Tomáš Marcinko (KUN) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:14
Střely na branku – 10:10 (30:28)
Zblokované střely – 4:4 (12:11)
Vyhraná vhazování – 11:7 (26:26)
Hity – 8:12 (35:30)
Hokejisté Rudé Hvězdy závěrečnému náporu soupeře odolali a připisují si tak vítězství 2:1! O všem rozhodl ve 49. minutě obránce Tuuka Mäntylä, který propálil Kolppanena v přesilovce 5 na 3. Kunlun si tedy připisuje do tabulky čtvrtou výhru a dostává se na aktivní bilanci 4 – 3.
59:45
A branka hostujícího týmu je prázdná, do konce ale zbývá už hodně málo času...
59:44
Hosté si berou oddechový čas!
59:01
Začala poslední minuta třetí třetiny.
58:42
Domácí stále odolávají náporu soupeře. Každou chvíli můžeme očekávat také power-play Nižněkamsku.
57:03
Domácí těžké momenty přestáli. Jsou kompletní!
56:10
Snaha hostí je teď opravdu velká, ovšem Makarov chytá výborně. Všechny střely končí na jeho výstroji.
55:02
Nyní tu je ale šance pro hosty! Anssi Salmela dostává dvě minuty za sekání a oslabuje tak čínský tým.
53:27
Domácí zatím brání velmi kvalitně. Hokejisté Nižněkamsku se dostávají spíše ke střelám z dálky.
51:32
Do dobré pozice si sjel Nikita Ščitov. Pokus hostujícího kapitána nebyl přesný.
51:02
Do konce třetí části zbývá devět minut. Hosté budou muset hrát stále více dopředu a otevírat svou defenzivu.
50:03
Třetí třetina patří díky přesilovkám domácím. Ti v ní vedou na střely 10:3 a celkově 29:21.
49:42
Hosté jsou konečně v plném počtu.
48:52
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Domácí nakonec nabídnutou příležitost přeci jen využívají! Dvojnásobnou přesilovku proměnil ve vedení 2:1 přesnou ranou finský obránce TUUKA MÄNTYLÄ. Asistence: Damien Fleury.
48:11
Kolppanen se teď vykoupil fantastickým zákrokem! Stále tedy 1:1.
47:42
A pro hosty to budou velmi krušné dvě minuty! Brankář Ville Kolppanen dostává trest za sekání a hráči Kunlunu mají k dispozici přesilovku 5 na 3!
47:30
Domácí pokračují ve své přesilovkové snaze. Ještě mají dvě minuty.
47:06
Domácí teď ostřelují brankáře Kolppanena, ale ten svůj celek drží!
46:17
Hosté se zatím dobře brání. Hráči Kunlunu ale ještě mají dost času na to, aby dlouhou početní výhodu zužitkovali.
44:40
Velká nepříjemnost pro hosty! Dmitrij Ogurcov se dopustil tvrdého zákroku, za který dostává trest na 5 + do konce utkání!
44:40
Hra se přelévá ze strany na stranu a nebezpečné situace si vytvářejí oba celky.
42:53
Hosté se v úvodu třetí třetiny snaží přitvrdit a ohrávají souboje u mantinelu. Zatím jim to u rozhodčích prochází.
42:06
Hosté kontrovali velmi dobrým střídáním. Makarova prověřili Bryncev a Porjadin, ale také domácí gólman ukázal své kvality.
40:33
Jako první zahrozil ve třetí části domácí Collins. Kolppanen byl pozorný.
40:11
Dvě třetiny jsme sledovali vyrovnaný zápas. Uvidíme, jakým směrem se bude duel ubírat v závěrečné dvacetiminutovce.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 15:24.
Také ve druhé třetině padl jeden gól. Ten vstřelili hosté z Nižněkamsku a tak platí nerozhodný stav 1:1. O vyrovnání se postaral hned 71 sekund po přestávce Igor Polygalov. Zhruba do poloviny periody se pak na ledě nic moc zajímavého nedělo, ale v jejím závěru hra nabrala zajímavé tempo.

