KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Petrohrad - 25. září 2017   15:30

Astana
Astana
41:13' Polochov (St. Pierre, Lichotnikov)
1:4
(0:2, 0:2, 1:0)
Petrohrad
Petrohrad
00:58' Kalinin  (Vojnov, Kovalčuk) • 05:12' Kalinin  (Širokov) • 22:32' Hersley  (Širokov, Chafizullin) • 37:32' Barabanov  (Kovalčuk)
Astana
H. Karlsson (41. Kudrjavcev) – M. Semjonov, Dallman (A), Savčenko, Makljukov, Polochov, Lipin, Šalapov – Frattin, Vey, Dawes (C) – Puškarjov, St. Pierre, Michajlis – Lichotnikov, Sagadajev, Akolzin – V. Nikulin, Gurkov, Melnikov.
Gofman, Bondar – Šeljanin, Kučava
Kazachstan Arena
7738 diváků
Petrohrad

To už je z mé strany vše. U dalších on-line přenosů se někdy příště těším na počtenou!
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 39:27 (6:17, 18:5, 15:5)
Zblokované střely – 9:12
Vyhraná vhazování – 22:35
Trestné minuty – 12:12
Hity – 25:19
Hned v úvodu třetí třetiny zapadlo do hostující branky nahození Kirilla Polochova a Barys tak snížil na 1:4. Tímto výsledkem už utkání i skončilo. Pokud by však domácí proměňovali své příležitosti, tak mohli ze závěru duelu udělat pořádné drama. V závěrečné dvacetiminutovce totiž soupeře hodně tlačili. Hned třikrát trefili brankovou konstrukci a další jejich šance pochytal výtečný Šesťorkin. Právě koncovky a laciných gólů, které obdrželi zejména v první třetině, mohou hráči Astany litovat. Petrohrad tak pokračuje ve své krasojízdě, vyhrál i patnácté utkání v sezóně!
59:08'
V závěru hostující početní výhody neprostřelil Kudrjavceva Ilja Kovalčuk.
59:01'
Začala poslední minuta třetí třetiny.
58:28'
Tohle si už Petrohrad pohlídá, domácí hrají oslabení a do konce už zbývá málo času.
57:58'
Hosté jsou v plném počtu a začíná tak jejich zkrácená přesilovka.
57:29'
Šesťorkin pokračuje ve svém výborném výkonu. Nyní přestál závar po Dallmanově nahození.
57:08'
Síly na ledě se vyrovnají. Dvě minuty za sekání pro Nikitu Michajlise.
56:35'
Hosté zásluhou Vojnova vyhazují.
55:57'
Za držení je na dvě minuty vyloučen Patrik Hersley. Domácí tedy budou hrát přesilovku.
55:48'
Domácí trefili už potřetí ve třetí třetině tyčku, nastřelil ji Vladislav Nikulin! Opravdu velká smůla pro Barys.
55:34'
Pavel Dacjuk šikovně uvolnil Sergeje Plotnikova. Ten měl na ose dost času na zamíření, ale střela mu nesedla ideálně.
54:55'
Igor Šesťorkin má na kontě už 38 zákroků. Lapačkou si smlsnul také na střele Nigela Dawese.
54:39'
Nepříjemné nahození Semjonova od modré čáry pokryl Igor Šesťorkin, který si pro puk sáhl lapačkou. Byť asi nemohl mnoho vidět.
53:52'
Hosté zahráli na zakázané uvolnění.
52:53'
Kdyby domácí proměňovali své šance, mohli ze zápasu klidně udělat drama! Přečíslení 2 na 1 nyní vyřešil střelou z levé strany Dmitrij Gurkov, který pokusem na zadní tyčku neprostřelil výtečného Šesťorkina.
52:35'
Hosty podruhé v krátké chvíli zachránila branková konstrukce! Lichotnikov našel zpoza branky Pavla Akolzina, jenž zblízka orazítkoval bližší tyčku.
52:27'
Hosté jsou již v plném počtu.
52:03'
Hosté nyní dokázali vyhodit.
51:24'
Nigel Dawes trefuje z levého kruhu břevno! Šesťorkin teď měl velké štěstí.
51:02'
Od modré střílel Savčenko, Šesťorkin si připsal další jistý zákrok.
50:46'
Krátká hra 4 na 3 skončila, teď už probíhá klasická domácí přesilovka.
50:26'
Hosté si nepohlídali střídání a poslali do hry pět hráčů. Za to si zahrají v oslabení.
