Slovenská stopa v utkání

Martin Bakoš (KRS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:25
Tomáš Marcinko (KRS) 0+1, 2 střely, čas na ledě 15:29
Statistiky: Střely: 40-48; Střely na bránu: 24-27; Vhazování: 37-17; Zablokované střely: 8-9; Hity: 8-7; Fauly: 2-2; Trestné minuty: 9-19.
Kunlun zahájil utkání ve Feiyang Ice Skating Center skvěle, když Oleg Jašin dvakrát skóroval a domácí to měli dobře rozehrané. Ufa ovšem dokázala v polovině zápasu zabrat a během necelých tří minut vyrovnat, když se nejprve prosadil Kirill Kaprizov a vzápětí v oslabení Teemu Hartikainen. Druhá třetina za stavu 2:2 mířila k nerozhodnému výsledku, jenže těsně před druhou přestávkou zlomil utkání na stranu Kunlunu v přesilové hře americký útočník Chad Rau. Konečný výsledek. Red Star Kunlun 3 Salavat Julajev Ufa 2.
59:38
Denis Kuljaš tvrdě vypálil na pravém křídle od modré čáry, jeho následná střela ale byla zablokována a Ufa už zřejmě vyrovnat nedokáže.
59:10
Linus Omark ze středního pásma napálil puk do útočného pásma a jeden z jeho spoluhráčů se ocitl v levém kruhu pro vhazování ve skvělé střelecké pozici, jeho následná střela ovšem zamířila mimo!
58:52
Střela Ufy od modré čáry skončila v ochranné síti a hosté během přerušení odvolali brankáře Niklase Svedberga!
58:48
Ufa se usadila v útočném pásmu, jenže zatím se k odvolání brankáře neodhodlala. Na co hosté čekají, to je otázka.
57:47
Red Star vyhodil puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění a vhazovat se bude po pravici Andreje Makarova.
57:10
Kunlun vyhodil puk pouze do středního pásma a v závěru utkání se soustředí především na obranu.
56:24
Arťom Černov skvěle clonil před bránou a Andrej Makarov měl co dělat, aby našel střelu Samiho Lepisteho od modré čáry, ta nakonec ale trefila jednoho z jeho spoluhráčů!
55:32
Hosté se po dlouhé odmlce dostali ke střele, jenže následný pokus z pravého kruhu pro vhazování skončil pouze na vyrážečce připraveného Andreje Makarova.
55:14
Ufa se nemůže dostat do nějakého souvislejšího tlaku a osobně jsem hodně zvědavý na to, zda se ji podaří odvolat brankáře.
54:25
Do konce utkání zbývá odehrát necelých šest minut a Kunlun stále drží jednobrankové vedení. Ufě by pomohla přesilová hra, jenže domácí, stejně jako hosté, hrají ve třetí části velice disciplinovaně.
53:25
Domácí vyhráli vhazování a okamžitě vypálili od modré čáry, následná střela se ale stala snadnou kořistí Niklase Svedberga, který byl uprostřed své klece připraven.
53:06
Hokejisté čínského týmu vlétli po pravé straně do útočného pásma příliš rychle a jejich ofenzivní snahu zastavilo postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
52:03
Damien Fleury dokázal na modré čáře zpracovat neposedný kotouč a na levém křídle se krásně protáhl kolem protihráče, skvělé uvolnění ale vzápětí na vzdálenější pravé tyči gólem završit nedokázal a Niklas Svedberg podržel svůj tým!
50:47
Kunlun se osvobodil za cenu zakázaného uvolnění a hra se vrátila zpět před bránu Andreje Makarova.
50:09
Má slova dokonale podtrhla střela Denise Bodrova, který se konečně zapojil po několika minutách strávených na trestné lavici zpět do hry a z pravého kruhu pro vhazování zamířil vedle vzdálenější levé tyče.
49:18
Samozřejmě, že času je skutečně dost na vstřelení jedné branky, jenže Ufa se až na jednu výjimku ve třetí třetině marně snaží dostat do slibné příležitosti a její střely končí mimo.
48:29
Ve třetí třetině se poměrně málo přerušuje a Salavatu rychle ubíhá čas na vyrovnání, ačkoliv se může zdát, že ho je ještě hromada.
47:50
Vadim Pereskokov zavezl puk po levém křídle do útočného pásma, tam se ale vzápětí ocitl pod tlakem dvou protihráčů a proti přesile následně o puk přišel.
