KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čeljabinsk : Magnitogorsk - 29. srpna 2017   16:03

Čeljabinsk
Čeljabinsk
19:14' Kolcov (Jakuceňa) • 38:23' Bailen (Polygalov)
7 200 diváků

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou!
Dohráno, Čeljabinsk oplatil Metallurgu páteční porážku identickou mírou a zaslouženě si do tabulky připisuje tři body. Hostům se po druhé části přestalo dařit s Traktorem držet krok a domácí si tak poměrně snadně dokráčeli k vítězství.

59:57'
Tři sekundy před koncem základní hrací doby si domácí berou time-out, po kterém proběhne vhazování po levici Vitalije Děmčenka. Hosté mají poslední šanci srovnat.
59:45'
Ne ne, ani hra v šesti magnitogorským hokejistům nevychází, gól z ní velmi pravděpodobně nepadne. Magnitogorští mají problém s přechodem přes modrou.
59:20'
Je to tak, Magnitogorsk zkusí své štěstí v power-play!
59:18'
Hra je po icingu Čeljabinsku přerušena, hosté si berou oddechový čas. Košečkin pravděpodobně zůstane na střídačce.
58:23'
Borodkin se chopil kotouče u středového kruhu a obratem jej poslal až za Košečkina, hostům pomalu ale jistě ubývají čas i síly.
57:36'
Chabarov přenechal kotouč Ellisonovi, který jej zaváží do čeljabinského pásma. Uvidíme, co další útok Metallurgu přinese.
57:00'
Gólman Traktoru si poradil i s dalším pokusem Osaly, který na něj letěl z téměr identické pozice. Snaha vyrovnat se hostům rozhodně nedá upřít.
55:53'
Po vypršení oslabení se před bránu domácích vydal Osala, na nějž se okamžitě pověsili snad všichni hráči Čeljabinsku. Fin ve službách Magnitogorsku se ale přesto dostal ke střele, kterou Děmčenko s přehledem vykryl.
54:39'
Bailen byl na modré čáře odstaven od kotouče, který jeden z hráčů Metallurgu posílá až za domácí brankoviště. Hosté si mohou na malou chvíli odpočinout.
54:05'
Kirill Kolcov rozehrál dopředu, po rychlém výpadu Čeljabinsku končí puk v náručí Vasilije Košečkina. Traktor stále kontroluje hru a udržuje si na ledě znatelnou převahu.
53:45'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Oskar Osala – 2 min., hákování).
52:51'
Hosté se podruhé osvobozují, zatím se jim daří ambice Čeljabinsku krotit. Posledním hráčem, který otestoval reflexy gólmana Metallurgu, byl z kruhu Jakuceňa.
52:08'
Bailen našel na kruhu připraveného Szczechuru, ten střelou z voleje poslal puk přímo do rukavice připraveného Košečkina. Hra je přerušena.
51:58'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jaroslav Chabarov – 2 min., krosček).
51:28'
Mírný tlak, který hosté měli na začátku přesilovky, Traktor přečkal bez újmy na náskoku a nyní sám míří do útočného pásma.
50:24'
Magnitogorští se snaží kombinovat, dravá obrana Čeljabinsku jim ale nenechává ani centimetr ledu zadarmo. Hlad hostů po vyrovnávací brance je evidentní.
49:44'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jan Kovář – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Nick Bailen – 2 min., držení protihráče).
48:41'
Většina hry se teď odehrává ve středním pásmu, Metallurg se pokouší proniknout za poměrně pevnou defenzívu Čeljabinsku. Zatím marně.
47:30'
Domácí vyhazují kotouč daleko od své brány a jedou střídat, do útoku se vůbec nehrnou. Zdá se, že hodlají svůj jednobrankový náskok bránit celých dvanáct a půl minuty, které ze třetiny zbývají.
45:47'
Do mezikruží si vyjel Mozjakin, jehož zakončení se od betonu ruského gólmana ve službách Traktoru odrazilo vysoko nad branku. Čeljabinští se v posledních chvílích zdánlivě plně soustředili na obranu.
44:40'
Bývalý tahoun Pardubic Nick Schaus se nyní pokusil Děmčenka zaskočit ze středové čáry, dobře položený beton domácího gólmana však vyrovnávací brance včas zabraňuje.
43:48'
Osala pronesl kotouč za modrou čáru a vyhodil jej za brankoviště, kde si jej přivlastňují hráči domácího celku. Výpad Metallurgu tak nabírá rychlého konce.
42:55'
Kolcov už je na ledě, Čeljabinsk se bez problémů ubránil. Domácí momentálně z vlastního pásma rozjíždějí další útočnou akci.
41:54'
Ve vlastním oslabení se do slušné šance dostal Polygarov, jehož zakončení jen orazítkovalo beton Vasilije Košečkina. Přesilovka zatím hostům nevychází úplně dle plánu.
40:49'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Kirill Kolcov – 2 min., nedovolené bránění).
40:45'
Děmčenko předvedl dva nádherné zákroky a udržel tak vedení svého celku při životě! Nejprve vyrážečkou vykryl střelu Kováře z kruhu, dorážku Grigorenka pak zastavil zvednutým betonem.
40:09'
Mozjakin po vyhraném vhazování náhral kotouč dozadu Děnisovovi, který jej posílá na icing. Vhazovat se tak bude před svatyní Metallurgu.
40:01'
Oba týmy už krouží po ledě, začátek třetí části ze nezadržitelně blíží.
Dnešní utkání sleduje 7 200 diváků.
Domácí hokejisté odcházejí do kabin se zaslouženým náskokem. Magnitogorsk po slušném představení v první části výkonnostně hodně upadl, zejména v obraně. Čeljabinští si místy dělali, co chtěli, jejich ambice zvládal krotit jen výborný Vasilij Košečkin. Pokud tedy chtějí hosté pomýšlet na bodový zisk, budou muset v posledních dvaceti minutách základní hrací doby přidat.

