KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jekatěrinburg : Čeljabinsk - 27. února 2018   15:00

Jekatěrinburg
45:57' Kuljaš (Torčeňuk, A. Garejev)
1:3
(0:1, 0:0, 1:2)
Čeljabinsk
Čeljabinsk
12:58' Jakuceňa  (I. Višněvskij) • 45:13' Polygalov  (Isajev, Jakuceňa) • 52:47' Polygalov  (Videll, Szczechura)
Beljajev, Oskirko, Zacharov, Sysujev.
Uralec Arena
Čeljabinsk

Dnešní utkání je u konce, všechny body si dnes odváží hostující tým. Čeljabinsk otevřel skóre na konci 13. minuty hry, trefil se Maxim Jakuceňa. Za klíčový moment duelu by se dala považovat vyrovnávací branka domácích, která však nebyla rozhodčím uznána. Navzdory tomu si hráči Jekatěrinburgu dokázali vytvořit další příležitosti, ze druhého gólu v utkání se ale radoval Čeljabinsk. Domácí dokázali za necelou minutu odpovědět, na víc se už ale nezmohli a v 53. minutě zápasu upravil Igor Polygalov na konečných 3:1 pro Čeljabinsk.
59:58'
Vasilevskij se postaral o pravděpodobně poslední střelu dnešního utkání.
59:40'
Petrov teď komplikuje rozehrávku Jekatěrinburgu v jejich obranné třetině.
57:40'
Přihrávku Jekatěringurgských na útočné modré zastavil Kravcov a okamžitě spěchal na druhou stranu, jeden z domácích obránců mu na poslední chvíli zabránil v zakončení.
57:00'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Nikita Nikitin – 10 min.).
54:12'
Višněvskij nahazuje do útočného pásma, ke kotouči se však dostávají domácí a snaží se založit útočnou akci.
53:47'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Denis Kuljaš – 2 min., faul kolenem).
52:47'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Na druhé straně přináší dobrá souhra Čeljabinsku třetí gól v zápase. Videll a Szczechura připravili dobrou pozici IGORU POLYGALOVI, který se trefil do odkrytého prostoru. Asistence: Linus Videll, Paul Szczechura.
51:40'
Česalin se dostal sám do útočného pásma, měl však kolem sebe čtyři hráče soupeře a neměl tak žádný prostor na zakončení.
50:47'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Jegor Milovzorov – 2 min., krosček).
49:42'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Arťom Borodkin – 2 min., hákování).
49:40'
Domácí teď v dobré šanci, Kučerjavenko nedokázal přesně zakončit.
49:28'
Mišarin vypálil pouze do ochranné sítě.
47:36'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (2 min. – příliš mnoho hráčů).
45:57'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
O necelou minutu později přichází blesková odpověď v podobě kontaktního gólu domácích. Po souhře Torčeňuka s Gerjajevem dostal přihrávku DENIS KULJAŠ, který snižuje sstav utkání na 1:2. Asistence: Alexxandr Torčeňuk, Arťom Garejev.
45:13'
Tohle je pro domácí tým hodně studená sprcha. I když se hráči v červených dresech urputně snažili o vyrovnání, gól přichází na druhé straně. Igor Isajev našel před brankou IGORA POLYGALOVA, který dokázal kotouč procpat až do branky. Asistence: Igor Isajev, Maxim Jakuceňa.
44:22'
Šanci Čeljabinsku zastavuje rozhodčí odpískáním ofsajdu.
43:41'
Kovář nerozehrál dobře, kotouče se ujímají hráči Čeljabinsku. Kručinin však nedokázal následnou přihrávku od spoluhráče zpracovat.
43:28'
Děmčnko si připisuje další zákrok, už od začátku druhé třetiny se ve své kleci rozhodně nenudí.
42:13'
Šance i na druhé straně, Kovář ukryl kotouč pod lapačku.
41:26'
Další šance domácích, Mišarin trefil pouze gólmana.
41:02'
Michnov vypálil na dvakrát, poté to zkusil od modré Vasilevskij. Hosté se opět osvobozují.
40:20'
Golyšev nahazuje na branku, k puku se dostal Kravcov a vyváží kotouč do bezpečí.
40:01'
Ve druhé třetině byli jasně lepším týmem domácí, kteří se marně snažili o vyrovnání. Ve 23. minutě zápasu se jim při početní převaze povedlo vstřelit branku, rozhodčí ji ale po přezkoumání videozáznamu neuznal. Domácí i nadále pokračovali v náporu, Vasilij Děmčenko byl však ve své kleci v této třetině bezchybný a skóre zápasu zůstává stále 0:1.

