KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Čerepovec : Novosibirsk - 29. října 2017   15:00

Novosibirsk
13:16' Levickij  (Zackrisson, Naumov) • 15:31' Bergström  (Sigarjov)
Čerepovec
Alexandr Sergejev, Anton Lavrentjev – Pavel Badyl, Dmitrij Šadrin
Ice Palace
4 200 diváků
Novosibirsk

Ode mě je to vše. Přeji hezký zbytek nedělního večera a u dalších onlajnů z KHL napočtenou!

Čas strávený v útočném pásmu: 16:36 – 11:29
Je konec! Hokejisté Novosibirsku vítězí na ledě Čerepovce těsně 2:1. Jejich vítězství se zrodilo v první třetině, ve které se prosadili dvakrát během 2 minut a 15 vteřin! Nejprve se prosadil Igor Levickij, poté pak Alexander Bergström. Domácí poté byli v závěrečné periodě jasně lepším týmem, podařilo se jim však vstřelit pouze jednu branku.
59:52'
Kotouč ale nyní míří do střední zóny.
59:43'
Domácí vyhrávají buly.
59:41'
Devatenáct vteřin do konce! Důležité vhazování po pravé ruce Alexeje Krasikova. Branka domácích samozřejmě prázdná.
59:41'
Oddechový čas pro domácí.
59:41'
Hráči Čerepovce si možná až moc přihrávají a dávají přednost. Nyní zkoušel štěstí od modré Kornějev, netrefil ale branku. Krasikov si pak následně sebral puk do lapačky.
59:03'
Hudáček startuje na střídačku, Severstal to tak zkusí v šesti!
58:38'
Střela Kudaka z levé strany zblokována.
58:01'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:32'
O touš bojuje v rohu v obranném pásmu domácích hned několik hráčů.
57:14'
56:50'
Jenže domácím se daří vyhodit. Do konce trestu Vovčenka již mnoho času nezbývá.
56:35'
Až nyní se Novosibirsk usazuje v útočné třetině.
56:15'
Vovčenko má za sebou první trestnou minutu, Hudáček zatím může být v klidu.
55:14'
Tak to je komplikace pro Čerepovec! Hosté mají nyní možnost díky přesilovce našetřit na nějaký čas a dát tak také oddech svému brankáři.
55:14'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Daniil Vovčenko – 2 min., vysoká hůl).
55:01'
Střely na branku: 35 – 17
54:49'
Zakázané uvolnění Sibiru.
54:03'
Hru nám nyní přerušuje postavení mimo hru na straně Severstalu.
53:49'
Hosté se v podstatě zatím ve třetí části nedostali do útočného pásma.
53:01'
Necelých sedm minut do konce třetí třetiny! Novosibirsk stále drží v Čerepovci nejtěsnější možný náskok.
52:32'
Vhazování po levé ruce Alexeje Krasikova.
52:32'
52:31'
Křížná přihrávka Kagarlickije na Bumagina, střela druhého jmenovaného z první končí v Krasikově náručí.
52:05'
Jeden z hráčů Sibiru bez hole Domácí nadále tlačí na soupeře.
51:33'
Zackrisson si již odpykává druhou trestnou minutu.
51:10'
