Československá stopa v zápase
Martin Bakoš (KUN) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:50;
Tomáš Marcinko (KUN) 0+0, 4 0 střel, čas na ledě 19:15.
Kunlun vyhrává i druhý západ v základní části KHL. Tentokrát v domácím prostředí dokázal s přehledem porazit Admiral Vladivostok.
58:55
Zápas se v poklidném tempu dohrává, oba týmy vědí, kdo vyhraje tento duel. Domácí zvládli třetí třetinu zejména díky výborně zvládnuté taktické hře ve vlastním obranném pásmu.
58:00
Hlasatel právě ohlásil poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
57:07
Admiral Vladivostok neproměnil svou přesilovku, Kunlun hraje v plném počtu. Necelé tři minuty zbývají do konce třetiny.
56:30
Posledních třicet vteřin z přesilové hry Admiralu. Vladivostok se nemůže vyrovnat v útočném pásmu. Kunlun hraje zodpovědně hlavě před svou brankou.
56:05
Alexandr Mikulovič výborně zamezil šanci soupeře, do přihrávky směřující na volného hráče položil hůl a kotouč odrazil mimo původní směr.
55:24
Nyní má hostující celek asi jednu z posledních možností, díky kterým by mohl zápas zdramatizovat. Domácí tým hraje početní nevýhodu dobře, Tomi Karhunen chytá spolehlivě.
55:07
Vyloučení v týmu Kunlun (Sean Collins – 2 min., hákování).
54:35
Vhazovalo se ve středním pásmu, domácí hokejisté vybojovali kotouč. Vinou nepřesného pasu o něj přišli, a tak hraje soupeř.
52:35
Závěr třetí třetiny se rychle blíží, hostující celek se nyní nemůže dostat do střeleckých pozic. Domácí tým kontroluje hru a hlídá si všechny možné protiútoky soupeře.
51:19
Tomi Karhunen byl pozorný a dokázal si poradit se střeleckým pokusem od modré čáry.
50:01
Sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí nenabízí. Diváci sel ale rozhodně nenudí. K vidění je velké množství osobních soubojů.
48:55
Blíží se polovina třetí třetiny a domácí celek navýšil své vedení na aktuální tři branky. Hosté jsou momentálně horším týmem, nestíhají bruslit.
47:25
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Domácí dávají šestou branku. Krásnou střelou se prosazuje ANSSI SALMELA, který bombou z velké dálky trefil přesně horní část branky Vladivostoku. Asistence: Max Wärn, Miika Lahti.
47:00
Sedm minut hry ve třetí třetině je pryč. S blížícím se koncem třetí periody se nervozita stupňuje. K vidění je čím dál více osobních soubojů a zejména nepřesností.
46:13
Tomi Karhunen podržel svůj tým. Na střelu, kterou vyslal Kirill Voronin, od modré čáry, viděli dobře. Následuje komerční přestávka.
45:36
Kunlun hraje v plném počtu. Hostující celek početní výhodu proměnit nedokázal. Nyní už sledujeme hru pět na pět.
45:10
Domácí celek odehrál druhou polovinu oslabení podstatně lépe. Začal napadat ve středním pásmu. Díky tomu mnoho šancí Admiralu bylo rychle zastaveno.
44:00
Domácí hokejisté dokázali středem hrací plochy kotouč dopravit až za branku Vladivostoku. Kunlun střídá.
43:35
Nyní si přesilovou hru zahraje hostující celek. Ten prohrává o dvě branky, a tak má slibnou šanci na snížení skóre. Admiral vyhrál buly v útočném pásmu, a tak se hned rozestavuje před brankou.
43:33
Vyloučení v týmu Kunlun (Igor Veličkin – 2 min., krosček).
42:21
Kunlun nedokázal proměnit svou početní výhodu, Admiral se celkem v pohodě ubránil. Když už domácí vystřelili, byl Igor Bobkov připravený na správném místě.
42:04
Janne Jalasvaara dorážel kotouč, měl velkou část odkryté branky před sebou. Domácí hráč trefil prostor, kde byl pozorný brankář.
41:22
Polovina domácí přesilové hry je pryč a nutno poznamenat, že hostující celek se s přehledem brání. Kunlun hraje aktivně, ale chybí střelba a přesnější přihrávky.
