KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dynamo Moskva : Jokerit - 29. srpna 2017   18:30

Jokerit
Rämö (Zapolski) – Lundin, Lepistö, Gilroy, Kivistö, J. Jensen, O. Lauridsen, Rautanen, Rissanen – Jensen, Joensuu, Regin – O'Neill, Tolvanen, Palola – Norman, Jormakka, Huhtala – Niemi, Anttila, Pihlström.

Československá stopa v utkání

V zápase nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.
Střely na branku v zápase

Dinamo Moskva: 17

Jokerit Helsinky: 45
Máme za sebou utkání, ve kterém Dinamo Moskva vítězí těsně 2:1 po samostatných nájezdech. Dá se říci, že Jokerit Helsinky dostal lekci z produktivity. Zatímco domácím na jeden gól v základní hrací době stačilo sedmnáct střel, Helsinky jich vyslaly pětačtyřicet, ale vícekrát než soupeř se neprosadily. Jinak jsme ale sledovali rychlý hokej, pouze s menším počtem šancí. V nájezdech pak rozhodli moskevští Brujkvin a Podšendjalov. Dinamo bere bod navíc. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Dinamo Moskva.
Autorem vítězné branky je ARŤOM PODŠENDJALOV.
Palola pokazil svou kličku. Nedává a Dinamo vítězí.
Podšendjalov se krásně prosadil do levé poloviny klece.
Sami Lepistö toho moc nevymyslel, poslal puk po ledě jen to betonu Jerjomenka.
Krásný gól Brjukvina, který nabral kotouč na bekhend a pověsil jej za Zapolskiho!
Tolvanen kličkoval rychle, ale puk mezi betony neprocpal.
Ani Tarasov se do bekhendu neprosadil.
O'Neill přestřelil, i když to nemyslel špatně.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nerozhodlo o vítězi duelu, takže si na něj budeme muset počkat až do samostatných nájezdů. Kdo si odnese do kabin bod navíc?
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:28'
Běží poslední sekundy prodloužení.
64:00'
Ani Jokerit se nechce nechat zahanbit. Jeden z forvardů Helsinek pěkně pálil z levého kruhu, ale také mířil kousek nad břevno.
63:37'
Brjukvin ztroskotal sám před brankovištěm. Měl sice pěkně připravený puk na hokejce, jenže přestřelil horní tyčku.
63:08'
Už se hraje dlouho bez přerušení, což samozřejmě prospívá aktivitě na ledě.
62:39'
Hietanen si vedl velmi dobře v obranném zákroku proti dvěma soupeřům. Pak dokonce poslal spoluhráče z útoku do šance.
62:10'
Huhtala musel zpátky do středního pásma, protože měl spoluhráče v ofsajdu. To byla velká škoda pro Jokerit Helsinky.
61:38'
Zatím se obě strany snaží hodně aktivně jít dopředu, teď je na puku Moskva. Zapolski však má dostatek času na své zákroky.
60:58'
A taky to udělalo! Arťuchin dostal prostor ke střele i dorážce, Zapolski ale i s trochou štěstí udržel klid a neinkasoval.
60:40'
Až teď se dostalo ke kotouči Dinamo Moskva, může zkusit zaútočit.
60:10'
Tohle mohl být rychlý konec prodloužení. Pihlström nadvakrát zkusil překonat Jerjomenka, ale ani jednou to nedokázal. Veliké šance.
60:01'
Tři třetiny na určení vítěze utkání nestačily. Dinamo se dostalo ve druhé periodě do vedení, pak ale Marko Anttila srovnal šťastným, ale pro Jokerit důležitým gólem. Každý tým tedy má jeden bod, o druhý se bude hrát v prodloužení, případně samostatných nájezdech.
60:00'
59:32'
Ještě jednou přerušená hra, Karsums tečoval puk do ochranné sítě za brankou.
