KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Magnitogorsk : Lada - 1. října 2017   14:00

Magnitogorsk
09:59' Mozjakin (Filippi, Jan Kovář) • 54:27' Osala (Ellison, J. Birjukov)
2:0
(1:0, 0:0, 1:0)
Lada
Lada
Samsonov (Košečkin) – J. Birjukov, Pivcakin, Dronov, Schaus, Bobrjašov, Igošev, Ikamackich – Mozjakin, Jan Kovář, Filippi – Šenfeld, Osala, Ellison – Berestennikov, Platonov, Timkin – Švyrjov, Sirotkin, Kaletnik – De. Kazionov.

Lada Toljatti: 28
Je konec zápasu, ve kterém jsme nakonec viděli pouze dvě branky. Tu první už v úvodním dějství, kdy se prosadil domácí útočník Sergej Mozjakin. Metallurg měl hned několik šancí, aby svůj náskok zvýšil, jenže nevyužíval časté přesilové hry a lámal si zuby na připraveném brankáři Lazušinovi. Rozhodující úder zasadil až na konci posledního dějství Oskar Osala, ten zvýšil na 2:0 pro Magnitogorsk a pojistil tak domácímu celku tři body. Lada ale dlouho mohla pomýšlet na částečný zisk, nakonec nemá nic. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu.
59:35'
Lada to ještě zkouší se šesti muži v útočném pásmu a bez brankáře.
59:26'
Toljatti je v plném počtu, ale už moc času hostům na zlepšení výsledku nezbývá. Puk se odrazil mezi diváky, vhazovat se bude ve středním pásmu.
58:52'
Schausova střela prosvištěla kolem branky, ale netrefila ji. Následovalo hostující vyhození, zdá se, že Lada toto oslabení opět ubrání.
58:22'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a pravděpodobně také celého zápasu. Opět v šanci Mozjakin, od Jana Kováře ale dostával před branku nabito moc pozdě.
57:50'
Nejprve Lada vyhodila přes všechny čáry, pak se ale do šance po skvělé ráně z dálky dostal Mozjakin. Lazušin ale pokus domácího útočníka v pohodě vyrazil.
57:23'
Ještě se bude jednou vylučovat. Dvě minuty za hákování inkasuje hostující Vorobjov. To je dost možná konec nadějí pro Toljatti.
57:11'
Vorobjov nahodil puk k zadnímu mantinelu, tam ale nikdo z útočníků Lady nedojel jako první. A tak znovu zkusil štěstí na druhé straně domácí výběr.
56:40'
Jan Kovář zavezl puk jen na modrou čáru, pak se s ním vrátil zpátky. Mettalurg si v klidu hlídá náskok a hlavně střední pásmo, kde nechce dělat žádné chyby.
56:10'
Stále ještě Toljatti nevyhodilo. Timkin zakončoval v ostrého úhlu, Lazušin musel jeho pokus rychle likvidovat.
55:48'
Teď je už Magnitogorsk znovu aktivní a kličkuje kolem soupeřovy klece. Je jasné, že teď už se nebudou chtít domácí dobrého náskoku vzdát.
54:27'
Metallurg právě vstřelil branku!
Brankář hostů Lazušin měl v zápase spoustu dobrých zákroků, ale teď asi nebude úplně spokojen. OSKAR OSALA se zjevil u levého mantinelu, odkud si vyjel na kruh. Udělal dvě kličky, zmátl Lazušina a poslal kotouč přesně mezi betony. Tahle šance rozhodně byla chytatelná, což nejspíš ví sám hostující gólman. Metallurg vede o dva zásahy přesto, že v poslední části nemá moc šancí. Teď to bude mít Toljatti hodně těžké. Asistence: Matt Ellison, Jevgenij Birjukov.
54:00'
Už jen posledních šest minut do konce základní hrací doby a skóre zůstává od první třetiny beze změny. Lada je teď daleko od Samsonova na to, aby se mohla prosadit.
53:37'
Dronov vyslal z prostoru mezi kruhy nepříjemné zakončení, Lazušin po dlouhé době zasahuje. Teď ale na střelu dobře viděl a neměl s ní větší potíže.
53:28'
Kapustin zakončoval po ledě z otočky, avšak ani on netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
52:48'
Lada si hodně zkomplikovala život u mantinelu, ale nakonec vše zvládla a dokonce založila novou akci kupředu. Strelcov ale nestihl zavčas zakončit.
