Československá stopa

Jakub Štěpánek (Riga) 83,3% úspěšnost, 3 obdrž. góly
Máme za sebou první utkání mezi týmy Soči a Dinamo Riga, kde se nejpodstatnější události odehrály již v první třetině, když se Soči dostalo do tříbrankového vedení. Ve druhé periodě přišlo snížení, ale to bylo s ohledem na branky v dnešním utkání vše. Hosté nepodali špatný výkon kromě první třetiny, ale v cestě stál vynikající Konstantin Barulin. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
59:50
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Gints Meija – 2 min., nedovolené bránění).
59:34
Riga ještě bojuje o snížení nepříznivého stavu, ale ani hra bez brankáře zatím ke gólu nevede.
59:00
Do konce utkání již chybí jen jediná minuta a o vítězi dnešního klání je tedy zřejmě již rozhodnuto.
57:25
Patrick Mullen projel až k brankáři Barulinovi, ale svou střelou ho pouze trefil.
56:39
Jevgenij Skačkov vybojoval kotouč, ale jeho akce vůbec k ničemu zajímavému nevedla.
55:55
V akci Kaspars Saulietis, ale Konstantin Barulin raději přikryl kotouč a nenechává nikoho hrát.
55:14
Skvorcovs vybojoval kotouč pro Meiju, ale ten přihrával naslepo před branku, kde nikdo nedojel včas.
54:26
Jakub Štěpánek opět nepředvedl nejjistější zákrok při rozehrávce, nicméně potrestán nebyl.
54:06
Justin Shugg také nenašel recept na Barulina, když hledal místo mezi jeho betony, ale neobjevil.
53:32
Tim Sestito vypálil z velkého úhlu, ale jeho pokus byl nečekaný a trochu potíží Barulinovi nadělal.
52:56
Jevgenij Skačkov v útočném pásmu neudržel kotouč v držení a Dinamo se vydává na další výpad vpřed.
52:05
Freibergs vypálil, jenže Barulin opět vytáhnul zákrok lapačkou a hosté na něj jen těžko hledají recept.
51:33
Přesilová hra se Dinamu zatím přílš nedaří a domácí zvládají dostávat kotouče do bezpečí.
50:20
Vyloučení v týmu HK Soči (André Petersson – 2 min., hákování).
49:51
Krisjanis Redlihs vypálil, ale Konstantin Barulin i nadále drží všechny trumfy.
49:01
V Sedláčkově brankovišti proběhl menší boj o kotouč, který pokračoval i po odpískání, ale sudí nevylučuje.
48:12
Denis Tolpeko končí na ledě po tvrdém zákroku Coltona Gilliese, ale opět se nepíská.
47:37
Ani nadále nesledujeme žádné výrazné příležitosti a hra je poměrně vyrovnaná.
46:35
Konstantin Barulin vyřešil situaci, když střelu Mikelise Redlihse chytil do lapačky a rozehrál.
46:15
Hostující celek se provinil zakázaným uvolněním, takže se bude vhazovat před Sedláčkem.
45:10
Patrick Mullen dokázal udržet kotouč proti soupeři a poté poslal přihrávku na volného spoluhráče.
44:40
Hra se poměrně často přesouvá z jedné strany na druhou, ale žádné vážnější akce zatím k vidění nebyly.
43:50
Kotouč letěl za Barulinovu branku a ruský gólman svým spoluhráčům pomohl, když trochu zrychlil pohyb puku.
42:52
Pjotr Sčastlivyj hledal před brankou někoho ze spoluhráčů, ale jeho pas adresáta nenašel.
41:53
Soči začíná třetinu aktivně a nechce si komplikovat situaci případným snížením na rozdíl jediného gólu.
40:37
Colton Gillies u mantinelu sroloval soupeře, ale jednalo se o čistý hit, takže sudí nepíská.
40:01
Ve druhé třetině byla aktivnějším celkem Riga a naprosto zaslouženě ovládla periodu 1:0, když se o snížení postaral Colton Gillies. V závěru třetiny mohla jít Riga do přesilovky 5 na 3, ale faul kolenem z celé situace udělal pouze přesilovou hru 4 proti 3, v níž už se Dinamo neprosadilo. Uvidíme, co si pro nás oba celky nachystaly do třetí třetiny.
40:00
39:15
Dinamo Riga zamkla svého soupeře, ale když už se dostane ke střele, tak Barulin je pozorný.
38:35
Justin Shugg nedokázal zaměřit prostory branky a minul v zajímavé střelecké pozici.