59:06'
Několik okamžiků před koncem základní hrací doby je aktivnějším týmem na ledě Jokerit. Dinamo však drží soupeře daleko od branky.
58:46'
Jokerit vyhrál vhazování a Pihlström okamžitě pálil zápěstím. Trefil ale pouze brankářovu lapačku, takže se buly bude opakovat.
58:38'
Oddechový čas pro Dinamo Moskva.
58:38'
Tak tohle byla veliká možnost! Jormakka z pravého kruhu posílal nahrávku na levou stranu, kde měl hned dva spoluhráče. Ani jeden z nich ale nestačil překonat Jerjomenkův beton, brankář Dinama teď zachránil svůj tým od pohromy.
58:05'
Hlasatel v hale ohlásil poslední dvě minuty třetí třetiny, mezitím se snaží beci domácího týmu o rozehrávku. Moc se jim to ale nedaří.
57:56'
Jerjomenko přerušuje hru, i když nemusel krotit nijak vážnou střelu. Za chvíli se bude vhazovat po jeho pravé ruce.
57:30'
Střela Višněvského z dálky, jenže nikdo ji netečoval a brankář Jokeritu tak ani nemusel zasahovat. Každý pokus je ale teď před koncem nebezpečný.
57:12'
Sidljarov toužil založit útoku, ale ve středním pásmu neměl nikoho ze spoluhráčů, komu by mohl poslat puk. Zatím to vypadá, že dnes uvidíme prodloužení.
56:25'
Času do konce třetí třetiny moc nezbývá, Jokerit ale nikam nespěchá. V klidu Lundin podržel puk za svou brankou. Když pak ale rozehrával, byl z toho icing.
55:57'
Jormakka nebezpečně nadvakrát dorážel na brankovišti. Jerjomenko jen tak tak přerušil hru a zabránil inkasování. To by byl tvrdá rána pro Dinamo.
55:45'
Zatímco na začátku třetí třetiny měl ze hry více domácí tým, teď sledujeme zase vyrovnaný hokej.
55:00'
Teď pro změnu živo kolem Zapolskiho. Vypadalo to, že Komarov bude moci zakončovat do poloviny prázdné branky, ale nejspíš mu kotouč odskočil z hole pryč.
54:25'
Je zjevné, že další branka velmi pravděpodobně rozhodne. Týmy se ale rozhodně nikam nezatahují, stále hrají hodně aktivně.
53:58'
Teď má zase co dělat Alexander Jerjomenko. Musel zasahovat hned proti dvěma střelám z dálky, ta druhá byla navíc tečovaná, takže puk před klecí poskočil.
53:21'
Hra přerušena ve středním pásmu, pravděpodobně pro ofsajd Dinama. To už jsou Helsinky v plném počtu, zvládly také další oslabení.
52:35'
Dinamo nehraje početní výhodu špatně, Karsmus pěkně pálil mezi kruhy. V koncovce se ale domácím ve třetí třetině příliš nedaří.
51:21'
Další trest pro Jokerit a další trest pro Niklase Jensena. Tentokrát dostává dvě minuty za držení. Dinamo se může dostat zpátky do vedení.
50:48'
Jokerit právě vstřelil branku!
Tak se na to podívejme. Jokerit měl dnes několik velkých možností, ale nakonec se prosazuje až z hodně kuriózní situace. Hokejista Helsinek MARKO ANTTILA udělal v levém rohu u mantinelu kličku kolem vlastní osy, načež okamžitě vystřelil zápěstím. Brankář Jerjomenko kotouč vyrazil ramenem pouze nad sebe, ale pak už ho nedokázal zastavit. Pryž spadla do sítě a Jokerit vyrovnává. Asistence: Rasmus Rissanen, Juho Rautanen.
49:55'
Nebezpečně puk poskočil před zraky brankáře Zapolskiho. Možná ho tečoval ještě někdo z obránců finského klubu, jen tak tak že to pro hosty dopadlo dobře.
49:43'
