KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kazaň : Nižněkamsk - 2. prosince 2017   15:00

Nižněkamsk
18:45' E. Galimov  (Nestrašil, Gustafsson) • 35:57' Piganovič  (Šiksatdarov)

Andrej Nestrašil (NIZ) 0 + 0
Je dobojováno! Ve třetí třetině bylo k vidění marné dobývání branky v podání Kazaně. Nižněkamsk si celou situaci velice zkušeně pohlídal a dotáhl zápas do vítězného konce. Neftěchimik zdolal Kazaň těsně 2:1. Já vám děkuji za pozornost a u dalšího on-line přenosu nashledanou!

Střely na branku: 29:27
59:45'
Zdá se, že je o vítězi rozhodnuto, hosté kombinují v útočné třetině.
59:20'
Domácí si navíc situaci značně zkomplikovali, neboť odchází na trestnou lavici Albert Jarullin (KZN).
59:20'
Tak to je neskutečné, hosté mohli rozhodnout utkání gólem do prázdné branky. Emil Galimov pak z levé strany zamířil pouze do tyče!
58:55'
Stále ale nemůže Kazaň nalézt optimální pozice a zahájit kombinaci.
58:40'
Domácí jsou bez brankáře!
58:32'
Stále marně se Kazaň probíjí přes hostující střední pásmo.
58:00'
Poslední dvě minuty zápasu.
57:23'
Kazani již příliš mnoho času na vyrovnání nezbývá. Uvidíme zanedlouho hru bez brankáře?
56:55'
Až nyní vyvezl puk do bezpečí Sexton. Hra je tak přerušena, přičemž následuje závěrečná komerční přestávka. Vhazovat se poté bude před Garipovem.
56:29'
Další pumelice od modré čáry, tentokráte Ježov nemusel zasahovat, neboť puk těsně minul brankovou konstrukci.
55:37'
Dlouhou dobu se již hraje bez přerušení, což jde k duhu spíše hostujícím borcům, kteří stále drží těsné vedení. Kazaň ale přidává na tempu.
54:28'
Nahození od modré čáry v podání Markova hostujícímu brankáři poměrně zatopilo, avšak Ježov na poslední chvíli kotouč nalezl a odplálil jej pomocí hole do klidnějších vod.
53:20'
Již v plném počtu hráčů na ledové ploše operuje v útočném pásmu Kazaň. Zatím ale objíždí spíše po rozích.
52:19'
Neftěchimik si zatím nemůže nalézt optimální palebnou pozici. Zatím to nevypadá, že by tato přesilová hra měla rozhodnout o vítězi zápasu. Kazaň se stále drží na dostřel.
51:40'
Kazaň vyhazuje přes všechny čáry, Nižněkamsk musí zahájit své snažení od vlastní svatyně.
51:10'
A domácí si situaci ještě více komplikují. Za držení totiž putuje na trestnou lavici Atte Ohtamaa (KZN).
50:23'
Hosté nadále operují v útočném pásmu, kde alespoň sbírají cenné sekundy. Kazani čas ubíhá stále rychlejším tempem.
49:19'
Neftěchimik se poměrně odvážně pustil do ofenzivy, avšak Jegličův pokus z poměrně velkého úhlu se s úspěchem nesetkal.
48:38'
Nižněkamsk je v plném počtu. Kazaň tak promarnila další slibnou příležitost k vyrovnání.
48:12'
Tkačov si hledal pozici v předbrankovém prostoru, odkud se pokusil vypálit. Jeho rána ale byla zblokována. Hosté se znovu osvobodili.
47:07'
Domácí kombinují v útočném pásmu, avšak nakonec Nižněkamsk vyhazuje přes všechny čáry.
46:38'
Bude se znovu vylučovat, Kazaň bude mít dobrou příležitost k vyrovnání. Za nedovolené bránění putuje na trestnou lavici Ilja Arkalov (NIZ). Následuje komerční přestávka.
45:39'
Galijev vybruslil za soupeřovu branku, kde byl ale nakonec obránci Neftěchimiku obrán o kotouč.
44:12'
Herní projev obou mužstev se momentálně přece jenom trochu vyrovnal. Zdá se, že hosté přečkali úvodní tlak. Pomalu se totiž osmělují.
43:27'
Sexton objel domácí branku, načež hledal najíždějícího spoluhráče. To se však nepovedlo dle představ, a tak je u kotouče opět Kazaň.
42:43'
Zakázané uvolnění v podání hostujícího celku. Neftěchimiku se zatím ve třetí části příliš nedaří. Tímto tempem je jen otázkou času, kdy se Kazaň prosadí.
42:03'
Andrej Nestrašil chtěl procedit puk skrze obránce Kazaně, ovšem rána byla tečována a skončila v ochranné síti.
41:28'
A další příležitost domácího celku, tentokráte si do slibné pozice najel Kosov. Ani tentokráte ale recept na výborně chytajícího Ježova nenalezl. Hra je přerušena.
40:51'
Tkačov si našel pozici na hranici levého kruhu, odkud ostře vypálil. Ježov si ale tuto dělovku pohlídal.
40:21'
Domácí pokračují v přesilové hře, avšak zatím se jim nedaří dostat do vážnější střelecké příležitosti.
40:01'
Je za námi druhé dějství, které přineslo přece jenom atraktivnější podívanou. Hrálo se nahoru dolů, akce střídala akci. Nejprve se podařilo domácím vyrovnat, a to zásluhou Roba Klinkhammera. Následně ale méně aktivní hosté opět strhli vedení na svou stranu, prosadil se kapitán Oleg Piganovič. Dokáží hosté dotáhnout zápas do vítězného konce? Sledute náš on-line přenos!