Kornějev si sjel po levé straně před branku soupeře, puk se ale k němu nakonec nedostal.
50:35'
Severstal vyhrál vhazování.
50:32'
Jdeme na to! Buly po pravé ruce gólmana hostů.
50:32'
Po skončení reklamní přestávky se domácí vrátí na přesilovku.
50:32'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Patrik Zackrisson – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
50:01'
Střely na branku: 30 – 17
49:38'
Kagarlickij na modrou na Kornějeva, Krasikov ale jeho pokus od modré vyráží.
49:25'
48:48'
Sibir vyhazuje až k soupeřově brance a má tak možnost prostřídat svou čtveřici.
48:26'
Začíná druhá minuta z trestu Demidova, domácí zatím bez střely na branku.
47:35'
47:25'
Deset vteřin se tedy bude hrát ve čtyřech, poté začne přesilovka Čerepovce. Buly po levici Alexeje Krasikova.
47:25'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Nikolaj Demidov – 2 min., držení protihráče).
47:25'
Kagarlickij se dostal za obranu soupeře a byl faulován.
46:36'
Polovina početní výhody Novosibirsku je minulostí, Hudáček zatím bez práce.
46:08'
Sibir už ale kombinuje v útočném pásmu.
45:39'
Domácí úspěšnější na buly a ihned posílají puk pryč z obranné třetiny.
45:35'
V pořadí třetí přesilovka pro Novosibirsk, vhazování po levé ruce Júliuse Hudáčka.
45:35'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Daniil Vovčenko – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
45:01'
Střely na branku: 25 – 17
44:52'
Domácí nyní výrazně aktivnější! Kagarlickij přenechal na levé straně Bumaginovi, Krasikov ale nakonec zasahovat nemusel.
44:17'
Ščerbina na Karlina, jeho střelecký pokus ale sražen do ochranné sítě.
43:55'
O puk se nyní bojuje u střídačky domácích.
43:16'
Zemčenkova střela z pravé strany končí v lapačce Krasikova.
42:18'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají na dostřel! Severstal vyhrál buly, Jašin poté nabil ALEXANDRU BUMAGINOVI a jeho prudká rána z první skončila až za zády gólmana Novosibirsku. Bumaginův sedmý gól v sezoně, 1:2 z pohledu domácích! Asistence: Oleg Jašin, Dmitrij Kagarlickij.
42:08'
Rozehrávka Sibiru končí icingem, vhazovat se tak bude poblíž Krasikova.
41:49'
Střela Monachova zblokována prvním bránícím hráčem.
41:08'
Brankář Novosibirsku se v úvodu třetí periody rozhodně nenudí. Nyní jej otestoval zprava Stránský.
40:56'
Rána Trubačjova končí v Krasikově náručí.
40:35'
Vhazování po pravici gólmana hostů se bude opakovat.
40:35'
Kagarlickij vyzkoušel Krasikovovu pozornost z levé strany.
40:01'
Obě mužstva se vrátila zpět ze šaten na led Ice Palace. Třetí dvacetiminutovka začne za několik málo okamžiků!