Po krátké komerční přestávce se znovu hraje, Dinamo ale hned vyhodilo kotouč na zakázané uvolnění.
49:25'
Jokerit po návratu do plného počtu dostal chuť útočit, nahrávka obránce Lundina na spoluhráče z útoku se ale úplně nepovedla.
48:45'
Jerjomenko pomohl spoluhráčům s rozehrávkou, to už se ale Niklas Jensen vrací z trestné lavice zpátky do hry. Podobně jako Jokerit, ani Moskevští šanci v přesilovce nevyužili.
48:04'
Druhá polovina domácí přesilovky zatím není tak nebezpečná. Dinamo sice kombinuje na polovině soupeře, ale neohrožuje přímo Zapolskiho.
47:35'
Střelu Tarasova Zapolski v pohodě schoval do lapačky, i když toho před clonícího Boyda moc neviděl. Následuje nové vhazování před brankou Jokeritu Helsinky.
46:48'
Je tu první přesilovka zápasu pro Dinamo Moskva. Na trestnou lavici je nucen odejít Niklas Jensen, který se provinil podražením.
46:20'
Dvě veliké šance Dinama. Teď jsou domácí na koni. Hietanen dostával přihrávku do brankoviště od Arťuchina, tam ale nedokázal přehodit beton ležícího Zapolskiho. Rozhodně nejlepší fáze zápasu v podání domácích.
45:54'
Těsný ofsajd, ale přeci jen. Obránce Jokeritu Jesper Jensen už nedokázal udržet kotouč na modré čáře.
45:18'
Znovu v útočné akce hokejisté Moskvy, konkrétně Arťuchin, který si udělal prostor u levého mantinelu. I když byl pod tlakem dvou soupeřů, ukázkově vypálil.
44:56'
Zakázané uvolnění domácího týmu.
44:48'
Gilroy a jeho další dnešní šance. Tentokrát se i jako obránce zjevil těsně před brankou Jerjomenka. Vzal situaci na sebe a vypálil, ale našel jen náruč připraveného soupeřova brankáře.
44:15'
Jokeritu větší aktivita soupeře očividně dělá problémy, hostům už se tolik nedaří pracovat s pukem ve středním pásmu a rychle přecházet do útoku.
44:03'
Rozhodčí ukazují postavení útočícího hráče v brankovišti, Dinamo je vykázáno do středního pásma.
43:44'
Nahození Zajceva od modré čáry prosvištělo kolem levé tyče. Bylo potřeba, aby jej nikdo tečoval, jinak nemělo šanci, že skončí v síti.
43:28'
Hra přerušena, brankář Alexander Jerjomenko zachytil puk do rukavice a raději přerušil hru.
43:15'
Jestli něco platí od začátku zápasu až doposud, tak že jsou Helsinky nadále lepším týmem na vhazování. Ve třetí části z toho však nedokážou těžit.
42:40'
Kotouč se na chvíli uvolnil před domácím brankovištěm, ale útočník Jokeritu Rautanen se po něm marně natahoval.
41:55'
Norman nahodil puk do pásma soupeře, celá jeho formace ale byla na ledě už dlouho, takže následně raději zamířila vystřídat.
41:08'
Domácí začali třetí třetinu mnohem aktivněji, než tu předchozí skončili. Je zjevné, že v kabině dostali od trenéru motivaci k větší aktivitě na soupeřově polovině kluziště.
40:28'
Obránci Dinama riskantně rozehrávali u své klece, málem mohl být Jerjomenko překvapený nějakým špatně odraženým kotoučem. Ale nakonec to Moskva zvládla.
40:10'
Už začala třetí část, puk hned ale skončil sražený někde mezi diváky, takže bude následovat nové buly.
40:01'
Je tu poslední třetina zápasu. Podaří se Jokeritu poslat utkání aspoň do prodloužení, nebo Dinamo uhlídá náskok? Domácí vstřelili jednu branku z osmi střel a udělují sokovi lekci z produktivity.
Střely na branku po dvou třetinách

