Sledovali jsme dramatický zápas.Ve druhé třetině se po přihrávce Adama Poláška prosadil Maxim Šalunov. Na konci druhé třetiny se při jednom ze zákroků zranil český brankář Alexandr Salák. Místo něho šel do branky hostů Alexej Krasikov. Ten inkasoval až na samém konci základní hrací doby, kdy se prosadil Vjačeslav Leščenko. V nájezdech rozhodl o výhře domácích Alexandr Vasiljev.
Česká stopa v zápase
Adam Polášek (SIB) 0+1, 0 střel, čas na ledě 22:34
Alexandr Salák (SIB) 38 min, 0 inkasovaných branek, 27 zákroků.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Spartak Moskva.
Autorem vítězné branky je ALEXANDR VASILJEV.
Maxim ŠALUNOV neproměňuje.
Alexandr VASILJEV proměňuje. Uspěl střelou pod horní tyčku.
Sergej ŠUMAKOV neproměňuje. V podstatě nic nevymyslel.
Konstantin GLAZAČEV neproměňuje. Branku vůbec netrefil.
Konstantin OKULOV proměňuje. Počkal si na pohyb brankáře a zakončil pod horní tyč.
Ryan STOA proměňuje. Krásně to udělal, brankář neměl nárok.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nerozhodlo, a tak uvidíme samostatné nájezdy. 7 715 diváků v hale uvidíme poslední možný způsob, který rozhodne o vítězi.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:36
V poklidném tempu se prodloužení dohrává, žádnou velkou šanci jsme v prodloužení neviděli, vše se schyluje k nájezdům.
64:00
Probíhá poslední minuta prodloužení.
63:36
Domácí se pokouší něco vymyslet v útočném pásmu, ale následně je hra přerušena, kotouč vylétl z hrací plochy. Prodloužení se nezadržitelně blíží ke svému konci.
62:04
Mnoho vyložených pozic prodloužení nenabízí, sledujeme sice rychlý hokej, ale střel není k vidění mnoho. Pravděpodobně oba celky chtějí nájezdovou loterii.
61:33
Nyní mají vice ze hry hosté, střídají, mají puk za svou branku, Adam Polášek čekal na dostřídání spoluhráčů.
61:01
Alexandr Vasiljev byl na malý moment volný před brankou, ale kotouč se k němu nedostal. Výborně se do přihrávky položil bránící hráč.
60:24
Prodloužení začalo aktivní hrou domácích hokejistů, kteří mají evidentně více síly pro nastavené minuty.
60:01
Ve třetí třetině dokázal využít obrovský tlak domácích v útočném pásmu Vjačeslav Leščenko, který vyrovnal stav zápasu na 1:1. Následovat tedy bude prodloužení, pokud nerozhodne nastavený čas, uvidíme nájezdy.
60:00
59:50
Domácí hokejisté se pokouší vstřelit rozhodující branku, zatím se jim to ale nedaří. Na brankáře Alexeje Krasikova se mohou hosté znovu spolehnout.
59:00
Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.
58:14
Spartak právě vstřelil branku!
Gól! Je vyrovnáno. Obrovský tlak před brankou Sibiru zakončil střelou VJAČESLAV LEŠČENKO. Gólman už nedokázal zareagovat. Domácí hokejisté necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny vyrovnávají. Asistence: Konstantin Glazačev a Matthew Gilroy.
57:54
Skvěle opět zasáhl hostující brankář. Alexej Krasikov vychytal Vadima Berdnikova ve vyložené střelecké pozici, domácí hráči už začínají býti nepříčetní.
57:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, domácí zahájili rychlý přechod do útočného pásma, Vjačeslav Leščenko vystřelil od modré, ale jeho střelecký pokus nepřekonal výborně chytajícího Alexeje Krasikova.
56:22
Domácí už nemají mnoho času na vyrovnání, hosté hrají výborně v obranném pásmu a nedávají hráčům Spartaku mnoho možností na nějakou rychlou akci nebo přečíslení.
55:47
Tři hostující hráči mířila na jediného obránce, finální přihrávka však byla velmi nepovedená, a tak celá akci končí nepřesností. Nechybělo mnoho a hosté vstřelili další branku.
55:06
Obrovskou chybu domácí obrany málem potrestal Joonas Kemppainen, ale jeho střela z mezikruží končí vysoko nad brankou. Možná ještě dokázal rukavicí vyrazit puk Nikita Bespalov.
54:20
Domácí hokejisté bojují, nevypouští ani jeden souboj u mantinelu ani o kotouč. Boj je to opravdu urputný, ale zatím z pohledu Spartaku bez výsledku.
