KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jaroslavl : Jugra - 30. listopadu 2017   17:00

Jugra
05:47' Koroljov  (Savinainen, Několenko)
Jaroslavl
Konovalov (Sudnicin) – Kronwall, Nakládal, Rafikov, Čerepanov, Ljubuškin, Koledov, Kalinin – Loktionov, Talbot, Kozun – Mosaljov, Apalkov, Averin – Polunin, Korškov, Kraskovskij – Kadějkin, Jurtajkin, Kajumov – Bondyrjev.
Ščenjov, Cyplakov – Ivanov, Michel
Arena 2000
Jugra
Proskurjakov (Šaryčenkov) – Viklund, Lekomcev, Šulakov, Pogorišnyj, Ugolnikov, Burström, Vitásek, Kozlovskij – Savinainen, Několenko, Koroljov – Gajdejk, Jerkin, Gryzmin – Šipov, Varfolomejev, Pestuško – Kupcov, K. Majorov, Ankudinov.

Domácí dnes potvrdili roli favorita a získávají tři body. Jugra se ani po dnešku nepřiblíží alespoň předposlední příčce ve východní konferenci. Přitom dnešní utkání nezačala vůbec špatně. Už po necelých šesti minutách se dostala do vedení. Jenže ještě v první třetině přišlo vyrovnaní Lokomotivu. Ve druhé třetině přišel hned po 38 sekundách druhý gól domácích a vše Jaroslavl zakončila ve třetí periodě, kdy svého soupeře jednou brankou dorazila.

