Z tohoto utkání je to vše, přeji Vám příjemný zbytek dne.
Je dobojováno! Salavat byl po většinu zápasu lepším týmem, v závěru druhé třetiny však měl mírný výpadek, a tak se do poslední dvacetiminutovky šlo za remízového stavu. Třetí perioda už ale byla poměrně jasnou záležitostí a góly Lisina s Kaprizovem zajistili Ufě třetí vítězství v řadě.
59:41
Ladě se ale nedaří založit kloudnou kombinaci a o osudu tohoto zápasu tak je zřejmě rozhodnuto.
59:04
Edgars Masalskis až teď zmizel na střídačku, Togliatti se pokusí o malý zázrak v šesti!
59:00
Poslední minuta třetí třetina.
58:34
Hra je přerušena a hostující tým si tak konečně může vybrat oddechový čas. Po něm se Masalskis do své branky už pravděpodobně nevrátí.
58:34
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Jevgenij Korotkov – 2 min., podražení).
57:09
Ivanov s Bělousovem na ztrátě Togliatti nic nezměnili, Niklas Svedberg si s jejich pokusy hravě poradil.
56:29
Zmíněná cifra už u hostujícího gólmana neplatí, pokus Sereje Soina však pátým gólem Salavatu prozatím neskončil.
55:11
Lada se po výborném závěru druhé třetiny spíše hledá a s šancemi na bodový zisk už to moc slibně nevypadá, Svedberg za posledních patnáct minut čelil jen pěti pokusům, zatímco Masalskis už jedenácti.
54:41
Další navýšení domácího náskoku mohl obstarat Denis Bodrov, ovšem ani jeho druhá střela v této třetině síť hostující branky nerozvlnila.
53:02
Ufa právě vstřelila branku!
No a vzápětí udeřilo na druhé straně! Ufa se tak výrazně přiblížila vítězství! Ve spolupráci dvou nadějných mladíků našel Chripunov KIRILLA KAPRIZOVA a na jeho zakončení Masalskis neměl šanci dosáhnout. Asistence: Stepan Chripunov.
51:29
Další práci měl Svedberg při střele Kostromitina, strážce brankoviště Salavatu ale znovu nezaváhal a letící puk zastavil.
50:50
Vasilij Strelcov a po něm Taylor Aronson narazili na dobře postaveného gólmana v brance Ufy. Ta teď nechela hostům prostor k útočení, ale Svedberg další změnu skóre nepřipustil.
49:39
Edgars Masalskis další střele už neodolal a Salavat se tak deset minut před koncem třetí třetiny vrací do vedení! Ze svého druhého zásahu v utkání se raduje ENVER LISIN, který zároveň musí poděkovat Igoru Makarovovi, který mu dal výtečnou finální přihrávku do gólové pozice, ze které třicetiletý forvard už nezaváhal. Asistence: Igor Makarov, Zachar Arzamascev.
48:30
Začátek třetí části výrazně lépe vyšel Ufě, která hostujícího gólmana za osm a půl minuty ohrozila už devíti střelami na branku.
47:52
47:15
Teď ale Masalskis čelil spršce střel ze všech možných pozic, celou řadu ran během krátké chvíle ale výtečně zlikvidoval a podržel svůj tým.
46:30
Po třech oslabeních domácí načali svou první početní výhodu, z kombinace v útočném pásmu ale zatím nic nevytěžili.
45:52
Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Denis Zernov – 2 min., podražení).
44:30
Dnes vůbec poprvé o sobě dal vědět také domácí křídelník Sergej Soin, Masalskis jeho dělovku ale pokryl.
43:43
Denis Zernov se během jednoho střídání dostal hned ke dvěma střeleckým pokusům, jenomže ani jeden z nich se gólově neujal.
42:50
42:13
Až nyní si švédský brankář připsal svůj první zákrok, když zneškodnil zakončení Šenfelda.
41:36
Salavat se ve čtyřech dobře brání, domácí borci zatím Ladě nepovolili jedinou střelu na nově příchozího Svedberga.
40:50
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Denis Bodrov – 2 min., vysoká hůl).
40:39
Togliatti v dohrávané přesilovce drží kotouč a navíc si vymodlilo další faul, přesilovka hostů tak zřejmě bude pokračovat i nadále.
40:01
Střídání v týmu Salavat Julajev Ufa: ze hřiště odchází Andrej Gavrilov, přichází Niklas Svedberg.
40:01
Střely na branku po 2. třetině: 17 – 25.
Prostřední třetina hry nabídla velmi zajímavou podívanou. Padly v ní hned čtyři branky, přičemž první dvě z hokejek domácích hráčů, kteří své vedení ale neudrželi. Togliatti se ve druhé polovině tohoto dějství výrazně zvedlo a zásluhou Šenfelda a Bočarova vyrovnalo na aktuálních 2:2. Úvod poslední periody navíc Lada začne v přesilové hře, kterou se jistě pokusí využít.
40:00
39:43
Hosté se díky vyhraném buly usadili v útočném pásmu, ovšem Gavrilova přímo ohrozit nedokázali.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
38:54
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Denis Kuljaš – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).
38:14
Celek z Togliatti stále nemá dost, opět se hraje před Gavrilovem a hráči Ufy už určitě hodně chtějí slyšet druhou sirénu, která ukončí nápor Lady.
37:03
Togliatti právě vstřelilo branku!
No a tři minuty před koncem druhé třetiny máme v Ufě znovu vyrovnáno! Alexandr Strelcov vybojoval kotouč pro hostující tým a vzápětí jej předložil na hůl STANISLAVA BOČAROVA, který podruhé dostal puk do domácí svatyně a upravil skóre na 2:2. Asistence: Alexandr Strelcov.
35:39
Hosté jsou v těchto chvílích na konci a snaží se přidat další branku, Gavrilov se tak musí ve svém brankovišti pořádně otáčet.
33:23