Dinamo Moskva: 8

Jokerit Helsinky: 21
Už to skoro vypadalo, že se ani ve druhé části nedočkáme branky. Ta ale nakonec přišla. Dinamo Moskva nemělo skoro žádné šance, potom najednou udeřil šikovný Vladimir Brjukvin, který určil současnou podobu skóre 1:0. Vše je ale stále otevřené, času má Jokerit stále dost, navíc má herně mírně navrch.
40:00'
39:35'
Jormakka a Huhtala slušně kombinovali v útočné třetině, pak ale pokazili křižnou přihrávku, obránci Dinama ji zavčas vystihli.
39:02'
Běží poslední minuta druhé třetiny a už se ozývají také domácí fanoušci. Ani teď se ale Moskvě moc nedaří přechod do útočného pásma.
37:55'
I nadále ale zůstává Jokerit aktivní, rozhodně se nenechal inkasovaným gólem zaskočit. Joensuu ovšem z pravé strany netrefil branku.
36:50'
Dinamo právě vstřelilo branku!
Tak tohle byla hokejová lahoda všech hokejových lahod! Skoro celé dvě třetiny jsme čekali na první branku zápasu. Teď jsme se konečně dočkali a stála opravdu za to! VLADIMIR BRJUKVIN, který dnes hraje velmi dobře a aktivně, dostal na levém kruhu ukázkovou přihrávku. Pak ale vyslal do pravého růžku ještě lepší střelu a gólman Jokeritu Helsinky Zapolski neměl sebemenší šanci tuhle pecku zápěstím chytit. Pohledný gól, Moskva vede 1:0 a hosté musí dotahovat. Asistence: Maxim Solovjov.
36:45'
Kolem Zapolskiho se nechystalo žádné velké nebezpečí, přesto raději poskakující puk ukryl do rukavice a zařídil nové vhazování po své levé ruce.
36:02'
Moskvané si dávají hodně načas s rozehrávkou, to by je mohlo za chvíli mrzet, pokud vyrobí nějakou chybu. Ve středním pásmu je jasně lepší Jokerit.
35:41'
Stejný přestupek proti pravidlům také nyní, opět v podání domácích. Hietanen si nedal pozor na brusle a dostal svůj tým do ofsajdu.
35:32'
Moskva moc uspěchala přechod do útočného pásma, je jí odpískáno postavení mimo hru.
35:02'
Po dlouhé době vážnější střela na domácí branku. Vyletěla z hole některého útočníka, ale minula o pár centimetrů horní tyčku. Jinak by ji ale nejspíš gólman Dinama nezastavil.
34:48'
Tolvanen a Jormakka procpali puk až do brankoviště, tam jej zkoušel dorazit Koivistö. Ale Jerjomenko připraven, celkem v pohodě zasáhl a přerušil hru.
33:50'
Ani Helsinky teď neví, jak se dostat až před Jerjomenka. A tak to zkouší aspoň přes obránce. Nahození beka Samiho Lepistöho prosvištělo kolem klece, ale netrefilo ji.
33:22'
Hráči Dinama za sebou měli dlouhé střídání, nezbylo nim nic jiného, než puk vyhodit na druhou stranu hrací plochy. Povedlo se jim to tak, aby se nepískal icing.
32:51'
Obránci Jesperu Jensenovi na modré čáře přeskočil puk hokejku a odrazil se na střídačku, takže rozhodčí musel znovu přerušit hru.
32:25'
Dinamo Moskva dnes moc buly nevyhrává, ale tentokrát u své branky uspělo. Moc daleko se ale nedostalo, Kutějkin ve středním pásmu ztratil kotouč.
32:01'
Zakázané uvolnění Dinama Moskva. Následuje komerční pauza.
31:48'
Na to, že proti sobě máme dva rychle bruslící týmy, nesledujeme prakticky žádná vyloučení. Zatím pouze jeden trest, možná i proto týmy netvoří tolik možností, nemají totiž šanci v přesilovkách.
31:12'
A znovu připravený Zapolski. Opět k němu puk sotva po ledě doklouzal, tentokrát z hokejky Arťuchina. Bude se vhazovat v obranné třetině Finů.
30:38'
