KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kazaň : CSKA Moskva - 23. ledna 2018   17:30

Kazaň
Kazaň
08:39' Lander (Sekáč, Burmistrov) • 16:52' Tkačov (Azevedo, Markov) • 23:21' Burmistrov (Glinkin) • 35:28' Sekáč (Lander) • 41:14' Markov  • 45:07' Galijev (Markov, Tkačov)
6:4
(2:2, 2:2, 2:0)
CSKA Moskva
CSKA Moskva
11:27' Šumakov  (Šalunov, Kaprizov) • 13:26' Šalunov  (Kaprizov) • 28:15' Scott  (M. Robinson, Blažijevskij) • 31:39' Šalunov  (Naumenkov, Marčenko)
Kazaň
Antonin Jerabek, Maxim Sidorenko – Ivan Sazonov, Alexander Sysuyev
TatNeft Arena
CSKA Moskva
I. Sorokin (46. L. Johansson) – M. Robinson, Blažijevskij, Naumenkov, Marčenko, Ar. Sergejev, Pašnin, Ožiganov (A) – K. Petrov, Ljubimov, Ničuškin – Kaprizov, Šalunov, Šumakov – V. Žarkov, Scott (A), Platt – Okulov, Kuzmenko, Světlakov – Popugajev.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Statistiky:

Střely na branku: 31:33
Zblokované střely: 9:4
Vyloučení: 10:6
Bodyčeky: 20:12
Vyhrané buly:37:31
Je konec. Tento velmi atraktivní duel má svého vítěze už v základní hrací době, i když tomu po dvou třetinách nevypadalo. Nakonec rozhodl hlavně neuznaná branka hostů ve 44. minutě, které je rozhodila a dvě minuty na to dostali šestý gól.
V 9. minutě se po přihrávce Sekáče prosadil Lander. Ovšem ve 12. minutě využil přesilovou hru Šumakov. O dvě minuty později šli hosté dokonce do vedení po brance Šalunova. Ale v 17. minutě hrála Kazaň přesilovou hru 5 na 3, kterou využil Tkačov a vyrovnal stav.
Ve 24. minutě Burmistrov přesně vystřelil do šibenice. Ve 29. minutě, ale Scott vstřelil branku v přesilové hře a srovnal stav utkání. Ve 32. minutě šla CSKA opět do vedení, když se ve hře 4 na 4 prosadil Šalunov. Nakonec ale v 36. minutě bylo opět srovnáno, když se prosadil český hráč Jiří Sekáč.
Ve 42. minutě strhl vedení na domácí stranu Markov a od této chvíle už jí Kazaň nepustila. Ve 44. minutě sice hosté dali gól, ale ten nakonec neplatil, kvůli vysoké holi hostujícího útočníka. Ve 46. minutě poslal Kazaň do dvoubrankového vedení Galijev. Ke konci utkání už byli hosté z tempa a domácí si ho pohlídali.
59:39'
Hosté se dostali s pukem do středního pásma.
59:27'
58:54'
Domácí získali puk, ale do prázdné brány ho nenasměřovali.
58:36'
Opět to hosté zkouší bez brankáře!
58:22'
Tohle už pro hosty vypadá hodně bídně.
57:53'
Kazaň tak hraje přesilovou hru a drží puk v pásmu CSKA.
57:27'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Sergej Šumakov – 2 min., vražení na hrazení).
57:27'
Nyní se ležící na ledě ocitl domácí hráč Nikita Ljamkin a hostující útočník bude vyloučen.
57:14'
Čas se hostům velmi rychle krátí a Kazaň poslední minuty brání skvěle.
56:50'
Ovšem ten odjel na střídačku pouze v přesilovce, která už nyní skončila.
56:31'
56:24'
Hosté to zkouší bez brankáře!
56:24'
Kirill Kaprizov to zkusil po pravé straně a dostal se přes obránce, ale v zakončení mu chybělo trošku štěstíčka, jelikož mu puk sjel z hole.