38:21
Tim Sestito dostal kotouč při hře 4 proti 3 a vypálil, jenže brankář Barulin dobře viděl a chytá.
37:55
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Georgijs Pujacs – 2 min., faul kolenem).
37:47
Vyloučení v týmu HK Soči (Jevgenij Skačkov – 2 min., naražení zezadu).
37:40
Přesilová hra začala vyhozením kotouče v podání obrany Soči, takže Riga musí vymýšlet útok z vlastní části hřiště.
37:30
Vyloučení v týmu HK Soči (Arťom Tomilin – 2 min., sekání).
37:22
Poměrně nebezpečnou situaci musel řešit i na druhé straně Konstantin Barulin. Vypadá to, že si Riga zahraje přesilovku po zákroku jednoho z bránících hráčů.
36:25
Sedláček musel předvést několik dobrých zákroků, ale drží svým výkonem ve druhé třetině Rigu nad vodou. Nebezpečný byl hlavně Ben Maxwell.
35:57
Denis Tolpeko vypálil z levého křídla, nicméně Jakub Sedláček ve druhé třetině nehodlá kapitulovat a chytá.
35:18
Mikelis Redlihs vybojoval kotouč ve vlastním obranném pásmu a Dinamo Riga se může snažit o další snížení.
34:10
Krisjanis Redlihs tentokrát neudržel kotouč na hokejce a domácí se dostávají z nepříjemné situace.
32:34
Riga právě vstřelila branku!
COLTON GILLIES přeci jen dokázal najít skulinku za Barulinovými zády a snižuje. Asistence: Krisjanis Redlihs, Jason Shugg.
31:40
Pjotr Sčastlivyj vypálil na branku, ale Konstantin Barulin i nadále pokračuje ve výborném výkonu.
30:35
Vyloučení v týmu HK Soči (Alexandr Dělnov – 2 min., sekání).
28:29
Vyloučení v týmu HK Soči (Jevgenij Skačkov – 2 min., držení protihráče).
27:58
Mamašev se odhodlal k nahození puku do útočného pásma, ale nikdo ze spoluhráčů ho nezískal.
27:00
Před odkrytou brankou se k dorážce dral Saulietis, ale nakonec neměl nárok, protože puk chytá Barulin.
26:23
Ilja Krikunov v útočném pásmu bojuje o hattrick, ale zatím mu není další branka přána.
25:49
Miks Indrašis se drze prodral před branku, ale tam už nezvládnul zakončit.
25:08
Lauris Darzinš nedokázal vystřelit na odkrytou branku, protože ho oponent dobře ubránil.
24:46
Opět Tim Sestito, ale ani v další příležitosti si nedokázal poradit a překonat Barulina.
24:22
Tim Sestito vyslal střelu na branku, ale Konstantin Barulin jeho bekhendový pokus dobře viděl, a proto chytá do lapačky.
23:47
V další zajímavé příležitosti Renat Mamašev, ale svou druhou branku nepřidal.
23:07
Indrašis ušetřil trochu cenných vteřin, když dostal kotouč do středního pásma.
22:35
Jakub Sedláček udělal se spoluhráčem chybu v rozehrávce za brankou, ale měl trochu štěstí, že se hráč před brankou nedostal ke střele do odkryté branky.
22:01
Andre Petterson vyslal tvrdou ránu, ale tentokrát Jakub Sedláček v pohodě chytá.
21:54
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Nikolajs Jelisejevs – 2 min., podražení).
21:30
Ovšem po chvíli už se do tlaku dostalo i Soči a obránci Rigy raději vyhodili kotouč do středního pásma.
20:36
Hosté do druhé části hry vstoupili hodně aktivně, ale ani jeden z pokusů v síti nekončí.
20:01
V první třetině jsme mohli sledovat výborný vstup Soči do utkání. O první dvě branky se v přesilových hrách postaral Ilja Krikunov, který si posléze připsal asistenci i u branky Renata Mamaševa. Na druhé straně předvedl dobrý zákrok Konstantin Barulin proti samostatnému úniku Saulietise. Dinamo Riga musí hodně zlepšit svůj výkon, jinak ho dnes nic pěkného nečeká.
20:00
19:42
Indrašis se ještě pokoušel o jeden útok, ale obrana soupeře ho dokázala zastavit.
18:53
Colton Gillies nejprve poslal k zemi protihráče, aby následně inkasoval i on podobný úder a neudržel se na bruslích.
18:08
Na druhé straně předvedl výborný zákrok Konstantin Barulin, který se musel postavit proti samostatnému úniku Kasparse Saulietise.
