Vladimír Sobotka (OMS) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:34
Střely na branku – 21:18 (12:5, 7:7, 2:5)
Zblokované střely – 7:8
Vyhraná vhazování – 28:21
Trestné minuty – 4:20
Hity – 16:21
Je konec! Hokejisté Omsku už závěr utkání zvládli a porážejí tak Nižnij Novgorod 2:1. Klíčovou postavou zápasu byl domácí útočník Anton Burdasov, který otevřel skóre v 6. minutě a v čase 54:19 zvýšil v přesilovce na 2:0. 74 sekund před koncem ještě zdramatizoval závěr Jevgenij Gračjov, ale více už toho hokejisté Torpeda nestihli.
59:31
Hosté to zkoušejí bez brankáře!
58:46
Torpedo právě vstřelilo branku!
Hosté dramatizují závěr! Šulenin uvolnil JEVGENIJE GRAČJOVA, který vystřelil z mezikruží a puk propadl Šilinovi za brankovou čáru mezi betony. Asistence: Dmitrij Šulenin.
58:00
Junkov nahodil puk na branku ze středního pásma a Proskurjakov byl nucen přerušit hru. Přesně dvě minuty před koncem se vhazuje v obranném pásmu Torpeda.
56:34
Hosté se nemohou dostat do tlaku. Na vstřelení dvou gólů tak mají stále méně času.
55:02
Do konce třetí třetiny zbývá pět minut, hostům se už hodně krátí čas.
54:19
Avangard právě vstřelil branku!
Domácí využívají přesilovku a hodně se tak přibližují k vítězství! Kotouč se odrazil k mezi kruhy stojícímu Pjotrovi Chochrjakovovi, který místo střely ještě nahrál ANTONU BURDASOVOVI a ten trefil odkrytou polovinu hostující svatyně – 2:0. Asistence: Pjotr Chochrjakov.
53:37
Střelu Gustafssona zblokovala defenziva Torpeda. Domácí byli vyhnáni z útočného pásma.
53:02
Potapov by měl být v pořádku. Na střídačce si ještě kontroluje, zda jsou zuby na svém místě.
53:02
Alexandr Osipov trefil kotoučem do obličeje hostujícího kapitána Alexeje Potapova. Hodně nepříjemný moment!
52:48
Na dvě minuty za hákování je vyloučen Stanislav Jegoršev. Domácí tak budou hrát přesilovku.
52:25
Vladimír Sobotka byl v postavení mimo hru. Jelikož po odpískání ještě vystřelil, tak se na něho sesypali hostující hráči. Nešlo ale o nic vážného a vylučovat se tedy nebude.
51:29
Domácí s kotoučem za svou brankou a nikam nepospíchají.
51:01
Po delší době je hra přerušena. Po reklamní přestávce se bude vhazovat před Proskurjakovem.
49:32
Medveděv nahodil puk za hostující branku, kde se ho ujímají hráči Torpeda.
48:43
Už se hraje poměrně dlouho bez přerušení, čas tak ubíhá rychle.
47:52
Střelu od modré čáry pokryl Šilin. Případným dorážkám pak zamezila jeho defenziva.
47:35
Domácí se ve třetí třetině soustředí na defenzivu, ze které vyrážejí do rychlých brejků.
46:06
Po pěkné spolupráci hostujících hráčů střílel z mezikruží Alexandr Frolov. Bývalý útočník LA Kings zamířil nad.
45:28
Z levé strany střílel zápěstím Lemťugov. Proskurjakov jeho pokus vyrazil.
45:19
Zakázané uvolnění také na druhé straně.
44:49
Hostům bylo odpískáno zakázané uvolnění, hra se tedy stěhuje před Proskurjakova.
44:18
Už poněkolikáté se domácí sami vytlačili z útočného pásma.
43:02
Hra se přelévá ze strany na stranu, ale zatím bez šancí.
41:58
Medveděv nedosáhl na přihrávku spoluhráče a byl zahnán do středního pásma.
