KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  CSKA Moskva : Jugra - 5. září 2017   18:30

CSKA Moskva
CSKA Moskva
06:08' Okulov (Světlakov, Kuzmenko) • 11:29' Burdasov (Ljubimov, Grigorenko) • 14:13' Grigorenko (M. Robinson, Burdasov) • 24:23' Al. Popov (K. Petrov, Ožiganov) • 35:21' K. Petrov (Světlakov)
Jugra
Proskurjakov (25. Fokin) – Pereťagin, Ugolnikov, Lekomcev, Šulakov, Al. Makarov, Štajnoch, Meljakov – Varfolomejev, K. Majorov, Ankudinov – Skačkov, D. Makarov, Pestuško – Koroljov, Kurjanov, Savinainen – D. Iljin, Panov, Akmaldinov.

Československá stopa v utkání

Martin Štajnoch (0 + 0, 2 střely na branku)
Střely na branku v zápase

CSKA Moskva: 42

Jugra Chanty-Mansijsk: 18
Máme za sebou utkání mezi týmy CSKA Moskva a Jugra Chanty-Mansijsk. Domácí potvrdili roli papírového favorita, proti soupeři od začátku střetnutí až do konce dominovali. V úvodním dějství nastříleli tři branky, v prostřední třetině dvě. Vzhledem k solidnímu náskoku už se klub z hlavního města Ruska nemusel nikam tlačit, proto poslední perioda skončila bez gólů. Jugra na ledě CSKA doplatila na častá vyloučení, ale také na nízkou aktivitu v útočném pásmu a málo šancí. Domácí celek zaslouženě bere tři body do tabulky. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek úterý.
59:47'
Čas na poslední akci, už jde jen o to, zda Sorokin udrží čisté konto. Stále je kolem něj docela rušno.
59:24'
CSKA Moskva drží puk v útočném pásmu, už nás asi žádné překvapení nečeká.
58:45'
Chanty-Mansijsk si vytvořil dobrou možnost na brankovišti, konkrétně po zemi zakončoval Kurjanov. Jenže také v tomto případě Sorokin připraven.
58:16'
Běží poslední dvě minuty třetí třetiny a také poslední dvě minuty celého utkání. Moskva pouze brání svůj náskok a je logické, že už se nikam hnát nebude.
57:58'
Hokejisté Jugry jsou v plném počtu, také další oslabení zvládli.
57:35'
Moskva sice kombinuje z jedné strany pásma na druhou, ale prakticky si nesnaží hledat místo na střelu. Rána Grigorenka potom orazítkovala jen zadní mantinel.
55:58'
Ve stejném čase navíc vylouče také Ivan Lekomcev, takže z toho je dokonce početní výhoda 5 na 3! Dostal dvě minuty za držení soupeře.
55:58'
Jugru dnes mimo jiné srážejí častá vyloučení, tady je další z nich. Akmaldinov dostává dvě minuty za vražení na hrazení a CSKA Moskva bude hrát opět přesilovku.
55:31'
Ilja Sorokin zasahuje po střele z dálky a přerušuje hru. Je pravda, že dnes moc práce neměl. A když ano, pokaždé se jednalo o hodně snadnou práci.
55:10'
Hra už pokračuje, ale zatím stále bez šancí. Tělegin nedokázal projít těly obránců soupeře, a tak raději ještě vrátil celou situaci do středního pásma.
54:48'
Je potřeba upravit led, protože za brankou hostů tam vznikla nějaká nečistota. Pokračovat tak budeme za několik málo okamžiků.
54:40'
Stále platí, že má Chanty-Mansijsk dostat se vůbec na kotouč. Teď má možnost si oddechnout, protože puk skončil sražený v ochranné síti.
54:15'
Už se hraje docela dlouho bez přerušení, tohle samozřejmě vyhovuje hlavně CSKA.
53:08'
Po dlouhé době větší šance. Za mezikružím se dokázal osamostatnit Čmychov. Obdržel krásně puk přímo na hokejku, a dokonce měl čas zamířit. I přesto svým pokusem zápěstím minul horní tyčku.
52:29'
Stále ještě domácí parta za klecí Fokina, avšak bez důrazu. Třetí útočná formace moskevského celku si pouze přehazovala touš z hole na hůl.
52:00'
To teď mohl změnit Burdasov. Útočník CSKA zůstal volný před brankovištěm. Jenže zakončit už nestačil, spoluhráč si jej z pravé strany všiml na poslední chvíli.
