KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  CSKA Moskva : Astana - 11. prosince 2017   17:30

CSKA Moskva
CSKA Moskva
05:06' Okulov (Šumakov, Šalunov) • 07:14' Šalunov (Šumakov, Blažijevskij) • 34:58' Ničuškin (M. Robinson, Kiselevič) • 50:48' Šumakov (Okulov, Šalunov)
4:1
(2:1, 1:0, 1:0)
Astana
Astana
06:13' Makljukov  (Wright, R. Starčenko)
CSKA Moskva
Ravodin, Bělov – Sadovnikov, Šeljanin
CSKA Ice Palace
3186 diváků
Astana

Já děkuji za pozornost, loučím se s Vámi a příště opět na počtenou! Mějte pěkný večer.
Dnešní utkání sledovalo 3186 diváků.
Hráči s nejvěrším Ice time

CSKA Moskva – 15:46 - Nikita Nestěrov – ruský obránce

Barys Astana – 18:50 – Kevim Dallman – kazašský obránce
Československá stopa:

Žádný z Čechů ani Slováků nefiguruje na soupisce těchto klubů, a tak jsme dnes v tomto duelu žádného neviděli.
Statistiky utkání:

Střely na branku: 33 – 28

Trestné minuty: 8 – 10

Vyhraná vhazování: 31 – 21

Zblokované střely: 14 – 23

Bodyčeky: 21 – 20
CSKA zvítězilo v tomto utkání. Bylo efektivnější, když už pustili hosty do šance, Sorokin tým podržel. CSKA vyhrává zaslouženě, hrálo chytřeji, přesněji a prdoloužilo trápení klubu z Astany, který prohrál dva zápasy v řadě a celkem osmý z posledních devíti duelů. Astana potřebuje nějaký impuls, jinak se může stát, že nepostoupí do play off a to by byla škoda, vzhledem k tomu, jaký má kádr.
59:57'
Už se nic nestane.
59:27'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Darren Dietz – 2 min., krosček).
59:12'
Armádníci se poctivě vrátili a odebrali puk soupeři.
58:47'
Moskevští zastavili další útok, který se na ně valil.
58:02'
Akolzin střílel zlevatři metry od Sorokina, ten střelu vykopl pravým betonem.
57:19'
Starčenko zkouší štěstí po levém křídle, ale neprochází rychle přistupující obranou.
55:19'
Přečíslení domácích, pěkná souhra a střela do vyrážečky Karlssona, velká škoda pro armádníky.
54:56'
Semjonov nahodil a útočníci dojížděli, byli tam ale pozdě.
54:02'
Tělegin zkoušel střelu bekhendem, obránci zblokovali a puk odvezli na druhou stranu hřiště.
53:33'
Žajlaouv v šanci, Sorokin podržel spolehlivě svůj tým.
53:05'
Hosté zkouší něco vymyslet, ale příliš jim to nejde, defenzíva CSKA je moc těsná.
51:51'
Driblink s pukem a najetí s ním až před Karlssona, ten si ale situaci pohlídal.
50:57'
Pokus hostů o brejk zastaven v zárodku.
50:48'
CSKA právě vstřelilo branku!
Velmi důležitý gól CSKA, zvýšení na 4:1 znamená pojistku vítězství, tohle už budou mít hosté těžké. Přihrávka zpoza brány na střed a parádní rána z nápřahu z mezikruží. Autorem branky je SERGEJ ŠUMAKOV. Asistence: Konstantin Okulov, Maxim Šalunov.
49:42'
Šalunova střela těsněza modrou, nekončí gólem.
49:08'
Armádníci se brání, soupeř však jejich pasivitu zatím nepotrestal.
48:19'
Sorokin přikryl puk pod lapačkou a hra je zastavena písknutím sudího.
47:24'
Tělegin narazil nohou tvrdě do mantinelu, kulhá na střídačku.
47:06'
Karlsson zastavil ránu, která na něj šla těsně za kruhy. Nebyl to jistý zákrok, každý čeka, že švédskému brankáři projede puk pod betony.
46:16'
Akolzin selhal ve stoprocentní šanci, sám uháněl na brankáře, udělal blafák do bekhednu, ale pak zakončil vedle. Toho bude ještě litovat.
45:44'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Anton Sagadejev – 2 min., držení protihráče).
44:58'
Barys ztrácí puku ve středním pásmu, domácí mají v úmyslu soupeře zastavit právě v této části hřiště.
43:37'
Starčenko dobře prošel do útoku, avšak pak byl odzbrojen.
43:08'
Hra ztrácí na přesnosti, oba týmy mají problémy s rozehrávkou.
42:29'
Dawes byl nějak zasažen, těžko se zvedá z ledu. V tomto zápase hrál sám tvrdě, tak musí čekat, že soupeř k němu taky přitvrdí.
42:13'
Domácí stále na puku.
41:45'
Nicméně druhá řada hraje výborně, zatlačila hosty do obrany.
41:20'
Šumakov založil novou akci, ta nedopadla podle představ.
40:45'
Hosté zavřeli Moskvu v jeho třetině a na Sorokina létají projektily z různých míst.
40:21'
Nahození na Sorokina a vybojování útočného pásma.
40:01'
Úvodní buly pro Barys.
40:01'
CSKA bylo o fous lepší ve druhé třetině, nejenže vstřelilo gól, jeho hra byla systematičtější, měla větší přesnost a myšlenku, proto zatím armádní klub vede po dvou třetinách 3:1. Vedení bude ve třetí třetině bránit. Samozřejmě ho může i zvýšit.
