KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jugra : Spartak Moskva - 26. srpna 2017   13:30

Jugra
Jugra
37:44' Šulakov (Kupcov, D. Makarov) • 46:56' Pestuško (Valentěnko, D. Makarov)
2:6
(0:2, 1:1, 1:3)
Spartak Moskva
00:25' V. Komarov   • 19:17' Mirnov  (Bobrov) • 21:26' Chochlačov   • 47:32' V. Komarov  (Radil, Maxwell) • 48:47' Chochlačov  (Leščenko, Stoa) • 57:01' Radil  (Maxwell, V. Lajunen)
Jugra
Fokin (Proskurjakov) – Šulakov, Lekomcev, Valentěnko, Štajnoch, Ugolnikov, Al. Makarov – Pestuško, D. Makarov, Skačkov – Savinainen, Kurjanov, Koroljov – Akmaldinov, K. Majorov, Ankudinov – Gorbunov, Panov, Šen – Kupcov.
Azukovskij, Ovčinikov – Viljugin, Nikolajev
Arena Jugra
Svensson (Bespalov) – Kalinin, Judin, Pepeljajev, V. Lajunen, Provolněv, Bondarev – Maxwell, V. Komarov, Radil – Chochlačov, Leščenko, Stoa – Bobrov, Mirnov, Komaristyj – N. Li, A. Kuzněcov, Nikoncev – Orlov.

Československá stopa v zápase
Lukáš Radil 1+1, 4 střely na branku, čas na ledě 16:52.
Od první do poslední minuty byl tým Spartak Moskva aktivnější. Hosté hráli zodpovědně před vlastní brankou, navíc dokázali příležitosti, které si vypracovali, proměnit. Domácí obrana dnes svému brankáři příliš nepomohla, inkasovala šest branek. Některé z nich po hrubých chybách defenzivních hráčů.
59:40'
Ani jeden celek se už nikam nežene. Šancí k vidění už nejsou.
59:22'
Vjačeslav Leščenko zkoušel založit útočnou akci, ale nedokázal spoluhráči přesněji přihrát.
59:00'
Hlasatel oznámil poslední minutu hry.
58:36'
V poklidném tempu se zápas dohrává, sledujeme aktivní hostujícího celku, který si jde pro výhru v tomto zápase. Naopak domácí obrana dobrý výkon nepředvedla.
57:01'
Spartak právě vstřelil branku!
Hostující celek v samotném závěru třetí třetiny upravuje své vedení. Ben Maxwell vypálil a jeho ránu před brankou zkušeně a zejména přesně tečoval LUKÁŠ RADIL. Asistence: Ben Maxwell a Ville Lajunen.
56:41'
Nikita Bespalov zasahuje proti střeleckému pokusu domácího útočníka. Anton Kurjanov dobře vypálil, jeho rána se ale neujala.
55:40'
Mnoho zajímavých střeleckých pokusů k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nikam nežene.
53:49'
Alexandr Ugolnikov hraje před svou brankou, zakládá postupný přechod od útočného pásma. Hostující defenziva působí velmi jistým dojmem.
53:06'
Hokejisté ve tmavých dresech, tedy domácí, se ubránili akcím soupeře, a tak sami mohl založit útočnou akci, Anton Koroljov ale neuspěl proti soupeřům.
52:25'
Anatolij Nikoncev hraje v útočném pásmu, přebruslil obránce, ale do střelecké pozice se nedostal.
52:19'
Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, domácí Jugra ztrácí na soupeře tři branky a má velké problémy s ofenzivní hrou.
51:46'
Ryan Stoa vyváží puk z obranné třetiny, následně byl ale tvrdě atakován soupeřem. Oba hokejisté budou ve hře pokračovat.
51:15'
Spartak Moskva drží hru v bezpečné vzdálenosti od své branky, hosté hrají takticky velmi dobře.
50:51'
Sergej Kupcov vedl protiakci Jugry, ale byl o kotouč připraven ve středním pásmu. Sledujeme nyní klidnější pasáž hry.
