KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čerepovec : Jaroslavl - 18. ledna 2018   17:30

Čerepovec
Čerepovec
08:48' Kagarlickij  • 16:52' Karlin  • 39:47' P. Černov (Bumagin) • 45:23' Stasenko (Jevsejenkov) • 53:20' Jevsejenkov (Kagarlickij)
5:6
(2:0, 1:4, 2:1 - 0:1)
Jaroslavl
Jaroslavl
20:40' Nakládal  (Kontiola) • 22:07' Jelesin  (Averin, Korškov) • 25:52' Iljenko  (Koledov) • 35:44' Kronwall   • 46:00' Ivanov   • 60:41' Kozun  (Loktionov)
Čerepovec
J. Hudáček (36. Artamkin) – Jevsejenkov, Verjovkin, Kornějev, Stasenko, Višněvskij, Kalašnikov, Masuhr, Kudako – Bumagin, P. Černov (C), Kagarlickij – Geraskin (A), Trubačjov, Vovčenko (A) – Rybin, Karlin, Monachov – Ščerbina, Jašin, Stránský.
Beljajev, Ovčinikov – Šalagin, Šišlo
Ice Palace
Jaroslavl

Čerepovec určitě mrzí, že nezískal bonusový bod, jelikož v boji o osmičku může být každá ztráta nakonec rozhodující. Severstal proto nadále čekají líté boje o účast v play off. Jaroslavl si naopak ještě více pojistila své čtvrté místo v tabulce v západní konferenci.
60:41'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Neuběhla ani minuta prodloužení a je rozhodnuto, že bonusový bod berou hokejisté Jaroslavle! Loktionov našel volného BRANDONA KOZUNA, jenž využil zaváhání defenzívy soupeře a poté v tváří tvář překonal gólmana Artamkina. Asistence: Andrej Loktionov.
60:01'
Začalo prodloužení.
Dnešní duel nebere konec, i ve třetí třetině se vše přelévalo ze strany na stranu a nakonec rozhodně až prodloužení, případně nájezdy. je vidět, že konec základní části se blíží a každý bodík je především pro Čerepovec enormně důležitý.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:13'
Obránce Severstalu drží kotouč za svojí brankou, duel půjde pravděpodobně do prodloužení.
58:43'
Obě mužstva už hlavně nechtějí udělat osudnou chybu.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a Jaroslavl je nastěhována v útočném pásmu.
57:25'
Zakázané uvolnění přesune hru zpátky před branku gólmana Sudnicina. ještě předtím ale musí čároví sudí roztrhávat další menší potyčku u mantinelu.
56:48'
Severstalu se povedlo vyhodit kotouč do středního pásma a unavená pětice hráčů může v klidu vystřídat.
56:20'
Celá hala nyní žene do útoku domácí Čerepovec, jenž se ale v posledních minutách spíše brání, než-li by útočil.
55:31'
Uvidíme, co nám ještě přinese zbytek duelu. Je možné, že se ještě někomu podaří rozhodnout duel v řádné hrací době.
53:20'
Čerepovec právě vstřelil branku!
A je znovu vyrovnáno! Po vyhraném vhazování se od modré čáry do kotouče opřel ALEXANDR JEVEJENKOV, jehož bomba skončila až za zády gólmana Sudnicina, jenž enestačil ani zareagovat. Asistence: Dmitry Kagarlickij.
52:59'
Přesilovka ale Čerepovci dlouho nevydrží, jelikož jeden z domácích hokejistů udeřil soupeře do obličeje, ale vylučovat se nakonec nebude.
52:24'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Alexandr Kadějkin – 2 min., podražení).
52:01'
Arťom Iljenko dostal nabito před branku a z voleje těsně minul branku Severstalu!
51:50'
Kozun zakončoval z levého kruhu a svojí lapačku musel vytasit na místo určení gólman Artamkin.
51:07'
Po reklamní přestávce se bude vhazovat po levici gólmana Sudnicina.
49:55'
Hraje se delší dobou bez přerušení, kotouč se momentálně nachází ve třetině Čerepovce.
49:00'
Čerepanov je zpět, domácím se tentokrát přesilovka příliš nevyvedla.
48:13'
Severstal se sám vyhnal z útočného pásma.
47:25'
Hostující obraně se podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry. Nyní je ale už domácí pětice zpátky v pásmu.
47:00'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Nikita Čerepanov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
47:00'
Nyní ale bude mít Severstal další šanci na srovnání v podobě přesilové hry.
46:00'
Puk přece jenom přešel za brankovou čáru a Jaroslavl je zpátky na konci! Obrana Čerepovce nechala lehkovážně projet až před Sudnicina GEORGI IVANOVA, který poté po zdařilém blafáku poslal kotouč k protější tyči. Puk se na nějaký moment dostal za brankovou čáru, následně ho totiž dokázali obránci Čerepovce vyhodit, to už ale bylo pozdě. Bez asistence.
