Statistiky: Střely: 60-48; Střely na bránu: 32-21; Vhazování: 17-24; Zablokované střely: 16-14; Hity: 16-17; Fauly: 0-2; Trestné minuty: 0-4.
Na skóre hubené, na šance ovšem velice bohaté utkání dokráčelo do samostatných nájezdů, když na úvodní branku Georgijse Pujacse od pověděl po pár sekund v úvodu třetí části Dmitrij Sjomin. Hosté poté přečkali několik kritických situací a po nájezdech, ve kterých se jako jediný prosadil Dmitri Sjomin, dovršili obrat. Konečný výsledek. Dinamo Riga 1 Torpedo Nižnij Novgorod 2 po nájezdech.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Torpedo Nižnij Novgorod.

Autorem vítězné branky je DMITRIJ SJOMIN.
Gunars Skvorcovs nebyl daleko od toho, aby samostatné nájezdy poslal do čtvrté série, jenže jeho následná střela se od levé tyče odrazila mimo.
Dmitrij Sjomin nevymýšlel nic složitého a střelou nad lapačku Janise Kalninše zamířil do pravého horního rohu branky!
Miks Indrašis se rozhodl pro bekhendový blafák, jenže v blízkostí pravé tyče nedokázal puk zvednout nad brankáře Torpeda.
Fredrik Pettersson se snažil zamířit mezi betony Janise Kalninše, ten je ovšem včas sklapl k sobě a jeho pokus vyrazil.
Mikelis Redlihs také zamíchal těsně před bránou s pukem, jenže ani Ilja Proskurjakov se nachytat nenechal.
Kirill Rasskazov se rozjel jako první na nájezd, jenže po rychlém zamíchání s pukem mezi tři tyče zamířit nedokázal.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení v Areně Riga rozhodnutí nepřineslo a zápas vyvrcholí samostatnými nájezdy. Skóre po prodloužení. Dinamo Riga 1 Torpedo Nižnij Novgorod 1.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:00
Do konce prodloužení, ve kterém se přerušovalo pouze jednou, zbývá odehrát 1 minuta.
63:28
Odpověď zní pro tuto chvíli ne, protože střela Novgorodu od modré čáry z pravého křídla zamířila do ochranné sítě.
63:04
V prodloužení se zatím ani jednou nepřerušovalo a před námi jsou s největší pravděpodobností samostatné nájezdy. Dokáže je některý z týmů odvrátit?
62:23
Alexej Potapov se snažil po pravém křídle zavést puk podél mantinelu do útočného pásma, jenže těsně před modrou čárou byl zastaven a po následném souboji o kotouč připraven.
61:59
Hosté pouze nahodili puk z pravého křídla za bránu Rigy a odjeli rychle vystřídat.
61:39
Novgorod se vydal do útoku, jenže vzápětí se nepřesnou přihrávkou připravil o útočné pásmo.
60:57
Guntis Galvinš zkusil vypálit z vrcholu levého kruhu pro vhazování, jeho následná táhlá střela ale zamířila vedle přední tyče. Ilja Proskurjakov zatím v prodloužení bez práce.
60:18
V Rize právě začalo prodloužení, které se na rozdíl od NHL hraje ve hře 4 na 4.
60:01
Začalo prodloužení.
Statistiky po třetí třetině: Střely: 57-46; Střely na bránu: 31-20; Vhazování: 16-23; Zablokované střely: 16-11; Hity: 16-16; Fauly: 0-2; Trestné minuty: 0-4.
Dmitrij Sjomin po pouhých deseti sekundách od zahájení třetí třetiny odpověděl na úvodní branku Georgijse Pujacse, a jelikož zbytek utkání i přes velké množství šancí ani na jedné straně branku nepřinesl, před námi je prodloužení. Skóre po 60 minutách. Dinamo Riga 1 Torpedo Nižnij Novgorod 1.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:00
Do konce normální hrací doby zbývá 1 minuta.
58:28
Justin Shugg nabral na pravém křídle rychlost a pokusil se z ostrého úhlu zaskočit Ilju Proskurjakova, ten byl ale připraven a jeho pokus ukryl ve své výstroji.
57:24
Gints Meija se v levém kruhu pro vhazování fenomenální stahovačkou zbavil svého protihráče, jenže z úhlu se mu mezi tři tyče zamířit nepodařilo! Další šance Rigy zůstala nevyužita.
