KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Magnitogorsk : Čeljabinsk - 25. srpna 2017   16:00

Magnitogorsk
18:49' Mozjakin (Jan Kovář) • 58:38' Filippi (Mozjakin, Ellison)
Čeljabinsk

To je ode mne z tohoto zápasu vše, přeji vám příjemný zbytek pátečního večera. Na počtenou!
Máme za sebou první uralské derby v letošní sezóně, ve kterém domácí Metallurg poměrně zaslouženě porazil Čeljabinsk 2:1. U obou gólů Magnitogorsku byli čeští hráči – na první asistoval Jan Kovář, zatímco vítěznou branku vsítil Tomáš Filippi. Traktor také nepodal úplně špatný výkon, utkání bylo mnohem těsnější, než by se mohlo při pohledu na statistiky zdát.

59:44'
Nick Bailen ukořistil kotouč na modré čáře a snaží se něco vymyslet, magnitogorští obránci mu ale vůbec nenechávají prostor pro rozehrání puku dopředu.
59:20'
Traktor odvolává brankáře a zkusí své štěstí v power-play!
58:38'
Metallurg právě vstřelil branku!
Tak nakonec asi prodloužení nebude nutné, Děmčenko po ustavičném tlaku kapituluje! Mozjakin našel v prostoru pro vhazování připravného TOMÁŠE FILLIPIHO, který z dobrých čtyř metrů rozvlnil síť čeljabinské svatyně. Hosté si berou time-out. Asistence: Sergej Mozjakin, Matt Ellison.
58:03'
Své štěstí nyní zkusil z hranice brankoviště Kovář, gólman Traktoru odpověděl betonem. Vše nasvědčuje tomu, že uvidíme prodloužení...
57:47'
Mozjakin neuspěl, kotouč se odrazil na hůl Ellisona. Ani on ale z levého kruhu na Děmčenka nevyzrál!
57:14'
56:58'
Hosté se po defenzivním zaváhání Magnitogorsku dostali do přečíslení tři na jednoho, celou situaci musel uhasit až výborný Košečkin! Za odměnu nyní jeho jméno skandují snad všichni v ochozech Areny Metallurg.
55:48'
Berestennikov se z kruhu neprosadil, Děmčenko puk jen vyrazil před sebe. Čeljabinští se velmi rychle dostávají zpět na kotouč.
55:21'
Osala se protlačil do čeljabinské části kluziště, zpoza branky předává na kruh Kovářovi. Domácí rozjíždějí kombinaci.
54:34'
Domácí mají problémy s přechodem do útoku, Traktor se zatím zvládá bránit bez problémů.
53:45'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexandr Šinin – 2 min., vysoká hůl).
53:45'
Mozjakin byl při útočném tažení velmi okatě faulován, magnitogorskou halou se ozývá hlasitý pískot. Bude se vylučovat.
52:07'
Jakuceňa se procpal před hranici brankoviště a nahrál dozadu, kde ale nestál žádný z jeho spolubojovníků. Akce Čeljabinsku tak nabrala rychlého konce.
51:36'
Alexandr Rybakov vyhrál vhazování ve středním pásmu, o puk ale velmi rychle přišel a momentálně se v útoku zahřívá zase Magnitka.
50:44'
Domácí gólman má po střele Szczechury připsaný další zákrok ve statistikách, hra je přerušena.
50:07'
Nejen, že hosté srovnali s Metallurgem krok, ale nyní jsou i aktivnějším celkem. Videll se blýsknul dělovkou od modré, která skončila na betonu připraveného Košečkina.
49:35'
Čeljabinsk začal pomalu ale jistě s domácími srovnávat krok. Petrov poslal dlouhou přihrávkou do útoku Tridčikova, jehož zakončení mezi betony zvládl brankář Magnitogorsku pokrýt.
47:15'
Metallurg je v pásmu soupeře jako přikovaný, Kazionov nyní balancuje s pukem u mantinelu. Uvidíme, co bývalý útočník Mladé Boleslavi vymyslí.
46:30'
Těreščenko z modré poslal kotouč přímo do lapačky strážce hostující svatyně. Přesilovka domácích se chýlí ke konci.
45:13'
První lajna Magnitogorsku opět zatápí pod kotlem, čeljabinská defenzíva momentálně působí poněkud bezradně. Hosté se drží nad vodou jen díky hbitému Děmčenkovi, který krotí střely Mozjakina a Kováře.