Střely na branku: 21:21
40:00'
39:50'
Domácí kombinují v útočném pásmu, ale nedaří se jim nalézt optimální střeleckou pozici.
39:16'
Domácí mají další možnost vyrovnat. Na trestnou lavici totiž odchází za držení hostující Emil Galimov (NIZ).
38:41'
A další pokus. Tentokráte Lukojanov. I nyní si však Ježov bez větších potíží poradil. Zdá se, že hostující brankář bude mít stále více práce.
38:17'
Hokejisté v zeleném, tedy domácí Kazaň, nadále aktivně napadají. Neftěchimik by se evidentně již viděl raději v kabině.
37:41'
Hosté jsou opět v těžkém sevření, z pozice pravého kruhu pálil Jarullin. Ježov ale jeho střelu eliminoval a poté raději přerušil hru.
36:32'
Kazaň neotálí a snaží se ihned odpovědět. Neftěchimik ale zatím nemá s defenzivou potíže.
35:57'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Je to tady, jeden ze zmiňovaných protiútoků hostům vyšel na výbornou. A že to byla pohledná kombinace! Šiksatdorov se u pravého mantinelu skvěle zorientoval a poslal kontr k levé tyči. Tam číhal nikým neohrožovaný OLEG PIGANOVIČ, který uklidil touš do prázdné branky. Garipov se neměl šanci přesunout. Asistence: Ildar Šiksatdorov.
35:25'
Hra konečně nabrala spád. Více ze hry má Kazaň, leč Nižněkamsk hrozí velice nebezpečnými protiútoky.
34:52'
A nyní velký závar před brankou Kazaně, v němž figurovala druhá hostující formace. Nikdo z trojice forvardů ale nedokázal doklepnout puk do sítě. Nejblíže tomu měl Chajrullin, který však promáchl. Dle výrazu ve tváři se sám na sebe zlobí.
34:01'
Před hostující branku to nyní vypadá jako u Verdunu, na Ježova lítá jeden projektil za druhým. Naposledy velice ostře pálil Batyršin, ovšem brankář Neftěchimiku jeho dělovku se štěstím lapil.
33:12'
Po delší době se dopředu podíval rovněž Neftěchimik. Kulikovův pokus ale poněkud vychladlý Garipov lapil. Domácí brankář momentálně příliš práce nemá. Následuje komerční přestávka.
32:31'
A domácí jsou při chuti, opět se ženou do útočného pásmu, kde motají svého soka. Zatím se ale ve střeleckých pozicích příliš neocitají.
31:33'
Kazaň vstřelila branku!
A domácí hokejisté se přece jenom dočkali! ROB KLINKHAMMER nabral ve středním pásmu rychlost, načež se prohnal do útočné třetiny. Nádherným švihem nad levé Ježovovo rameno pak rozsvítil červené světlo. Asistence: Albert Jarullun, Michail Sidorov.
31:04'
Ježov si hravě poradil s lehkým švihem z pozice pravého kruhu. Následně raději přerušil hru.
30:19'
Galimov se snažil probít po levé straně, ovšem defenziva Kazaně jej odzbrojila a chopila se opět puku.
29:48'
Po delším obležení se hokejisté Nižněkamsku osvobodili. Puk má ale na svých holích opět Kazaň.
29:13'
Postavení mimo hru v podání hostí. Je za námi téměř polovina zápasu, přičemž těsný náskok drží stále hosté, a to zásluhou Emila Galimova.
28:32'
Momentálně se hraje převážně ve středním pásmu, pohlednost hry se trochu vytratila. Objevuje se celá řada nepřesností.
27:41'
Zakázané uvolnění Kazaně. Vhazovat se bude po Garipovově pravé ruce.
27:17'
Jiří Sekáč zkusil překvapit střelou mezi dvěma obránci, ovšem rána nakonec neprošla. Následný protiútok Neftěchimiku nevyšel dle představ.
26:48'