46:55
Jeden z hráčů Ufy zkoušel z levého kruhu pro vhazování zamířit nad lapačkou Andreje Makarova do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, jeho následná střela ale zamířila nad.
46:23
Hokejisté Kunlunu zkusili vypálit z levého kruhu pro vhazování, jejich následná střela ale zamířila mimo a Niklas Svedberg tentokrát zasahovat nemusel.
45:28
Oleg Jašin hraje skvělé utkání a dnes vstřelil již dvě branky, nabízí se tedy otázka, zda završí hattrick. Času je na to rozhodně ještě dost.
45:04
První třetina nabídla gól jeden, zatímco ta druhá hned čtyři. Kdo ví, co nás čeká v té poslední, věřme ale, že se ještě pár branek dočkáme.
44:20
Ve třetí třetině se hraje velice svižný hokej a hra se přelévá v rychlém sledu ze strany na stranu, což nezaujatého diváka musí bavit, domácí fanoušci Red Staru ovšem mají nervy na pochodě.
43:14
Arťom Černov se ocitl před pár okamžiky v blízkosti pravé tyče ve vyložené brankové příležitosti, jenže z metru trefil pouze připravený beton Andreje Makarova a nyní na střídačce těžko rozdýchává zahozenou možnost vyrovnat!
42:26
Nebýt Niklase Svedberga, hosté mohli vstupovat do třetí třetiny klidně s čtyřbrankovým a možná ještě horším mankem.
41:25
Oleg Jašin nebyl daleko od toho, aby zkompletoval hattrick! Ruský kanonýr nabral na levém křídle obrovskou rychlost a sjel si před bránu, na vzdálenější pravé tyči ale nedokázal puk zvednout nad famózně chytajícího Niklase Svedberga!
40:28
V Šanghaji odstartovala závěrečná část utkání, ve které se domácí Kunlun bude snažit uhájit a případně ještě navýšit své jednobrankové vedení.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely: 30-32; Střely na bránu: 17-17; Vhazování: 24-12; Zablokované střely: 6-7; Hity: 5-5; Fauly: 2-2; Trestné minuty: 9-19.
Třetí třetina začne přibližně v 15:42.
Kunlun v úvodu druhé třetiny navázal na skvělý výkon a obrovskou převahu z první části a zásluhou Olega Jašina, který vstřelil svůj druhý gól v utkání, se ujal dvoubrankového vedení. To ovšem hosté dokázali během necelých tří minut smazat, když v dresu Ufy nejprve snižoval Kirill Kaprizov a v oslabení vzápětí vyrovnal Teemu Hartikainen. Aby ovšem o dramatické momenty, mezi které musíme zařadit i potyčku z poloviny zápasu, nebyla nouze, v závěru prostřední části využil Chad Rau přesilovou hru a vrátil čínskému týmu zpět ztracené vedení. Skóre po druhé třetině. Kunlun Red Star 3 Salavat Julajev Ufa 2.
40:00
39:00
Do konce zajímavé druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:36
Michail Vorobjov byl zřejmě tím hráčem, před kterým se v levém kruhu pro vhazování otevřel prostor, jeho následná prudká střela ale zamířila mimo a Andrej Makarov zasahovat nemusel.
36:00
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
CHAD RAU po vyhraném vhazování Tuukky Mäntyly v mezikruží krásně zamíchal s pukem a po jeho potažení doprava zamířil nádhernou střelou o tyč do pravého horního rohu brány! Lépe už to trefit nešlo a Kunlun si bere během početní převahy v závěru druhé třetiny ztracené vedení zpět. Asistence: Tuukka Mäntylä.
35:30
Denis Kuljaš před pár okamžiky přispěl výraznou měrou k vyrovnání, jenže nyní v obranném pásmu zahákoval jednoho z protihráčů a usedl na trestnou lavici.
34:59
Utkání ve druhé třetině přináší mnoho dramatických momentů a srdce hokejového fanouška musí jen plesat. Radost mohou mít fanoušci na Slovensku, protože útočník Tomáš Marcinko již zaznamenal jeden kanadský bod za asistenci.
33:09
Domácí zakončili rychlý protiútok střelou z levého kruhu pro vhazování, která mířila přesně ke vzdálenější pravé tyči, Niklas Svedberg ji ale dokázal levým betonem vyrazit mimo!
32:59
Igor Makarov krásně vypálil z mezikruží a jeho střela těsně nad ledem mířila k levé tyči, Andrej Makarov ji ale dokázal skvělým zákrokem vyrazit a založil rychlý protiútok Kunlunu!