55:56'
Nebezpečná střela hostů skončila jen na vyrážečce Garipova a domácí vystřídali.
55:24'
Domácí doslova bojují o život v oslabení, ale zatím se jim to daří.
55:02'
Zatím hosté drží puk v pásmu Kazaně a následně vystřelili, ale Garipov si nadvakrát s pokusem Šalunova poradil.
54:40'
Uvidíme co nám přinese tato přesilová hra CSKA.
54:31'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Stanislav Galijev – 2 min., podražení).
54:04'
Nyní ale vyhodili puk na zakázané uvolnění hosté.
53:43'
Další zakázané uvolnění domácích a hrát se tak opět bude v pásmu Kazaně.
53:34'
Domácí přežili i tuto přesilovku a následně už v pěti hráčích vyhodili puk na zakázané uvolnění.
53:25'
53:06'
Emil Garipov předvedl skvělý zákrok proti střele hostujícího hráče!
52:53'
Hosté drží puk ve třetině Kazaně.
51:45'
CSKA může snížit stav z přesilové hry 5 na 4, ovšem domácím se podařilo vyhodit puk až k bráně Johanssona.
51:25'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikita Ljamkin – 2 min., nedovolené bránění).
51:06'
Andrej Světlakov si krásně navedl puk středem hrací plochy, ale následně vypálil jen za bránu Garipova.
50:02'
Hosté vybojovali kotouč ve středním pásmu, ale následně se provinili ofsajdem.
49:07'
Nyní se domácí provinili dalším zakázaným uvolněním.
47:29'
Domácí se nyní více soustředí na obranu, jelikož už nechtějí aby se stav opět srovnal a drží puk ve své třetině.
46:30'
Nyní se ale bojuje za bránou Garipova. Poté domácí hráči vyhodili puk jen na zakázané uvolnění a hra se tak opět vrátí před domácí bránu.
45:54'
Domácí Kazaň je tak první tým v zápase, který se ujal dvoubrankového vedení.
45:07'
Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Ilja Sorokin, přichází Lars Johansson.
45:07'
Kazaň vstřelila branku!
Tak tohle je hodně studená sprcha pro hosty! Po neuznané brance nyní vstřelil STANISLAV GALIJEV velice šťastný gól, když nastřelil hostujícího obránce, od kterého se puk dostal přes rameno Sorokina a ten už ho nedokázal zastavit před brankovou čárou. Asistence: Andrej Markov, Vladimir Tkačov.
44:46'
Hosté drží puk ve třetině Kazaně, ale nemohou se dostat do žádné vážnější situace.
44:38'
Gól tak není uznán a stav je 5:4 pro Kazaň.
Rozhodčí zkoumá předešlou situaci před gólem, kdy se hostujícímu hráči objevila obrovská příležitost, ale ve vzduchu změnil směr puku ven z brány. Nakonec se ale hostující hráč dopustil vysoké hole a branka není uznána.
Ovšem pozor! Rozhodčí ještě zkoumá nějakou situaci na videu. Budeme si tak muset počkat, jestli bude branka uznána či nikoliv.
43:43'
CSKA si poté vytvořila velký tlak, ve kterém dostal přihrávku na střed Kaprizov a střelou do pravého horního růžku nad rameno Garipova srovnal stav utkání na 5:5. Ovšem hlavní rozhodčí gól odvolal, jelikož se předtím dopustil hostující hráč vysoké hole.
43:13'
Není to gól! V obrovské šanci se ocitl hostující hráč, ale nedokázal dorazit puk do odkryté brány!
42:50'
Domácím se ale podařilo vyhodit ze svého pásma a hosté si musí jet pro puk až do vlastní třetiny.
42:38'
Tohle je ovšem opět problém pro domácí Kazaň, jelikož se Lander dopustil faulu a CSKA bude hrát víc než minutu přesilovou hru 5 na 3.