39:57'
Poslední vhazování druhé části před Košečkinem nic zajímavého nepřineslo, centr Metallurgu pouze rychle zakryl kotouč svým tělem.
39:09'
Opět mohlo být vyrovnáno, konec druhé části je pořádně divoký. Před brankou domácích vznikl naprostý chaos, ve kterém se Vasilij Děmčenko nakonec zvládl zorientovat.
38:23'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Traktor využívá přesilovku a rychle si bere vedení zpět! Polygarov nahrál na modrou NICKU BAILENOVI, který si povyjel směrem k mezikruží a prudkou střelou překonal gólmana hostí. Asistence: Igor Polygarov.
38:02'
Domácí jsou v útočném pásmu jako přikovaní, Košečkin však stále podává skvělý výkon a s přehledem hasí všechny jejich šance. Jeho obrana mu však moc nepomáhá.
37:12'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nicholas Schaus – 2 min., nedovolené bránění).
36:52'
Metallurg právě vstřelil branku!
Přesilovka se nekoná, hosté se k velké nevoli domácího publika prosazují už při ponechané výhodě! Po dlouhé kombinaci se rozhodl Mozjakin poslat kotouč na levý kruh připravému MATTU ELLISONOVI, který jej z první pohřbil za záda strážce svatyně Traktoru. Asistence: Sergej Mozjakin, Jaroslav Chabarov.
36:17'
Hosté mají ponechanou výhodu, poprvé v druhé periodě se na delší dobu usadili před Děmčenka. Momentálně kombinují, brankář Čeljabinsku zatím zasahovat nemusel.
35:10'
Magnitogorsku vůbec nic nevychází, Čeljabinští jsou pevně usazeni v sedadle řidiče a kontrolují průběh hry. Všechny pokusy o hostující protiútok jsou rozmetány už na hranici útočné třetiny.
33:21'
Po obdržení dlouhé přihrávky ze středního pásma se před Košečkina vydal Polygarov, jenže i jeho měl gólman Magnitky přečteného. Jen díky němu není teď brankové manko hostů mnohem vyšší...
32:09'
Domácí jsou na koni, najít díry v obraně Metallurgu je od první přestávky mnohem jednodušší. Po pravém křídle si nyní před branku vyjel Vitalij Kravcov, který Košečkina nijak nepřelstil.
31:16'
Polygarov vybídl ke střele Šolochova, i on měl ale před bránou soupeře problémy s muškou. Strážce svatyně hostí tak vůbec nemusel zasahovat.
29:41'
Szczechura se probojoval před Košečkina a pokusil se za jeho záda usměrnit odraženou střelu, jenže v bezprostřední blízkosti magnitogorské svatyně nezamířil úplně přesně.
29:09'
Kurčinin si udělal krátký výlet skrz obranu hostů, který završil zakončením na hranici brankoviště. Košečkin kotouč pokryl bez větších obtíží.
28:26'
Grigorenkovi se zachtělo skóroval, forvard Metallurgu ale z kruhu zasáhl jen beton připraveného Vasilije Děmčenka. Traktor tak stále vede o jednu branku.
27:29'
Obě mužstva pečlivě brání, střela na bránu se stává raritou. Ani jednomu týmu se nyní nedaří moc kombinovat, přechody do útoku jsou tak ještě těžší.
26:20'
Mozjakin se rychlostí blesku přesunul do útočného pásma a nabídl na opačný kruh připravnému Kovářovi, jeho přihrávka ale původně plánovaného adresáta nenašla.
24:47'
Borodkinovi znepříjemňovali život dva hráči soupeře, bek domácích se rozhodl v panice rozehrát kotouč dopředu. Ve středním pásmu si ho nakonec berou na hůl hosté.
23:21'
Magnitogorští už jsou na ledě i duchem, nejen tělem. Chvilku to trvalo, ale momentálně sledujeme poměrně vyrovnanou partii. Hra se nese v rychlém tempu.
22:57'
Hosté poprvé v druhé třetině vystrčili drápky, Sirotkin objel svatyni soupeře a zakončil přímo do betonu připraveného Vasilije Děmčenka.
22:15'
Budkin chtěl dlouhou přihrávkou poslat do útoku Birjukova, ten se ale při přejezdu modré čáry unáhlil a další výpad Čeljabinsku na branku zastavuje ofsajd.
21:19'
Hokejisté Metallurgu potřebují budíček, Košečkin má plné ruce práce. Jako poslední své štěstí vyzkoušel Jakuceňa, jeho zakončení z mezikruží skončilo v rukavici strážce svatyně.
20:23'
Domácí se do prostřední části vrhli po hlavě, Košečkin musel hned zkraje třetiny předvést několik těžkých zákroků! Gólman Magnitogorsku ale zachoval chladnou hlavu a jeho tým tak stále pohrává jen o jednu branku.
20:01'
Hráči už jsou na ledě, druhá část začne co nevidět.
Máme za sebou úvodních dvacet minut, Čeljabinsk vede nad hosty z Magnitogorsku o jednu branky. V průběhu první třetiny hráli prim spíše domácí, jejichž vedení je zasloužené, nicméně špatné šance si nevypěstoval ani Metallurg a o vítězi tak ještě není ani zdaleka rozhodnuto.