30:48
Ufa právě vstřelila branku!
Denis Kuljaš se sice u boxu časoměřičů ocitl pod tlakem, zády k bráně ale dokázal bekhendovou přihrávkou o mantinel vyslat do samostatného úniku TEEMU HARTIKAINENA, který nad levým ramenem Andreje Makarova zamířil v oslabení přesně do pravého horního rohu brány. Kunlun propadl v útočném pásmu a stav utkání je rázem vyrovnaný 2:2! Asistence: Denis Kuljaš.
29:19
Denis Bodrov ještě dostal deset minut za nesportovní chování.
29:19
Denis Bodrov za zápasnický chvat vyfasoval kromě pěti minutového trestu za bitku s Brettem Bellemorem dvě minuty za zásah do hlavy nebo krku.
29:19
29:19
Na ledové ploše vznikla obrovská mela poté, co jeden z hráčů Ufy u mantinelu naskočil do protihráče a ze vzduchu ho wrestlingovým chvatem povalil k zemi.
28:19
Střela Linuse Omarka z vrcholu pravého kruhu pro vhazování po zpětné přihrávce Denise Kuljaše zpoza brány sice byla sražena mimo, v blízkosti levé tyče se ale dostal k dorážce KIRILL KAPRIZOV, který z úhlu puk dorazil v přesilové hry do odkryté brány. Asistence: Linus Omark a Denis Kuljaš.
27:40
Tomáš Marcinko krátce po vstřelení druhé branky Kunlunu fauloval ve středu obranného pásma a za sekání usedl na trestnou lavici.
27:32
Enver Lisin nabral na levém křídle velkou rychlost a poté z kruhu pro vhazování napřáhl ke střele, která zamířila těsně vedle vzdálenější pravé tyče.
26:59
Tomáš Marcinko na levém křídle rychle zavezl puk do útočného pásma a nádhernou zadovkou přenechal puk Linusovi Videllovi, který krásnou přihrávkou přeš šířku útočné třetiny našel před bránou najíždějícího OLEGA JAŠINA. Ten následně v obrovské šanci nezaváhal a z blízkosti puk usměrnil k pravé tyči. Asistence: Linus Videll a Tomáš Marcinko.
26:26
Zachar Arzamascev vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování tvrdě s příklepem a jeho prudká střela se od mantinelu za bránou odrazila k bližší pravé tyči, kde se k dorážce snažil dostat Dmitrij Černych, Andrej Makarov ale předvedl skvělý reflex a puk dokázal ukrýt pod sebou!
26:00
Kunlun má i po přestávce obrovskou převahu, zatím se mu ale nedaří navýšit své jednobrankové vedení. Ačkoliv dnes Niklas Svedberg jednou inkasoval, tak chytá fantastický zápas.
24:35
Linus Videll si z levého křídla vybruslil před bránu, jenže v blízkosti levé tyče se mu puk svezl po čepeli hole a Niklas Svedberg ho snadno pravým betonem vyrazil.
23:54
Oleg Jašin napřáhl v levém kruhu pro vhazování ke tvrdé střele, a pokud jsem dobře slyšel, tak po jeho ráně zazvonila tyč! Jašinova střela se svezla po těle Niklase Svedberga a poté z venčí ulízla přední levou tyč.
22:44
Domácí se snažili vypálit z pravého kruhu pro vhazování, nakonec se ale ke střele nedostali a Ufa se ubránila.
21:52
Brett Bellemore vzápětí vypomohl obraně, když vyčistil prostor před bránou a Andrej Makarov volný puk přikryl lapačkou.
21:31
Brett Bellemore si najel v blízkosti vrcholu pravého kruhu pro vhazování na odražený kotouč po zablokované střele jednoho z jeho spoluhráčů a tvrdou střelou bez přípravy mířil příklepem ke vzdálenější levé tyči, Niklas Svedberg ovšem vytáhl famózní zákrok, když jeho pokus letící těsně nad ledem vyrážečkou vyrazil před sebe a poté puk odpálil do bezpečí.
20:56
Hra se v rychlém sledu přelévala ze strany na stranu a po několika nepřesných střelách hokejisté hostující Ufy vyhodili puk na zakázané uvolnění.
20:03
Kirill Kaprizov uspěl na vhazování proti Miikovi Lahtimu a Salavat Julajev Ufa se může pokusit v úvodu druhé třetiny pokusit zareagovat na jednobrankové vedení Kunlunu.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely: 16-17; Střely na bránu: 9-6; Vhazování: 9-4; Zablokované střely: 4-4; Hity: 2-2; Fauly: 1-0; Trestné minuty: 2-0.
