KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Soči - 29. prosince 2017   14:30

Astana
Astana
31:35' Orechov (Kučin, Markelov) • 50:22' Vey (Dallman, Wright)
Soči

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní utkání sledovalo 5 557 diváků.
Československá stopa v utkání:

Adam POLÁŠEK (SOC) 0+0 0 střel, čas na ledě 18:47.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

Barys Astana: 28

HK Soči: 31.
Dnešní duel končí vítězstvím Soči, které si v boji o play-off připisuje velmi cenné body z ledu Barysu. Utkání mohlo dopadnout i vítězstvím Barysu, sledovali jsme utkání, které bylo velmi vyrovnané a domácí si minimálně za bojovnost nějaký ten bod zasloužili.
59:55'
Vyloučení v týmu HK Soči (Jyrki Jokipakka – 2 min., nedovolené bránění).
59:36'
Domácí to zkouší v šesti, Kudrjavcev na střídačce.
59:36'
Hra přerušena, sudí nařizuje vhazování ve středním pásmu.
59:24'
Gól platí, není co řešit, domácí reklamovali přihrávku rukou, což se nepotvrdilo a hosté tak vedou v poslední minutě třetí třetiny 3:2!
59:24'
Nakonec ještě vše konzultují rozhodčí s videorozhodčím.
59:24'
Soči právě vstřelilo branku!
CASEY WELLMAN si šikovně počkal, až se k němu dostane puk z klubka těl v mezikruží a poté přesně mířenou střelou zápěstím poslal puk nad vyrážečkou Kudrjavceva do branky Barysu. Bez asistence.
59:05'
Poslední minuta třetí třetiny, Soči stále v útočném pásmu.
58:48'
Až nyní se Soči dokázalo dostat do přesilovkového rozestavení.
58:28'
Zatím je to hodně nervózní přesilová hra hostů, kterým se nedaří založit útočná akce a když už, je pískán ofsajd.
58:03'
Oddechový čas pro hosty.
57:51'
Ale pozor, je tu vyloučení v sestavě domácích, Frattin oslabuje tým v koncovce třetí třetiny!
57:22'
Prodloužení je čím dál blíže, nyní je to hlavně o soubojích ve středním pásmu.
55:49'
Jaroslav Jevdokimov (Astana) se zkoušel dostat před Šikina, ale obránci ho obrali o puk.
55:00'
Je tu poslední pětiminutovka třetí třetiny, utkání pomalu, ale jistě, spěje do prodloužení.
54:01'
Nakonec Jevgenij Lapenkov (Soči) neudržel puk na modré a sudí přerušují hru.
53:45'
Hosté nahazují puk do útočného pásma, kde také zůstávají.
53:04'
Soči mělo přečíslení dva na jednoho, poté tři na dva, ale nic z toho není.
52:35'
Souboj ve středním pásmu, úspěšnější jsou přece jenom hosté, jenže ti odchází střídat a puk má Roman Savčenko (Astana).
51:48'
Soči se nyní drží v útočném pásmu.
50:50'
Vhazování po levici Kudrjavceva, puk získávají domácí.
50:22'
Astana právě vstřelila branku!
Je opět vyrovnáno! Kevin Dallman poslal prudký pas z pravé strany na levou, Šikin se v brance Soči nestihl přemístit a LINDEN VEY tak zakončoval do odkryté branky. Asistence: Kevin Dallman a James Wright.
50:00'
Poslední desetiminutovka třetí třetiny, domácí ztrácejí jeden gól, to je stále v pohodě řešitelná situace.
49:07'
Adam Polášek (Soči) pálí od modré, ale puk míří za branku Barysu.
48:01'
Jyrki Jokipakka (Soči) vyvezl puk z vlastního pásma, domácím se nyní daří přehrávat soupeře ve středním pásmu.
47:18'
James Wright (Astana) zaváží puk za branku Soči, ale to je v jeho podání všechno, poté hrají hosté.
46:08'
Soči opět v útočném pásmu, z levé strany pálí od modré Andrej Ivanov, Kudrjavcev sráží do rohu.
45:12'
Konstantin Puškarjov (Astana) se snažil prosadit před brankou Soči, byl tam závar, nakonec sudí přerušují hru, vhazovat se bude před Šikinem.
44:01'
Vhazování po pravici Kudrjavceva, úspěšnější hosté.
43:36'
Eric O'Dell nabruslil za branku Barysu, odkud předložil puk před Kudrajvceva, tam ho trochu se štěstím zpracoval PAVEL PADAKIN, jež po krátké kličce obelstil gólmana a zasunul puk do odkryté branky. Bez asistence.
42:50'
Střela Ševčenka z pravé strany zamířila vedle branky Soči a puk následně opustil třetinu hostů.
42:33'
Barys díky přesilové hře získává převahu v úvodu třetí třetiny.
41:38'
41:06'
V úvodu třetí třetiny pochopitelně pokračuje přesilová hra domácích.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:20.