Střely na branku ve 2. třetině: 11:4
Střely na branku celkem: 16:15
40:00'
39:30'
Michnov se snažil najít si prostor k zakončení, byl však atakován jedním z hostujících obránců a neměl kudy vystřelit.
39:11'
Milovzorov střílí mimo.
34:47'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Anatolij Golyšev – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Nick Bailen – 2 min., hrubost).
31:52'
A další šance domácích při vlastním oslabení. Torčeňuk poslal na volného Michnova, brankář Čeljabinsku si připisuje další zákrok.
31:19'
Hostům se zatím početní výhoda vůbec nedaří, během půl minuty se dokázali dva domácí hráči dostat do samostatného úniku.
30:39'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Anatolij Golyšev – 2 min., podražení).
30:24'
Michnov se snažil kotouč na několikrát doslova procpat za Děmčenkova záda, gólman kryje.
30:12'
Videll to zkusil po buly, jeho vyražená střela končí na hokejkách jekatěrinburgských hráčů.
29:45'
Icing domácích, vhazovat se bude před Kovářem.
27:59'
Michnov ještě zkusil vypálit z těsné blízkosti, ani tento pokus však nekončí v síti a Čeljabinsk se po delší době osvobozuje.
27:06'
Nápor Jekatěrinburgu stupňuje, hostující gólman měl teď plné ruce práce se střelou i následnou dorážkou od Golyševa.
26:38'
Děmčenko se teď jen ohlédl, střela však jeho branku minula.
26:16'
Domácí opět před Děmčenkem v další snaze na vyrovnání.
25:12'
Buly v útočném pásmu domácích, ti však brzy přicházejí o kotouč a hráči v bílém tak přesouvají hru na druhou stranu kluziště.
22:15'
Jegoršev od modré propálil vše, co mu stálo v cestě, těsně před brankou tečoval Paré a domácí se už radovali z vyrovnávací branky. Rozhodčí se však po přezkoumání videozáznamu rozhodl gól neuznat z důvodu hr vysokou holí. Stav utkání tedy zůstává stále 0:1.
22:01'
Popovovi přihrávka utekla do středního pásma.
21:17'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Paul Szczechura – 2 min., podražení).
20:42'
Česalin našel před brankou Alexeje Michnova, ten ale neměl v podstatě žádný prostor na zakončení.
20:01'
V první třetině jsme měli možnost vidět jedinou branku, o kterou se postaral sedmatřicetiletý hostující útočník Maxim Jakuceňa. Domácí mužstvo si rovněž dokázalo vytvořit několik dobrých příležitostí, žádnou z nich ale nedokázalo gólově zúročit.

