KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kazaň : Riga - 18. září 2017   18:30

Kazaň
Kazaň
05:15' Sekáč (Azevedo, Lander) • 05:36' Abrosimov (Malychin) • 27:52' Sekáč (D. Musin) • 28:32' Jazkov (Malychin) • 39:56' Azevedo (Lander, Sekáč) • 53:47' Lukojanov (Malychin, Tokranov) • 59:51' Sekáč
7:2
(2:1, 3:1, 2:0)
Riga
Riga
12:08' Kristo  (McMillan, Galiardi) • 34:14' Pavlovs  (Skvorcovs)
Kazaň
Kuljov, Sergejev – Badyl, Zacharov
TatNeft Arena
Riga
Peters (Kalninš) – Stollery, Wrenn, Pujacs, Balinskis, Ališauskas, Zile, K. Redlihs – Kristo, McMillan, Indrašis – Galiardi, Jevpalovs, M. Redlihs – Skvorcovs, Bičevskis, Meija – Gegeris, Jelisejevs, E. Kulda – Pavlovs.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný zbytek dne!
Československá stopa v utkání

Jiří Sekáč (KZN) – 3+1, 6 střel, čas na ledě 17:16
Střely na branku: 30 -22
Je konec! Domácí Kazaň dnes na svém ledě rozstřílela beznadějně poslední Rigu 7:2 a připsala si důležité body! Domácí o své výhře rozhodli ve druhé třetině, po které vedli už 5:2! V poslední části ještě přidal další branku Arťom Lukojanov a v samotném závěru utkání v přesilovce 5 na 3 dovršil hattrick Jiří Sekáč, který dnes táhl domácí celek za výhrou.
59:51'
Kazaň vstřelila branku!
A ještě jedna branka na závěr! JIŘÍ SEKÁČ se dočkal hattricku! Český útočník dostal v přesilové hře přihrávku na levou stranu, udělal dva rychlé kroky a prudkou střelou trefil horní roh branky!
59:05'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Gints Meija – 2 min., bitka).
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Gunars Skvorcovs – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Gunars Skvorcovs – osobní trest do konce utkání).
59:00'
Domácí fanoušci stojí na nohou a odměňují Kazaň za dobrý výkon skandovaným potleskem.
58:11'
Krišjanis Redlihs se po pravé straně hřiště tlačil do útočného pásma. Jeden z jeho spoluhráčů nevydržel trpělivý a přejel do ofsajdu. Vhazuje se ve středním pásmu.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:20'
Emils Gegeris neuspěl v bruslařském souboji s Gluchovem a nedostal se k dlouhému nahození. Kazaň kontroluje závěrečné minuty rozhodnutého utkání.
57:06'
Nikita Jazkov vystřelil zápěstím od modré čáry. Jazkovovu ránu ještě před Petersem tečoval jeden z útočníku, nicméně hostující gólman si kotouč našel.
56:36'
Vasilij Tokranov se dostal k odraženému puku a obloučkem jej vyhodil do středního pásma. Hosté hrají velmi sympaticky a bojují do poslední sekundy.
56:10'
Danny Kristo nahodil puk na domácí branku. Garipov kotouč viděl hodně pozdě a pouze jej vyrazil před sebe. Prostor před brankou však obrana stačila vyčistit.
55:25'
Anton Lander nahodil puk do útočného pásma. V rohu kluziště se k puku dostal Azevedo, jenže vinou špatného zpracování jej odevzdal soupeři.
55:10'
Po delší době musel zasahovat také Emil Garipov. Domácí brankář střelu z mezikruží dobře viděl a ukryl puk do lapačky. Vhazuje se po jeho pravé ruce.
54:40'
Nikita Jevpalovs objel branku domácího celku a prudkou přihrávkou našel Redlihse. Ten se přes důrazného Popova neprobil ke střele.
