali.
48:15
Na volného Stěpana Sannikova před napůl odkrytou brankou kotouč nedošel.
47:38
Domácí se opět propracovali až do útočného pásma, kde se jim podařilo vybojovat vhazování.
46:24
Přesilová hra domácího celku skončila a vedení hostů i nadále trvá, což pro tým Alexandra Saláka a Adama Poláška není dobrá zpráva.
46:05
Sibir se propracoval do zajímavých střeleckých pozic, ale prostor za zády Karejeva nikdo netrefil.
45:10
Adam Polášek dokázal udržet útočné pásmo po nepříliš povedené domácí akci.
44:50
Hostům se podařilo dostat ke kotouči a vyhodili ho přes všechny čáry.
44:24
Alexej Razumov je vyloučen za hákování. Po odpískání vznikla šarvátka mezi Fatkullinem a Gubin, kteří jsou taktéž odesláni na trestnou lavici.
44:24
44:24
43:14
Artem Arťomov z levé strany vyzkoušel připravenost Karejeva, ale gólman Novokuzněcka opět chytá.
42:30
Jevgenij Arťuchin se za brankou otočil s pukem, ale z druhé strany přijel protihráč, který ho o puk obral.
41:44
Puk skončil v lapačce Alexandra Saláka, takže se bude vhazovat před českým brankářem ve službách Novosibirsku.
40:58
Dmitrij Lukin nahodil kotouč do útočného pásma, leč nikdo z jeho spoluhráčů se k puku dostat nedokázal.
40:01
Ve druhé třetině nebyl k vidění tolik zajímavý hokej jako v první části. O jedinou branku se poměrně překvapivě postarali hosté, když ujel Denis Vicharev a překonal Saláka. Domácím se dlouho nedařilo usadit v útočném pásmu, což se jim povedlo až v závěru třetiny, kdy však Sergej Šumakov trefil pouze brankovou konstrukci. V třetí periodě určitě uvidíme zvýšenou aktivitu domácích, kteří by rádi našli recept na obranu soupeře. Třetí třetina začne přibližně ve 14:16.
40:00
39:54
Do velice dobré střelecké pozice se dostal Sergej Šumakov, jenže jeho rána trefila pouze břevno novokuzněcké branky.
39:08
Hosté dokázali po vhazování získat kotouč a vyhodili ho přes všechny čáry.
38:24
Oleg Gubin se pokusil zaskočit brankáře střelou z úhlu, ale ten se k puku dostal a zalehl ho.
38:01
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Alexandr Komaristyj – 2 min., faul kolenem).
37:41
Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
Nečekaně se do vedení dostávají hosté, když Saláka po rychlém protiútoku prostřelil DENIS VICHAREV, který si nabruslil na střed hřiště. Bez asistence.
36:35
Sergej Šumakov se dostal ke střele mezi kruhy, ale brankáře zaskočit nedokázal.
35:36
Domácí zakládají nový útok ve vlastním obranném pásmu, odkud se zatím nemohou úspěšně dostat.
34:26
Zakázané uvolnění, když podle rozhodnutí sudích Stěpan Sannikov nedokázal dojet kotouč jako první.
33:49
Sibir hraje tvrdý, fyzický hokej, ale zatím není schopen se ve druhé třetině udržet v útočném pásmu a zamknout soupeře před jeho brankou.
32:42
Ze hry míří Kirill Lebeděv, který se pořádně nemůže postavit na nohu po dohrání Alexejem Skabelkou.
31:48
Alexander Salák musel řešit nepříjemnou střelu Artema Michejeva mířící mezi jeho betony, ale nakonec prostor utěsnil a hra je opět přerušena.
31:04
Ivan Vereščagin si vybruslil před branku a střelou prověřil pozornost Karejeva, který však chytá.
30:33
Odpočinutý Žafjarov dostal kotouč a nadělal trochu zmatků v obranném pásmu Metallurgu.
29:55
Přeci jen přišla střela, která ale neletěla na Salákovu branku. U kotouče však zůstávají hosté.
29:40
Hosté se přeci jen usadili v útočném pásmu v přesilové hře, ale zatím vůbec nestřílí.
28:52
V oslabení se vpřed hnali domácí, ale střela Igora Fefelova končí v lapačce Andreje Karejeva.
28:15
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Damir Žafjarov – 2 min., hákování).
27:35
Hosté se v posledních minutách hodně osmělují a dělají svým pohybem soupeři potíže.
25:56
Od modré čáry vyslal pořádně tvrdou střelu Andrej Pervyšin, ale situace je vyřešena a bude se vhazovat před Salákem.
24:49
Hráči Metallurgu se také osmělili a vydali se do útočného pásma, kde však Polášek vybojoval kotouč.
23:54
Alexej Jakovlev se v útočném pásmu bil o kotouč jako lev, ale hostující obrana nakonec uspěla.
22:45
Zákrok si připisuje taktéž Alexandr Salák, který přikryl puk a bude se tedy vhazovat před ním.
21:26
Domácí hokejisté jsou v úvodu druhé periody hodně aktivní, ale zatím se jim nedaří najít volné místo v brance.
20:35
Gubin hledal před brankou Sannikova, ale tomu se místo za zády gólmana najít nepodařilo, protože kotouč netrefil čistě.
20:01