48:45'
Hostující Vladislav Gavrikov se ve středním pásmu osekával s domácím Vladislavem Nikulinem. Oba hráči si posedí dvě minuty na trestné lavici. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
47:57'
Další akci Barysu táhl Nigel Dawes. Ten si stahoval kotouč na levý kruh, jeho střela ale byla zblokována.
47:16'
Arťom Lichotnikov se po pravé straně protáhl až k bekhendovému zakončení. Šesťorkin byl opět na místě.
46:03'
Další střela Matta Frattina. Šesťorkin má puk ve výstroji. Následuje reklamní přestávka.
45:22'
Domácí bojují, tlačí se do branky, ale Šesťorkin svůj tým drží. Matt Frattin teď doslova vpadl do jeho brankoviště, ale mladý gólman SKA opět odolal.
44:08'
V momentě, kdy naskočil vyloučený Chafizullin na led, zlikvidoval Šesťorkin fotbalovou robinzonádou jedovatou střelu Romana Savčenka! Hosté mohou svému gólmanovi poděkovat.
43:43'
Hostům se podařilo vyhodit.
43:19'
Velký tlak Barysu! Šesťorkina teď z mezikruží nepropálil Kevin Dallman.
42:48'
Dallmanovu nabídku tečoval Matt Frattin, puk však za záda Šesťorkina nezapadl.
42:05'
Domácí si zahrají další přesilovku. Dinar Chafizullin dostal dvě minuty za držení.
41:13'
Astana právě vstřelila branku!
Domácí se konečně dočkali gólu! Po vyhraném buly posunul Arťom Lichotnikov puk na KIRILLA POLOCHOVA, který od modré vystřelil a puk zapadl za záda Šesťorkina, jenž vůbec nic neviděl – 1:4. Asistence: Arťom Lichotnikov.
40:53'
Domácí zbytek své přesilovky nevyužili. Petrohrad je kompletní.
40:01'
Střídání v týmu Barys Astana: ze hřiště odchází Henrik Karlsson, přichází Sergej Kudrjavcev.
Třetí třetina začne přibližně v 17:17.
Ve druhé třetině se sice hra opticky vyrovnala, přesto v ní stříleli góly znovu jen hosté. Ti přidali dva a tak vedou na ledě Barysu už 4:0. Ve 23. minutě využil přesilovou hru Patrik Hersley a ve 38. minutě zakončil po Kovalčukově přihrávce rychlý protiútok Alexandr Barabanov. Petrohrad ve druhé části několikrát podržel brankář Šesťorkin, který stále drží čisté konto.
40:00'
39:54'
Domácím není přáno! Mezi kruhy si sjel Roman Savčenko, jehož střelu vyrazil Šesťorkin ke Kevinovi Dallmanovi. Dorážku zámořského beka s kazašským pasem pak stačil hostující gólman ve skluzu zachytit lapačkou!
39:16'
Linden Vey přebral kotouč těsně za modrou čarou, zatímco jeho spoluhráč už byl v útočném pásmu. Pískáno je tedy postavení mimo hru.
38:53'
Hostující Patrik Hersley dostává dvouminutový trest za sekání. Barys si tedy zahraje přesilovku.
38:14'
Šesťorkin přispěchal s dalším dobrým zákrokem po střele z levého kruhu. I díky svému brankáři mohou hrát hosté v klidu.
37:32'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Nedáš – dostaneš! Zatímco domácí své příležitosti nevyužili, tak hostům stačil k navýšení skóre jeden rychlý brejk! Ilja Kovalčuk si v útočném pásmu pohrál s obranou soupeře a poté krásně našel před brankou úplně volného ALEXANDRA BARABANOVA. Ten měl dost času na to, aby se zeptal Karlssona, kam to chce a poslal puk k levé tyčce z pohledu gólmana Astany – 0:4. Asistence: Ilja Kovalčuk.
36:50'
Pavel Akolzin se s pukem důrazně natlačil až před brankoviště. Puk za Šesťorkina však nedostal on, ani jeho spoluhráč Lichotnikov.
36:36'
Domácí se však dopustili zakázaného uvolnění. Vhazovat se tedy bude před Karlssonem.
36:19'
Na ledě je elitní domácí formace. Petrohrad tak musí vyhlásit pohotovost.
35:21'
Důležitý zákrok Igora Šesťorkina. Ten udržel nastřelený kotouč pod betony a dotírající Sergej Melnikov tak nemohl dorážet.
34:52'
Nejproduktivnější hráč soutěže, Nikita Gusev, zavezl puk do útočného pásma a z osy kluziště vystřelil. Obránce však vložil do jeho pokusu hůl a kotouč je v ochranné síti za brankou.