51:08'
Čas do konce základní hrací doby rychle běží a skoro to začíná vypadat, že už se jen dohrává. Ani jedna strana nejeví výraznější zájem hnát se do šancí.
50:49'
Štajnoch zkusil zaskočit Sorokina nahozením z dálky, ale puk nikdo netečoval, žádná větší možnost pro Jugru.
50:02'
Chanty-Mansijsk hraje v plném počtu, ve třetí třetině se mu dobře daří v oslabení. To mu ale samozřejmě za aktuálního stavu nebude nic platné.
49:14'
Přesilovka Moskvy je ve své druhé polovině, zatím domácí nekombinují ani zdaleka tak nebezpečně jako na začátku střetnutí. Popov svým pokusem minul pravou tyčku.
48:38'
Jugra se nadvakrát osvobodila, přesto musel jednou už Fokin zasahovat. Každopádně na ránu Kiseleviče z dálky viděl, tudíž ji v pohodě vyrazil.
47:59'
A další zbytečný faul hostujícího týmu. Na trestnou lavici bude nucen odejít hokejista Jugry Dmitrij Makarov, který podrazil soupeře.
47:35'
Už se znovu pokračovalo, ale ne dlouho. Ankudinov zkusil prověřit z pravé strany pozornost Sorokina střelou zápěstím. To sice udělal, avšak gólman CSKA Moskva s klidem zasáhl.
47:19'
Je tu kráká komerční přestávka, ale za pár okamžiků zase budeme pokračovat.
47:11'
Hra přerušena, protože Fokin zasáhl lapačkou a zařídil nové buly.
46:53'
Ani Moskva se ale nikam nežene. Kuzmenko nejdříve uháněl ve středu kluziště, pak ale raději ještě přibrzdil a počkal, až mu dojedou spoluhráči.
46:20'
CSKA Moskva hraje v plném počtu, tohle oslabení pro moskevský celek nebylo vůbec problém. Chanty-Mansijsk se ani v tomto případě k ničemu nedostal.
45:45'
Makjejev chvíli pohlídal kotouč na své holi, potom jej bez potíží vyhodil přes všechny čáry.
45:10'
Hosté nezačali přesilovku špatně. Má ale pořád stejný obrázek. Kombinace kolem modré čáry, málo střel. A když přeci jen nějaká přijde, letí mimo klec.
44:18'
Jugra Chanty-Mansijsk si zahraje početní výhodu a má šanci něco udělat se současným výsledkem. Roman Ljubimov hákoval soupeře, tudíž musí dvě minuty odsedět za katrem.
44:14'
Opět přerušená hra, tentokrát proto, že kotouč skončil odražený někde mezi diváky.
43:42'
CSK Moskva dobře unikalo do přečíslení tři na dva, jenže Popov si na modré čáře nedal pozor na brusle, přejel moc rychle. Rozhodčí ukazuje postavení mimo hru a také nové buly.
43:07'
Skačkov prověřil Sorokinovu pozornost, ten jen přikryl puk lapačkou a raději zařídil nové vhazování.
42:57'
Už to zkouší na druhé straně hrací plochy také Varfolomejev s Majorovem, ale zatím si nevědí proti pevné obraně soupeře vůbec rady.
42:19'
Obrana Jugry chybovala na modré čáře a málem z toho pro hostující tým byla další pohroma. Jen tak tak, že se Michail Grigorenko netrefil, když pálil bez přípravy.
41:20'
Fokin zasahuje lapačkou proti pokusu Petrova a přerušuje hru. Ještě předtím si ale rozhodčí všimli velmi dobře domácího ofsajdu.
41:00'
Teď už je sice Jugra u kotouče aspoň ve středním pásmu, jenže Makarov zbytečně uspěchal akci u pravého mantinelu. Ještě mohl nahrávat zpátky na modrou čáru.
40:36'
Šulakov hned napoprvé vyhodil kotouč přes všechny čáry, za několik okamžiků už se jeho spoluhráč z trestné lavice vrátí zpátky do hry.
40:02'
CSKA Moskva na začátku třetí třetiny dohrává početní výhodu, která odstartovala ještě v závěru prostřední dvacetiminutovky.
40:01'
Blíží se třetí třetina poměrně jednoznačného utkání. Jugra se až na výjimky nezmohla zatím na žádný odpor a papírový favorit CSKA režíruje duel podle svých představ. Přidá v posledním dějství další zásahy?
Střely na branku po dvou třetinách

