KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Lada : Novosibirsk - 18. ledna 2018   16:00

Novosibirsk

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Je konec. HK Sibir Novosibirsk si nakonec odváží všechny tři body, ovšem Lada dnes byla více než vyrovnaným soupeřem. V 58. minutě měli hosté další přesilovou hru, ve které vystřelil Patrik Zackrisson a puk skončil za zády Lazušina. Český brankář Alexander Salák si tak připisuje v dnešním utkání nulu.

59:42'
Trenér domácího týmu Artis Abols se velmi rozčiluje, ale rozhodčí své rozhodnutí nezmění.
59:42'
Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Sergej Soin – 5 min., sekání).
59:42'
Gleb Zyrjanov nyní leží na ledě a rozhodčí bude vylučovat domácího hráče na pět minut. To už je velmi složitá situace pro Ladu.
59:28'
Salák teď musí být hodně v pozoru, jelikož střely Lady jsou velmi nebezpečné.
59:08'
V dobré střelecké příležitosti se ocitli nyní domácí, ale puk do brány nešel.
59:04'
Oddechový čas pro domácí.
59:04'
Zakázané uvolnění hostů.
58:56'
Nyní už je Alexandr Lazušin na střídačce a Lada to zkouší v šesti hráčích!
58:25'
Alexandr Lazušin už se hlásí o střídačku, ale zatím zůstává stále v bráně.
57:54'
Nyní se bojuje o puk v pásmu Novosibirsku, ale nakonec ho získali hosté.
57:02'
Sibir právě vstřelil branku!
A je to gól! Přece jen jsme se dočkali branky v základní hrací době a Alexandr Strelcov si teď určitě sype popel na hlavu. PATRIK ZACKRISSON vypálil ránu, kterou Alexandr Lazušin neviděl nejlépe a puk skončil za jeho zády. Novosibirsk tak nakonec využil jednu z mnoha přesilových her a jde do vedení 1:0.
56:55'
Hosté tak mohou rozhodnout utkání v přesilové hře.
56:31'
Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Alexandr Strelcov – 2 min., faul kolenem).
Byl to Alexandr Strelcov, který tvrdě narazil o mantinel hostujícího hráče.
Ivan Vereščagin sice odjíždí po svých, ale nevypadá zrovna v pořádku.
56:31'
Nyní se na ledě strhla velká mela, potom co byl těžce doražen na mantinel Ivan Vereščagin.
55:51'
Alexander Šarov si jen objel bránu Lazušina, ale nevystřelil na ní.
55:14'
Nyní následuje buly před bránou Saláka.
53:42'
Lazušin byl opět připraven proti střele hostujícího hráče a vyrazil puk.
52:20'
Novosibirsku by se tři body velice hodily, jelikož jsou nad propastí postupu do play-off. Lada už v této sezóně nemá šanci, ale dnes předvádí solidní výkon.
51:28'
Střela domácího hráče skončila jen vedle brány Saláka.
50:03'
Máme před sebou posledních deset minut základní hrací doby, kdy může každé mužstvo strhnout tři body na svou stranu.
49:16'
Dnes nejsou útočníci ve formě, zatím co obránci a hlavně oba dva brankáři hrají perfektně. Pomalu to vypadá, že se dnes možná rozhodně v prodloužení nebo až na samostatné nájezdy.
48:46'
Nyní se dopředu řítili domácí, ale ke střele se tentokrát nedostali.
47:15'
Opět předvedl své umění Alexandr Lazušin a vyrazil střelu.
46:05'
Nyní si Alexandr Lazušin poradil se střelu hostů a chytil kotouč do lapačky.
45:22'
Nebezpečně nahozený puk hostů před bránu Lazušina, ovšem na bránu nakonec nešel.
44:40'
Útok domácích je u konce, jelikož se dopustili ofsajdu.
44:35'
Charles Genoway se dopustil zákroku na hranici faulu, ale rozhodčí nechal pokračovat hru dál.
43:22'
Po buly se dostal domácí hráč ke střele, ale puk za záda Saláka nedostal.
43:06'
Další pokus domácích a Salák musel být ve střehu. Poté skočil po odraženém puku a chytil jej pod lapačku.
42:02'
Salák se předvedl a chytil střelu z levé strany od Denise Zernova.
41:36'
Nepovedená přihrávka hostů způsobila, že dopředu jdou domácí.
40:57'
Domácí hráči se provinili ofsajdem.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:47.
Druhá třetina je u konce, ale stále jsme se nedočkali žádného gólu. Opět jsme viděli plno přesilových her, ale žádná nepřinesla branku.

