KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chabarovsk : Magnitogorsk - 10. října 2017   11:30

Chabarovsk
Chabarovsk
28:55' Frolov (Kondratěv) • 30:48' Vl. Ušenin (Averin, Vj. Ušenin) • 42:28' T. Zohorna (O. Li) • 50:05' Vj. Ušenin  • 60:21' J. Kolář (Rasskazov, Dědunov)
5:4
(0:1, 2:3, 2:0 - 1:0)
Magnitogorsk
16:14' Osala  (Dronov, Ellison) • 26:13' Filippi  (Kaletnik, S. Těreščenko) • 33:25' S. Těreščenko  (Schaus, Osala) • 34:42' Kaletnik  (Dronov, Filippi)
Chabarovsk
Gamalej, Kuljov – Bersenjov, Zacharov
Platinum Arena
Samsonov (51. Košečkin) – J. Birjukov (A), Pivcakin, Dronov, Schaus, Bobrjašov, Igošev, S. Těreščenko – I. Grigorenko, Jan Kovář, Mozjakin (C) – Ellison, Šenfeld, Osala – Filippi, Kaletnik, De. Kazionov – Platonov (A), Kosov, Timkin – Berestennikov.

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký den a u dalších on-line přenosů na počtenou.
Československá stopa v utkání

