KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  CSKA Moskva : Novosibirsk - 3. září 2017   16:00

CSKA Moskva
CSKA Moskva
04:15' Kaprizov (Šumakov) • 08:34' Šalunov (Nestěrov, Šumakov) • 13:40' Kuzmenko (Okulov, Grigorenko)
3:1
(3:0, 0:0, 0:1)
Novosibirsk
Novosibirsk
45:39' Zackrisson  (Sannikov, Ignatovič)

Konečný stav 3:1

Tří branková smršť CSKA nakonec stačila i k celkovému vítězství.

O branky se v první třetině podílela hlavně třetí formace, kdy brankový účet otevřel Kirill Kaprizov. Následně přidal druhou a třetí branku Maxim Šalunov společně s Andrejem Kuzmenkem.

Ve třetí třetině však Sibir našel recept na švédského brankáře díky brance Patrika Zackrissona a hra se začala přelévat ze strany na stranu. Tři minuty bez brankáře však branku nepřinesly.
59:50'
Deset sekund do konce, o vítězi je rozhodnuto.
59:22'
Bergström po levém křídle zavezl kotouč a hned z ostrého úhlu se pokoušel nahodit puk do brankoviště.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:50'
Ihned po buly dostal nabito Polášek, který mířil přímo do Johanssona.
58:48'
Po zakázaném uvolnění si to Salák opět míří na střídačku.
58:41'
Po přerušení se Salák na krátkou chvíli vrátí do branky.
58:27'
Sannikov rozehrál na Zackrissona, který nahozením otestoval pozornost Johanssona.
58:00'
Světlakov se v levém rohu dostal pod tlak, ale svou zadovkou udržel kotouč na holích CSKA.
57:30'
Sibir stále pokračuje se šesti hráči v poli.
57:00'
Polášek si zahrál i na pozici brankáře, když špičkou brusle vytěsnil střelu od modré mimo tři tyče.
56:48'
Vyhozený kotouč jen o pár centimetrů minul pravou tyč branky hostí.
56:16'
Sibir to zkusí s pěti hráči v poli!
Oddechový čas pro hosty.
56:16'
Prudkou střelu Osnovina vyrazil Johansson levým ramenem do ochranné sítě!
56:03'
Šumakov nad Osnovinem nevyzrál a ztrácí kotouč.
54:46'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Sergej Andronov – 2 min., hrubost).

Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Adam Polášek – 2 min., hrubost).
54:46'
Až teď se hra přerušuje. A přerušuje ji hvizd hlavních sudí. Andronov najel do Saláka, kterého šel okamžitě mstít krajan Polášek.
54:28'
Nasazený Bergström s Koňkovem vybojovali kotouč za brankou Johanssona pouze na chvíli.
53:46'
Hraje se už pět minut bez přerušení. Domácí uzamkli soupeře v obranném pásmu.
52:02'
Zmatky v brance Johanssona! Z bezprostřední blízkosti se nepodařilo Bergströmovi protlačit kotouč za brankovou čáru a hned na to pálil z vrchu levého kruhu Polášek pouze do bloku obětavých hráčů.
51:40'
Hraje se poměrně dlouho bez přerušení, žádný z týmů se nedostává ke střele.
49:23'
Dobrá obrana středního pásma značně znepříjemňuje Sibiru rozehrávku.
48:40'
Ničuškin se středem hřiště před Saláka neprobojoval.
48:10'
Domácí dávají najevo, že je inkasovaná branka nijak nemrzí a hrají poměrně v běžném tempu.
45:39'
Sibir právě vstřelil branku!
Už se zdálo, že Sibir naprosto vypadl z tempa zápasu! Stěpan Sannikov svou dělovkou od modré orazítkoval levou tyč, od které se kotouč zapletl pod dezorientovaného Johanssona. Po chvilce kotouč vyklouzl k pravé tyči, kde byl jako první připravený PATRIK ZACKRISSON. Asistence: Stěpan Sannikov a Maxim Ignatovič.
45:30'
Po pěti minutách třetí třetiny je Johansson stále bez práce.
44:07'
Opět Šalunov zpoza branky vyzval ke střele Kaprizova, který z mezikruží trefuje pouze výstroj Saláka.
43:43'
Ze střídačky se přiřítil Šalunov, který se bez váhání opřel vší silou do puku.
43:25'
CSKA už skoro tři minuty drží kotouč a k ničemu soupeře nepouští.
42:35'
Světlakov se projíždí po ledové ploše a nikým nenapadaný si stále drží kotouč.
41:38'
Na levém kruhu se ocitl zcela volný Žarkov, s jehož střelou měl Salák velké potíže, protože vyražený kotouč se ještě snažil dorážet jeden z domácích.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:45.
40:00'
39:04'
Hosté přehlédli volného Šumakova, který se z pravého křídla přiřítil před Saláka, kterého si položil a bekhendem pouze orazítkoval horní tyč!
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.
38:27'
Přihrávka k levé tyči prošla, ale obsazený Žarkov nemohl kotouč zasáhnout kvůli dotěrnému obránci.
38:00'
V závěru druhé části dobývá Sibir domácí branku, ale hráči v červených dresech zatím odolávají.
36:47'
Domácí Johansson raději nerozehrává hru kvůli dotírajícímu Zyrjanovovi.
36:10'
Poláškův divoký pas nikdo nezpracoval a čárový tak vrací hru zpět před Saláka.
35:11'
Prudkou střelu ze střední vzdálenosti Salák sráží ramenem do ochranné sítě.
34:48'
Arťomov poslal na led Okulova, rozhodčí však nechávají běžet dále.
34:03'
Narůstající tlak domácích ukončil Pervušin, když zblokoval střelu od modré a mohl tak poslat hru do středního pásma.
33:08'
Přečíslení CSKA dva na jednoho zakončoval Světlakov, kterému se koncovka nepovedla, protože dostal přihrávku příliš za sebe, kde ho stíhal obránce Sibiru.
32:21'
Nestěrov si poradil s dotírajícím útočníkem a v poklidu rozehrává do středního pásma.
31:43'
Diagonální přihrávka na pravé křídlo hostů neprošlo a záhy je kotouč sražen do hlediště.
31:09'
Sibir zapnul své motory a Johansson se dostává pod řadu střel z každé pozice. Dobrou práci odvádí i útočníci hostí, kteří neustále cloní před švédským brankářem.
30:47'
Ignatovičova dělovka poslala na ledSergeje Andronova, který se stěží zvedal z ledu.
30:26'
Hektické tempo přerušuje Johansson přikrytím kotouče.
29:50'
Nyní se podařilo i první pětce Sibiru dostat CSKA pod tlak. Od modré pálil Vereščagin a Enlund neúspěšně tečoval mezi kruhy.
29:17'
Individuálně to zkusil Šumakov, který rychle změnil směr jízdy a z mezikruží pálil jen těsně nad pravou spojnici.
28:44'
Odvážný Zyrjanov se vrhl mezi červené dresy, zatím co jeho kolegové střídali.
28:08'
Grigorenko se šikovně prokličkoval přes tři hráče až před samotnou branku, kde se už ale ke střele nedostal.
27:25'
Sibir je stále pod obrovským tlakem. Nejprve střelu Sergejeva tečovali hráči těsně před Salákem a poté z vrchu levého kruhu pálil tvrdě Naumenkov.
26:57'
První pětka se postupně prostřídala s třetí formací, které se v dnešním zápase velmi dařilo. Kaprizov to zkusil marně z levého kruhu.
26:09'
První pětce CSKA se podařilo vymanit ze sevření v pravém rohu útočného pásma a dále pokračují s tlakem.
25:34'
Osamocený Arťomov už mířil svůj projektil do nekrytého místa, ale mezi kruhy mu do trajektorie střely vložil hůl domácí obránce, čímž vymrštil kotouč do ochranné sítě.
25:15'
Na druhé straně měl dobrou rychlost Scott, který z mezikruží mířil mezi Salákovy sevřené betony.
24:52'
Středem kluziště se pokoušel prokličkovat Šarov do nějaké dobré pozice, o kotouč ale přišel na modré čáře.
24:01'
Od modré zkoušel pálit Makjejev, ale přes napadajícího hráče kotouč neprocedil.
23:50'
Hra se nyní ve středním pásmu trochu uklidnila.
22:47'