42:38'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Anton Lander – 2 min., držení).
42:17'
Nyní má CSKA přesilovou hru, ve které opět může srovnat stav utkání.
41:43'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Albert Jarullin – 2 min., hákování).
41:14'
A je tady další obrat! Nyní se opět váha přelívá na stranu domácího týmu! ANDREJ MARKOV vypálil tvrdou střelu, kterou Sorokin neviděl nejlépe, jelikož mu skvěle stínil domácí hráč, který poté vyskočil a puk skončil v síti.
41:06'
Nyní Kazaň hraje přesilovou hru 5 na 4.
40:41'
Domácí hned od začátku třetí třetiny začali velmi aktivně, ale na zakončení Azeveda byl Sorokin připraven a chytil puk do lapačky.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:29.
Druhá třetina je u konce a hra rozhodně nepolevila, jelikož i ve druhé dvacetiminutovce padly čtyři branky a stav je i nyní remízový 4:4. Ve 24. minutě Burmistrov přesně vystřelil do šibenice. Ve 29. minutě, ale Scott vstřelil branku v přesilové hře a srovnal stav utkání. Ve 32. minutě šla CSKA opět do vedení, když se ve hře 4 na 4 prosadil Šalunov. Nakonec ale v 36. minutě bylo opět srovnáno, když se prosadil český hráč Jiří Sekáč. Začátek třetí třetiny budou mít domácí rozhodně pohodlnější než CSKA Moskva, jelikož začnou přesilovou hrou 5 na 3.
40:00'
39:59'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Valerij Ničuškin – 2 min., nedovolené bránění).
39:29'
Domácí drží puk v pásmu CSKA a následně vystřelil Anton Lander, když měl Sorokin naprosto zakrytý výhled, ovšem hostující brankář dokázal chytit kotouč do své moci.
38:52'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Kirill Kaprizov – 2 min., držení).
38:42'
Nyní Garipov trochu se štěstím vyrazil střelu od modré, kterou vůbec neviděl.
38:33'
Nyní se domácí provinili zakázaným uvolněním a hra se přesune před bránu Garipova.
38:16'
Nához hostů z vlastního pásma raději chytil Emil Garipov do lapačky.
37:36'
Emil Garipov podržel svůj tým skvělý zákrokem, když se v dobré pozici ocitl Kirill Petrov, ale ten domácího brankáře nepřekonal.
36:34'
Konstantin Okulov ani nadvakrát nedokázal překonat Garipova a po odpískání se hráči do sebe opět pustili, ale ani nyní z toho není žádná velká mela a rozhodčí vylučovat nebudou.
35:56'
Albert Jarullin nebezpečně vypálil, ale Ilja Sorokin byl připraven.
35:28'
A opět je vyrovnáno! Dnes vidíme opravdu skvělý zápas, který přinesl už osm branek. Po velké chybě hostujícího obránce se k puku dostal Anton Lander, který ho přihrál volnému JIŘÍMU SEKÁČOVI a ten propálil Ilja Sorokina! Asistence: Anton Lander.
35:15'
Kazaň drží puk u brány Sorokina, ale ten ho následně přikryl lapačkou a hra je přerušena. Po zastavení hry už po několikáté dochází k malé roztržce mezi hráči, ale ani tentokrát z toho nic velkého nevzniklo.
34:28'
Následně se domácí hráči Kazaně provinili ofsajdem a jejich útok je u konce.
34:18'
Poté jen nahodili kotouč, který se jim za chvíli opět vrátil do pásma.
33:48'
Nyní puk získali domácí, ale do pásma CSKA se zatím nedostali.
32:42'
32:26'
32:00'
Střela hostujícího hráče skončila jen v boční síti.
31:39'
CSKA právě vstřelilo branku!