52:06'
Metallurg poslal na led čerstvé síly, ani druhé útočné formaci se ale nepodařilo vytvořit lepší šanci. Vypadá to, že domácí budou chtít svůj hubený náskok hlavně bránit.
51:47'
Postavení mimo hru Toljatti, následuje ještě jedna komerční přestávka v tomto zápase, pak už budeme hned pokračovat. Vhazovat by se mělo ve středním pásmu.
51:15'
Jan Kovář měl dobře rozjetou akci ve středním pásmu, jenže Mozjakin se mu v útočném pásmu nabídl až moc pozdě, tudíž nakonec má touš na hokejkách Lada.
50:38'
Magnitogorsk opět úspěšně ubránil oslabení a může se tak začít zase soustředit na útok.
50:10'
Platonov ujel obraně Toljatti v oslabení a málem z toho pro Ladu byly velké trable. Hokejista Metallurgu ale netrefil v rychlosti zařízení.
49:47'
Zernov mohl přihrávat, ale rozhodl se jít do zakončení sám. To se mu ale nevyplatilo.
49:16'
Ilja Samsonov ukázkově zlikvidoval šanci Kapustina u levé tyčky. Přesilová hra hostů už bude ve své druhé polovině.
48:48'
Metallurg se hned na úvod oslabení osvobozuje, nadále platí, že Lada nemá dobře secvičené přesilovky. Alespoň to tak zatím vypadá.
48:26'
Máme tu první trest ve třetí třetině. Na dvě minuty si bude muset jít sednout domácí hokejista Tomáš Filippi, jenž naprosto jednoznačně podrazil soupeře. Velká šance pro Ladu na vyrovnání.
47:55'
Nick Schaus už nechtěl na nic čekat. I když neměl dobře srovnaný kotouč na hokejce, zkusil vypálit. Střela se odrazila od betonu Lazušina někam do rohu.
47:30'
Až v tuto chvíli rozhodčí použili píšťalku. Valujskij nahodil puk do lapačky Samsonova, ten přerušil hru. Následuje krátká komerční pauza.
47:00'
Genoway zachytil odražený kotouč na levém kruhu, volný prostor u tyče ovšem trefit nestihl. Hraje se velmi dlouho bez přerušení a bez větších emocí.
46:30'
Fanoušci dávají hlasitě najevo, že se jim hra Metallurgu na začátku třetí části nelíbí. Už se sice domácí dostali do pásma, ale pouze nahozením k zadnímu mantinelu.
45:48'
Magnitogorsk už se docela dlouho nedostal do žádné šance, tahle pasivita by mohla Metallurg mrzet, protože Lada se čím dál více tlačí před Samsonovo brankoviště.
45:15'
Dobrá průniková akce útočníka Zernova, ale možná měl ještě hráč Lady zkusit nahrávat. Takhle o kotouč přišel těsně před tím, než stačil zakončit.
44:40'
Až nyní přerušená hra, brankář Lazušin raději přikryl nebezpečné nahození z dálky. Za pár okamžiků se bude vhazovat právě před jeho zraky.
44:10'
Další zásah Samsonova, tentokrát po ráně Bělousova. Zdá se, že hosté se chtějí co nejvíc tlačit do zakončení a nespoléhat na náhodné odrazy.
43:33'
Střela Jiřího Novotného zpoza pravého kruhu nebyla vůbec špatná, ale Samsonov ji dobře viděl, takže neměl problém ji vyrazit do levého rohu.
43:15'
Hraje se už hodně dlouho bez přerušení, tohle bude samozřejmě vyhovovat hlavně Magnitogorsku.
42:36'
Domácí se snaží hrát stále velmi aktivně, ale zatím jim to ovoce nepřináší. Lehké nahození Švyrjova nikdo neusměrnil za Lazušina, pak odjela formace v modrých dresech střídat.
41:58'
Toljatti opticky sevřelo domácí před jejích brankářem, jenže brzy zase vlastní chybou o výhodu útočného pásma přišlo.
41:28'
Kapustin se u levé tyče natahoval po odraženém kotouči. Moc nechybělo, aby jej zakončil za Samsonova, ale hráči Lady chybělo trošku štěstí.
41:08'
Oba týmy jsou zpátky v plném počtu, Samsonov raději přerušuje hru, aby nedošlo před jeho zařízením k dorážkám.