54:13'
Anton Glinkin napadal jednoho ze soupeřů za brankou Dinama. Obránce lotyšského celku situaci ustál a dokonce konstruktivně rozehrál.
53:47'
Domácí celek přidává branku také v závěrečné třetině a navyšuje své vedení už na 6:2! ARŤOM LUKOJANOV dostal přihrávku do jízdy, bleskovou kličkou se uvolnil do střelecké pozice a trefil se zápěstím! Asistence: Fjodor Malychin, Vasilij Tokranov.
53:05'
Jiří Sekáč napadal statickou rozehrávku hostujícího celku za jeho brankou. Český útočník na puk sice nedosáhl, ale hostům se nepovedlo založit útok.
52:47'
52:10'
Anton Glinkin poslal prudkou přihrávku do rohu útočného pásma, kde se ke kotouči po velkém boji dostal jeden z obránců. Riga však puk nevyhodila.
51:40'
Hosté se v obranném pásmu dostali k odraženému kotouči a vyhodili jej přes celé kluziště. Kazaň musí zahájit útok od branky Emila Garipova.
50:47'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Mikelis Redlihs – 2 min., sekání).
50:44'
Karl Stollery nahodil puk od modré čáry. Stolleryho pokus byl sice hodně prudký, jenže postrádal potřebnou přesnost. Emil Garipov mohl zůstat klidný.
50:12'
Michail Sidorov před sebe v souboji za brankou nepustil dotírajícího soupeře a udržel kotouč na holích domácího celku. Kazaň nechce připustit zbytečné drama.
49:37'
Další přechod lotyšského celku do útočného pásma zastavuje postavení mimo hru. Své postavení si nepohlídal Miks Indrašis. Vhazuje se ve středním pásmu.
49:10'
Gunars Skvorcovs vyšťoural puk ze shluku těl u mantinelu ve středním pásmu a vyvezl jej do pásma útočného. Nikdo z hráčů v bílém dresu mu nepřišel na pomoc.
48:25'
Danny Kristo se rychlou kličkou v útočném pásmu natlačil před obránce, ocitl se před domácím brankářem, jenže z těsné blízkosti jej trefil do hrudníku!
48:13'
47:35'
Anton Glinkin motal hlavy hostujícím obráncům za brankou. Domácí hokejista nakonec vyslal přihrávku na modrou čáru, jenže Vasilij Tokranov nezakončil.
47:10'
Domácím se úvod přesilovky vůbec nevydařil. Důrazná obrana Dinama nepustila hokejisty v zeleném do střeleckých pozic a dokonce se zmocnila puku.
46:13'
Bude se vylučovat! Přesilovku si tentokrát zahraje domácí Kazaň. Dvě minuty za zdržování hry si odsedí Kristaps Zile.
46:10'
Riga v posledních minutkách převzala herní iniciativu. Hostující celek se stále více tlačí do útočného pásma a snaží se závěr dnešního duelu zdramatizovat.
45:20'
Gints Meija se osamocený vydal na průnik středem ledové plochy. Meija projel až před branku domácího výběru, jenže Andrej Popov mu přizvedl hokejku.
45:03'
Mohlo být sníženo! Gunars Skvorcovs vypálil z levé strany a jeho pohotová střela švihem zazvonila o pravou tyč domácí branky!
44:20'
Andrej Markov upadl v souboji u mantinelu v obranném pásmu. Domácí hokejista se bleskově zvedl a díky svým zkušenostem se dostal zpátky ke kotouči.
44:05'
Hosté sice uspěli na vhazování v obranném pásmu, nicméně Kristaps Zile vyhodil puk příliš prudce a kotouč prosvištěl na zakázané uvolnění.
43:22'
Jiří Sekáč je v závěrečné třetině hodně vidět. Tentokrát však ve špatném světle. Český hokejista totiž odjíždí na střídačku v předklonu a drží se za předloktí.