38:04
Dobrou střelou od modré se prezentoval hostující kapitán Ščitov. Makarov ale vyráží.
36:25
Teď zase v útočném pásmu nebezpečně operují domácí. V závěru druhé třetiny duel nabral zajímavé obrátky.
35:17
Hosté mají tlak! Po střele Mäntyly vznikl před Makarovem velký závar, ale domácí gólman situaci přestál bez obdrženého gólu.
34:02
V posledních minutách nám přeci jen přibyly střely na branku. Ve druhé části na ně hosté vedou 6:7. Kunlun většinu z nich zaznamenal ve zmíněné přesilovce.
33:20
Hosté oslabení přežili. Ze strany Kunlunu šlo ale o poměrně kvalitní přesilovou hru.
32:16
Domácí se v přesilovce hodně tlačí do branky. Kolppanen měl co dělat se střelami Salmely a Mäntyly, ovšem snaze soupeře dokázal odolat.
31:19
Domácí budou hrát přesilovku! Andrej Kitarov zvedl hokejku příliš vysoko a oslabuje tak svůj tým.
29:47
Druhá třetina je zatím velmi chudá na střely. Domácí vypálili jen jednou, hráči Nižněkamsku dvakrát.
25:36
Hra se postupně uklidnila a nyní sledujeme spíše boj ve středním pásmu.
22:57
Hosté jsou na koni. Další dobrou příležitost mě l Richard Gynge, ale Makarov se štěstím odolal.
21:11
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Skvělý nástup hostí do druhé třetiny! Na 1:1 srovnává po spolupráci všech tří členů elitní formace IGOR POLYGALOV. Sexton získal kotouč u mantinelu a předal ho Gyngemu, který nahrál před branku Polygalovovi a ten puk procedil pod betony gólmana Makarova za brankovou čáru. Asistence: Dan Sexton a Richard Gynge.
20:01
Další třetina začne přibližně ve 14:36.
Skončila první třetina, po které vede Kunlun nad Nižněkamskem 1:0. O jediný gól se postaral v momentě, kdy skončila domácí přesilovka, Brett Bellemore. Také hosté si vytvořili šance v početních výhodách, ale v jednom případě jim upřelo vyrovnání video a ve druhém tyčka Makarovovy svatyně.

19:41
Domácí si v přesilové hře vytvořili slušný tlak. Kolppanen se má co ohánět!
18:24
Přesilovka pro změnu pro Kunlun. Pavel Kulikov dostal trest za krosček.
17:03
Domácí přežili také druhé oslabení, byť měli i štěstí.
16:23
Hostům zatím není souzeno! Sergejev vyslal od modré čáry projektil, který otestoval pevnost čínské brankové konstrukce!
15:36
Neftěchimik díky přesilovkám již dorovnal statistiku střel na branku. Skóre zatím nikoliv.
15:02
Hosté budou mít k dispozici další početní převahu. Damien Fleury j vyloučen za držení hole.
13:53
Hosté přesilovku nevyužili, Kunlun je v plném počtu.
13:19
Gól neplatí! Domácí tedy stále vedou 1:0.
13:19
Hosté se radovali z gólu! Puk byl v momentě, kdy ho Kolppanen zpacifikoval, někde u brankové čáry a rozhodčí si jdou prohlédnout video!
12:35
Také hosté v přesilovce zahrozili. Ránu Rjasenského vyrazil Makarov.
11:52
Sergej Pereťagin dostává trest na 2 + 10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku. Hosté tak mají šanci vyrovnat!
11:22
Domácí se přeci jen prosazují, byť kotouč skončil v síti až sekundu po skončení přesilové hry! Po Mäntyläově střele od modré se u brankoviště nejlépe zorientoval BRETT BELLEMORE, jenž kotouč dopravil za brankovou čáru. Asistence: Tuuka Mäntylä a Alexej Ponikarovskij.
11:10
Tohle je opravdu výborná přesilovka. Domácí v ní zasypaly gólmana soupeře snad pěti střelami, ale Neftěchimik drží Ville Kolppanen!
10:40
Další střelu na hostující branku vyslal Fleury, Kolppanen ji vyráží.
10:19
Domácí hrají dobrou přesilovku. Jejich kombinace hned dvakrát zakončoval finský obránce Salmela, ale jeho krajan Kolppanen v brance Nižněkamsku byl pozorný.
9:21
Jaroslav Alševskij to u mantinelu přehnal a je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení. Přesilovka pro Kunlun.
8:06
Po aktivním nástupu Číňanů se hra vyrovnala. Teď sledujeme rovnocennou partii.
6:58
Nyní se zase připomněli borci Rudé hvězdy. Kolppanen dobře zasáhl proti ráně Collinse.
6:20
Hráči Nižněkamsku se již po dlouhé cestě rozbruslili a aktuálně poměr střel na branku srovnali na 3:3.
5:39
K nebezpečné střele se propracoval Sergej Koňkov. Makarov byl ale na místě.
4:02
Postupně se osmělují i hosté. Gólman Kunlunu Makarov má na kontě první zákrok.
3:14
Do zakončení se dostal Tchien-siang Sia. Jeden ze tří čínských hráčů na soupisce Kunlunu pro dnešní zápas donutil Kolppanena k zákroku.
1:52
Domácí začali utkání aktivněji. Hostující brankář Kolppanen musel nejprve řešit střelu Viklunda od modré a poté to zkoušel také Marcinko. Platí ale bezgólový stav.
00:01
Zazněly hymny Ruska a Číny. Nyní se vše chystá k zahájení duelu.