Další třetina začne přibližně v 19:16.
40:00'
39:10'
Vey se chtěl natlačit do útočného pásma, nepovedlo se mu to, Astana musí odznovu.
38:53'
Dobrý, spolehlivý zárkok Sorokina.
38:22'
Ševčenko táhl puk po pravém křídle, v obranné třetině ho obral o puk domácí obránce.
37:16'
Astana se následně nedostává ke střele a přichází o pásmo.
37:07'
Domácí uklízejí puk za branku, tak aby neohrozil Sorokina.
34:58'
Využitá přesilovka a zvýšení stavu na 3:1. Autorem branky VALERIJ NIČUŠKIN. Střela těsně Robinsona za kruhy a teč Ničuškina, puk prošel švédskému fantomovi mezi nohama. Asistence: Mat Robinson, Bogdan Kiselevič.
34:00'
Armádníci dobyli pásmo a nnyí kombinují.
33:22'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Jordon Southorn – 2 min., držení protihráče).
33:01'
Karlsson byl v permanenci, přihrávka zpoza branky na voného hráče, brankář Barysu bezchybný.
32:33'
CSKA taky nebylo přesné při zakončení, střela objela mantinel až do středního pásma.
32:09'
Střela zleva na Sorokina, minula branku, mířila nad.
30:08'
Neúspěšný presink hostů. CSKA se dostalo ze třetiny. Samo ale nic nepředvedlo.
29:35'
V posledních minutách jsou tvořivěhší domácí, více hrají sp ukem, mají převahu.
28:13'
27:09'
Barys hraje tuto přesilovku o mnoho lépe než tu předchozí, hraje v útoku, kombinuje, chybí jen branka.
26:13'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Andrej Kuzmenko – 2 min., hákování).
25:56'
Dawes se vrhl do agresivního napadání, nejříve puk nezískal, ale později málem využil chyby v rozehře domácích.
25:20'
Ůspěšný zákrok Sorokina. Ten neměl problémy s chycením střely.
24:04'
Další nápor CSKA. Ten ale netrval moc dlouho.
22:04'
Pěkná akce armádníků, přihrávka, která měla oči, Karlsson jí zpacifikoval.
21:31'
Barys hraje katastrofálně, má přesilovku a nedostane se ani pořádně do pásma domácích.
20:42'
Barys má velké problémy dostat se ze své třetiny, absolutně mu nejde rozehrávka.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:26.
20:00'
19:50'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Sergej Andronov – 2 min., hrubost).
19:49'
Rozmíška mezi Frattinem a Andronovem, první toho druhého ostřel dohrál, druhý se pak mstil.
19:22'
CSKA všechno zblokovalo, ubránilo.
18:49'
Barys opět v tlaku, ale žádná střela, která by nadělala Sorokinovi více práce.
18:05'
Barys má problémy s rozehrávkou, soupeř ji napadá a narušuje.
17:39'
V útoku hrozí Astana, na Sorokina zatím nevyzrála.
16:37'
Šalunov v krátkém sledu pálil na Karlssona, ani jednou ho nepřekonal.
15:23'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Roman Savčenko – 2 min., faul kolenem).
15:23'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Bogdan Kiselevič – 2 min., hrubost).
14:48'
Vyloučení v týmu Barys Astana (James Wright – 2 min., nedovolené bránění).
14:42'
CSKA se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
13:31'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Sergej Andronov – 2 min., nedovolené bránění).
12:28'
Nikulin chtěl zaměstnat Sorokina, ale jeho rána zápěstím byla zblokována.
10:48'
Okulov zavezl puk z pozice centra a hledá ještě spoluhráče. Akce byla roztříštěna obranou.
09:54'
Kalrsson kryje kotouč po střele domácích.
09:52'
08:25'
Armádní klub obehrává oslabenou čtveřici, rychle ji zavřel a hledá cestu ke střele.
07:52'
Vyloučení v týmu Barys Astana (Nigel Dawes – 2 min., vražení na hrazení).
07:52'
Ljubimov inkasoval tvrdý úder a leží zraněný na ledě.
07:14'
CSKA jde znovu do vedení, dnes se s brankami roztrhl pytel. Střela od modré, a dvě dorážky Šalunova. Druhá už prošla za záda Karlssona. Autorem branky je MAXIM ŠALUNOV. Asistence: Sergej Šumakov, Arťom Blažijevskij.
06:55'
CSKA vyhrálo buly v útočném pásmu a teď honí puk po mantinelu.
06:13'
Astana právě vstřelila branku!
Barys rychle odpovídá, nápor, po kterém se vyvinula situace před brankářem Sorokinem, ten nestačil na dvě dorážky jdoucí po sobě. Druhou měl na svědomí Makljukov. Autorem branky je ALEXEJ MAKLJUKOV. Asistence: James Wright, Roman Starčenko.
05:51'
Krátký tlak Barysu, zblokovaná střela.
05:26'
Armádníci nahodili, ale u puku byli dříve hosté.
05:06'
CSKA otevírá skóre. Autorem branky je KONSTANTIN OKULOV. Asistence: Sergej Šumakov, Maxim Šalunov.
00:01'