50:22'
Hosté kombinovali v útočném pásmu, Ben Maxwell vypálil, jeho pokus na poslední chvíli zablokoval obránce.
49:40'
Jugra se pokouší s výsledkem něco udělat, ale nemůže se probojovat do výraznější střelecké pozice. Obrana Moskvy hraje zodpovědně.
48:47'
Hostující celek hraje aktivní, výsledkem toho je další vstřelená branka. Domácí obrana nechala příliš mnoho prostoru ALEXANDRU CHOCHLAČOVI, který dokázal přihrávku od Leščenka zpracovat a přesně vypálit. Asistence: Vjačeslav Leščenko a Ryan Stoa.
47:32'
Bleskově ale odpovídá hostující celek. Lukáš Radil výborně přihrál na zcela volného VIKTORA KOMAROVA, který se zakončením do horní části branky neměl problém. Výborně to udělal Radil, který sám mohl zakončovat, ale ještě vylepšil pozici pro spoluhráče. Asistence: Lukáš Radil, Ben Maxwell.
47:22'
Nikita Bespalov kryje střelecký pokus domácího celku, následovat bude komerční přestávka.
46:56'
Jugra právě vstřelila branku!
Domácí hokejisté využívají přesilovou hru a snižují na rozdíl jediné branky. Po krásné kombinaci se přesnou střelou bez přípravy prosazuje MAXIM PESTUŠKO. Asistence: Pavel Valentěnko a Dmitrij Makarov.
46:32'
46:20'
Sledujeme krátkou hru čtyři na čtyři, a pak uvidíme početní výhodu Jugry.
46:03'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexej Pepeljajev – 2 min., hákování).
45:25'
Další práce pro domácího brankáře, Viktor Bobrov vypálil, jeho pokus ze střední vzdálenosti kryje Ilja Proskurjakov.
44:45'
Moskva má k dispozici další přesilovou hru, kterou zahájila velmi dobře. Spartak se probojoval ke střele, která jen o malý kousek minula branku.
44:32'
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Maxim Pestuško – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
43:32'
Lukáš Radil se probojoval do útočného pásma, poradil se s obránci a dostal se až za branku. Posílal kotouč spoluhráči v lepší střelecké pozici, ale pas byl zablokovaný.
42:53'
Nikita Bespalov kryje střelecký pokus domácího hráče. Obránce Pavel Valentěnko vypálil z kruhu přesně do středu brány, kde byl pozorný gólman.
42:21'
Mnoho šancí z kraje třetiny k vidění není, hraje se spíše ve středním pásmu. Moskva vede stále o dva góly, a tak hraje v klidu.
41:49'
Ilja Proskurjakov kryje střelecký pokus od modré čáry. Zkoušel to Dmitrij Kalinin.
41:16'
Jugra se nyní dostala před branku soupeře, ale obránce Dmitrij Kalinin vyhrál souboj o puk, a tak mohl celkem snadno přenést hru.
40:50'
Sledujeme poklidný úvod třetí třetiny, více ze hry má hostující celek, který se sice probojoval do útočného pásma, ale se zakončením má velké problémy.
40:01'
Dvě branky jsme viděli ve druhé třetině. Nejprve hostující celek navýšit své vedení na tři góly. Ve 38. minutě využil dobré práce spoluhráče Vitalij Šulakov, který celkem snadno propálil hostujícího gólmana.
40:00'
39:46'
Zakázané uvolnění se nepíská, obránce Moskvy musí hrát.
39:23'
Mnoho času už z prostřední třetiny nezbývá, domácí hrají za vlastní brankou..
38:54'
Alexandr Ugolnikov byl zcela volný před brankou, klepal si o přihrávku, ale jeho spoluhráč nedokázal přes ležícího Kalinina dostat kotouč.
38:26'
Vhazuje se ve středním pásmu, druhá třetina se v poklidném tempu dohrává, ani jeden celek se nyní nikam nežene.
38:12'
Hosté se dostali do útočného pásma, po rychlé akci zakončoval Ben Maxwell, jeho střelecký pokus postrádal potřebnou přesnost, gólman domácích se stihl přesunout.