S konstatováním vítězstvím domácí Jaroslavle nad Chanty-Mansijskem 3:1 se s vámi loučím a u dalšího onlajn přenosu na počtenou.
59:30'
Půl minuty dokonce, Jugra v útočném pásmu. Branku domácích neohrozila.
58:49'
Chanty-Mansijsku se čas rychle krátí a vypadá to, že všechny body z dnešního zápasu bude brát Lokomotiv. Ten své vedení v poklidu hlídá.
56:58'
Hodně důrazní teď byli hostující útočníci a dotírali na Konovalova. Ten se velmi rozohnil a za pomoci svých obránců srovnal hráče Jugry.
56:42'
Až nyní letěla střela na domácího gólmana, ale ten v klidu pokryl kotouč.
56:38'
Hosté se nemohou dostat k výraznějšímu tlaku.
55:28'
Pavel Kraskovskij teď schytal tvrdou ránu a chvilku se svíjel na zemi. Poté byl odveden na střídačku a nyní je v péči lékařů.
55:10'
Jugra vědoma si své ztráty odvolala brankáře a jde do přesilovky 6 na 4.
54:57'
Oddechový čas pro hosty.
54:57'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jegor Averin – 2 min., vražení na hrazení).
53:35'
Chanty-Mansijsk zlepšil svůj výkon a zrychlil hru, ale na Jaroslavl to zatím nestačí.
51:02'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Ve dvojnásobné přesilové hře odskakují domácí na rozdíl dvou branek! PAVEL KOLEDOV dostal puk na vrchol kruhu, udělal dva rychlé kroky a přesnou střelou potřetí rozjásal domácí publikum.
50:02'
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Maxim Pestuško – 2 min., hákování).
49:09'
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Niclas Burström – 2 min., držení protihráče).
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:46.
I druhé dějství je minulostí. Do něj vstoupili domácí skvěle a hned v jeho první minutě se dostali do vedení. Denis Mosaljov zužitkoval výborné přihrávky Apalkova a rozradostnil fanoušky svého celku. I nadále poté pokračovala aktivní hra Lokomotivu, který mohl přidat další gól. To by ovšem přesilovkou ránu z mezikruží nesměla zastavit branková konstrukce Proskurjakovovy svatyně. Hosté si vážnější možnost nevypracovali, a tak si Jaroslavl zaslouženě odnáší do kabin jednobrankový náskok.
40:00'
39:23'
Téměř celé pásmo obkroužil s kotoučem Brandon Kozun a následně již trochu z úhlu z pravé strany vypálil. Ilja Proskurjakov ovšem puk bezpečně ukryl ve své výstroji.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:32'
Nyní to jsou opět domácí, kdo se snaží ohrozit soupeřova brankáře. Jugra ovšem dokázala kotouč posunout do neutrální zóny.
37:44'
Ani tuto přesilovou hru Jugra nevyužila a uvidíme znovu hru pět na pět.
36:58'
Nakonec z tohoto souboje vyšli vítězné hráči Jaroslavle a vyhazují kotouč přes všechny čáry až k Proskurjakovovi.
36:30'
V rohu kluziště se domácí snaží udržet puk u mantinelu a hosté se ho pochopitelně snaží rychle vydolovat.
35:44'
Jugra si zahraje dnes druhou přesilovou hru. Domácí totiž hráli v šesti a lavička Jaroslavle inkasuje menší trest za příliš mnoho hráčů.
34:53'
Domácí se poté v útoku neprosadili a do brejku spěchala znovu Jugra. Její zakončení následně překazil navrátivší se útočník Jaroslavle.
34:10'
Savinainen se pokusil ohrozit Konovalova střelou přes obránce, avšak své zakončení namířil pouze do bránícího hráče Lokomotivu.
33:50'
A další zákrok domácího brankáře. Po jeho zákroku je hra přerušena a následovat bude reklamní přestávka.
33:07'
Konovalov přečkal i další soupeřův výpad. Jeho obránci totiž hosty vytlačili za svou bránu.
32:30'
Prosadit se jim však nepodařilo a hra je opět přerušena. Vhazovat se bude po pravici Konovalova.
32:07'
Dokázala to nakonec i nyní, kdy si její brankář připsal úspěšný zákrok a jeho spoluhráči vyrážejí na steč.
31:50'
Svižná rána bez přípravy z hranice levého kruhu minula hostující bránu. Jugra se však i nadále bude muset bránit.
31:15'
Kozun servíroval kotouč zpoza klece před Proskurjakova, ale svou nabídkou nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
30:37'
Hosté mají nyní kotouč na svých holích a rozjíždějí další atak zpoza své brány. Domácí již na soupeře čekají v obranném bloku.
28:38'
Pogorišnyj si svůj trest odseděl a pokračuje ve hře. Nyní bude následovat opět hra ve vyrovnaném počtu hráčů.
28:16'
Jugra poté dokázala puk vyhodit pryč ze své třetiny a její oslabení pomalu končí.
27:55'
Nyní měla Jugra velké štěstí. Po střele z mezikruží zazvonila za Proskurjakovem tyčka. Hostující brankář se za touto ranou jen ohlédl.
27:23'
Po relativním tlaku utíká domácímu obránci kotouč do středního pásma a Jaroslavl musí tedy své pozice vyklidit.
26:38'
Přesilovku si vyzkouší i domácí. Oleg Pogorišnyj již usedá na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.
26:25'
Proskurjakov vypomohl za svou bránou svým obráncům s rozehrávkou a ti tak mohou spěchat s kotoučem vpřed.
25:30'
Mosaljov se poté hnal do rychlého brejku, ale hostující obrana mu včas zamezila cestu a zakončit mu vůbec nedovolila.
25:04'
Hostům se tato početní výhoda vůbec nevydařila a hraje se opět v pěti proti pěti.
24:29'
Hosté poté udělali velkou chybu v rozehrávce, kterou ovšem domácí hokejisté nedokázali potrestat. Jugra tak zakládá další útočnou akci zpoza své brány.
23:57'
Lokomotiv poté vyváží kotouč ze své třetiny a bude chtít nastřádat cenné vteřiny v útočné třetině.
23:30'
Lekomcev vyslal tvrdou ránu od modré čáry, ale ta nakonec s přispění teče skončila na domácí bránou.
23:04'
