KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  CSKA Moskva : Spartak Moskva - 7. října 2017   16:00

CSKA Moskva
CSKA Moskva
01:34' Al. Popov (Nestěrov, K. Petrov) • 38:43' Šumakov (Kaprizov) • 59:49' Andronov (Tělegin, Světlakov)
3 762 diváků

Ode mě je to již vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek sobotního večera!

Trestné minuty: 6 – 8
Derby mezi CSKA a Spartakem právě skončilo. Domácí se mohou radovat po vítězství 3:1 z dalších důležitých tří bodů do tabulky Západní konference. Vítěznou branku vstřelil v devětatřicáté minutě při přesilové hře Sergej Šumakov. Gólman Lars Johansson se zase blýskl čtyřiadvaceti úspěšnými zákroky!
59:49'
CSKA právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Tělegin prokázal svou rychlost, když dobruslil beka soupeře a čároví tak zrušili icing. Již zmíněný hráč poté předložil puk spoluhráči z první formace: SERGEJI ANDRONOVOVI, a ten již neměl problém trefit prázdnou branku. Asistence: Ivan Tělegin, Andrej Světlakov.
59:31'
Vhazuje se opět po pravé ruce Johanssona.
59:31'
Nahození Lajunena od modré sraženo do ochranné sítě.
59:22'
Kotouč opustil hrací plochu, vhazovat se bude v obranném pásmu CSKA.
59:12'
Domácí vyhazují alespoň do střední třetiny.
59:01'
Probíhá již poslední minuta!
58:29'
Bespalov míří na střídačku, Spartak to tak zkusí v šesti!
58:29'
Vhazování po pravici gólmana CSKA.
58:29'
Radilova dobrá střela, ale pouze do rukavice Larse Johanssona.
58:01'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:23'
Ljubimov to zkusil od pravého mantinelu, avšak jeho střelecký pokus postrádal přesnost.
56:10'
Pokus Kuzmenka zblokován, gólman hostů tak mohl zůstat v klidu.
55:31'
Pepeljajevova rozehrávka nepřesná, Spartak to tak bude muset zkusit znovu.
55:01'
Střely na branku: 40 – 23
54:51'
Dobrá přízemní střela Tělegina, Bespalov ale dokázal zasáhnout.
53:26'
Svou čtvrtou střelu v utkání vyslal na branku Stoa, Johansson vyrazil.
53:16'
Pepeljajevova střela od modré míjí tři tyče.
52:55'
Zakázané uvolnění ze strany domácího CSKA.
50:13'
Až nyní vyzkoušel gólmana domácích útočník Komarev.
49:30'
První minuta z trestu Ožiganova je minulostí, Johansson zatím bez práce.
48:29'
Dokáže Spartak srovnat skóre na 2:2? Začíná jeho třetí přesilovka v tomto utkání!
48:29'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Igor Ožiganov – 2 min., hrubost).
47:52'
Pokračujeme. Buly po levé ruce švédského gólmana.
47:52'
Na druhé straně zase v šanci Aljajev, brankář CSKA má puk ve své moci. Následuje další z reklamních přestávek.
47:31'
Těleginova střela, Bespalov vyráží betonem.
46:30'
Puk opustil ledovou plochu, hra se tak znovu přerušuje.
46:25'
Icing se ale píská na druhé straně, vhazovat se tak bude poblíž Larse Johanssona.
46:08'
Zakázané uvolnění se nepíská, obránci CSKA tak musí hrát kotouč.
45:15'
Další chyba v rozehrávce domácích. Střelu Cyplakova z pravé strany si ale Johansson pohlídal.
44:31'
Střely na branku: 38 – 19
42:52'
Spartak právě vstřelil branku!
Hosté snižují! CSKA se nepodařilo dostat puk ven z obranné třetiny. Maxwell poté přihrál na volného ARŤOMA PODŠENDJALOVA, a ten trefil z pravého kruhu pro vhazování přesně pod horní tyč. Sedmadvacetiletý rodák Jakutsku se prosazuje poprvé v letošní sezoně! Asistence: Ben Maxwell.
42:31'
Puk opustil hrací plochu, hra je tak přerušena.
42:14'
Domácí drží útočné pásmo.
41:54'
Vhazování po pravici Nikity Bespalova.
41:20'
Na druhé straně to zkoušel Nikoncev, Johansson podržel touš ve své rukavici.
41:09'
Ničuškin se snažil překvapit Bespalova zakončením k bližší tyči. Gólman Spartaku byl ale na správném místě.
40:49'
Kotouč se dotkl ochranné sítě, buly nařízeno do středního pásma.
40:32'
Domácí vyhráli buly a mohou tak vyvést puk ven z obranné třetiny.
40:28'
Nahození Radila vyráží Johansson betonem do ochranné sítě.
40:01'
Obě mužstva se vrátila zpět na led, třetí třetina tak začne za malou chvíli.