Michal Jordán (CHA) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:00
Jan Kolář (CHA) 1+0, 2 střely, čas na ledě 23:46
Tomáš Zohorna (CHA) 1+0, 3 střely, čas na ledě 18:20
Jan Kovář (MET) 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:00
Tomáš Filippi (MET) 1+1, 2 střely, čas na ledě 19:03
Je dobojováno! Hosté nedokázali dotáhnout slibně rozjetý zápas do vítězného konce a nakonec se z výhry raduje domácí Amur. Metallurg přitom vedl hned dvakrát o dvě branky, ale pokaždé dokázal Chabarovsk toto manko smazat. Ve třetí periodě zásluhou Tomáše Zohorny a Vjačeslava Ušenina dospělo utkání až do prodloužení, které po 21 vteřinách rozhodl ve prospěch svého celku pohotovou dorážkou Jan Kolář, který tak rozhodl o zisku dvou bodů pro Amur Chabarovsk.
60:21'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Amur dokonává obrat a vítězí v tomto utkání! První velkou šanci ještě domácí neproměnili, když Rasskazov při bekhendovém blafáku minul klec Košečkina. Hra ale pokračovala a další střelu ještě hostující brankář dokázal vyrazit, ovšem ke smůle svého celku jen na hůl JANA KOLÁŘE, který z bezprostřední blízkosti zametl kotouč za brankovou čáru. Asistence: Kirill Rasskazov, Pavel Dědunov.
60:01'
Je za námi 60 minut, které nám vítěze nepřinesly. Metallurg nedokázal uhájit dvoubrankový náskok, který si odnesl ze druhé části a po brankách Tomáše Zohorny a ze 43. minuty a Vjačeslava Ušenina z minuty jednapadesáté bude duel prodloužen o pět minut. Pokud ani ty nerozhodnou, budou následovat samostatné nájezdy.
60:00'
59:48'
Amur sice reklamoval, že se má pískat icing, ale sudí upažili a utkání spěje do prodloužení.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí periody.
58:49'
Hosté sice spěchali za pukem do útočné třetiny, ale u něj byli jako první domácí hráči, kteří tak mohou znovu zaútočit.
58:09'
Amur jen posunuje puk do útočné třetiny tak, aby to nebylo zakázané uvolnění. Magnitka pro puk rychle spěchá až ke Košečkinovi.
57:39'
Zakázané uvolnění je pískáno na domácí straně. Veškeré dění se tedy opět stěhuje před Metsolu.
56:45'
Jan Kovář dobře manévroval s pukem v útočném pásmu, ale poté nepřesnou přihrávkou jeho tým ztrácí tuto část ledu.
56:14'
Amur se však nyní dopustil zakázaného uvolnění a po krátké chvíli se bude znovu vhazovat v jeho obranném pásmu.
56:04'
Metsola jistým zákrokem lapil střelu z levé strany a vhazovat se bude po jeho pravici.
55:35'
Hosté ještě na chvíli udrželi útočné pásmo, ale po nepřesné střele ji kotouč vycestoval do střední třetiny.
54:10'
Sergej Mozjakin se ocitl ve velké šanci po chybě v rozehrávce domácích. Jan Kovář nabil svému kapitánovi na levý kruh, ale tomu ve vyložené pozici střela nesedla a puk se doklouzal mimo tři tyče domácí brány.
53:47'
Icing se píská také na druhé straně. Tentokrát to bude Metsola a jeho kolegové, kdo se musí mít na pozoru.
53:35'
Sudí navíc vykazuje Amur do středního pásma po přihrávce rukou. Vhazovat se tedy bude v neutrální zóně.
53:13'
Magnitogorsk teď vyhazuje pouze na zakázané uvolnění a hra se tak vrací před jejich bránu.
53:02'
I novic v bráně Magnitky Vasilij Košečkin se musel ohánět. Střelu z pravého kruhu v podání Byvalceva však bez problémů kryje.
52:48'
Nakonec vše řeší Metsola dalším důležitým zákrokem. Vhazovat se tak bude po jeho pravici.
52:30'
Domácí publikum si po dvou sporných zákrocích žádalo odpískání nedovoleného zákroku, ale hvizd ze sudího píšťalky nezazněl.
50:05'
Střídání v týmu Metallurg Magnitogorsk: ze hřiště odchází Ilja Samsonov, přichází Vasilij Košečkin.
50:05'
Situace z druhé třetiny se znovu opakuje a domácí podruhé mažou dvoubrankové manko! VJAČESLAV UŠENIN se dostal k odraženému kotouči a před brankou dokázal v pádu překonat Samsonova. Na tribunách tak mezi domácími fanoušky zavládá opět euforie. Bez asistence.
49:40'
Samsonov znovu v akci a další dva zásahy jsou na jeho konto. Nejprve vyrazil střelu od modré čáry a poté ukryl bekhendový pokus z pravého kruhu.