Sibir šel do přečíslení tři na jednoho! Jeden z hráčů už mohl zakončovat, ale ve vysoké rychlost překombinoval celou akci zadovkou, se kterou už jeho spoluhráči nepočítali! Do přečíslení se tak dostali na druhé straně i domácí, ale Salák úspěšně odolal.
22:17'
22:00'
Přesilová hra tedy pokračuje. Obranné čtyřce se daří držet hru v bezpečné vzdálenosti a Světlakův trest se pomalu blíží ke konci.
20:58'
Poté co Johanssonovi propadl kotouč mezi betony jej Andrej Sigarjov nedokázal zasáhnout holí a podle videa, nasměroval kotouč do branky úmyslným kopnutím bruslí.
Podle všeho se bude zkoumat video. Andrej Sigarjov kopl do kotouče.
20:23'
Polášek sice udržel útočné pásmo, ale po chvíli se hráčům CSKA stejně podařilo vyhodit.
20:17'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Andrej Světlakov – 2 min., vysoká hůl).
20:01'
Jako smršť se domácí vrhli na svého dnešního soupeře z Novosibirsku. Již v páté minutě skóroval Kirill Kaprizov ze spodní části pravého kruhu. O chvíli později udeřil v přesilové hře po přenesení hry na pravý kruh Maxim Šalunov a o poslední branku první třetiny si připisuje zásluhy Andrej Kuzmenko.
20:00'
19:37'
Zničeho nic se dostal kotouč až před Johanssona, který jej vyrazil pravým betonem před sebe. Před brankou domácích vznikly poprvé zmatky.
19:20'
Hosté se snaží aktivně napadat rozehrávku CSKA, leč marně.
19:00'
Běží poslední minuta první třetiny.
18:08'
Hra byla už ve středním pásmu, ale v levém rohu obranné třetiny CSKA se do slovní výměny pustil Enlund se Světlakovem.
17:48'
Sannikov se pokusil překvapit Johanssona střelou z ostrého úhlu.
16:58'
CSKA opět v obrovské šanci! Šalunov se skvěle prodral mezi trojici hráčů Sibiru a jeho pohotovou střelu Salák vytěsnil na poslední chvíli.
16:12'
Ožiganov na pravé straně modré čáry hledá volného hráče. Po chvíli hledání však posílá hru za branku Saláka.
15:10'
V první třetině se Sibiru rozhodně vůbec v ničem nedaří. Střely na branku: 10-2.
13:40'
CSKA právě vstřelilo branku!
Druhé vyloučení a druhá využitý přesilová hra! ANDREJ KUZMENKO po přihrávce za branku táhl bez napadání kotouč až na spodní část levého kruhu, odkud po naznačení přihrávky zmátl Saláka, který v udělal místo u levé tyče, kam Kuzmenko vzápětí nasměroval kotouč! Asistence: Konstantin Okulov a Mikhail Grigorenko.
12:45'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Kirill Vorobjov – 2 min., podražení).
12:45'
Na levém křídle se to pokusil změnit Zackrisson, který měl dostatek prostoru, ale ke střele se nedostal.
12:25'
Hráči Sibiru se zmohli jen na odevzdání kotouče. Nemají prakticky žádný klid na rozehrávku.
11:33'
Domácí jsou stále při chuti a stále nemají dost. Hraje se na polovině Sibiru.
08:34'
Téměř v polovině první třetiny se domácím daří využít přesilovou hru a získávají dvoubrankové vedení! Nikita nestěrov na modré čáře přihrál na střed pravého kruhu, kde se usadil po výměně se Scottem MAXIM ŠALUNOV, jenž střelou z první zamířil přesně pod horní tyč. Český brankář Alexander Salák se stihl přemístit, ale na vysokou střelu nedosáhl. Asistence: Nikita Nestěrov a Sergej Šumakov.
08:15'
Scott na pravém křídle řídí přesilovou hru.
07:51'
Stejně jako posledně se vyhodili domácí.
07:03'
Po nepřesné přihrávce se hráči CSKA připravují u útočnou třetinu a musí pro kotouč až do svého obranného pásma.
06:50'
Okamžitý pokus o vyhození zastavil na modré čáře Ožiganov a domácí tak mohou zahájit svou kombinaci.
06:42'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Konstantin Alexejev – 2 min., podražení).
06:40'
Hra se opět přestěhovala před Saláka, před jehož brankou se snažil tečovat střelu Kaprizov.
06:18'
Scott neudržel nervy a přešel modrou čáru dříve než kotouč. Postavení mimo hru.
05:42'
Hosté se snaží najít rychlou odpověď. Kotouč do útočného pásma nahazuje Polášek.
04:15'
Na úvodní branku diváci nemuseli čekat vůbec dlouho! Sergej Šumakov na sebe upoutal veškerou pozornost a skvělým pohybem tak udělal prostor pro autora první branky KIRILLA KAPRIZOVA, který po přesné přihrávce trefil přesně volné místo Salákovy branky. Asistence: Sergej Šumakov.
03:29'
Vereščagin byl na pravém kruhu zcela osamocený a měl tak čas si připravit svou prudkou střelu zápěstím, která byla mířena do levé spojnice! Johansson však stihl zareagovat svou vyrážečkou.
03:11'
Do samostatného úniku byl poslán Sannikov, kotouč dostal až příliš daleko od své hole a už se nestihl přemístit do vhodné střelecké pozice.
02:23'
První větší nátlak v brance Sibiru! Kozmenko svou bojovností získal kotouč a okamžitě vybruslil zpoza branky, odkud jeho střelu Salák vyrazil mezi kruhy, kam z druhé vlny přispěchal střílející Okulov.
02:00'
Pokus Šumakova z levého kruhu Salák vyráží.
01:40'
Vysoké nahození kryje lapačnou Johansson a vzápětí hned rozehrává.
01:13'
Domácí se v útočné třetině příliš dlouho neohřáli. Vyhozený puk se snaží nejrychleji dojet Bergström.
00:43'
Světlakov zastavil pronikajícího hráče na levém hrazení.
00:01'

