Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou.
Československá stopa

Jakub Sedláček (RIG) 3 obdrž. góly
Dnešní utkání je za námi. Hosté skvělým výkonem ve třetí třetině dokázali otočit stav utkání z 1:0 na 1:3 a zaslouženě tak zvítězili! Za domácí se dnes trefil pouze v 37. minutě Darzinš. Za hosty se dnes prosadili Jaakola, Lauridsen a Niemi. Hosté si tak po dnešní zasloužené výhře 1:3 připisují do tabulky důležité tři body.

Střely na branku: 24 – 32
59:28
59:00
Právě se nám rozeběhla poslední minutka třetí třetiny.
58:47
Helenius stále drží náskok svého týmu.
58:04
Domácí posílají na branku jednu střelu za druhou, Helenius však zatím drží svému týmu dvougólový náskok.
57:38
Domácí to zkoušejí v šesti! Momentálně tak hrají 6 na 4.
57:29
Oddechový čas pro domácí.
57:28
Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podražení odsedí Sakari Salminen.
57:04
Hosté tedy díky dvěma rychlým gólům otočili vývoj utkání z 1:0 na 1:3!
56:31
Jokerit právě vstřelil branku!
Hosté dávají další branku! Jormakka převzal kotouč na útočné modré, následně si s ním sjel do levého kruhu a přesnou přihrávkou našel před Sedláčkem MIKU NIEMIHO, který neměl problém prostřelit přesunujícího se Sedláčka. Asistence: Pekka Jormakka.
55:41
Hosté otáčejí vývoj dnešního utkání a vedou 1:2! OLIVER LAURIDSEN se dostal ke kotouči na modré čáře, následně nic nevymýšlel a vyslal na branku tvrdou střelu, který rozvlnila síť za Sedláčkovými zády! Asistence: Jesper Jensen a Petteri Wirtanen.
55:00
54:18
Domácím se až nyní podařilo vyhodit kotouč z vlastní třetiny.
53:48
Regin dostal nabito na modrou čáru, jeho následný střelecký pokus ještě před Sedláčkem tečoval Salminen, kotouč však skončil pouze nad brankou.
53:24
Regin nahodil kotouč před branku, kde se nacházel úplně volný Huhtala, ten však kotouč nedokázal tečovat a Sedláček tak následně puk ukryl ve své lapačce.
53:00
Hosté si zahrají další přesilovku. Dvě minuty za napadení odsedí Tim Sestito.
52:54
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.
51:29
Hosté využívají přesilovou hru! TOPI JAAKOLA napřáhl ke střele od modré čáry a jeho bomba skončila až za Sedláčkovými zády! Asistence: Sakari Salminen.
51:18
Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění odsedí Vitalijs Pavlovs.
50:33
Huhtala se tlačil s kotoučem od pravého mantinelu před Sedláčka, to se mu však nakonec nepovedlo, neboť jeden z obránců v leže dokázal puk Huhtalovi vypíchnout.
49:27
Hosté se momentálně nemohou vůbec dostat do útočného pásma přes skvěle zkoordinovanou obranu soupeře.
48:37
Saulietis pouze zavezl kotouč do útočného pásma, ale následně o něj přišel.
47:34
Anttila se dostal do zakončení těsně před Sedláčkem, ten jeho pokus dokázal vyrazit, ale pouze k Hishonovi, který ale z dorážky trefil pouze boční síť.
46:55
V dnešním utkání proti sobě nastupují dva bratři Kuldové. Na ně je také v dnešním utkání upřena velká pozornost.
46:32
Pavlovs vyslal na branku backhandovou střelu z pravého kruhu, ta však nenadělala Heleniusovi větší potíže. Následuje komerční přestávka.
45:36
Marjamäki se snažil s kotoučem prokličkovat středem kluziště až před Sedláčka, to se mu však nepovedlo, neboť proti němu byli hned čtyři protihráči.
45:07
44:40
Hosté se stále nemohou s kotoučem dostat do útočného pásma a tato přesilovka je tak zatím jejich nejhorší v dnešním utkání.
44:06
Polovina přesilovky hostů je za námi. Momentálně se hosté nemohou s kotoučem udržet v útočném pásmu.
43:26
Genoway napřáhl ke střele od modré, jeho pokus však neprošel přes jednoho z clonících obránců.
43:07
Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podražení odsedí Tim Sestito.
42:51
Salminen vyzkoušel pozornost Sedláčka střelou z pravého kruhu, jeho příliš nepovedený pokus však nenadělal Sedláčkovi větší potíže.
42:26
Marjamäki pouze nahodil kotouč do útočného pásma a následně jel střídat.
41:57
Lauridsen drží kotouč za vlastní brankou a čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.
41:19
Ofsajd hostů. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
40:45
Regin se dostal do samostatného úniku, vyzrát na Sedláčka se mu však nepodařilo!
40:05
Hosté vyhráli úvodní buly třetí třetiny, ale ihned o kotouč přišli.
40:01
Další třetina začne přibližně v 20:12.
Druhá třetina je za námi. Ve druhé třetině jsme viděli prakticky celou dobu to samé, co v první třetině, tedy téměř vůbec žádné šance. To se však změnilo v 37. minutě, když se dokázal střelecky prosadit Darzinš a otevřel tak skóre dnešního utkání. Třetí třetina tak bude ještě určitě velmi zajímavá, tak si jí nenechte s námi ujít.