39:29'
Střela hráče Novosibirsku skončila jen vedle brány.
38:54'
Salák byl v problémech, když jel za vlastní bránou a bojoval tam o puk s domácím hráčem.
38:04'
Zajímavá šance hostů skončila nad bránu Lazušina.
37:18'
Nyní se hra přesuna před bránu Lazušina, jelikož se domácí provinili zakázaným uvolněním.
36:56'
Opět Salák předvedl skvělý zákrok a dopředu jdou hosté.
36:34'
Poté měl na druhé straně Salák problém a nebyl si jistý kde má puk, nakonec ale pro Novosibirsk vše dobře dopadlo.
36:14'
Naprosto sám jel hostující hráč na domácí bránu, ale Lazušin ho vychytal.
35:45'
35:33'
Nyní Alexander Salák schytal ránu do masky a hra je přerušena.
35:04'
Dmitrij Vorobjov nyní vystřelil na svatyni Saláka, ale ten si s jeho pokusem lehce poradil.
34:36'
Ovšem zatím jsou u puku hosté, kteří se dostali až do zakončení, ale jejich pokus skončil jen v boční síti.
34:08'
Dnes je k vidění plno vyloučení, ovšem zatím jsme se nedočkali ani jedné branky. Ta možná přijde nyní při čtvrté přesilovce domácí Lady.
33:45'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Sergej Koňkov – 2 min., podražení).
33:37'
Sergej Koňkov se ocitl v dobré příležitosti, ale minul bránu.
33:13'
Domácí hráč se řítil z pravé strany na Saláka, ale nepřekonal ho.
32:40'
32:35'
Jevgenij Bodrov jen vystřelil před bránu do chumlu hráčů, ale nebylo to nic platné a domácí vyhodili kotouč do bezpečí.
32:05'
Ne, dnes prostě přesilové hry hostům nejdou a opět puk skončil v moci Alexandra Lazušina, který je dnes ve skvělé formě.
30:56'
Ve skvělé šanci se ocitl hostující hráč, ale svůj pokus o vstřelení puku do poloprázdné brány nevyšel, jelikož přestřelil Lazušinovu svatyni.
30:50'
Krátce potom co hostům skončila přesilová hra mají další.
30:40'
Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Sergej Soin – 2 min., vražení na hrazení).
30:25'
30:09'
Dokonce se nyní vydal dopředu Sergej Soin, ale ke střele se nedostal.
29:45'
Nyní Lada vyhodila puk do středního pásma a následně až k bráně Saláka.
29:27'
Hosté jsou u puku, ale opět jim domácí nedávají žádný prostor k nějaké vážnější střele.
28:46'
Nepříjemná střela, po které musel Charles Genoway vyrazit puk rukou.
28:45'
Hosté mají další přesilovou hru, ovšem dnes se v oslabení brání domácí skvěle, tak uvidíme jak to dopadne nyní.
28:25'
Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Dmitrij Kostromitin – 2 min., hákování).
27:47'
Nyní následuje buly před bránou Lazušina.
26:40'
Nyní chytil puk do lapačky i Alexander Salák. Hra je opět velmi vyrovnaná.
26:13'
Alexandr Lazušin si poradil s odraženým pukem a skryl jej pod lapačku.
25:37'
Hosté ale poté vyhodili puk jen na zakázané uvolnění.
25:24'
Nyní se domácí provinili ofsajdem.
24:52'
Další střela hostů, ale ta šla jen do blokující obrany.
23:49'
Hostující hráč se dostal do zakončení, ale to šlo pouze do připraveného Lazušina.
23:05'
Stěpan Sannikov bojoval o puk za Lazušinovou bránou.
22:43'
22:21'
22:02'
Hosté nyní mají puk ve své moci a přemístili se sním do třetiny Lady.
21:23'
Přesilovka tak domácím dlouho nevydržela a nyní se hraje 4 na 4.
20:43'
Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Sergej Soin – 2 min., hákování).
20:38'
Domácí mají už třetí přesilovou hru v dnešním utkání.
20:21'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Konstantin Alexejev – 2 min., držení protihráče).
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:53.
První třetina je u konce. Zatím vidíme vyrovnanou hru, ve které jsou o trochu lepší hosté, kteří ale nevyužili přesilovku 5 na 3. Český brankář Alexander Salák zatím neměl moc práce, ovšem pár nepříjemných střel pochytal.