17:51
Další ofenzivní akce domácích šťastně nedopadla, protože přihrávka byla o kousek delší.
16:36
Dinamo Riga začíná nový útok za vlastní brankou, nicméně první třetina se z jejich pohledu jistě bude hodnotit jako nepovedená.
15:48
Soči právě vstřelilo branku!
Těsně po přesilové hře se však prosazuje RENAT MAMAŠEV, který nahodil na branku kotouč od modré čáry a kus černé gumy skončil za zády Sedláčka. Asistence: Ilja Krikunov.
15:12
Tentokrát není přesilová hra v podání Soči tak kvalitní jako v předešlých případech a zatím to na navýšení skóre nevypadá.
14:22
Jevgenij Skačkov nadějně zakončoval, ale Jakub Sedláček další kotouč za svá záda nepropustil.
13:46
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Justin Shugg.
12:30
Lauris Darzinš zkušeně počkal na spoluhráče, poslal mu přihrávku, ale ten celou akci pokazil a ani nevystřelil.
11:46
V posledních okamžicích oba celky strávily většinu času ve středním pásmu.
10:40
Colton Gillies srdnatě bojuje v útočném pásmu, ale Soči se nakonec podařilo k puku propracovat a poslat ho do bezpečí.
10:05
Střelu od modré vypustil Vitalius Pavlovs, ale jeho pokus byl zablokován obranou a vhazuje se před Barulinem.
08:48
Miks Indrašis se vydal na útočný výlet, udržel kotouč proti třem soupeřům, ale pak už neměl nikoho, komu by přihrál a ke střele se nedostal.
07:56
Ihned po vhazování se ke střele procpali hosté, ale Konstantin Barulin byl pozorný a chytá.
07:08
Kombinace hráčů lotyšského celku skončila nepřesnou rozehrávkou v útočném pásmu.
06:05
Zasahovat musel i na druhé straně Konstantin Barulin, ale stačilo mu vytrčit betony a vykopnout kotouč.
05:24
Opět musel zasáhnout Jakub Sedláček a hostům naprosto utíká vstup do dnešního zápasu.
04:38
Další rychle využitá přesilovka a střelcem je opět ILJA KRIKUNOV, který si našel odražený puk a vrátil ho za záda Jakuba Sedláčka. Asistence: Andrej Kosticyn, Andre Petersson.
04:07
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Pjotr Sčastlivyj – 2 min., podražení).
02:57
Domácí družstvo i nadále pokračuje v útočení a drží se v útočném pásmu.
02:16
Velice rychle dokázali domácí využít přesilovou hru, když se k dorážce do odkryté branky z levé strany dostal ILJA KRIKUNOV a neminul. Asistence: Oscar Fantenberg, Andre Petersson.
02:03
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Mikelis Redlihs – 2 min., podražení).
01:19
Georgijs Pujacs se odhodlal ke střele, jenže se mu nepodařilo zaměřit prostor branky.
00:41
Colton Gillies dostal puk až před brankáře Barulina, který raději kotouč přikryl a přerušil hru.
00:01
Hokejisté již vstupují na ledovou plochu, za několik okamžiků zazní hymny, načež budeme moci odstartovat utkání.

HK Soči: Barulin (Šikin) – Mamkin, Mamašev, Fantenberg, Pedan, Gorochov, Děrljuk – Krikunov, Ignatuškin, Kosticyn – Petersson, Maxwell, Skačkov – Padakin, Tomilin, Dělnov – Babincev, Zacharčuk, Tolpeko.

Dinamo Riga: Sedláček (Kalninš) – Mullen, Redlihs, Galvinš, Cibulskis, Freibergs, Pujacs, Zile – Sestito, Shugg, Gillies – Indrašis, Jelisejevs, Meija – Redlihs, Darzinš, Sčastlivyj – Saulietis, Skvorcovs, Pavlovs – Razgals.

Rozhodčí: Beljajev, Kulakov – Zacharenkov, Šeljanin.
Na úvod Kontinentální hokejové ligy se spolu utkají HK Soči a Dinamo Riga. V loňském ročníku se spolu oba celky utkaly čtyřikrát a hned ve třech případech se radovalo Soči, které nejprve vyhrálo v Rize 2:1, následně doma 4:2 a v Rize opět 2:1. Až poslední utkání na ledě Soči dopadlo o něco lépe pro lotyšský tým, který zvítězil 2:1 po prodloužení. Nyní před sebou máme úvodní utkání nové sezóny a oba celky se mohou pochlubit střídavými úspěchy v přátelských zápasech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.