Kunlun: An. Makarov (Karhunen) – Jalasvaara (C), Salmela, Pereťagin, Viklund, Bellemore, Mäntylä, Jüe, Mikulovič – Wärn, Lahti, Rau – Fleury, Marcinko, Jašin – Collins, Pereskokov, Ponikarovskij – Veličkin, Jing, T. Sia.

Neftěchimik Nižněkamsk: Kolppanen (Lisutin) – An. Sergejev, Rjasenskij, Berezin, Bryncev, Ščitov (C), Kuzmin, Fazylzjanov, Ogurcov – Gynge, Polygalov, Sexton – Koňkov, D. Makarov, Alševskij – Jakimov, Stas, Kitarov – Porjadin, K. Makarov, P. Kulikov.

Rozhodčí: Soin, Cyplakov – Šalagin, Šišlo.

Martin Bakoš – 5 zápasů, 1 bod (0+1)
Tomáš Marcinko – 6 zápasů, 1 bod (0+1)
Red Star Kunlun:
KHL hrají, nebo si zahrály, celky ze Slovenska, Ukrajiny, Kazachstánu, Česka či Chorvatska, ale klub z hokejově exotické Číny, to tu ještě nebylo nebylo. V létě tak samozřejmě panovalo velké očekávání, jak si nováček soutěže povede. Kádr je ale tvořen především zahraničními hokejisty, kteří rozhodně mají svou kvalitu. Najdeme v něm Rusy, Slováky, Finy či Kanaďany. Čínský hokej zastupují jen čtyři borci, kteří se dostávají na led se čtvrtou formací.

Kunlun dosud odehrál jen šest zápasů, což je suverénně nejméně ze všech týmů, a hlavně proto je v tabulce Východní konference až třináctý. Rudá hvězda disponuje vyrovnanou bilancí tří výher a stejného počtu porážek. Naposledy doma přehrála 4:2 Togliatti, když měla v zápase velkou převahu. Celkově soupeře přestřílela 41:12 a ve druhé části dokonce nevídaně 24:0.
Neftěchimik Nižněkamsk:
Hráči Nižněkamsku za sebou mají deset zápasů, v nichž nasbírali 14 bodů a v tabulce Východní konference jim patří devátá pozice. Z posledních pěti zápasů si Neftěchimik připsal hned čtyři vítězství, byť tři z nich byla jen za dva body. Naposledy však tento celek zabodoval naplno, když na domácím ledě přehrál 2:1 silnou Jaroslavl.
Vítám tu všechny hokejové fanoušky! V úterý pokračuje Kontinentální hokejová liga a do akce půjde také její exotický nováček, tedy čínský klub Red Star Kunlun z Pekingu. Ten na svém ledě přivítá Neftěchimik Nižněkamsk. Postavení v tabulce Východní konference hovoří pro hostující Neftěchimik, ale to je způsobeno hlavně tím, že Číňané dosud odehráli o čtyři zápasy méně než soupeř.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.