Česká stopa v utkání:

Jiří Sekáč (KZN), 3 střely, 0+0.
Roman Horák (CEC), 0 střel, 0+0.
Vojtěch Mozík (CEC), 1 střela, 1+0.
Máme za sebou utkání, ve kterém překvapivě porazil Podolsk favorizovanou Kazaň výsledkem 2:0. V totmo zápase vstřelil gól i český obránce Vojtěch Mozík. Viťaz si připisuje tři body do tabulky, Kazaň dnes výjde na prázdno.
59:51'
Saprykin si připsal další zákrok, zjevně je již rozhodnuto.
58:56'
Kazaň bez gólmana v šesti!
57:47'
Už to spíše vypadá, že se zápas jen dohraje.
54:30'
Hosté se snaží držet, co nejvíc to jde, kotouč v útočném pásmu.
52:26'
Viťaz je kompletní. Ona přesilová hra se moc nedařila, domácí se prostě v koncovce trápí.
50:49'
Hosté ve čtyřech.
50:26'
Golovkov dostává dvě minuty za držení.
49:00'
Rozhodčí nejprve uznal gól Kazaně, ale následně se musel poradit s videem. Po konzultaci branku neuznává. Puk pravděpodobně nepřešel brankovou čáru a trefil tyč.
48:49'
Ivan Petrakov dostává dvě miuty za hákování
48:41'
Kazaň dlouho tlačila v útočném pásmu Podolsk, ale nic z toho nevytěžila.
47:06'
Oba celky mají velký problém projít středním pásmem.
45:16'
Romanov vyslal střelu, kterou gólman Kazaně zachytil do lapačky.
44:12'
Šaryčenkov si musel pohlídat tyčku, neboť Makejev vyslal nebezpečnou střelu z ostrého úhlu.
43:56'
Zakázané uvolnění Viťazu.
43:25'
Hraje se převážně ve středním pásmu, oba mančafty se zrovna nehrnou před branku.
40:06'
Viťaz právě vstřelil branku!
Šest vteřin trvalo Podolsku než otevřel skóre v poslední třetině. ALEXEJ MAKEJEV posílá svojí brankou hosty do dvoubrankového vedení. Asistence: Dimitrij Sjomin, Maxim Afinogenov.
40:01'
Branku jsme viděli až v samém závěru, kterou vstřelil v početní výhodě Vojtěch Mozík. Český reprezentant vypálil dělovku, na kterou brankář Kazaně nestačil zareagovat. Doufejme, že poslední třetina, která začne zhruba v 16:47, bude bohatější na branky.
40:00'
39:30'
VOJTĚCH MOZÍK tvrdou střelou překonává Šaryčenkova a hosté tedy využívají přesilovku pět na tři. Konečně jsme se dočkali branky. Asistence: Maxim Afinogenov.
39:06'
Šaryčenkov dvakrát zasáhl betony.
38:17'
A hned vzápětí další faul, Klinkhammer dostává dvě minuty za hákování. Přesilovka pět na tři je nyní na programu.
38:15'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Alexej Potapov – 2 min., držení protihráče).
37:58'
Podolsk se nyní drží ve třetině Kazaně.
36:15'
Tkačova střela trefila hrudník Saprykina. Střely obou týmů se opravdu míjí efektivitou.
35:56'
Šaryčenkov si na druhé straně taktéž připsal zákrok lapačkou, když zychytil střelu z pomětně ostrého úhlu.
34:25'
A opět klidný gólman Viťazu. Saprykin dnes chytá skvěle.
33:28'
Klinkhammer teď dostal skvalý pas, avšak Saprykin si připsal ještě lepší zákrok betonem!
33:10'
Ivan Petrakov dostává menší trest za hákování.
32:07'
Dvakrát po době musel zasahovat gólman Podolsku. Kazani se ale stále nedaří vstelit branku.
30:31'
Viťaz se dostal do útoku, ale v přechodu přes střední pásmo je zastavil ofsajd.
29:40'
Azvedovu střelu vrazil Saprykin koncem betonu.
28:25'
Saprykin si připsal zákrok lapačkou proti střele Landera.
26:17'
Kazaň se dostala do třetiny Viťazu, ale v útočné třetině přišli domácí o kotouč.
25:23'
25:10'
Kazaň vyhazuje puk, Podolsku se přesilová hra také přiliš nedaří.
23:58'
Sekáč přenechal kotouč Ohtamovi, který trefil přesně postaveného gólmana. Poté se strhla před brankářem menší potyčka, ale rozhodčí vše rozdělili za včasu.
23:23'
Uvidíme také první početní výhodu Kazaně. Dvě minuty za držení protihráče obdržel Roman Manuchov.
22:34'
Ofsajd Kazaně
21:40'
Hra je velice nepřesná, s tímto tempem opravdu dnes branku neuvidíme.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 15:52.
Máme za sebou první periodu, která branku nepřinesla. Skóre 0:0 zatím odpovídá hernímu projevu obou týmů. Doufejme, že v další třetině uvidíme více gólových šancí, nejlépe však gólů, které tomuto zápasu chybí.
20:00'
19:36'
Kotouč skončil po teči Sekáče v hledišti.
18:40'
Podolsk je kompletní.
17:01'
Avšak na druhé straně se objevil Semjonov v šanci. Gólman Kazaně jeho střelu z mezikruží vychytal lapačkou.
16:40'
Sjomin dostává dvě minuty za podražení.
15:25'
Hraje spíše umsítněa ve středním pásmu.
13:38'
Moisejev vystřelil a Šaryčenkov chytil puk do rukavice. Gôlman domácích ještě chtěl rozehrát, nakonec si však své počínání rozmyslel a hru přerušil.
13:16'
Glinkin se snažil kotouč nacpat ze zadu před Saprykina, neúspěšně.
12:30'
Viťaz už se v pohodě ubránil a nepouštěl Kazaň do příležitostí. S touto početní výhodou nemůžou být domácí rozhodně spokojeni.
11:26'
Azvedova střela od modré opět netrefila branku. Domácí trápí koncovka.
10:30'
Makejev dostává menší trest za hákování.
09:46'
Rána od modré, kterou vyslal Sidorov, skončila mimo.
09:17'
Na Lukojanova letěla krásná přihrávka, ale forvard Barsu nedokázal puk trefit. To je určitě pro domácí škoda, neboť část klece byla odkrytá.
08:52'
Hráči Kazaně se dlouho drží ve třetině Viťazu, ale zakončení není úplně podle jejich představ. Saprykin si zatím nemusel šáhnout na kotouč.
07:09'
Gólman Podolsku měl teď obrovské štěstí! Svitova střela mu totiž vypadla, a kotouč tak tak v leže vyrazil mimo tři tyče. Stadionem to jen zahučelo.
05:49'
Glinkinova střela skončila na mantinelu za brankou Saprykina.
05:02'
Hraje se hokej nahoru a dolu, ale zatím bez nějaké velké šance.
03:19'
DLouho se držel Viťaz ve třetině Kazaně. Gólman domácích však nemusel nijak vážněji zasahovat.
02:09'
Další zákrok Saprykina. Ten ukázal, že má rychlou lapačku.
01:08'
Saprykin si připsal zákrok proti střele Lukojanova.
00:39'
Formace se Svitovem se dlouho držela ve třetině Podolsku, avšak prvně jmenovanému se nepodařilo udržet kotouč v útočné třetině a vystavil své spoluhráče do ofsajdu.
00:01'

