To je z mé strany vše, příště na počtenou!
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Dominik Furch (OMS) 22 zák., 2 góly, úsp. 91,7%
Vladimír Sobotka (OMS) 1+0, 1 střela, čas na ledě 18:27
Avangard to nakonec zvládl a z Ufy si odváží důležité tři body. Hosté vedli po dvou třetinách už o tři branky a zdálo se, že je hotovo, domácí se však dvěma slepenými brankami Kaprizova a Kuljaše vrátili do zápasu. V závěru zápasu bylo k vidění spoustu šancí na obou stranách, stav 2:3 ale vydržel až do konce.
59:52
Valentin Pjanov mohl uklidit kotouč do prázdné ufské svatyně, na poslední chvíli mu vracející se Igor Makarov zablokoval hůl!
59:33
Sami Lepistö nabil na modrou čáru Kuljašovi, jemuž se ovšem nepodařilo zakončit. Tlak Ufy ale ještě pokračuje, v závěru sledujeme neskutečné drama!
58:59
Svedberg upaluje na střídačku, Salavat Julajev to zkusí v šesti!
58:16
Elitní lajně Avangardu byl odpískán ofsajd, necelé dvě minuty před třetí sirénou se tak bude vhazovat ve středním pásmu.
57:27
Obrovskou šanci měl teď na hokejce Kirill Kaprizov, který po parádní přihrávce Omarka ujížděl sám na Furcha, svůj bekhendový blafák ale nedotáhnul do úspěšného konce!
56:38
Niklas Svedberg teď vůbec nevěděl, kde je puk, záhadným způsobem ale dokázal zlikvidovat i gólovou střelu Sobotky z levého kruhu!
55:43
Teemu Hartikainen si důrazem pomohl až do útočného pásma, tam ale o puk přišel a na opačnou stranu už vyráží zkušený Derek Roy.
54:47
Z tribun se začíná ozývat pískot, hosté totiž drží kotouč na svých hokejkách a nikam se neženou, čas se začíná Ufě krátit.
53:48
Ojojoj, to byl pane zákrok, to se jen tak nevidí! Denis Paršin mohl – a měl – pojistit vedení Ufy, Niklas Svedberg ale vytáhl fantastický zákrok a Paršina z bezprostřední blízkosti vychytal!
53:05
Kirill Kaprizov se mohl stát ufským hrdinou. K útočníkovi Salavatu se sedmnáctkou na zádech se kotouč odrazil do předbrankového prostoru, Kaprizov ho ale nedokázal poslat do sítě!
52:18
Omarkova střela z pravé strany byla ztečována do ochrané sítě, před námi je tak další vhazování před Dominikem Furchem.
51:49
Enver Lisin se pokusil zamést pod Furchovými betony Bodrovovo nepříliš povedené nahození, gólman Avangardu si ale poradil a bez potíží přerušil hru.
50:55
Po dvou slepených gólech Salavatu Julajev se hra uklidnila, tak se nechme překvapit, zdali se jedná jen o ticho před bouří, nebo zdali se už nic zajímavého nestane.
50:02
Nepovedená rozehrávka Avangardu skončila až na zakázaném uvolnění, hra se tak stěhuje zpět před Dominika Furcha.
49:06
Jonas Ahnelöv vyčkává za Furchovou svatyní na dostřídávající spoluhráče, hosté se očividně snaží především uklidnit hru a nepouštět se s Ufou do žádné přestřelky.
48:30
Do Ufa Areny se společně vrátíme po komerční přestávce a vypadá to, že to nakonec bude ještě hodně dramatická podívaná!
47:44
Ufa právě vstřelila branku!
Nakonec to ještě bude drama! Skvěle to udělal Kirill Kaprizov, který na sebe upoutal pozornost bránícího hráče Avangardu a poté povedenou zadovkou na pravém kruhu přenechal puk volnému DENISI KULJAŠOVI, který z první propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Kirill Kaprizov, Michail Vorobjov.
47:36
Erik Gustafsson nevyhodil, Omští to však nakonec zvládli a dostali kotouč do bezpečí, oba týmy nyní střídají.