19:51'
Opět se Novosibirsk dopustil ofsajdu a akce je u konce.
19:07'
S velice nepříjemnou střelu domácího borce se musel vypořádat Alexander Salák.
18:02'
Akce Novosibirsku je u konce, jelikož jim byl odpískán ofsajd.
17:40'
17:02'
Opět hráči Lady jen vyhodili puk až k bráně Saláka a dnes v oslabení hrají skvěle.
16:11'
Domácím se podařilo vyhodit puk do bezpečí.
15:40'
Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Denis Zernov – 2 min., nedovolené bránění).
15:40'
Domácí sice vstřelili branku, ale ta neplatí, jelikož se těsně před tím dopustil faulu domácí hráč!
15:32'
15:19'
Nyní si hráči Lady vypracovali velmi dobrou příležitost, ale ve finále minuli bránu.
14:50'
Opět Novosibirsk vyhodil puk do bezpečí a během minuty v přesilové hře se domácím nepodařilo vystřelit.
14:17'
Hostům se podařilo vyhodit kotouč až k bráně Lazušina a domácí musí začít svou akci znova.
14:01'
Domácí tak mají další přesilovou hru. Uvidíme jak dopadne tentokrát.
13:32'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Andrej Jermakov – 2 min., nedovolené bránění).
13:22'
Alexander Bergström vystřelil na domácí bránu, ale tentokrát neuspěl a následuje další vhazování v domácí třetině.
12:52'
Nyní se musela přerušit hra, jelikož se posunula Salákova brána.
12:36'
Nyní jdou opět dopředu hosté, ale ve středním pásmu přišli o puk.
11:46'
Jevgenij Bodrov si chtěl objet domácího brankáře Alexandra Lazušina, který si povyjel z brány, ovšem poté strčil do puku hostujícímu útočníkovi a ten se tak nedostal do zakončení.
10:37'
Nyní už jsou na ledě oba domácí hráči a Novosibirsk tak nevyužil přesilovou hru 5 na 3. Je důležité podotknout, že domácí hráči hráli v oslabení skvěle.
10:33'
10:01'
09:16'
Novosibirsk drží puk velmi blízko domácí brány, ale zatím nevyslal žádnou střelu.
09:02'
Hosté mají velkou možnost vstřelit branku v přesilové hře 5 na 3, ovšem následnou střelu Alexandera Bergströma chytil domácí brankář.
08:42'
08:33'
Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Arťom Aljajev – 2 min., hákování).
07:16'
Domácí tak mají první přesilovou hru v dnešním utkání, ale zatím se nedostali do žádné dobré příležitosti.
06:42'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Rok Tičar.
06:42'
Domácí hráči se dopustili ofsajdu a následuje komerční přestávka.
05:21'
Damir Rachimullin se ocitl skoro sám před brankářem, v cestě mu stál jenom obránce Novosibirsku, ale domácí útočník si špatně zpracoval puk a nic nebezpečného z toho nevzniklo.
04:28'
Až nyní se hra přerušila a následuje buly v pásmu Novosibirsku.
03:59'
Hostující útočník vystřelil při příležitosti 2 na 1, ale minul domácí svatyni.
03:06'
Charles Genoway se ocitl v zajímavé příležitosti, ale minul bránu Saláka.
02:41'
Domácí sice vybojovali kotouč ve své třetině, ale následně o něj přišli ve středním pásmu.
01:39'
Hra začíná pozvolna a ani ze dvou pokusů hostů střela nepřišla.
00:46'
Hosté se sice dostali do pásma Lady, ale nic velkého z toho nevzniklo.
00:01'