40:45'
Bobrjašov nahazoval kotouč za branku, jenže nikdo další v dresu Metallurgu tam na nahrávku nečekal. A tak mohla Lada v klidu vyhodit puk.
40:10'
Na začátku třetí třetiny se bude dohrávat ve čtyřech na obou stranách, a tak se nabídne daleko více prostoru pro případné kombinace a střely.
40:01'
Za několik okamžiků začne třetí třetina utkání. Magnitogorsk vede o jeden zásah, ale šancí si vytvořil dostatek na to, aby měl i výraznější vedení. Takto Lada Toljatti zůstává nadále ve hře o body.
Střely na branku po dvou třetinách: 22:15
Ve druhé třetině jsme žádnou branku neviděli, avšak k vidění byl daleko atraktivnější hokej, s větším počtem šancí na obou stranách. Hlavně Metallurg se činil, když motal Ladu kolem její klece v přesilovkách. Ale Magnitogorsk prozatím není přesný v zakončení, na což doplácí. Stále je to o jediný gól a ve třetím dějství se může stát úplně cokoli.
40:00'
39:51'
Ještě jednou přerušená hra, vhazovat by se mělo po levé ruce Samsonova.
39:24'
Běží poslední minuta druhé třetiny, Lada ještě kombinuje, ale zatím se nemá k zakončení na branku.
38:59'
Tak nakonec se vylučovat bude. Dvě minuty za hrubost dostávají Nick Schaus a Denis Zernov. Bude se tedy dnes poprvé hrát ve čtyřech na obou stranách.
38:59'
Samsonov přerušuje hru po zákroku lapačkou, pak se před ním strhla menší potyčka, Zernov si nenechal nic líbit. Také v tomto případě ale vše skončí bez trestů.
38:20'
Lada se na konci druhé třetiny snaží vyrovnat a zaskočit tak soupeře, který měl celou prostřední část více ze hry. Všechny pokusy hostů ale míří úplně mimo branku.
38:04'
Zernov kličkoval s pukem za brankou, pak vybídl spoluhráče, aby zakončil z první. To se sice stalo, jenže rána skončila pouze v ochranné síti.
37:45'
Metallurg si nedal pozor na modré čáře na přechod, rozhodčí pískají postavení mimo hru.
37:43'
Ilja Samsonov přerušuje hru, musel opět likvidovat pokus od Filatova. Ale také v tomto případě byl včas připraven u levé tyče a zachránil svůj celek.
37:16'
Samsonov už si pěkně dlouho nepřipsal zákrok. Když potom Filatov vyrazil do akce, měl co dělat, aby stihl na nepřesnou střelu útočníka Lady reagovat.
36:50'
Ježov je zpátky na ledě, obě mužstva opět v pěti. Nick Schaus ještě nahazoval kotouč na branku, nikdo v modrém trikotu se ovšem nepokusil o teč.
36:20'
Další vyhození Toljatti přes všechny čáry, tohle už by hráčům v bílých dresech mohlo na ubránění početní nevýhody stačit. Tahle přesilovka z pohledu domácích není dobrá.
36:01'
Až nyní hostující gólman přerušuje hru, to už je více než polovina z trestu Ježova pryč.
35:39'
Metallurg znovu hodně kombinuje, jenže beze střely. Lazušin si nemusel připsat vůbec žádný zásah, protože se nakonec domácí z útočné třetiny vyhnali sami.
35:06'
Mozjakin čekal na teč před brankou. Nahození od modré čáry sice přišlo, ale útočná hvězda domácích si tentokrát nevedla moc dobře.
34:49'
Ježov nebude trenéry pochválen v kabině. Dnes dostává už třetí trest, to znamená další oslabení pro Ladu Toljatti. Magnitogorsk je na vlně a další početní výhoda by mu mohla ještě více pomoci.
34:16'
Teď je to před brankou Lady jako na střelnici. Lazušin si připisuje jeden zákrok za druhým, Metallurg soupeře vůbec nepouští z pásma a pálí z každé možné pozice.
34:13'
Osala dorážel před brankovištěm puk, Lazušin po něm pohotově skočil a přerušil hru. Došlo také k menší rozmíšce a výměně názorů, vylučovat se ale zatím rozhodčí nechystají.
33:56'
Moc dlouho se nehrálo, Lazušin byl opět nucen vytáhnout zásah lapačkou. Takže za chvíli proběhne opět vhazování před zraky hostujícího brankáře.