43:10'
Jiří Sekáč si v útočném pásmu domácího celku najel na přihrávku na levé křídlo, jenže si neporadil se zpracováním a puk mu uskočil daleko od hole.
42:25'
Fjodor Malychin bojoval o puk v rohu obranného pásma. Domácí hokejista svedl souboj s Pujacsem. Od hostujícího hráče se puk odrazil do ochranné sítě.
42:10'
Garipov vypomohl svým spoluhráčům. Domácí brankář si počkal na odražený kotouč a vyhodil jej do středního pásma. Hosté se poté vystavili do ofsajdu.
41:35'
Kazani se v úvodu třetiny daří nepouštět Rigu do hry. Nikdo z hráčů v bílém dresu se nyní nemůže probít do útočného pásma. Domácí mají hru pod kontrolou.
41:10'
Jiří Sekáč tentokrát vypomohl obraně ve vlastní třetině. Český útočník získal kotouč a prudkou přihrávkou na levé křídlo založil další útok domácích.
40:29'
Jiří Sekáč se na levém křídle probil k odraženému kotouči a vydal se s ním sám na branku. Z ostrého úhlu zkusil zaútočit na hattrick, jenže hostující gólman byl pozorný.
40:10'
Hosté uspěli na úvodním vhazování třetí třetiny. Riga musí v poslední části dotahovat tříbrankový náskok svého soupeře. Tohle bude pro lotyšský celek nesmírně těžké.
40:01'
Druhá třetina je minulostí! Kazaň v ní díky brankám Jiřího Sekáče a Nikity Jazkova navýšila své vedení už na 4:1. Poté však Riga zařadila vyšší rychlostní stupeň a Vitalijs Pavlovs snížil na rozdíl dvou branek. V závěru třetiny se nechal vyloučit Indrašis a Justin Azevedo čtyři sekundy před sirénou vrátil domácím tříbrankové vedení.
40:00'
39:56'
Kazaň v samotném závěru druhé třetiny využívá početní převahu a znovu navyšuje své vedení! JUSTIN AZEVEDO si sjel na přihrávku z pravé strany a z těsné blízkosti překonal bezmocného brankáře! Asistence: Anton Lander, Jiří Sekáč.
39:39'
Miks Indrašis vyfasoval v závěru periody dvě minuty za podražení.
39:20'
Nikita Jazkov se po pravém křídle prodral do rohu útočného pásma, jenže v souboji se Skvorcovsem přišel o kotouč. Domácí přesto zůstávají u puku.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:40'
Za dalším nahozením za branku lotyšského celku spěchal Arťom Lukojanov. Domácí hokejista neuspěl v souboji s obráncem a Riga může zaútočit.
38:15'
Roman Abrosimov táhl protiútok domácího celku po pravém křídle. Abrosimov projel do útočného pásma, ale nakonec se nedostal do střelecké pozice.
37:48'
Kazaň se nyní osvobodila jen za cenu vyhození do obranného pásma soupeře. Unavení obránci domácího celku spěchají na střídačku.
37:15'
Vasilij Tokranov se z rohu útočného pásma prodral před branku, jenže Peters byl pozorný a střelu ramenem vytěsnil nad horní tyč.
35:32'
Další akci lotyšského výběru zastavuje hvizd rozhodčího. Nikolajs Jelisejevs se na malou chvíli ocitl v brankovišti.
35:10'
Kazaň se stále nemůže dostat z velkých problémů. Hostům v posledních minutách narostla křídla a Dinamo tlačí Kazaň před její branku.
34:14'
Riga právě vstřelila branku!
Dinamo znovu dokázalo snížit! VITALIJS PAVLOVS vlétl s pukem do útočného pásma. Jeho první střelu obránce zablokoval, ale Pavlovs se dostal k odraženému puku a napodruhé už Garipova prostřelil. Asistence: Gunars Skvorcovs.