49:23'
Hra je opět přerušena a opět bude následovat buly ve středním pásmu. Tentokrát puk opustil ledovou plochu a skončil až na střídačce hostů.
48:56'
U střídačky Magnitogorsku již puk přešel modrou čáru a je pískán ofsajd Amuru. Buly je nařízeno v neutrální zóně.
48:05'
Také teď si připisuje další úspěšný zásah. Pravdou je, že střela letěla od červené čáry a bylo by velkým překvapením, kdyby skončila až v bráně.
47:55'
Nyní už ale hostující brankář musel zasahovat. Nejednalo se ovšem o nikterak složitý zákrok, a tak situaci v pohodě zvládl.
47:29'
Amur se příliš prudkou a navíc nepřesnou přihrávkou připravuje o útočné pásmo. Samosonov a jeho spoluhráči tak mají chvilku klidu.
47:02'
Vyloučený Oleg Li je zpět ve hře a bude se pokračovat opět v pěti proti pěti.
46:41'
Domácí brankář si navíc připsal další úspěšný zákrok proti střele od modré čáry a jeho spoluhráči následně kotouč vyhazují.
46:02'
Z vrcholu pravého kruhu mířil přesně do horního rohu Sergej Mozjakin. Jeho bombu však krásně ukryl do své lapačky brankář Metsola.
45:42'
Domácím se nyní nepodařilo vyhodit, a tak se musí bránit i dalšímu tlaku hostujícího celku.
45:02'
Na ledě se přiostřuje a hosté budou hrát další přesilovku. Oleg Li dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
44:10'
Na druhé straně zahrozili znovu hosté. Kaletnik a ani další z jeho spoluhráčů však puk za Metsolu neprotlačili.
43:01'
A Samsonov se musel znovu ohánět. Domácí, povzbuzení kontaktní brankou, opět pálili na bránu hostů. Tentokrát však byl úspěšnější gólman Magnitky, který střelu z levého kruhu vytěsnil levým betonem.
42:28'
Domácí se znovu dostávají na rozdíl jediného gólu! TOMÁŠ ZOHORNA si vybruslil od pravého mantinelu až mezi kruhy. Z této pozice vyslal velmi svižnou střelu k bližší tyči, na kterou Samosonov již nedosáhl. Asistence: Oleg Li.
41:40'
I nyní zapracovala defenzíva Magnitky na výbornou. Soupeře totiž obrala o puk v rohu obranného pásma a oba celky následně střídají.
41:12'
Amur zahrál vysokou holí, což neuniklo pozornosti sudích. Ti hru přerušují a nařizují buly před Metsolou.
40:19'
Hned v úvodu se před Samsonova tlačili domácí, ale ti se nakonec díky dobrém zákroku obrany Magnitogorsku ke střele nedostali.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 13:17.
I druhá dvacetiminutovka se minulostí! Byli to znovu hosté, kdo se jako první dokázal prosadit. Tomáš Filippi přesnou střele k pravé tyči překonal Metsolu a bylo to 2:0 pro Metallurg. Domácí se ovšem nevzdávali. O dvě minuty později snížil v přesilové hře Alexandr Frolov a o chvíli později dokonce vyrovnal Vladislav Ušenin. Amur se však z vyrovnání neradoval dlouho. Ve 34. minutě propálil Metsolu v další přesilovce Sergej Těreščenko a za další minutu na to Grigorij Dronov vstřelil čtvrtý gól svého celku. Ten mu byl připsán až po poradě s videorohodčím, který ovšem branku uznal. Magnitogorsk tedy vede po 40 minutách 4:2.
40:00'
39:55'
Kotouč se nachází ve středním pásmu a v té části hry se již nic nestane.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
37:22'
Domácí se snaží o další branku, kterou by se přiblížili zase na dostřel svému soupeři, ale ta se jim prozatím vstřelit nepodařila.
35:30'
Kovář se snažil procpat i s kotoučem do brankoviště, avšak domácí zadáci byli proti a českého legionáře ve službách Magnitky odzbrojili.
34:42'
Metallurg právě vstřelil branku!
Magnitka si bleskově bere zpět dvoubrankový náskok! Grigorij Dronov nahodil kotouč od modré čáry, ale jeho pokus Metsola vyrazil jen do strany, kde jej VLADISLAV KALETNIKdotlačil spolu s hostujícím hráčem za brankovou čáru. Celou situaci ještě zkoumal videorozhodčí, který se zabýval posunutím brány Amuru. To však přišlo až po gólu a hosté se tak mohou radovat. Asistence: Grigorij Dronov, Tomáš Filippi.
33:25'