46:00'
Rozhodčí nejdříve chtěl branku uznat rovnou, ale následně si to rozmyslel a raději požádal o pomoc kolegu na videu. Je otázkou, jak nakonec rozhodne.
46:00'
V akci je nyní videorozhodčí, který rozhodne o tom, zda Jaroslavl vstřelí branku, nebo ne!
45:23'
Zápas jako hrom! Čerepovec srovnává na 4:4! Střela od modré čáry se od zadního mantinelu odrazila přesně před branku ke NIKOLAIY STATSENKOVI, který odrazil kotouč z blízkosti do svatyně. Asistence: Alexandr Jevsejenko.
44:40'
Čerepovec se už usadil v pásmu a připravuje si situaci pro zakončení.
43:50'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Nikita Čerepanov – 2 min., podražení).
41:59'
Čerepocev trochu přitlačil na pilu, ale Talbot už je zpátky na ledě, hosté jsou kompletní.
41:01'
Jaroslavl zatím velmi dobře zvládá hru v oslabení a daří se jí pravidelně vyhazovat kotouče ze svého pásma.
40:01'
Druhá třetina nabídla úplně jiné dění na hřišti, než jsme viděli v první půli. Jaroslavl se naplno obula do zápasu a během chvíle otočila průběh duelu. Střídat musel už i gólman Hudáček, jenž po čtvrté inkasované brance přepustil místo v bráně Artamkinovi. Čerpeovci se ale ještě těsně před odchodem do kabin povedlo snížit a nadále je proto postaráno o drama.
40:00'
40:00'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Maxime Talbot – 2 min., hrubost).
40:00'
Po závěrečném hvizdu se ještě strhla potyčka na ledě, kdy se pěstmi zrovna nešetřilo. Uvidíme, kdo to nakonec odnese trestnými minutami.
39:47'
Severstal je zpátky na dostřel! Obléhání v přesilové hře ukončil PAVEL ČERNOV, jenž před brankou byl dostatečně důrazný a dokázal doslova dorvat do branky volný kotouč. To může být důležitá branka pro domácí celek. Asistence: Alexandr Bumagin.
39:39'
Čerepovec je ve velkém tlaku před koncem druhé třetiny a ještě se snaží v početní výhodě snížit na rozdíl jedné branky.
38:27'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Ivan Lekomcev – 2 min., hákování).
38:19'
Vovčenko se hezky prodral po pravé straně až do zakončení, při němž byl faulován a Čerepovec si zahraje přesilovku.
37:02'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Brandon Kozun – 2 min., nedovolené bránění).
36:19'
Už tak velký nápor Jaroslavle je umocněn přesilovou hrou. U branky gólmana Artamkina to létá doslova jako u Verdunu.
35:54'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Daniil Vovčenko – 2 min., vysoká hůl).
35:44'
Střídání v týmu Severstal Čerepovec: ze hřiště odchází Július Hudáček, přichází Alexej Artamkin.
35:44'
To byl poslední moment gólmana Hudáčka, který odjíždí na střídačku.
35:44'
A Lokomotiv ve o dvě branky! Drtivý tlak Jaroslavle ukončil obránce STAFFAN KRONWALL, jenž na modré čáre stahovačkou vyřadil ze hry útočníka bez hole a následně přízemní střelou dostal kotouč za gólmana Hudáčka, který toho příliš neviděl, ale přesto se nejednalo a žádnou nechytatelnou ránu. Bez asistence.
35:40'
Obrana Čerepovce nemůže vystřídat a Hudáček ležel už bezmocně na ledě, ale přesto puk neskončil za jeho zády!
35:10'
V rychlém sledu ale musel Hudáček předvést tři zákroky, aby uchránil svoji svatyni.
34:32'
Nápor Lokomotivu stále trvá. Přesto zatím je Hudáček bez práce, jelikož se puk potuluje okolo mantinelu.
33:21'
Jaroslavl pokračuje po reklamní přestávce ve svém náporu. Brzy už budou obě mužstva znovu v plném počtu.
32:56'
Teď už měli práci znovu obránci gólmana Hudáčka, kteří v rychlém sledu zblokovali dvě střely.
32:29'
Lokomotiv uklidnil trochu hru a snaží se hrát opatrně z obrany.
31:34'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Alexandr Ščerbina – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Georgij Ivanov – 2 min., držení protihráče).
31:34'
Tak nakonec jsou vyloučeni oba hráči, jelikož rozhodčí viděl u útočníka Čerepovce filmování.
31:22'
Ščerbina nyní prosvištěl po levé straně až do útočného pásma, kde ho poté nedovoleně zastavil Ivanov, bude se vylučovat.