Ve druhé třetině jsme se konečně dočkali gólů, když nejprve se do vedení dostali domácí, kteří si to za svou aktivitu v této části zápasu zasloužili. Ve 32. minutě prostřelil doposud bezchybného Šikina Valerij Orechov. Barys dál tlačil svého soupeře, jenže ten dokázal odolat a nakonec i při přesilové hře vyrovnat, když se v poslední minutě prosadil Eric O'Dell.
40:00'
39:38'
Pozor, šance domácích, bránící Pavel Padakin (Soči) úmyslně posunul branku a dostává dvouminutový trest.
39:02'
Hosté dokázali vyrovnat, když využívají přesilovou hru! Po střele Jokipakky neudržel puk Kudrjavcev a na hranici brankoviště se bleskově zorientoval ERIC O'DELL, který doklepl puk do branky. Asistence: Jyrki Jokipakka a Casey Wellman.
38:44'
Casey Wellman (Soči) pálí z levé strany, na dorážku byl připraven Sean Collins, ale Kudrjavcevovi puky nevypadávají.
38:36'
Sergej Kudrjavcev (Astana) nyní předvedl svou pohotovost v brankovišti Barysu, dokázal se přemístit i na dorážku O'Della.
38:11'
Hosté si zahrají přesilovou hru, Ivan Kučin dostává dvouminutový trest za krošček.
37:42'
Na druhé straně zakončil brejk Soči Eric O'Dell střelou do výstroje Kudrjavceva, který přerušuje hru.
37:32'
Linden Vey (Astana) se dostal ke střele z mezikruží, Dmitrij Šikin se jen ohlédl za pukem, mířícím vedle branky.
37:10'
Zblokované nahození domácích od modré, puk míří do rohu.
36:58'
Závar před brankou Soči, puk ale končí kdesi pod klubkem těl, rozhodčí přerušuje hru a rozpažil, bude se vhazovat.
36:35'
Barys opět v útočném pásmu, Dmitrij Ševčenko (Astana) tečuje střelu od modré, ale Šikin vyráží do rohu.
35:36'
Valerij Orechov (Astana) spěchá za vyhozeným pukem k vlastní brance a bleskově otáčí zpět dopředu.
35:00'
Posledních pět minut druhé třetiny, domácí drží střední pásmo a nyní jsou aktivnější.
34:15'
Linden Vey (Astana) elegantně zavezl puk do útočného pásma, domácí se však na puku neudrželi.
33:25'
Andrej Ivanov (Soči) neudržel puk v útočném pásmu, puk míří až za branku Šikina.
32:15'
Vhazování po levici Šikina, puk získávají domácí.
31:35'
Tak konečně gól! Domácí se radují po střele VALERIJE ORECHOVA, který z levé strany prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Ivan Kučin a Vladimir Markelov.
31:10'
Jaroslav Jevdokimov (Astana) zavezl puk do útočného pásma, pak ale upadl a puk ztratil.
30:38'
Soči je nyní aktivnější a je častěji v útočném pásmu, to je ale tak asi všechno, na nějakou šanci či gól si musíme počkat.
30:05'
Jsme ve druhé polovině utkání a stále čekáme na první gól, k němuž mají oba týmy stejně daleko/blízko.
29:50'
Soči nyní drželo útočné pásmo, nakonec se domácí dostali ze sevření.
28:57'
Vhazování po levici Kudrjavceva, puk získávají hosté.
27:51'
27:40'
Barys opět v útočném pásmu, jsou to ale poslední sekundy jeho přesilové hry.
26:59'
Kevin Dallman (Astana) pálí od modré, ale před Šikinem nikdo, kdo by tečoval, gólman Soči tak v pohodě chytá.
26:30'
Další vyhozený puk v podání hostujícího týmu.
26:00'
Barys opět vyhrál buly a chvíli se udržel v útočném pásmu, nyní se hosté osvobozují.
25:50'
Bude se vylučovat, na trestnou lavici zamíří za hákování Sean Collins, domácí si zahrají přesilovou hru.
25:10'
Barys opět točí soupeře v jeho třetině, Soči se urputně brání.
24:42'
Barys má ale zatím dosavadní průběhu druhé třetiny jasně ve své moci, hosté se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.
23:50'
Nyní se již hostům podařilo dostat puk ze třetiny.
23:30'
Barys se drží v útočném pásmu, Maxim Semjonov se chystal ke střele z pravé strany, ke které ale nakonec nedošlo.
21:52'
Jaroslav Jevdokimov (Astana) a jeho bekhendový pokus z pravé strany, Dmitrij Šikin v pohodě chytá a přerušuje hru.
21:11'
Dělovka Čmychova (Soči) od modré, puk orazítkoval plexisklo za brankou.
20:47'
Maxim Semjonov (Astana) se dostal z levé strany do zakončení, ale trefil jen lapačku Šikina.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:24.
První třetina je minulostí, gól nepadl, oba týmy tak odchází do kabin za stejného stavu, za jakého zápas začínal. Úvod zápasu vyšel lépe domácím, kteří se tlačili před Šikina, kterého ale překonat nedokázali. Hostům pak ve druhé části první dvacetiminutovky pomohly dvě přesilové hry, díky nimž získali převahu a nakonec nebyli daleko od gólu, ale ani oni síť rozvlnit nedokázali.
