KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čerepovec : Chabarovsk - 27. září 2017   18:00

Čerepovec
Čerepovec
10:53' Kagarlickij (Bumagin, P. Černov) • 37:49' Stránský (Vovčenko, Trubačjov)
Chabarovsk

S konstatováním, že dnešní utkání sledoval 2755 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou.

Hity: 14 – 4
Dnešní duel je tedy u konce a vítězství slaví domácí Severstal Čerepovec. Ten měl lepší vstup do zápasu, když se v 11. minutě zásluhou Dmitrije Kagarlického dostal do vedení, avšak Denis Kuzmin ještě do konce první třetiny vyrovnal. Následně se dlouho čekalo na další branku, nicméně ve 38. minutě uspěl Matěj Stránský a jeho trefa byla vítěznou. Do konce zápasu už se totiž mezi střelce nikdo nezapsal.
59:49'
Vinou aktivního napadání domácích se hosté vůbec nedostávají do útočného pásma. Tohle už Čerepovec ustojí.
59:15'
Puk ve středním pásmu získal Černov. Domácí útočník se nikam nehnal, zavezl touš k mantinelu, kde pošetřil velmi cenné vteřiny.
58:49'
Konečně se Chabarovsk usadil v útočném pásmu. Kombinuje ale pouze u mantinelu a odtud Hudáčkovi nehrozí nebezpečí.
58:19'
Domácí zatím hru šest proti pěti zvládají na výbornou. Již dvakrát dostali kotouč až do blízkosti odkryté brány.
57:44'
Hosté si vzali oddechový čas a odvolali z brány Juhu Metsolu. Powerplay!
57:43'
Další ofenzivní choutky Chabarovsku jsou přerušeny pohodovým zákrokem Júlia Hudáčka.
57:26'
Nadvakrát nyní hradbu těl před sebou neprostřelil Aťušov, jenž tvrdě zakončoval od modré čáry. Čerepovec se dobře brání.
57:01'
Vůbec si teď Hudáček nebyl jistý, kde mu skončilo svižné zakončení z pravé strany. Nakonec se ale ohlédl a zjisti, že Frolovova střela zůstala mezi betony.
56:59'
56:03'
Podruhé v krátkém časovém úseku je kotouč vyhozen až k Metsolovi.
55:38'
Hosté se až nyní usadili v těsné blízkosti Hudáčkovy brány, ale hned z toho byla zajímavá kombinace. Bohužel pro Chabarovsk však chybělo přesnější zakončení.
54:59'
Možnost na vyrovnání dostane Amur Chabarovsk. Dvě trestné minuty za držení protihráče si totiž odsedí Nikola Stasenko (CER).
54:42'
Pouze na zakázané uvolnění teď kotouč poslali hosté. Ti se v této periodě vůbec nedostávají do útoku.
53:54'
Dva na jednoho teď zamířili hráči Čerepovce. Celou situaci však individuálně řešil Vovčenko, který nedokázal zamířit do prostoru brány.
53:12'
52:56'
V závěru přesilové hry už si domácí ne a ne vytvořit potřebný tlak. Kotouč je pouze ve středním pásmu.
52:19'
Dostatku prostoru se na pravém kruhu pokusil využít útočník přesilovkové lajny domácích. Následovala jen střela nad břevno Metsolovy brány.
51:41'
Domácí se hned usadili v útočném pásmu. Z levého kruhu to poté zkoušel Stránský, nicméně jeho střela byla zablokována a puk pak vyhozen k Hudáčkovi.
51:12'
U zadního mantinelu si výborně počínal Bumagin. Vitalij Aťušov (CHA) na jeho kličky nestačil reagovat a následuje dvouminutový trest za vražení na hrazení.
50:40'
Nebezpečné zakončení domácího útočníka teď musel dvakrát vyřešit Metsola. Stránský zleva pálil do betonu, Kagarlickij na něj navázal nepřesnou střelou.
49:41'
Hodně důrazně byl zhruba ve středu ledové plochy odstaven jeden z domácích hokejistů. Z hlediště se následně ozvaly výkřiky, ale sudí zůstali ledově klidní.
48:36'
Až nyní po dlouhé době registrujeme zakončení. Střela z levého kruhu v podání Kudaka však skončila sražená nad bránou.
48:18'
I přes napadání soupeře se domácí dokázali dostat z obranného pásma. Cestu do toho útočného však nenašli, když byli zastaveni u červené čáry.
47:50'
Komerční přestávka je minulostí. Hra se také po této krátké pauze drží jen mezi modrými čarami.
47:23'
Kondratěvova pokažená rozehrávka od zadního mantinelu doputovala na zakázané uvolnění. Hra se vrátí k Metsolovi.
46:49'
Stále je ve třetí třetině k vidění hodně nepřesných přihrávek, které končí na hokejkách soupeřů. Prakticky nic se tedy od dosavadního vývoje utkánní nemění.
