KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Lada : Jaroslavl - 25. prosince 2017   16:30

Lada
Lada
18:57' Skorochodov (Bělousov, Zernov) • 36:07' Něstěrov (D. Vorobjov, Mastrjukov) • 37:49' Zernov (Bělousov, Skorochodov)
3:1
(1:0, 2:1, 0:0)
Jaroslavl
Jaroslavl
29:32' Kadějkin  (Polunin)
Lada
Krasotkin (Ivannikov) – D. Vorobjov, Ch. Genoway, Aljajev, Ďjakov, D. Ježov (A), Kirillov, Morenec – Harper, Novotný (A), Kapustin – Bělousov, Zernov, Skorochodov – Mastrjukov, Soin (C), Něstěrov – Bočarov, V. Strelcov, Žuravljov.
Ovčinnikov, Judakov – Goljak, Viljugin
Lada Arena
4 397 diváků
Jaroslavl

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn.
Československá stopa v utkání
Jiří Novotný (TOG)
0+0, 0 střel, čas na ledě 19:02
Jakub Nakládal (JAR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 21:45.
Střely na branku: 16 – 34 (6:5,7:14, 3:15).
Je dobojováno! Lada proti favorizované Jaroslavli rozhodně nebyla lepším týmem, nicméně díky dvěma slepeným gólům z konce druhé třetiny slaví zisk třech cenných bodů za 3:1. Lokomotiv po druhé přestávce na ledě dominoval, ale nepovedlo se mu ani snížit.
59:47'
Nakládalova další dělovka byla sražená a puk odletěl mimo útočné pásmo Lokomotivu. Ten s tímto zápasem už nic neudělá.
59:22'
Hosté jsou pouze ve středu hřiště a střídají. Fanoušci Lady mezitím začínají oslavovat cennou výhru!
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:41'
Jaroslavl má problémy s usazením v útočném pásmu a s jejími nadějemi na bodový zisk už to vypadá hodně bledě.
58:15'
Domácí gólman se roztáhl přes celé brankoviště a pokryl celou spodní část branky. Puk si sebral jeden z hráčů v šedém a vyhodil ho do bezpečí.
57:52'
Jakub Nakládal se ze všech sil opřel do kotouče, ale ani to ke gólu nevedlo, protože netečovaný projektil proletěl až do míst, které pokryl Krasotkin.
57:47'
Lokomotiv si vyžádal oddechový čas a po poradě nechal Murygina na střídačce. Hosté tak budou hrát v šesti proti čtyřem!
57:47'
Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Kirill Ďjakov – 2 min., nedovolené bránění).
57:33'
Puk vyletěl mimo hrací plochu a domácí hokejisté tak mají další čas na nabrání čerstvých sil.
57:11'
Rozjetý Denis Mosaljov se kousek před koncovou čarou prudce zastavil a zprava zakončoval do výstroje Krasotkina.
56:56'
Genoway nechal puk Soinovi a ten ho znovu jednoduše poslal alespoň do středního pásma, což domácím momentálně stačí.
56:17'
Až teď Krasotkin zasáhl a přerušením uklidnil situaci. Lokomotiv nemá už ani čtyři minuty na vstřelení potřebných dvou branek.
56:00'
Apalkov měl před sebou poloprázdnou brankou, jenže po křižném pasu do levého kruhu branku minul!
55:25'
Ta si znovu vystačila s vyhozením na útočnou polovinu, kde si puk dojeli hráči v červenobílých dresech Jaroslavle.
54:55'
Kontiola si pohlídal Něstěrova a jeho spoluhráči mohou vymýšlet nový recept na defenzivu Toljatti.
55:18'
Hráči Lady rezignovali na ofenzivu a už jenom vyhazují puky tak, aby se nemuselo pískat zakázané uvolnění.
53:56'
Jegor Averin byl u nahozeného puku jako první a Lokomotiv se nanovo usazuje v útočném pásmu.