20:00'
19:27'
Probíhá poslední minuta první třetiny, Soči je v posledních minutách aktivnější.
18:56'
Barys se nyní osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění, vhazovat se bude po pravici Kudrjavceva.
18:40'
Nikita Lisov (Soči) dvakrát po sobě vrátil puk, mířící ze třetiny Barysu, za branku Kudrjavceva.
17:59'
Casey Wellman (Soči) se nyní obrazně držel za hlavu poté, co netrefil odkrytou branku Barysu.
17:11'
Je to tak, domácí jsou v plném počtu a hned se ženou dopředu.
16:50'
Vypadá to, že ani tuto přesilovou hru hosté nevyužijí, puk ve středním pásmu.
16:25'
Špatná rozehrávka Soči, je z toho zakázané uvolnění, Barys tak získává cenné sekundy při vhazování před brankou soupeře.
15:59'
Až nyní se hosté rozestavěli v útočném pásmu, Dmitrij Lugin (Soči) napřáhl ke střele z levé strany, Sergej Kudrjavcev znovu chytá.
15:40'
Puk míří ze třetiny Barysu, který se zatím v pohodě brání.
15:11'
Domácí hráli v šesti, hosté si zahrají další přesilovou hru. Trest odchází odpykat Ryspajev.
14:50'
Jevgenij Lapenkov (Soči) zkouší střelu zápěstím, z mezikruží, ale střela je zblokována mimo branku.
14:25'
Barys nyní drží střední pásmo, přes které soupeře nepouští.
13:51'
Akce dva na dva v podání Barysu končí v rohu, nic z toho nebude.
13:17'
12:50'
Puk ve středním pásmu, domácí, zdá se, oslabení přečkají bez úhony.
12:30'
Casey Wellman (Soči) si udělal prostor ke střele, z pravé strany ale neprostřelil Sergeje Kudrjavceva.
12:10'
Nyní je již Soči zpět v útočném pásmu.
11:50'
Domácí vyhrávají vhazování po pravici Kudrjavceva a hned poté puk vyhazují ze třetiny.
11:43'
Dmitrij Lugin (Soči) pálí z levé strany, Sergej Kudrjavcev ale střelu viděl a dokázal se připravit, puk chytá a přerušuje hru.
11:30'
Soči vyhrálo vhazování a udrželo se tak od úvodních sekund v útočném pásmu.
11:17'
Vyloučení v týmu Barys Astana (James Wright – 2 min., hákování).
10:50'
Puk míří za branku Astany, tam jsou pouze domácí.
10:00'
Je za námi první desetiminutovka, která byla poměrně vyrovnaná, na první gól si stále musíme počkat.
09:25'
Barys se nyní snaží dostat z vlastního pásma, což se mu zatím nedaří.
08:32'
Vadim Chlopotov (Soči) se nyní snažil propálit Kudrjavceva střelou z mezikruží, ale neuspěl.
08:01'
Maxim Semjonov (Astana) zkusil štěstí od modré čáry, z levé strany, branku Soči ale netrefuje.
07:26'
Puk končí na jedné ze střídaček, hra přerušena, vhazování ve středovém kruhu.
07:07'
Sergej Kudrjavcev (Astana) má puk ve své lapačce, hosté zaútočili po návratu vyloučeného Cvetkova, hra přerušena.
06:57'
06:33'
Barys před brankou Soči, je tam závar, nakonec se ale puk odráží a končí ve středním pásmu.
06:10'
Roman Savčenko (Astana) pálí od modré, jeho přízemní střelu ale Dmitrij Šikin chytá a přerušuje hru.
05:40'
A další vyhozený puk ze třetiny Soči, přesilovka se zatím Barysu nevede.
05:18'
Nyní však hosté dostali puk z vlastní třetiny, oba týmy rychle střídají.
05:05'
Barys od úvodních sekund v útočném pásmo, po vyhraném buly.
04:57'
Je tu první vyloučení, bránící Alexej Cvetkov fauloval právě Ševčenka a domácí si zahrají první přesilovou hru.
04:22'
Na druhé straně zablokoval střelu soupeře bránící Ševčenko, domácí jdou do protiútoku.
03:50'
James Wright (Astana) zavezl po levé straně puk do útočného pásma, hosté ale soupeře vytěsnili zpět z pásma.
03:15'
Maxim Semjonov (Astana) neudržel puk na útočné modré.
02:42'
Soči nyní nepouští soupeře z jeho třetiny, zasahovat musel i Sergej Kudrjavcev, nakonec se domácí osvobozují jen vyhozením kotouče na zakázané uvolnění.
01:48'
Jyrki Jokipakka (Soči) nahazuje z pravé strany puk na branku Astany, kterou ale míjí a domácí poté vyhazují do střední třetiny.
01:15'
Zakázané uvolnění Soči, hra se tak stěhuje zpět před Šikina.
00:44'
Linden Vey (Astana) se nyní snažil procpat puk kolem pravého betonu Šikina, ten ale prostor u pravé tyčky dobře utěsnil.
00:35'
Kevin Dallman (Astana) prověřil gólmana Soči, registrujeme první střelu na branku.
00:01'
Oba týmy nastupují na ledovou plochu, utkání za malý okamžik začne.