Následuje komerční přestávka. Zatím je lepším mužstvem Neftěchimik, který ale doposud nepřidal druhou branky. Jak se bude klání nadále vyvíjet?
26:11'
Jakimov se po levé straně prohnal do útočné třetiny, odkud z pozice kruhu vypálil. Garipov je střelu vytěsnil před sebe, načež se hokejisté Kazaně osvobodili.
25:28'
Momentálně se hraje bez vážnějších střeleckých příležitost, ovšem více ze hry mají nadále hosté. Jejich další akci ale zastavuje postavení mimo hru.
24:02'
Hosté jsou lepším mužstev, nyní se snažil překvapit Emil Galimov. Ve výborné střelecké pozici je ale zastavil ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
23:20'
Z pravé strany hrací plochy zkusil brankářovu pozornost Kulikov. Lehký pokus však Garipov bez problémů lapil.
22:19'
Potapov si nádherně obhodil hostujícího zadáka a vybruslil do středu pole. Odtud vyslal jedovatou ránu, která ale svatyni Neftěchimiku těsně minula.
21:18'
Po tvrdém střetu u mantinelu zůstal ležet Emil Galiomov. Rozhodčí tak raději přerušili hru. Zatím střelec jediné branky se ale zvedá a odjíždí na střídačku. Zdá se, že bude v pořádku. Buly ve středním pásmu.
20:51'
Hraje se velmi aktivní hokej. Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Zatím se ale ani jednomu z celků nedaří přejít přes útočné pásmo.
20:09'
Hned v úvodních sekundách druhé části se domácí provinili zakázaným uvolněním. Vhazovat se tak bude po Garipovově pravici.
20:01'
Je za námi úvodní perioda, která přinesla zpočátku nepříliš atraktivní podívanou. Následně se ale hra otevřela a převahu získali domácí. Skóre nakonec otevřel hostující Emil Galimov, a to pohlednou ranou od modré čáry. Jak se bude utkání nadále vyvíjet? Sledujte náš on-line přenos!
20:00'
19:11'
Kazaň se snaží o bleskovou odpověď, ovšem je evidentní, že ji branka poměrně zaskočila.
18:45'
Po zvýšeném tlaku Kazaně přichází šok v podobě branky hostí. Neftěchimik vybojoval puk za domácí svatyní a následně zahájil kombinaci. Po Nestrašilově pasu pak dělovou ranou od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě EMIL GALIMOV. Asistence: Andrej Nestrašil, Erik Gustafsson.
18:11'
Hosté jsou v plném počtu.
17:38'
Druhá přesilovková formace Kazaně svého soka sevřela, ovšem do vážnější příležitosti se nedostala.
16:57'
Hosté se zatím brání bez větších potíží. Uvidíme, jak tomu bude v následujícím průběhu početní výhody.
16:11'
Kazaň si navíc vysloužila početní výhodu. Za zbytečné podražení v útočném pásmu odchází na lavici hanby Emil Galimov (NIZ).
15:58'
Kazaň je momentálně výraznějším mužstvem. Tímto tempem se snad brzy dočkáme úvodní branky zápasu.
14:58'
Tkačov vlétl do útočného pásma jako uragán, přebruslil hostujícího zadáka a z pozice levého kruhu pálil na vzdálenější tyč. Ježov ale jeho vynikající pokus vytěsnil.
13:41'
Kazaň pomalu, ale jistě přebírá iniciativu. Na kostce však stále svítí bezbrankový stav.
12:41'
Landerovo nahození z levé strany kolbiště Ježov lapil bez větších potíží. Na druhé straně pak pálil švihem Andrej Nestrašil. Ani on ale síť nerozvlnil. Následuje komerční přestávka.
11:57'
Piganovič zkoušel pozornost domácího brankáře z poměrně velkého úhlu, s čímž ale neuspěl. Vhazuje se po Garipovově levé ruce.
11:21'