Velice zajímavá první třetina utkání mezi Novosibirskem a Novokuzněckem je za námi a máme zde nerozhodný stav, když se sice domácí dostali do vedení po přesném zásahu Alexeje Skabelky, avšak hosté velmi rychle odpověděli dorážkou Alexandra Komaristého. Kromě toho jsme viděli i kočkování mezi Arťuchinem a Viksnou a regulérní bitku mezi Fefelovem a Semjonovem. Bez zajímavosti není ani situace, kdy byli hosté dvakrát za sebou vyloučeni za příliš mnoho hráčů na ledě. Můžeme se tedy jen těšit, že druhá třetina bude minimálně stejně zajímavá. Další část hry začne přibližně v 13:25.
20:00
19:53
Za Salákem byla povalena branka po souboji Několenka s Lebeděvem, takže ještě uvidíme vhazování sedm vteřin před koncem vteřiny.
19:21
Joonas Kemppainen se dral ke kotouči, ale přes soupeře se nakonec nedokázal propracovat.
18:38
Střela hostujícího celku od modré čáry byla zblokována domácí obranou, takže k Salákovi nedoletěla.
17:34
Igor Fefelov se dostal do zakončení, ale gólman chytá. Poté jsme svědky velmi zajímavé bitky mezi Fefelovem a Semjonovem, po níž oba hráči odchází na trestnou lavici. Fefelov je na trestné lavici pochválen kapitánem Arťuchinem.
17:34
17:01
Kirill Lebeděv poslal z levé strany propagační pokus na Saláka, který raději přikryl kotouč a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.
16:21
Výbornou indiviudální akci předvedl Konstantin Okulov, který se dostal přes několik protihráčů, ale puk končí jen na horní síťce. Poté se do konfliktu dostali Arťuchin s Viksnou a domácí kapitán shodil rukavice, načež se do soupeře pustil pěstmi, takže zde máme vyloučení. Oba hráči jsou vyloučení na 2+2 minuty za hrubost.
16:21
15:16
Domácí už se trošku z rychlé vyrovnávací branky vzpamatovali a snaží se hrát v útočném pásmu.
14:17
Ilja Několenko poslal tvrdou ránu od modré čáry, kterou dokázal Andrej Karejev vyrazit do strany.
13:31
Domácí jsou hodně zaskočeni a momentálně hraje Novokuzněck v útočném pásmu.
12:17
Salákovi vypadnul kotouč po střele Ignata Zemčenka a ALEXANDR KOMARISTYJ měl hodně prostoru, takže mohl pohodlně trefit volný kotouč za záda českého brankáře. Asistence:
11:40
Hosté by rádi našli na úvodní branku odpověď, takže se vydávají do útočného pásma.
10:49
Po zmatcích v obraně Novokuzněcku se k dorážce dostal ALEXEJ SKABELKA a posílá svůj celek do zaslouženého vedení. Asistence: Jurij Sergijenko.
10:30
Damir Žafjarov se dostal do zajímavého zakončení z pravé strany, ale brankář Karejev dokázal puk chytit a přikrýt.
08:45
Neuvěřitelné, Jazkov míří zpět na trestnou lavici, protože Novokuzněck opět nezvládnul střídání! To je málo vídaná situace.
08:33
Metallurg se nakonec dokázal ubránit a Sibir si žádnou velkou příležitost nevypracoval.
07:35
Domácí se usadili v útočném pásmu, kde se snaží najít skulinu v obranném postavení soupeře.
06:33
Chybné střídání hostů stojí Metallurg přesilovou hru.
06:27
Domácím se podařilo dostat kotouč pryč z vlastní obranné zóny, čímž šetří čas.
05:49
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Jurij Sergijenko – 2 min., vysoká hůl).
05:26
Na pozoru musel být i Alexander Salák, ale první střelecký pokus na svou branku dokázal vyřešit.
04:50
Kirill Semjonov dokázal získat kotouč, avšak hostům zatím hodně vázne kombinace, takže puk po chvíli získal Lukin.
04:20
Hosté neví, kam dřív skočit, navíc teď jim kotouč utekl až na zakázané uvolnění, takže nemohou ani vystřídat.
03:50
Domácí i nadále pokračují v dobrém vstupu do utkání a zatlačili soupeře do obranného pásma i po skončení přesilové hry.
02:48
Artem Arťomov se dostal do zakončení, ale Andrej Karejev předvedl výborný zákrok a útočníka soupeře vychytal.
02:21
Střela od modré čáry v podání Sibiru nebyla příliš přesná a branku netrefila.
01:56
Damir Žafjarov vybojoval kotouč pro Arťuchina a domácí mohou kombinovat v útočném pásmu.
01:32
Domácím se nepovedl přechod do útočného pásma a Kemppainen musí odevzdat kotouč kvůli postavení mimo hru.
01:20
Hostům se podařilo odpravit kotouč přes všechny čáry, takže Sibir musí začít s útokem v obranném pásmu.
00:52
K puku se dostal Adam Polášek, který hledal někoho ze spoluhráčů v lepší pozici, ale zatím nenašel.
00:25
Stěpan Sannikov se hnal do zakončení, ale byl seknut soupeřem, takže Nikita Ljamkin pyká na trestné lavici.
00:01
Oba celky jsou na ledové ploše a arénou právě zní hymna Ruské federace.