Pár sekund po návratu Kuljaše do hry se hosté přece jenom prosadili a dotahují se tak na jednobrankový rozdíl! Puk si po Bělousovi převzal Gurkin a místo střely jej v ideální moment předal ANTONU ŠENFELDOVI, který ideálně namířil a milimetrově přesným zakončením našel skulinku v postoji Gavrilova. Asistence: Jefim Gurkin, Georgij Bělousov.
33:16
32:43
Až teď se ke střele dostal Bělousov, Gavrilov ale dobře zasáhl a jeho kolegové už ho v menším závaru na holičkách nenechali.
32:11
Togliatti v první polovině úvodní přesilové hry zhola nic nevymyslelo, Ufa několikrát vyhodila puk do bezpečí.
31:16
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Denis Kuljaš – 2 min., podražení).
28:24
Ten samý okamžik se opakuje i nyní, sklopit hlavu po své střele pro změnu musel Taylor Aronson, jenž rovněž nezrušil čisté konto domácího gólmana.
27:55
Gleb Korjagin napřáhl k ráznému golfáku od modré čáry, jenomže kotouč zaplul jen do připravené výstroje Gavrilova.
26:18
Enver Lisin chtěl přidat svou druhou branku v zápase, nicméně Masalskis jeho plány tentokrát dobrým zákrokem zhatil.
25:40
Zpět na dostřel se pokusil hosty dostat Denis Zernov, jehož střela ale gólové parametry rozhodně neměla.
24:53
Utekla jediná minuta a Ufa Arena se raduje podruhé! Hned při následné akci totiř Hartikainen převzal přihrávku od Omarka a předložil ho STEPANU CHRIPUNOVOVI, který neváhal a vystřelil přesně do odkrytého koutu hostující klece. Asistence: Teemu Hartikainen, Linus Omark.
23:39
Domácí se ve čtyřiadvacáté minutě radují z vedoucího gólu! Jeho autorem je ENVER LISIN, který zužitkoval souhru mezi Makarovem a Bodrovem a přesnou ranou mezi tři tyče dopravil kotouč za Masalskisova záda. Asistence: Igor Makarov, Jevgenij Bodrov.
23:11
Na druhém konci kluziště o sobě dal vědět Alexandr Strelcov, Gavrilov ale puk schoval ve své náruči a přerušil hru.
22:50
Střelecký účet třetiny, stejně jako v úvodu zápasu, otevřel finský obránce Sami Lepistö, který však znovu Masalskise příliš nevystrašil.
21:36
Ta začala ve velmi vlažném tempu, kotouč se většinou nachází ve velké vzdálenosti od obou branek.
20:05
Čárový sudí vhodil vhazování mezi Bodrova a Ivanova a načal tím druhou třetinu tohoto zápasu!
20:01
Střely na branku po 1. třetině: 8 – 11.
Úvodní dvacetiminutovka zápasu mezi domácí Ufou a hostujícím Togliatti žádnou branku nepřinesla. Oba celky si vypracovaly pár šancí, ale Gavrilov s Masalskisem zatím puk ze své branky tasit nemuseli. Hraje se také hodně čistě, rozhodčí zatím nesáhli k jedinému vyloučení.
20:00
19:48
Těsně před přestávkou to ještě zkoušel domácí zadák Arzamascev, ovšem ani on na bezbrankovém stavu nic nezměnil.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:23
Maxim Rybin na Gavrilova recept také nenašel, úvodní dvacetiminutovka se tak pomalu blíží ke svému závěru.
17:30
Andrej Gavrilov si teď musel připadat, že vidí dvojmo. Na jeho branku se totiž řítili dvojčata Strelcovovi, jenomže Alexandr ani Vasilij puk za jeho záda nepropasírovali.
16:21
Ani jednomu z týmů se nedaří na delší dobu usadit v útočném pásmu, a tak se puk každou chvíli vrací do prostoru okolo červené čáry, odkud toho moc nehrozí.
15:14
O menší vzepětí útočných řad Salavatu se postaral Igor Makarov, který po dlouhé době otestoval dnešní připravenost pozorného Masalskise.
14:43
Velmi dobré střídání druhého útoku Lady rovněž úvodní branku nepřineslo, Gavrilov zmařil jak šanci Šenfelda, tak dvě dorážky Bělousova.
12:22
Hosté jsou v posledních minutách aktivnější. Částečně to potvrdil i pokus Nikity Filatova, po kterém musel gólman Ufy opět zasahovat.
11:40
Podobně skončila i střela Stanislava Bočarova, Gavrilov ji dobře viděl a odrazil puk na hole svých spoluhráčů.
10:50
Až teď se do akce dostal Andrej Gavrilov, který schoval do své výstroje zakončení Viktora Komarova a nepovolil mu radovat se ze vstřelené branky.
09:43
Kotouč už několik desítek vteřin létá z jednoho pásma do druhého, většinou ho ale mají v moci pouze nepřesně rozehrávající obránci, takže Gavrilov s Masalskisem jsou víceméně bez práce.
08:39
O pár chvil později si lotyšský gólman Lady připsal už svůj pátý zákrok, když zneškodnil zajímavě vypadající dělovku z hole Lepistöho.
07:16
Křídelník první útočné formace Enver Lisin si nabruslil až do střelecké pozice, ovšem Masalskis jeho pokus zlikvidoval.
06:30
Palba z řad obránců pokračuje, zaskočit Gavrilova se teď pokusil Jefim Gurkin, nicméně puk až za brankovou čáru neprošel.
05:41
Tempo hry zatím není bůhvíjaké, oba týmy to párkrát zkusily z delší vzdálenosti, ovšem na první opravdu gólovou šanci stále čekáme.
04:06
A další střelecký pokus od modré čáry, tentokrát se o něj postaral Zachar Arzamascev, jenže Masalskis zůstal i nyní v naprostém klidu.
02:26
V úvodu zápasu pálí na branku především obránci, gólman Togliatti tentokrát úspěšně zlikvidoval zakončení Stanislava Garejeva.
01:40
Na druhé straně se marně pokoušeli otevřít skóre Bělousov a Sotnieks, jejichž pokusy rovněž skončili na maskovaném muži v brankovišti Ufy.
00:50
Svůj první zákrok má za sebou hostující veterán Masalskis, který bez větších komplikací vystřelil Lepistöho střelu od modré čáry.
00:01
Oba týmy již jsou na hrací ploše, od úvodu utkání nás dělí už pouze poslední vteřiny!