46:48
Enver Lisin to zkusil z pravého kruhu, Furch ovšem tentokrát zasahovat nemusel. Tlak domácího týmu přesto pokračuje!
46:00
Máme sníženo, domácí se necelou čtvrthodinu před koncem třetí třetiny dočkali! Hartikainen si nabruslil k pravé tyči Furchovy svatyně a poté poslal parádní žabičku na volného KIRILLA KAPRIZOVA, který z první poslal kotouč do sítě! Asistence: Teemu Hartikainen, Sami Lepistö.
45:01
Před Furchem vznikl neskutečný závar a kotouč se poté odrazil na hůl nikým nehlídaného Denise Kuljaše, ten ale v nejnevhodnější okamžik zlomil hůl!
44:17
Z pokračujícího tlaku Salavatu pramenilo vyhození puku na tribunu v podání Ilji Zubova (OMS), Salavat si tak zahraje přesilovku!
43:54
Nikitin nedokázal vyhodit puk z vlastního pásma a to se pokusil potrestat Denis Bodrov, jenž se natlačil téměř až před Furcha, zakončit se mu ale nepodařilo.
43:09
Dominik Furch pro jistotu ukryl nahození Omarka ve své lapačce, následovat tak bude vhazování po pravé ruce českého reprezentanta.
42:15
Vladimír Sobotka se prokousal do útočného pásma a poté vystřelil od pravého mantinelu. Svedberg toho moc neviděl, přesto zkušeně zakročil.
41:26
Dalekonosná přihrávka z hokejky Maxima Gončarova nikoho v zeleném dresu nenašla, Sami Lepistö však následně vybojoval puk zpět pro Salavat.
40:38
Hokejisté Avangardu nic nevymýšleli a pouze vyhodili kotouč do útočného pásma, oba týmy střídají a domácí nyní mají spoustu času na rozehrávku.
40:01
Co nabídne závěrečná dvacetiminutovka? Moudřejší budeme v 17:45.
Po druhé třetině mají Omští k tříbodovému zisku ještě blíže. Hokejistům Salavatu Julajev nelze upřít snaha, v zakončení jsou ale Ufští bezzubí. Avangard pět minut po začátku druhé třetiny zvýšil svůj náskok a bezmocného brankáře Gavrilova vystřídal Niklas Svedberg. Od té doby se skóre neměnilo.
40:00
39:26
Majorov už je zpět na ledové ploše, ve stejný moment se však dostal do obrovské příležitosti Alexandr Pěrežogin, jehož projektil z levého kruhu orazítkoval břevno!
38:47
Vladimír Sobotka rozehrál parádní akci Avangardu na jeden dotek, na jejímž konci stál zakončující Valentin Pjanov, který však Svedberga překonat nedokázal!
38:06
Anton Lazarev se mohl vydat do rychlého protiútoku, ale neměl dostatečnou rychlost, a tak pouze odevzdal puk na hole hostujících obránců.
37:26
Maxim Majorov (UFA) naprosto zbytečně podrazil v útočném pásmu Martynova, většinu zbývajícího času druhé třetiny tak mohou Omští odehrát v početní výhodě.
37:10
Signalizovaná výhoda pro Avangard, domácí hokejisté půjdou po přerušení hry opět do čtyř.
36:27
Oba týmy v tuto chvíli hrají v plném počtu a Kaprizov i Sobotka míří na střídačku, na ledové ploše se totiž momentálně nic převratného neděje.
35:53
Jevgenij Medveděv se vydal na útočný výlet a Svedberga položil na zem, zakončit se mu už ale nepodařilo!
35:10
Erik Gustafsson to zkusil od modré a jeho střela byla ještě tečována, vytáhlý Svedberg ale stihl zareagovat včas a zasáhnout lapačkou.
34:19
Síly na ledě se ale prakticky ve stejném čase zase vyrovnají, Vladimír Sobotka (OMS) totiž ihned po prohraném buly podrazil soupeře.
34:17
No a pozor, po přerušení hry navíc sudí ještě posoudili pár sekund starý Kaprizovův (UFA) zákrok jako nedovolený, domácí útočník půjde pykat za vysokou hůl.