34:10'
Gints Meija dostal přihrávku na modrou čáru a pohotově vypálil. Domácí brankář měl tentokrát čistý výhled a Meijovu ránu vyrazil.
33:26'
Aktivní Mikelis Redlihs dojel dlouhé nahození za domácí branku, vyjel si do rohu kluziště a oslovil Zileho. Druhý jmenovaný pohotově vypálil, nicméně Garipov s přehledem zasáhl.
33:10'
Mikelis Redlihs nahodil puk od modré čáry. Před Garipovem hlídkovali hned dva útočníci lotyšského celku, avšak nikdo v bílém puk netečoval.
32:09'
T.J. Galiardi se rychlou kličkou v mezikruží zbavil obránce a vypálil zápěstím. Hostující hokejista mířil k levé tyči, ale branku soupeře minul o pořádný kus.
31:40'
Dinamo se nyní tlačí do útoku. Hostujících hráčů je najednou plný led a domácí Kazaň se ne a ne dostat do hry.
31:05'
Vitalijs Pavlovs zkusil štěstí střelou z ostrého úhlu. Hostující hráč vypálil z levé strany, jenže pozorný brankář Garipov jeho střelu vykopl betonem mimo tři tyče.
30:34'
Tentokrát se Kulda po levém křídle prodral do útočného pásma a vyslal prudkou přihrávku před branku. Nikdo v bílém dresu se před Garipova neprobil.
30:10'
Edgars Kulda napadal obránce domácího celku v rohu útočného pásma. Kulda jej zatlačil k mantinelu, jenže domácí obránce se nenechal připravit o puk.
29:24'
Miks Indrašis se před brankou Kazaně dostal k odraženému kotouči, jenže ze slibné pozice nedokázal zvednout puk nad led a nepřekonal Emila Garipova.
29:10'
Domácí celek nadále pokračuje ve velkém tlaku. Anton Glinkin vybojoval puk za brankou a ustál následný souboj s dvojicí obránce. Kazaň nadále kombinuje v útočném pásmu.
28:32'
A Kazaň opět přidává druhou branku v rychlém sledu! NIKITA JAZKOV si najel na pěknou přihrávku mezi obránce, parádně si převzal kotouč a bekhendovým blafákem překonal bezmocného Peterse! Asistence: Fjodor Malychin.
27:52'
Kazaň svému soupeři znovu odskakuje na rozdíl dvou branek! JIŘÍ SEKÁČ si vzal puk ve středním pásmu, projel s ním za modrou čáru, prodral se kolem pravého mantinelu a dokázal se natlačil před branku. Svůj parádní průnik navíc zakončil nechytatelnou střelou! Asistence: Damin Musin.
27:35'
Brandon McMillan dostal volný prostor na levém křídle, převzal si prudkou přihrávku a zavezl puk do útočného pásma.
27:10'
Emils Gegeris se středem ledové plochy prodral až do útočného pásma. Hostující hráč se už chystal pálit, ale obránce mu jeho pokus obětavě zastavil.
26:25'
Vasilij Tokranov se skvěle vrátil s jedním z hostujících útočníku a dostal se jako první k odraženému kotouči. Domácí obránce puk vyvezl do středního pásma.
26:02'
Arťom Lukojanov se s pukem otočil na modré čáře, jenže jeden z jeho spoluhráčů byl příliš netrpělivý a vlétl do útočného pásma. Ofsajd! Vhazuje se ve středním pásmu.
25:17'
Garipov vyjel ven z branky a počkal si na nepřesné nahození soupeře. Domácí brankář se chystal rozehrát, ale rozhodčí si ještě předtím všiml přihrávky rukou.
25:10'
Ni Krišjanis Redlihs napřáhl k tvrdé střele od modré čáry. Hostující hokejsita trefil spoluhráče před brankou a hostující hráč nyní zůstává ležet na ledě.
24:33'
Oba týmy hrají v plném počtu.