Denis Mosaljov je první hráčem, který je v dnešním duelu vyloučen. Dostává totiž menší trest za podražení.
22:10'
A znovu to byli domácí, kdo se hnal do útoku. Tentokrát ovšem střela přes obránce nemířila mezi tři tyče a Proskurjakov kotouč jen sledoval, jak míří za jeho svatyni.
20:38'
Domácí vlétli jako vítr do druhé třetiny a odměnou jím je vedoucí gól! Daniil Apalkov odvedl skvělou práci za bránou, kde získal kotouč a okamžitě jej posílal do mezikruží. Tam si na jeho nabídku sjel DENIS MOSALJOV, jenž prostřelil Proskurjakova mezi rukou a tělem. Asistence: Daniil Apalkov.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:57.
Je za námi úvodní dějství duelu. V něm měli velkou převahu domácí hráči, kteří však jako první inkasovali. V. minutě dostal kotouč po několikáté dorážce za záda Konovalova Anton Koroljov. Vedení však Jugře dlouho nevydrželo. Na začátku 8. minuty totiž po pěkné akci srovnal Daniil Apalkov. Další branka již přes veškeré snahy obou týmů nepadla, a tak se celky rozešly do kabin za nerozhodného stavu 1:1.
20:00'
19:53'
V závěru třetiny je ještě pískáno postavení mimo hru Jaroslavle. V této části hry se již pravděpodobně nic nestane.
19:31'
Velmi nepřesná rána Apalkova Proskurjakova vůbec neohrozila a hostující brankář situaci jen kontroloval.
19:00'
Probíhá poslední minuta první periody.
18:43'
Domácí již nestihli kotouč zastihnout v útočném pásmu a je tak signalizovaný ofsajd. Lokomotiv tedy musí vyklidit útočné pozice.
18:12'
Proskurjakov na druhé straně má ovšem kotouč ve své lapačce po rychlém brejku a následné střele domácích hráčů.
17:47'
Další nahození se k domácímu brankáři nedostalo, ale hosté poté i nadále pokračují v kombinaci ve své útočné třetině.
17:10'
Jerkin se pěknou kličkou dostal do dobré pozice na pravém kruhu, ale svou ránu namířil jen do výstroje Konovalova. Po jeho úspěšném zákroku se bude vhazovat v obranném pásmu Jaroslavle.
16:38'
Skrytou střelou hosté nedokázali zamířit mezi tři tyče. Konovalov měl sice zakrytý výhled, ale zasahovat nakonec vůbec nemusel.
15:35'
Proskurjakov nyní dobře viděl nahození od modré čáry a puk v pohodě schoval ve své rukavici. Následovat bude další buly v jeho obranném pásmu.
14:40'
Konovalov vyrazil tvrdou ránu soupeře a za jeho bránou se puku znovu ujímají hokejisté Jugry.
13:20'
Trochu naslepo posílal jeden z domácích přihrávku vpřed na svého kolegu. U puku byli ovšem první hosté, kteří se tak nyní v pohodě ubránili.
12:35'
Proskurjakov musel hodně rychle zpět do brány po své špatné rozehrávce. Domácí však jeho nepřítomnosti ve svatyni Jugry nevyužili.
12:19'
Proskrujakov si nyní připsal další úspěšný zákrok a po reklamní pauze se bude vhazovat v obranném pásmu Jugry.
11:57'
Znovu však musí domácí začínat zpoza své brány. Jsou to zatím jednoznačně oni, kdo je aktivnějším týmem v dosavadním průběhu.
11:03'
Teď měli hosté štěstí, že v přečíslení dvou proti jednomu přeskočil hráči Lokomotivu puk při střelbě. Proskurjakov by se jen velmi obtížně proti tomuto pokusu přesunoval.
10:02'
Proskurjakov raději ukryl pod svou lapačkou slabé nahození od modré čáry a hra je znovu přerušena. Vhazovat se bude po levici hostujícího brankáře.
09:45'
Postavení mimo hru zastavuje útok Jaroslavle. Buly je tedy nařízeno v neutrální zóně.
09:10'
Rybičkou dokázali domácí hráči dostat puk do středního pásma a Jugra tedy musí svou útočnou třetinu vyklidit.
08:30'
Po rychlém vyrovnání mají další možnost zaútočit domácí hráči. Svou útočnou akci ovšem musí zakládat zpoza vlastní brány.
07:01'
Lokomotiv ovšem bleskově odpovídá a začínáme znovu od začátku! Averinovu střelu od modré čáry si dojel za bránou Mosaljov. jenž parádní přihrávkou oslovil v předbrankovém prostoru DANIILA APALKOVA, který trefuje odkrytý kout hostující brány. Asistence: Denis Mosaljov, Jegor Averin.
05:47'
Jugra právě vstřelila branku!
Hosté přečkali úvodní tlak domácích a následně se ujímají vedení! Laciné ztráty puku za bránou využil Několenko, jenž puk následně servíroval před bránu. Tam Konovalova ještě Savinainen nepřekonal, ale s další dorážkou přispěchal ANTON KOROLJOV a na jeho pokus již byl brankář Lokomotivu krátký. Asistence: Veli-Matti Savinainen, Archip Několnenko.
05:30'
Gajdejk se pokusil následně dorazit střelu za záda Konovalova, ale ten si nyní počínal velmi dobře.
05:02'
Do další slibné akci se hnali hokejisté Lokomotivu. Střelu z levého kruhu ovšem jeden z nich namířil jen do chráničů Proskurjakova.
04:45'
Hosté nyní v podstatě svým nahozením odevzdali kotouč svému soupeři, který tak může znovu zaútočit.
03:30'
Korškov se šikovně natlačil až do bekhendového zakončení. Jeho pokus následně Proskurjakov vyrazil a před Kraskovskim v předbrankovém prostoru zívala prázdná brána. Domácí útočník ji ovšem trefit nedokázal.
02:25'
Ankudinov rovněž nahazoval na bránu domácích, avšak tento prostor vůbec netrefil a Konovalov tak situaci jen kontroloval.
01:49'
Brandon Kozun střílel z prostoru levého kruhu, ale ke smůle domácích pouze do připravené lapačky Proskurjakova. Vhazovat se poté bude v útočném pásmu Jaroslavle.
01:10'
Až nyní se hosté osvobodili. Puk vyhodili přímo na bránu Konovalova, a tak se zakázané uvolnění pískat nebude.
00:40'
Nahození od modré čáry minulo bránu Jugry, ale poté i nadále zůstávají domácí u puku v útočném pásmu.
00:01'
Oba celky jsou již nastoupeny na hrací ploše a následovat bude ruská hymna.