30:09'
Lokomotiv navýšil enormně své napadání v útočné třetině, což dělá defenzívě Čerepovce obrovské problémy.
29:22'
Další nepříliš jistý Hudáčkův zákrok rozpoutal menší závar v prostoru mezikruží, kde vše za něj vyřešili nakonec jeho obránci.
28:42'
Zakázané uvolnění Jaroslavle posílá hru zpátky před Sudnicina.
28:03'
Geraskinovi se povedlo ujet po levé straně, ovšem v klíčový moment ho z dobré střelecké pozice zradilo zakončení, když netrefil kotouč.
27:14'
Husto je nadále před Hudáčkovo klecí. Obrana Severstalu je nadále pod velkým náporem Lokomotivu.
26:30'
Na řadu přichází reklamní přestávka. Je otázkou, zda se ještě dokáže Čerepovec zvednout po hrůzostrašném vstupu do druhé periody.
25:52'
To je obrat jako hrom v podání Jaroslavle! Prudší nahození Koledova ze střední části Hudáček pouze vyrazil přesně na hůl najíždějícího ARŤOMA ILJENKA, jenž práskl do kotouče, který následně skončil až za zády slovenského gólmana. Asistence: Pavel Koledov.
24:40'
Domácí útočník je zpátky ve hře, ale ještě těsně předtím se ve velké šanci ocitl Fatějev, který ovšem nezamířil z blízkosti mezi tři tyče.
24:01'
A opět bylo dusno před Hudáčkem, jenž celou nepřehlednou situaci vyřešil přikrytím kotouče.
23:39'
Jednomu z domácích útočníků se málem podařilo ujet v oslabení, poslední obránce Lokomotivu ale nakonec zažehnal veškeré nebezpečí.
22:40'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Dmitrij Kagarlickij – 2 min., sekání).
22:35'
Teď navíc dostane Lokomotiv možnost si zahrát přesilovou hru.
22:07'
Jak málo stačilo, aby bylo znovu srovnáno! Tentokrát se Jaroslavl dostala dopředu po levém křídle, kde se po přihrávce před branku prosadil ALEXANDER YELESIN. Asistence: Jegor Averin, Jegor Korškov.
20:40'
Lokomotiv se rázem dostává zpátky do zápasu! Kontiola vyhrál vhazování přesně na JAKUBA NAKLÁDALA, který si jedním dotekem zpracoval kotouč a poté ho příklepem poslal nechytatelně k tyči Hudáčkovy branky. Slovenský brankář ani nestihl reagovat na tuto bombu od modré čáry. Asistence: Petri Kontiola.
20:01'
Druhá třetina začala. Obě mužstva hrají nadále ve čtyřech.
20:01'
První třetina nabídla převahu Čerepovce, který přece jenom má velkou motivaci v podobě postupu do vyřazovacích bojů. Jaroslavl prakticky gólmana Hudáčka příliš neohrozila a pokud nezlepší svůj herní projev, bude se jí těžce dohánět dvoubranková ztráta.
20:00'
19:47'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jegor Averin – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Nikolaj Stasenko – 2 min., hrubost).
19:25'
Vylučovat se bude před koncem první části ještě na obou stranách za předchozí souboj.
18:53'
V závěru první třetiny se hra přelévá ze strany na stranu, uvidíme, zda ještě přijde nějaká zajímavá šance.
18:01'
Jaroslavl opět přidala, ale zatím ani pořádně nevyzkoušela gólmana Hudáčka.
16:52'
Obrovská chybě v obraně Jaroslavle a domácí tým navyšuje své vedení! RUSLAN KARLIN obral za brankou o puk obránce Kudaka a následně se dostal před gólmana Sudnicina, jehož překonal přesným bekhendem. Bez asistence.
15:50'
Jaroslavl se dvakrát pokoušela prodrat středním pásmem, ale ani jednou jí to nyní nevyšlo.
14:59'
Čerepovec znovu zvýšil své obrátky a uzamkl svého protivníka na nějakou dobu u jeho svatyně.
13:29'
Z levé strany to zkoušel Monachov, jeho pokus po odrazu od mantinelu skončil v Sudnicinově lapačce.
12:59'
Rychlá akce Čerepovce vyústila v zakončení najíždějícího Kagarlickijho do náruče brankáře Sudnicina.
12:38'
Jelesin si poměrně efektně zpracoval nad hlavou hokejkou puk, ale samozřejmě se jednalo o vysokou hůl, přesto pěkné zpracování.
12:09'
Nyní hru uklidňuje zákrokem Hudáček, po komerční přestávce se bude vhazovat po jeho pravici.
11:52'
Ihned po vhazování pálil tvrdě, ale hodně nepřesně obránce Kalašnikov.
10:59'
Na druhé straně se ale do gólové pozice dostal Trubačjov, kterého ovšem skvěle vychytal gólman Sudnicin.