33:50'
Ještě jedna komerční přestávka v této části zápasu, pak budeme pokračovat ve zbytku druhé třetiny.
33:45'
S pořádnou porcí štěstí, ale také tohle oslabení Lada zvládla. Zatím nejsou přesilovky dobré ani na jedné straně barikády.
33:13'
Jan Kovář krásně našel u pravé tyčky Mozjakina, tomu ale puk přeskočil hokejku. Jinak by nejspíš v pohodě zvýšil náskok domácích.
32:39'
Nyní už Lada vyhazuje a může odjet vystřídat. Hosté za sebou ale mají v oslabení hodně krušné momenty, navíc se na bránění budou muset soustředit i nadále.
31:56'
Rána Birjukova skončila za brankou, ale tam se k puku dostal Jan Kovář, který málem touš zasunul k tyči. Lazušin měl štěstí, že ještě nějakým způsobem dokázal zakročit.
31:39'
Oddechový čas pro Ladu Toljatti.
31:39'
Jedna přesilovka skončila, další následuje. Toljatti se bude muset dál bránit, jelikož menší trest za nedovolené bránění inkasuje hostující Ježov. Ten dnes jde pykat podruhé.
31:19'
Další nahození vytečované mimo tři tyče, ale i tak si musel Lazušin dávat pozor, co se kolem něj stane.
30:44'
Přesilovka Miagnitogorsku je ve své druhé polovině. Domácí sice drží puk v útočném pásmu, jenže nejsou dostatečně přesní v zakončení. Rána Schause skončila za brankou.
30:26'
Hodně přihrávek, ale málo přesných střel. Tomáš Filippi pálil z prostoru před brankovištěm, ale trefil jen připravenou lapačku gólmana Lazušina.
29:55'
Mozjakin zavezl pro domácí puk do pásma a už hledal některého z obránců, aby mohl zakončovat z první. Schausovi ovšem přeskočil touš hůl.
29:34'
Také Lada začíná početní nevýhodu skvěle, hned po vyhraném buly se jí podařilo vyhodit kotouč daleko od branky a uklidnit tak situaci.
29:18'
Početní výhoda pro domácí mužstvo, dnes podruhé. Za katr si sednout Genoway, tentokrát za držení protihráče.
29:04'
Zakázané uvolnění Magnitogorsku, domácí zbytečně uspěchali rozehrávku, takže za to musí pykat.
28:39'
Hra přerušena, puk totiž skončil sražený někde mezi diváky.
28:26'
Jan Kovář velmi aktivní za brankou soupeře, aby tam vydoloval kotouč z pod bruslí soků. To se mu nakonec povedl, obránce Dronov ale následnou peckou od modré přestřelil.
28:03'
Postavení mimo hru domácího týmu.
27:55'
Už se hraje dlouho bez přerušení, což je poznat na rychlém tempu hokeje.
27:21'
Kaletnik je zpátky na ledě, takže Lada nevyužila ani tuhle přesilovku a bude se muset snažit při hře pět na pět. Hned si navíc Magnitogorsk vytvořil možnost z úniku.
26:58'
Až nyní si musel Samsonov připsat zákrok u levé tyčky betonem. Měl ale dostatek času na to, aby se přesunul a šanci soupeře zlikvidoval.
26:29'
A další vyhození, Kapustin nezachytil puk na modré čáře. Hostům přesilové hry dnes zatím vůbec nefungují.
26:03'
Metallurg se osvobozuje vyhozením až za klec Lazušina, zároveň posílá do hry čerstvou čtveřici.
25:32'
Novotný a Filatov si prohodili puk za brankou, ale zatím stále nedokázal nikdo v bílém dresu vystřelit. Skoro to vypadá, jako by se hráči Lady báli zakončovat.
25:20'
Domácí Kaletník si bude muset jít odsedět dvě minuty za hákování, takže dává příležitost Toljatti dorovnat skóre. Uvidíme, zda bude tahle přesilová hra hostů už o něco lepší než předtím.
24:58'
Lada má ponechanou výhodu a kombinuje kolem branky, zatím ale bez lepšího zakončení na Samsonova.
24:39'
Bude se vylučovat na domácí straně.
24:00'
Vypadá to, že hosté budou muset sázet na individuální šance, protože kombinace přes střední pásmo jim vůbec nefunguje. Něstěrov tak najel před Samsonova sám, pak o kotouč přišel.
23:35'
Lada znovu jen vyhazuje za branku Samsonova, toho hosté využívají k vystřídání formací.
