KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jaroslavl : Vitaz - 29. srpna 2017   18:00

Vitaz

Je tu tedy konec tohoto duelu – a byť ve třetí třetině měl Podolsk několik šancí na srovnání, vstřelit druhou branku se mu nepodařilo. Naopak, Jaroslavl 16 vteřin před koncem pečetila výhru gólem Kozuna do prázdné klece, takže tři body zůstávají v Areně 2000.

Ode mě je to pro dnešek vše, já se loučím a přeji Vám příjemný zbytek úterního večera.
59:44'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Je hotovo, dnes bude tři body brát domácí ekipa! BRANDON KOZUN totiž všem ujel z vlastního pásma a sólovou akci zakončil jednoduchou střelou do prázdné branky, protože Viťaz už tou dobou hrál v šesti. Bez asistence.
58:56'
Vyloučen je tedy Jakub Nakládal na pět minut za bitku, Švec-Rogovoj pak fasuje stejný trest.
58:56'
Jakub Nakládal se pustil před vlastní brankou do bitky se Švecem-Rogovojem, je jasné, že se bude vylučovat a hra se přesune do středního pásma.
57:24'
Jaroslavl hraje takovou údržbu, dopředu se vůbec nehrne a skoro neprodukuje střelecké pokusy, ale zatím nedovolila soupeři větší šanci.
56:09'
Opravdu, domácí se brání úplně v pohodě a přesilovka je od Podolsku velice zle zahraná. Teď už to s vyrovnáním bude těžké.
55:15'
Zatím se ale nemůže dostat Viťaz k žádnému pořádnému zakončení, takže přesilovka vyznívá do ztracena, i když hosté mají tlak.
54:21'
A další komplikace pro domácí, vyloučen je totiž Petri Kontiola za sekání a hosté tak budou hrát proti čtyřem.
53:14'
Další střela, tentokrát od Kopejkina, skončila pouze v náruči Sudnicina, ovšem je to pro domácí velké varování – pořádně si zahrávají s osudem zápasu.
52:35'
A stále, hosté drží puk a jsou nebezpeční, naopak Lokomotiv se stěží dostává do pásma a pro Saprykina neznamená žádné nebezpečí.
51:49'
Podolsk hraje v posledních minutách poměrně dobře a je vidět, že jde za vyrovnáním, naopak výkon Jaroslavle hodně upadl.
50:58'
Sudnicin má momentálně práce více, než dost a teď opět musel na led – parádním rozštěpem ale dokázal betonem zastavit střelu, která už směřovala do brány.
50:04'
Ihned po bully musel na led Sudnicin, protože Afinogenov pálil z první, ale domácí gólman se nenechal zaskočit.
49:29'
Hra je zatím poměrně vyrovnaná a skutečně se může stát, že Podolsk srovná, ale zatím má domácí Lokomotiv duel opticky ve svých rukou.
48:04'
Druhá část přesilovky zatím zdaleka tak dobrá není, hosté se nemohou dostat do útočného pásma a Jaroslavl zvládá puky poměrně pravidelně vyhazovat do bezpečí.
47:08'
Podolsk sice presuje na bránu soupeře, ale zmohl se pouze na střelu od modré, kterou dokázal domácí Sudnicin celkem v pohodě lapit.
46:13'
Je tu první trest i pro domácí barvy – na lavici "hanby" se jde posadit Alexandr Kadějkin, který svého soupeře hákoval.
45:55'
A teď se zaskvěl Saprykin! Kozun táhl výtečný útok, dal křízně na zadní tyč pro Talbota, ale jeho střelu pod břevno famózně lapil gólman Viťazu!
45:24'
Přesilovka sice skončila, ale domácí jsou i nadále dominantním týmem. Podolsk se sice snaží vyrážet na kontry, ale nebezpečný není a hraje se hlavně před jeho bránou.
44:09'
Jaroslavl sice drží puk v útočné třetině, ale nic z toho nekouká – obrana Podolsku totiž funguje dobře a zvládá útoky odvracet.
43:17'
Domácí začali přesilovku poměrně aktivně a dostali se k několika střelám, ani jedna ale na branku nedolétla, protože velice dobře zafungovaly bloky.
42:40'
Máme tu první vyloučení ve třetí třetině, hosté hráli chvíli v šesti a dostávají tak trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
42:19'
Teď si Jaroslavl pořádně zahrávala, protože rozehrávala hodně čitelně a Mankinen tuto přihrávku vystihl, ovšem proti němu stál výborný Sudnicin, jenž puk vykopl!
41:04'
Zatím se ve třetí třetině hraje poměrně vyrovnaně, domácí nejsou schopni se dostat na delší dobu k puku a to nám slibuje ještě zajímavou podívanou.
40:01'
I druhá třetina končí a po ní stále vede domácí celek o jednu branku, protože oba celky vstřelily po gólu. Nejprve dokázal z ničeho nic srovnat hostující Rissanen, ovšem domácí dokázali reagovat přesilovkovou brankou z hole Talbota. Jaroslavl byla i nadále o něco lepší, ale zápas je to stále otevřený, takže se může stát naprosto cokoliv.
40:00'
39:19'
Z domácích je patrná snaha třetinu hlavně dohrát bez větších potíží a tak se zatáhli – střelu od modré v podání Semjonova pak dokázal Sudnicin nadvakrát krýt.
38:24'
Přeci jen se hosté dostali do útočného pásma, ale žádná ze střel nebyla nijak nebezpečná, takže Sudnicin dokázal bez potíží odolat.
37:15'
Ale stále se hraje spíše před gólmanem Saprykinem, který sice nijak zvlášť hodně práce nemá, ale Viťaz je stále hodně daleko od ohrožení branky soupeře.
36:09'
Podolsk tedy toto oslabení dokázal úspěšně přečkat a může se pokusit na konci třetiny ještě něco udělat s nepříznivým stavem.
35:24'
Zatím je to ale také rozhárané a domácí se nedostali do souvislého tlaku, střelu z dálky tak zkusil Nakládal, ale pozice byla špatná a Saprykin v pohodě kryl.
34:05'
Vyloučen je tentokrát hostující Alexej Semjonov – ten se provinil sekáním a domácí se pokusí využít další možnosti k přesilovce.
32:48'
Teď se ale domácím nepovedla rozehrávka a po delší době se hra přesune před Sudnicina, protože Nakládal rozehrál na zakázané uvolnění.
31:38'
Hraje se hodně nahoru-dolů, ale střelecké pokusy produkují stále hlavně domácí, ovšem z této akce se jim nic nebezpečného vytěžit nepodařilo.
30:29'
Další závar před Saprykinem! V mezikruží se zjevil zcela osamocený Korškov, který měl dokonce dva pokusy na střelu, ale obě mu dokázal pozorný gólman hostí zneškodnit!
29:48'
Hra se opět trochu uklidnila a více se do ní zapojují hosté, kteří se ale nemohou dostat k ničemu nebezpečnému – stále tak platí, že Podolsk vlastně udeřil ze své doposud jediné šance.
28:29'
Domácí jsou i nadále aktivní a další rána od modré čáry v podání Rafikova pouze zaduněla o zadní mantinel – ovšem nechybělo jí moc.
27:00'
Opravdu bleskové využití přesilovky předvedli domácí! Krásnou akci, kterou domácí vyšachovali celou obranu Podolsku, začal Kozun – ten posunul do levého kruhu na Kronwalla, který ihned našel na zadní tyči zcela volného MAXIMA TALBOTA. Právě tento útočník už měl lehkou práci a jenom zasunul puk do prázdné klece! Asistence: Staffan Kronwall a Brandon Kozun.
26:39'
Je tu první vyloučení celého zápasu, na trestnou lavici si musí sednout hostující Nikita Vyglazov, který je potrestán za sekání.
25:51'
Neskutečné! Domácí se dostali do obrovského přečíslení, které táhl Talbot, následně dal před skoro prázdnou branku Kontiolovi, tomu se ale kotouč svezl na hranu a on tak trefil pouze ochrannou síť za bránou!
24:39'
A třeba teď musel dobrý zákrok vytáhnout Sudnicin, který kryl tvrdou střelu Mankinena z levého kruhu, puk nakonec zastavil lapačkou.
23:49'
Domácí se snaží dostat otěže zápasu zpět do svých rukou, ale zatím se jim to nedaří – Podolsk je jako politý živou vodou a dostává se dopředu daleko častěji.
21:26'
Viťaz právě vstřelil branku!
Tak to je jako blesk z čistého nebe, Podolsk totiž z první pořádné akce srovnává! Hosté se vydali ve větším počtu dopředu a tak vzniklo přečíslení – první střelu Sudnicin ještě lapil, puk se dostal k Mankinenovi, který ho posunul na JAAKKO RISSANENA, jenž sice s první střelou také neuspěl, ale následně už puk dokázal zasunout do branky! Asistence: Jesse Mankinen a Alexej Kopejkin.
21:19'
Podolsk, jak to tak zatím vypadá, nezměnil po první třetině absolutně nic a tak sledujeme naprosto stejný obraz hry – Jaroslavl drží puk, dostává se do šancí a soupeře drží na distanc od Sudnicina.
20:49'
I do druhé třetiny vkročili o poznání lépe domácí borci, kteří se ihned natlačili před Saprykina a pokouší se o další průlom.
20:01'
První periodu máme za sebou a domácí po ní zcela zaslouženě mají jednobrankové vedení. Podolsk vůbec nic nepředvedl, naopak Jaroslavl si vytvořila poměrně dost příležitostí, přičemž hned tu první využil Lugin, když propasíroval puk mezi betony Saprykina.