A je tady další obrat a nyní jde CSKA Moskva do vedení! Ve hře 4 na 4 hosté sevřeli domácí a po prudké přihrávce se do střely opřel MAXIM ŠALUNOV, který zakončil přesně k pravé tyči! Asistence: Michail Naumenkov, Alexej Marčenko.
31:06'
Další tyč po střele hostujících hráčů!
30:56'
Vše je jinak a nakonec je počet hráčů na ledě opět vyrovnán.
30:42'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Alexandr Svitov – 2 min., sekání + 2 min., zdržování hry / pozdní nástup).
30:37'
Nyní mohou vzít vedení na svou stranu opět domácí, kteří jdou do přesilové hry.
30:26'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Sergej Šumakov – 2 min., vysoká hůl).
29:37'
Polovina hry je za námi a utkání je velmi atraktivní, což potvrzuje i stav, který je rovněž nerozhodný 3:3.
28:15'
CSKA Moskva si v dnešním utkání drží 50% úspěšnost přesilových her a srovnává na 3:3! Nejprve Robinson vypálil od modré čáry, kde následně vyrazil jeho pokus Garipov přesně ke GREGOVI SCOTTOVI, který využil poloprázdné brány a dorazil do ní kotouč. Asistence: Mat Robinson, Arťom Blažijevskij.
27:47'
Ovšem zatím hosté jen nahazují puk do třetiny Kazaně, odkud se puk vrací ke svatyni Sorokina.
27:06'
CSKA má další přesilovou hru, ve které opět může srovnat stav utkání.
26:39'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Alexandr Svitov – 2 min., držení).
26:05'
Zakázané uvolnění Kazaně, před který měla CSKA dobrou šanci, ale vše skončilo jen u parádního zákroku Garipova.
25:46'
25:25'
Michail Naumenkov dostal kotouč do mezikruží a následně vypálil tvrdou střelu, která se odrazila jen od horní tyče Garipovy brány!
24:52'
Sergej Šumakov skvěle poslal puk Maximu Šalunovi, který z jedné vystřelil, ale Emil Garipov byl připraven a chytil puk.
24:36'
Valerij Ničuškin si najel z levé strany a vypálil, ovšem jeho pokus Emil Garipov i před zakrytým výhledem chytil do lapačky.
23:56'
Arťom Blažijevskij vypálil velmi tvrdou střelu, kterou ale Emil Garipov vyrazil do ochranné sítě.
23:46'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Obuchov – 2 min., hákování).
23:21'
Glinkin předal puk ALEXANDRU BURMISTROVI a ten tvrdou střelou do pravé šibenice poslal domácí opět do vedení! Asistence: Anton Glinkin.
22:00'
21:06'
Rob Klinkhammer se dostal do zakončení, ale Sorokin byl opět připraven.
20:27'
Hosté rozjíždějí svou akci od své brány a mohou pokračovat v úspěšné sérii přesilových her.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:25.
První třetina je u konce a je rozhodně se na co dívat. V 9. minutě se po přihrávce Sekáče prosadil Lander. Ovšem ve 12. minutě využil přesilovou hru Šumakov. O dvě minuty později šli hosté dokonce do vedení po brance Šalunova. Ale v 17. minutě hrála Kazaň přesilovou hru 5 na 3, kterou využil Tkačov a vyrovnal stav. V poslední vteřině před závěrečnou sirénou v první třetině se ještě domácí hráč dopustil faulu a CSKA tak začne druhou dvacetiminutovku v přesilovce 5 na 4.
20:00'
20:00'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Vladimir Tkačov – 2 min., podražení).
19:51'
Hosté se dožadovali dvouminutového trestu pro domácího hráče, který vyhodil puk do ochranné sítě, ale nakonec rozhodčí nikoho nevyloučil.
19:32'
Nyní jsou u puku hosté, kteří ho nahodili do pásma Kazaně a bojují o něj u mantinelu.