44:40'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Konstantin Klimontov – 2 min., nedovolené bránění).
43:56'
Tak tohle bylo hodně těsné! Gilbert Brulé zakončil přímo mezi nohy Vitalije Košečkina, který kotouč zastavil svou holí až na brankové čáře! Větší promarněnou šanci bychom v tomto zápase hledali jen těžko.
43:20'
Hra se přelévá ze strany na stranu, sledujeme poměrně vyrovnanou podívanou. Teď se bojuje o puk podél mantinelu v čeljabinském pásmu.
41:49'
Z kruhu se zachtělo skórovat Peňkovskému, ten ale pozemní střelou minul branku o několik centimetrů. Kotouč tak pouze proklouzal kolem levé tyče, gólman Magnitky mohl zůstat v klidu.
41:20'
Začátek poslední dvacetiminutovky je poněkud ospalý, domácí Metallurg se dopouští zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Košečkina.
40:45'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nicholas Schaus – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Nick Bailen – 2 min., hrubost).
40:30'
Po ose Bailen – Rybakov se kotouč dostal na hůl Višněvského, jehož střelu prostoru z modré čáry vykryl Děmčenko betonem.
40:05'
Tomáš Filippi uspěl na úvodním buly třetí třetiny, puk má domácí Magnitogorsk.
40:01'
Ve druhé části sice nebyla k vidění ani jedna branka, za to se doslova roztrhl pytel s vyloučeními. Fair-play opravdu šlo v prostřední dvacetiminutovce stranou – oba celky nasbíraly po deseti trestných minutách. Největší šanci skórovat měl během přesilovky v třiatřicáté minutě český forvard Jan Kovář, ten ale na gólmana Traktoru nevyzrál. Skóre po dvou třetinách tak zůstává 1:1.
39:48'
Třetina se dohrává více méně jen ve středním pásmu, obrana ani jednoho týmu nepouští soupeře za modrou čáru.
39:09'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jan Kovář – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Arťom Peňkovskij – 2 min., nedovolené bránění).
38:18'
V závěru přesilovky se pokoušel z kruhu prosadit Rybakov, jenž poslal puk přímo do hrudníku připraveného Košečkina.
37:04'
Přesilovky dnes nejsou silnou stránkou ani jednoho celku, o něco hůře si v nich počíná hostující Čeljabinsk. Jeho hráči byli teď již po několikáté vyprovozeni z útočné třetiny.
36:17'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jaroslav Chabarov – 2 min., podražení).
35:27'
Traktor se přesunul do útoku, v čele s Alexejem Kručininem. Ten si povyjel za bránu a poslal puk směrem do mezikruží, kde stál Rybakov, který ale nedokázal kotouč zachytit včas.
34:11'
Elitní formace Metallurgu je stále na ledě a trápí obranu hostů. Kovář nabídl kotouč Mozjakinovi na pravý kruh, veterán z následné střely zasáhl špičku Děmčenkova betonu.
32:59'
Kovář se pokusil zasunout puk mezi tyč a beton strážce čeljabinské svatyně, Děmčenko se však do dráhy kotouče přesunul včas!
32:40'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Nick Bailen – 2 min., držení protihráče).
32:25'
Traktor je v plném počtu, Kručinin už vyjel na led. Domácí jsou ale stále pevně usazeni v útočném pásmu.
31:32'
Metallurg má přesilovku, dlouhé kombinaci domácích zatím není konec. Hokejisté Magnitky se snaží přihrávkami dopracovat do ideálních střeleckých pozic.
30:56'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Alexej Kručinin.
29:16'
Szczechura diriguje dvojnásobnou početní výhodu z modré lajny a snaží se nahrát spoluhráčům před bránu, trojice domácích na ledě ale houževnatě brání a nenechává hokejistům Čeljabinsku moc prostoru pro manévrování.
28:38'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Sergej Těreščenko – 2 min., držení hole).
28:26'
Domácí se na chvilku osvobodili, Děmčenko si povyjel ven z brány a rozehrál kotouč dopředu, čímž svým spoluhráčům výrazně usnadnil návrat do útočného pásma.
27:44'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Denis Platonov – 2 min., držení protihráče).