O'Neil si udělal prostor na dvě tři kličky v útočném pásmu. Pak ale kotouč zbytečně ztratil a na druhé straně po dlouhé době zasahuje brankář Zapolski. Jen ale schoval puk do lapačky, žádná složitá práce.
30:07'
Jsme za polovinou základní hrací doby, Jerjomenko zasahuje.
29:40'
Ale ani Dinamo toho sokovi před svou klecí moc nedovolí. Je pravda, že Helsinky jsou důraznější v soubojích v rohu, ale zatím jim to ovoce nenese.
28:58'
Jokerit dobře hlídá prostor těsně kolem své branky. Kivistö nepustil dva protihráče do tak výhodné pozice, aby mohli zakončit.
28:28'
Zatím sledujeme pořád a ten samý obrázek hry. Chvíli se hraje ve vysokém tempu, a jakmile toho hráči mají dost, zavezou puk za branku a čekají na příchod nové formace.
27:43'
Za Dinamo na modré čáře dobře připravený k akci směr útok Markovin, ale také jemu přeskočil puk hokejku. A tak museli domácí o útočné pásmo zabojovat znovu.
27:10'
Regin dostával nabito na pravý kruh, v klíčovém okamžiku ale kotouč minul. Následuje první komerční pauza ve druhé třetině.
26:28'
Rautanen se zkusil sebevědomě protlačit do šance po pravém mantinelu. Nejdříve mu to docela šlo, pak ale ztroskotal na druhém bránícím hráči a bylo po nadějích.
26:02'
Zakázané uvolnění moskevského týmu, bude se vhazovat před jeho zařízením.
25:43'
Po delší době to mohlo zkusit i Dinamo na druhé straně. Ale také nic. Brankář Zapolski se musí ve druhé třetině zatím pořádně nudit.
25:11'
Nyní to Helsinky zkusili nahozením za klec Jerjomenka. Tam se nacházeli hned dva hokejisté v bílém trikotu, jenže nikdo nečekal na jejich přihrávku před klecí.
24:48'
Znovu na vhazování úspěšnější hostující skvadra. Není jí to ale nic platné, když se nedokáže procpat od modré čáry až před branku.
24:28'
Nejčastěji je teď kotouč ve středním pásmu. Možná i proto se Jormakka na modré čáře zamotal a dostal svůj celek do postavení mimo hru. Následuje nové vhazování.
23:40'
Také ve druhé třetině zatím rozhodčí nechávají hru plynout. Je pravda, že jim celky nedávají moc důvodu ke přerušení.
23:05'
Obránce Lundin a jeho dobrá rozehrávka společně s kolegou v obraně. Ale Jokerit má teď problém dostat se přes střední pásmo a vytvořit nějaké přečíslení.
22:46'
Dinamo Moskva je v plném počtu. I když Jokerit měl nějaké šance, puk do sítě nedokázal dostat.
22:20'
Další střela z dálky, tentokrát se pokusem prezentoval obránce Gilroy. Našel ale jen připravenou náruč brankáře Jerjomenka.
22:06'
Přesilovka finského klubu už je ve své druhé polovině, zatím si hosté vytvořili jen jednu větší šanci. Je možné, že právě přesilové hry dnes rozhodnou.
21:51'
Rozhodčí ukazuje, že se Jokerit Helsinky dostal do postavení mimo hru.
21:34'
Druhé vyhození Dinama přes všechny čáry za sebou, Moskva může v klidu dostřídat.
21:06'
Hosté začali v početní výhodě hodně dobře. Jerjomenko jen tak tak ukryl ránu z pravého kruhu do výstroje. Potom ještě domácí brankář stihl rozehrát.
20:41'
Až na začátku druhé třetiny tu máme první vyloučení zápasu. Přesilovou hru si zahraje Jokerit Helsinky, protože dvě minuty za podražení dostává domácí Pondšendjalov.
20:09'
Na úvodním vhazování druhé třetiny uspěli hokejisté Jokeritu Helsinky. Jeden z obránců v bílém dresu hned zkusil nahodit puk na branku, leč minul ji.
20:01'
Zanedlouho odstartuje prostřední část zápasu. Sledujeme sice útočný hokej, ale prozatím bez branek. Šance už si vytvořilo Dinamo i Jokerit.
Střely na branku v první třetině