53:05'
Kadějkin zprava posunul puk na Fatějeva, který to měl na bekhend a nenašel skulinku mezi betony Krasotkina.
52:47'
Charles Genoway si v poklidu počkal na dostřídání a vzápětí vrátil puk hostům, kterým pomalu začíná docházet čas na vyrovnání.
51:45'
Další brejk dvou na jednoho tentokrát promarnil Mastrjukov, který z plné rychlosti minut hostující branku.
50:49'
Novotný byl zahnán k zadnímu mantinelu, odkud dal puk do pravého kruhu, ale Harper si na Murygina nepřišel.
50:14'
Zčistajasna se domácí dostali do přečíslení tři na jednoho, ovšem Murygin ho zastavil poměrně rutinním zákrokem.
49:59'
49:45'
Puk je znovu u Krasotkina a z této početní výhody stoprocentně nic nebude.
48:59'
Jaroslavl se stále brání bez větších problémů a drží kotouč hodně daleko od brankáře Murygina.
48:28'
Lokomotiv rozehrál oslabení vyhozením. Následně jeho hráči dvakrát zablokovali střely od modré a znovu dostali puk do bezpečí.
47:59'
Alexandr Polunin zahákoval jednoho ze soupeřů a vyfasoval menší trest. Následuje domácí přesilovka pět na čtyři.
47:40'
Apalkov se mimo hlavní dění dostal do konfliktu s domácím kapitánem Soinem. Krátká bitka skončila vítězně pro Soina, který tak sklidil aplaus od slušně zaplněných tribun. Oba hráči dostávají 2+2 minuty za hrubost.
46:52'
Koledov při střele zlomil hokejku. I tak nadělal menší zmatky před domácí brankou, kolem které volný puk nebezpečně proletěl.
46:20'
Rychlý výpad Lokomotivu znovu zneškodnil Krasotkin a před reklamní pauzou vyrazil puk nad mantinely.
45:51'
Kronwall přihrávkou podél modré čáry poslal puk Nakládalovi, který dlouho otálel a nakonec trefil jen prvního clonícího soupeře.
44:59'
Domácí gólman znovu pokryl nahozený a puk a rozhodl se přerušit hru i za cenu vhazování po jeho levici.
44:08'
Kraskovskij vyhrál buly a hosté díky tomu ihned vystřelili. Krasotkin ale prokázal dobrý postřeh a schoval puk do lapačky.
43:32'
A znovu zakázané uvolnění, kterým se tentokrát provinil tým z Toljatti.
43:10'
Jeden z domácích hráčů napřáhl okamžitě po vhazování, ale tvrdou ranou nasměroval puk nad břevno Muryginovy klece.
42:46'
Zakázané uvolnění Jaroslavle, jejíž hráči tak nemohou střídat.
42:10'
Talbot se už poněkolikáté dostal do potyčky. Tentokrát se po tvrdém nárazu na mantinel hokejkou ohnal po soupeřích, kteří si to nenechali líbit. Ani teď se ale vylučovat nebude.
41:19'
Alexandr Polunin se dostal k další střele, jenomže z mezikruží netrefil přesně. Krasotkin vzápětí ustál další tlak v blízkosti jeho brankoviště.
40:45'
Korškov dojel až do brankoviště, kde Krasotkin vyrazil puk na Polunina. Ten zblízka mohutně napřáhl, ale domácího brankáře nepropálil.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 13 – 19 (6:5, 7, 14).
Lokomotiv byl v prostředním dějství výrazně aktivnějším týmem a ve třicáté minutě zaslouženě vyrovnal trefou Kadějkina. Další nepříjemné momenty už brankář Krasotkin zneškodnil a domácí nečekaně odskočili do vedení 3:1, když se v rozmezí minuty a půl prosadili Něstěrov a Zernov.