Salavat Julajev Ufa: Gavrilov (Svedberg) – S. Garejev, Kuljaš, Loginov, Lepistö, Arzamascev, D. Bodrov – I. Makarov, J. Bodrov, Lisin – Hartikainen, M. Majorov, Soin – Omark, M. Vorobjov, Kaprizov – A. Lazarev, Chripunov, Malcev – Něstěrov, Korotkov.

Lada Togliatti: Masalskis (I. Ježov) – Korjagin, Sotnieks, Gurkin, Maleňkich, Aronson, Kostromitin, Sinicyn – Bumagin, A. Ivanov, Filatov – V. Komarov, Šenfeld, Bělousov – Zernov, Rybin, Achmetov – Bočarov, A. Strelcov, V. Strelcov.

Rozhodčí: Bělov, Cyplakov – Aljošin, Nestěrov.

Lada Togliatti

Hostující tým se před reprezentační přestávkou utkal se třemi celky ze spodních pater Východní konference a na jejich úkor se po zisku sedmi z devíti možných bodů posunul před Novosibirsk a Astanu na aktuální osmou příčku, ze které ztrácí na svého dnešního soupeře osm bodů. Na venkovních kluzištích to však od Lady není žádná velká sláva, z jedenácti utkání tento celek vyhrál jen tři, což je jedna z nejhorších venkovních bilancí v celé soutěži.

Nejproduktivnější hráči:
• N. Filatov – 19 bodů (8+11)
• A. Šenfeld – 17 bodů (6+11)
• G. Bělousov – 14 bodů (6+8).
Salavat Julajev Ufa

Klub z Baškortostánu se po nečekaně špatném vstupu do sezóny zmátořil a v těchto týdnech zažívá naprosto klidné období. Před dnešními duely se Ufa nachází v tabulce Východní konference na nadmíru solidní čtvrté pozici, přičemž v Černyševově divizi ztrácí na první Omsk jen dva body. Salavat by tak dnes chtěl potvrdit dobrou pohodu a na domácím ledě vybojovat další tři body, což se mu v posledních pěti případech povedlo hned čtyřikrát.

• L. Omark – 27 bodů (6+21)
• K. Kaprizov – 20 bodů (10+10)
• T. Hartikainen – 19 bodů (12+7).
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné úterní odpoledne při sledování textového přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy. Od patnácti hodin se můžeme těšit na duel mezi domácí Ufou a hosty z Togliatti!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.