KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jaroslavl : Čerepovec - 31. října 2017   17:00

Jaroslavl
Jaroslavl
0:1
(0:0, 0:1, 0:0)
Čerepovec
Čerepovec
38:21' Jašin  (Kagarlickij, Jevsejenkov)
Jaroslavl
Akuzovskij, Ibatulin – Antonov, Ponomarjov
Arena 2000, Jaroslavl
8 500 diváků
Čerepovec

Z tohoto utkání je to vše, mějte se fajn.
Československá stopa v utkání

Jakub Nakládal (JAR)
0+0, 3 střely, čas na ledě 20:30.
Střely na branku: 25 – 22.
Je dobojováno! Jaroslavl měla velkou část zápasu velkou územní převahu, nicméně sama třikrát inkasovala a měla štěstí na dva těsné ofsajdy, kvůli kterým první dva góly Čerepovce neplatily. Jašinova trefa z 39. minuty už ale byla regulérní a Lokomotiv na ní nedokázal najít odpověď.
59:55'
Čerepovec vytlačil domácí hráče do středního pásma a tento zápas už zvládne!
59:37'
59:26'
Domácí hrají v šesti. Kronwall mezitím vypálil od modré, ale tečovaný puk letěl vedle brány.
59:09'
Hosté už jsou alespoň ve čtyřech a navíc dvakrát za sebou dostali puk ven z obranného pásma.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:56'
Kadějkinova přihrávka z brankové čáry skončila u Magarilova, jenž přerušil hru. Domácí lavička si pak vzala oddechový čas.
58:36'
Kontilola nabíjel před branku, jenže Kadějkin v osudný moment promáchl a hosté vyhodili.
58:17'
Kozun nezkrotil puk asi metr před brankovištěm, kam dostal přihrávku z pravé strany. Dobrou práci odvedli Rybin s Vasiljevem.
57:55'
Domácí vyhráli buly a postupně se v pět přibližovali k brankovišti. Nakládal vypálil zhruba z mezikruží a Magarilov se zaskvěl parádním semaforem!
57:37'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Oleg Jašin – 2 min., vysoká hůl). Jaroslavl bude hrát skoro minutu a půl v pěti proti třem a k tomu může znovu odvolat Sudnicina!
57:24'
Lokomotiv už je v šesti a hlavní sudí navíc signalizuje další trest. To jsou hodně těžké chvíle pro hráče a fanoušky Čerepovce!
57:02'
Ignat Zemčenko netakticky zahákoval ve středním pásmu Čerepanova a znovu oslabil svůj tým.
57:00'
Jaroslavl v přesilovce moc nebezpečná nebyla a má už pouze tři minuty na vyrovnání.
56:26'
55:47'
Po souhře Nakládala s Kronwallem vznikla jen další z celé řady zablokovaných střel. Obrana Severstalu v tomto hraje vynikající zápas.
55:19'
Magarilov nic neviděl, když na něj přiletělo nahození od modré čáry. To ho víceméně trefilo do betonů.
54:57'
Puk vyletěl mezi diváky a hosté po následném buly vyhodili puk až k brance Alexandra Sudnicina.
54:26'
Iljenko se nemohl obtočit okolo branky, protože ho zezadu zadržel Konstantin Kornějev. Je z toho přesilovka pro Jaroslavl.
53:56'
Čerepovec v posledních minutách vyrovnal hru a od cenné výhry ho dělí už jen posledních šest minut.
53:11'
Před Mosajlovem se už otevírala cesta k rychlému brejku, jenže ho zastavil čárový sudí, jenž viděl ofsajd.
52:47'
Sudnicin trochu nešikovně vyrazil nahozený puk před sebe. Jeho spoluhráči ho ale získali a pádili do přečíslení, které skončilo ještě u modré čáry.
51:56'
Valerij Vasiljev čeká za Magarilovem na dostřídání. Přitom šetří cenné sekundy.
51:36'
Kotouč opustil hrací plochu a dopadl na hostující střídačku. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
50:48'
Moc atraktivní hokej se v těchto chvílích nehraje. Puk létá z jednoho pásma do druhého, z čehož teď vyplynul icing Jaroslavle.
49:51'
Vasiljev v podobné situaci nedosáhl na přihrávku do pravého kruhu a kotouč vycestoval až do středního pásma.
48:58'
Zničehonic si Sudnicin musel připsat těžký zákrok proti střele Ščerbiny, který dostal do mezikruží přihrávku z krátkého mantinelu.