09:52'
Inkasovaná branka nyní probudila hostující hokejisty, kteří se rázem usadili ve třetině svého protivníka.
08:48'
Obrovský závar v pásmu Jaroslavle nakonec končí brankou! Domácí tým zcela vykombinoval soupeřovu čtveřici obránců, nejdříve se dvakrát činil gólman Sudnicin, jenž ovšem už ale následně nestačil v leže na dorážku DMITRIJE KAGARLICKIJHO, který z blízkosti dorazil kotouč za jeho záda. Bez asistence.
08:10'
Lokomotiv se osvobodil dlouhým vyhozením a domácí se musí znovu dobývat do útočného pásma.
07:06'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jegor Fatějev – 2 min., nedovolené bránění).
07:06'
Tak nakonec rozhodčí vyloučí jen hostujícího hráče za předchozí prohřešek u mantinelu.
07:06'
Začátek zápasu a hned nám jiskří emoce na ledě. Po menší potyčce v pásmu Čerepovce se bude vylučovat na obou stranách.
06:31'
Na modrou čáru dostal nabito Kornějev, jehož bomba prošla několik metrů vedle branky.
05:41'
Jaroslavl se znovu osvobozuje tak, aby to nebylo za zakázané uvolnění.
05:05'
Lehká střela od pravého mantinelu pouze prověřila nastavenou hokejku gólmana Sudnicina.
04:29'
Severstal je nastěhován v útočné třetině, ale vše se zatím odehrává spíše u mantinelů než v nebezpečných pozicích.
03:41'
Hraje se nyní už dlouhou dobu bez přerušení, gólmani obou týmů jsou nadále bez práce.
02:51'
Bumagin byl nyní přitlačen v útočném pásmu na mantinel a přišel proto o pásmo a puk.
01:59'
Jaroslavl se příliš ke kotouči nedostává a příště vyčkává, co předvede její protivník.
01:30'
Nyní už se domácí celek nastěhoval do útočného pásma, ale jeho akce probíhal výhradně v okolí mantinelů.
00:56'
Čerepovec začal aktivněji a zatím je častěji u kotouče.
00:01'
Obě mužstva jsou na ledě, následuje ruská hymna. Pak už půjdou týmy do boje.

Severstal Čerepovec: J. Hudáček (Artamkin) – Jevsejenkov, Verjovkin, Kornějev, Stasenko, Višněvskij, Kalašnikov, Masuhr, Kudako – Bumagin, P. Černov (C), Kagarlickij – Geraskin (A), Trubačjov, Vovčenko (A) – Rybin, Karlin, Monachov – Ščerbina, Jašin, Stránský.

Lokomotiv Jaroslavl: Sudnicin (Konovalov) – Nakládal, Kronwall, Jelesin, Koledov, Lekomcev, Čerepanov, Afanasjev – Kozun, Kontiola, Talbot – Averin, Loktionov, Kadějkin – Korškov, Kraskovskij, Apalkov – Fatějev, Ivanov, Iljenko – Jurtajkin.

Rozhodčí: Beljajev, Ovčinikov – Šalagin, Šišlo.
Vzájemné zápasy:
31.10.17 Jaroslavl – Čerepovec 0 : 1
15.10.17 Jaroslavl – Čerepovec 6 : 5 po nájezdech
02.09.17 Čerepovec – Jaroslavl 3 : 2
Jaroslavl má už prakticky jistou účast v play off, aktuálně drží třináctibodový náskok nad devátým Dynamem. Otázkou proto spíše je, z které pozice půjde Lokomotiv do vyřazovacích bojů. Na čtvrtém místě má aktuálně náskok čtyř bodů před Novgorodem, který má ale odehráno o dva zápasy více. Na třetí Jokerit naopak ztrácí sedm bodů a už to nevypadá na to, že by ho měl dohnat. V posledních dvou duelech Jaroslavl padla, prohrála postupně s Petrohradem 0:1 a s Vladivostokem 1:3.
Čerepovec má před sebou nejdůležitější fázi sezony. Severstal se nachází aktuálně sice na místě, které zaručuje účast v play off, ale situace okolo klíčové osmé pozice je enormně vyrovnaná. O dvě volná místa do vyřazovacích bojů bojují hned tři mužstva. Spartak a Dynamo Moskva a právě Čerepovec. Domácí tým potřebuje proto každý bod jako sůl, aby se udržel mezi osmičkou celků. V posledním duelu bral pouze bod proti Novgorodu před vlastními fanoušky a tuto ztrátu by rád napravil proti Lokomotivu.
Vítejte u KHL! V rámci dalšího kola Kontinentální hokejové ligy se můžeme těšit na souboj v západní konferenci mezi sedmým Čerepovcem a čtvrtou Jaroslavlí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.