KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chabarovsk : Nižněkamsk - 29. října 2017   08:00

Chabarovsk
Chabarovsk
16:11' Aťušov (T. Zohorna) • 31:55' Aťušov (Gorškov) • 36:00' J. Kolář (Litovčenko, T. Zohorna) • 44:40' Aťušov  • 61:00' Aťušov
5:4
(1:1, 2:2, 1:1 - 1:0)
Nižněkamsk
Nižněkamsk
17:19' Jakimov  (Šiksatdarov) • 29:32' Ogurcov  (E. Galimov, Sexton) • 34:30' Jakimov  (Šiksatdarov) • 43:45' An. Sergejev  (E. Galimov, R. Hanzl)
Chabarovsk
Alikin (Kiselev, Metsola) – Aťušov, Averin, Berďukov, Jordán, J. Kolář, Kondratěv, Kuzmin, Šviděnko, Turbin, Jančevskij – Byvalcev, Frolov, Gorškov – Gubin, Kacuba, Kirillov – Klopov, O. Li, Litovčenko – Potěchin, Rasskazov, T. Zohorna.
Nižněkamsk

V dnešnímutkání padlo celkem devět branek. V první třetině se domácí tým dostal do vedení, ale hned v zápěti přišlo vyrovnání. Druhá třetina se odehrávala v podobném tempu a hosté se hned dvakrát dostali do vedení. Domácí ovšem pokaždé brilantně odpovědeli brankou. Zápas po remíze došel až do prodloužení, ve kterém dostla Chabarovsk výhodu přesilové hry. Tu dokázal po minutě využít a utkání skončilo.
61:00'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Netrvalo to dlouho a dommácí tým vstřelil branku a posléze rozhodl dnešní utkání. Domácí tým se dostal do kombinace a utkání rozhodl VLADISLAV UŠENIN, který se prezentoval prudkou ránou pod horní tyč. Brankář neměl šanci. Hráč posléze gól oslavil rybičkou a zápas tímto končí.
60:30'
Hosté budou ještě dohrávat přesilovou hru a uvídime, jestli se dočkáme branky.
60:01'
60:00'
59:42'
Domácímu týmu se nepovedlo využít přesilovou hru a fanoušci budou svědky prodloužení.
58:55'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Robin Hanzl – 2 min., hákování).
56:50'
Kolář se snažil uvolnit, to se nakonec povedlo, ale jeho rána nemířila mezi tři tyče.
54:30'
Hosté se drží v útočném třetině a opět se snaží přímo ohrozit branku.
52:55'
Domácím se povedlo vyhodit puk ze své třetiny a hosté se budu snažit přejít do útoku.
51:40'
Nižněkamsk si vytváří tlak a hráči se snaží najít ideální pozici ke střele.
50:40'
Po dlouhé době se hosté dostali do útočné třetiny a atakují branku soupeře. Jednu ze střel brankář kryje do své lapačky a bude se vhazovat před jeho svatyni.
49:20'
Domácí tým dokázal vyprodukovat tlak na soupeře a na brankáře letěla několik nebezpečných střel, gólman si ovšem skvělé poradit a neinkasoval.
48:05'
Píská se zakázané uvolnění hostujícího celku a bude se vhazovat před brankou Makarova.
46:20'
Rozhodčí přerušil hru a bude se vhazovat před hostující brankou.
44:40'
A jak jsem předpokládal, tak opět přišlo vyrovnání ani ne po jedné minutě. VITALY ARŤUŠOV se dokázal prosadit po svém individuální průniku. Natáhl ke střele zápěstím pár metrů od brankáře a svou ránu umístil přesně do levého dolního rohu.
43:45'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Hosté už po třetí v utkání ujímají vedení a jsem zvědavý, jestli opět v zápětí příjde vyrovnání. Robin Hanzl našel přesně přihrávkou hokejku ANDREJE SERGEJEVA a ten už si dokázal prosadit a propálil puk mezi betony brankáře. Asistence: Emil Galimov, Robin Hanzl.
42:24'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Dmitrij Klopov – 2 min., hákování).
41:40'
Bude se vhazovat v obranném pásmu domácího týmu.
40:20'
Hráči podstupují souboje o puk uprostřed hrací plochy.
40:01'
Druhá třetina utkání přinesla celkem čtyři branky. Pokáždé se do vedení dostal hostující tým, ale hned na tom se Chabarovsku povedlo vyrovnat. V desáté minutě druhé třetiny se prosadil Dmitrij Ogurcov, hned dvě minuty na to vyrovnal Vitalij Aťušov. Za tři minuty se z vedení opět radovalo hostující mužstvo, když si svou druhou branku v utkání připsal Bogdan Jakimov. Domácí do konce třetiny ještě dokázali vyrovnat a týmy do kabin šli opět za nerozhodného výsledku.
Další třetina začne přibližně v 9:45.
40:00'
39:00'
Domácí tým se snaží o závěrečný tlak, ale ke střele se už hráči nedostali.
37:45'
36:00'
A vyrovnání opět přišlo velice rychle. Prosadil se český reprezentant. JAN KOLÁŘ se ocitl na hraně modré čáry a vyslal střelu na branku. Jeho rána proletěla kolem všech hráčů a skončila až v brance. Brankář Makarov určitě nemůže být bez viny, neboť mu střela prolětěla skrz výstroj. Asistence: Litovčenko, Jan Zohorna.
35:45'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Žiga Jeglič – 2 min., držení protihráče).
34:30'
A hosté se opět dostávají do vedení. BOGDAN JAKIMOV se v dnešním utkání prosadil už podruhé. Ildar Šiksatdarov svou přihrávkou našel přesně hokejku Bogdana Jakimova. Dokázal si zpracovat puk a přešel do rychlého protiútoku. Asistence: Šiksatdarov.
32:50'
Andrej Nestrašil se snaží udržet puk v útočném pásmu, ale o puk nakonec přišel a hosté budou muset znova akci zakládat.
32:16'
31:55'