48:35'
Severstalu se daří získávat puky v obranném pásmu a vyhazovat je do bezpečí. Domácí se tak každou chvíli vrací za vlastní branku.
47:56'
Denis Mosajlov po rychlém přechodu přes střední pásmo pálil z levého mantinelu, ale Magarilov zasahovat nemusel.
47:06'
Menší chybu v rozehrávce jeden z hostů nepotrestal, když zpoza kruhů vypálil golfákem mimo tři tyče.
46:21'
A další chytré vyhození hostujícího týmu, který je od začátku třetí třetiny pod obrovským tlakem.
46:14'
Domácí se znovu nastěhovali do útočné třetiny, jenže ke střele nedošlo a Severstal vyhodil, aniž by se musel pískat icing.
44:46'
Po další sražené střele přiletělo k Magarilovovi dlouhé nahození, kteér hostující brankář raději schoval do výstroje.
43:55'
Ljubuškin převzal pas před levý kruh. Pod tlakem však měl jen minimum času na střelu, kterou clonící hráč zablokoval.
42:39'
Poměrně zbytečný icing Severstalu posouvá hru zpět do útočného pásma Lokomotivu.
42:15'
Magarilov snadno pokryl nepříliš razantní Nakládalovu střelu od modré čáry a přerušil hru.
41:36'
Start třetí třetiny je zatím hodně neurovnaný, ani jeden z týmů se nedostal ani do náznaku šance.
40:44'
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 18 – 17.
Také druhá třetina byla poměrně hodně rozkouskovaná a byla v ní k vidění další neuznaná branka Severstalu. Ten se záhy dostal pod obrovský tlak, ze kterého se dostal až díky dlouhodobému vyloučení Jelesina. Čerepovec dostal přesilovou hru a v té konečně vstřelil regulérní branku, o kterou se po přihrávece Kagarlického postaral Oleg Jašin. Lokomotiv tedy bude muset dotahovat a díky jeho nesporným kvalitám máme zaděláno na velké drama.
40:00'
39:32'
Hráči v červeném dostali puk mimo obranné pásmo a před sirénou už své oslabení zřejmě zvládnout.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:46'
Pokračuje hostující přesilovka, která bude trvat až do úplného konce druhé třetiny.
38:21'
Čerepovec právě vstřelil branku!
Severstal udeřil v přesilové hře a na třetí pokus už by jeho vedoucí branka měla platit! Kagarlickij z levého kruhu přihrál do menšího závaru před brankovištěm, kde našel hokejku OLEGA JAŠINA a ten dopravil kotouč za nic netušícího Sudnicina. Asistence: Dmitrij Kagarlickij, Alexandr Jevsejenko.
37:44'
36:46'
Hraje se ve čtyřech na obou stranách a v útočném pásmu Jaroslavle, která je po celou druhou třetinu jasně lepší.
35:44'
Alexandr Jelesin vyfasoval trest 2+5+20 za hrubost, úder do oblasti hlavy a krku a nesportovní chování. Na druhé straně pyká 2+2 za hrubost Jevgenij Mons.
35:37'
Po tvrdém ataku na Vovčenka se zrodila poměrně velká šarvátka, se kterou mají rozhodčí hodně práce.
35:13'
Domácí zakombinovali na levém křídle, odkud přišla střela zápěstím a Magarilov ji instinktivně vyrazil do ochranné sítě.
34:37'
Čerepovec by se rád po delší době také podíval do útočné třetiny, jenže v tomto případě se dostal jen do ofsajdu.
34:13'
33:52'
Až teď přišla rychlá střela z mezikruží, která Magarilovovi vypadla ke spoluhráči a ten z posledních sil odpálil puk ven z pásma.
33:11'
Už dobrou minutu domácí pětice mačká čtveřici obránců, Magarilov přesto nemusel ještě ani jednou zasahovat.
32:43'
Karlin prohrál buly u vlastního gólmana a Severstal již čelí nepříjemnému tlaku. Ljubuškin po sklepnutí od Kontioly ale minul.
32:13'
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Vitalij Višněvskij – 2 min., hákování).
31:30'
Domácí brejk dva na jednoho se změnil v brejk jednoho na gólmana, ovšem Magarilov střelu Kadějkina zneškodnil a podržel svůj tým!
30:34'
Ofsajd Lokomotivu.
30:09'