27:14'
Hosté mají ponechanou výhodu a zatlačili své soupeře hluboko do jejich obranného pásma. Z ochozů se ozývá hlasitý pískot.
26:17'
Po nějaké době se v útoku předvedli také hosté. Mamajev nabil na modrou Borodkinovi, který prudkou střelou rozduněl manitel za bránou Magnitky.
24:50'
Tak tohle bude amerického beka mrzet! Matt Ellison se po přesné přihrávce ocitl úplně sám na hranici brankoviště, se zakončením si však dal načas a Děmčenko byl připraven puk zastavit.
24:07'
Ze hry ve čtyřech na obou stranách má zatím více Metallurg, větší šanci si ale vypěstovat nedokázal.
22:39'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Tomáš Filippi – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Konstantin Klimontov – 2 min., hrubost).
22:39'
Mozjakin nakonec našel Ellisona, který ze zadní hranice hruhu vyslal slabou pozemní střelu směrem k brankovišti Čeljabinsku. Před brankou zavládl chaos, domácí se snažili za Děmčenka kotouč doslova procpat. Gólman Čeljabinsku ale všechny dirky ve své kleci zacpal včas.
22:19'
Kovář nahrál na pravý kruh Mozjakinovi, ten teď přemýšlí, kam kotouč poslat dál. Kombinace Magnitogorsku zdánlivě ještě konce nenabere.
21:17'
Čeljabinsk se opět osvobozuje, Metallurgu se nedaří se před Děmčenkem usadit. Obrana hostů je po přestávce ve formě.
20:50'
Hosté okamžitě vyhazují, Oskar Osala musel puk lovit až zpoza vlastního brankoviště.
20:37'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Ivan Višněvskij – 2 min., hákování).
20:05'
První buly druhé části vyhráli domácí, kteří okamžitě poslali kotouč na icing. Vhazovat se po krátké pauze bude po levici Vasilije Košečkina.
20:01'
Máme za sebou úvodních dvacet minut prvního uralského derby v letošní sezóně. Šance měli jak hosté tak domácí, oběma celkům se podařilo gólmana soupeře překonat jednou a stav je tak vyrovnaný. Za hosty nejprve otevřel skóre ve čtvrté minutě Paul Szczechura, v závěru třetiny pak bylo po zásahu Sergeje Mozjakina vyrovnáno.
19:52'
První třetina se dohrává v pásmu domácích. Čeljabinští se snaží na Košečkina vyzrát střelami z dálky, strážce metallurgské svatyně se ale zatím nachytat nenechal.
18:49'
SERGEJ MOZJAKIN je o další krok blíže k pětistům branek v ruských soutěžích! Jan Kovář poslal od modré kotouč hluboko do útočného pásma, zkušený forvard si pak nejprve objel bránícího Borodkina, vzal si pryž na hůl a následně zamířil mezi nohy gólmana hostů. Asistence: Jan Kovář.
17:01'
Ani Ellison na ruského gólmana nevyzrál, přesilovka Magnitogorsku se obejde bez branky.
16:21'
Dvakrát se teď pokusil gólmana hostů překonat Jan Kovář, Vasilij Děmčenko byl ale v obou případech na svém místě. Momentálně mu v oslabení hodně pomáhá i pečlivá obrana.
15:26'
První lajna domácích se usadila v útočném pásmu a kombinuje. Hráči Traktoru se semkli kolem Děmčenka.
15:01'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Konstantin Klimontov – 2 min., sekání).
14:27'
Petrov s Mamajevem drží puk ve svém pásmu a snaží se jej poslat směrem dopředu. Situaci jim rozhodně neusnadňují draví forvardi domácího celku, kteří se ke kotouči snaží dostat zuby nehty.
13:04'
Obrana Metallurgu teď hodně znepříjemňuje život domácím, kteří se seč mohou snaží udržet v útočném pásmu. Zatím se jim do daří.
11:22'
Před bránou hostů vznikl menší závar, domácímu publiku se na chvilku zatajil dech. Hráči Magnitogorsku ale nezvládli včas pořádně zakončit, na vyrovnávací branku tak stále čekáme.
09:43'
Šenfeld pronikl do pásma po pravém křídle, u kruhů byl odzbrojen Kručininem. Hokejisté Traktoru však byli schopní si rychle vzít pryž zpět na své hole.
