KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jokerit : OMSK - 22. listopadu 2017   17:30

Jokerit
Jokerit
00:19' Regin (Andersén, N Jensen) • 01:38' Pihlström (Anttila) • 30:23' Palola (Wirtanen, Jormakka)
OMSK
Furch (2. Šilin) – Berezin, Čudinov, Minejev, Martynov, Meňšikov, J. Medveděv, Lisov, Nazarkin – Purcell, Pěrežogin, K. Semjonov – Fisenko, Kugryšev, I. Michejev – A. Petersson, Stas, Everberg – Manukjan, Kovaljov, Chochrjakov.

Česká stopa v zápase
Dominik Furch (OMS) 2 minuty, dva inkasované góly.
Domácí celek v první třetině rychle vstřelil dva góly, ve druhé třetině pak přidal třetí. Poslední perioda se dohrávala jen z povinnosti. Helsinky zcela oprávněně vyhrály 3:0.
59:43'
Fanoušci odpočítávají poslední sekundy hry.
59:18'
59:00'
Poslední minuta hry.
58:23'
Michail Fisenko dostal dlouhou přihrávku a probojoval se do útočného pásma.
57:50'
V poklidném tempu se zápas dohrává, ani jeden celek se nikam nežene, probíhají poslední dvě minuty hry a dohrává se už jen z povinnosti.
57:00'
Probíhají poslední tři minuty hry, kotouč je za brankou domácího celku, ten má nahráno, a tak se nikam bezhlavě nežene.
56:50'
Avangard se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
56:30'
Dlouhá přesilovka Helsinek stále běží. Nyní musel Oleg Šilin zasahovat po střele Marka Anttily.
55:52'
Obrázek hry je stále stejný. Domácí hokejisté jsou nastěhovaní v útočném pásmu a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře.
55:06'
Helsinky kombinují před brankou soupeře. Střela od modré čáry nebyla přesná.
54:33'
Prakticky zbytek zápasu už dohraje domácí celek v přesilové hře, hosté se tak pravděpodobně připravili o poslední možnost zdramatizovat duel.
54:18'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexandr Pěrežogin – 5 min., krosček + osobní trest do konce utkání, krosček). Trest odpyká Anton Kovaljov.
54:18'
Juho Rautanen byl tvrdě atakován Alexandrem Pěrežoginem.
54:00'
Šest minut hry nás dělí od konce zápasu, Omsk se nemůže probojovat do výraznější šance.
52:36'
Finský celek se propracoval do útočného pásma, ale finální přihrávka byla nepřesná.
51:45'
Z pohledu Omsku běží čas velmi rychle, domácí se nikam neženou a hrají rozvážně.
51:11'
Helsinky se dostaly do útočného pásma, Eeli Tolvanen obkroužil branku, ale kotouč nezasunul.
50:52'
Dlouhou dobu jsme výraznější šanci neviděli, hraje se zejména ve středním pásmu.
50:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, stav zápasu je výrazně lepší pro domácí.
49:41'
Dennis Everberg nedokázal v útočném pásmu vybojovat kotouč, a tak hrají domácí hráči.
48:50'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, domácí celek, který vede o tři góly, pokračuje v trpělivé hře.
47:41'
Oba týmy střídají, kotouč je za brankou Helsinek.
47:10'
Mnoho šancí k vidění není, na Omsku je vidět snaha s výsledkem něco udělat, zatím se ale hosté nemohou prosadit.
46:30'
Obrázek hry je stále stejný, Helsinky mají převahu a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře.
46:00'
45:40'
Jokerit příliš kombinuje, vymýšlí složité vzorce a zatím to nikam nevede.
45:15'
Helsinky mají k dispozici přesilovou hru, ale nemohou se dostat do výraznější střelecké pozice.
44:37'
Domácí celek kombinuje v útočném pásmu, John Norman dobře vypálil, jeho pokus kryje Oleg Šilin.
44:00'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Michail Fisenko – 2 min., hrubost).
43:56'
Eeli Tolvanen výborně tečoval kotouč před brankou, následně puk kryje gólman Omsku.
43:12'
Oleg Šilin drží kotouč po střele domácího Petera Regina. Buly v útočném pásmu Helsinek.
42:16'
Mika Niemi výborně vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale jeho přihrávka na spoluhráče byla o poznání horší.
41:31'
Avangard se pokouší s výsledkem něco udělat, ale musí se bránit tlaku soupeře. Gólman Omsku se štěstím dokázal kotouč vytěsnit mimo branku.
40:55'
Helsinky hrají aktivně, pokouší se navýšit své vedení. Vhazovat se znovu bude před brankou Omsku.
40:30'
V poklidném tempu začíná třetí třetina, Oleg Šilin kryje kotouč po střele od modré čáry.
40:01'
Ve druhé třetině vstřelil takticky výborně hrající domácí celek třetí branku, díky čemuž má před poslední třetinou dobrý náskok 3:0. Omsk si mnoho šancí zatím nevypracoval.