Střely na branku po 1. třetině: 5:11
20:00'
19:55'
Domácí se ještě pokusili o poslední akci v této třetině, jejich počínání v útočném pásmu ukončuje siréna ohlašující konec prvního dějství.
19:32'
Na druhé straně v šanci Jurij Petrov, jeho pokus končí v lapačce Jakuba Kováře.
18:24'
Milovzorov vypálil z dobré pozice, trefil pouze výstroj gólmana.
16:35'
Torčeňuk zkusil překvapit hostujícího gólmana hned po buly, Děmčenko si s jeho ránou poradil a hosté vyyvážejí puk do bezpečí.
16:18'
Paré to zkusil z ostrého úhlu, Děmčenko vyráží.
14:54'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexej Kručinin – 2 min., vražení na hrazení).
14:01'
Kručinin se prokličkoval téměř před domácího gólmana, na střelu již neměl dostatek prostoru. Hosté ještě dokázali udržet pásmo, střelu Kravcova přikryl Kovář rukavicí.
12:58'
Čeljabinsk otevírá skóre, a to z poměrně nenápadné akce. MAXIM JAKUCEŇA dostal přihrávku od Višněvskijho, měl dobrý výhled a úplně volný prostor na střelu. Asistence: Ivan Višněvskij.
11:27'
Ani hosté svou první přesilovku nevyužili, Čeljabinsk už hraje v pěti.
10:11'
Kručinin se přecejen dostal ke střele, ta minula branku a domácí opět vyhazují.
09:45'
Čeljabinsku se zatím nedaří usadit se v pásmu, domácí dobře brání.
09:26'
Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Denis Kuljaš – 2 min., držení).
07:12'
Domácí zakládají další útočnou akci.
06:05'
Hosté vyhazují, vyloučený Bailen se vrací na led.
04:58'
Domácí se teď při přesilovce dostali do obrovské šance. Kotouč se ocitnul až za zády Děmčenka, nikdo jej však nedokázal dorazit do branky a obránci tak na poslední chvíli dokázali situaci zachránit.
04:03'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Nick Bailen – 2 min., držení).
02:42'
Domácí rozehrávají zpoza vlastní branky.
01:48'
Hráči Čeljabinsku se také pokusili zahrozit, jejich počínání v útočném pásmu však žádnou nebezpečnou akci nepřineslo.
00:35'
Děmčenko si hned v první minutě připisuje zákrok.
00:01'

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Sochatskij (C)) – Trjamkin (C), Alexej Vasilevskij, Ljamin, D. Bodrov, Jegoršev, Ščemerov (A), Mišarin, Kuljaš – Setdikov, Kučerjavenko, Milovzorov – A. Garejev, Torčeňuk, Michnov (A) – Česalin, Paré, Golyšev – King, V. Popov, Rasseikin.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Francouz) – Nikitin, I. Višněvskij, Bailen, Rjasenskij, Borodkin, A. Petrov, Isajev (A) – Jakuceňa, Polygalov, Kručinin – Gynge (A), Szczechura, Videll – Peňkovskij, Rybakov, Šarov – Kravcov, J. Petrov, Černikov.

Rozhodčí: Beljajev, Oskirko, Zacharov, Sysujev.
Česká stopa v zápase

Jakub Kovář (brankář, Jekatěrinburg)
Poslední vzájemné zápasy

Tyto dva celky na sebe v letošní sezoně narazily zatím 3x, ve dvou z těchto střetnutí zvítězil Čeljabinsk.

Čeljabinsk – Jekatěrinburg 5:2
Jekatěrinburg – Čeljabinsk 2:3pp
Čeljabinsk – Jekatěrinburg 1:2
Traktor Čeljabinsk

Čeljabinsk se v tabulce Východní konference nachází na 5. místě. Na dnešního soupeře z Jekatěrinburgu ztrácí 2 body, na 6. Magnitogorsk má náskok jen bod. Čeljabinsk se poslední dobou může pyšnit dobrou bilancí venkovních zápasů. Z předchozích 5 duelů na hřištích soupeřů přivezl Traktor 4 výhry, přičemž i v prohraném utkání v Magnitogorsku dokázal získat alespoň bod.

Avtomobilist Jekatěrinburg

Jekatěrinburg zaujímá v tabulce Východní konference 4. příčku s náskokem 2 body na svého dnešního soupeře a ztrátou rovněž 2 bodů na 3. Nižněkamsk. Z posledních 10 utkání Jekatěrinburgu na domácím hřišti je poměr výher a proher vyrovnaný, Avtomobilist však v prohraných duelech 3x bodoval.

Jekatěrinburg – Toljatti 3:4pp
Jekatěrinburg – Spartak Moskva 1:2sn
Jekatěrinburg – Chanty-Mansijsk 4:3
Jekatěrinburg – Chabarovsk 2:1
Astana – Jekatěrinburg 2:3sn
Hezké odpoledne všem hokejovým fanouškům. KHL se vrací zpět po olympijské pauze, na programu je duel mezi týmy Jekatěrinburg a Čeljabinsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.