Čas strávený v útočném pásmu: 09:31 – 08:59
Také druhá třetina je již za námi a i nadále sledujeme vyrovnaný hokej. Více gólových příležitostí si ale zase vypracovali domácí. Tu asi největší měl ve 38. minutě po skončení přesilovky Bumagin, avšak trefil pouze tyč. Po čtyřiceti minutách tak stále platí skóre 0:2.
40:00'
39:55'
Střela kapitána Severstalu Kagarlickije zblokována soupeřem do ochranné sítě. Vhazovat se bude znovu po levici Krasikova.
39:50'
Novosibirsk vyhodil přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
39:01'
Hlasatelem ohlášena poslední minuta druhé periody.
38:41'
Stránského střela z levého kruhu pro vhazování minula Krasikovovu branku.
37:27'
Po akci Bumagina zvoní za zády Krasikova tyč!
37:18'
37:14'
Sibir posílá touš do střední třetiny a první oslabení v zápase tak již zvládne.
36:59'
Přesilovka se domácím zatím příliš nedaří. Do konce trestu zbývá již necelých dvacet vteřin.
36:19'
Polovina z trestu Bodrova je minulostí, Krasikov zatím bez práce.
35:40'
Hostům se ale nyní daří vyhodit kotouč ven z obranného pásma.
35:21'
Čerepovec vyhrál buly.
35:18'
Nyní je tu první početní výhoda domácích. Dokáží při ní snížit? Vhazuje se po pravé ruce Alexeje Krasikova.
35:18'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Jevgenij Bodrov – 2 min., podražení).
35:01'
Střely na branku: 17 – 15
34:50'
Buly proběhlo po pravici slovenského gólmana ve službách Severstalu.
34:48'
Kotouč se dotkl ochranné sítě za zády Hudáčka, hra je tak sudími přerušena.
34:08'
Kagarlickij nyní nabízel Bumaginovi, ten ale ztroskotal na vyrážečce Krasikova.
33:42'
Vhazování po pravé ruce brankáře Sibiru.
33:42'
Kagarlickij se rychle obtočil kolem soupeřovy svatyně, jeho následně zakončení si ale Krasikov pohlídal.
33:20'
Hosté se provinili icingem, vhazovat se tak bude v jejich obranné třetině.
32:50'
32:50'
Postavení mimo hru od hokejistů Čerepovce, ke slovu se hlásí další z reklamních přestávek.
32:01'
Střely na branku: 16 – 15
31:40'
31:27'
Střela Bergströma zblokována, domácí se následně osvobozují.
31:09'
Novosibirsk kombinuje v útočné třetině.
30:41'
Polovina z trestu Masuhra je pryč.
30:09'
Z první pálil Zackrisson, avšak minul branku.
29:42'
Hosté vyhráli buly.
29:40'
Je tu druhá přesilovka pro Sibir. Vhazování po pravé ruce Júliuse Hudáčka.
29:40'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Adam Masuhr – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
29:24'
Enlundova střela z levé strany zblokována obranou domácích.
28:20'
Demidov to zkoušel individuálně, obrana Severstalu byla ale dobře připravená na své modré čáře.
27:48'
Vhazovalo se znovu ve středového kruhu.
27:46'
Kotouč opustil hrací plochu, hra se tak přerušuje.
27:10'
Pokračujeme. Vhazuje se ve středovém kruhu.
27:10'
Domácím nevyšel přechod do útočného pásma – čároví pískají postavení mimo hru. Následně tu je první reklamní přestávka ve druhé třetině.
27:04'
Obránce Severstalu Masuhr na puku ve vlastní třetině.
26:39'
Střelecký pokus Jevsejenkova z pravé strany zblokován.
26:18'
Během krátké chvíle je tu další icing hostujícího mužstva.
26:06'
Zakázané uvolnění ze strany Novosibirsku, vhazovat se tak bude poblíž Krasikova.
25:01'
Střely na branku: 15 – 14
24:29'
Nyní můžeme vidět několik nepřesností na obou stranách. Střelu Sigarjova schoval Hudáček do své lapačky.
24:02'
Demidov se již nedostal ke kotouči, hrají tak zase domácí.
23:42'
Útočná snaha Severstalu nebyla úspěšná, nyní míří kupředu soupeř.
23:23'
Kagarlickij rozjíždí útočnou akci svého týmu od své branky.
23:04'
Ofsajd domácích hokejistů.
22:52'
Ščerbina již na druhé straně neudržel puk v útočné třetině, musí tak pro něj do střední zóny.
20:40'
K ohrožení Hudáčkovy svatyně se ale Sibir nedostal. Jeden z jeho obránců nyní vyčkává v toušem za vlastní brankou, obě mužstva střídají své formace.
20:18'
Hosté se v úvodu druhé dvacetiminutovky usazují v útočném pásmu.
20:01'
Přestávka po první periodě již pomalu spěje do svého konce. Hokejisté Severstalu a Sibiru se vracejí zpět na ledovou plochu.