CSKA Moskva: 32

Jugra Chanty-Mansijsk: 9
Dvě třetiny zápasu jsou minulostí, také prostřední část měla jednoznačný průběh. CSKA Moskva přidalo další dvě trefy a nyní vede již 5:0. Muselo by se stát něco hodně nečekaného, aby Chanty-Mansijsk ještě ztrátu dohnal, netvoří si totiž takřka žádné šance, navíc hraje velmi často oslabení. Uvidíme, co přinese dalších dvacet minut.
40:00'
39:38'
Ještě čas na poslední akci, ale vypadá to, že CSKA se nikam nepožene.
39:02'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny, během toho CSKA Moskva kombinuje kolem soupeřovy klece. Ljubimov nedokázal trefit odkrytou klec z pravé strany.
38:16'
Ale moc dlouho Jugra v plném počtu nezůstala. Kurjanov nepochopitelně vyhodil kotouč mimo kluziště, takže dostává dvě minuty za zdržování hry.
38:09'
Hosté jsou v plném počtu, tohle bylo z jejich pohledu zatím nejlépe ubráněné oslabení.
37:16'
Zatím se Jugra brání dobře, ale ještě pár vteřinek z trestu Koroljova zbývá. Jedinou lepší šanci měl v této početní výhodě pálící Popov.
35:55'
Další nepříjemnosti pro hosty, Koroljov je za přílišnou hrubost vylouče na dvě minuty. Jurga se bude muset opětovně bránit.
35:21'
CSKA právě vstřelilo branku!
Brankový příděl do klece Jugry Chanty-Mansijsk pokračuje a také gólman Fokin dnes poprvé inkasuje. Těsně před jeho zraky přihrávku k pravému mantinelu šikovně usměrnil k pravé tyči autor pátého zásahu CSKA Moskva KIRILL PETROV. Puk mu hezky na hokejku poslal Světlakov. Asistence: Andrej Světlakov.
34:46'
Světlakov v obrovské šanci, když unikal skoro sám na branku. Gólmana Fokina se mu ale bekhendem nepovedlo přehodit. Zase měl ale Chanty-Mansijsk namále.
34:05'
Až nyní hostující skvadra v útočném pásmu, ale moc dlouho se tam neohřála, jelikož o puk přišel brzy Varfolomejev.
33:25'
Sledujeme fázi zápasu bez větších šancí. Místo, aby se Jugra snažila aktivně prosadit, zatím spíše u své klece vyčkává na to, co předvede její soupeř.
32:54'
Domácí kombinují v útočném pásmu, opět to zkoušejí hlavně přes beky. Pašnin nahazoval k zadnímu mantinelu, tam ale nikdo z jeho spoluhráčů dobře nezpracoval puk.
32:14'
Zakázané uvolnění domácích, docela zbytečné. Popov s Kuzmenkem už se nedokázali natáhnou po kotouči, který zezadu vyslal jeden z beků.
32:00'
CSKA Moskva je v plném počtu, znovu může myslet na útočné akce.
31:24'
Martin Štajnoch napřáhl od modré a zkusil štěstí, jenže ani on Sorokina nezaskočil. Sergejev už se na trestné lavici pomalu připravuje k návratu na led.
30:11'
Přesilová hra Jugry se pomalu blíží ke svému konci. Hosté ji nehrají špatně, jenže po kombinacích se jim nedaří trefovat branku.
29:15'
Savinainen si našel na pravém kruhu místečko ke střele. Nemyslel to špatně, ale pod tlakem trefil pouze připravenou Sorokinovu lapačku.
28:57'
Je tu první přesilová hra pro Jugru Chanty-Mansijsk. Na trestnou lavici je arbitrem odeslán domácí hokejista Sergejev, provinil se hákováním.