Střely na branku: 18 – 21
40:00
39:33
39:12
Tvrdou střelu Genowaye od modré dokázal Sedláček opět chytit.
39:00
Právě se nám rozeběhla poslední minutka druhé třetiny.
38:41
Až teď se jim to povedlo. Lajunen následně vypálil na branku od modré, jeho pokus však Sedláček době viděl a kotouč dokázal vyrazit mimo tři tyče.
38:15
Hostům se stále nedaří dostat s kotoučem do útočného pásma.
37:52
Hosté se zatím nemohou usadit s kotoučem v útočném pásmu.
37:33
36:57
Riga právě vstřelila branku!
Domácí se dostávají do vedení! LAURIS DARZINŠ se dostal ke střele z mezikruží, svou povedenou střelou sice dokázal Heleniuse překonat, ale kotouč nedoskákal za brankovou čáru. DARZINŠ se však poté opět dostal ke kotouči a střelou z otočky se už podruhé nemýlil. Asistence: Tim Sestito.
35:58
Obrovská šance hostů! Jormakka se řítil s Niemim proti jednomu obránci. Prvně jmenovaný to nevzal sám na sebe a ještě přihrál Niemimu, ale ten nevyzrál na Sedláčka, který si připisuje na své konto velmi důležitý zákrok.
35:36
Komerční přestávka.
35:25
Saulietis poslal před branku přihrávku od levého mantinelu, tam se však nenacházal v tu chvíli nikdo z jeho spoluhráčů a ke kotouči se tak dostal pouze Lauridsen.
34:44
Lajunen vyslal na branku bombu od modré, jeho pokus však Sedláček dokázal vyrazit mimo tři tyče.
34:16
Domácí ztratili kotouč v útočném pásmu a hrát tak mohou hosté.
33:41
33:07
Až teď k ní napřáhl od modré Mullen, jeho pokus však zablokoval jeden z obránců, který si do střely lehl.
32:41
Minuta přesilovky domácích je za námi. Zatím jsme neviděli v podání domácích ani jednu střelu na branku.
32:08
Domácím se však zatím přesilovka vůbec nedaří. Zatím se nedokázali udržet s kotoučem v útočném pásmu déle, než pár vteřin.
31:41
Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podražení odsedí Roope Talaja.
31:06
M. Redlihs napřáhl ke střele od modré čáry, jeho tvrdou střelu dokázal Helenius vyrazit pouze před sebe, ale Pavlovs následně nedokázal kotouč dorazit do poloodkryté klece.
30:23
29:34
Marjamäki se dostal ke kotouči v útočném pásmu, následně však o něj celkem snadno přišel, když mu ho z hole vypích jeden z obránců.
28:52
Další střelu na branku vyslal od modré čáry Regin, jeho pokus však neprošel přes jednoho z clonících obránců.
28:43
Jaakola vyslal na branku střelu od modré, Sedláček však nemusel zasahovat.
28:35
28:34
Keränen vyslal na branku propagační střelu od modré, jeho pokus Sedláček bez problémů chytil do své lapačky.
27:25
K. Redlihs nahodil kotouč před branku od modré čáry, těsně před Heleniusem se kotouč odrazil od bruslí jednoho z obránců nad branku.
26:39
Máme zasebou téměř polovinu utkání, ale branku jsme zatím žádnou neviděli. Doufejme, že se to brzo změní.
25:58
Sčastlivyj vyzkoušel pozornost Heleniuse střelou od modré čáry. Helenius však s tímto pokusem neměl větší potíže.
25:35
Domácí se zbavili kotouče výhozem z vlastní třetiny. Hrát tak mohou opět hosté.
24:52
Genoway napřáhl ke střele od modré čáry, Sedláček však tuto střelu dobře viděl a kotouč tak dokázal v pohodě vyrazit do rohu kluziště.
24:27
Niemi se ukličkoval v útočném pásmu a následně tak o kotouč snadno přišel.
23:42
Indrašis se snažil vystřelit z pravého kruhu, to se mu sice povedlo, ale jeho pokus zablokoval jeden z obránců.
23:31
Další zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude opět před Sedláčkem.
22:54
Meija se snažil projít s kotoučem středem kluziště až do útočného pásma. To se mu sice povedlo, ale následně ho přerušil hvizd čárového, neboť byl v útočném pásmu ještě dříve jeden z jeho spoluhráčů.
22:29
Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
21:59
Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Sedláčkem.
21:31
Ne však na dlouho, neboť jeden z nich o malou chvíli později poslal kotouč o mantinel do ochranné sítě.
21:22
Domácí se usadili s kotoučem v útočném pásmu.
20:22
A. Kulda napřáhl ke střele od modré čáry, jeho pokus však Sedláček dobře viděl a kotouč dokázal vyrazit mimo tři tyče.
20:05
Hosté vyhráli úvodní buly druhé třetiny a ihned se s kotoučem ženou směrem dopředu.
20:01
Další třetina začne přibližně v 19:20.
První třetina je za námi. Zápas je zatím velmi vyrovnaný a tomu také napovídá prozatimní skóre utkání. Domácí se dostali v první třetině do dvou velkých šancí. Nejdříve se v 8. minutě dostal ke střele z levého kruhu zcela osamocený Sčastlivyj, jeho pokus však Helenius skvěle chytil, následně v 11. minutě Shugg promarnil další velkou šanci domácích. Hosté se v první třetině prakticky k ničemu nedostali a tak uvidíme, jak vstoupí do druhé třetiny.