40:00'
39:56'
Domácí nepustili Jaroslavl zpět před Krasotkina a druhá třetina tak v poklidu končí.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:45'
Lokomotiv odpověděl zajímavým tlakem v útočném pásmu. Zakončila ho střela Jelasina, po které puk vyletěl mezi modré čáry.
37:49'
Lada právě vstřelila branku!
Zničehonic vede domácí tým už o dva góly! Skorochodov měl na svých zádech dotěrného obránce, a tak se rozhodl přenechat puk Bělousovovi. Ten nabil do levého kruhu, kde už byl připravený DENIS ZERNOV a přesným golfákem upravil stav na 3:1. Asistence: Georgij Bělousov, Igor Skorochodov.
37:26'
Talbot šel hodně důrazně do Krasotkina, který vyrážel Kronwallův pokus z delší vzdálenosti. Byla z toho malá roztržka, ovšem vylučovat se nebude.
36:07'
Toljatti se podruhé v zápase dostává do vedení! Alexej Mastrjukov vrátil puk z rohu útočného pásma na modrou čáru, ze které nahazoval Vorobjov a letící puk šikovně protečoval za Muryginova záda ALEXANDR NESTĚROV. Asistence: Dmitrij Vorobjov, Alexej Mastrjukov.
35:47'
Nestěrov přejel útočnou modrou a z osy hřiště ihned střílel. Murygin vytasil ruku a poslal puk do ochranné sítě.
35:11'
Jakub Nakládal nahazoval puk zpoza pravého kruhu. Krasotkin ho vyrazil do poměrně nebezpečného prostoru, avšak hosté se k dorážce neprobili.
34:38'
Alexandr Jelesin pozdržel rozehrávku, kterou nechal na Nakládalovi. O pár sekund později pálil mimo tři tyče Kontiola.
34:02'
Tentýž prohřešek také na druhé straně.
33:34'
Rychlou akci Lady ukončil ofsajd.
32:32'
Denis Zernov si s velkou lehkostí nabruslil až do útočného pásma a zaměstnal Murygina, který jeho střelu z levé strany vyrazil.
31:50'
Krasotkin skočil po střele z nulového úhlu. Zároveň přes něj přepadl Mosaljov a to se nelíbilo obráncům Toljatti, kteří vyvolali menší strkanici.
31:32'
Jelesin se zbavil kotouče prostým nahozením z červené čáry. Totéž ale předvedla také Lada a rozhodčí odpískali icing.
30:15'
Podobný moment také na druhé straně, nicméně finální přihrávka od Nestěrova nenašla u brankoviště nikoho v šedém dresu.
29:32'
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Čekání Lokomotivu na vstřelení branky je u konce! Alexandr Polunin dojel nahozený kotouč a zpoza koncové čáry ho přihrál ALEXANDRU KADĚJKINOVI, jehož střela z první se zastavila až v síti brankáře Krasotkina. Asistence: Alexandr Polunin.
29:02'
Spolupráce mezi Apalkovem a Korškovem nezafungovala a z přihrávky za obranu tak nevznikly pro Krasotkina žádné problémy.
28:08'
Neškodné nahození z poloviny hřiště přineslo Jaroslavli alespoň buly v útočném pásmu.
27:35'
Kotouč se podle všeho dotkl někoho na střídačce a sudí proto zastavil hru. Pokračovat se bude po krátké reklamní pauze.
26:32'
Korškov vystřelil zápěstím z poměrně velké dálky a Murygin vysoko letící puk ramenem vytěsnil pryč z prostoru branky.
25:51'
Čerepanov přitlačil soupeře na mantinel a rozjel protiútok Lokomotivu, který zakončoval Jelesin, ale branku netrefil.
25:11'
Stanislav Bočarov dostal na levé straně přihrávku do jízdy, ovšem Murygin byl proti střele mezi betony na zemi včas.
24:15'
A znovu hostující postavení mimo hru. Jaroslavl má přesto ze startu druhé třetiny mnohem více ze hry.