40:21
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Ivan Gavrilenko – 2 min., vysoká hůl).
40:01
Zajímavý zápas má za sebou dvě třetiny. Domácí aktivněji hrající tým vede zcela oprávně 5:3. Diváci v Le Sports Center v Pekingu sledují velmi atraktivní hokejový duel.
40:00
39:22
Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
Sergej Iljin vystřelil od modré čáry. Kotouč před brankářem Igorem Bobkovem tečoval ANDREJ SIGARJOV. Admiral snižuje na rozdíl dvou branek v samotném závěru druhé třetiny. Asistence: Sergej Iljin.
38:48
V poklidném tempu se druhá třetina dostává. Nyní se hostující celek při pokusu dostat se do útočného pásma provinil, píská se postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu.
37:47
Elitní formace Admiralu pořádně zamotala hlavy domácí pětici. Ta se se štěstím dokázala ubránit. Ke střele se Vladivostok nedostal.
37:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině. Že bychom byli svědky nezajímavého hokeje, to opravdu ne.
36:45
Sledujeme pasáž zápasu, která nabízí rychlý hokej, ani jeden celek nyní nechce udělat chybu. Tomi Karhunen kryje střelu Andreje Koněva. Buly po jeho levé ruce.
35:00
Dostáváme se do finální části druhé třetiny. Domácí celek přečkal oslabení, nyní hraje v plném počtu a začíná znovu kontrolovat dění na ledě.
34:56
Admiral Vladivostok neproměnil přesilovou hru, vyloučení Alexej Ponikarovskij se vrací na ledovou plochu.
34:33
Obránci nyní dokázali kotouč vyhodit přes všechny čáry. Tlak Vladivostoku se zmenšuje, Kunlun střídá velmi rychle.
33:47
Kunhun hraje zatím oslabení velmi dobře. Nedává soupeři mnoho prostoru pro zakončení. Bránící se čtveřice hraje na pokraji svých možností, tlaku soupeře se zatím dokáže bránit.
32:56
Následovat bude komerční přestávka.
32:56
Domácí špatně střídali, hráčská lavice dostává menší trest dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledové ploše.
32:10
Sledujeme rychlý hokej, osobní souboje jsou k vidění zejména ve středním pásmu. Hra se přelévá ze strany na stranu.
31:09
Tuuka Mäntylä chyboval v obranném pásmu, jeho zaváhání nedokázal Kirill Voronin využít. Výborně svou minule napravil, neboť se obětavě položil do střeleckého pokusu.
30:01
Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Diváci se rozhodně nenudí. Domácí celek vede o tři branky, a celkem jsme viděli sedm gólů.
29:04
Dlouhou dobu domácí tým odolával tlaku soupeře. Na tento moment už byli ale hokejisté v červeném krátcí. Andrej Sigarjov našel před brankou stojícího DMITRIJE SAJUSTOVA, který střelou na vzdálenější tyč proměňuje početní výhodu. Asistence: Andrej Sigarjov.
27:22
Vyloučení v týmu Kunlun (Tomáš Marcinko – 2 min., hákování).
26:05
MAX WARM se nejlépe dokázal zorientovat před brankou Vladivostoku. Po nepřehledné situaci dokázal právě Max Warm dostat puk za brankovou čáru. Hosté měli několikrát puk na holi během svého oslabení ale nedokázali jej vyhodit. Bez asistence.
25:47
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Ilja Ivanov – 2 min., vysoká hůl).
24:48
Gól v přesilové hře posílá domácí tým do ještě výhodnější pozice. TUKKA MÄNTYLÄ se po několika šťastných odrazech kotouče dostal až do zakončení. Jeho střela do protipohybu gólmana se ujala. Kunlun vede o tři branky.
24:00
Janne Jalasvaara byl za brankou, pokoušel se dopravit kotouč na útočnou modrou. To se mu ale nepodařilo. Puk končí za brankou Kunlunu. Domácí tak musí vyklidit útočné pásmo a dostat se do něho znovu.
23:25
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Andrej Sigarjov – 2 min., podražení).