37:44'
Domácí hokejisté v závěru druhé třetiny dávají gól, a tak snižují náskok soupeře. Sergej Kupcov dobře vystřelil a clonil před brankou, díky čemuž měl VITALIJ ŠULAKOV dostatek prostoru pro pohodlné zakončení. Asistence: Sergej Kupcov a Dmitrij Makarov.
37:00'
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině. Jevgenij Skačkov čekal před brankou, dostal kotouč a bleskově zakončoval. Přesunout se ale stihl gólman, který jeho pokus kryje.
36:33'
Hokejisté domácího týmu se nyní stabilněji usadili před brankou soupeře, ale mají velké problémy se střelbou.
35:43'
Ozývají se domácí fanoušci, kteří podporují své oblíbenci i přes nepříznivý výsledek.
35:08'
Pavel Šen to vzal na sebe, po pěkné individuální akci se dostal až do zakončení, ale Dmitrij Kalinin výborně zablokoval jeho pokus.
34:47'
Takticky hrají hostující hokejisté velmi dobře, soupeři nedávají mnoho prostoru pro kombinační hru.
34:23'
Ville Lajunen se prokličkoval až do střelecké pozice. Jeho nepříliš povedený pokus snadno zastavil brankář Jugry.
34:00'
Spartak přečkal dvouminutové oslabení, což je důležité pro vývoj zápasu.
33:46'
33:17'
Výborně hraje Jugra přesilovou hru, kotouč má v útočném pásmu, hosté jsou pod velkém tlakem. Konstantin Panov se prokličkoval až před branku, ale minul branku.
32:34'
Vitalij Šulakov zakončoval rychlou přesilovkovou kombinaci pohlednou střelou do protipohybu brankáře. Puk se ale dostal mimo branku, byl jemně tečovaný obráncem.
31:46'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Vladislav Provolněv – 2 min., podražení).
31:46'
Nyní to domácí sehráli velmi dobře, do zajímavé střelecké pozice se dostal Anton Koroljov, který ovšem trefil jen prostor, kde byl Nikita Bespalov.
30:47'
Vladislav Provolněv nedokázal udržet puk v útočném pásmu, a tak mohou hrát domácí hokejisté. Ale ani ti se nemohou dostat do střelecké příležitosti.
30:29'
Ilja Proskurjakov kryje střelecký pokus Orlova. Hostující hráč počkal se střelou, ale ani tak nebyl jeho projektil úspěšný.
30:20'
Vladislav Provolněv byl hodně hluboko v útočném pásmu a napadal domácí rozehrávku.
29:52'
Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Za skandovaného potlesku vedou domácí další akci. Zakončení se ale tribuny nedočkaly.
29:27'
Martin Štajnoch se dostal do problémů za vlastní brankou, ale se štěstím dokázal kotouč odehrát do bezpečí.
29:17'
Jugra hraje nyní aktivně, zlepšila hru, snadněji se dostává do zakončení, Andrej Ankudinov byl ovšem příliš rychlý, píská se ofsajd.
28:50'
Konstantin Majorov výborně přebruslil soupeře, dostal se za branku. Obkroužil klec a pokusil se kotouč zasunout za bližší tyč. Jeho akci ale zastavuje postavení spoluhráče v brankovišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
27:50'
Konstantin Panov vyhrál osobní souboj ve středním pásmu, a tak vytvořil akci, ve které pokračoval jeho kolega. Ten ovšem špatně přihrál, a tak Jugra o puk přišla.
26:52'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme podprůměrný hokej. Optickou převahu má Spartak, který vede o tři branky. Domácí se marně pokouší přehrát hostující obranu.
26:02'
Hra je není přerušena, komerční přestávka bude následovat.
25:24'
Dva na dva nyní postupovali hosté, Igor Mirnov zkazil přihrávku, a tak se směr hry otáčel. Následně se ale Veli-Matti Savinainen dostal do postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
25:03'
Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje. DOmácí celek se vypracoval další šanci. Nikita Bespalov zasahovat nemusel, neboť Alexandr Ugolnikov pálil nad.