Druhá třetina začne přibližně v 14:47.
Hokejisté Kunlunu od úvodních minut na ledové ploše v Feiyang Ice Skating Center dominovali a krátce po přečkání oslabení se ujali vedení, o které se bekhendovou střelou o tyč z blízkosti postaral zkušený útočník Oleg Jašin. Během poslední minuty úvodní části se ocitl ve dvou šancích slovenský útočník Martin Bakoš, ani z jedné se mu ale jednobrankové vedení Kunlunu navýšit nepodařilo. Skóre po první třetině. Kunlun Red Star 1 Savalat Julajev Ufa 0.
20:00
19:59
Slovenský útočník se v poslední sekundě první třetiny ocitl v rychlém sledu ve druhé šanci a střelou zápěstím z levého kruhu pro vhazování mířil ke vzdálenější pravé tyči, jeho pokus letící těsně nad ledem ale Niklas Svedberg zastavil lapačkou!
19:29
Martin Bakoš se pokusil v závěru úvodního dějství navýšit jednobrankové vedení svého týmu střelou po ledě z vrcholu levého kruhu pro vhazování, Niklas Svedberg ale včas sklapl betony k sobě a připsal si další dobrý zákrok.
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:51
Damien Fleury si najel na pravém křídle na modré čáře na krásnou diagonální přihrávku svého spoluhráče a poté napřáhl k prudké střele zápěstím, která mířila do bližšího horního rohu brány, Niklas Svedberg ale předvedl skvělý semafor!
17:06
Igor Makarov se ocitl v blízkosti pravé tyče ve velké šanci, včas k němu ale přistoupil jeden z protihráčů a čistým tvrdým hitem mu neumožnil přesně zakončit. Makarov se pokoušel v pádu ještě přihrávat, ale Kunlun se ubránil.
16:09
Arťom Černov na levém křídle po rychlém protiútoku zkusil vypálit v kruhu pro vhazování přes obránce, jenže jeho následná střela zamířila pouze do náruče Andreje Makarova.
15:08
Teemu Hartikainen se ocitl v mezikruží ve velké šanci, jenže puk napálil pouze do hrudi připraveného Andreje Makarova, který ho vzápětí podržel ve své výstroji.
14:04
Linus Videll dostal na levém křídle příliš mnoho prostoru a z ostrého úhlu našel na přední tyči OLEGA JAŠINA, který nabral puk na bekhend a o tyč ho nad vyrážečkou Niklase Svedberga poslal do brány. Kunlun se ujímá po přečkání oslabení vedení 1:0! Asistence: Linus Videll.
12:30
Vyloučený Damien Fleury je zpět na ledové ploše a Kunlun úspěšně přečkal první oslabení v dnešním zápase.
12:16
Linus Omark zkusil vypálit z vrcholu mezikruží tvrdě s příklepem, jenže jeho střela k Andrejovi Makarovovi neprošla a byla sražena mimo.
11:28
Igor Makarov se pomazlil v pravém kruhu pro vhazování s pukem a čekal na vhodný moment na přihrávku, jenže ho nenašel a Teemu Hartikainen se před bránou do zakončení nedostal.
10:30
Damien Fleury v rohu obranného pásma sekl svého protihráče přes ruce a zaslouženě usedl na trestnou lavici.
09:47
Kunlunu se nepodařilo přesně rozehrát a puk podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění. Hra byla přerušena poprvé od obrovské šance Tomáše Marcinka po více než pěti minutách .
09:06
Sean Collins šlápl na levém křídle do pedálů a z kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele zápěstím, kterou skvělý Niklas Svedberg vyrážečkou vyrazil do rohu ledové plochy!
08:06
Hodně dlouho se nepřerušovalo a oba týmy musejí rychle střídat, aby se jejich hráči neutavili.
07:14
Anton Lazarev se ocital na vrcholu pravého kruhu pro vhazování v dobré střelecké pozici a už napřahoval ke střele, čistým hitem ho ale zboural k ledu Tuuka Mäntylä. Krásný hit.
06:17
Zachar Arzamascev napřahoval v pravém kruhu pro vhazování ke střele s příklepem, jenže ve snaze vypálit bez přípravy puk promáchl.
05:39
Domácí hokejisté dominují a před pár okamžiky nechybělo příliš k tomu, aby se ujali zaslouženého vedení. Tomáš Marcinko ovšem ve vyložené brankové příležitosti neskóroval.