Až teď se po dlouhé době přerušuje. Magarilov si našel puk a přinutil rozhodčího zapískat. Následuje reklamní pauza a oddech pro oba týmy.
29:33'
Apalkov s Rafikovem nedostali ani centimetr volného prostoru ke střele. Jaroslavl se musela pustit do další kombinace v útočném pásmu.
28:55'
28:51'
I další domácí zakončení bylo zablokované, nicméně tlak pokračuje díky dobrému zákroku na modré čáře v podání Čerepanova.
28:15'
Ljubuškin natáhl ke střele zápěstím z vrcholku pravého kruhu, jenže puk neprošel až do předbrankového prostoru.
27:44'
Kontiola centroval z nulového úhlu, ale před Magarilovem se další z domácích hráčů neprosadil.
27:09'
I Kraskovskij se už vrátil na led a startuje zhruba dvouminutová početní výhoda Jaroslavle.
26:42'
To samé po tvrdé střele Bumagina. To už se znovu hraje ve čtyřech na obou stranách.
26:13'
Jevsejenko zakončil přesilovkovou souhrou dělovkou od modré, která byla zablokovaná a puk se vrátil do středního pásma.
25:09'
Svou hokejku si nepohlídal ani Pavel Kraskovskij, což odnesl Bumagin. Následuje další trest a hostující přesilovka 4 na 3!
24:55'
Ruslan Karlin u krátkého mantinelu zasáhl hokejkou obličej Jakuba Nakládala a také putuje na trestnou lavici. Českému zadákovi se spustila krev, takže se jedná o trest 2+2!
24:52'
Poměrně zbytečné vyloučení Lokomotivu dává hostům další přesilovku, ve které se jim dnes ale vůbec nedaří.
24:18'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Brandon Kozun.
23:40'
Na hosty po dvou neuznaných gólech trochu padla deka. Jaroslavl se toho snaží využít a tráví hodně času v útočném pásmu.
22:32'
Ofsajd Jaroslavle.
22:10'
Kozun vystřelil z levého kruhu a Magarilovovi kotouč vypadl před sebe, kde dorážel Kadějkin. Hostující gólman v těžké pozici odolal a skóre zůstává bezbrankové.
21:23'
21:20'
Hosté se podruhé v zápase radovali z vedoucího gólu, ale ten opět neplatí pro ofsajd! Magarilov urychlil rozehrávku a přihrál až k útočné modré čáře, kde puk převzal Kagarlickij a vzápětí nechytatelně zavěsil. Kontrola u videa však znovu odhalila, že jeden z jeho spoluhráčů vjel do útočné třetiny dříve.
20:56'
Čerepovec se usadil v útočném pásmu. Sudnicin neměl zcela pod kontrolou střelu z pravé strany a nedokázal přerušit hru.
20:21'
Averin vyhrál buly a okamžitě se pokusil sám vystřelit, přičemž trefil jen nohu hostujícího obránce.
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 9 – 10.
První třetina se kvůli zkoumání videa protáhla na více než čtyřicet minut. Favorizovaná Jaroslavl byla v úvodu aktivnější, v deváté minutě ale inkasovala a zachránila ji až kontrola u videorozhodčího, jenž odhalil těsný ofsajd. V dalších minutách měli více ze hry hráči Čerepovce, svou čtyřminutovou přesilovku ale nevyužili a druhá perioda tak začne za stavu 0:0.
20:00'
19:46'
Domácí vyhazují a Kagarlickij musí hodně pospíchat, aby jeho tým stihl ještě jednou ohrozit branku Sudnicina.
19:23'
Jakub Nakládal po prohraném souboji v útočném pásmu nechtěně podrazil protihráče a Čerepovec se tedy vrací do početní výhody.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:46'
Korškov se vrátil z trestné lavice, ale svůj trest úplně nevynahradil, když dobrých patnáct sekund držel puk, aniž by se odhodlal přihrát nebo vystřelit.
18:17'
17:46'
A znovu byli hráči Čerepovce zastavení ještě ve středním pásmu. Kornějev musí za vlastní branku a přesilovka pomalu končí.
17:27'
Kornějev napřáhl od modré, úspěšný ale nebyl a Jaroslavl snadno odpálila puk do bezpečí.
17:06'
Hráči v bílém se poměrně rychle vrátili do útočného pásma, jenže při kombinaci jim puk vyletěl mimo hrací plochu.
16:26'