28:50'
Sorokin má po delší době práci, ale nešlo o nic vážného, pouze podržel pod lapačkou nahozený kotouč.
28:47'
Světlakov a Platt si dobře vyměnili puk u levého mantinelu. Když chtěl ale druhý jmenovaný zakončit někam pod horní tyčku, vůbec se mu střela nepovedla.
28:36'
Nyní se pro změnu museli osvobodit hokejisté Chanty-Mansijsku, protože kolem jejich klece bylo moc rušno. Takže následuje vhazování před brankářem Fokinem.
27:15'
CSKA vyhodilo zbytečně puk na zakázané uvolnění, pak se ale dokázalo koncentrovat a v dalším střídání zaútočit. Jugra pouze zkusila nahodit puk z dálky.
26:06'
Fokin riskantně vyjel za branku, nakonec ale situaci ustál a rozehrál kotouč v pořádku.
25:58'
Hosté jsou nadále pod tlakem a chvíle mi to vypadá, jako by si Moskva kolem soupeřovy klece dělala, co se jí jen zlíbí. Teď třeba úplně sám zakončoval od pravého mantinelu Tělegin.
25:16'
Fokin má svůj první zákrok v zápase, ránu Ljubimov dobře viděl, takže ji zachytil do lapačky a v pohodě přerušil hru.
24:23'
Střídání v týmu Jugra Chanty-Mansijsk: ze hřiště odchází Ilja Proskurjakov, přichází Vladislav Fokin.
24:23'
A další využitá přesilovka! CSKA Moskva vede na začátku prostřední periody o čtyři branky a Chanty-Mansijsk se bude muset rychle vzchopit, pokud chce ještě s výsledkem střetnutí něco udělat. Ukázkovou střelu vypálil ALEXANDER POPOV, který překonal Proskurjakova a je skoro jisté, že ho vyžene ven z branky. Asistence: Kirill Petrov, Igor Ožiganov.
23:55'
Zakázané uvolnění týmu CSKA Moskva.
23:21'
Makarov odjíždí nakonec za potlesku tribun zpátky na střídačku. Vypadá to, že bude v pořádku, hra může pokračovat.
23:21'
Makarov dostal kotoučem z dálky ránu někam do těla a rozhodčí raději přerušil hru, další nepěkný obrázek.
22:34'
Korljov dostává poměrně kuriózní trest, jde si sednout na dvě minuty za hraní se zlomenou holí. A to znamená další početní výhodu pro CSKA Moskva.
22:31'
Jugra je už v plném počtu, tentokrát oslabení dokázala bez větších potíží ubránit. I tak se ale bude za chvíli vhazovat před její klecí, gólmana hostí totiž prověřil Okulov.
21:18'
Ankudinov dostal nejspíš kotoučem do nohy a odchází v bolestech na střídačku. Tohle byla tvrdá rána a rozhodně to pro hráče Jugry není nic příjemného.
20:46'
Hned má Proskurjakov zákrok, musel krýt totiž pokus Kiseleviče z dálky. Ale v klidu si s ním poradil a přerušil hru.
20:20'
Domácí ještě dohrávají na začátku druhé třetiny zbytek početní výhody z první části.
20:01'
Blíží se začátek druhé třetiny. Zvládne Jugra snížit náskok soupeře, nebo nadále uvidíme jednostranný hokej? Zatím je jasné, kdo má blíže k zisku tří bodů z tohoto duelu.
Střely na branku po první třetině: 17:3
Máme za sebou první třetinu utkání mezi CSKA Moskva a Jugrou Chanty-Mansijsk. Domácí využili přesilovku, k tomu dali další dvě branky a dá se říci, že zásluhou vedou 3:0. Navíc tým z hlavního města Ruska ještě dalších několik možností nevyužil.