56:23
Maxim Osipov vypálil na z vrcholu levého kruhu pro vhazování zápěstím, jeho následný táhlý pokus ale houštinou těl mezi kruhy pro vhazování neprošel.
55:00
Vjačeslav Kuljomin se mezi kruhy pro vhazování ocital po přihrávce svého spoluhráče ve slibné šanci, jenže při nápřahu ke střele ho jeden z protihráčů zboural k ledu.
53:09
Mikelis Redlihs se během přečíslení dva na jednoho zachoval nesobecky a z pravého křídla nahrával do jízdy Justinovi Shuggovi, který mohl strhnout na vzdálenější levé tyči vedení na stranu Rigy, jenže z úhlu trefil místo odkryté brány pouze vracejícího se hráče Torpeda! To byla obrovská, nebojím se říci stoprocentní, šance!
52:07
Riga rychle otočila hru a z pravého kruhu pro vhazování těsně nad ledem mířila ke vzdálenější levé tyči, Ilja Proskurjakov ale vytáhl skvělý zákrok a pravým betonem puk vykopl mimo!
51:39
Nikolaj Žerděv na levém křídle dobře vypálil za jízdy z kruhu pro vhazování, jeho následná střela ale byla nepřesná a zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.
50:48
Riga vyrazila středem ledové plochy do rychlého protiútoku dva na dva, jenže jeden z domácích hráčů při přejezdu z levého kruhu pro vhazování do pravého puk ztratil.
50:24
Dnešní utkání sleduje 3903 diváků.
49:56
Gunars Skvorcovs si chtěl na levém křídle na modré čáře obhodit svého protihráče, ten mu ale skvěle zastoupil cestu.
48:49
Tak nakonec z toho bylo zakázané uvolnění, omlouvám se. Gints Meija je ale každopádně během dnešního zápasu velice aktivní, ačkoliv se zatím nezapsal do zápisu utkání.
48:39
Gints Meija vjel po levé straně do útočného pásma příliš rychle a útočnou snahu Rigy zastavilo postavení mimo hru.
48:09
Hosté mají velké potíže s tím, aby se dostali do útočného pásma, a když se jim to podaří, tak následuje nepřesná přihrávka.
47:16
Přihrávka Alexandrovi Makarovovi podél útočné modré čáry mířila na paty a Novgorod se sám připravil o třetinu.
46:26
Miks Indrašis si nekomplikoval situaci a místo ztráty puku se rozhodl pro zpětný oblouk za svou bránu, aby mohl v klidu rozehrát.
45:35
Fredrik Pettersson si vybruslil z pravého rohu útočného pásma do střelecké pozice a poté se snažil z ostrého úhlu zamířit do bližšího horního rohu brány, Janis Kalninš ale vytáhl skvělý zákrok a levým ramenem jeho pokus vyrazil!
45:03
Hosté vybojovali puk a po pravém křídle mohli vyrazit do protiútoku, místo toho se ale rozhodli puk nahodit za bránu Rigy a rychle odjet střídat.
43:57
Novgorod napálil puk ze středního pásma do své třetiny a donutil Janise Kalninše k zákroku, domácí brankář byl ovšem připraven a v pohodě pravým betonem puk vyrazil.
43:04
Mikelis Redlihs odvedl v obranném pásmu dobou práci, když proti dvěma protihráčům dokázal vybojovat v levém rohu puk a poté ho podél mantinelu vyhodit.
42:19
Oba týmy vstoupily do třetí třetiny pořádně zostra a snad se brzy dočkáme dalších branek.
41:26
Gunars Skvorcovs mohl vzápětí rychle odpovědět, když se z ničeho nic zrodil sám před bránou, z blízkosti ale na Ilju Proskurjakova vyzrát nedokázal!
40:10
Torpedo právě vstřelilo branku!
DMITRIJ SJOMIN potrestal obrovskou chybu Justina Shugge, který mu při pokusu o vyhození namazal puk na hůl, a zkušený útočník Novgorodu poté z mezikruží zamířil nad lapačkou bezmocného Janise Kalninše po pouhých deseti sekundách třetí části k pravé tyči.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely: 42-26; Střely na bránu: 22-11; Vhazování: 11-16; Zablokované střely: 9-8; Hity: 14-12; Fauly: 0-2; Trestné minuty: 0-4.