41:31
Kličkovanou Zubova zastavil obránce. Hosté tak mohou dopředu.
40:48
Domácí vyhodili kotouč přes všechny čáry, ale icing se nepíská. Zřejmě puk někdo tečoval.
Hity – 7:16
Ve druhé třetině jsme gól neviděli a Omsk tak stále drží nejtěsnější náskok. Hosté se oproti úvodní části zlepšili a minimálně vyrovnali hru. Gólman Avangardu Oleg Šilin svůj tým musel několikrát podržet a i jeho zásluhou sibiřský celek nadále vede.
Další třetina začne přibližně ve 15:43.
40:00
39:58
Ještě přišla střela Cartera Ashtona. Tu pokryl Šilin a tak uvidíme zřejmě poslední buly ve druhé periodě.
39:29
Oba celky jsou v plném počtu.
39:01
Začala poslední minuta druhé části.
38:35
Ve hře 4 na 4 zahrozil Martynov. Domácí bek pálil z levého kruhu a Proskurjakov musel rychle secvaknout betony.
37:28
Oboustranné vyloučení. Jevgenij Medveděv fauloval Vjačeslava Kuljomina a je vyloučen za nedovolené bránění. Potrestán je však také hostující hráč, který, dle sudích, pád zveličil.
37:28
37:18
Denis Paršin se natlačil až před branku a už se zdálo, že bude zasouvat kotouč za záda Proskurjakova. Hostující gólman ale dokázal druhému gólu ve své síti zabránit!
36:55
Rozhodčí teď hostům odpustili icing. Hraje se dál.
36:09
Po střele z levé strany musel zasahovat Proskurjakov. Domácí získali buly v útočné třetině.
35:48
Sibiřský celek odehrál oslabení velmi dobře. Už je kompletní.
35:10
Opět se domácí osvobozují.
34:32
Domácí k radosti svých fanoušků vyhazují.
33:47
Hosté si zahrají vůbec první přesilovku. Nikita Nikitin je vyloučen za hákování.
33:24
Další zakázané uvolnění Avangardu.
33:14
Hosté v posledních minutách ožili a minimálně vyrovnali hru. Hráči Omsku se dopustili icingu.
32:20
Galuzin uvolnil obránce Šulenina, který před sebou měl dost prostoru. Jeho rána z pravého kruhu však byla sražena do ochranné sítě.
31:55
Nahození z rohu hřiště podržel před dotírajícími hráči Novgorodu Oleg Šilin.
31:07
Domácí hokejisty zastavilo postavení mimo hru.
30:58
Před brankou se natahoval po puku Maxim Osipov. Na přihrávku Galuzina však hostující bek nedosáhl.
29:52
Máme za sebou první polovinu zápasu. Stále platí, že jsme viděli jen jeden gól.
28:21
Velkou šanci Dmitrije Šulenina teď pokryl Šilin! Domácí brankář se rychle složil k ledu a rukou vytěsnil kotouč nad!
27:58
Teď sledujeme takovou neučesanou pasáž, oběma týmům teď několikrát nevyšlo založení útočných akcí.
27:03
Hosté v postavení mimo hru.
26:32
Alexandr Osipov, který přišel do Omsku z Dinama Moskva, hraje aktivně. Po jeho nahození musel přikrýt kotouč Proskurjakov.
25:41
Po vhazování střílel Lemťugov, Proskurjakov má kotouč v lapačce.
25:35
Mohlo být vyrovnáno! Dmitrij Sjomin trefil z levého kruhu tyčku a odražený kotouč napálil vedle odkryté klece Potapov!
25:28
24:45
Teď už se hosté osvobozují.
24:14
Po střele Sobotky se kotouč odrazil k Alexandrovi Osipovovi, který z pravého kruhu netrefil poloodkrytou branku!
23:27
Vyloučeným hráčem je hostující Jevgenij Mozer – hákování.
23:27
Na druhé straně přidržel nahození Medveděva v lapačce Proskurjakov. Bude se ale vylučovat.