53:30
Pomalu ale jistě se blížíme do finální fáze třetí třetiny, jednobrankový náskok hostujícího celku je stále aktuální a domácí se nemohou stabilněji usadit v útočném pásmu. Sibir hraje velmi dobře v obranném pásmu, Moskva nemůže najít recept na defenzivní blok Sibiru.
52:33
Hra je přerušena, Vjačeslav Leščenko nedokázal dobruslit kotouč, buly před brankou domácích.
51:33
Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme rychlý a plynulý hokej. Momentálně mají více ze hry domácí, kteří se snaží odčarovat neprůstřelnost brankáře soupeře.
50:42
Vladislav Provolněv vystřelil od modré čáry, jeho střelu možná někdo ze spoluhráčů tečoval před brankou, na každý pád dokázal skvěle zakročit brankáře Novosibirsku.
50:01
Dostáváme se se do druhé poloviny třetí třetiny, jednobrankový náskok hostujícího celku stále platí. Domácí otevírají čím dál častěji hru, neboť své síle vkládají do útoku.
49:40
Domácí celek se snaží za každou cenu vyrovnat, ale naráží na výborně chytajícího brankáře soupeře a také na dobře hrající defenzivu Sibiru.
48:59
Alexej Krasikov znovu pozorný, střelecký pokus Vadima Berdnikova končí v jeho výstroji.
48:37
Hned tři domácí hokejisté se pokoušeli prostřelit brankáře Novosibirsku. Ani jeden z hráčů v červeném nedokázal kotouč poslat za brankovou čáru. Výborně nyní zakročil Alexej Krasikov.
48:03
Sibir hraje nyní v útočném pásmu, ale nemůže se dostat do zakončení. Kotouče se dotkla střídačka, hra je tak přerušena. Následovat bude komerční přestávka.
47:27
Nikolaj Gluchov mohl zkusit vyslat kolegu do brejku, rozhodl se nakonec pro zavezení kotouče za svou branku, odkud povede jeho tým postupný útok.
47:00
Mnoho šancí třetí třetina nenabízí, ani jeden celek bezhlavě neútočí, sledujeme takticky vedenou bitvu o každý metr ledu.
46:18
Vhazování před brankou domácích vybojoval Ryan Stoa, puk tak mají domácí, kteří se mohou rychle dostat do útočného pásma.
45:26
Domácí Viktor Bobrov vybojoval za brankou Alexeje Krasikova kotouč, následně musel po střele Arťoma Voronina zasahovat brankář Sibiru Novosibirsk.
45:00
Hostující celek v poklidném tempu rozehrává za svou brankou, Nikolaj Gluchov čeká na dostřádání spoluhráčů.
44:32
Anatolij Nikoncev se vrátil do obranného pásma a výborným zblokováním střely zamezil soupeři v ohrožení branky Nikity Bespalova. Domácí brankář tak zasahovat nemusel.
43:48
HK Sibir Novosibirsk hraje styl hry, který mu vyhovuje, hru má pod kontrolou daleko od své vlastní branky. Domácí mají velké problémy s přechodem útočné modré čáry.
42:55
Čas třetí třetiny běží poměrně rychle, zbytečně se nepřerušuje, domácí hokejisté se nemohou dostat do lepších střeleckých pozic. Anatolij Nikoncev nevystřelil přesně.
41:45
Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu, kotouč vybojovali domácí hokejisté, kteří se za hlasité podpory z hlediště snaží vyrovnat.
41:00
Minuta hry ve třetí třetině je pryč, sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek nechce udělat chybu. Jednobrankový náskok domácích stále platí.
40:20
Domácí tým zahrál jen na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Nikity Bespalova.
40:01
Úvodní buly ve třetí třetině vyhrávají hostující hokejisté.
40:01
Ve druhé třetině se staly dvě důležité věci. Nejprve se v přesilové hře dostali hostující hokejisté do vedení. Po přihrávce Adama Poláška se prosadil Maxim Šalunov. Na konci druhé třetiny se při jednom ze zákroků zranil český brankář. Alexandr Salák opustil ledovou plochu a místo něho šel do branky Alexej Krasikov.
40:00
39:44
Už se pravděpodobně nic nestane.
39:14
V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, nový muž na ledové ploše, Alexej Krasikov, nemá mnoho práce.
38:07
Alexandr Salák se při přesunu proti střele zranil a ze zápasu odstoupil. Na jeho místo jde Alexej Krasikov. Snad bude český gólman brzy v pořádku.