20:00'
19:52'
Skačkov z hostující Jugry dostává dvě minuty za vysokou hůl, takže je tu už třetí přesilová hra pro CSKA Moskva.
19:49'
Chvíli před koncem úvodní dvacetiminutovky ještě jeden zásah pro brankáře hostujícího týmu. Bude se nejspíš vhazovat po jeho pravé ruce. A také se bude vylučovat.
19:25'
Ohlášena poslední minuta první třetiny, v útočné třetině opět CSKA Moskva.
18:57'
Čmychov to zkoušel sám podél pravého mantinelu, ale s dvěma soupeři na zádech nedokázal uspět.
18:15'
S pukem si zahrál za svou klecí Proskurjakov, hned se ovšem vrátil do klece, aby nezpůsobil svému celku další komplikace navíc.
17:30'
Po dlouhé době musí dávat pozor také Ilja Sorokin. Kotouč za branku domácího gólmana zavezl Pereťagin, ale moc dlouho se tam popravdě neohřál.
16:58'
Jugra se prakticky vůbec nemůže dostat na kotouč. Když se jí to povede, tak pouze za vlastní brankou, kde moc šancí nevytvoří.
16:20'
Nahozený puk od Robinsona za branku, ale tam nikdo v červeném dresu nečekal. Je jasné, že domácí borci nemusejí nikam spěchat, nahráno mají dostatečně.
15:05'
Hra se trošku uklidnila, CSKA jakoby přestalo spěchat dopředu.
14:13'
Ivan Lekomcev asi nebude od trenérů Chanty-Mansijsku pochválen. Podruhé zamířil na trestnou lavici a podruhé z toho je vstřelená branka pro CSKA Moskva. Tentokrát domácí udeřili z pravého kruhu, kde si na příležitost výborně a bezchybně počkal autor třetího dnešního zásahu MICHAIL GRIGORENKO. Krásně mu kotouč na hokejku přistrčil obránce Mat Robinson. Gól však padl při plném počtu hráčů na ledě. Asistence: Mat Robinson, Anton Burdasov.
13:35'
Dobrá průniková akce Popova přes modrou čáru, situaci ale uspěchal. Místo aby ještě nahrával, hned z dálky zkusil trefit prostor pod horní tyčkou.
13:00'
Zatím se sice CSKA Moskva drží v útočném pásmu, ale beze střel. Tu první poslala na branku až bek Pašnin, avšak trefil pouze zadní mantinel.
12:09'
Další početní výhoda pro domácí, nyní si musel jet za katr sednout opět stejný hokejista, tedy Ivan Lekomcev. Tentokrát se provinil podražením.
11:29'
První přesilová hra a hned v ní CSKA Moskva dokázalo udeřit. Ivan Lekomcev se sice pomalu chystal z trestné lavice zpátky na led, ale ještě předtím domácí zaúřadovali. Opět v předbrankovém prostoru, kde u levé tyče pohodově zakončoval za brankáře Proskurajkova ANTON BURDASOV. Puk sice letěl těsně nad ledem, ale i přesto skončil v síti. Asistence: Roman Ljubimov, Michail Grigorenko.
10:33'
První zákrok v tomto oslabení pro gólmana Jugry, ale nešlo o nic složitého, Blažijevskij ho prověřil pouze z dálky.
10:02'
Zatím se hosté dobře brání. CSKA má problém rozevřít přesilovkový deštník a začít lépe kombinovat.
09:25'
Máme tu první trest zápasu, tím pádem i první přesilovku. Početní výhodu si zahraje tým CSKA Moskva, protože dvě minuty za hrubost inkasuje hráč Jugry Lekomcev.