Čas strávený v útočném pásmu: 04:38 – 04:24
První třetina je minulostí. Do utkání lépe vstoupili hráči Severstalu a v úvodních minutách si připravili pár dobrých příležitostí, gólman Novosibirsku ale vždy podržel svůj tým. Skóre se poprvé měnilo na začátku 14. minuty, kdy po skončení přesilovky hostů skóroval po Zackrissonově přihrávce Igor Levickij. O 2 minuty a 15 vteřin bylo na střídačce Sibiru ještě veseleji – prosadil se totiž Alexander Bergström. Žádnou další branku jsme již poté neviděli.
20:00'
19:58'
V první periodě se již nic dalšího nestane.
19:29'
Obě mužstva v plném počtu.
19:24'
Zleva zkoušel štěstí Masuhr, jeho pokus byl ale zblokován, Krasikov tak bez práce.
19:01'
Ohlášena poslední minuta první dvacetiminutovky.
18:30'
Ještě necelé minuta hry 4 na 4.
17:56'
Dobrá střela od Kornějeva, gólman Sibiru ale připraven na správném místě.
17:29'
Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách, buly po pravé ruce Alexeje Krasikova.
17:29'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Alexandr Ščerbina – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Konstantin Alexejev – 2 min., hrubost).
17:29'
Na druhé straně to zkoušeli Ščerbina s Karlinem, Krasikov raději přikryl kotouč pod lapačku. Po přerušení se pak ještě strhává na brankovišti hostů menší šarvátka.
17:08'
Nyní střílel z první Koňkov, rána mu ale nesedla.
16:40'
Od modré čáry nahazoval Arťomov, Hudáček ale zasahovat nemusel.
15:31'
Sibir právě vstřelil branku!
Pozor, Novosibirsk odskakuje soupeři na rozdíl dvou branek! Po přihrávce Sigarjova se u levé tyče prosazuje ALEXANDER BERGSTRÖM. Pro rodáka ze švédského Osby již sedmý gól, čtrnáctý bod v tomto ročníku KHL, Sibir tedy vede 2:0! Asistence: Andrej Sigarjov.
15:08'
Po střele Ščerbiny končí touš sražen v ochranné síti.
15:01'
Střely na branku: 10 – 8
14:22'
14:22'
Střelecký pokus Demiodova končí v náručí gólmana Severstalu. Následně tu je další reklamní přestávka.
13:16'
Hostům se sice nepodařilo využít přesilovku, nyní se však dostávají do vedení! Zackrisson dostal za branku přihrávku od Naumova a posléze našel před brankou volného IGORA LEVICKIJE, který z první uklidil puk za Hudáčkova záda. Čtyřiadvacetiletý útočník zaznamenává druhou branku v sezoně, 1:0 pro Sibir! Asistence: Patrik Zackrisson, Vladislav Naumov.
12:54'
11:55'
Začíná druhá minuta z trestu Kornějeva.
10:54'
První přesilovou hru v tomto utkání si zahrají hokejisté Sibiru.
10:54'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Konstantin Kornějev – 2 min., hákování).
10:32'
Signalizovaný trest pro Čerepovec, hosté mají zatím ponechanou výhodu.
06:16'
06:16'
Hudáček schoval puk do své rukavice, následuje první reklamní přestávka.
05:57'
Kotouč opustil hrací plochu, nyní se vhazuje ve střední zóně před střídačkou domácích.
05:45'
Vasiljev v obrovské šanci, Krasikov ale předvádí výtečný zákrok lapačkou!
05:28'
Hra přerušena, vhazovat se následně bude poblíž Krasikova.
05:01'
Střely na branku: 5 – 2
04:44'
Vovčenko to nyní zkoušel z předbrankového prostoru, na gólmana Sibiru ale znovu nevyzrál.
04:13'
Z levé strany střílel Vovčenko, Krasikov vyráží betonem.
03:45'
Jašin zavezl touš zpět do útočného pásma Severstalu.
03:02'
Obránce domácích Verjovkin s pukem u vlastní branky, obě mužstva střídají.
02:35'
Ščerbina hledal před brankou někoho ze svých spoluhráčů, avšak neúspěšně.
02:14'
Od levého mantinelu nahazoval na Krasikova Višněvskij, gólman Sibiru má puk pod kontrolou.
01:20'
Další střela Alexejeva, tentokrát Hudáček bez práce.
01:02'
O kotouč se bojuje v rohu v obranném pásmu Severstalu.
00:39'
Alexejevova střela od modré, Hudáček zapisuje první zákrok.
00:03'
Buly pro domácí.
00:01'
Je tu úvodní vhazování, jdeme na to!
Hymna minulostí, utkání mezi Severstalem Čerepovec a HK Sibirem Novosibirsk začne co nevidět!
Nyní již přichází na řadu ruská státní hymna.
Hokejisté Severstalu a Sibiru právě nastupují na ledovou plochu Ice Palace.
Startující brankáři
(Statistiky: KHL kariéra – základní část)

CER: Július Hudáček – 29 let, SVK
Z:23 V:11 OG:48 PR:2,08 ÚS(%):92,6 SO:3

SIB: Alexej Krasikov – 21 let, RUS
Z:35 V:6 OG:53 PR:2,35 ÚS(%):92,8 SO:2

Severstal Čerepovec: J. Hudáček (Artamkin) – Kornějev, Jevsejenkov, Verjovkin, V. Vasiljev, Masuhr, Višněvskij, Kudako, Chabarov – Kagarlickij (C), Jašin, Bumagin – Rybin (A), Trubačjov (A), Vovčenko – Stránský, Zemčenko, Mons – Monachov, Karlin, Ščerbina.

HK Sibir Novosibirsk: Krasikov (Salák) – Jermakov, Demidov, D. Lukin, K. Alexejev (A), K. Vorobjov, Vereščagin, Naumov – Bergström, Zackrisson (A), Sigarjov – Koňkov (C), Osnovin, Enlund – Levickij, J. Bodrov, Sopin – Arťomov, Šarov, Pervušin.

Rozhodčí: Alexandr Sergejev, Anton Lavrentjev – Pavel Badyl, Dmitrij Šadrin.