34:17
Ofsajd a v něm Linus Omark. Domácím příznivcům se to nelíbí, hra je přesto přerušena a následovat bude komerční přestávka.
33:36
Michail Kotljarevskij vypálil od modré, ale Dominik Furch si bez potíží poradil a přerušil hru, následovat bude buly po jeho levé ruce.
32:44
Alexandr Pěrežogin se k odraženému kotouči už nedostal a hráči v zelených dresech nyní mají spoustu času na rozehrávku.
31:58
Anton Lazarev to zkusil z vrcholu kruhů, jeho pokus ale byl spíše propagačního charakteru a Dominik Furch tentokrát ani nemusel zasahovat.
31:20
Dominik Furch ale zariskoval a rozehrávka mu vůbec nevyšla, Ufští se tak lacino dostávají ke kotouči v útočném pásmu.
30:49
Michail Juňkov se svého strážce Bodrova nezbavil, následná rozehrávka Salavatu Julajev ale nebyla vůbec přesná a puk je nyní až u Furcha.
30:05
Polovina základní hrací doby je minulostí a Omští hokejisté mají utkání zcela pod kontrolou, ze solidně zaplněných tribun už se čím dál častěji ozývá pískot.
29:20
Nikitinovo nahození od modré bylo zblokováno do rohu kluziště. Tlak Avangardu ještě pokračuje, Ufa ale hraje v plném počtu.
28:21
Salavat Julajev se osvobozuje, Denis Paršin se nyní musí vrátit pro touš až do hloubi vlastního pásma.
27:39
Vladimír Sobotka tvrdě vypálil z pravého kruhu, Niklas Svedberg si ale poradil, a zapsal tak do statistik svůj první zákrok v tomto utkání.
27:15
Michail Vorobjov (UFA) u mantinelu zbytečně podrazil jednoho z hráčů Avangardu, hosté si tak zahrají svou první přesilovou hru.
26:22
Igor Makarov ujel po levém křídle a poté vystřelil, Furch měl ale úlohu snadnou a Avangard už zakládá další protiakci.
25:35
Andrej Gavrilov už toho má plné zuby a místo v ufské svatyni přepouští Niklasi Svedbergovi!
25:35
Avangard právě vstřelil branku!
Zatímco domácí se na každou šanci pořádně nadřou, Omsk hraje s obrovskou lehkostí a nyní se hosté potřetí prosazují! NIKOLAJ LEMŤUGOV vystřelil z vrcholu kruhů a blokující Denis Kuljaš puk omylem tečoval tak, že na změnu směru už Gavrilov nestihl zareagovat. Asistence: Jevgenij Medveděv, Jegor Martynov.
25:04
Domácím to tam ne a ne spadnout. Na Furcha teď znovu dotíral velmi aktivní Hartikainen, finský křídelník ovšem ani tentokrát neuspěl!
24:42
Nikita Nikitin už je zpět na ledě a po Kaprizovově nepřesném pokusu kotouč doletěl až do útočného pásma Omsku. Oba týmy nyní střídají.
24:07
Ten už utichl, do zajímavé pozice se totiž prokousal Teemu Hartikainen, kterému ale následná střela nevyšla podle představ.
23:41
Domácí zaváhali v rozehrávce a Andrej Gavrilov to musel na poslední chvíli řešit! Z tribun se začíná ozývat pískot.
23:10
Zachar Arzamascev vypálil od modré, Lisin ale jeho pokus nedokázal tečovat, a tak měl Dominik Furch úlohu snadnou.
22:42
Nikita Nikitin (OMS) vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl, hráči v zelených dresech si tak zahrají svou první přesilovku.
21:47
Na druhé straně se prokousal až do předbrankového prostoru Teemu Hartikainen, bývalý edmontonský Olejář ale poté poslal puk jen do připraveného Furcha.
20:58
Avangard vstoupil i do druhé třetiny aktivněji a Gavrilov teď musel včasným vyjetím ze své svatyně vyřešit únik jednoho z hostujících hráčů!