18:31'
Nyní je hra přerušena, jelikož Sergej Šumakov dostal naloženo od domácího hráče a leží na ledě. Nakonec sice odjel mimo led, ale zamířil rovnou do šatny.
18:13'
18:10'
Ilja Sorokin předvedl skvělé zákroky proti střelám domácích a poté se puk dostal do třetiny Kazaně.
17:37'
Střela domácího hráče z levé strany skončila jen v boční síti.
17:16'
Domácí mají ještě minutu přesilovku 5 na 4 a opět jsou nebezpečně blízko hostující brány.
16:52'
A opět je vyrovnáno! Justin Azevedo vypálil velmi tvrdou střelu, kterou Ilja Sorokin vyrazil nad sebe a do puku se z voleje opřel VLADIMIR TKAČOV, který tak využil přesilovou hru 5 na 3. Asistence: Justin Azevedo, Andrej Markov.
16:33'
Kazaň si zahraje víc než půl minuty přesilovku 5 na 3!
16:13'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Arťom Sergejev – 2 min., sekání).
15:48'
Kazaň je v přesilové hře velmi aktivní a Ilja Sorokin se svými obránci mají hodně práce.
15:10'
První přesilovou hru si tak zahrají i domácí a dostali se do dobré šance, když Justin Azevedo posunul puk na lépe postaveného Jiřího Sekáče, ale jeho následný pokus chytil Sorokin.
15:01'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Michail Naumenkov – 2 min., krosček).
14:55'
Nához od modré vyrazil Ilja Sorokin.
13:26'
Hosté otáčejí stav utkání a vedou 2:1! Kirill Kaprizov posunul puk za sebe, kde si najížděl MAXIM ŠALUNOV a ten střelou k levé tyči otáčí výsledek a posílá Moskvu do vedení! Asistence: Kirill Kaprizov.
12:58'
Opět se domácí dostali ke střele, ale tentokrát skončila jen vedle svatyně Sorokina.
11:39'
Nyní se bojuje u mantinelu za bránou Sorokina a poté přišla střela domácích, která ale skončila vedle brány.
11:27'
Po nudném začátku je vyrovnáno! SERGEJ ŠUMAKOV dostal precizní přihrávku z levé strany a poté zakončil přesně k pravé tyči! CSKA tak už po třinácti vteřinách využívá přesilovou hru. Asistence: Maxim Šalunov, Kirill Kaprizov.
10:14'
Máme tady první přesilovou hru, kterou CSKA umí velmi dobře.
09:54'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Albert Jarullin – 2 min., nedovolené bránění).
09:24'
Domácí jsou na koni a nebezpečná střela, která se ještě odrazila od zadního mantinelu nakonec skončila jen na čepeli hostujícího hráče.
08:39'
Ovšem z ničeho je najednou gól a Kazaň jde do vedení! Jiří Sekáč krásně bekhendem našel před bránou ANTONA LANDERA, který vystřelil přesně k pravé tyči a poslal domácí do vedení! Asistence: Jiří Sekáč, Alexandr Burmistrov.
08:35'
Opět nepřesná přihrávka hostů jim zhatila útok.
08:06'
Jde jasně vidět, že se dnes proti sobě utkaly dva kvalitní týmy, které si zakládají hru na bezpečné obraně.
07:22'
U puku je zatím častěji CSKA, ale hra je zatím velmi uvolněná a bez šancí.
06:04'
Přihrávka hostům vůbec nevyšla a domácí útočník se hnal dopředu, ovšem na ledě už byl nějakou dobu a tak na únik neměl dostatek sil.
05:15'
Čas zatím plyne, ale obě dvě mužstva se na ledě teprve rozkoukávají.
04:12'
Nához Pašnina na domácí bránu skončil jen pukem v lapačce Garipova.
03:58'
Nyní se puk nachází za bránou CSKA a hosté rozjíždějí novou akci.