19:14'
Povede, Traktor se ujímá vedení! Na modré se puku chopil Jakuceňa, nejproduktivnější hráč domácích, a po menším váhání jej poslal na Košečkina. Jeho střelu ještě těsně před brankou tečoval KIRILL KOLCOV, gólman hostů byl bez šance. Asistence: Maxim Jakuceňa.
18:46'
Magnitogorsk je uzamknut ve své obranné třetině, domácí kombinují. Uvidíme, zda-li se jim podaří v závěru třetiny otevřít skóre.
18:38'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Igor Grigorenko – 2 min., podražení).
18:06'
S pokusem Kováře si Děmčenko také poradil, utkání je tak stále bezbrankové. Oba brankáři jsou dnes ve formě.
17:21'
První třetina se chýlí ke konci, viděli jsme v ní naprosté minimum přerušení. Hraje se v rychlém tempu, mírnou převahu na ledě stále mají hráči domácího celku.
16:50'
Střelu Filippiho od modré Děmčenko lapil bez problémů, po krátkém přerušení se bude vhazovat po jeho pravici.
16:08'
Polygarov hledal před brankou připravého Rybakova, přihrávku však tečoval jeden z bránících hráčů domácího celku. Ti se nyní můžou přesunout do útoku.
15:00'
Domácím zatím v přesilovce nic nevychází, kotouč museli zpoza své branky lovit už několikrát. Obrana hostů dnes odvádí velmi dobrou práci.
13:48'
Magnitogorsk se osvobodil až na druhý pokus, první výhoz zachytil Videll na modré čáře. Čeljabinští ale kotouč ve vlastním pásmu sbírají velmi rychle a mohou se pokusit vrátit před Košečkina.
13:29'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Denis Děnisov – 2 min., držení protihráče).
12:50'
Petrov byl okamžitě po přejetí hranice útočného pásma zneškodněn pevnou defenzívou Magnitky, útočná akce Čeljabinsku je tak ta tam.
12:14'
Hra se momentálně přelévá ze strany na stranu, kotouč mění majitele poměrně často. Metallurg se v posledních minutách zdánlivě plně soustředil na obranu, zatím zvládá výpady domácích krotit vyhazováním kotouče ven z pásma.
10:51'
Domácí se znovu usadili před svatyní Magnitogorsku a rozjeli kombinaci, přes pevnou obranu hostů se ale do dobrých střeleckých příležitostí dopracovávají jen stěží.
08:59'
Anton Šenfeld měl na holi první branku utkání, jenže z ideální pozice na hranici pravého kruhu jen orazítkoval horní tyč!
08:20'
Obrana domácích dělá velké chyby, Grigorenko si nyní z kruhu vybruslil až na hranici brankoviště a zakončil do betonu gólmana Čeljabinsku. Následně se kotouč pokoušel za Děmčenka dorazit Shaus, jenže bezúspěšně.
07:31'
V mezikruží se ocitl sám Jurij Petrov, ani jeho pokus se však neujal. Košečkin po zákroku vyrážečkou stále drží čisté konto.
06:11'
Magnitogorsk s domácími srovnává krok, Čeljabinsk má ale stále o něco více ze hry. Zatím ale pokračují jeho problémy v koncovce – většina střel domácích úplně minula hostující svatyni.
05:09'
Po dlouhé době přešili do ofenzívy hosté, Osala se za brankou zbavil dotěrného Bailena a nahrál kotouč na modrou, odkud jej Ellison poslal přímo do lapačky Vasilije Děmčenka.
04:18'
Szczehura chtěl brankáře hostí překvapit z hranice levého kruhu, nemířil ale úplně přesně a jeho pozemní střela tak jen proklouzala kolem magnitogorské brány.
03:48'
Vasilij Košečkin má první zákrok, střelu Kravcova z kruhu chytá do lapačky. Po přerušení vznikla před svatyní Metallurgu menší potyčka, která se zdálivě obejde bez vyloučení.
03:08'
Čeljabinští působí v úvodu třetiny mnohem aktivněji, svého soka úplně zatlačili do jeho pásma a momentálně před Košečkinem kombinují.
02:13'
Brulému se nakonec podařilo protlačit kotouč do útočného pásma, defenzíva Magnitky ale situaci rychle uhasila. Zatím jsme neviděli ani jedinou střelu na branku.
01:22'
Kolcov posílá kotouč za vlastní branku, kde si jej bere na hůl další hráč Čeljabinsku. Traktor rozjíždí svou první útočnou akci.
00:13'
Úvodní buly pro sebe ukořistili hosté, kteří neztráceli čas a okamžitě se vydali směrem na Děmčenka. Díky pevné obraně ale domácí brankář zatím zasahovat nemusel.
00:01'
Hráči se rozestavují k úvodnímu buly, můžeme začít!
Momentálně jsou hráči obou celků seřazeni na modrých čarách, halou zní hymna Ruské federace. Začne se o malinko později než původně plánováno.
Ještě jednou vám přeji krásné odpoledne, v Čeljabinsku je vše připraveno. Domácí odehrají zápas oděni v černém, hosté zase vyjeli na led v bílých dresech.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Francouz) – Bailen, I. Višněvskij, Borodkin, Kolcov, Šinin, Isajev, Mamajev, A. Petrov – Videll, Peňkovskij, Polygalov – Jakuceňa, Szczechura, Kručinin – Rybakov, Brulé, Kravcov – J. Petrov, Šarov, Šolochov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Děnisov, Schaus, Dronov, J. Birjukov, S. Těreščenko, Chabarov, Budkin, Igošev – Mozjakin, I. Grigorenko, Jan Kovář – Šenfeld, Ellison, Osala – Timkin, Filippi, De. Kazionov – Železkov, Platonov, Sirotkin.