Domácí mají puk na svých holích, přičemž se snaží rozvinou další atak. Nakonec se to podařilo a těsně před brankou se snažil tečovat puk Tkačov. Ježov byl ale pozorný.
10:41'
Opět domácí svírají svého soka poměrně pod velkým tlakem, ovšem ani nyní to k žádné větší střelecké příležitosti nevedlo.
09:50'
Až nyní. Obuchovovo nahození z pravé stranu kolbiště schoval Ježov mezi své chrániče. Nic na tom nezměnila ani další drobná potyčka. Vhazovat se bude v útočné třetině Kazaně.
09:16'
Velký závar před hostující brankou se snažil využít Šiksatdarov, ovšem ani on nedokázal doklepnou kotouč za ležícího Ježova. Přerušit hru se ale brankáři Neftěchimiku nepodařilo.
08:26'
Klinkhammer hledal ve středu pole najíždějícího Kosova, který ale jeho přihrávku nezastihl. Další akci Kazaně zmařilo zakázané uvolnění.
07:36'
Nyní má navrch Kazaň, jejíž první formace ale žádnou vážnější možnost nevydolovala.
06:40'
Stále se hraje bez většího vzrušení. O něco aktivnějším mužstvem je ale hostující Neftěchimik.
06:01'
Nedlouho po skončení početní převahy lapil Garipov nahození z pravé strany hrací plochy. Pokračovat se bude po skončení komerční přestávky.
05:49'
Kazaň je v plném počtu. Nižněkamsk se k žádné vážnější příležitosti nedostal.
05:37'
Další pokus o atak maří postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Hostům ještě něco málo z přesilové hry zbývá.
05:15'
Kazaň nakonec vyhazuje přes všechny čáry. Hosté tak musí začít takříkajíc od píky.
04:35'
Něftěchimik sice kombinuje v útočné třetině, leč k vážnějším pokusům se nedostává.
03:49'
A další trest, hosté si zahrají přesilovou hru. Kazaňští jsou potrestání za příliš mnoho hráčů na ledě.
02:49'
Jé zde první vyloučení. Po zprvu nevinném ataku se do rozmíšky pustili Dmitrij Obuchov (KZN) a Ildar Šiksatdarov (NIZ). Oba aktéři šarvátky obdrželi 2+2 minuty za hrubost.
02:31'
Nižněkamsk si v úvodních minutách počíná velice aktivně. Kazaň má co dělat, aby se aktivnímu napadání ubránila.
01:56'
Zatím se hraje poměrně plynule. Až nyní se přerušuje, a to po Sextonově nahození od modré. To se těsně před domácím mágem snažil tečovat Andrej Nestrašil. Garipov však kotouč ukryl a zastavil hru.
01:10'
Protentokrát se kupředu vydali hosté. Po několika obkrouženích branky Kazaně však o touš přišli. Ani následná protiofenziva Kazaně se s úspěchem nesetkala.
00:21'
Domácí hokejisté aktivně napadají v útočném pásmu. Neftěchimik se však zatím brání bez větších potíží.
00:01'

Ak Bars Kazaň: Garipov – Jarullin, Markov, D. Musin, Batyršin, Ohtamaa, Ljamkin, Tokranov, Sidorov – Galijev, Lander, Sekáč – Kosov, Klinkhammer, Tkačov – Jazkov, Lukojanov, A. Potapov – Glinkin, Obuchov, Kara.

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov – Gustafsson, Piganovič, Bryncev, Ogurcov, Šaripzjanov, Volgin, Fazylzjanov – Nestrašil, E. Galimov, Sexton – Jeglič, Rau, Chajrullin – Šiksatdarov, Jakimov, Zdunov – Arkalov, P. Kulikov, Porjadin.

Rozhodčí: Olenin, Akuzovskij – Michel, Savenkov.
Vítejte u našeho on-line přenosu. V rámci dalšího kola KHL změří síly celky Ak Bars Kazaň a Neftěchimik Nižněkamsk. Úvodní buly bude v TatNeft Areně, tedy domácím prostřední Kazaně, vhozeno v 15:00. Přeji příjemný sportovní zážitek
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.