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – M. Robinson, Kiselevič, Marčenko, Nestěrov, Pašnin, Naumenkov, Blažijevskij – Al. Popov, K. Petrov, Ničuškin – Šalunov, Okulov, Šumakov – Ljubimov, Tělegin, Andronov – Světlakov, P. Karnauchov, Grigorenko – Kuzmenko.

Barys Astana: H. Karlsson (Kudrjavcev) – Dallman, M. Semjonov, Makljukov, Savčenko, Southorn, Dietz, Lipin, Šalapov – Vey, Dawes, Frattin – R. Starčenko, Žajlauov, Wright – Ševčenko, Markelov, Puškarjov – Sagadejev, V. Nikulin, Akolzin.

Rozhodčí: Ravodin, Bělov – Sadovnikov, Šeljanin.
CSKA Moskva

Mioskevští figurují na 2. místě konference. Vyhrál 32 zápasů z 38 možných. Nasbíral 90 bodů. Může porldoužit šňůru 10 vyhraných zápasů za sebou. Má druhý nejlepší útok na Západě a také nejlepší defenzívu v konferenci. Má tedy velmi dobrou formu narozdíl od svého soupeře z Kazachstánu. Dokáže porazit i Astanu, která nezažívá dobré období?

Kanadské bodování
1. Kirill Kaprizov – 14+19
2. Maxim Šalunov – 11+14
3. Sergej Šumakov – 11+12

Československá stopa v týmu

Žádný Čech ani Slovák v týmu nenastupuje. V tomto duelu tedy neuvidíme žádné naše legionáře. Ani Čechy ani Slováky.
Barys Astana

Nyní je až na 8. místě, letos už byl výrazně výš. Má 60 bodů a vyhrál jen jeden z posledních pěti zápasů. Má druhý nejlepší útok na Východě, avšak defenzívu má až na 13. místě v konferenci. Tři body náskoku na devátý Chabarovsk. Forma není ideální a Barys čeká velice těžký soupeř.

1. Linden Vey – 14+33
2. Nigel Dawes – 31+14
3. Matt Frattin – 11+17

Žádný z Čechů a Slováků zde nehraje.
Hezký den, je pondělí a s ním i další zápasy KHL. Já Vám zprostředkuji zajímavý duel mezi CSKA Moskva a Barysem Astana. Utkání začíná v 17:30 a vy máte šanci být u toho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.