40:00'
39:31'
V poklidném tempu se třetina dohrává.
39:04'
Ryan Zapolski kryje další střelecký pokus Omsku. Maxim Berezin ani Maxim Čudinov neuspěli od modré čáry.
38:22'
Oleg Šilin měl nyní velké štěstí, před brankou kotouč tečoval jeden z domácích hráčů. Puk tak tak minul branku.
38:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:40'
Nyní už znovu finský celek kombinuje v útočném pásmu.
36:46'
Olli Palola měl před sebou odkrytou část branky, ale výborně rukavicí zasáhl Oleg Šilin.
36:44'
Helsinky hrají trpělivě, kotouč mají za svou brankou a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře.
36:10'
Oleg Šilin kryje kotouč po rychlé akci domácího Masi Marjamäkiho, a tak se bude vhazovat v útočném pásmu Helsinek.
35:50'
Ani jeden celek se nyní nemůže stabilněji propracovat do zajímavé střelecké pozice.
35:37'
Znovu je hra přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.
35:01'
Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny. Píská se zakázané uvolnění Jokeritu.
34:31'
Andrej Stas se dostal do útočného pásma, nechal kotouč za sebou pro najíždějícího spoluhráče, ale ten nepřesně vypálil.
33:40'
Jegor Martynov se dostal do brejku, s jeho střelou zápěstím z bezprostřední blízkosti si gólman poradil.
33:10'
Niclas Andersén čekal na přihrávku na modré čáře, ale kotouč se do těchto míst nedostal.
32:45'
Helsinky pokračují v aktivní hře, soupeř se tak musí bránit. Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.
31:24'
Ryan Zapolski raději kryje kotouč po střele Antona Kovaljova. Vhazovat se tak bude před domácí brankou.
30:23'
Jokerit právě vstřelil branku!
Domácí celek navyšuje své vedení. Pekka Jormakka začal akci, kterou zakončoval dobrou střelou Petteri Wirtanen. Jeho ránu vyrazil hostující brankář jen před sebe, a tak mohl snadno zakončovat OLLI PALOLA. Asistence: Petteri Wirtanen a Pekka Jormakka.
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Omsk stále prohrává o dva góly.
29:11'
Juho Rautanen vypálil od modré čáry, jeho pokus brankáři vypadl, a tak byla také možná dorážka. Ta postrádala přesnost.
28:51'
Vitalij Meňšikov spěchal za kotoučem, stihl jej, ale nedokázal se prosadit proti přesile domácích beků.
28:30'
Vhazovalo se ve středním pásmu, kotouč vybojoval domácí celek, který hraje takticky velmi dobře a dál drží dvoubrankové vedení.
27:16'
Jegor Martynov čekal na modré na přihrávku, kotouč se k němu dostal, ale střelecký pokus byl zablokovaný.
27:00'
Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nemůže propracovat do střelecké pozice.
25:24'
Eeli Tolvanen elegantně obkroužil branku, ale do střelecké pozice se neprobojovat.
24:56'
Helsinky vyhazují tak, aby nebyly pod tlakem, a tak mohou vystřídat.
24:30'
Omsk se dostává do zakončení, jeho pokus kryje brankář Jokeritu.
24:14'
Teddy Purcell vypálil z dobré pozice, jeho pokus kryje domácí brankář, který na zakončení viděl.
23:25'
Maxim Berezin bojoval v útočném pásmu o kotouč, následně se dostali domácí pod tlak, a tak museli vychodit přes všechny čáry.
22:31'
Vhazovat se bude v domácím útočném pásmu, Helsinky hrají aktivně a hostující Oleg Šilin musí být pozorný.
21:34'
Antti Pihlström se pokoušel probojovat do předbrankového prostoru, což se mu sice povedlo, ale přihrávka, která na něj mířila nebyla přesná.
20:47'
John Norman byl na modré čáře připravený při přihrávku, ale kotouč se k němu nedostal.
20:26'
V poklidném tempu se rozehrává druhá třetina, více ze hry mají znovu domácí.
20:01'
Po první třetině vede domácí celek o dva góly. Helsinky vstoupili do zápasu velmi aktivně a to zatím rozhoduje o dění na hrací ploše.
20:00'
19:16'
O puk se bojuje za domácí brankou, v poklidném tempu se dohrává úvodní čas hry.
19:00'
Probíhá poslední hra v první třetině.
18:16'
Ilja Michejev a Jegor Martynov kombinovali na modré čáře. Druhý jmenovaný vypálil a brankář Helsinek byl pozorný.
17:53'
Hra je nyní hodně kouskovaná, přerušuje se poměrně často. Zápasu chybí plynulost.
17:26'
Dmitrij Kugryšev dostal hru do útočného pásma, následně si na modré klepal o přihrávku Jevgenij Medveděv.
17:00'
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, Omsk se nemůže dostat do pásma, domácí výborně brání.
16:27'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tomi Mäki – 2 min., podražení).