24:38'
Viktor Komarov vedl bleskovou akci hostujícího celku, jeho střelecký pokus našel domácí brankář v rukavici, a tak se bude vhazovat před brankou Jugry.
23:44'
Fanoušci ženou Jugru ke vstřelení gólu, ale Konstantin Majorov v předbrankovém prostoru nedokázal trefit poskakující kotouč.
23:20'
Maxim Pestuško vedl další domácí akci, následně se jeho kolegové do útočného pásma dostali, ovšem vystřelit se jim nepodařilo.
22:49'
Přesilovku hrají domácí, kteří se mohou pokusit o snížení stavu zápasu. Zatím se ale Jugra nemůže stabilněji probojovat do útočného pásma. Moskva velmi dobře brání.
22:12'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Dmitrij Judin – 2 min., držení protihráče).
21:26'
Hostující celek také aktivně vstoupil do druhé části. ALEXANDR CHOCHLAČOV se dostal do útočného pásma, napřáhl se a jeho tvrdá rána končí pod horní tyčkou. Krásná rána navyšuje náskok Moskvy.
20:29'
Ben Maxwell se marně natahoval po kotouči, který na něho vyslal spoluhráč. Vhazovat se bude ve středním pásmu, situaci předcházelo postavení mimo hru.
20:15'
Zápas, ve kterém vedou hosté a dvě branky, pokračuje druhou třetinou.
20:01'
V úvodu a závěru první třetiny se dokázal hostující celek střelecky prosadit, a tak vede Spartak Moskva na ledě Jugry 2:0. Nejprve pálil přesně Viktor Komarov, a pak Igor Mirnov.
20:00'
19:17'
V závěru první třetiny navyšuje hostující celek své vedení. Po pěkné rychlé kombinaci v předbrankovém prostoru se kotouč odrazil k volnému IGORU MIRNOVI, který z hranice brankoviště celkem snadno doklepl puk za brankovou čáru. Asistence: Viktor Bobrov.
19:00'
Byla ohlášena poslední minuta hry v první třetině.
18:30'
Jevgenij Skačkov má puk za svou brankou, čeká na dostřídání spoluhráčů, následně rozehrává postupnou akci.
17:39'
17:29'
Ilja Proskurjakov si nyní velmi dobře pohlídal situaci před vlastní brankou. Igor Mirnov byl hodně aktivní na brankovišti, ale nedokázal kotouč dostat za pozorného domácího brankáře.
17:00'
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, z přesilovky už mnoho času nezbývá, Spartak se nemůže výrazněji prosadit před bránou.
16:14'
Přesilovka pokračuje, na ledě je formace s Alexejem Pepeljajevem na modré čáře. Puk se k němu dostal, ale minul branku ránou od modré.
15:50'
Ilja Proskurjakov kryje střelecký pokud od modré čáry, zkoušel to Ville Lajunen.
15:39'
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Maxim Pestuško – 2 min., podražení).
13:57'
Chanty-Mansijsk má kotouč za vlastní brankou, střídá a následně zakládá postupný útok.
13:23'
Vjačeslav Leščenko si vybruslil před branku a pokoušel se jednou rukou přihrávat mezi kruhy, kde byl jeho kolega. Přihrávka ale postrádala přesnost.
12:40'
Viktor Komarov vypálil od modré čáry, jeho pokus před brankou možná ještě někdo tečoval, ale i tak dokázal domácí brankář zasáhnout.
12:10'
Jugra drží hru co nejdál od vlastní branky, ale domácí celek se nemůže probojovat do dobré střelecké pozice. Hostující defenziva velmi dobře čte hru.
11:52'
Začíná přibývat osobních soubojů, které jsou na hraně pravidel. Sudí se rozhodně nenudí.
11:19'
Jugra se dostala před branku soupeře, kotouč se od hole jednoho z beků odrazil mimo hrací plochu.
10:57'
Anton Kurjanov vybojoval puk za sovu brankou, následně se rychle pokoušel vytvořit útočnou akci, ale jeho přihrávka nebyla nejpřesnější.