24:05'
Nikita Jevpalovs zavezl puk do rohu útočného pásma a po mantinelu jej poslal za branku. Redlihs si přihrávku stačil zpracovat, jenže nezakončil.
23:24'
Garipov musel po dlouhé době zasahovat. Mikelis Redlihs překvapil domácího brankáře střelou z ostrého úhlu, nicméně Garipov byl na místě.
23:10'
Rafael Batyršin prodloužil puk ze středního pásma za modrou čáru. Nikdo v zeleném se k jeho pobídce nedostal a hosté vyhodili puk do bezpečí.
22:33'
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Krišjanis Redlihs – 2 min., držení protihráče).
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Arťom Lukojanov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
22:10'
Andrej Popov uspěl v souboji za brankou domácího celku a nepustil Dinamo do útoku. Hosté však vstoupili do druhé třetiny bojovně naladěni.
21:25'
21:05'
Anton Lander dostal přihrávku do volného prostoru a vystřelil zápěstím. Domácí hokejista nakonec pálil na zadní tyč, ale obětavý obránce jeho pokus zastavil.
20:12'
Maris Bičevskis zkusil překvapit domácího brankáře ihned po vhazování. Garipov střelu sice nečekal, ale na poslední chvíli stačil utěsnit mezírku mezi betony.
20:10'
Domácí hokejisté uspěli na vhazování a ihned se vydali do útoku. Krišjanis Redlihs vybojoval puk a nahodil jej na Garipova, který raději přerušil hru.
20:01'
Střely na branku: 13 – 8
První třetina končí! Domácí Kazaň v jejím úvodu přežila přesilovou hru lotyšského celku a poté sama dvakrát udeřila. V šesté minutě otevřel skóre dnešního utkání Jiří Sekáč! O dalších jednadvacet sekund později si na pěknou přihrávku sjel Roman Abrosimov a bylo to 2:0! Riga si však zahrála další přesilovku a sekundu po jejím skončení vrátil hosty do hry Danny Kristo ! Kazaň bude v úvodu prostřední části dohrávat přesilovou hru po vyloučení Ališauskase.
20:00'
19:25'
V závěru první třetiny si první přesilovou hru zahraje také Kazaň! Dvě minuty za podražení dostává Nerijus Ališauskas.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:33'
Kristaps Zile si v útočném pásmu klepl o zpětnou přihrávku, jenže ve velké rychlosti si nedokázal srovnat hokejku a zápěstím minul soupeřovu klec.
18:05'
Danny Kristo chtěl nahodit puk od modré čáry, ale jeden z domácích obránců jeho úmysl přečetl a srazil kotouč do středního pásma. Riga musí opustit třetinu.
17:30'
Uvis Balinskis napřáhl ke střele od modré čáry. Hostující obránce prověřil domácího brankáře tvrdým projektilem, ale Garipov jeho pokus vyrazil.
17:05'
Nikita Jazkov si špatným zpracováním ve středním pásmu pořádně zkomplikoval život. Hosté se dostali do přečíslení, ale naštěstí pro Jazkova si nedokázali přihrát.
16:34'
Hraje se dlouho dobu bez přerušení. Domácí Kazaň se v posledních minutách znovu tlačí do útoku, ale hostující obrana dokázala zlepšit svůj výkon.
16:10'
Arťom Lukojanov sprintoval do útočného pásma za odraženým kotoučem. Domácí hokejista na puk nedosáhl před Wrennem, který může založit protiútok.
15:18'
Roman Abrosimov těsně před brankou nepříjemně tečoval nahozený kotouč od levého mantinelu. Od hole domácího hráče se puk odrazil těsně vedle levé tyče!
15:05'
Rob Klinkhammer se neohroženě pustil do souboje na útočné modré čáře. Proti domácímu útočníkovi se postavili hned dva obránci, kteří ziskali puk pro Rigu.