A je opět vyrovnáno. Domácí tým se dostal do kombinace v útočném pásmu. Alexandr Gorškov si zpracoval puk a rozhlédl se komu by poslal přihrávku. Ta nakonec letěla na VITALIJA AŤUŠOVA, který číhal u pravé strany branky. Svou střelu poslal přesně do levé šibenice. Brankář se nedokázal včas přemístit a inkasoval. Asistence: Alexandr Gorškov,
30:16'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Damir Šaripzjanov – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).
29:32'
Hosté se ujímají vedení. Nižněkamsk se dostal do útočného pásma a po důkladné kombinaci puk skončil u DMITRIA OGURTSOVA, který svou rychlou střelou zápěstím překonal brankáře Šviděnka, ten měl špatný výhled a už nedokázal reagovat. Asistence: Emil Galimov, Dan Sexton.
28:25'
Damir Šaripzjanov dokázal puk procpat až do útočného pásma a nahodil puk na branku. Brankár domácích byl dokonale připraven a ještě dokonce dokázal rozehrát.
27:40'
Andrej Nestrašil se dokázal uvolnit a jeho následná rána skončila v masce brankáře Dmitrije Šviděnka.
26:48'
Oleg Piganovič byl pod tlakem u své branky a puk raději vyhodil daleko z útočného pásma.
25:45'
Tomáš Zohorna bojuje o puk za hostující brankou a posléze ho nahodit na branku.
24:25'
Jan Kolář se v obranném pásmu dostal k puku a převzal si ho u své branky. Bude se snažit založit útočnou situaci.
23:10'
Chabarovsk se dostal do útočného pásma, ale puk se mezi nohama zamotval Maximu Kondratěvi a domácí a puk přichází.
21:52'
Bogdan Jakimov se postaral o samostatný průnik a jeho rána skončila opět u brankáře Šviděnka. Bude se vhazovat v obranném pásmu domácího týmu.
20:44'
Dan Sexton se odhodlal ke střele z větší vzdálenosti, jeho pokus opět končí v lapařece brankáře.
20:01'
V úvodní třetině utkání padly dvě branky. První branka padla až čtyři minuty před koncem. Ve hře čtyři na čtyři byli domácí aktivnější a ujali se vedení. Vitalij Aťušov si našel místo ke střele od pravého kruhu a svou ránou vymetl pravou šibenici. Vyrovnání přišlo za jednu minutu. Přišli zmatky před domácím brankáře a jeden z útočníku nejspíš puk procpal až do branky. Sudí tuhle situaci řešil s videorozhodčím. Branka posléze byla uznána.
Další třetina začne přibližně v 8:55.
20:00'
19:30'
Domácí se snaží o závěrečný tlak, ale díky špatnému zpracování o puk přichází.
18:18'
Hostující tým kombinuje u své branky a snaží se rychle přejít do útočného pásma, už nezbývá moc času.
17:19'
Přišli zmatky před domácím brankáře a jeden z útočníku nejspíš puk procpal až do branky. Sudí tuhle situaci momentálně řeší s videorozhodčím. Branka nakonec je uznáná a je vyrovnáno. Autorem branky je BOGDAN JAKIMOV. Asistence: Šiksatdarov.
17:19'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Tomáš Zohorna – 2 min., nedovolené bránění).
16:11'
Domácí tým se ujímá vedení. Ve hře čtyři na čtyři byli domácí aktivnější a tuhle branku mají za odměnu. VITALY AŤUSOV si našel místo ke střele od pravého kruhu a svou ránou vymetl pravou šibenice. Brankář Andrej Makarov se za střelou sotva ohlédl. Asistence: Tomáš Zohorna.
15:19'
Bude se vhazovat. Mark Jančevskij se snažil tečovat puk před brankou, ale marně.
14:15'
Ve hře čtyři na čtyři jsou aktivnější domácí hráči a nastěhovali se do útočného pásma.
13:47'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Robin Hanzl – 2 min.).
13:44'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Alexandr Frolov – 2 min.).
12:10'
Michal Jordán ztratil puk u své branky a hosté mohli jít do rychlého protiútoku. V poslední chvíli českého hráče zastoupil jeden z obránců a zhasil nebezpečí.
11:20'
Domácí tým se nastěhoval do útočné třetiny a hráči si vyměňují přihrávky, aby našli ideální střeleckou pozici.
10:33'
Nikolaj Averin si důkladně připravil puk a vyslal ho na branku od modré čáry. Brankář Makarov na střelu dobře viděl a chytl ji do lapačky. Bude se vhazovat před jeho brankou.
09:40'
Michal Jordán nahodil puk na branku, ale jeho spoluhráči ho moc nepodpořili, neboť šli střídat.
08:18'
Chad Rau si našel místo ke střele od modré čáry a ohrozil brankáře. Dmitrij Šviděnko byl připraven a míč ukryl mezi betony. Bude se vhazovat v obranném pásmu domácího týmu.
07:05'
Dmitrij Klopov napřáhl ke střele, ale jeho rána byla zblokována a bude se vhazovat.
05:58'
Hráči Nižněkamsku kombinují u své branky a snaží se postupnou kombinací projít až k brance soupeře.
05:10'
Hosté se dostali do útočného pásma, ale přímé ohrožení branky z toho nakonec nebylo.
04:10'
Dmitrij Šviděnko si míč zkrotil do lapačky a bude se vhazovat v obranném pásmu hostujícího celku.
03:25'
Hráči podstupují souboje o puk u branky domácího týmu.
02:02'
Bude se vhazovat před brankářem Makarovem. Puk vybojovali domácí a snaží se najít ideální střeleckou pozici.
01:05'
Alexej Byvalcev vyslal střelu na branku. Tu posléze brankáře Makarov kryje do své lapačky.
00:01'