20:01
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí. Hokejisté Salavatu Julajev hrají s Omskem v podstatě vyrovnanou partii, avšak hosté zatím Ufu vyučují z produktivity a díky trefám Denise Paršina a Vladimíra Sobotky vedou 2:0. Co nabídne druhá třetina? To začneme společně zjišťovat v 16:55.
20:00
19:31
Hokejisté Avangardu drží kotouč na svých hokejkách, v první třetině už se s nejvyšší pravděpodobností nic zajímavého nestane.
18:50
Omští mají očividně nacvičený jeden signál, který zkouší stále dokola. Nikolaj Lemťugov teď zpoza branky přihrával kotouč na Zubova, ten si ovšem na Gavrilova nepřišel.
17:58
Napadající Jevgenij Bodrov donutil Furcha k přerušení hry, po delší době se tak bude vhazovat v útočném pásmu Salavatu Julajev.
17:11
Ilja Zubov si najel až na modrou čáru, odkud vypálil, jeho pokus ale byl spíše propagačního charakteru. Akce Avangardu přesto ještě pokračuje.
16:25
Nikita Nikitin uklidnil hru přihrávkou na Lisova, hosté se nikam neženou a v poklidu kombinují ve vlastním pásmu.
15:29
Ivan Fiščenko se uvolnil za soupeřovou svatyní a poté hezky našel volného Pěrežogina, bývalý útočník slavného Montréalu si ale na Gavrilova nepřišel.
14:38
Derek Roy se prokousal do soupeřovy třetiny podél levého mantinelu a z poměrně ostrého úhlu vystřelil, Andrej Gavrilov měl ale úlohu snadnou.
13:50
Domácí si ještě stěžovali na Sobotkův ofsajd, videorozhodčí ale potvrdil, že gól platí!
13:50
Druhý gól Avangardu je zničehonic na světě! poslal povedenou přihrávkou do samostatného úniku VLADIMÍRA SOBOTKU, který procedil puk mezi Gavrilovými betony! Asistence: Erik Gustafsson, Jonas Ahnelöv.
13:34
Maxim Majorov vyhodil kotouč mimo hrací plochu, puk byl ale ještě tečován, a tak se bude vhazovat poblíž domácí střídačky.
13:16
Andrej Gavrilov přerušuje hru po nahození z pravé strany, hlasatel v Ufa Areně následně ohlásil další komerční přestávku.
12:30
Po nějaké době se do útočného pásma dostali i domácí, k ničemu nebezpečnému se ale neprotlačili. Furch byl bez práce a Avangard už zakládá protiakci.
11:35
To byla šance jako hrom! Jako blesk z čistého nebe se před Gavrilovem zjevil Jegor Martynov, omský forvard ale bekhendem poslal kotouč do tyče!
10:58
Elitní lajna Avangardu se usadila v útočném pásmu, ale nic nebezpečného pro Gavrilovova z toho nepramenilo a hráči v zelených dresech dostali puk alespoň do středního pásma.
10:06
Maxim Majorov zařadil na vyšší rychlostní stupeň a zabránil zakázanému uvolnění, kapitán Avangardu Medveděv má ale nyní spoustu času na rozehrávku.
09:11
Hokejistů Ufy je rázem plný led! Nyní to zkusil Igor Makarov, jeho pokus z pravého kruhu ale o nějaký ten decimetr minul Furchovu svatyni.
08:15
Salavat Julajev je nyní jednoznačně aktivnějším týmem a čerstvá posila domácích Jevgenij Korotkov měla na hokejce vyrovnání, bývalý útočník CSKA Moskva či Nižkěkamsku ale těsně přestřelil!
07:26
Kirill Kaprizov už mohl pálit, v klíčový moment ale ztratil rovnováhu a hráči v bílých dresech poté vyhodili touš až ke Gavrilovovi.
06:41
Po komerční přestávce se hra trochu uklidnila. Hraje se v podstatě bez šancí, sledujeme ale hodně rozlítaný hokej a puk se stěhuje ze strany na stranu.
05:44
Před námi je nyní komerční přestávka, do Ufy se společně vrátíme za několik málo okamžiků.