22:54
Po delší době sledujeme aktivní střídání hostí. Skončilo to ale jen několika střelami z dálky.
21:43
Po střele Zubova se puk odráží za hostující klec.
20:38
Pěrežogin nahodil puk za hostující branku, kde se ho ujímají obránci Nižneho Novgorodu.
Hity – 4:8
Po první třetině vede domácí Omsk nad Novgorodem 1:0. Zatím jediný gól vstřelil v 6. minutě Anton Burdasov, který překonal Proskurjakova pěknou střelou z levé strany. Nutno dodat, že vedení Avangardu je zasloužené, jelikož od vstřeleného gólu byli domácí jasně lepším týmem.
20:00
19:16
Carter Ashton byl v útočném pásmu bez podpory spoluhráčů a domácí tak snadno získali puk.
19:00
Máme tu už poslední minutu první třetiny.
17:51
Hostující svatyni objížděl Lemťugov. Na jeho předávku ale nikdo ze spoluhráčů nedosáhl.
17:33
Hosté ve středním pásmu ztrácí kotouč a už se opět musejí bránit.
16:14
Po delší době si sáhl na puk Oleg Šilin. Ten zastavil střelu Mozera z levého kruhu.
15:39
Medveděv tentokrát pálil od modré, Proskurjakov má puk v lapačce. Domácí jsou od vstřeleného gólu lepším týmem.
15:03
Sobotkovo nahození na branku neprošlo. Hosté vzápětí zablokovali také snahu Medveděva, který z druhé vlny podpořil akci Avangardu.
14:12
Torpedo se ubránilo a je kompletní.
13:33
Osipov chytře nabízel puk na zadní tyčku, kde číhal Alexandr Kučerjavenko. Domácí forvard kotouč před úplně prázdnou klecí netrefil!
12:56
Hosté vyhazují, v oslabení se jim dnes zatím daří.
12:30
Domácí se teď sami vyhodili z útočného pásma. Nikitinovi totiž puk přeskočil hokejku.
12:11
Alexandr Osipov dostal úder holí do obličeje a je tu tedy další domácí přesilovka. Provinil se John Norman.
11:52
Nyní si ale domácí vytvořili velkou šanci! Vladimír Sobotka před brankou podržel puk a počkal si na najetí spoluhráče Maxima Pestuška. Ten z mezikruží vypálil do betonů Proskurjakova!
11:38
Hra se teď uklidnila a odehrává se ve středním pásmu.
10:21
Hosté jsou v plném počtu.
10:04
Další vyhození, přesilovka Omsku se chýlí ke konci.
09:36
Domácím se početní výhoda moc nedaří, Torpedo opět vyhazuje.
09:14
Hostům se podařilo vyhodit.
08:20
Kirill Vorobjov dostává trest na 2+10 minuty za zásah do oblasti hlavy a krku! Domácí si každopádně zahrají přesilovku.
08:20
Kirill Vorobjov podrazil Nikolaje Lemťugova, který spadl na mantinel a nepříjemně se o něj udeřil. Domácí hráč se hodně těžce zvedá z ledu. Bude se vylučovat.
07:58
Hosté se po obdrženém gólu hledají, vůbec jim nevychází rozehrávka.
07:23
Nápor domácích utnul až Ilja Proskurjakov, který po několika střelách dokázal konečně přikrýt kotouč. Následuje reklamní přestávka.
07:09
Od modré pálil z voleje Jegor Martynov, Proskurjakov se musel proti střele rychle přesunout.
06:43
Hokejistům Avangardu bylo odpískáno postavení mimo hru. Denis Paršin byl v útočné třetině dříve než puk.
05:54
Domácí jsou povzbuzeni a opět se usadili v útočném pásmu.
05:08
Domácí jdou do vedení! Kotouč do útočného pásma zavezl ANTON BURDASOV, který z vrcholu levého kruhu vystřelil a puk zapadl k bližší tyčce Proskurjakovovy svatyně. Rozhodčí si raději ještě prohlédli videozáznam, ale kotouč se opravdu odrazil ven až od zadní konstrukce branky. Asistence: Jevgenij Medveděv.