45:34'
44:57'
Téměř vůbec se ale domácí nedostávají do útočného pásma. Hosté teď velmi dobře brání neutrální zónu, čímž znemožňují ohrožení svého brankáře.
43:34'
Chyba hostujícího celku. Amur hrál v šesti a jeden z hráčů míří na trestnou lavici.
42:32'
Domácím se naskytla dobrá příležitost. Kagarlickij se ujal kotouče na pravé straně, nepřihrával a okamžitě po obkroužení brány se pokusil překvapit Metsolu. Finský gólman byl připraven.
41:49'
Hra se přesunula do středního pásma, kde kombinují hostující borci. Nějaký výrazný posun vpřed se však nadále nekoná.
01:16'
Nyní se však na hranici brankoviště zjevil Alexandr Ščerbina. Jeho zakončení zblízka ale v pohodě zneškodnil Metsola.
00:42'
Začátek třetí třetiny je z obou stran hodně neurovnaný. Týmy se zatím neodkázaly prokombinovat do útočného pásma.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:49.
Také druhá třetina zápasu je odehrána a tentokrát už jsou ve vedení domácí. Na třetí trefu dnešního zápasu jsme se sice hodně dlouho načekali, nicméně ve 38. minutě dostali domácí výhodu přesilové hry a tu již po třinácti vteřinách využil Matěj Stránský. Severstal je tak před závěrem zápasu ve výhodnější pozici, avšak náskok rozhodně nemá moc luxusní.
40:00'
39:27'
Hosté by jistě rádi přispěchali s rychlou odpovědí, nicméně zatím se jim vůbec nedaří přechod přes střední pásmo.
37:49'
Čerepovec právě vstřelil branku!
A domácí přesilovou hru okamžitě využívají. Hned po vhazování se Severstal usadil v útočném pásmu, rychlá přihrávka z rohu kluziště šla na hůl osamoceného MATĚJE STRÁNSKÉHO, jenž se z předbrankového prostoru nemýlil. Metsola byl bez šance. Asistence: Daniil Vovčenko, Jurij Trubačjov.
37:36'
Přesilová hra ve prospěch domácích. Pavel Dědunov (CHA) při střele hokejkou trefil tvář Vasiljeva, za což bude pykat.
37:07'
Jedovatou střelu po rychlém přechodu do útočného pásma vyslal jeden z domácích. Přesněji však nemířil.
37:01'
Svižnému útoku teď po delší době čelil Hudáček. Z rodícího se přečíslení 3 na 1 však byla vyrovnaná situace, která navíc nevyústila v přesnou střelu.
36:29'
Tentokrát již hosté posunuli kotouč dostatečně pomalu na to, aby se nepískalo zakázané uvolnění a zároveň stihli vystřídat.
36:15'
Pouze za cenu zakázaného uvolnění se osvobodili hokejisté Amuru Chabarovsk. Hra se rychle vrací před Metsolu.
35:54'
Čerepovec je nastěhován v útočném pásmu. Hraje se ale pouze u mantinelu, od kterého se domácí ne a ne vymanit.
35:11'
Také další solidní pokus jednoho z domácích skončil pouze na rameni Juhy Metsoly. Každopádně teď Severstal předvedl dvě nadějné akce.
34:38'
Z ojedinělého rychlejšího protiútoku dobře zakončoval domácí Ščerbina. Svižnou střelu z pravého kruhu však Metsola vyrazil.
33:19'
Domácí se téměř vůbec nemohou dostat do útočného pásma. V posledních desítkách vteřin se dopředu dostávají spíše hokejisté Chabarovsku. Ani v jejich podání se však nejedná o nějaké parádní kombinace.
32:28'
Po komerční přestávce se znovu pokračuje. Vyrovnaný defenzivní souboj však stále nenabízí nic moc atraktivního.
31:28'
Zdá se, že další branky se jen tak nedočkáme. Nadále se hraje především v neutrální zóně a týmy se spoléhají na pozornou defenzívu.
29:53'
Jenže souhra domácích teď nenabízí moc kvality. Přihrávky hráčům odskakují, což znemožňuje případná zakončení.
29:05'
Po ubránění soupeřovy kombinace se dopředu pomalu vydávají hokejisté Severstalu Čerepovec. S blížícím se koncem poloviny zápasu by se jistě rádi vrátili do vedení.
27:52'
27:04'
25:49'
Hra ve čtyřech na obou stranách teď nenabízí moc atraktivní podívanou. Ani jeden z týmů se nedostává na dostřel k brankáři soupeře.
25:04'
Nyní je navíc vinou podražení vyloučen Oleg Li (CHA). Dvě trestné minuty!
24:06'