Uvidíme, jestli Viťaz přijde do zbytku zápasu s aktivnějším herním projevem a ještě troch zamotá vývoj tohoto duelu.
20:00'
19:18'
Konec třetiny se nese v poklidném duchu, domácí drží puk a nikam se neženou, vypadá to, že se dohraje bez větších šancí.
18:29'
Podolsk se stále nevytahuje ze své obranné ulity, i když čas do konce třetiny se povážlivě krátí. Zatím domácí vedou zcela zaslouženě.
17:37'
Tak toto byla obrovská šance! Na zadní tyči čekal na přihrávku Kontiola, také ji dostal, ale před prázdnou brankou promáchnul, takže se stav ani teď nemění.
16:38'
Podolsk má velké problémy s rozehrávkou, teď se pokusil rychlejší pas Horák, ale neodhadl razanci a tak se dopustil zakázaného uvolnění.
15:49'
Na ledě skončil domácí Kozun a domácí fandové chtěli, aby sudí poprvé vylučoval, ovšem neděje se tak a hra pokračuje plynule dál.
14:09'
Jaroslavl má hru pod svou kontrolou, drží puk drtivou většinu času, ale nedostává se tak často před gólmana Saprykina – ten tak většinou chytá jen střely z větší vzdálenosti.
12:49'
Tempo hry opadlo, už nesledujeme tak svižný hokej – teď sice střelou zápěstím trochu protáhl Saprykina Korškov, ovšem nebylo to nic zásadního.
11:29'
Z rychlého kontru zkusil zakončovat hostující Vyglazov, který sice branku dokázal trefit, ale pohodovým zákrokem lapačkou se předvedl Sudnicin.
10:45'
Podolsk se po delší době také dostal dopředu, ale nahození od Golovkova žádné větší vzrušení nepřineslo, pouze pohodový zákrok pro Sudnicina.
09:28'
Z velkého úhlu zkusil svoje štěstí Kozun, jeho pokus sice na branku mířil, ale brankář Podolsku byl na zemi včas a betonem zvládl puk přikrýt.
08:12'
Před brankou Saprykina se strhla velká mela a po nahození z hole Kronwalla přišlo hned několik pokusů o dorážku, ovšem gólman Viťazu tentokrát odolal.
07:50'
Ve středním pásmu vybojoval puk pro hostující barvy Mankinen, který ale následně nezvládl přechod do pásma a píská se ofsajd.
06:24'
Podolsk se zatím skoro nedostal do hry, vidíme jasnou převahu domácího celku – ten je nastěhovaný v útočném pásmu a snaží se dostat puk do brány.
05:29'
Jaroslavl ale přeci jen má drobnou převahu, kterou se snaží zužitkovat – ovšem ani střela Kozuna, ani ta následná Kontioly brankou nekončí, Saprykin dvakrát dobře zasáhl.
04:12'
Hra se uklidnila a přesunula se převážně do středního pásma, oba celky totiž mají problémy s přechodem modré čáry a tak se střídají v držení puku daleko od branek protihráčů.
02:29'
Podolsk se snaží o rychlou odpověď, zakončení Horáka z mezikruží ale ke gólu díky zákroku Sudnicina nevedlo, bude se pouze vhazovat v pásmu Jaroslavli.
01:51'
Tak tomu tedy říkám rychlost, domácím se úvod do zápasu podařil opravdu neskutečně! Podolsk chyboval na hraně vlastního pásma v rozehrávce, puk se poté dostal poměrně jednoduše k DMITRIJI LUGINOVI, který dokázal puk propasírovat mezi betony gólmana Saprykina! Bez asistence.
00:01'