23:14'
Mozjakin se nabízel u pravého kruhu na ránu z první, ale Jan Kovář jej nedokázal přihrávkou zavčas najít.
22:39'
Teď už jsou domácí konečně v útočném pásmu, ale stejně jako v první periodě, ani teď se jim tam nedaří kombinovat. Hráči Toljatti dobře přistupují do soubojů o puk.
22:16'
Až nyní střílel z dálky Platonov, Lazušin si ovšem tohle zakončení s klidem našel lapačkou a přerušil hru.
21:55'
Samsonov si zahrál s kotoučem, hned jej ale rozehrál na obránce Schause. Magnitogorsk má nyní velké problémy přejít přes střední pásmo a zakončit.
21:20'
Švyrjov sprintoval na pukem do pravého rohu. I když jej dostihl, neměl následně komu přihrát, takže z toho nic pro Metallurg nebylo.
20:40'
Zatím se pokračuje v opatrném hokeji z první třetiny. Kostromitin nahodil touš do útočné třetiny a doufal, že jej někdo z jeho spoluhráčů dojede jako první. To se ale nestalo.
20:12'
Úvodní buly třetiny tentokrát dopadlo lépe pro domácí, nic ale nevymysleli, pouze puk vyhodili za branku soupeře.
20:01'
Blíží se začátek třetí třetiny. Podaří se Ladě zlepšit herní i výsledkovou stránku, nebo Metallurg navýší své vedení?
Střely na branku po první třetině: 8:8
Více už se toho v první části nestane. Metallurg Magnitogorsk vede díky gólu Sergeje Mozjakina. Jinak jsme ale moc šancí neviděli, více ze hry má každopádně domácí celek. Vyjma přesilové hry se Lada Toljatti k ničemu nedostala. Uvidíme, co nám nabídne další dvacetiminutovka.
20:00'
19:57'
Ještě jeden Lazušinův zákrok lapačkou, ale to už je spíše symbolická záležitost.
19:40'
Čas na poslední zakončení, kotouč je v obranné třetině Lady.
19:07'
Běží poslední minuta první periody, Birjukov si připravil mezi kruhy puk a tvrdě vypálil. Jeho pokus nicméně skončil hodně vysoko nad brankou.
18:46'
Zpoza branky to otočkou zkoušel Sergej Mozjakin, avšak autor zatím jediného zásahu utkání Lazušina u tyčky nepřekvapil.
18:15'
Zatím to nevypadá, že bychom do konce první třetiny měli vidět ještě nějaký gól. Platonov sice kličkovat za levým kruhem, čas a prostor na střelu ale nedostal.
17:38'
Zernov se natahoval po puku za domácí klecí, ale měl to moc na dlouhou hokejku, k tomu mu nepomohl nikdo ze spoluhráčů.
17:08'
Oba týmy se zkouší dostat do pásma soupeře hlavně jednoduchým nahozením, ale zatím se to vyplácí pouze Magnitogorsku, který je mnohem důraznější.
16:36'
Lada vyhrála buly v útočném pásmu a už to vypadalo, že Ďjakov překvapí Samsonova nahozením z dálky. Jenže ani zadák Toljatti netrefil zařízení přesně.
16:15'
Timkin si dělal zálusk na průnik za branku, ale nakonec jen nahodil puk tak nešikovně, že se domácím píská zakázané uvolnění.
15:19'
Lazušin má puk v lapačce a přerušuje hru, následuje krátká komerční přestávka.
15:08'
Po delší době je Lada za brankou Metallurgu, kde se snaží něco vymyslet. Ale zatím neúspěšně.
14:24'
Další dlouhá pasáž bez přerušení, oba celky rychle střídají a tempo je tak vysoké. To ale zatím nepřináší větší počet možností na jedné či druhé straně.
13:41'
Maleňkich se z ničeho nic ocitl na levé straně útočného pásma, dokonce stihl vypálit. Trefil ale pouze betony připraveného Samsonova, který v klidu puk vyrazil.
13:20'
Znovu hosté celou situaci řeší pouze vyhozením.
12:55'
Také Nick Schaus měl napřaženo na střelu z první, ale tentokrát od spoluhráče z modré čáry kotouč nedostal. Toljatti očividně neví, jak na útok soupeře reagovat.