38:07
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Jurij Sergijenko – 2 min., vysoká hůl).
37:33
Konec druhé třetiny se blíží, sledujeme poklidný hokej, který nenabízí mnoho střel na jednu nebo druhou branku.
37:00
Nikita Bespalov musel zasahovat, obránce Oleg Gubin napřáhl ve středním pásmu a nepříjemnou střelou pozdravil brankáře Moskvy. Ten byl pozorný a neinkasoval.
36:50
Domácí hrají v plném počtu, následuje jejich zkrácená početní výhoda.
36:34
Alexandr Salák kryje střelu z bezprostřední blízkosti. Střelecký pokus Vladislava Provolněva končí mezi betony.
36:18
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Adam Polášek – 2 min., podražení). Ono mu nic jiného nezbývalo, jinak by soupeř jel v brejku sám na branku.
35:51
Spartak Moskva nedokáže kotouč vyhodit, brání se s vypětím všech sil.
35:01
Adam Polášek na modré čáře organizuje hru svého celku v útočném pásmu. HK Sibir Novosibirsk hraje poměrně dobře v přesilovce, ke střele se ale nemůže propracovat.
34:50
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexej Bondarev – 2 min., vysoká hůl). Příliš aktivně si počínal tento hráč v osobním souboji, a tak míří na trestnou.
34:04
Nyní jsou i domácí hokejisté v plném počtu. Jednobrankový náskok hostujícího celku stále platí. K vidění je poměrně hodně osobních soubojů.
33:41
Domácí brankář musel být pozorný, protože hráči Novosibirsku na něho mířili ze všech pozic. Nikita Bespalov ustál tlak.
33:05
Vyloučený hostující hráč se vrací do hry, nyní bude následovat zkrácená přesilová hra hostů. Ti hrají aktivně.
32:04
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Marcus Högström – 2 min., hákování).
31:30
Domácí celek se nemůže stabilně dostat do útočného pásma, naopak hostující čtveřice dělá domácím docela velké problémy.
31:05
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Vladislav Naumov – 2 min., vysoká hůl). Domácí mohou vyrovnat díky přesilové hře.
31:04
Domácí celek se snaží rychle vyrovnat, ale v brance hostů zatím chytá výborně český Alexandr Salák. Ten je zatím bezchybný.
30:01
Sibir právě vstřelil branku!
Na tohle už byl domácí maskovaný muž krátký. Nikita Bespalov se snažil, ale na střelecký pokus MAXIMA ŠALUNOVA už nedosáhl. Výbornou práci odvedl Adam Polášek mající asistenci. Asistence: Adam Polášek.
30:00
Výborně nyní zasáhl domácí brankář, díky němu platí bezbrankový stav.
29:22
Nikita Bespalov výborně zastavil střelecký pokus, který vyslal od modré čáry Vladimir Butuzov. Skvělý zákrok domácího brankáře.
28:53
Vladimir Butuzov se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale nedokázal zakončit přesněji, domácí brankář ani zasahovat nemusel.
28:34
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Nikita Bespalov – 2 min., podražení).
28:10
Viktor Bobrov se dostal do výborné střelecké pozice, ujel hostující obraně, jeho střelu zápěstím dokázal hostující brankář Alexandr Salák vyrazit do ochranné sítě nad svou brankou.
27:49
Následovat bude komerční přestávka, pomalu ale jistě se dostáváme do poloviny druhé třetiny i zápasu.
27:11
Domácí fanoušci hlasitě podporují své oblíbence ve snaze vstřelit první branku zápasu, zatím však neúspěšně. Alexandr Salák chytá výborně.
26:40
Sledujeme rychlý hokej, který nabízí velké množství osobních zákroků, ale střel na branku rozhodně není tolik jako v první periodě.
25:26
25:08
Když už se domácí komanda dostane do útočného pásma, snaží se hrát až do prázdné branky. Finální přihrávka je pak nepřesná.
24:31
Domácí se nemohou stabilněji dostat do útočného pásma, výborně hraje hostující celek, který napadá ihned po ztrátě kotouče.
23:40
Vjačeslav Leščenko se dostal do vyložené gólové šance, ale jeho střela z mezikruží minula branku. Český brankář se jen ohlédl za sebe.
23:26
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Adam Polášek – 2 min., držení protihráče).
23:05
Domácí Ryan Stoa se dostal ke střele od modré čáry, jeho zakončení však nebylo přesné. Alexandr Salák zasahovat nemusel.