14:40'
Hraje se v hodně svižném tempu. Domácí Kazaň se po obdržení branky snaží útočit, jenže jejich hru brzdí nepřesné přihrávky při přechodu do útočného pásma.
14:10'
Jiří Sekáč mohl rozjet domácí útok po levém křídle, jenže místo postupu vpřed zabrzdil hru a nahodil puk do útočného pásma.
13:33'
Domácí brankář Garipov vyrazil ven z branky, aby svým spoluhráčům vypomohl s rozehrávkou. Garipov si nechtěl přidělávat problémy a vyhodil puk o mantinel.
13:10'
Michail Gluchov uspěl v souboji na útočné modré čáře. Domácí útočník posunul kotouč do útočného pásma, kde jej za brankou vybojoval Vasilij Tokranov.
12:08'
Hosté snižují vteřinu po skončení početní převahy! DANNY KRISTO si sjel na zpětnou přihrávku mezi kruhy a svižnou střelou zápěstím vrátil Dinamo zpátky do hry! Asistence: Brandon McMillan, T.J. Galiardi.
12:07'
11:22'
Brandon McMillan dostal přihrávku do volného prostoru, srovnal si kotouč na hokejce a vyslal svižnou střelu zápěstím! Jeho projektil těsně minul branku.
11:05'
Arťom Lukojanov svedl ve vlastním oslabení souboj v útočném pásmu. Domácí hokejista však kotouč nevybojoval. Hostům se vůbec nedaří přechod do útoku.
10:07'
Hosté si zahrají další přesilovku. Justin Azevedo totiž dostává dvě minuty za krosček.
10:05'
Anton Lander vyslal prudkou přihrávku před hostující branku. Po kotouči se natahoval Nikita Jazkov, jenže v těžké pozici se mu nepodařilo zakončit.
09:17'
Justin Peters se musel v brankovišti pořádně ohánět. Hned tři hráči domácího celku se totiž natahovali po odraženém kotouči, nicméně přes beton hostujícího gólmana jej nepřizvedli.
09:02'
Jiří Sekáč napadal statickou rozehrávku soupeře za jeho brankou. Český útočník přilepil na mantinel Stolleryho, jenže kotouč pro svůj celek nezískal.
08:25'
Vasilij Tokranov zavezl puk do útočného pásma, nahodil jej za branku, nicméně Alexandr Svitov neuspěl v souboji se Stollerym.
08:04'
Emil Garipov si všiml napadajícího útočníka Dinama a raději přikryl kotouč lapačkou. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
07:35'
Jiří Sekáč se vrátil do obranného pásma a vypomohl obráncům v souboji v rohu kluziště. Sekáč našel Gluchova a ten puk vyvezl do bezpečí.
07:10'
Arťom Lukojanov objel branku soupeře a našel Alexandra Svitova. Druhý jmenovaný se ihned pokusil o zakončení, jenže při střele zlomil hokejku.
06:32'
Michail Gluchov spěchal za dlouhou přihrávkou do středního pásma. Domácí útočník dostal pod tlak soupeřova obránce, ale zadák Dinama situaci ustál.
06:05'
Hostující brankář Peters si tentokrát všiml dotírajícího soupeře a raději poslal kotouč daleko od branky. Dinamo musí hodně přidat. Kazaň zatím kraluje.
05:36'
Domácí celek rychle přidává také druhou branku. Fjodor Malychin našel utajenou přihrávkou rozjetého ROMANA ABROSIMOVA, který střelou mezi betony překonal bezmocného Peterse! Parádní vstup domácích do utkání! Asistence: Fjodor Malychin.
05:15'
Kazaň se v úvodu utkání dostává do vedení! Anton Lander dostal přihrávku za branku a okamžitě našel JIŘÍHO SEKÁČE, který si vychutnal hostujícího brankáře a po parádní kličce poslal puk do sítě! Asistence: Justin Azevedo, Anton Lander.