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Krasikov) – Beljakov, Polášek, Sergijenko, Vereščagin, Několenko, D. Lukin, Naumov – Okulov, Šumakov, Sannikov – Kemppainen, Arťuchin (C), Žafjarov – A. Jakovlev, Fefelov, S. Ivanov – Skabelka, Gubin, Arťomov – D. Vorobjov.

Metallurg Novokuzněck: Karejev (M. Birjukov) – Pervyšin, Ljamkin, Fatkullin, Kuklev, Arbuzov, Vasilčenko, Viksna, Ďjakov – K. Semjonov, Zemčenko, Komaristyj – S. Butuzov, Vicharev, Jazkov – Solovjov, A. Michejev, Razumov – Jemec (C), Poliščuk, Lebeděv.

Rozhodčí: Lavrentěv, Ovčinnikov – Michel, Strelcov.

Alexander Salák (SIB) – 11 zápasů, 94,1% úspěšnost
Adam Polášek (SIB) – 17 zápasů 1 + 12, 8 TM, 14 hitů
Metallurg Novokuzněck

Novokuzněck je stejně jako v loňském ročníku jedním z nejhorších celků v soutěži a ve Východní konferenci je úplně nejhorší, když doposud získal pouhých 11 bodů ze 17 zápasů a vyhrál jen 4 utkání, z čehož jedno až po samostatných nájezdech. Poslední dvě utkání však dokázal Metallurg zvládnout a připsal si zmíněnou výhru na samostatné nájezdy s Magnitogorskem a porazil i Novosibirsk, který se bude chtít pomstít.
HK Sibir Novosibirsk

Domácí celek bude v utkání s Novokuzněckem jasným favoritem. Nachází se na průběžné páté příčce Východní konference se ziskem 25 bodů ze 17 zápasů. Poslední dobou se však Novosibirsku příliš nedaří a čtyřikrát v řadě nevyhrál. V domácím prostředí má pak Sibir dvě prohry v řadě, což jistě bude chtít přerušit a zapomenout na domácí utkání s Magnitogorskem a Ufou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.