Barys Astana: Kudrjavcev (Malgin) – Dallman, M. Semjonov, Makljukov, Savčenko, Dietz, Polochov, Lipin, Ryspajev, Orechov – Vey, Wright, Puškarjov – R. Starčenko, Akolzin, Ševčenko – Savenkov, Jevdokimov, Frattin – Kučin, Markelov.

HK Soči: Šikin (Barulin) – Čmychov, Jokipakka, Mamkin, Ščitov, Polášek, Chomickij, Lisov – Collins, Wellman, Chlopotov – Laričev, Padakin, O'Dell – Šmeljov, Lugin, Cvetkov – Lapenkov, Starkov, Točickij – A. Ivanov.

Rozhodčí: Sojn, Birin – Tomilov, Gorděnko.
HK SOČI
Soči je na tom mnohem lépe, v Západní konferenci drží sedmé místo, navíc má již nějaký náskok na devátý Severestal (přesněji čtyři body). Ani Soči však v poslední době nijak výsledkově neoslňuje. Po vánočních svátcích si připsalo dvě prohry na ledě Novosibirsku a předtím Chanty-Mansijsku (3:4 a 0:2). Sérii venkovních zápasů zahájilo Soči vítězně, když před Štědrým dnem vyhrálo 3:2 v prodloužení na ledě Omsku.
BARYS ASTANA
Astana usilovně bojuje ve Východní konferenci o postupovou osmičku, na kterou aktuálně ztrácí tři body. Nicméně osmý Chabarovsk má o tři odehrané zápasy méně, než Barys, má tedy mnohem lepší výchozí pozici. Usilovně bojovat však v případě kazašského klubu neznamená sbírat body, naopak... Barys je v poslední době rozdává, jak jinak si vysvětlit sérii pěti porážek v řadě? Výhru si Astana připsala na ledě třetího nejhoršího týmu ligy, bratislavského Slovanu (2:0).
Vítejte u online přenosu utkání základní části ruské KHL, v němž BARYS ASTANA přivítá na svém ledě HK SOČI.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.