33:37'
Také publikum se snaží Barys vyburcovat. Fanoušky nenechal zlepšený výkon domácího týmu chladným.
32:34'
Domácí rozhodně ožili. Po střele Alexeje Makljukova je puk v lapačce Šesťorkina, který má mnohem více práce než v první třetině.
32:18'
Hosté v postavení mimo hru. Je tu další reklamní pauza.
31:31'
Linden Vey s pukem kroužil v útočné třetině a nakonec ho předal Nigelovi Dawesovi. Ten z pravého kruhu donutil Šesťorkina k dalšímu zákroku.
30:34'
Nigel Dawes posunul puk na obránce na modré. Následný projektil však minul branku Petrohradu.
30:15'
Po pravé straně zavezl puk dopředu Anton Sagadajev, proti jehož střele se vymrštila lapačka Igora Šesťorkina.
29:37'
Na druhé straně zahrozil Sergej Širokov. Jeho střelu z pravé strany vytěsnil do bezpečí Karlsson.
28:50'
Domácí přeci jen trochu ožívají. Nikulinovu střelu musel vyrážet Šesťorkin.
27:39'
Tohle byla šance Barysu! V přečíslení 3 na 2 dostal přihrávku mezi kruhy Konstantin Puškarjov, který však zápěstím zamířil vedle hostující branky.
27:02'
Puk byl nakonec zašlápnut. Následuje reklamní přestávka.
26:51'
O kotouč se bojuje za brankou Barysu, kde operuje čtvrtá formace SKA.
25:59'
Elitní domácí formace snad poprvé v zápase trochu zmáčkla Petrohrad. Střely Frattina a Dallmana ale za zády Šesťorkina neskončily.
24:43'
Vypadá to, že hosté vyhrají také patnáctý zápas v sezóně. Letos opravdu dominují, ze 14 odehraných zápasů dosud ztratili jen tři body.
23:03'
Pro střelu Semjonova si sáhl lapačkou Šesťorkin. Ten dnes nemá mnoho práce, ale když je třeba, tak je na svém místě.
22:32'
Hosté nakonec přesilovku využili a vedou už o tři góly! Sergej Širokov naznačil střelu, ale místo ní našel přesným pasem PATRIKA HERSLEYHO, který se z levého kruhu z první trefil k bližší tyčce branky Henrika Karlssona – 0:3. Asistence: Sergej Širokov a Dinar Chafizullin.
21:56'
Domácí vyhazují. Už běží druhá polovina čtyřminutového trestu jejich obránce Semjonova.
21:14'
Kovalčuk nahrál Vjačeslavu Vojnovovi, který si s kotoučem sjel až mezi kruhy. Jeho střela však byla zablokovaná.
20:44'
Barys už hraje ve čtyřech.
20:29'
Domácím se podařilo vyhodit a jsou z nejhoršího venku.
Další třetina začne přibližně v 16:26.
Po první třetině prohrává Astana s Petrohradem 0:2. Hosté do utkání doslova vlétli a už na konci úvodní minuty je poslal do vedení střelou pod lapačku Sergej Kalinin. Stejný hráč se v 6. minutě prosadil i podruhé, když nachytal domácího gólmana střelou z téměř mrtvého úhlu. Hráči Barysu zatím recept na hru nejlepšího týmu soutěže nenašli a v úvodu druhé třetiny se navíc budou bránit ve dvojnásobném oslabení.
20:00'
20:00'
Hosté vyhráli buly a tak stačili vyslat na Karlssona ještě několik střel. Domácí gólman je pochytal a tak se na skóre 0:2 do přestávky už nic nezmění.
19:46'
Rána Vjačeslava Vojnova končí ve výstroji Karlssona. Bude se ale opět vylučovat. Maxim Semjonov totiž zasáhl protihráče holí do tváře, a protože mu způsobil krvavé zranění, dostává trest na 2+2 minuty. Hosté mají k dispozici přesilovku 5 na 3!
19:10'
Hosté sehráli kombinaci na Plotnikova. Tomu stačil bránící hráč klepnout do hole a podle toho střela útočníka Petrohradu vypadala.
18:42'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Dmitrij Gurkov – 2 min., podražení).
18:30'
Signalizované vyloučení na domácí straně. Čeká se ale na přerušení hry.
17:29'
16:51'
Z pravé strany pálil Nigel Dawes. Šesťorkin byl na místě, puk vyrazil hřbetem lapačky.
16:11'
Z levého kruhu se snažil vystřelit Linden Vey, ten ale nastřelil jen protihráče.