08:10'
Čeljabinští se poprvé na delší dobu usadili v útočné třetině, defenzíva domácích je ale vůbec nepouští do kvalitních střeleckých pozic. Za celou přesilovku vystřelil snad pouze Ivan Višněvskij, s jehož střelou neměl gólman domácích nejmenší problém.
07:00'
Mohlo být vyrovnáno! Osala úplně unikl Nicku Bailenovi a udělal si výlet přímo před brankoviště Traktoru, Děmčenko zachoval chladnou hlavu a pokus o zakončení z otočky zastavil betonem.
06:20'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Sergej Mozjakin.
06:11'
Metallurg střídá, Děnisov drží puk za vlastní brankou. Uvidíme, zda-li se domácím povede zatím pevnou obranu soupeře nějak zaskočit.
05:07'
Domácí se pokoušeli na první zásah Čeljabinsku nějak odpovědět, Děmčenko zatím však jejich ambice úspěšně krotí.
03:50'
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Hosté jdou na kraji čtvrté minuty do vedení! Jakuceňa našel na modré čáře volného PAULA SZCZECHURU, který se vydal do mezikruží a nejprve sice zasáhl gólmana Metallurgu jen do betonu, na následou dorážku už ale Košeřkin nedosáhl. Asistence: Maxim Jakuceňa.
03:06'
Tomáš Filippi ze sebe setřásl jednoho z bránících hráčů a chtěl poslat kotouč před bránu na volného Schause, jeho přihrávku ale americký bek nezachytil.
02:02'
Klimontov rozehrál další útok Traktoru zpoza vlastní svatyně, daleko do útočného pásma se ale hosté nedostali.
01:16'
Hosté jsou v úvodu aktivnějším a dravějším týmem, pevná obrana Metallurgu jim ale nenechává větší šance skórovat. Košečkin zatím moc zasahovat nemusel.
00:40'
První střelu utkání má na svědomí Linus Videll. Švédský útočník vypálil na Košečkina z mezikruží, ruský gólman střelu bez problémů pokryl.
00:08'
Úvodní buly pro sebe ukořistili domácí, kteří se okamžitě vydali vpřed. První útočnou akci utkání však čeljabinská defenzíva rychle rozebrala.
00:01'
Hráči obou týmů jsou seřazeni na modrých čarách, halou zní hymna Ruské federace. Domácí do utkání nastoupí v tmavě modrých dresech, Čeljabinsk zase v bílých. Derby co nevidět začne.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – J. Birjukov (A), Schaus, Děnisov, S. Těreščenko, Budkin, Chabarov, Igošev – Mozjakin (C), Filippi, Jan Kovář (A) – Ellison, Timkin, Osala – Šenfeld, Kaletnik, Kosov – Berestennikov, Platonov, Sirotkin – De. Kazionov.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Francouz) – Bailen, I. Višněvskij, Borodkin, Kolcov, Šinin (C), Klimontov, Mamajev, A. Petrov (A) – Brulé, Videll, Polygalov – Jakuceňa (A), Szczechura, Kručinin – Rybakov, Šarov, Peňkovskij – J. Petrov, Kravcov, Tridčikov.

Rozhodčí: Bukin, Beljajev – Ivanov, Savenkov.
Vzájemné zápasy v minulé sezóně

17. 2. 2017: Magnitogorsk – Čeljabinsk 1:0 sn.
15. 2. 2017: Čeljabinsk – Magnitogorsk 2:1
6. 10. 2016: Magnitogorsk – Čeljabinsk 4:3
15. 9. 2016: Čeljabinsk – Magnitogorsk 5:3
7. místo ve Východní konferenci (1-0-0-0, 3 b.)

Hokejisté Čeljabinsku odcestovali k prvnímu utkání sezóny do Toljatti, odkud si po skvělém výkonu Vasilije Děmčenka v bráně odvezli domů tři body. V sedmé minutě nejprve otevřel skóre kanadský forvard Paul Szczechura, v závěru utkání pak výhru hostů zpečetil Arťom Peňkovskij. Lada vyslala na Děmčenka celkem čtyřiadvacet střel, jenže ani jedna z nich se neujala a mladý ruský gólman tak zahájil ročník čistým kontem. Traktor si mohl do statistik připsat první výhru.