Dinamo Moskva: 6

Jokerit Helsinky: 10
Tohle byla hodně rychlá třetina. Týmy ji zvládly za méně než půl hodiny čistého času, skoro se nepřerušovalo. A bohužel pro fanoušky nepadla ani jedna branka. Šancí bylo dost, ale brankáři Dinama a Jokeritu měli v několika momentech štěstí při sobě. Dočkáme se úvodní trefy v prostřední dvacetiminutovce?
20:00'
19:33'
Jokerit ještě zkouší vyprodukovat nějakou šanci, ale obrana Moskvy teď vypadá docela neprostupně.
19:11'
Běží poslední minuta první třetině, Jerjomenko přerušuje hru po zákroku lapačkou.
18:48'
Teď měl Zapolski veliké štěstí! Sidljarov nenápadně nahodil puk na jeho klec a moc nechybělo, aby jej propasoval brankáři Jokeritu pod vyrážečku.
18:00'
Obě strany po dlouhém střídání posílají na led čerstvé síly, obránce Jokeritu Lundin už hledá prostor pro dlouhou nahrávku do středního pásma.
17:20'
Rautanen nahodil puk o zadní mantinel a doufal, že se k němu některý z jeho spoluhráčů dostane. To se ale nestalo, místo toho hráli domácí a hned si vytvořili na druhé straně solidní možnost.
16:32'
Další vyhrané vhazování pro Jokerit, na něm se dnes Helsinkám docela daří. Teď ještě finský klub bude potřebovat lepší koncovku.
16:27'
Znovu zásah brankáře Jerjomenka, také v tomto případě na kotouč dobře viděl. Ještě předtím ale zazvonila tyčka jeho branky, když někdo z Finů nahodil puk z dálky.
16:08'
Za brankou Helsinek rychlý Arťuchin. Ani on ale netrefil branku ideálně, i když si dobře vybruslil na pravý kruh a měl docela dost času zamířit.
15:00'
Hraje se posledních pět minut první třetiny. Pokud to půjde tímhle tempem, tak je za chvíli po zápase. Sidljarov dobře kličkoval s pukem u mantinelu, jenže nahrávku volil pozdě.
14:03'
Jokerit sice chtěl vyrazit ve třech proti třem do akce, jenže jeho hráči za sebou měli dlouhé střídání. Moskva nedokázala přejít do protiútoku.
13:30'
Ránu Paloly z levého kruhu má Jerjomenko pod kontrolou, je tu druhá komerční pauza. Za pár chvil pokračujeme.
12:58'
Stále ještě rozhodčí nemuseli použít píšťálku. Jokerit se aktivně pohybuje v útočném pásmu, před brankoviště dostával dobrou nahrávku Tolvanen. Jenže hokejkou kotouč minul.
12:10'
Obránce Joensuu si za svou brankou dal načas s rozehrávkou. Ale nakonec se mu to vyplatilo, protože byla docela přesná.
11:28'
Zapolski už si nějakou tu chvíli nepřipsal pořádný zákrok. Většina pokusů Moskvy jde úplně mimo branku.
11:16'
Marko Anttila to zkusil sám proti třem hráčům Dinama, ale už byl na ledě dlouho a měl toho pravděpodobně dost. Takže nakonec hokejista Jokeritu neuspěl.
10:26'
Stále se hraje v hodně vysokém tempu, rozhodčí téměř nepřerušují, což pomáhá pěknému hokeji. Navíc stále čekáme na první vyloučení duelu.
09:58'
Brujkvin a jeho srdnatá práce za brankou gólmana Zapolskiho. Byl tam ale z hráčů Dinama sám, takže neměl komu přihrát a s kým kombinovat.
09:05'
Chyba Moskvy na modré obranné čáře teď domácí málem stála velké komplikace. Na malém prostoru se vedle sebe zjevili samotní dva hráči Helsinek. Jen tak tak, že neohrozili Jerjomenka.
08:20'
Hosté sice vyhráli vhazování na území soupeře, pak se ale vlastní chybou o útočné pásmo připravili, takže museli všichni hráči v bílém do střední části hrací plochy.
08:00'
Zakázané uvolnění Dinama Moskva.
07:25'
Už se znovu hraje a Dinamo pokračuje v aktivním napadání v útočném pásmu. Helsinky jsou ale v obraně daleko zodpovědnější než v prvních pěti minutách.
07:12'
Jerjomenko nahození z dálky raději ukryl do lapačky a přerušil hru, nejspíš nechtěl riskovat další dorážky. Následuje krátká komerční přestávka.
06:32'
Tarasov a Karsums v další povedené kombinaci u levého mantinelu. Nyní ale neměli tolik prostoru, aby mohli vypálit, takže docela brzy o kotouč i o šanci přišli.
05:52'
Vypadá to, že dnes se ani jedna strana nebude dlouho zdržovat u své klece. Hraje se útočný hokej, to je samozřejmě dobrá zpráva pro nestranného diváka.
05:21'
Tarasov a jeho obrovská šance. Hokejista Moskvy si najel mezi kruhy, v klidu zamířil a vypálil. Zapolski měl výhodu, že šanci soka viděl, takže měl čas se na ni připravit a zasáhnout.
04:34'
Přečíslení tři na dva na druhé straně, jenže Joensuu nepálil přesně, poslal puk přesně do výstroje připraveného Jerjomenka.
04:00'
Už se hraje docela dlouho bez přerušení, navíc je tu další práce pro Zapolskiho. Nyní musel kotouč vyrazit vyrážečkou někam nad sebe.
03:18'
Tohle už ale byla o poznání lepší možnost. Dinamo se mohlo dostat do vedení, když dvojice domácích forvardů zůstala sama před Zapolskim. Brankář Jokeritu jen tak tak vytěsnil puk z brankoviště.
02:37'
Aktivnější je ale momentálně hostující Jokerit. Jedna z útočných formací Helsinek dlouho točila modré dresy kolem jejich klece.
02:06'
Zatím domácí fanoušci nevidí moc atraktivního hokeje, aspoň co se týče počtu střel na branku. Když už se někdo přeci jen dostane do šance, prostor mezi třemi tyčemi netrefí.
02:00'
Višněvskij dlouho váhal s rozehrávkou za svou klecí, nakonec našel na pravém mantinelu ve středním pásmu volného Kazionova. Ten však neměl komu poslat puk.
01:16'
Tentokrát to vypadalo na stejný technický přestupek, akorát v podání domácích. Jenže nestalo se.
00:57'
Zakázané uvolnění Jokeritu Helsinky, takže se hra přesune před jeho zařízení.
00:40'
Neuteklo moc času a obě dvě strany barikády už posílají na led čerstvé síly. Je jasné, že se hned od začátku střetnutí bude hrát ve ve vysokém tempu.
00:12'
Už se začalo a jako první dostali puk na své hokejky hráči Dinama Moskva. Hned se vrhli dopředu, Karsmus se pokusil překvapit Zapolskiho.
00:01'
Už si jen poslechneme finskou a ruskou hymnu.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání. Začínáme už za několik minut, hokejisté za chvíli přijedou na ledovou plochu. Kdo si připíše na začátku sezóny další body do tabulky. Dinamo, nebo Jokerit?