23:21'
Loktionov si vybruslil ze zadního mantinelu, ale střelou z levé strany nepropálil připraveného Krasotkina.
22:57'
Ofsajd Jaroslavle.
22:25'
Nakládal dostal prostor před pravým kruhem, jenže tvrdou střelou golfákem recept na Krasotkina nevymyslel.
21:32'
Lada se usadila v útočném pásmu, ale přes pozornou obranu Lokomotivu se nepropracovala k žádnému zakončení.
20:30'
Po půlminutě je hra přerušena. Bude se opakovat vhazování ve středovém kruhu.
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 6 – 5.
První třetina souboje mezi Ladou a Lokomotivem moc hokejových fanoušků asi nenadchla. Úvodních deset minut se vůbec nic nedělo až v další pasáži začala Jaroslavl trochu tlačit. Murygin pár střel ale pochytal a v čase 18:57 se naopak se spoluhráči radoval z vedoucího gólu, o který se postaral Skorochodov.
20:00'
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:57'
Domácí se na konci devatenácté minuty radují z vedoucí trefy! Toljatti se po nevzhledné šavlovačce u obranné modré čáry utrhlo do přečíslení tři na dva. Bělousov si nejprve narazil se Zernovem a pak zprava přihrál na osu hřiště, odkud se přesně umístěnou střelou zápěstím prosadil IGOR SKOROCHODOV. Asistence: Georgij Bělousov, Denis Zernov.
18:04'
Ze souboje dvou hráčů u krátkého mantinelu vyletěl kotouč před branku, kde si ho raději přivlastnil v posledních minutách poměrně hodně zaměstnaný brankář Krasotkin.
17:26'
Chvíli po buly to hosté třikrát zkoušeli z pravé strany, ovšem Murygin byl u bližší tyče ve všech případech pozorný.
17:06'
Chybnou rozehrávku Lady nepotrestal Nikita Čerepanov, který zkusil střelu z blízkosti pravého mantinelu. Krasotkin si připsal poměrně rutinní zákrok.
16:15'
Po přihrávce rukou v podání Lokomotivu se vhazuje ve středním pásmu.
15:47'
Denis Zernov se odvážně pustil do individuální akce po ose hřiště. Obranný pár Lokomotivu jeho akci zastavil až v prostoru mezi kruhy.
15:20'
Další nevynucené zakázané uvolnění týmu z Jaroslavle.
14:25'
Pavel Koledov si sjel s kotoučem na osu hřiště, ovšem střelecký pokus byl padajícím protihráčem sražen do ochranné sítě.
13:56'
Loktionova formace se usadila před Krasotkinem, před jehož brankou dvakrát vznikl menší závar, ale gólem přesto neskončil.
13:05'
Návrat Jaroslavle do útočné fáze ztroskotal na icingu. Vhazuje se po levé ruce brankáře Murygina.
12:54'
Talbotovu prudkou přihrávku do pravého kruhu jeho spoluhráč nezpracoval a hosté se museli rychle vracet s přečíslením Lady 3 na 2.
12:17'
Teď už Fatějev trochu protáhl Krasotkina, jenže nástřel ze středního pásma domácího brankáře nemohl překvapit.
11:17'
Neškodné nahození Lady skončilo u Jelesina, který po vystřídání taktéž nahazoval a odevzdal puk Toljatti.
10:32'
V polovině jedenácté minutě brankář Krasotkin nadále čeká na svůj první zákrok. Murygin jich na druhé straně taktéž moc nemá.
09:55'
Lada rozhodně drží častěji kotouč na svých hokejkách, ale do útočné třetiny se dostává jenom zřídka.
08:51'
08:32'
Ani teď se domácí k ničemu nedostali a po opětovném vyhození už přesilovou hru asi nevyužijí.