Třetí třetina začne přibližně v 20:05.
Dinamo Riga na chvíli přestalo ve druhé třetině hrát, jako by sbíralo síly k obrovskému tlaku, který Novgorod nedokázal ustát a v přesilové hře inkasoval, když se po skvělé teči prosadil Georgijs Pujacs. Skóre po druhé třetině. Dinamo Riga 1 Torpedo Nižnij Novgorod 0.
40:00
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:05
Patrick Mullen se v mezikruží dostal k volnému odraženému puku a po nádherné stahovačce se snažil z pravého kruhu pro vhazování vpádu zamířit z úhlu do odkryté části brány, Ilja Proskurjakov ale po tygřím skoku dokázal jeho střelu vleže vyrazit!
36:51
Hráči Novgorodu se snažili usilovně napadat rozehrávku Dinama Rigy, domácí ale tlak v obranném pásmu v pohodě ustáli a vzápětí rozehráli.
36:18
Gunars Skvorcovs tvrdě vypálil z pravého kruhu pro vhazování a jeho následná střela se od mantinelu odrazila do ochranné sítě.
34:48
Riga si během dosavadního průběhu utkání zahrála dvě přesilové hry, z nichž tu druhou dokázala využít, a nyní se snaží horlivě navýšit své jednobrankové vedení.
34:00
Ze druhé třetiny je odehrálo čtrnáct minut a Dinamo Riga vede nad favorizovaným Nižnijem Novgorodem 1:0. Hosté inkasovali paradoxně v době, kdy byli lepší. Osudným se jim stal faul, ke kterému došlo ve středním pásmu.
32:48
V levém rohu útočného pásma Rigy se odehrál tvrdý souboj, po němž se jeden z domácích hokejistů ocitl na ledě a v pádu narazil do mantinelu, za pískotu fanoušků Dinama se ale nevylučovalo.
31:37
Dmitrij Šulenin mohl vzápětí rychle odpovědět na vedení domácího týmu, jeho střela z mezikruží ale skončila pouze v náručí Janise Kalninše, který puk podržel a přerušil hru.
30:30
Riga právě vstřelila branku!
Justin Shugg zamíchal za bránou s pukem a poté nabil na střelu Maikelisovi Redlihsovi, který bez přípravy z vrcholu levého kruhu pro vhazování napálil puk před bránu, kde ho clonící GEORGIJS PUJACS skvěle tečoval a nad pravým ramenem Ivana Proskurjakova usměrnil do levého horního rohu brány. Riga využila přesilovou hru a ujala se vedení 1:0! Asistence: Mikelis Redlihs a Justin Shugg.
30:00
Domácí si vytvořili v útočném pásmu velký zámek, jenže jejich střely od modré čáry zatím končí mimo.
28:55
Maxim Osipov jasně podrazil svého protihráče ve středním pásmu a na dvě minuty usedl na trestnou lavici.
28:16
Krišjanis Redlihs skvěle clonil před bránou a Sam Lofquist měl co dělat, aby ho dostal z brankoviště, což se mu nakonec nepodařilo, ale po zákroku Iljy Proskurjakova ho kravatou stáhl k ledu. Oba hráči to vzali sportovně a vyhnuli se potyčce.
27:01
Fredrik Pettersson se snažil v blízkosti pravé tyče zamířit pod horní tyč, jenže ztratil stabilitu a ke střele se nakonec nedostal.
26:25
Janis Kalninš si počíhal na nahozený puk Novgorodu ze středního pásma a jakmile k němu dojel, na ledě ho rychle přikryl lapačkou, aby se žádný z protihráčů nedostal k dorážce.
25:38
Hosté se vzápětí dostali na vrcholu levého kruhu pro vhazování k další střele, tu ale Janis Kalninš tentokrát v pohodě ukryl ve své náruči a přerušil hru.
24:35
Fredrik Pettersson nabral na levém křídle rychlost a z kruhu pro vhazování těsně nad ledem mířil mezi betony Janise Kalninše, ten je ovšem vkleče včas sklapl k sobě a puk vyrazil!
23:56
Hokejisté Novgorodu pouze nahodili puk za bránu Janise Kalninše a rychle zamířili na střídačku.