Ak Bars Kazaň: Šaryčenkov (Garipov) – Sidorov, Ohtamaa, Manuchov, Markov, Tokranov, Ljamkin, Batyršin – Svitov, Klinkhammer, Burmistrov – Lander, Galijev, Glinkin – Lukojanov, M. Gluchov, A. Potapov – Sekáč, Tkačov, Azevedo.

HC Viťaz: Saprykin (Samonov) – A. Semjonov, Voronkov, Golovkov, Mozík, S. Romanov, Jepišin, Pautov – Afinogenov, D. Sjomin, Makejev – Myttynen, Horák, Rendulić – Švec-Rogovoj, A. Lazarev, Denežkin – Dvurečenskij, Kulagin, Petrakov – Moisejev.

Rozhodčí: Jakuzovskij, Gusev – Savenkov, Sirotkyn.
Utkání nám začne ve tři hodiny po poledni. Tak jej společně s námi sledujte.
HC Viťaz aktuálně okupuje 11. příčku a play-off se tomuto celku pomalu, ale jistě vzdaluje. Podolsk prohrál z posledních pěti zápasů čtyři, a to jej odsoudilo na poslední místo Tarasovy divize. Sedmapadesát bodů je opravdu málo. Tým, který má momentálně jisté play-off ve stejné divizi (Dynamo Moskva), má o celých dvacet bodů víc. Nejproduktivnějším hráčem Podolsku je Alexej Makajev. Ten si zatím připsal 16 golů a 18 asistencí, což jej řadí na čtyřiadvacáté místo v tabulce kanadského bodování.
Ak Bars Kazaň je lídrem východní konference se čtyřiadvadesáti body a má desetibodový náskok na Omsk (Kazaň má ještě jeden zápas k dobru). V posledním utkání však tento mančaft podlehl překvapivě Slovanu Bratislava (2:4), a zbytečně tak ztratil důležité body. Největší oporou Ak Bars je český forvard Jan Sekáč, který má na svém kontě třicet osm bodů za 14 gólů a čtyřiadvacet asistencí.
Krásný dobrý den. Vítáme Vás u dnešního zápasu KHL, ve kterém se utkají týmy Kazaně a Viťazu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.