Lada Toljatti: Lazušin (Krasotkin) – Ďjakov, Aljajev, Ch. Genoway, D. Vorobjov, Kirillov, Kostromitin, Maleňkich – Bělousov, Zernov, Skorochodov – Mastrjukov, Harper, Kapustin – Achmetov, Soin, Bočarov – Rachimullin, A. Strelcov, Babenko – V. Strelcov.

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Krasikov) – K. Alexejev, Vereščagin, Morozov, Jermakov, Demidov, Ignatovič, Al. Makarov – Zackrisson, Bergström, Enlund – Osnovin, Sannikov, Šarov – Tičar, Sigarjov, Pervušin – Koňkov, Arťomov, J. Bodrov – Zyrjanov.

Rozhodčí: Viktor Birin, Anton Kislov – Alexander Otmakhov, Daniil Zakharov.
HK Sibir Novosibirsk:

Novosibirsk se momentálně nachází ve Východní konferenci na osmém místě se sedmdesáti šesti body a skóre 127:130. V posledním utkání zavítal na led Jekatěrinburgu. Ovšem byli to domácí kdo šel ve 3. minutě do vedení, když se v přesilovce prosadil Torčenjuk. Ovšem ve 4. minutě srovnal Zyryjanov a o tři minuty později poslal hosty do vedení Verešagin. Ve druhé třetině padl pouze jeden gól, který vstřelil hostující Sannikov a Novosibirsk šel už do dvoubrankového vedení. Výhru zpečetil v poslední minutě střelou do prázdné branky v oslabení Enlund. Novosibirsk tak vyhrál 4:1. Nejlepším střelcem je s dvaceti jedna góly Bergstrom. Hlavním trenérem je Vladimir Yurzinov Jr..
Lada Toljatti:

Lada se momentálně nachází ve Východní konferenci třináctém místě se čtyřiceti sedmi body a se skóre 96:139. V posledním utkání přivítala na svém ledě Barys Astanu. Už ve 4. minutě hrála Astana druhou přesilovou hru a tu už dokázala využít, když se prosadil Makljukov. V 7. minutě dostal Karlsson nešťastný gól, když vyrazil střelu nad sebe a Zernov puk, který skončil pod nohama hostujícího brankáře, dorazil do brány. V 17. minutě sehráli domácí skvělou akci na jejímž konci byl osamocený Skorochodov, který měl snadnou úlohu a vystřelil kotouč do prázdné brány.
V 32. minutě vyrovnal stav Starčenko a poté byla Astana jasně lepší. Ke konci periody se domácí dopustili faulu a Astana toho využila, když deset vteřin před koncem třetiny vsítil druhou branku Starčenko a postaral se tak o obrat utkání.
Ze začátku třetí třetiny byli sice hosté lepší, ale nakonec padl pouze jeden gól, který vstřelil Charles Genoway v 54. minutě.
V prodloužení nakonec už po 46. vteřinách dostal Alexej Mastrjukov krásnou přihrávku za obranu a následnou ránou do pravé šibenice zajistil Ladě dva body. Nejlepším střelcem je s šestnácti góly Zernov. Hlavním trenérem je Artis Abols.
V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy Lada Toljatti a HK Sibir Novosibirsk. Naposled se tato mužstva spolu utkala před rokem, když si Novosibirsk po výhře 3:1 odvezl z Toljatti všechny tři body. Nyní se opět bude hrát v Lada Aréna. Tato hala nabídne kapacitu pro 6 600 diváků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.