Hodně chabá je zatím pětiminutová přesilová hra Chabarovsku. Hudáček naprosto v pohodě pokryl všechny přesnější střely.
22:52'
Nepříjemnost pro domácí Čerepovec. Trest na 5+20 minut totiž dostává Maxim Rybin (CER). Ten se dopustil podražení a dnes už se nám neukáže.
22:42'
21:56'
Přesilová hra domácího celku zatím nenabídla ani jednu přesnější střelu, která by mohla ohrozit Metsolu v bráně Amuru.
20:42'
Velmi brzy po zahájení druhé třetiny si domácí zahrají přesilovou hru. Dvěma minutami je potrestán Juha Metsola (CHA), který se u brány dopustil podražení.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:57.
Úvodních 20 minut zápasu je minulostí a stav zápasu je aktuálně 1:1. Do vedení se v 11. minutě díky využité přesilové hře dostali domácí, nicméně na trefu Dmitrije Kagarlického hosté dokázali odpovědět. Rovněž v přesilové hře se totiž v čase 16:38 prosadil Denis Kuzmin, jenž stanovil skóre první třetiny.
20:00'
19:43'
První třetina už se pouze dohrává. Ani jeden z týmů se nežene do útoku.
18:12'
Znovu se hosté dostali do velmi dobré střelecké pozice, nicméně tentokrát se vytáhl Hudáček, který zneškodnil razantní střelu jednoho z hráčů Amuru.
16:38'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Také hostům se podařilo využít přesilovou hru a je vyrovnáno. Velmi povedenou kombinaci před Hudáčkovou bránou zakončil přesnou střelou od modré čáry DENIS KUZMIN. Projektil hostujícího obránce se posléze zastavil až za Hudáčkovými zády. Asistence: Maxim Kondratěv, Alexej Byvalcev.
15:15'
Velmi brzy po ubránění přesilové hry soupeře je tady početní výhoda Chabarovsku. Dvě trestné minuty za držení hole obdržel Valerij Vasiljev (CER).
14:52'
14:22'
Tato početní výhoda Severstalu nepřináší nějaké nebezpečnější situace. Zdá se, že toto oslabení hosté v pohodě přežijí.
13:19'
Velmi záhy po začátku přesilové hry se hosté ujali kotouče a poslali ho až za bránu Júlia Hudáčka.
12:52'
Další komplikace pro Chabarovsk. Na lavici hanby usedá Maxim Kondratěv (CHA), který si pomohl nedovoleným bráněním.
12:27'
Po vstřelení úvodní branky zápasu mají domácí více ze hry. Amur je inkasováním dokonale zaskočen a nemůže se usadit v útočném pásmu.
10:53'
Vyloučení Klopova je potrestáno. Zdálo se, že domácí hokejisté přijdou o kotouč a před nimi bude poslední půlminuta přesilové hry, ale zničehonic se kotouč zjevil na holi DMITRIJE KAGARLICKÉHO, jenž pak mířil dokonale mimo dosah Juhy Metsoly. Asistence: Alexandr Bumagin, Pavel Černov.
10:10'
09:28'
A nyní už je přesilovka Chabarovsku předčasně ukončena. Držení protihráče se dopustil Dmitrij Klopov (CHA).
08:44'
Početní výhoda Amuru zatím nepřináší pořádné ohrožení Hudáčkovy brány. Dokonce se hosté vůbec nemohou usadit v útočném pásmu.
08:10'
Je tady první přesilová hra zápasu. Zahraje si ji hostující Amur Chabarovsk, neboť Alexandr Jevsejenkov (CER) vyhodil kotouč mimo hrací plochu.
05:34'
Ani po více než pěti minutách úvodní třetiny jsme nezaregistrovali nebezpečnější střelu jednoho či druhého týmu. Lze poznat, že oba celky mají se střílením branek problémy.
04:14'
Přeci jenom se však hosté dostali do poněkud déletrvající kombinace. Nenásledovalo ale přesné zakončení.
03:55'
Vůbec se hokejisté Chabarovsku nedostávají k pořádnému ohrožení Hudáčkovy brány. Domácí naprosto v pohodě kontrolují začátek zápasu.
03:18'
Kombinace Čerepovce teď nevypadala vůbec špatně, nicméně výsledkem byla jen velmi nepřesný přihrávka na útočnou modrou čáru.
02:35'
Stále mají trochu více ze hry hokejisté domácího týmu. Juha Metsola ale dosud nemusel předvést nějaký těžší zákrok, kterým by znemožnil skórování soupeře.
01:16'
V držení kotouče je nyní Čerepovec, který se na chvíli usadil v útočném pásmu. Nic kloudného však domácí borci zatím nevymysleli.
00:45'
V samotném úvodu zápasu je hra hodně opatrná. Celky se snaží rozvážně kombinovat ve vlastním pásmu.
00:01'