12:10'
Další rána, tentokrát se zkusil prosadit obránce Pivcakin. Lazušin proti němu vyjel hodně před brankoviště, takže zmenšil střelecký úhel. Pecka ale minula tři tyče.
11:38'
Matt Ellisson si hledal prostor na střelu z prostoru před brankovištěm, nakonec ale ještě volil přihrávku, což byla v dané situaci asi chyba.
11:18'
Po komerční pauze už se znovu pokračuje. Metallurgu branka očividně pomohla, protože najednou daleko více tlačí soupeře, Lada má u své klece co dělat.
11:10'
Početní výhodu si dnes poprvé zahraje také Magnitogorsk, Ježov totiž dostává dvě minuty za hákování.
09:59'
Prakticky až doposud jsme neviděli ani jednu lepší šanci, ale hned z úvodní velké možnosti Magnitogorsku padla branka. Všechno zařídila produktivní formace domácích, konkrétně český útočník Jan Kovář a autor gólu SERGEJ MOZJAKIN. Ten od Kováře obdržel luxusní přihrávku před brankoviště, kterou nepohrdl. Ruský forvard si počkal, pověsil puk do sítě, Lazušin vůbec nestihl reagovat. Krásná akce, Lada bude muset poměrně brzy dohánět ztrátu. Asistence: Tomáš Filippi, Jan Kovář.
09:11'
Metallurg má aspoň optický tlak. Jenže zatím to nestačí na lepší zakončení, sledujeme pouze nahrávky domácích hokejistů v útočné třetině.
08:42'
Sledujeme fázi první třetiny, kdy se hraje hlavně ve středním pásmu. Novotný se sice snažil vytvořit nějakou kombinaci, ale selhal ještě na modré čáře.
07:55'
Lada potřebovala rychle vystřídat, a tak je nahodila puk do středního pásma a co nejrychleji poslala na led čerstvé síly.
07:30'
Filippi hledal kolegu z formace, aby mohl z pravé strany bez přípravy vystřelit. Ale nahrávka českého útočníka minula cíl.
07:08'
Zakázané uvolnění Lady Toljatti.
06:50'
Mozjakin nahodil puk za branku a doufal, že jej dojede Jan Kovář. To se ale nestalo, ani domácí zatím směrem dopředu neexcelují.
06:20'
Metallurg je zpátky v plném počtu, Lada si v přesilovce pět na tři nevytvořila prakticky žádné šance.
05:48'
Rána Něstěrova od modré čáry orazítkovala jen zadní mantinel, pak přišlo další domácí vyhození. Zdá se, že tohle už Magnitogorsk zvládne bez inkasování.
05:20'
Magnitogorsk se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry, polovina těžkých okamžiků pro domácí je pryč.
05:07'
Stále Lada kombinuje a snaží se najít co nejlepší místo pro zakončení, ale obrana Metallurgu je zatím velmi pohotová.
04:52'
Samsonov má první zásah v oslabení, puk se za něj pokusil dostrkat aktivní Filatov. Ale zatím je ochránce domácí svatyně pohotový a připraven.
04:15'
Bude se poprvé v zápase vylučovat a přesilovku si zahraje Toljatti. Hosté se totiž dostali do možnosti na brankovišti a Magnitogorsk si musel pomoci faulem. Dvě minuty za držení dostává Ikamackich. Další dvě minuty za krosček inkasuje i Osala, takže Lada bude hrát dokonce v pěti proti třem!
03:48'
Mastrjukov se zjevil na pravém kruhu a prověřil pozornost Samsonova. Jen tak tak, že tahle první šance neskončila brankou Lady, teď měli domácí hodně štěstí.
03:08'
Už se hraje docela dlouho bez přerušení, ale bohužel pro diváky také bez šancí. Jako by si obě stran chtěly hlavně dávat pozor na obranu.
02:46'
Taktéž Kapustin to zkoušel u levého mantinelu, ale ani on neuspěl, měl proti sobě hned dva hokejisty Metallurgu.
01:55'
Lada se snaží být aktivní, jenže zatím není úspěšná v osobních soubojích. Kirillov nevydoloval v levém rohu zavčas puk, takže bylo po šanci Toljatti.
01:43'
Samsonov má první zákrok do statistik, nešlo ale o nic těžkého, pouze zachytil nahození z dálky a přerušil hru.
01:18'
Nadále čekáme na první šanci zápasu. Osala sice posílal dobrou průnikovou nahrávku na modrou čáru, tam si ale jeden z jeho spoluhráčů nevedl moc dobře.