04:55
Furch pro jistotu podržel Hartikainenovo nahození až do přerušení hry, vhazovat se bude po levé ruce gólmana Avangardu.
04:14
Hosté se ujímají rychlého vedení! Lemťugov za ufskou brankou vybojoval puk pro Ilju Zubova, jenž následně našel parádním způsobem volného DENISE PARŠINA a ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil! Asistence: Ilja Zubov, Nikolaj Lemťugov.
03:59
Gončarov už neudržel puk v útočném pásmu, Salavatu tak bylo odpískáno postavení mimo hru.
03:26
Enver Lisin se vydal po levém křídle kupředu, v útočném pásmu ale narazil na Vladimíra Sobotku, který domácího útočníka odstavil od kotouče.
02:40
V úvodu se hraje ve velmi svižném tempu. Kotouč se teď nebezpečně odrazil do prostoru před Furchem, ten ale nakonec zakazovat nemusel.
01:57
Na druhou stranu se vydal Teemu Hartikainen, jemuž se jednoduchým nahozením podařilo vybojovat vhazování v útočném pásmu.
01:30
Podruhé v rámci jediného střídání měl Ilja Zubov na hokejce úvodní trefu, omský forvard si všakpo parádním pasu Lemťugova vylámal zuby na skvělém Gavrilovovi!
00:59
Andrej Gavrilov musel poprvé zasahovat. Zubov obkroužil jeho svatyni a z otočky se pokusil zakončit, strážce domácí svatyně si však poradil.
00:36
První akce domácímu týmu nevyšla, za vlastní svatyní uklidňuje hru Valentin Pjanov.
00:01

Salavat Julajev Ufa: Gavrilov (Svedberg) – Kuljaš, Gončarov, Lepistö, Loginov, Petriščev, S. Garejev, D. Bodrov, Arzamascev – Lisin, J. Bodrov, I. Makarov – M. Majorov, Omark, Hartikainen – A. Lazarev, Kotljarevskij, Korotkov – Kaprizov, M. Vorobjov, Chripunov.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Gustafsson, Ahnelöv, J. Medveděv, Martynov, Nikitin, Lisov, Děrvuk – Sobotka, Pestuško, Pjanov – Paršin, Lemťugov, Zubov – Kučerjavenko, Roy, Pěrežogin – I. Michejev, Juňkov, Fiščenko.

Rozhodčí: Odinš, Ravodin – Kučava, Novikov.
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA

Vladimír Sobotka (OMS) 9 zápasů, 6 bodů (2+4)
Dominik Furch (OMS) 24 zápasů, 12 výher, úsp. 93,2 %
AVANGARD OMSK

Ani omští hokejisté rozhodně nejsou v KHL žádnými ořezávátky a i letos patří do širšího okruhu favoritů na zisk Gagarinova poháru. Tým, ve kterém působí i Dominik Furch s Vladimírem Sobotkou, je ve Východní konferenci momentálně druhý za suverénním Magnitogorskem. Avangard má za sebou třízápasovou domácí sérii, v jehož rámci los do Sibiře přivedl movité velkokluby CSKA Moskva a Petrohrad, na které Omští těsně nestačili, chuť si však spravili alespoň pohodlnou výhrou nad Čerepovcem.
SALAVAT JULAJEV UFA

Salavat stále patří mezi to lepší, co ve Východní konferenci najdeme, nicméně doby největší slávy ufského velkoklubu se datují pár let zpátky, kdy v baškorostánském hlavním městě působil třeba Alexandr Radulov. Ufa má momentálně vyrovnanou bilanci dvanácti výher a dvanácti porážek, což jí stačí na čtvrtou příčku Východní konference. Salavat Julajev má za sebou třízápasový trip po Dálném východě, ze kterého dokázal vytěžit čtyři body za výhry nad Chabarovskem a Vladivostokem po prodloužení.
Srdečně zdravím a vítám všechny hokejové fanoušky u sledování textového přenosu z dalšího utkání Kontinentální hokejové ligy. My se zde společně zaměříme na atraktivní duel dvou tradičně silných týmů Východní konference, ve kterém Salavat Julajev Ufa přivítá Avangard Omsk. Tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.