Amur Chabarovsk: Alikin (Kiselev, Metsola) – Aťušov, Averin, Berďukov, Jordán, J. Kolář, Kondratěv, Kuzmin, Šviděnko, Turbin, Jančevskij – Byvalcev, Dědunov, Frolov – Gorškov, Gubin, Kacuba – Kirillov, Klopov, O. Li – Litovčenko, Potěchin, Rasskazov.

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (An. Makarov) – Bryncev, Fazylzjanov, Ogurcov, Piganovič, An. Sergejev, Šaripzjanov, A. Sorokin, Volgin – Arkalov, Avcin, Bikmullin – E. Galimov, R. Hanzl, Jeglič – P. Kulikov, Nestrašil, Porjadin – Rau, Sexton, Šafigullin – Šiksatdarov, Jakimov, Zdunov..

Neftěchimik Nižněkamsk
Hosté jsou na tom v tabulce Východní konference o hodně lépe. Nachází se na třetím místě, které zaručuje postup do vyřazovací části. Hráči si připsali čtrnáct čistých výher, jedno vítězství v prodloužení a osm porážek. Na první přičku tým ztrácí pět bodů. V posledním utkání tým odcestoval do Vladivostoku. Skóre po pěti minutách otevřel český reprezentant Robin Hanzl z přesilové hry. Tomuto muži se zápas povedl a druhou branku ještě asistoval. Dvě minuty před koncem se ještě domácím povedlo vyrovnat, ale to bylo vše, co se v utkání stalo. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Dan Sexton, který má na svém kontě čtyři góly a k tomu šestnáct asistencí.

Poslední tři zápasy týmu:

Vladivostok 1:2 Nižněkamsk
Nižněkamsk 3:1 Magnitogorsk
Nižněkamsk 2:0 Jekatěrinburg
Amur Chabarovsk
Domácí tým se v tabulce nachází na jedenácté místě s dvaceti devíti body. Počet vítězství vypada opravdu střašidelně vzhledem k počtu zápasu. Z dvaceti čtyř utkání si tým připsal pouze šest výher, hůř už na tom je jen Jugra, a Vladivostok. V posledním zápase hráči odcestovali do Novosibirsku, kde se utkali s tamním mužstvem. Tohle utkání se vůbec nepovedlo českému reprezentantovi Tomáši Zohornovi, který byl vyloučený hned třikrát. Tým soupeři podlehl 2:3. Nejproduktivnějším hráčem týu je Alexei Byvaltsev, který má na svém kontě dvacet jedna bodů. Připsal si osm výher a třináct asistencí.