Trestné minuty: 4 – 8
Je za námi čtyřicet minut. V sedmadvacáté minutě se podařilo Spartaku srovnat, rozhodčí ale branku neuznali pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Vše si ještě poté potvrdili u videa. Na konci prostřední dvacetiminutovky pak domácí odskočili při přesilové hře na rozdíl dvou branek – dorážkou se prosadil Sergej Šumakov.
40:00'
39:38'
Rozhodčí se rozhodli hru přerušit a vhazovat se následně bude po pravici gólmana hostů.
39:28'
O kotouč bojuje za brankou Bespalova hned několik hráčů.
39:01'
Probíhá poslední minuta druhé periody.
38:43'
Domácí využívají početní výhodu a dostávají se tak do dvoubrankového vedení! Ostrá rána Nestěrova od modré ještě brankou neskončila, dorážkou se ale prosadil SERGEJ ŠUMAKOV. Třetí branka, šestý bod v letošním ročníku pro Šumakova, 2:0 pro CSKA! Asistence: Kirill Kaprizov.
37:49'
Hosté ovládli vhazování a následně vyhazují.
37:43'
Další přesilovka pro domácí CSKA. Buly po pravici Nikity Bespalova.
37:43'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jevgenij Kulik – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
37:01'
Střely na branku: 32 – 16
36:50'
Obránce Spartaku Kulik se dostal do výborné střelecké pozice, Johansson ale předvedl znovu své kvality a i nadále tak drží čistý štít!
35:47'
Nyní to zkoušel Komarov, švédský brankář ve službách CSKA ale dokázal zasáhnout a následně podržel kotouč ve své moci.
35:26'
Chochlačovova střela z levé strany míjí branku CSKA.
34:54'
Na druhé straně to zkusil zprava Stoa, Johansson si tak po delší době připsal zákrok.
34:45'
Domácím nevyšel přechod do útočné třetiny – čároví pískají postavení mimo hru.
34:31'
Střely na branku: 30 – 12
34:13'
CSKA v těchto chvílích jasně lepším týmem.
33:55'
A další zákrok pro Nikitu Bespalova! Devětadvacetiletý brankář má již na svém kontě 24 zásahů.
33:26'
Vhazování po levici hostujícího gólmana.
33:02'
Šumakov v další dobré šanci CSKA, Bespalov ale zakročil levým betonem.
32:20'
Popov mohl přidat druhou branku v tomto utkání, zakončit se mu ale správně nepodařilo.
32:04'
Zpět do akce, vhazování po levici brankáře Spartaku.
32:04'
Bespalov přikryl kotouč pod rukavici, hra je přerušena a na řadě je další z reklamních přestávek.
31:55'
31:29'
Kaprizov zůstal chvíli ležet na ledě po zásahu pukem do obličeje. Nyní už je ale na střídačce ošetřován týmovým lékařem.
30:56'
První minuta početní převahy je pryč, CSKA zatím nedokázalo ohrozit branku soupeře.
29:55'
Navýší domácí své vedení při přesilovce? Vhazuje se po levé ruce gólmana Bespalova.
29:55'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Maxim Cyplakov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
29:02'
Kaprizov hledal před brankou někoho ze svých spoluhráčů, avšak neuspěl.
28:40'
28:26'
Judin to zkusil od modré z první, Johansson vyráží.
28:04'
27:55'
Domácí vyhazují a zdá se, že se již přesilovce soupeře ubrání.
27:41'
Pepeljajev nabídl na teč Komarovovi, Johansson předvedl skvělý postřeh a podržel tak svůj tým!
27:05'
Začíná již druhá minuta z trestu Scotta.
26:47'
Po delší odmlce tedy pokračuje přesilová hra Spartaku. Vhazování ve střední zóně.
26:47'
Branka neplatí! Hostující lavička tak ztrácí svůj oddechový čas.
26:47'
Radil měl jednoznačně snahu se z brankoviště dostat co nejrychleji pryč, těžko říci ale jak celou situaci vyhodnotí rozhodčí u videa.
26:47'
Několik hokejistů již dokonce opustilo střídačku a bruslí po ledové ploše CSKA Ice Palace, aby nevypadli z tempa.
26:47'
Stále čekáme na verdikt hlavních rozhodčích, kterými jsou dnes Roman Gofman a český Martin Fraňo.
26:47'
A lavička hostů si vyžádala choach's challenge! Rozhodčí si tak celou situaci prohlédnou u videa.
26:47'
Kouč Spartaku ještě řeší celou situaci s rozhodčími.
26:47'
Vhazování tedy nařízeno do střední třetiny.
26:47'
Spartaku se podařilo vstřelit branku, rozhodčí ale ihned rozpažují, jelikož došlo k postavení útočícího hráče (Radila) v brankovišti.
26:04'
26:04'
Po reklamní přestávce si hosté zahrají přesilovku.
26:04'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Greg Scott – 2 min., krosček).
25:56'
Dobrý forčekink Kuzmenka, obrana Spartaku tak nemá čas na rozehrávku.
25:01'
Střely na branku: 20 – 6
24:51'
Nestěrov s pukem v obranném pásmu.
24:15'
Chochlačov to zkusil z pravé strany, Johansson ale zasahovat nemusel.
24:06'
Rozehrávka Andronova končí icingem.
23:25'
Kotouč zamířil mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve střední třetině.
22:10'
Na druhé straně se nyní ocitl v dobré příležitosti před brankou Světlakov, ale také on netrefil branku.
21:40'
Střela Popova sražena do ochranné sítě, Bespalov tak zasahovat nemusel.
21:32'
Domácí kombinují v útočném pásmu.
20:20'
Radil měl na holi vyrovnání! Branku se ale českému útočníkovi trefit vůbec nepodařilo.
20:01'
Hokejisté se pomalu vracejí zpět ze šaten na ledovou plochu CSKA Ice Palace. Druhá perioda se tak rozeběhne za několik málo okamžiků.