22:24
Nikita Bespalov výborně vychytal hostujícího hráče. Oleg Gubin měl před sebou odkrytou část branky, stačilo mu přehodit beton domácího brankáře, to se mu ale nepodařilo.
21:36
Nikolaj Gluchov si sjel hodně hluboko do útočného pásma, nejprve neměl prostor pro zakončení, obkroužil branku a zjistil, že ani na druhé straně pásma nemá prostor. V souboji s obráncem o kotouč přišel.
21:00
Fjodor Beljakov nyní vybojoval kotouč za svou vlastní brankou a založit tak akci, v níž jeho kolegové pokračovali. Hosté se dostali do útočného pásma, tam ale zakončit nedokázali.
20:30
Domácí brankář Nikita Bespalov si jel nechat ke střídačce upravit přilbu, ta se mu totiž rozbila po tvrdé střele Fjodora Beljakova.
20:01
Úvodní buly druhé třetiny vyhráli domácí hokejisté.
20:01
Úvodní třetina nabídla rychlý hokej, přesilové hry si vyzkoušely oba týmy. Na úvodní branku čekáme. Brankáři obou týmů podávají dobrý výkon. Nikita Bespalov na straně domácích a v brance hostů Alexandr Salák jsou zatím nepřekonaní. Optickou převahu měli v první třetině domácí, ale gól nevstřelili.
20:00
19:52
19:15
V závěru přesilovky se až domácí hokejisté dostali do útočného pásma a český brankář musel být pozorný, se střelou Viktora Bobrova si dokázal poradit.
18:35
Domácí se nikam bezhlavě neženou, zejména chtějí v poklidném tempu dohrát první třetina. Alexandr Salák v brance hostů nemá mnoho práce, domácí střelci na něho nemíří.
18:00
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, nyní mají přesilovou hru domácí. Momentálně se ale nemohou dostat do zakončení.
17:52
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Dmitrij Lukin – 2 min., držení protihráče).
17:40
V poklidném tempu se dohrává první třetina, mnoho zajímavých momentů nyní k vidění není.
17:00
Ryan Stoa vybojoval kotouč ve středním pásmu, následně se dostali Vjačeslav Leščenko a Konstantin Glazačev do přečíslení. Puk přešel brankovou čáru až v době, kdy byla branková konstrukce posunutá. Gól tedy platit nemůže.
16:22
Více ze hry mají nyní hostující hráči, kteří se díky chybě domácí defenzivy dostali do útočného pásma. Před brankou však nedokázali nic vymyslet.
15:50
Vyloučený Kalinin se vrací na led, sledujeme hru pět na pět. Domácí výborně ubránili oslabení, naopak hosté nebyli schopní něco vymyslet v útočném pásmu. Nikita Bespalov neměl takřka žádnou práci.
15:00
Spartak Moskva hraje velmi dobře v oslabení, nedává soupeři mnoho prostoru pro zakončení, velmi rychle vyhazuje kotouč z obranného pásma až někam k českému brankáři.
14:23
Přesilovka se hostujícímu celku nedaří podle představ, stabilně se nemůže dostat do útočného pásma. Navíc nyní akci Sibiru zastavilo postavení mimo hru.
13:50
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Dmitrij Kalinin – 2 min., vysoká hůl). Naprosto zbytečný faul dává možnost přesilové hry hostujícímu celku.
13:10
Vadim Berdnikov byl volný na útočné modré, puk se k němu však nedostal, přihrávka totiž byla zblokovaná obráncem. Adam Polášek překazil akci domácích.
12:27
Hra se přelévá ze strany na stranu. Momentálně vystřelil z mezikruží Andrej Děrgunov a Nikita Bespalov byl připravený. Hra je tak přerušena a uvidíme komerční přestávku.
11:35
Hra hráči se střetli za brankou domácích, oba pokračují ve hře, i když je na nich vidět, že jsou otřesení. Následně musel zasahovat Alexandr Salák po střele Nikity Li.
10:50
Po přesilovce se až dostali domácí hokejisté do útočného pásma, jejich zakončení však bylo velmi nevýrazné. Sledujeme rychlý hokej, který však nenabízí mnoho střel na branky.
10:16
10:06
Až teď musel český brankář ve službách hostujícího celku zasahovat. Střela, kterou vyslal od modré čáry Arťom Voronin, končí na hrudi hostujícího brankáře.
10:00
HK Sibir Novosibirsk hraje v početní nevýhodě velmi dobře, domácí tým se nemůže dostat do střelecké pozice, brankář Alexandr Salák nemá mnoho práce, vlastně vůbec žádnou.