Tak nakonec se zdánlivě nepovedená přesilovka stává povedenou! Hosté se dlouho nemohli usadit v pásmu, až nakonec přejeli modrou čáru, podél níž šel puk na levou stranu, odkud SERGEJ TĚREŠČENKO parádní bombou trefuje horní roh Metsolovy brány. Asistence: Nick Schaus, Oskar Osala.
32:22'
Hostům se nedaří usadit se v útočném pásmu a Amur se dokonce málem dostal do šance po chybě Samsonova. Nakonec však obrana Magnitky nebezpečí zažehnala.
31:51'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Jan Kolář – 2 min., faul kolenem).
30:48'
A rázem máme srovnáno a začínáme od začátku! Amur si vytvořil tlak v útočném pásmu a kotouč putoval z levé strany až na vrchol pravého kruhu, kde jej dělovkou příklepem usměrnil za záda Samsonova VLADISLAV UŠENIN. Asistence: Nikolaj Averin, Vjačeslav Ušenin.
28:55'
Také domácí využívají přesilovou hru a dostávají se do těsného kontaktu! Maxim Kondratěv pěknou bekhendovou přihrávkou z pravé strany dostal puk mezi kruhy na ALEXANDRA FROLOVA, jenž střelou bez přípravy propálil Samosonova v bráně Magnitogorsku. Asistence: Maxim Kondratěv.
28:10'
Až nyní se hosté osvobozují a Amur se musí vracet pro puk až do svého obranného pásma.
27:46'
Samsonov kryje další střelu domácích, kteří i nadále pokračují v tlaku v útočném pásmu.
27:10'
Anton Šenfeld je dnes podruhé vyloučen. Tentokrát si odsedí dvě minuty za hákování.
26:13'
Magnitogorsk přidává druhý gól a vede již o dvě branky! Vladislav Kaletnik dokázal posunout kotouč jednou rukou od levého mantinelu na střed, kde do něj z první opřel TOMÁŠ FILIPPI, proti jehož střele s Metsola již nedokázal včas přesunout, a tak kapituluje podruhé. Asistence: Vladislav Kaletnik, Sergej Těreščenko.
25:12'
Až teď se domácí osvobozují a jejich unavení hráči upalují na střídačku.
24:58'
Sergej Mozjakin se neprotlačil ke střele z mezikruží. Jeho formace ovšem stále zůstává na kotouči v útočném pásmu.
24:05'
Tomáš Filippi také zkoušel své štěstí z levé strany, ale domácí brankář jeho slabou střelou v pohodě vyrazil.
23:01'
Hosté oslabení přežili a následně uháněli do protiútoku, který však neskončil ani střelou. Metsola tak nemusel zasahovat.
22:59'
22:15'
I nyní si počínal hostující gólman skvěle a připsal si další úspěšný zákrok proti bekhendovému pokusu Byvalceva.
21:44'
Samsonov tuto situaci velmi dobře zvládl, ale jeho celek se musí i nadále bránit.
20:59'
Anton Šenfeld hned v úvodu druhé třetiny oslabuje svůj celek a dostává menší trest za podražení.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 12:22.
Je za námi úvodní třetina zápasu. V ní byly jasně aktivnějším týmem hosté, kteří si vypracovali hned několik vyložených příležitostí. Ty největší neproměnili Šenfeld a Mozjakin. První jmenovaný nepochopitelně trefil místo prázdné brány jen břevno, kdežto hostující kapitán v samostatném úniku nezvládl zakončit, protože mu puk sjel na poslední chvíli z čepele. A tak si musel Magnitogorsk počkat na gól až do 17. minuty. kdy v poslední sekundě přesilové hry skóroval Oskar Osala poté, co tečoval střelu Grigorije Dronova od modré čáry. Magnitka tak vede po první části 1:0.
20:00'
19:20'
Metallurg posunuje kotouč do neutrální zóny a jeho hráči rychle ujíždějí na střídačku, odkud naskakují do hry čerstvé síly.
19:00'
Probíhá poslední minuta první periody.
18:30'
Vladislav Ušenin již přihrával svému spoluhráči do středního pásma a Amur tak musí vyklidit útočnou třetinu.
17:51'
Jan Kovář znovu pálil z pravé strany a mířil hezky nad rameno Metsoly. Ten však jeho ránu stačil vyrazit a puk napodruhé přikrýt.
16:14'
Tak přeci jen hosté využívají přesilovku sekundu před jejím vypršením! Grigorij Dronov dostal kotouč na modrou čáru a jeho střelu lehce tečoval před bránou stojící OSKAR OSALA, který tak posílá svůj tým do vedení. Asistence: Grigorij Dronov, Matt Ellison.
15:39'
Teď navíc kombinaci hostů překazila zlomená hokejka, která vynesla kotouč až mezi diváky.
15:20'