07:58'
Jegor Averin získal puk u mantinelu a znovu ho bez problémů vyhodil ven z obranné třetiny Lokomotivu.
07:25'
Lada po těžkopádné kombinaci v útočném pásmu lacino přišla o útočné pásmo a teď čelí napadání hostů.
06:51'
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Staffan Kronwall – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
06:36'
Až teď si Murygin sáhl na puk, když u své levé tyče zakročil proti výpadu Sergeje Soina. Ten předtím protečoval do domácího gólmana přihrávku do volného prostoru u mezikruží.
05:55'
Konečně se hraje delší dobu bez přerušení, ovšem většinou se tak děje jen ve středním pásmu, ze kterého se Ladě nedaří posunout dál.
04:42'
Lada dvakrát neúspěšně nahazovala puk dopředu, nicméně od hráčů Jaroslavle dostala další šanci k založení útoku.
03:45'
Domácí sice vyhráli buly v obranném pásmu, avšak do něj se znovu vrací kvůli zakázanému uvolnění.
03:33'
Krasotkin zachytil nahození zpoza modré čáry a přerušil hru.
02:37'
První šanci měli hráči Lady, ovšem Murygin se po přihrávce Novotného a Kapustinově střele z mezikruží prezentoval vynikajícím zákrokem.
02:09'
Začátek zápasu se odehrává ve velkém poklidu. Znovu se přerušuje kvůli postavení mimo hru Toljatti.
01:09'
Ze špatné rozehrávky Lokomotivu resultuje laciný icing a buly před Krasotkinem.
00:30'
Po půlminutě hry se poprvé přerušuje kvůli ofsajdu Lady, která nastoupila do zápasu v šedých dresech.
00:01'

Lada Toljatti: Krasotkin (Ivannikov) – D. Vorobjov, Ch. Genoway, Aljajev, Ďjakov, D. Ježov (A), Kirillov, Morenec – Harper (A), Novotný, Kapustin – Bělousov, Zernov, Skorochodov – Mastrjukov (C), Soin, Něstěrov – Bočarov, V. Strelcov, Žuravljov.

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Sudnicin) – Nakládal, Kronwall (C), Jelesin, Pajgin, Čerepanov, Koledov, Lekomcev – Kozun, Kontiola, Talbot – Averin (A), Loktionov, Mosaljov – Korškov, Kraskovskij, Apalkov (A) – Polunin, Kadějkin, Fatějev – Iljenko.

Rozhodčí: Ovčinnikov, Judakov – Goljak, Viljugin.
Lokomotiv Jaroslavl

Výrazný favorit tohoto zápasu má dlouhodobě vynikající formu a sbírá body jako na běžícím páse. Ze třiačtyřiceti zápasů Lokomotiv jenom dvanáctkrát nebodoval a v Západní konferenci sídlí na čtvrtém místě, z něhož ztrácí na třetí Jokerit tři body, ovšem na vedoucí Petrohrad bodů třicet. Z předchozích devíti zápasu Jaroslavl prohrála jen v Ufě, od té doby se přesunula na domácí hřiště a před vlastním publikem v minulých dnech porazila o jednu branku Spartak Moskva i Dynamo Minsk.

Nejproduktivnější hráči:
1. S. Kronwall – 27 bodů (7+20)
2. B. Kozun – 26 bodů (11+15)
3. D. Apalkov – 24 bodů (14+10).
Lada Toljatti

Domácí tým je od začátku aktuální sezóny na chvostu Východní konference. Od srpna jen devětkrát vyhrál v základní hrací době a s devětatřiceti body mu ve Východní konferenci patří předposlední třinácté místo s propastnou čtyřiadvacetibodovou ztrátou na pozice zaručující účast ve vyřazovacích bojích. Před dvěma dny Lada prohrála na domácím ledě 1:2 s Dynamem Moskva a nenavázala tak na předchozí výhru z ledu Slovanu Bratislava.