KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Lada : Jekatěrinburg - 25. srpna 2017   17:00

Lada
Lada
20:53' Ashton (Valujskij) • 35:44' A. Strelcov (Bočarov, Ch. Genoway) • 45:57' Bočarov
Lada Arena

To je z mé strany vše, příště na počtenou!
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Jiří Novotný (TOG) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:41
Jakub Kovář (JEK) 26 zák., 3 góly, úsp. 89,7 %
Lada Toljatti si spravila chuť po středeční porážce 0:2 od Čeljabinsku a před vlastními diváky udolala ambiciózní Jekatěrinburg. Na vedoucí gól Ashtona sice rychle odpověděl Kirill Ljamin, poté ale domácí přidali další dva góly a v závěru si tříbodový zisk zkušeně pohlídali.
59:52'
Alexandr Strelcov (TOG) ještě v samotném závěru utkání vyfasoval dvě minuty za sekání
59:01'
Stanislav Jegoršev ve vlastním pásmu vyčkává na dostřídávající spoluhráče, do konce třetí třetiny už zbývá odehrát jen minutu.
58:04'
Tlak Avtomobilistu polevil, vše podstatné se nyní odehrává v obranném pásmu Jekatěrinburgu. Hosté už zabalili snahu o zvrácení výsledku.
57:19'
Domácí už jsou k výhře opravdu velmi blízko, po Ashtonově nahození ze středního pásma se bude vhazovat po levici Jakuba Kováře.
56:35'
Nepovedená rozehrávka Jekatěrinburských skončila jen u Kristapse Sotniekse, čas na vyrovnání se hostům velmi rychle krátí.
55:42'
Domácí se vydali do ojedinělého protiútoku proti otevřené obraně Avtomobilistu, Ashtonovi ale v klíčový moment sjel kotouč z čepele.
54:45'
Kotouč po šermovačce ve středním pásmu vyletěl až mezi diváky, hra bude pokračovat vhazováním ve středovém kruhu.
53:47'
Po dalším přerušení hry sáhl domácí lodivod Artis Abols k oddechovému času, závěrečný tlak Avtomobilistu je tady!
52:50'
Nepovedená rozehrávka Toljattských doletěla až na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude opět před Alexandrem Lazušinem.
51:58'
Vitalij Popov se před brankovištěm dostal k odraženému kotouči a bez váhání vypálil, Lazušin se ale stačil přemístit včas!
51:04'
Necelých deset minut před koncem hosté přebírají iniciativu, Lada se postupně zatahuje do hluboké defenzívy.
50:09'
Toto oslabení hosté bez potíží ubránili, Jekatěrinburg už hraje opět v plném počtu.
49:16'
Jegor Babenko se dostal k dorážce Zernovova nahození z bezprostřední blízkosti, zakončit se mu ale podle představ nepodařilo.
48:28'
Hosté se osvobozují, Lada bude muset zakládat další akci až od Alexandra Lazušina.
47:36'
Avtomobilist hrál chvilku v šesti, trest za příliš mnoho hráčů na ledě půjde odpykat Anatolij Golyšev (JEK).
46:50'
Po třetím vstřeleném gólu Lady i domácí trochu polevili v aktivitě, vše podstatné se teď odehrává ve středu hřiště.
45:57'
Togliatti právě vstřelilo branku!
Už je to o dva góly a nutno říct, že zcela zaslouženě. Úplně volný STANISLAV BOČAROV se na útočné modré zmocnil odraženého kotouče, nabruslil si až před Kováře a přesnou střelou pod břevno mu nedal šanci! Bez asistence.
44:45'
Carter Ashton ujel po pravém křídle a dostal se až před Kováře, z bezprostřední blízkosti se mu ale nepodařilo zakončit!
43:46'
Igor Skorochodov z pravého kruhu nahodil kotouč na Kováře, gólman Avtomobilistu si ale tentokrát dokázal poradit.