15:28'
Domácí si zahrají přesilovku. Alexandr Děrgačov je vyloučen zahákování.
15:06'
Karlsson svým zákrokem přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levici.
13:38'
Máme tu další reklamní přestávku. Utkání se zatím vyvíjí podle očekávání.
13:09'
Domácí vyhození skončilo až za brankou SKA. Zakázané uvolnění se však nepíská, hráči Petrohradu tak musejí hrát.
12:25'
Za hostující obranu sprintoval Matt Frattin. Ke kotouči se ale o chvíli dříve dostal obránce Petrohradu.
11:29'
Od modré čáry střílel hostující obránce Arťom Zub, Karlsson jeho pokus vyrazil do rohu.
09:57'
Hosté kontrolují zápas a k ničemu soupeře nepouštějí.
08:11'
Domácí jsou už v plném počtu.
07:37'
Jeden z domácích hráčů se v oslabení řítil proti Šesťorkinovi! Obránce SKA ho však ještě stačil rozhodit a velká šance Barysu tak zůstala nevyužita.
07:06'
Kovalčuk se snažil nahrát jednomu ze spoluhráčů před odkrytou branku, ale bránící Alexandr Lipin stačil kotouč tečovat svou holí.
06:10'
Domácí navíc budou muset hrát v oslabení. Dvě minuty za sekání obdržel Linden Vey.
05:12'
Hosté se nacházejí ve velké herní pohodě a tak dávají i šťastné góly! Po nepřesné střele Sergeje Širokova si našel puk, který se odrazil od zadního mantinelu, SERGEJ KALININ. Ten ho z nemožného úhlu nahodil na brankáře Karlssona a kotouč se k překvapení celé haly objevil až za jeho zády. Tohle byla velká chyba švédského gólmana Barysu. Asistence: Sergej Širokov.
04:28'
Od modré pálil velmi aktivní Vojnov. Karlsson jeho projektil vyráží.
03:07'
Také domácí se připomněli. Po nahození Dallmana se dostal k dorážce Matt Frattin. Šesťorkin se v brankovišti roztáhl a betonem puk vyrazil.
02:12'
Vjačeslav Vojnov hraje hodně ofenzivně. Nyní se dostal ke střele z pravého kruhu, kterou vyrazil Karlsson.
01:20'
Domácí si nyní vynutili buly v útočném pásmu. Určitě by rádi rychle odpověděli.
00:58'
Hosté svého soupeře rychle zmrazili! Rozjetý SERGEJ KALININ nabruslil s kotoučem až na levý kruh a jeho střela propadla Karlssonovi mezi lapačkou a betonem do sítě. Asistence: Vjačeslav Vojnov a Ilja Kovalčuk.
00:21'
Hosté na soupeře vlétli! Obránce Vjačeslav Vojnov se ocitl na pozici pravého křídla, odkud našel zcela volného Ilju Kovalčuka. Ten nastřelil tyčku!
00:01'
Před utkáním zazní hymny Ruska a Kazachstánu.
Aktéři utkání již nastupují na led arény v Astaně. Petrohrad je jasným favoritem zápasu, ale domácí určitě budou chtít úřadující šampióny KHL co nejvíce potrápit.

Barys Astana: H. Karlsson (Kudrjavcev) – M. Semjonov, Dallman (A), Savčenko, Makljukov, Polochov, Lipin, Šalapov – Frattin, Vey, Dawes (C) – Puškarjov, St. Pierre, Michajlis – Lichotnikov, Sagadajev, Akolzin – V. Nikulin, Gurkov, Melnikov.

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Melničuk) – Gavrikov, Vojnov, Hersley, Chafizullin, Zubarev, Zub, Rykov – Barabanov, Dacjuk (C), Kovalčuk (A) – Širokov, Koskiranta, Kalinin – S. Plotnikov, Prochorkin, N. Gusev – Děrgačov, Kablukov, Ketov – M. Malcev.

Rozhodčí: Gofman, Bondar – Šeljanin, Kučava.
Barys Astana:
Ani hokejisté Barysu si letos nevedou špatně. S 22 body jim tak v tabulce Východní konference patří šestá pozice. Z posledních čtyř zápasů si však kazašský celek připsal jedinou výhru. Naposledy doma odlehl 3:5 moskevskému Dinamu. Barys dlouhá léta spoléhal na zámořské útočné trio Bochenski – Boyd – Dawes. První dva sice v létě odešli, ale vedení klubu za ně sehnalo kvalitní náhradu v podobě Lindena Veye a Matthewa Frattina.