Střely na branku: 10 – 6
20:00
19:22
Domácí drží kotouč na svých holích, ale dopředu se jim už příliš nechce.
19:00
Právě se nám rozeběhla poslední minutka první třetiny.
18:04
Genoway vyslal na branku střelu od modré čáry. Sedláček však tuto střelu dobře viděl a kotouč dokázal vyrazit do rohu kluziště.
17:35
Kotouč opustil hrací plochu. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
16:17
M. Redlihs pouze odevzdal kotouč svému soupeři a následně jel střídat.
15:52
14:59
Sestito vybojoval kotouč v útočném pásmu, poté ho předložil volnému Darzinšovi, ten však následně trefil pouze brankáře Heleniuse do hrudi.
14:14
Kulda zkusil své střelecké štěstí od modré čáry, jeho pokus byl však sražen jedním z clonících obránců do ochranné sítě.
13:38
12:58
Hosté drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
12:12
12:11
Lajunen napřáhl ke střele z pravého kruhu, jeho pokus však srazil jeden z obránců do ochranné sítě.
10:52
Shugg se dostal ke kotouči těsně před Heleniusem, následně se ho snažil překvapit backhendovou kličkou. To však Helenius předpovídal a jeho pokus dokázal chytit!
10:08
Jeden z domácích hráčů zkusil překvapit Heleniuse střelou ze středního pásma. Helenius však tuto střelu v pohodě vyrazil svým pravým betonem do rohu kluziště.
09:27
Hostům se první přesilovka příliš nezdařila, neboť na branku vystřelili pouze jednou.
09:20
08:34
Hosté si mezi sebou špatně přihráli v útočném pásmu a kotouč se tak dostal pouze k jednomu z domácích hráčů.
07:52
Genoway napřáhl ke střele od modré čáry, jeho pokus však srazil jeden z obránců mimo tři tyče.
07:20
Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za hrubost vyfasoval Colton Gillies.
07:03
Sčastlivyj dostal nabito do levého kruhu, jeho následný střelecký pokus však dokázal Helenius skvěle vyrazit mimo tři tyče!
06:54
M. Redlihs se dostal ke střele od modré čáry, jeho pokus nějak nevyděsil Heleniuse, který kotouč v pohodě chytil.
06:36
Hosté si mezi sebou špatně přihráli na vlastní modré čáře a kotouč tak od jednoho z nich skončil až za brankou soupeře. Následuje tedy zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Heleniusem.
06:03
06:02
Ofsajd hostů. Vhazovat se tak bude opět ve středním pásmu.
05:47
Jeden z domácích hráčů vyhodil kotouč odrazem o mantinel mimo kluziště a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
05:15
Sčastlivyj vypálil na branku z levého kruhu, jeho slabou střelu dokázal Helenius v pohodě chytit.
04:20
O'Neill bojoval v útočném pásmu o kotouč hned se dvěma obránci, nakonec se mu však kotouč nepodařilo získat a hrát tak mohou domácí.
03:25
02:47
Jensen drží kotouč za vlastní brankou a čeká, až jeho spoluhráči vystřídají.
02:10
01:24
Lajunen zachytil přihrávku od jednoho ze soupeřů ve středním pásmu.
00:31
Indrašis se dostal s kotoučem středem kluziště až do útočného pásma, následně však o něj přišel.
00:05
Domácí vyhráli úvodní buly první třetiny a ihned se s kotoučem ženou do útočného pásma.
00:01
Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v tmavě červených dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.