Lokomotiv Jaroslavl: Sudnicin (Murygin) – Nakládal, Kronwall (C), Koledov, Rafikov, D. Osipov, Ljubuškin, Manuchov – Kozun, Kontiola, Talbot (A) – Korškov, Kraskovskij, Polunin – Averin (A), Kadějkin, Lugin – Mosaljov, Alexejev, Kajumov – Kartajev.

HC Viťaz: Saprykin (M. Birjukov) – A. Semjonov, Golovkov, Burström, Katičev, Mozík, Voronkov, P. Lukin – Afinogenov (C), A. Nikulin, Makejev – Mankinen, Rissanen, Kopejkin (A) – Vyglazov, Horák (A), Švec-Rogovoj – Gorochov, Jacenko, Denežkin – Pankov.

Rozhodčí: Bondar, Gašilov.
Dobrý den, vítám Vás u přenosu ze zápasu KHL, kde se proti sobě postaví celky Lokomotivu Jaroslavl a Viťazu Podolsk.

Domácí Jaroslavl má za sebou vcelku průměrný start do ruské nejvyšší soutěže, protože za první tři kola získala pět bodů a v tabulce Západní konference okupuje se skóre 9:7 osmé místo, což v této fázi soutěže ale neznamená vůbec nic. Jaroslavl v prvním kole padla doma s CSKA 1:2 po nájezdech, poté zdolala 5:1 bratislavský Slovan a posledně prohrála 3:4 po prodloužení s Jokeritem. Za zmínku stojí asi i to, že obránce Kronwall za tři první duely nasbíral velice solidní pět asistencí.

Hostující Podolsk je na tom celkově vzato podobně jako Lokomotiv, na svém kontě má také pět bodů a v Západní konferenci je na devátém místě zásluhou skóre 7:8. V prvním duelu Podolsk padl na ledě Dynama Moskva 4:3 po nájezdech, následně vyhrál 0:1 na ledě Dynama Minsk a poté prohrál 4:3 po nájezdech v Petrohradu.