02:55'
Čech Jiří Sekáč se dostal ke střele, ale tu nasměroval jen do betonu připraveného Sorokina.
02:12'
Opět se hosté dostali s pukem do Kazaňského pásma, ale střela ani nyní nepřišla.
01:08'
Nyní se CSKA Moskva dopustila zakázaného uvolnění a hra se tak přesune před brankáře Sorokina.
00:46'
Od začátku utkání se hraje ve třetině Kazaně, ale ke střele se žádný hostující hráč nedostal.
00:01'
Ještě jednou vás vítám u dnešního velmi sledovaného duelu mezi týmy Ak Bars Kazaň a CSKA Moskva. Hymny už dohrály a za pár chvil rozhodčí vhodí kotouč na úvodní buly.

Ak Bars Kazaň: Garipov (Šaryčenkov) – Markov (A), Manuchov, Tokranov, Jarullin, Ljamkin, Ohtamaa, Sidorov – Azevedo, Lander, Sekáč – Galijev, Klinkhammer, Tkačov – Lukojanov, A. Potapov, Obuchov (A) – Burmistrov, Svitov (C), Glinkin.

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – M. Robinson, Blažijevskij, Naumenkov, Marčenko, Ar. Sergejev, Pašnin, Ožiganov (A) – K. Petrov, Ljubimov, Ničuškin – Kaprizov, Šalunov, Šumakov – V. Žarkov, Scott (A), Platt – Okulov, Kuzmenko, Světlakov – Popugajev.

Rozhodčí: Antonin Jerabek, Maxim Sidorenko – Ivan Sazonov, Alexander Sysuyev.
CSKA Moskva:

CSKA Moskva se momentálně nachází v Západní konferenci na druhém místě se sto dvaceti jedna body a skóre 165:77, čímž drží prvenství v nejméně obdržených branek. Na první Petrohrad ztrácí Kazaň patnáct bodů. V posledním utkání zavítala na led Ufy, kde se v 17. minutě prosadil Šalunov. Do druhé třetiny hosté rovněž vstoupili skvěle a ve 25. minutě zvýšil náskok Robinson. Domácí sice za minutu snížili, ale v polovině hry opět vstřelil branku na dvougólový náskok Platt. Poté už branka nepadla a CSKA si po výhře 3:1 odvezla všechny tři body. Nejlepším střelcem je s šestnácti góly Šumakov.
Ak Bars Kazaň:

Kazaň se momentálně nachází ve Východní konferenci na prvním místě s devadesáti čtyřmi body a skóre 145:116. V posledním utkání se utkala na domácím ledě s Podolskem. Jako favorit vstoupila do utkání, ale i přes jasný vyšší počet střel v první třetině branka nepadla. Druhá třetina už se blížila ke konci, ale nakonec půl minuty před sirénou padl gól, který vstřelil v přesilové hře 5 na 3 český hráč z Podolsku Vojtěch Mozík. Do třetí dvacetiminutovky šel Podolsk tedy stále v přesilové hře, tentokrát už 5 na 4, ale opět se prosadili. Už šest vteřin po úvodním buly třetí třetiny se prosadil Makejev. Ve třetí třetině měla Kazaň devastující počet střel, zatím co Podolsk pouze čtyři, ale branka už nepadla a Podolsk si tak překvapivě odvezl tři body. Nejlepším střelcem je s dvaceti jedna góly Tkačov.
V dalším utkání KHL se proti sobě utkají týmy Ak Bars Kazaň a CSKA Moskva, což nabídne duel těch nejlepších mužstev z TOP 3. Posledních pět vzájemných zápasů ovšem dopadlo lépe pro CSKA, které vyhrálo hned čtyřikrát. Naposled to bylo před dvěma měsíci na domácí ledě Moskvy, která vyhrála jasně 3:0. Nyní se bude hrát v TatNeft Aréně. Tato hala nabídne kapacitu pro 10 000 diváků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.