23:29
Daniil Žarkov se snažil něco vymyslet s Fredrikem Petterssonem na pravém křídle, jejich spolupráce ale nic nepřinesla a hra byla vykázána do středního pásma.
22:08
Sam Lofquist si v levém kruhu pro vhazování srovnal puk na střelu a poté se snažil zamířit k přední tyči, jeho následný pokus zápěstím byl ale zablokován.
21:46
Úvod druhé třetiny nabízí zajímavý hokej, během kterého se hra v rychlém sledu přelévá ze strany na stranu.
20:46
Na opačné straně vyrazil do rychlého protiútoku po levém křídle Fredrik Pettersson, krátce za modrou čárou se ale rozhodl pro zpětný oblouk, po kterém hosté kotouč ztratili.
20:26
Riga vstoupila do druhé části pořádně zostra a vytvořila si velký tlak, žádná nebezpečná střela z něho ale nepramenila.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely: 14-12; Střely na bránu: 10-4; Vhazování: 5-10; Zablokované střely: 5-2; Hity: 8-8; Fauly: 1-0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 19:19.
Dinamo bylo během úvodních dvaceti minut mnohem aktivnější a vytvořilo si několik příležitostí, Justin Shugg ale v největší z nich neuspěl a brankář Ilja Proskurjakov zatím drží Torpedo nad vodou. Skóre po první třetině. Dinamo Riga 0 Torpedo Nižnij Novgorod 0.
20:00
19:00
Do konce úvodní části zápasu zbývá odehrát 1 minuta.
18:23
Jevgenij Gračjov nahazoval na pravém křídle z úhlu puk směrem na bránu, Janis Kalninš ho ovšem ukryl ve své výstroji a Vjačeslav Kuljomin se v blízkosti pravé tyče snažil dostat k dorážce marně.
18:00
Domácí hráči Rigy se ocitli pod mírným tlakem a poté puk nechtěně vyhodili na zakázané uvolnění.
16:49
Ilja Proskurjakov si hravě poradil s nahozením Georgijse Pujacse z levého křídla a puk ukryl ve své lapačce.
16:00
Kirill Rasskazov společně se svým spoluhráčem usilovně bojoval v pravém rohu útočného pásma o puk, ani jednomu z nich se ho ale nepodařilo vydolovat.
14:58
Gunars Skvorcovs na levém křídle krásně vypálil z vrcholu kruhu pro vhazování a jeho střela mířila ke vzdálenější pravé tyči, Ilja Proskurjakov ale vytáhl skvělý zákrok a puk ukryl v lapačce!
14:18
Domácí se snažili po pravé straně vydat do rychlého protiútoku, ten ovšem zhatila příliš prudká kolmá přihrávka, po které puk zamířil na zakázané uvolnění.
13:48
Daniil Iljin se ocitl za bránou Rigy pod tlakem Krišjanise Redlihse a podél mantinelu nedokázal přesně rozehrát.
12:31
Patrick Mullen odvedl v obranném pásmu skvělou práci, když podržel na zádech rozjetého Kirilla Vorobjova a útok Nižnije Novgorod zastavilo postavení mimo hru.
12:00
Novgorod se konečně osmělil a vyrovnal hru, zatím se ovšem do žádné slibné brankové příležitosti na rozdíl od domácích nedostal.
10:38
Fredrik Pettersson zkusil na pravém křídle vypálil od mantinelu z ostrého úhlu, Stanislav Jegoršev clonící před bránou ale nedokázal puk usměrnit mezi tři tyče.
09:32
Ilja Proskurjakov vyjel za svou bránu, kde zastavil nahození Novgorodu a poté holí rozehrál podél mantinelu. Jeden z hokejistů Rigy ale šel skvěle za pukem a málem se mu ho podařilo získat.
08:32
Nikolaj Žerděv zkusil na pravém křídle vypálit z vrcholu kruhu pro vhazování, jeho prudká střela ale zamířila vedle přední tyče.
07:09
Guntis Galvinš podržel puk za svou bránou a počkal, až jeho spoluhráči v klidu dostřídají.
07:00
Ze zápasu je odehráno sedm minut a skóre je stále bezbrankové, navzdory tomu, že Dinamo Riga dominuje.