Dinamo Riga: Sedláček (Kalninš) – K. Redlihs, Mullen, Cibulskis, Galvinš, Pujacs, Freibergs, Zile – Shugg, Sčastlivyj, Gillies – Darzinš, Sestito, Indrašis – M. Redlihs, Pavlovs, Toluzakov (C) – Saulietis, E. Kulda, Razgals – Meija.

Jokerit Helsinky: Helenius (Zapolski) – Ch. Genoway, A. Kulda, Lajunen, Jaakola, Jensen, Lauridsen, Rautanen – Huhtala, Salminen, Regin (C) – O'Neill, Talaja, Hishon – Jormakka, Niemi, Keränen – Wirtanen, Anttila, Marjamäki.

Rozhodčí: Kulakov, Olenin – Aljošin, Nesterov.
Poslední 3 vzájemná utkání

Din. Riga – Jokerit 0:7
Jokerit – Din. Riga 5:6 po nájezdech
Din. Riga – Jokerit 3:2
Jokerit Helsinky

Jokerit Helsinky se momentálně nachází v tabulce Západní konference na jedenácté příčce s devíti body. Po šesti odehraných zápasech mají na svém kontě 3 výhry a 3 porážky. Všech šest zápasů odehráli venku. V dnešním utkání budou mírným favoritem, ale nic není předem jisté a tak uvidíme jak nakonec dnešní zápas dopadne.

Dinamo Riga

Dinamo Riga se momentálně nachází v západní konferenci na poslední, čtrnácté příčce s pouhými dvěma body. Po šesti odehraných zápasech má na svém kontě 1 výhru po nájezdech a 5 porážek. Na domácím kluzišti letos ještě nehrála, tak uvidíme, jak se jí vydaří premiéra na vlastním kluzišti.

Traktor Čeljabinsk – Din. Riga 3:0
Magnitogorsk – Din. Riga 2:1
Ufa – Din. Riga 2:3 po nájezdech
Sp. Moskva – Din. Riga 4:3
Nižnij Novgorod – Din. Riga 2:0
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu nejvyšší ruské hokejové soutěže KHL mezi Dinamo Riga a Jokerit Helsinky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.