09:19'
Stále je kotouč v blízkosti Proskurjakova a obraně Jugry nezbylo nic jiného, než vyhodit kotouč přes všechny čáry. Makarov měl ale kolem své klece hodně na mále.
08:13'
Zakázané uvolnění Jugry. Sledujeme pasáž střetnutí, během které se děje hodně technických přestupků.
08:01'
Kotouč skončil mimo kluziště, vhazovat by se mělo v obranném pásmu Chanty-Mansijsku.
07:22'
Po krátké komerční přestávce se znovu pokračuje, sotva se hosté dostali na kotouč, už o něj ve středním pásmu opětovně přišli.
06:08'
Máme tu první branku utkání a asi nebude velkým překvapením, že se prosazuje domácí tým CSKA Moskva. Hokejisté v červených dresech jsou od první minuty lepším celkem na ledě a teď to potvrdili, když zvládli souboj o kotouč před brankovištěm. KONSTANTIN OKULOV krásně vymíchal brankáře Proskurjakova, načež pověsil kotouč k pravé tyči. Chanty-Mansijsk tak musí ještě v první části úvodního dějství dohánět ztrátu. Asistence: Andrej Světlakov, Andrej Kuzmenko.
05:22'
První vážnější situace. Grigorenko se nabízel u pravé tyče úplně samotný, jenže nedostal v daný okamžik kotouč na hokejku, takže nemohl oslavovat první trefu duelu.
05:02'
Zákrok gólmana na druhé straně kluziště, Proskurjakov kotouč podržel v lapačce.
04:51'
Zakázané uvolnění CSKA Moskva, hra se po delší době přesune před Ilju Sorokina.
04:35'
Moskva nyní netušila, jak se co nejrychleji dostat do útočné třetiny, tak to zkusila nahozením za branku. To se jí sice podařilo, už ale nedošlo k žádnému zakončení.
03:04'
Další pohledná akce, tentokrát se střelou z pravého kruhu prezentoval obránce Kiselevič. Ale gólman Proskurjakov opět dobře viděl, takže s klidem kotouč vyrazil před sebe.
02:38'
CSKA Moskva je zatím jednoznačně aktivnější, pohybuje se velmi aktivně kolem klece Jugry. Tělegin nebyl daleko od první trefy zápasu, ale ztroskotal na pravém betonu brankáře.
02:05'
Proskurjakov raději přerušil hru, aby zabránil dorážkám, bude se vhazovat po jeho pravé ruce.
01:24'
Domácí brankář si poprvé zahrál s kotoučem, když rozehrával na své spoluhráče dopředu. Zatím nesledujeme příliš atraktivní hokej, obě mužstva se teprve oťukávají.
01:03'
Poprvé v útočném pásmu také Chanty-Mansijsk, ale Ankudinov to měl hodně daleko, aby mohl lépe zakončit. Sorokin nemusel vůbec zasahovat.
00:30'
Ljubimov si udělal místo podél pravého mantinelu. Jenže než stačil vypálit nebo kotouč posunout na hokejku některého ze spoluhráčů, už měl na zádech dva soupeře.
00:10'
Jako první vyhráli na vhazování hostující hokejisté, museli se ale stáhnout hned ke své kleci.
00:01'
Hráči jsou již na ledové ploše. Ještě si vyslechneme ruskou hymnu a budeme moci začít.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání. Hokejisté se po rozbruslení na ledové ploše chystají k začátku utkání, co nevidět bude moci zápas vypuknout.