05:53
Domácí se ocitli na pravém křídle ve velmi slibné střelecké pozici, jenže následná střela z kruhu pro vhazování zamířila pouze do hrudi Iljy Proskurjakova, který pokus jednoho z hokejistů Rigy vyrazil!
05:16
Jekabs Redlihs byl zřejmě tím hráčem, který vypálil na levém křídle z prostoru mezi kruhem pro vhazování a modrou čárou, jeho střelu ale pozorný Ilja Proskurjakov vyrazil.
04:17
Janis Kalninš vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Novgorodu a poté holí v klidu rozehrál.
03:33
Riga se snažila po levém křídle založit rychlý protiútok, puk ale podél boxu časoměřičů zamířil na zakázané uvolnění.
03:28
Dinamo si během přesilové hry vytvořilo dobrý tlak, jeho hráčům se ale fanoušky zatím rozradostnit nepodařilo.
02:23
Vyloučený Alexej Potapov je zpět na ledové ploše a Torpedo hraje po přečkání oslabení v plném počtu.
01:22
Riga si během přesilové hry vytvořila dvě velké šance! Nejprve to zkoušel v blízkosti levé tyče z úhlu Justin Shugg, skvělý Ilja Proskurjakov ale jeho pokus pravým ramenem vyrazil mimo. Vzápětí od modré čáry tvrdě vypálil Georgijs Pujacs a Colton Gillies se pokoušel v blízkosti levé tyče jeho pokus tečovat, puk ale mezi tři tyče neusměrnil.
00:22
Alexej Potapov fauloval na modré čáře unikajícího Coltona Gilliese a za podražení usedl na trestnou lavici po pouhých 38 sekundách.
00:22
Riga se vrhla po pravém křídle do útočného pásma a Colton Gillies byl na modré čáře evidentně podražen. Domácí si hned v úvodu utkání vyzkouší přesilovou hru.
00:01
Po zaznění ruské a lotyšské hymny už jsou hráči připraveni na úvodní buly. Do začátku utkání zbývá pár sekund!

Dinamo Riga: Kalninš (Sedláček) – Pujacs, Mullen, Cibulskis, Galvinš, K. Redlihs, J. Redlihs, Zile – Shugg, M. Redlihs, Gillies – Sestito, Indrašis, Meija – Sčastlivyj, E. Kulda, Jelisejevs – Skvorcovs, Saulietis, Bičevskis.

Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (Kasutin) – I. Višněvskij, Jegoršev, Šulenin, Lofquist, K. Vorobjov, M. Osipov, Al. Makarov – Rasskazov, Ashton, A. Potapov – Šurakov, D. Sjomin, Žerděv – Gračjov, Pettersson, V. Kuljomin – D. Iljin, D. Žarkov, Urakov.

Rozhodčí: Vladimir Baluska, Alexander Sojn. Čároví: Sergej Šeljanin, Dmitry Sivov.
Vzájemné zápasy

25.08.16 Nižnij Novgorod – Dinamo Riga 2:0
01.08.16 Nižnij Novgorod – Dinamo Riga 3:0
Torpedo Nižnij Novgorod

Novgorod se na rozdíl od svého soupeře představil třikrát v řadě doma, kde po porážce s Novosibirskem porazil Avangard Omsk a vysoko 6:1 Novokuzněck. V posledním zápase ovšem hokejisté Torpeda nestačili na Jokerit Helsinky, na jehož ledě prohráli 4:1. Hosté vyhráli tři z posledních pěti utkání a ve východní konferenci jim patří se ziskem 45 bodů třetí místo.
Dinamo Riga

Dinamo Riga se po třízápasovém venkovním tripu, během něhož nezískalo ani bod, vrátilo zpět domů a před vlastními fanoušky v posledním zápase nestačilo na Spartak Moskva, kterému podlehlo po samostatných nájezdech 2:1. Lotyšský tým naposledy zvítězil 9. října, když na svém ledě přehrál Viťaz 4:0.
Dinamo prohrálo čtyři utkání Kontinentální hokejové ligy v řadě a ve východní konferenci se nachází na posledním místě. Zatímco domácím hokejistům se nedaří, Nižnij Novgorod vyhrál tři z posledních pěti utkání a na východě naopak bojuje o čelo konference.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.