CSKA Moskva: L. Johansson (I. Sorokin) – Marčenko, Nestěrov, Naumenkov, Ar. Sergejev, Pašnin, Makjejev, Blažijevskij, Ožiganov – K. Petrov, Ničuškin, Světlakov – Andronov, V. Žarkov, Scott – Šumakov, Šalunov, Kaprizov – Grigorenko, Okulov, Kuzmenko.

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Krasikov) – Naumov, Vereščagin, Polášek, K. Vorobjov, Beljakov, K. Alexejev, Ignatovič – Enlund, Bergström, Koňkov – Sigarjov, Zackrisson, Sannikov – Barbašev, Pervušin, Šarov – Osnovin, Arťomov, Zyrjanov..
Vzájemná utkání 2016/2017

CSKA Moskva – HK Sibir Novosibirsk 2:1
HK Sibir Novosibirsk – CSKA Moskva 3:2 s.n.

Přátelská utkání 2017/2018

CSKA Moskva – HK Sibir Novosibirsk 5:2
CSKA Moskva – HK Sibir Novosibirsk 4:0
HK Sibir Novosibirsk

Celek z Novosibirsku vstoupil do sezóny rovněž dobře třemi výhrami. Poslední dva zápasy ovšem Sibir prohrál o jedinou branku, ale i s devíti body jsou na tom ve Východní konferenci dobře. Za dosavadní průběh obdrželi podobně jako CSKA 8 branek.
CSKA Moskva

Hráči CSKA krom úvodní prohry s Petrohradem jsou na vítězné vlně, která sčítá čtyři vítězství v řadě. Z dosavadních pěti utkání zatím inkasovali pouhých sedm branek. Dobrý start do sezóny tak CSKA na druhé místo Západní konference.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.