10:30'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině. Mnoho vyložených šancí k vidění není. Více ze hry má hostující celek, který se z kraje třetiny prosadil.
09:02'
08:49'
Pavel Valentěnko posílá kotouč přes všechny čáry, hosté tak musí další akci zakládat od své vlastní branky.
08:30'
Moskva se usadila v útočném pásmu a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře. Bránící se kvarteto hráčů hraje zodpovědně.
07:41'
Ani jeden z hostujících hráčů nedokázal vybojovat odražený puk před brankou, a tak se domácí celek osvobozuje.
07:22'
Přesilovou hru hraje hostující celek, který se tak může pokusit navýšit své vedení.
07:02'
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Ivan Lekomcev – 2 min., podražení).
06:52'
Zápas po komerční přestávce pokračuje, domácí Andrej Ankudinov inkasoval tvrdý úder kotoučem, když padl do střely soupeře.
06:24'
Maxim Pestuško vedl další přímočarou akci, ale mezi kruhy zkoušel ještě přihrát na spoluhráče, pas to byl ale nepřesný.
05:57'
Dmitrij Makarov vypálil od modré čáry, jeho pokus ale jeden z obránců Spartaku obětavě zablokoval. Brankář zasahovat nemusel.
05:23'
Maxim Pestuško se dostal do útočného pásma, rychle vypálil, jeho pokus snadno vyrazil gólman Moskvy před sebe a o zbytek se postarali obránci.
04:56'
Ville Lajunen rychle rozehrál akci z obranné třetiny. Do zakončení se dostal Lukáš Radil, jehož střelecký pokus nebyl vůbec špatný, ale domácí brankář si dokázal poradit.
04:31'
Mnoho šancí k viděn není, sledujeme klidný hokej. Následně se domácí celek pokusil o rychlé přenesení hry, ale pas na najetého hráče nebyl přesný. Píská se icing.
03:17'
Spartak se snadno dostal do útočného pásma, kde se pokouší vypracovat si střeleckou pozici. Vladislav Provolněv vypálil bez přípravy, domácí obránce jeho ránu zablokoval.
02:56'
Ilja Proskurjakov kryje střelecký pokus Lukáše Radila. Vhazovat se tak bude před domácí brankou.
02:30'
Fanoušci ženou domácí hokejisty za vyrovnáním. Hráči ve tmavých dresech se ale nemohou stabilněji usadit před brankou soupeře.
01:59'
Jugra měla k dispozici vhazování v útočné třetině, ale nikdo z domácích se ke kotouči nedostal, a tak nemohl zakončit.
01:16'
Domácí hokejisté jsou zaskočení rychle inkasovanou brankou, jen těžko se dostávají do útočného pásma.
00:25'
První střela na branku končí gólem. Hostující VIKTOR KOMAROV mohl přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení. Kotouč poslal mezi ruku a tělo domácího brankáře, což se ukázalo jako dobré řešení.
00:01'
Jugra Chanty-Mansijsk také odehrála dva zápasy. Oba duely odehrála na domácí půdě. Prvním soupeřem byl Čerepovec. Ten se dostal hned po sedmnácti sekundách do vedení. Z kraje druhé třetiny vyrovnat Koroljov, který následně rozhodl o výhře domácích v prodloužení, když vstřelil druhý gól v zápase. Druhým soupeřem byl Nižnij Novgorod. Ten se také dostal do dvoubrankového vedení. Koroljov pak snížil, ale v samotném závěru domácí inkasovali další branku. Jediným střelcem Jugry je s třemi brankami na kontě Koroljov.
Spartak Moskva zatím odehrál dva zápasy v dlouhodobé části KHL. Oba duely hrál na ledě soupeře. Nejprve se představil v Novosibirsku. Moskevský Leščenko snižoval na 1:2, ale ve třetí třetině Novosibirsk vstřelil třetí branku a vyhrál 3:1. V zatím posledním zápase Spartak cestoval do Astany. Na ledě Barysu nedokázal vstřelit ani jediný gól, a tak prohrál 0:2.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Jugra Chanty-Mansijsk a Spartak Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.