Trestné minuty: 2 – 4
Pvní třetina utkání mezi CSKA a Spartakem je minulostí. Domácím vyšel skvěle úvod a již v druhé minutě skóroval po pěkné kombinaci Alexandr Popov. Hokejisté CSKA byli i v dalším průběhu první periody lepším celkem, další branku se jim ale už přidat nepodařilo.
20:00'
19:48'
Kuzmenko vyzkoušel Bespalovovu pozornost střelou z mezikruží.
19:01'
Hlasatelem ohlášena poslední minuta první dvacetiminutovky.
18:31'
Až nyní míří kotouč do středního pásma, obě mužstva tak vystřídají.
18:13'
Hráči Spartaku jsou již viditelně unavení, tlak CSKA ale pokračuje.
18:02'
17:33'
Domácí kombinují v útočné třetině, ke střele se ale zatím neodhodlali.
16:54'
První polovina z trestu Mirnova téměř za námi. Spartak zatím soupeře do ničeho nepustil.
16:02'
Je tu vyloučení na straně Spartaku a CSKA si tak zahrají první přesilovku v tomto utkání. Vhazování po pravé ruce brankáře Bespalova.
16:02'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Igor Mirnov – 2 min., vysoká hůl).
15:01'
Střely na branku: 13 – 5
14:48'
Od modré nyní střílel Kiselevič, Bespalov vyrazil vyrážečkou mimo nebezpečí.
14:10'
Pokus Kuzmenka z levé strany sražen do ochranné sítě.
13:15'
Konec reklamní přestávky. Vhazuje se ve střední třetině před střídačkou CSKA.
13:15'
Hra přerušena, je tu další reklamní přestávka.
12:47'
Ničuškin v dobré střelecké pozici, avšak míjí branku.
12:10'
Střela Petrova minula tři tyče.
11:31'
Nestěrov rozjíždí další útočnou akci svého týmu z vlastního pásma.
11:11'
Již delší dobu se hraje bez přerušení.
10:01'
Střely na branku: 10 – 4
09:59'
Andronov to zkusil z levého kruhu pro vhazování, gólman hostů ale pozorný.
08:52'
Nestěrov s toušem za vlastní brankou, oba týmy střídají.
07:56'
Dobré střídání domácích hokejistů. Bespalov raději schovává puk do rukavice.
07:11'
Můžeme pokračovat. Vhazuje se po levém ruce brankáře Spartaku.
07:11'
Bespalov sbírá puk do své lapačky, na řadě je první reklamní přestávka.
06:55'
Andronov se dostal před brankou do slibné příležitosti, Bespalov odolal!
06:41'
Andronov hledal Tělegina, avšak neuspěl.
05:54'
05:43'
Do konce trestu zbývá již jen jedenáct vteřin a Spartak drží kotouč daleko od vlastní branky.
05:02'
Domácí v plném počtu, začíná jejich zkrácená přesilovka.
05:01'
Střely na branku: 4 – 3
04:46'
Na druhé straně to zkoušel Nikoncev, Johansson drží puk v náručí.
04:25'