42:57'
Nepovedená rozehrávka Avtomobilistu skončila na zakázaném uvolnění, hosté budou muset přidat, pokud chtějí v Toljatti pomýšlet na bodový zisk.
41:43'
Lada prožívá povedený vstup do třetí třetiny, Carter Ashton teď vybojoval další buly před Jakubem Kovářem.
40:40'
Posledních šest sekund oslabení Avtomobilist snadno ubránil, domácím se ale nyní podařilo vybojovat buly v útočném pásmu.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:58.
V prostřední minutovce bezbrankový stav dlouho nevydržel, minutu po jejím začátku totiž poslal Ladu do vedení Carter Ashton. Hostům se sice podařilo vyrovnat, nicméně poté se Avtomobilist nechal několikrát zbytečně vyloučit a Alexandr Strelcov vrátil Ladě ztracený náskok zpět.
40:00'
39:02'
Jekatěrinburští se dokázali osvobodit, to už se nám rozběhla poslední minuta druhé třetiny.
38:06'
Hosté teď hrají velmi nedisciplinovaně, dvě minuty za držení protihráče obdržel Stanislav Jegoršev (JEK).
37:32'
Denis Ježov od modré nahodil kotouč směrem na Kováře, jeho nahození ale bylo zblokováno do rohu kluziště a poté už se nikdo v modrém dresu ke střele nedostal.
37:15'
Rozehrávka na rozjetého Maxima Rasseikina byla příliš prudká a kotouč doletěl aža na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí před Jakuba Kováře.
36:26'
Jekatěrinburští se po obdrženém gólu na chvilku usadili v útočném pásmu, dlouho se tam ale neudrželi.
35:44'
Lada si bere ztracený náskok ještě ve druhé třetině zpět! Stanislav Bočarov po levé straně zavezl puk do útočného pásma a z dobré pozice pro zakončení ještě posunul puk na lépe postaveného ALEXANDRA STRELCOVA, který už měl úlohu relativně snadnou! Asistence: Stanislav Bočarov a Charles Genoway.
34:41'
Na druhou stranu se vydal autor úvodního gólu Carter Ashton, který se sice daleko nedostal, následná rozehrávka Jekatěrinburgu ale za moc nestála.
33:59'
Komplikace pro Avtomobilist, kapitán hostujícího celku Dmitrij Megalinskij (JEK) vyfasoval desítku za nesportovní chování!
33:26'
Dmitrij Pestunov si z rohu kluziště nabruslil až do mezikruží, jeho následnou střelu švihem ale Lazušin dokázal zlikvidovat!
32:29'
Sledujeme hlušší pasáž hry, ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát a nevraživost mezi oběma tábory narůstá.
31:45'
Tribuny bouří a domácí trenér Artis Abols se pustil do vášnivé debaty s rozhodčími. Maxim Rasseikin totiž zavezl kotouč do útočného pásma, načež na ledě bylo dobrých pět vteřin hned šest hráčů Avtomobilistu, pozornosti sudích to ale ušlo...
30:53'
Mastrjukov už je zpět na ledě a hráči v modrých dresech se okamžitě poté vydali do útočného pásma, hra je teď hodně vyhrocená a plná ostrých zákroků.
30:04'
Nikitu Trjamkinovi na útočné modré sjel kotouč z čepele, hostům byl odpískán ofsajd a hra se přestěhuje do středního pásma.
29:26'
Francis Paré si na pravém křídle udělal prostor ke střele, nakonec si ale na zakončení netroufl.
28:45'
Lada chvilku hrála v šesti, trest za příliš mnoho hráčů na ledě půjde odpykat Alexej Mastrjukov (TOG).
27:06'
Z tribun se ozývá pískot, domácím totiž bylo odpískáno sporné nedovolené bránění. Hra se vrátí zpět před Alexandra Lazušina.