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – Hietanen, D. Višněvskij, I. Nikulin, Solovjov, Kutějkin, Korjagin, J. Zajcev – Karsums, Tarasov, Boyd – Arťuchin, Dm. Kazionov, Podšendjalov – Alexejev, Brjukvin, N. Komarov – Markovin, Jefremov, Petunin – Sidljarov.

Jokerit Helsinky: Zapolski (Rämö) – Lundin, Lepistö, Gilroy, Kivistö, J. Jensen, O. Lauridsen, Rautanen, Rissanen – Jensen, Joensuu, Regin – O'Neill, Tolvanen, Palola – Norman, Jormakka, Huhtala – Niemi, Anttila, Pihlström.

Rozhodčí: Naumov, Sidorenko – Kučava, Novikov.
Vítejte u dnešního utkání Kontinentální hokejové ligy. Budeme sledovat zápas mezi Dinamem Moskva a Jokeritem Helsinky, oba celky působí v Západní konferenci a jsou na tom v tabulce hodně podobně.

V ani jednom z týmů nehraje žádný český nebo slovenský hokejista.
DINAMO MOSKVA

Klub z hlavního města Ruska je na tom velmi podobně jako jeho dnešní soupeř. Dinamo v prvním utkání nového ročníku Kontinentální hokejové ligy přetlačilo 4:3 po prodloužení Viťaz, o dva dny později ale muselo skousnout tvrdou porážku 1:6 od rozjetého a nedalekého vyzyvatele CSKA Moskva. Hráči Dinama si spravili chuť aspoň v měření sil proti Slovanu Bratislava, který o víkendu předčili po základní hrací době 4:2. Stejně jako Jokerti Helsinky, také Dinamo Moskva má v tabulce Západní konference 5 bodů a může si už dnes polepšit a třeba se i posunout pořadím vzhůru. Moskevští budou muset dávat pozor hlavně na defenzívu, vždyť v prvních dvou utkáních inkasovali dohromady devětkrát.

Jak dopadnou tentokrát? Všechny tři zápasy Dinama Moskva odchytal brankář Alexander Jerjomenko, jeho kolega Ivan Bočarov se dostal mezi tři tyče jen na necelých čtyřiadvacet minut.
JOKERIT HELSINKY

Finský klub může být zatím s výsledky z úvodu sezóny poměrně spokojen. V tuto chvíli za sebou má tři odehraná utkání, přičemž dvě z toho dotáhl do vítězného konce. Jokerit nejdříve v premiérovém mači ročníku smazal z ledu Dinamo Minsk, když na kluzišti běloruského soka vyhrál vysoko 6:1. Poté sice Helsinky padly 0:2 s obhájcem titulu SKA Petrohrad, nicméně naposledy proti Lokomotivu Jaroslavl vydřeli dva cenné body za vítězství 4:3 po prodloužení. Nutno podotknout, že Jokerit ještě neodehrál ani jeden domácí duel, přesto má na kontě pět bodů a drží se ve vrchních patrech tabulky Západní konference. Připraví hlavní trenér Jukka Jalonen mužstvo dobře také na další střetnutí a uspějí Helsinky i v Moskvě?

Kanadské bodování Jokeritu Helsinky nyní vede útočník Eeli Tolvanen (3 + 3), dobře si vedou také Brian O'Neil nebo Niklas Jensen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.