Severstal Čerepovec: J. Hudáček (Magarilov) – Stasenko, Jevsejenkov, V. Vasiljev, Masuhr, Kudako, Višněvskij, Kalašnikov, Chabarov – Kagarlickij, Bumagin, P. Černov – Trubačjov, Stránský, Vovčenko – Karlin, Mons, Rybin – Kazakovcev, Monachov, Ščerbina.

Amur Chabarovsk: Metsola (Alikin) – Averin, Kondratěv, Turbin, Jordán, Aťušov, Berďukov, Kalinin, Kuzmin – O. Li, Gorškov, Byvalcev – Potěchin, Klopov, Frolov – Ruděnkov, Gubin, Dědunov – Veličkin, Beljakov.

Rozhodčí: Jurij Oskirko, Alexej Ravodin – Alexandr Nikolajev, Alexandr Sadovnikov.

AMUR CHABAROVSK

Amur patří dlouhodobě k nejslabším týmům celé KHL, nicméně letos by chtěl konečně proklouznou do vyřazovací části. Jenže po čtrnácti utkáních má Chabarovsk pouhých 12 bodů a to aktuálně stačí pouze na 11. pozici Východní konference. Hosté zaznamenávají propad především v posledních dne, neboť prohráli osm po sobě jdoucích zápasů a výrazně se jim zhoršila defenzíva. Výsledkem je 46 inkasovaných gólů, což je druhý nejhorší počin na Východě.

Posledních pět utkání

25.9.2017 Spartak – Chabarovsk 4:1
23.9.2017 Nižnij Novgorod – Chabarovsk 1:0 pp.
19.9.2017 Chabarovsk – Podolsk 3:5
15.9.2017 Chabarovsk – Slovan 2:3
13.9.2017 Chabarovsk – CSKA 2:3 sn.
SEVERSTAL ČEREPOVEC

Domácí hokejisté by i letos měli patřit někam na hranu postupu do play-off a zatím to naprosto potvrzují. Aktuálně je totiž Čerepovec se ziskem dvaceti bodů na osmé příčce Západní konference a tudíž se jedná o poslední postupové místo. Jenže problém Severstalu je nízká produktivita. Domácí totiž ve 14 utkáních vstřelili jen 27 branek a to dělá průměr méně než dvě vstřelené branky na zápas.

23.9.2017 Čerepovec – Vladivostok 3:2 sn.
21.9.2017 Čerepovec – Kunlun 5:4
18.9.2017 Ufa – Čerepovec 0:2
16.9.2017 Nižněkamsk – Čerepovec 4:2
14.9.2017 Kazaň – Čerepovec 2:1