Rozhodčí: Belov, Ibatulin – Stroganov, Viljugin.

Třetiny: 1:1, 0:0, 1:0.
Branky a nahrávky: 19. Mozjakin (Kovář), 59. Filippi (Mozjakin, Ellison) – 4. Szczechura (Jakuceňa).
Střely na branku: 39 – 20.
Trestné minuty: 14 – 20.
Diváci: 6 208.
METALLURG MAGNITOGORSK
8. místo ve Východní konferenci
3 Z, 2-0-0-1, 6 body (skóre 9:10)

Úřadující vicemistr je na tom o něco lépe, moc do zpěvu mu ale také být nemůže. Tým s legendárním Sergejem Mozjakinem v čele sice na úvod klopýtl doma proti Avtomobilistu, chuť si však spravil úspěchem v prvním souboji s Traktorem. Dařilo se mu i v neděli na ledě Toljatti, které po náročné bitvě přetlačil 5:4. Velkou roli v triumfu hrál právě kapitán hostů, který vstřelil dva góly, včetně toho vítězného, a na jeden přihrál. Magnitogorsk tak po třech odehraných zápasech sedí na poslední postupové příčce do play-off, případná výhra by jej ale mohla potenciálně katapultovat až druhé místo.

3 Z, 1-0-0-2, 3 body (skóre 4:4)

Čeljabinské hokejisty čeká první domácí utkání této sezóny, na ledě Traktor Ice Areny se představí po třízápasové šňůře venku. Vstup do nového ročníku se svěřencům Anvara Gatijatulina příliš nepovedl – po výhře 2:0 nad Ladou přišly dvě těsné porážky, obě v poměru 1:2. Ta první právě na ledě Metallurgu, kde v pátek rozhodl o výhře domácích minutu před koncem Tomáš Filippi, ta druhá pak v Jekatěrinburgu. Na kontě tedy zatím mají pouze tři body, což stačí na nelichotivou jedenáctou pozici v rámci Východní konference. Fanoušci tradičního ruského celku tak dnes budou doufat, že se jejich celku povede proti rivalovi prolomit střelecké trápení.