04:27
Dobré střídání hostí. Kuljomin velice nebezpečně operoval před Šilinovým brankovištěm, poté ještě pálil od modré Maxim Osipov a domácí gólman zakročil lapačkou.
03:57
Na druhé straně se prezentoval nebezpečnou střelou z pravého kruhu Vjačeslav Kuljomin. Šilin puk vyrazil ramenem do ochranné sítě.
03:29
Elitní řada Omsku soupeře uzamkla do jeho obranného pásma. Větší šance z toho ale zatím nebyla.
02:52
První zákrok si připsal Proskurjakov. Hostující gólman vyrazil do rohu pokus Pestuška.
02:04
Rozvážná rozehrávka hostí od vlastní branky. Zatím se hraje poměrně opatrně.
01:25
Teď už musel Šilin zasahovat proti přímé střele. Kotouč je v jeho výstroji.
00:53
Za obranu Avangardu se se tlačil jeden z hostujících hráčů. Vše vyřešil Šilin, který mu stačil vypíchnout kotouč.
00:10
Záhy je ale jejich snaha přerušena. Rozhodčí nařídili buly ve středovém kruhu.
00:06
Úvodní buly vyhrál Vladimír Sobotka. Domácí tak mohou založit první útočnou akci.
00:01
Aktéři utkání již nastupují na ledovou plochu. Nyní zazní hymna Ruské federace.

Avangard Omsk: Šilin (D. Kostin) – J. Medveděv, Martynov, Nikitin, A. Osipov, Lisov, Gustafsson, Děrvuk – Pestuško, Sobotka, Pěrežogin – Paršin, Zubov, Pjanov – Burdasov, Chochrjakov, Kučerjavenko – I. Michejev, Juňkov, Lemťugov.

Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (Kasutin) – M. Osipov, K. Vorobjov, Jegoršev, I. Višněvskij, Lofquist, Šulenin, Aljajev – D. Sjomin, Galuzin, Frolov – Ashton, Rasskazov, Žerděv – Šurakov, Mozer, Gračjov – V. Kuljomin, Norman, D. Iljin – A. Potapov (C).

Rozhodčí: Kulakov, Ravodin – Otmachov, Raming.
Československá stopa:

Vladimír Sobotka (OMS) – 11 zápasů, 8 bodů (3+5)
Dominik Furch (OMS) – 26 zápasů, průměr 1,91, úspěšnost 93,2 %
Avangard Omsk:
Ambiciózní celek ze Sibiře nasbíral ve 27 zápasech 46 bodů, což v tabulce Východní konference stačí na druhé místo. V posledních týdnech však není forma mužstva úplně přesvědčivá, o čemž svědčí pouhé dvě výhry z posledních sedmi utkání. Naposledy hokejisté Avangardu prohráli 1:3 v Čeljabinsku. V kádru Omsku najdeme i dva útočníky, kteří jsou ošleháni řadou zápasů v NHL, Vladimíra Sobotku a Kanaďana Dereka Roye.
Torpedo Nižnij Novgorod:
Hokejisté Torpeda rozehráli sezónu velmi dobře. Na svém kontě mají už 51 bodů a v tabulce kvalitní Západní konference jim patří třetí místo hned za suverény z Petrohradu a moskevského CSKA. V posledním utkání před reprezentační pauzou celek Novgorodu zvítězil 2:1 v Soči.
Vítám tu všechny hokejové fanoušky! V úterý se po reprezentační přestávce opět naplno rozjíždí KHL, na programu je hned deset zápasů. Já Vám přiblížím mezikonferenční souboj mezi Avangardem Omsk a Torpedem Nižnij Novgorod. Oba celky patří ve svých konferencích k tomu nejlepšímu a tak se můžeme těšit na zajímavý hokej.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.