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – M. Robinson, Kiselevič, Pašnin, Makjejev, Blažijevskij, Ožiganov, Čmychov, Ar. Sergejev – Ljubimov, Burdasov, Grigorenko – Platt, K. Petrov, Al. Popov – Okulov, Kuzmenko, Světlakov – Tělegin, V. Žarkov, P. Karnauchov.

Jugra Chanty-Mansijsk: Proskurjakov (Fokin) – Pereťagin, Ugolnikov, Lekomcev, Šulakov, Al. Makarov, Štajnoch, Meljakov – Varfolomejev, K. Majorov, Ankudinov – Skačkov, D. Makarov, Pestuško – Koroljov, Kurjanov, Savinainen – D. Iljin, Panov, Akmaldinov.

Rozhodčí: Ansons, Komarov – Strelcov, Viljugin.
Vítejte u dnešního utkání Kontinentální hokejové ligy. Budeme sledovat souboj týmů z opačných konferencí. Narazí na sebe rozjeté CSKA Moskva a Jugra Chanty-Mansijsk. Hosté sice minulé utkání vyhráli, přesto by rádi ještě zlepšili své výsledky.

Martin Štajnoch (JUG) (0 + 0)
CSKA MOSKVA

Asi nikdo nepochyboval, že se bude moskevská organizace hned od začátku ligy držet ve vrchních patrech průběžného pořadí, to se také stalo. CSKA Moskva v posledních utkáních válí. Z předešlých pěti střetnutí ani jednou neprohrálo, a co víc, dostává velmi málo gólů. Ve stejných pěti mačích Moskvané inkasovali pokaždé buď jednu, nebo vůbec žádnou branku, soupeři si na jednom z favoritů letošní KHL lámou zuby a trenéři CSKA musí být téměř se vším spokojeni. Důkazem je pohled na tabulku, v níž se slavný tým po minulém zápase vyškrábal až na špičku Západní konference, kde mu zdatně konkuruje obhájce titulu z Petrohradu. Minule CSKA porazilo 3:1 Novosibirsk, ještě předtím vynulovalo poměrem 3:0 Avangard Omsk. Kádr z hlavního města Ruska navíc další dvě klání sehraje opět na domácím kluzišti.

Bodování CSKA Moskva vévodí forvard Kirill Kaprizov (3 + 3). jen kousek za ním zůstávají Michail Grigorenko (2 + 3) nebo Konstantin Okulov (1 + 4)
JUGRA CHANTY-MANSIJSK

Hokejisté Jugry prožívají na začátku nového ročníku Kontinentální hokejové ligy proměnlivé nálady. Aktuálně za sebou mají šest duelů, z nichž do vítězného konce dotáhli tři. Ale pouze jeden v základní hrací době. Z předešlých pěti střetnutí Chanty-Mansijsk třikrát prohrál a měl rozhodně co napravovat, postupně na něj vyzrálo Torpedo Nižnij Novgorod (3:1), Spartak Moskva (6:2) a Dinamo Riga (3:2 po prodloužení). Jugra si náladu spravila těsným úspěchem 3:2 nad Viťazem a také 3:2 v prodloužení proti Slovanu Bratislava. Na tabulku Východní konference se ale tomuto výběru nekouká moc hezky. Chanty-Mansijsku náleží jedenáctá příčka. Pravda, rozestupy v tabulce jsou jen malé, hráči Jugry však musí udělat vše pro to, aby jim brzy neutekla první osmička mužstev.

Kanadské bodování Jugry aktuálně vede útočník Pavel Varfolomejev (3 + 1), střelecky se daří také Antonu Koroljovi (3 + 1).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.