05:10'
Rafael Batyršin mohl rozjet další akci domácího celku, ale raději uklidnil hru v obranném pásmu a počkal na vystřídání spoluhráčů.
04:33'
T.J. Galiardi se uvolnil v útočném pásmu a vyslal prudkou přihrávku do mezikruží. Nikdo z jeho spoluhráčů se ke střele neprobil. Riga přesto zůstává u puku.
04:08'
Justin Azevedo dostal přihrávku do jízdy, prosvištěl do útočného pásma a zápěstím prověřil pozornost hostujícího brankáře. Peters jeho pokus schoval do lapačky.
03:34'
Nikita Jazkov se před brankou soupeře natahoval po odraženém kotouči, jenže z těsné blízkosti trefil jen hostujícího brankáře! Tohle byla velká šance!
03:10'
Nerijus Ališauskas nahodil puk po mantinelu za branku domácího celku. Nikdo v bílém dresu se k jeho pobídce nedostal a Kazaň může zaútočit.
02:30'
Až nyní se domácí Kazaň poprvé v utkání podívala do útoku. Hokejisté v zeleném prošli do útočného pásma po pravém křídle, ale ihned přišli o puk.
02:14'
01:29'
Nikita Jevpalovs dostal přihrávku do volného prostoru v útočném pásmu a pohotově vypálil! Jeho rána byla hodně prudká a Garipov musel vytáhnout dobrý zákrok!
01:05'
Hosté se usadili v útočném pásmu a vyslali na domácí branku několik střel. Garipov kotouč nadvakrát vyrazil a Damir Musin poté puk vyhodil přes všechny čáry.
00:14'
Uvidíme první přesilovou hru. Alexandr Svitov vyfasoval dvě minuty za vražení na hrazení.
00:10'
Hosté uspěli na úvodním vhazování dnešního utkání a ihned se vydali do útoku. Georgijs Pujacs projel po pravém křídle do útočného pásma a byl faulován.
00:01'
Oba týmy už nastupují na ledovou plochu. Dinamo Riga přijelo v bílých dresech, zatímco Kazaň bude hrát v zeleném.

Ak Bars Kazaň: Garipov (Biljalov) – Tokranov, Abrosimov, Markov, Jarullin, D. Musin, Batyršin, Sidorov – Klinkhammer, Svitov, Archipov – Lander, Sekáč, Azevedo – Glinkin, M. Gluchov, An. Popov – Lukojanov, Jazkov, Malychin.

Dinamo Riga: Kalninš (Peters) – Stollery, Wrenn, Pujacs, Balinskis, Ališauskas, Zile, K. Redlihs – Kristo, McMillan, Indrašis – Galiardi, Jevpalovs, M. Redlihs – Skvorcovs, Bičevskis, Meija – Gegeris, Jelisejevs, E. Kulda – Pavlovs.

Rozhodčí: Kuljov, Sergejev – Badyl, Zacharov.
Ak Bars Kazaň

Kazaň je na tom o něco lépe. V devíti duelech vybojovala osmnáct bodů a zatím drží osmé místo Východní konference. Doma navíc posbírala hned patnáct bodů a na svém ledě patří mezi nejlepší celky v soutěži. Kazaň navíc táhne desetibodový Azevedo. V minulém kole doma porazila Čerepovec 2:1 v prodloužení.
Dinamo Riga

Jediný lotyšský zástupce v KHL zatím prožívá hrůzostrašnou sezónu. Ve dvanácti duelech vybojovala Riga jen pět bodů a je suverénně poslední. Posledních osm zápasů v řadě navíc prohrála a vstřelila v nich pouze osm branek! V minulém kole padla po boji a výsledku 3:2 na ledě Jokeritu Helsinky.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z KHL. Společně se dnes podíváme na duel mezi Ak Bars Kazaň a Dinamem Riga. Duel startuje v 18 hodin.