Kovář s Mozjakinem se postupně dostali do střelecké pozice, ale oba pokusy byly zablokovány domácími hráči.
14:55'
Mozjakin se snažil prostrčit kotouč před bránu, ale v tom mu zamezila dobrá obrana domácích, která následně kotouč vyhazuje ze svého pásma.
14:15'
Aktivita Mettalurgu vyústila v první přesilovou hru. Bogdan Potěchin už usedá na lavicí trestů, kde si odpyká dvě minuty ta sekání.
13:53'
Šenfeld v další velké šanci a znovu z bekhendové strany. Ze stejné pozice, kdy před pár okamžiky nastřelil břevno místo prázdné brány neuspěl ani teď. Metsola jeho pokus kryje.
13:43'
Osalova střela byla sražena do ochranné sítě za bránou Metsoly. Následuje buly v útočném pásmu Magnitky.
13:37'
Další zakázané uvolnění Amuru vrací hru zpět do jeho obranného pásma.
13:20'
Ani Sergej Mozjakin nedává gól! Hostující kapitán uháněl tváří v tvář Metsolovi, ale v rozhodující okamžik mu puk sjel z čepele a ten pak následně docestoval až pod lapačku Metsoly.
12:40'
Veličkin sice nepřihrál přesně, ale domácí se přeci jen dostali ke střele. Ta však mířila mimo tři tyče hostující brány a Samsonov tedy nemusel vůbec zasahovat.
11:38'
Na útočný výlet se dostal Nick Schaus. Ten sice obkroužil branku, ale poté nedokázal přesně přihrát a jeho celek ztrácí kotouč.
10:40'
Averin se snažil prokličkovat až ke střele, avšak hosté mu v tom skvěle zabránili a získali puk znovu na své hokejky.
09:15'
Něco neuvěřitelného nyní zahodil hostující Šenfeld! Útočník Magnitky se hezky stáhl puk do bekhendu a zívala na něj úplně prázdná brána. Ke smůle svého týmu však nepochopitelně mířil jen do břevna. To se opravdu jen tak nevidí.
08:56'
Jedovatou ránu Birjukova vyrazil Metsola před sebe, ale poté již puk dokázal pokrýt a hra je opět přerušena. Následuje další buly v útočném pásmu hostů.
08:50'
A další icing ve velmi krátkém časovém rozmezí. Domácí brankář musí být tedy znovu ve střehu.
08:45'
Domácí dostávají kotouč z pásma jen za cenu zakázaného uvolnění. Hra se tak vrací zpět před Metsolu.
08:39'
Jevgenij Timkin si šikovně vyjel zpoza brány a snažil se překonat Metsolu na přední tyči. Ten dokázal nakonec kotouč zalehnout a po komerční pauze se bude vhazovat v obranném pásmu Amuru.
08:20'
Velmi dobře si počínal Igošev v obranném pásmu a nepustil svého protivníka do střelecké pozice. Dopředu tak znovu spěchá Mettalurg.
07:21'
Ani těm se ovšem nepodařilo překonat brankáře Chabarovsku, a tak na první branku zápasu stále čekáme.
06:30'
Gorškov neudržel puk proti dvojnásobné přesile a zaútočit tak mohou hosté z Magnitogorsku.
05:40'
Nyní jen Magnitka posunula kotouč do středního pásma, ale bude se muset zase bránit.
05:12'
Těm se však nepodařilo ohrozit brankáře hostů a mezitím se Magnitogorsk dostal s kotoučem do pásma soupeře.
04:23'
Samsonov musel vyjet za svou bránu, aby pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Přihrál však přesně na hole svých soupeřů, kteří mohou rozjet kombinaci v útočné třetině.
03:20'
Magnitogorsk se pokusil získat pásmo nahozením kotouče, ale ten odpálil svou rukavicí jeden z bránících hráčů Amuru.
02:11'
Metsola musel rychle zasahovat u své pravé tyče, aby zamezil prvnímu gólu Metallurgu. Denis Platonov tedy ani teď domácího gólmana nepřekonal.
01:58'
A poradil si i s tímto nahozením od levého mantinelu. Hosté však zůstávají u puku v útočném pásmu.
00:52'
Další závar před domácí bránou. Po střele Schause Metsolovi vypadl puk a strhla se o něj pořádná mela. Brankář Amuru ovšem stačil kotouč ukrýt pod svou lapačku.
00:42'
Na druhé straně se do slibné šance dostal Jan Kovář. Metsola však včas scvaknul betony a kotouč za svá záda nepustil.
00:04'
Domácí vyhráli úvodní buly a hned prověřili Samsonova dalekonosnou střelou z vlastní poloviny. Brankář Magnitky ovšem neměl s ránou Kondratěva sebemenší problém.
00:01'
Oba celky jsou již připraveny na hrací ploše, ruská hymna je také za námi, takže utkání za malou chvíli začne.