26:09'
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Tak jsem to zakřikl, máme vyrovnáno! KIRILL LJAMIN dostal nabito na modrou a propálil vše, co mu stálo v cestě. Přes clonícího dvoumetrového obra Nikitu Trjamkina Lazušin vůbec nic neviděl a pořádně se vzteká. Asistence:
25:02'
Hosté sice kombinují v útočném pásmu, k žádným střelám se ale v této přesilovce zatím nedostali.
24:24'
Avtomobilist bude mít příležitost k vyrovnání, Zernov (TOG) totiž stráví příští dvě minuty na trestné lavici za hákování.
22:34'
Na druhé straně se do zakončení z vrcholu kruhů dostal Alexej Simakov, Lazušin se ale nenechal nachytat v nedbalkách a snadno zakročil.
21:47'
Damir Rachimullin vybojoval další buly v útočném pásmu, na začátku druhé třetiny je Lada jasně aktivnějším týmem.
20:53'
Domácí se v úvodu druhé třetiny přeci jen dočkali a dostávají se zaslouženě do vedení. Valujskij na sebe navázal pozornost protihráčů na pravém křídle a poté posunul puk pod sebe na volného CARTERA ASHTONA, který přesnou střelou zápěstím dostal puk za Kovářova záda! Asistence: Semjon Valujskij.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:59.
V první třetině jsme se branky nedočkali. Lada byla povětšinou o něco aktivnějším týmem, domácí ale neukončili střelecký půst a v letošní KHL stále čekají na první gól. Avtomobilist se spíše bránil, také hosté ale dokázali spálit pár zajímavých příležitostí.
20:00'
19:14'
Jiří Novotný našel v mezikruží volného Skorochodova, jehož pokus ale zamířil přímo do Kovářovy nastavené náruče.
18:25'
Před Jakubem Kovářem vznikl neuvěřitelný závar, nikdo v modrém dresu ale nedokázal doklepnout puk do sítě!
17:41'
Kirill Ljamin (JEK) zatáhl za záchrannou brzdu a zahákoval unikajícího Skorochodova, za což mu sudí vyměřili dvouminutový trest.
17:04'
Rafael Achmetov přišel o kotouč v souboji u pravého mantinelu, následná rozehrávka Avtomobilistu ale nebyla vůbec přesná.
16:21'
Igor Skorochodov ujel hostující obraně a protlačil se až před Kováře, ze skvělé pozice se mu ale vůbec nepodařilo zakončit!
15:32'
V samotném závěru přesilové hry Togliatti se Denis Zernov zbavil svého strážce Jegorševa a poté nahodil puk do předbrankového prostoru, tam ale nebyl nikdo v modrém dresu.
14:26'
Carter Ashton projel kupředu po pravém křídle a nahozením z ostrého úhlu vybojoval další vhazování v útočném pásmu.
13:39'
Poměr sil na ledě se ovšem vyrovná, Dmitrij Megalinskij (JEK) stráví příští dvě minuty na trestné lavici za hrubost.
12:45'
Vladimir Maleňkich (TOG) vyhodil kotouč na tribunu a vyfasoval dvouminutový trest za zdržování hry.
12:15'
Nikým nehlídaný Francis Paré měl na hokejce úvodní gól, kanadský útočník ale z nějakých pěti metrů na skvělého Lazušina nevyzrál!
11:28'
Jevgenij Česalin na druhé straně jednoduchým nahozením od pravého mantinelu vybojoval vhazování v útočném pásmu.
10:57'
Ashton ujel po levém křídle a natlačil se až před Jakuba Kováře, na českého brankáře ve službách Jekatěrinburgu si ale nepřišel a ani dorážka Valujského se poté neujala!
10:05'
Stanislav Bočarov se vydal až před Kováře, který před dotírajícím útočníkem Lady pro jistotu schoval nahozený kotouč ve své výstroji.
09:26'
Ilja Krikunov nabil na levý kruh volnému Česalinovi, ani on ale na připraveného Alexandra Lazušina nevyzrál.