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Sudnicin) – Kronwall, Nakládal, Rafikov, Čerepanov, Ljubuškin, Koledov – Loktionov, Talbot, Kozun – Mosaljov, Apalkov, Averin – Polunin, Korškov, Kraskovskij – Kadějkin, Jurtajkin, Kajumov.

Jugra Chanty-Mansijsk: Proskurjakov (Šaryčenkov) – Viklund, Lekomcev, Šulakov, Pogorišnyj, Ugolnikov, Burström, Vitásek, Kozlovskij – Savinainen, Několenko, Koroljov – Šipov, Varfolomejev, Pestuško – Kupcov, K. Majorov, Ankudinov.

Rozhodčí: Ščenjov, Cyplakov – Ivanov, Michel.

Vojtěch Polák

Jugra si prozatím počíná velmi špatně. Z šestatřiceti střetnutích si odnesla pouhých 27 bodů a sídlí na posledním místě Východní konference.
Velkou slabinou Chanty-Mansijsku je jednoznačně defenzíva. Doposud totiž inkasovala 112 gólů a v tomto ohledu je nejhorším celkem celé soutěže.
Na ledech soupeřů má za sebou sedmnáct zápasů, vyhrát v nich dokázala jen šestkrát a s 15 body pobývá na 13. příčce tabulky venkovních mužstev Východní konference.

Anton Koroljov 10 (7+3)

Jaroslavl v dosavadním průběhu odehrála šestatřicet zápasů, ve kterých si na své konto připsala 64 bodů a právem jí náleží 4. místo v Západní konferenci.
Navíc se může pochlubit velmi dobrou formou. Z posledních pěti duelů vyhrála hned čtyřikrát a získala v nich 11 bodů, což se je velmi solidní vizitka.
Před vlastní publikem se Lokomotiv představil v devatenácti střetnutích a vytěžil z nich 34 bodů. S tímto bodovým ziskem okupuje 6. pozici v tabulce domácích týmů Západní konference.