22:42
Domácí pětice střídala, obránci měli puk za svou brankou a čekali na příchod nových hráčů. Následně opustili hrací plochu i oni.
22:05
Igor Bobkov raději kryje kotouč rukavicí. Neporozuměl si s obránci, a tak hrál na jistotu. Buly v útočné třetině domácích. Ti kotouč vybojovali. Útočník Max Wärn odvedl pořádný kus práce. Do zakončení se však nedostal.
21:25
Alexandr Kuzněcov se dostal rychle přes neutrální pásmo do útočného a vystřelil. Tomi Karhunen dobře viděl na jeho pokus, ramenem vyrazil před sebe, kde úřadovali beci.
20:55
Hostující útočník Alexandr Gorškov napálil ze středního pásma kotouč do útočného. Gólman domácích puk zastavil a rozehrál na obránce.
20:01
Buly zahajující druhou třetiny vyhrál hostující celek. Admiral se tak mohl rychle dostat do útočného pásma, zatím ale neuspěl. Důvodem byla špatná přihrávka.
20:01
Na hrací ploše je však drobný problém. Voda nezamrzla dostatečně rychle, a tak se úvodní buly druhé třetiny odkládá.
Za malý moment zápas bude pokračovat druhou třetinou.
Úvodních dvacet minut vyšlo velmi dobře domácímu celku, který se dostal do vedení 3:1. Jedná se o první domácí zápa Kunlunu v rámci dlouhodobé části soutěže.
20:00
19:55
V této části hry se už nic nestane. V poklidném tempu se první třetina dohrává, kotouč mají na holích domácí hokejisté a kontrolují situaci.
19:00
Probíhá poslední minuta hry v první třetině, která domácímu celku vyšla na výbornou.
18:47
Gól v přesilové hře a domácí vedou již 3:1! Pohlednou přesilovkovou akci zakončil střelou Miika Lahti. Před brankou jeho pokus skvěle do horní části branky tečoval JANNE JALASVAARA. Asistence: Miika Lahti, Anssi Salmela .
18:17
Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Vadim Krasnoslobodcev – 2 min., podražení).
17:09
Přesilovou hru sice domácí proměnit nedokázali, ale i tak se nyní dostávají do vedení. Oleg Jašin našel skvělou přihrávkou VADIMA PERESKOKOVA, který s přehledem dokázal prostřelit brankáře Admiralu. Asistence: Oleg Jašin, Sergej Pereťagin
16:36
Admiral Vladivostok nyní hraje v plném počtu. Domácí tým nesehrál přesilovou hru vůbec špatně, Igor Bobkov dokázal všechny šance pochytat.
15:30
Polovina přesilové hry je pryč. Kunlun kombinuje v útočném pásmu, ale do výraznější gólové pozice se zatím dostat nemůže.
14:36
Početní výhodu si vyzkouší i domácí celek, Ivan Gavrilenko je vyloučený na dvě minuty za sekání.
13:15
Do zajímavé pozice pro zakončení dostala elitní formace domácího celku. Brankář Vladivostoku celou situaci vyhodnotil velmi dobře, vyjel si proti střelci, který měl hodně omezený prostor pro zakončení.
11:40
Za stavu nerozhodného se oba celky rozhodly, že svou hru otevřou. V hlavní roli jsou nyní útočníci. Hra se přelévá ze strany na stranu. Gólmani ani diváci se rozhodně nenudí.
10:35
Hostující celek dokázal velmi rychle proměnit přesilovou hru. Po bleskové kombinaci se volný kotouč objevil před VLADIMÍREM TKAČJOVEM, který neměl problém poslat puk za brankáře domácích, který byl u druhé tyčky. Asistence: Andrej Sigarjov, Dmitrij Sajustov.
10:24
Druhou přesilovou hru dostává k dispozici hostující celek. Martin Bakoš je nyní vyloučen na dvě minuty za podražení.
09:25
Vadim Pereskokov se dostal ke střele z horní hranice kruhu. Jeho rána nebyla vůbec špatná, ale Igor Bobkov měl dobrý výhled, a tak neměl problém puk ukrýt do rukavice.