08:43'
Dmitrij Pestunov u levého hrazení neměl komu přihrát, a tak prostě vypálil, Lazušin si však připsal další snadný zákrok.
07:55'
Jiří Novotný po vyhraném buly nabil na modrou Vorobjovovi, ten byl ale pod tlakem bránícího hráče Avtomobilistu a vystřelit se mu nepodařilo.
07:18'
Nepovedená rozehrávka Jekatěrinburských skončila na zakázaném uvolnění, vhazovat se tak bude po pravé ruce Jakuba Kováře.
06:33'
Alexandr Lazušin pro jistotu přerušil hru po pokusu Iljy Krikunova z vrcholu pravého kruhu, následovat bude komerční přestávka.
05:42'
Bývalý hráč Toronta Maple Leafs Carter Ashton po pravém křídle zavezl puk do útočné třetiny, záhy o něj ale zase přišel.
04:50'
Ilja Krikunov jednoduchou žabičkou od levého mantinelu vyzkoušel Lazušinovu pozornost, brankář Lady ale nakonec ani nemusel zasahovat.
03:57'
Aktivně napadající toljattští hokejisté překazili hráčům Avtomobilistu rozehrávku, nadvakrát se ale hosté přeci jen do útočného pásma dostali.
03:06'
Lada je v úvodu utkání aktivnější a zdá se připravena odčinit nezdar z prvního utkání této sezóny. Rafael Achmetov to teď po chytré zadovce od Strelcova zkusil z ostrého úhlu, na Jakuba Kováře si však nepřišel.
02:22'
Velezkušený veterán Maleňkich se odhodlal k nahození od modré, to ale postrádalo přesnost i razanci, a Jakub Kovář tak mohl zůstat v klidu.
01:33'
Hra byla po delší době přerušena, nepovedená rozehrávka Avtomobilistu totiž skončila na zakázaném uvolnění.
00:37'
Krátce po úvodním buly Carter Ashton poslal zajímavé nahození do předbrankového prostoru, tam ale nebyl nikdo v modrém dresu.
00:01'

Lada Toljatti: Lazušin (Ivannikov) – D. Vorobjov, Ch. Genoway, D. Ježov, Gurkin, Kostromitin, Sotnieks, Maleňkich – Ashton, Novotný, Valujskij – Zernov, Bělousov, Babenko – Soin, Skorochodov, Mastrjukov – Achmetov, A. Strelcov, Bočarov – Rachimullin.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Sochatskij) – Megalinskij, Ljamin, D. Bodrov, Jegoršev, Čajkovský, Mišarin, Alexej Vasilevskij, Trjamkin – Paré, Golyšev, Beck – Tičar, Krikunov, Kučerjavenko – Pestunov, Simakov, V. Popov – Obidin, Česalin, Rasseikin.

Rozhodčí: Lavrentěv, Kislov – Kučava, Sadovnikov.
AVTOMOBILIST JEKATĚRINBURG

Také Avtomobilist má letos co zlepšovat, Jekatěrinburg loni zůstal za očekáváními a play-off mu o čtyři body uteklo. Jedenáctý tým Východní konference uplynulé sezóny ale vstoupil do nového ročníku skvěle, když porazil silný Magnitogorsk přesvědčivě 5:2 na jeho ledě, o což se skvělým výkonem zasloužil český gólman Jakub Kovář.
LADA TOLJATTI

Ladě minulá sezóna nevyšla, celek z ruského města automobilů skončil ve Východní konferenci předposlední a do play-off se pochopitelně nepodíval. Ani do probíhajícího ročníku nevstoupil toljattský celek ideálně, Jiří Novotný a spol. ve středu podlehli Čeljabinsku na domácím ledě 0:2.
Hezký den. Vítám všechny hokejové nadšence u sledování textového přenosu z duelu Kontinentální hokejové ligy, v němž Lada Togliatti od 17 hodin přivítá Avtomobilist Jekatěrinburg. Tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.