Zakázané uvolnění Čerepovce. Toť vše již ve druhé polovině hostující přesilovky.
16:15'
Bumagin dostal nabito před levý kruh a golfákem nevypálil vůbec špatně. Sudnicin však dával pozor a střelu zlikvidoval parádním semaforem.
15:46'
Alexandr Jevsejenko vystřelil švihem od modré čáry, nicméně nemířil přesně a domácí poté znovu vyhodili přes všechny čáry.
14:47'
Začátek přesilovky Severstalu vůbec nevychází, Jaroslavl dostala puk do bezpečí ihned po buly a Sudnicin je zatím v klidu.
14:17'
Ruslan Karlin naremploval na mantinel Korškova, který si to nenechal líbit a pustil se do svého soupeře pěstmi. O bitku ale měl zájem jen Korškov, který inkasuje 2+2 za hrubost a bude sledovat dlouhou přesilovku Čerepovce.
13:49'
Puk během hostující rozehrávky vyletěl mezi diváky, ale vylučovat se bude.
13:15'
Arťom Iljenko se rychlou kličkou dostal do útočného pásma Jaroslavle, ale střela osy hřiště také postrádala potřebnou přesnost.
12:41'
Nástřel Ljubuškina se stal snadnou kořistí pro hostující hokejisty, kteří ale přišli o puk ještě před útočnou modrou čarou.
11:36'
Kronwallova střela z dálky byla zablokovaná. Nakládal už byl o něco úspěšnější, ale branku netrefil.
10:55'
Magarilov raději zastavil čas po nahození, které letělo do jeho brankoviště. Následovala menší potyčka, kvůli které se nakonec nebude vhazovat v útočném pásmu Jaroslavle.
10:36'
Přes pět minut dlouhé přerušení je teď znát, Týmy momentálně mají problém podržet puk na delší dobu.
08:47'
Po dlouhé diskuzi se nakonec rozhodlo, že Verjovkin už byl s pukem ve středním pásmu a branka Čerepovce skutečně neplatí!
08:47'
Všemu může být ještě jinak. Celá situace zaváněla ofsajdem a čároví rozhodčí se proto jeli poradit s kolegou u videa!
08:47'
Verjovkin na modré čáře zastavil neúspěšný pokus o vyhození a přihrál před sebe na Ruslana Karlina, jehož střela švihem z pravého kruhu skončila až za zády Sudnicina.
08:11'
Hostující kapitán Kagarlickij objel branku Jaroslave a zleva vystřelil. Sudnicin měl poměrně velké problémy, ale dorážky Severstalu gólem také neskončily.
07:57'
Icing Jaroslavle, jenž znovu resultoval z chybné rozehrávky.
07:26'
Zemčenko rychle napřáhl z osy hřiště, ale puk se mezi tři tyče Sudnicinovy branky nevešel.
07:03'
Jeden z hostujících obránců jenom tak nahazoval od modré a doufal, že v předbrankovém prostoru dojde k teči, ke které nedošlo.
06:13'
Na druhé straně si rutinní zákrok proti Jašinově střele z pravé strany připsal Sudnicin a raději přerušil hru.
05:49'
Nikita Čerepanov dostal jako obránce prostor k vyjetí až do pravého kruhu, odkud mířil k bližší tyči, ale Magarilov levačkou pohotově zasáhl.
05:16'
Při situaci dva na dva se pár útočníků Jaroslavle vystavil na levém křídle do odpískaného ofsajdu.
04:33'
Až moc rychle se domácí chtěli přesunout z vlastní poloviny. Z nechytatelné přihrávky resultuje icing.
04:03'
Severstal si vystačil s vyhozením, aby mohl po delší době vystřídat. Úvod zápasu jinak patří favorizované Jaroslavli, která se opět žene do útoku.
03:26'
Lokomotiv se díky chybné rozehrávce hostů opět usadil v útočném pásmu a Magarilov musel vytáhnout dva zákroky proti střelám, na které dobře viděl.
02:35'
Jegor Averin se hezky uvolnil po ose hřiště, leč střele nedal moc razance a Magarilov ji snadno vyrazil do rohu.
02:15'
Zakázané uvolnění Severstalu.
01:46'
Domácí kapitán Saffan Kronwall dlouho čekal za vlastní brankou, nakonec přece jenom rozehrál a rychle letící puk doplachtil až do výstroje Magarilova.
01:20'
Prvních osmdesát sekund hry už je minulostí. Poklidný úvod zatím přinesl pouze ofsajd Čerepovce.
00:01'