Amur Chabarovsk: Metsola (Alikin) – Kuzmin, Kondratěv (A), Jordán, J. Kolář, Averin, Aťušov (C), Karmaškov – T. Zohorna, O. Li, Byvalcev – Potěchin, Frolov (A), Rasskazov – Vj. Ušenin, Vl. Ušenin, Gorškov – Beljakov, Dědunov, Veličkin – Kacuba.

Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (Košečkin) – J. Birjukov (A), Pivcakin, Dronov, Schaus, Bobrjašov, Igošev, S. Těreščenko – I. Grigorenko, Jan Kovář, Mozjakin (C) – Ellison, Šenfeld, Osala – Filippi, Kaletnik, De. Kazionov – Platonov (A), Kosov, Timkin – Berestennikov.

Rozhodčí: Gamalej, Kuljov – Bersenjov, Zacharov.

Tomáš Filippi

To Metallurgu se daří o něco lépe. Z devatenácti zápasů vytěžil 32 bodů a patří mu tedy krásná 4. pozice ve Východní konferenci.
Magnitogorsk se také může pochlubit velmi dobrou ofenzívou. Ta nastřílela v dosavadním průběhu hned 55 gólů a je jedním z nejlepších ve své konferenci.
Magnitka si ani na ledech soupeřů nevede vůbec zle. Šestnáct bodů z devíti střetnutí jí garantuje 5. místo v tabulce venkovních týmů Východní konference.

Posledních pět utkání

8.10.2017 Vladivostok – Magnitogorsk 1:3
6.10.2017 Kunlun – Magnitogorsk 2:3 sn.
1.10.2017 Magnitogorsk – Toljatti 2:0
28.9.2017 Magnitogorsk – Nižněkamsk 3:2 sn.
26.9.2017 Magnitogorsk – Kazaň 1:2

Nejproduktivnější hráči

Sergej Mozjakin 21 (11+10)
Jan Kovář 16 (6+10)
Matt Ellison 15 (7+8)

Amur se po devatenácti duelech pohybuje spíš ve spodních vodách tabulky. Na svém kontě má 20 bodů, které mu zajišťují 11. místo ve Východní konferenci.
Na čem by navíc měli jednoznačně zapracovat, tak je defenzíva. Obrana Chabarovsku doposud inkasovala 56 branek a v tomto ohledu patří k nejhorším celkům v soutěži.
Před vlastním publikem si počíná také poměrně mizerně. Ze sedmi duelů posbíral pouhých 6 bodů a právem se tak krčí na 13. místě v tabulce domácích týmů Východní konference.

8.10.2017 Chabarovsk – Toljatti 4:1
6.10.2017 Chabarovsk – Čeljabinsk 2:3
4.10.2017 Chabarovsk – Jekatěrinburg 3:2 pp.
29.9.2017 Dinamo Moskva – Chabarovsk 2:3
27.9.2017 Čerepovec – Chabarovsk 2:1