Grigorenkova střela z levé strany, gólman Spartaku vyráží.
03:54'
Počet hráčů na ledě se nám srovnává. Buly po pravé ruce brankáře Bespalova.
03:54'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Viktor Komarov.
03:38'
CSKA se osvobozuje, hosté to tak budou muset zkusit znovu od vlastní branky.
03:20'
Střela Lajunena zblokována mimo.
03:05'
Hosté vyhráli vhazování.
03:02'
Spartak si zahraje první přesilovku v tomto utkání. Dokáže ji využít a srovnat skóre utkání? Buly po pravici Larse Johanssona.
03:02'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Bogdan Kiselevič – 2 min., nedovolené bránění).
02:38'
Andronov se dokázal dostat s kotoučem před branku, zakončit se mu ale nepodařilo.
01:37'
Puk skončil na střídačce domácích, vhazovat se bude ve středním pásmu.
01:34'
Je tu úvodní branka tohoto utkání! Krásnou kombinaci zakončoval po přihrávce Nestěrova z levé strany ALEXANDR POPOV, který stál před brankou ve správný čas na správném místě. Pro již sedmatřicetiletého útočníka je to třetí trefa, pátý bod v sezoně, 1:0 pro domácí! Asistence: Nikita Nestěrov, Kirill Petrov.
00:40'
Vhazování po pravici gólmana Spartaku.
00:40'
Andronov přenechal Těleginovi a ten z první vyzkoušel Bespalovovu pozornost.
00:04'
Kotouč vylétl mimo hrací plochu, vhazovat se bude opět ve středovém kruhu.
00:01'
Nyní je již vše připraveno na úvodní vhazování, moskevské derby mezi CSKA a Spartakem tak může začít!
Hymna za námi, kapitáni Andronov a Kalinin si podávají ruce s rozhodčími.
Obě mužstva již nastoupena na modrých čarách, následovat bude ruská státní hymna.
Startující brankáři
(Statistika: KHL sezona 2017/2018)

MOS: Lars Johansson – 30 let, SWE
Z:5 V:5 OG:9 PR:1,58 ÚS(%):92,9 SO:0

SPM: Nikita Bespalov – 29 let, RUS
Z:11 V:3 OG:26 PR:2,74 ÚS(%):91,4 SO:1

CSKA Moskva: L. Johansson (I. Sorokin) – Blažijevskij, Makjejev, Nestěrov, Marčenko, Kiselevič (A), M. Robinson, Naumenkov, Ožiganov – Tělegin, Andronov (C), Ljubimov – Šumakov, Grigorenko, Kaprizov – Ničuškin, Al. Popov, K. Petrov – Kuzmenko, Světlakov, Scott (A).

Spartak Moskva: Bespalov (Svensson) – Pepeljajev, V. Lajunen, Kalinin (C), Kulik, Judin, Bondarev (A), Aljajev – V. Komarov, Stoa, Chochlačov – Podšendjalov, Maxwell, Radil – Nikoncev, A. Voronin (A), Mirnov – Cyplakov, Truňov, Žolobov – Děrgačov.

Rozhodčí: Roman Gofman, Martin Fraňo – Dmitrij Sivov, Nikita Viljugin.