Lokomotiv Jaroslavl: Sudnicin (Konovalov) – Nakládal, Kronwall (C), Čerepanov, Ljubuškin, Jelesin, Rafikov, Manuchov – Kozun, Kontiola, Kadějkin – Averin, Apalkov (A), Mosaljov (A) – Korškov, Kraskovskij, Polunin – Lugin, Alexejev, Iljenko.

Severstal Čerepovec: Magarilov (J. Hudáček) – Jevsejenkov, Verjovkin, Kornějev, Masuhr, V. Vasiljev, Višněvskij, Chabarov, Kudako – Bumagin, Jašin, Kagarlickij (C) – Mons, Karlin, Vovčenko (A) – Kodola, Ugarov, Rybin (A) – Kazakovcev, Ščerbina, Zemčenko.

Rozhodčí: Akuzovskij, Ibatulin – Antonov, Ponomarjov.
Posledních pět vzájemných utkání:

Jaroslavl 6:5 pp Čerepovec
Čerepovec 3:2 Jaroslavl
Čerepovec 2:3 Jaroslavl
Jaroslavl 1:4 Čerepovec
Severstal Čerepovec
Hostující celek je na tom v tabulce o poznání hůře. Hájí poslední postupovou příčku a Spartak Moskva mu už dýchá na záda. Tým si připsal osm vítězství, čtyřikrát byl šťastnější v prodloužení a devetkrát zažil hořkost porážky. V posledním utkání se hráři představili v domácí aréně, ale vítězství z toho nakonec nebylo. Soupeři z Novosibirsku hráči podlehli 1:2.

Poslední tři zápasy týmu:

Čerepovec 1:2 Novosibrisk
Čerepovec 4:3 pp Barys Astana
Čerepovec 2:0 Jugra
Lokomotiv Jaroslavl
Domácí tým se v tabulce nachází na čtvrté příčce, která zaručuje postup do vyřazovací části. Hráči si připsali třináctkrát plný počet bodů, třikrát zvítězili po prodloužení a osmkrát vyšli na prázdnou. V posledním utkání tým odcestoval do Podolsku, kde se utkal s tamním mužstvem. Jaroslavl se v první třetině ujal vedení a to si dlouho držel. Po třech minutách druhé třetiny domácí dokázali zareagovat a skóre vyrovnali. Hosté ovšem zapli a v druhá třetina postupně patřila do jejich rukou. Vstřelili tři branky a vítězství si už dokázali pohlídat.

Podolsk 2:4 Jaroslavl
Slovan Bratislava 2:3 Jaroslavl
Jokerit 3:4 Jaroslavl
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.