08:51
Špatně hrají domácí hokejisté přesilovou hru, nemohou se stabilně dostat do útočného pásma. Obrana hostujícího celku hraje velmi zodpovědně a snaží se neinkasovat. Domácí neví, jak přesilovku hrát.
08:16
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Stěpan Sannikov – 2 min., podražení). První přesilovka pro domácí.
07:32
Výborný výkon podávají obránci, kteří dobře hrají před brankami. Gólmani mnoho práce nemají. Hra je nyní přerušena, následovat bude komerční přestávka.
07:00
Marcus Högström se snažil dlouhou přihrávkou najít lépe postaveného spoluhráče, ale finální přihrávka postrádala důraz i přesnost. Sibir kotouč vybojoval
06:10
V dosavadním průběhu zápasu jsme mnoho šancí neviděli, sledujeme spíše takticky vedenou bitvu než nějaký otevřený hokej. Obránci nedávají střelcům mnoho prostoru.
05:20
Dmitrij Kalinin výborně ve středním pásmu zastavil útočnou akci Novosibirsku. Následně se střelou z mezikruží prezentoval Vladislav Provolněv. Neuspěl.
04:32
Nyní se do útočného pásma dostali hosté, ti ale nedokázali zakončit přesně. Střelecký pokus Maxima Šalunova byl hodně nepřesný.
04:00
Vladislav Provolněv založil útočnou akci v níž chtěl pokračovat Nikita Li, ale finální pas byl hodně nepřesný. Na druhé straně pak musel zasahovat Nikita Bespalov proti střeleckému pokusu Sergeje Šumakova.
02:47
Úvod zápasu nepřináší mnoho vyložených šancí, sledujeme poklidný hokej. Ani jeden celek nehraje vyloženě aktivně, hra se odehrává na polovině hrací plochy.
02:16
Igor Fefelov dostal kotouč od útočného pásma, přihrávkou hledal před brankou postaveného spoluhráče, ale nepodařilo se mu to.
01:30
Nikita Li bojoval o kotouč za brankou českého maskovaného muže, puk sice vybojoval, ale neměl komu přihrát. Akce domácích tak končí.
01:16
Nikita Bespalov musel nyní zasahovat po střele útočníka Stěpana Sannikova. Domácí brankář přerušuje hru.
00:44
V úvodu zápasu jsou aktivnější hokejisté Sibiru. Ten se ale vlastní chybou dostal z útočného pásma.
00:01
Úvodní buly první třetiny vyhrávají hokejisté hostujícího celku, jmenovitě Jevgenij Arťuchin vybojoval kotouč a dostal se do útočného pásma.
00:01

Spartak Moskva: Bespalov (Svensson) – Högström, Gilroy, Kalinin, Dyblenko, Bondarev, Provolněv, Kirillov – N. Li, Stoa, Glazačev – Leščenko, M. Plotnikov, Alexandr Vasiljev – A. Voronin, Šmoljov, V. Berdnikov – Nikoncev, Kuvajev, Bobrov – Bobyljov.

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Krasikov) – Naumov, Polášek, Beljakov, D. Lukin, Sergijenko, N. Gluchov, Několenko – Gubin, Arťuchin, Kemppainen – V. Butuzov, Sannikov, Šumakov – Šalunov, Děrgunov, S. Ivanov – Fefelov, Okulov, Skabelka.

Rozhodčí: Baluska, Komarov – Zacharov, Sysujev.
Papírovým favoritem jsou hostující hráči, ale domácí celek by moc rád ukončil dlouhou sérii porážek.
Během posledních pěti zápasů nejproduktivnějším hráčem domácích se Ryan Stoa (2+4) a hostujícího celku Sergej Šumakov (3+3).
Lukáš Radil (Spartak Moskva): 16 zápasů, 4+9, 13 bodů;
Adam Polášek (Sibir Novosibirsk): 20 zápasů, 2+12, 14 bodů;
Alexander Salák (Sibir Novosibirsk): 14 zápasů, 93,5 %, 2,06 gólu na zápas.
Spartak Moskva posledních pět zápasů prohrál. Nestačil na Chabarovsk 1:3, Kunlun 2:4, Vladivostok 3:6, Omsk 2:3 a Novokužněck 2:3.
HK Sibir Novosibirsk z posledních pěti zápasů prohrál hned tři. Nestačil na Novokuzněck 2:3, Omsk 1:2 po nájezdech a Soči 2:6. Sibir naopak porazil Novokuzněck 3:2 v prodloužení a v základní hrací době Novgorod 3:1
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Spartak Moskva a HK Sibir Novosibirsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.