15:42'
Domácí celek rozehrává akci od své branky, po střele Masi Marjamäkiho kryje kotouč hostující gólman. Oleg Šilin byl pozorný.
15:01'
Dostáváme se do finální fáze první třetiny, mnoho šancí k vidění není.
14:22'
Oleg Šilin kryje kotouč, komerční přestávka.
13:14'
Helsinky se pokouší hrát aktivně, Mika Niemi byl před brankou, ale nedokázal zpracovat těžkou přihrávku od spoluhráče.
12:26'
Tomi Mäki hledal spoluhráče na modré čáře, ke střel se finský celek nepropracoval.
12:00'
Osm minut hry zbývá z první třetiny, mnoho šancí k vidění není. Domácí celek se rychle dostal do dvoubrankového vedení, což výrazně ovlivnilo hru.
11:49'
Zakázané uvolnění vrací hru před branku hostujícího celku.
11:23'
Sledujeme klidnou pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Hosté sice měli kotouč v útočném pásmu, ale do zakončení se nedostali.
10:48'
10:13'
Teddy Purcell čekal na modré čáře na přihrávku, ale kotouč se k němu nedostal.
09:53'
Polovina přesilovky je pryč, Omsk se zatím nemůže propracovat do výraznější střelecké pozice.
09:04'
Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu. To znamená, že rána nebyla tečovaná.
08:48'
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Peter Regin – 2 min., vysoká hůl).
08:36'
André Petersson se dostal ke střele z první, ale branku trefit nedokázal.
07:55'
Eeli Tolvanen na druhé straně minul branku. Následně se Omsk dostal do ofsajdu, jmenovitě Ilja Michejev.
07:42'
Dmitrij Kugryšev se pokoušel probojovat do zakončení, ale přes dva soupeře neprošel.
07:13'
Domácí celek pokračuje v aktivní hře a Omsk se zatím nemůže dostat do tempa.
06:15'
Jevgenij Medveděv se pokoušel vybojovat kotouč za svou brankou, ale nedařilo se mu to. Následně se píská zakázané uvolnění. Buly před brankou hostů.
05:50'
Omsk se zatím do střelecké pozice, ze které by mohl zakončovat nedostal.
05:30'
Nicklas Jensen to zkoušel od modré čáry, soupeře ale nepřekonal.
04:55'
Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu. Vstup do zápasu vyšel Jokeritu na výbornou.
04:19'
Mnoho šancí k vidění není, aktivnější je výrazně domácí celek, ten se ale nemůže dostat do vyložené střelecké pozice.
03:00'
Helsinky hrají velmi dobře, jsou nastěhované v útočném pásmu a pokouší se navýšit své vedení.
02:12'
Petteri Wirtanen natřikrát dostat kotouč za brankovou čáru, ale gól se po poradě s videorozhodčím neuznává pro úmyslné kopnutí.
01:38'
Střídání v týmu Avangard Omsk: ze hřiště odchází Dominik Furch, přichází Oleg Šilin.
01:38'
Po rychlé akci navyšují vedení, bekhendovou stranou hole poslal kotouč pod horní tyč ANTTI PIHLSTRÖM. Asistence: Marko Anttila.
01:25'
Zakázané uvolnění vrací hru před branku Helsinek.
01:00'
Domácí zahráli situaci špatně, píská se postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:19'
Bleskově se domácí celek dostává do vedení. Ránu od modré čáry, kterou vyslal PETER REGIN si bruslí do vlastní branky tečoval jeden z hráčů Omsku. Asistence: Niclas Andersén, Nicklas Jensen.
00:01'

Jokerit Helsinky: Zapolski (Rämö) – Andersén, Lepistö, Kivistö, Gilroy, O. Lauridsen, Rissanen, Rautanen – H. Ikonen, N Jensen, Regin – Marjamäki, Tolvanen, Norman – Wirtanen, Jormakka, Palola – Anttila, Mäki, Niemi – Pihlström.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Berezin, Čudinov, Minejev, Martynov, Meňšikov, J. Medveděv, Lisov, Nazarkin – Purcell, Pěrežogin, K. Semjonov – Fisenko, Kugryšev, I. Michejev – A. Petersson, Stas, Everberg – Manukjan, Kovaljov, Chochrjakov.

Rozhodčí: Tsyplakov, Kuljov – Zacharenkov, Černyšjov.
Jokerit Helsinky odehrál 29 zápasů (19-2-3-5), vybojoval 64 bodů a v tabulce Západní konference je na třetím místě. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Omskem 3:1, Jugrou 3:0 a Nižněkamskem 6:3, Nestačil na Novosibirsk 1:2 a Soči 2:3.
Avangard Omsk odehrál 33 zápasů (15-6-3-9, 60 bodů) a v tabulce Východní konference je na druhém místě. Z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Poradil si s Bratislavou 5:1, na nájezdy s Astanou 2:1, Novosibirskem 1:0 a v nájezdech s Kazaní 4:3. Nestačil na Helsinky 1:3.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Jokerit Helsinky a Avangard Omsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.