00:50'
Hra za klecí brankáře Samsonova, Magnitogorsk využívá volného času k prostřídání formací.
00:18'
Metallurg vyhodil přes všechny čáry tak, aby se nejednalo o icing. Jenže nikdo z domácích hráčů potom nedojel jako první volný kotouč v rohu.
00:08'
Na úvodním vhazování si v souboji českých hráčů proti Janu Kovářovi lépe vedl Novotný, hned vzápětí ale rozhodčí přerušuje hru.
00:01'

Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (Košečkin) – J. Birjukov, Pivcakin, Dronov, Schaus, Bobrjašov, Igošev – Mozjakin, Jan Kovář, Filippi – Šenfeld, Osala, Ellison – Berestennikov, Platonov, Timkin – Švyrjov, Sirotkin, Kaletnik – De. Kazionov.

Lada Toljatti: Lazušin (Krasotkin) – D. Vorobjov, Kostromitin, Ďjakov, D. Ježov, Maleňkich, Kirillov, Ch. Genoway, Gurkin – Bělousov, Zernov, Skorochodov – Mastrjukov, Filatov, Kapustin – Něstěrov, Novotný, Valujskij – Bočarov, V. Strelcov, Rachimullin.

Rozhodčí: Ibatulin, Spirin – Galimov, Semečkov.
Oba celky jsou již na ledě, ještě si poslechneme ruskou hymnu a budeme moci začít.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání. Týmy jsou již na ledové ploše a připravují se na start zápasu. Jistě se máme na co těšit!
Vítejte u dnešního utkání Kontinentální hokejové ligy. Budeme sledovat souboj dvou týmů, které se nachází v odlišném rozpoložení. Metallurg Magnitogorsk doma vyzve Ladu Toljatti.

Jan Kovář (MET) (6 + 7)
Tomáš Filippi (MET) (4 + 7)
Jiří Novotný (TOG) (1 + 1)
METALLURG MAGNITOGORSK

Možná trošku překvapivé, ale Magnitogorsk se zatím pohybuje pouze na hranici postupových příček do play-off. V tabulce Východní konference to ale nemá z devátého místa daleko na soupeře nad sebou, takže je ještě stále brzy na hodnocení, sezóna je stále teprve na svém počátku. V posledních třech zápasech se Metallurgu poměrně dařilo, do vítězného konce dotáhl dva duely ze tří. Minule přetlačil po samostatných nájezdech Neftěchimik Nižněkamsk, o dvě utkání dříve přestřílel na svém ledě 6:4 Soči, následně však padl těsně 1:2 s Kazaní. Klání proti Ladě bude pro Magnitogorsk pátým v řadě, které mužstvo sehraje na svém kluzišti, poté zamíří na trip. Když se naposledy představil Magnitogorsk venku, schytal od Minsku pět gólů a padl poměrem 3:5.

Týmovým statistikám vévodí nikoli překvapivě opora Sergej Mozjakin (9 + 9), jehož následuje produktivní český forvard Jan Kovář (6 + 7) a Matt Ellison (6 + 6). Z beků se nejvíce daří Nicku Schausovi (2 + 6).
LADA TOLJATTI

Hokejisté Toljatti zatím nemohou být příliš spokojeni se svými výkony v první části sezóny Kontinentální hokejové ligy. Vždyť z dosavadních odehraných duelů vykřesali pouhých devět bodů, což jim stačí jen na chvost pořadníků Východní konference, kde se Lada krčí společně s Jugrou Chanty-Mansijsk. Přitom Bars Kazaň, který vede konferenční pořadí, čítá bodů již 31. Z předchozích pěti utkání Toljatti vyhrálo pouze jednou, a to navíc až po prodloužení, když přehrálo 2:1 ruské Soči. Následně však stejný výběr padl 2:3 po prodloužení s Ufou, ještě předtím nestačil ani na Neftěchimik Nižněkamsk a již zmíněný Ak Bars Kazaň. Co je pro Ladu ještě horší, prohrála tři ze čtyř domácích zápasů, teď ji čeká výletování po halách soupeřů.

Kanadské bodování Lady vede útočník Stanislav Bočarov (4 + 3), podobně dobře s vede také Denis Zernov (3 + 3), z obránců Charles Genoway (1 + 3). Prolomí Toljatti dlouhé čekání na tříbodové vítězství, které by se mu zatraceně hodilo?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.