04:28
Tomáš Marcinko se ocitl po zpětné přihrávce Damiena Fleuryho, který mu přihrál zpoza brány po vybojovaní kotouče u mantinelu, nikým neatakovaný v obrovské šanci, jenže z blízkosti zamířil pouze do lapačky Niklase Svedberga!
03:17
Andrej Makarov vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Salavatu, který se v úvodu utkání zatím marně snaží dostat do nějaké brankové příležitosti.
02:16
Jeden z hráčů Kunlunu se po krásné zpětné přihrávce zpoza brány ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, jenže Niklas Svedberg dokázal jeho pokus hrudí vyrazit a poté si poradil i s jeho následnou dorážkou!
01:07
Domácí se pokusili vzápětí zaútočit po pravém křídle, jenže jim nevyšel přechod přes útočnou modrou čáru. Ofsajd.
00:44
Domácí se v pravém rohu útočného pásma k ničemu nedostali, po neúspěšném protiútoku Ufy ale na levém křídle zkusil vypálit od modré čáry Joonas Järvinen. Niklas Svedberg si ovšem dobře povyjel z brány a puk ukryl ve svém náručí.
00:02
Utkání mezi Kunlunem a Ufou bylo právě zahájeno a jako první se mohou vydat směrem vpřed domácí hokejisté.
00:01
Hokejisté obou týmů už přichází na hrací plochu a po zaznění čínské a ruské hymny bude moci utkání začít.
V bráně Kunlunu nechybí Andrej Makarov, jehož úspěšnost zákroků činí 91,6% a v průměru inkasuje 2,34 gólu na zápas. Mimo hru je obránce Janne Jalasvaara, který za hození puku po rozhodčím vyfasoval trest na pět utkání. Fin podal odvolání a doufal ve zkrácení trestu, jenže s ním neuspěl.

Kunlun: An. Makarov (Zagidulin) – Mäntylä, Järvinen, Viklund, Bellemore, Pereťagin, Jüe, Mikulovič – Wärn, Rau, Lahti – Videll, Collins, Bakoš – Fleury, Marcinko, Jašin – Veličkin, T. Sia, Pereskokov – Jing.

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Gončarov, D. Vorobjov, Loginov, Lepistö, S. Garejev, Kuljaš, Arzamascev, D. Bodrov – J. Bodrov, Lisin, I. Makarov – Omark, M. Majorov, Hartikainen – Černych, A. Lazarev, A. Černov – M. Vorobjov, Kaprizov, Chripunov.

Rozhodčí: Alexej Bělov, Roman Ščenjov. Čároví: Stanislav Raming, Alexander Otmachov.

Martin Bakoš (KRS) 0+1, +/- -4
Tomáš Marcinko (KRS) 1+2, +/- -6
Vzájemné zápasy

Oba dva týmy se střetávají poprvé v historii.
Salavat Julajev Ufa

Salavat Julajev Ufa v letošní sezóně KHL úspěšně bojuje o účast v playoff a ve východní konferenci mu patří třetí místo. Velkou zásluhu na tom má dvojice Kirill Kaprizov a Teemu Hartikainen, která během posledních pěti zápasů zaznamenala shodně 6 kanadských bodů. Kaprizov zaznamenal čtyři góly a dvě asistence, zatímco Hartikainen tři góly a tři asistence.
Red Star Kunlun

Čínský klub Red Star Kunlun byl vytvořen v rekordním čase a během posledních dnů se mu poměrně daří, když vyhrál čtyři z posledních sedmi zápasů. Red Star založil tým na hráčích z Finska a Severní Ameriky. Jednou z největších hvězd týmu je zkušený Alexej Ponikarovskij, který dokázal vyhrát s Petrohradem Gagarinův pohár a v KHL odehrál přes 700 utkání, což může přitáhnout pozornost fanoušků. Opomenout nelze ani útočníka Maxe Wärna, který pokračuje ve fantastické formě a během posledních pěti zápasů vstřelil tři góly, k nimž přidal dvě asistence.
Čínský tým Kunlun prožívá v KHL se slovenským útočníkem Tomášem Marcinkem v sestavě svou premiérovou sezónu v KHL a ve středu odpoledne ho čeká zápas proti Ufě, která vyhrála třikrát v řadě. Domácí hokejisté naopak budou vstupovat do zápasu se sérií dvou porážek. Podaří se jim jí ukončit?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.