09:01
Admiral vyhrál vhazování, díky čemuž se rychle dostal do útočného pásma. Domácí pětice si výborně pokryla soupeřovu formaci, která se tak nemohla dostat do zakončení.
08:35
Domácí si nerozuměli při pokusu o rychlou útočnou akci. Přihrávka byla nepřesná, následuje zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Tomi Karhunenem.
07:55
Igor Bobkov kryje další domácí střelecký pokus. Oleg Jašin to byl, kdo z otočky vyslal kotouč na branku. O malý moment později se konalo vhazování, Kunlun jej vyhrál a znovu vystřelil na branku.
06:45
Následovat bude první komerční přestávka tohoto zápasu. Atmosféra v Le Sports Center je velmi dobrá. Troufám si napsat, že lepší než v kde jaké jiné aréně.
06:14
Igor Bobkov neměl příliš dobrý výhled na střelecký pokus Chad Raua. Gólman Vladivostoku i přes to dokázal kotouč ukrýt do výstroje. Buly v útočném pásmu domácích.
04:35
Domácí celek je i po vstřelené brance dál aktivní. Hostující tým momentálně na svého soupeře nestačí. Kunlun je hlasitě podporován diváky, kterých je podle dostupných informace oficiálně tisíc. Pohled na tribuny napovídá podstatně vyššímu počtu.
03:49
Gól! Domácí jdou do vedení. Kunlun přečkal tlak soupeře a nyní se prosazuje. ANSSI SALMELA to vzal na sebe a prosazuje se střelou ze střední vzdálenosti. Brankář Igor Bobkov nedokázal kotouč zastavit. Asistence: Miika Lahti.
03:12
Domácí celek se celkem snadno dokázal ubránit, vyloučený Bakoš se vrací do hry.
02:50
Bránící se domácí tým se dostal ke kotouči, vyvezl jej přes střední pásmo do útočného a hned vystřelil. Buly v útočném pásmu Kunlunu.
02:01
Tomi Karhunen si připsal velmi dobrý zákrok. Střelu od modré čáry příliš neviděl, spíše instinktivně dokázal zasáhnout. Přesilovou hru hraje Vladivostok poměrně dobře.
01:12
Máme tu první vyloučení, domácí Martin Bakoš dostává dvě minuty za podražení.
00:21
Jako první se ke střele dostali domácí hokejisté. Rudi Jing nedokázal prostřelit brankáře Admiralu.
00:01
Nyní už hymny.
Slovo dostal také prezident KHL.
Na ledové ploše nyní probíhají proslovy plné vzájemné důvěry a spolupráce mezi Kunlunem a KHL. Vyjadřují se obě strany.
Sledujeme slavnostní úvod zápasu, jde o první domácí zápas Kunlunu, tedy prvního čínského týmu, který hraje KHL.

Kunlun: Karhunen (An. Makarov) – Salmela, Jalasvaara, Viklund, Pereťagin, Mäntylä, Bellemore, Mikulovič, Jüe – Lahti, Wärn, Rau – Bakoš, Marcinko, Jašin – Pöysti, Collins, Jing – Veličkin, Ponikarovskij, Pereskokov.

Admiral Vladivostok: Bobkov (Serebrjakov) – Gavrilenko, Blum, Glazkov, Koněv, Iljin, Mnacjan – J. Jakovlev, Sigarjov, Tkačjov – Sajustov, Kazakov, Gorškov – A. Kuzněcov, Krasnoslobodcev, Lugin – I. Ivanov, Barbašev, Makarenko – K. Voronin.

Rozhodčí: Belyajev, Olenin – Sheljanin, Šikhanov.
Oba tyto celky se utkaly v přípravných zápasech. Proti sobě nastoupili dvakrát a vždy se radoval Vladivostok.
Kunlun odehrál úvodní zápas KHL na ledě Chabarovsku. Klub z Pekingu vyhrál 2:1 a hned v prvním zápase slavil historickou výhru. Nyní se premiéra bude konat v Číně.
Hned čtyři zápasy odehrál Vladivostok v letošní sezóně v KHL. Třikrát prohrál, jednou v základní hrací době, dvakrát v nastavení. Předposlední zápas proti Podolsku vyhrál.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Kunlun a Admiral Vladivostok.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.