KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Magnitogorsk : Nižněkamsk - 28. září 2017   16:00

Nižněkamsk
18:49' An. Sergejev  (Sexton, Rau) • 26:55' Avcin  (Nestrašil, Porjadin)
Belov, Gusev – Gordenko, Tomilov
Arena Metallurg, Magnitogorsk
6 740 diváků
Nižněkamsk

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou!
Dohráno! Metallurg sice většinu utkání tahal za kratší konec pomyslného lana, nakonec však po nájezech bere z utkání dva body. Něftěchimik, který si za svůj výkon zasloužil všechny tři, jede domu s jedním jediným.

Využití přesilovek: 0/3 – 0/2
V samostatných nájezdech zvítězil tým Metallurg Magnitogorsk.
Autorem vítězné branky je MATT ELLISON.
Dan Sexton na strážce domácí svatyně nevyzrál, Magnitogorsk vítězí v nájezdech!
Matt Ellison se prosazuje a o vítězi je možná rozhodnuto!
Robin Hanzl se pokusil uklidit puk k levé tyči, Samsonov ale škvíru zacpal včas.
Jan Kovář na Šenfeldův úspěch nenavázal, také trefuje jen beton.
Andrej Nestrašil zamířil přímo do betonu připraveného Samsonova.
Anton Šenfeld nic neřešil a zavěsil přímo pod víko, 1:0!
Avcin v zakončení zpanikařil a domácí brankář se zastavením pomalého kotouče neměl sebemenší problém.
Samostatné nájezdy začínají.
Rozstřel začíná, Samsonov už míří do branky. Jako první tedy nájezdy pojedou hosté.
Statistiky po prodloužení
Je to tak, po menší úpravě ledové plochy nás čekají penalty.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:49'
Mozjakin drží puk na vlastní modré čáře, o vítězi zápasu budou muset pravděpodobně rozhodnout až samostatné nájezdy.
63:56'
Neftěchimik je se silami na dně, Magnitogorsk je pevně usazen v jeho pásmu a atakuje jeho klec. Výborný Ježov ale stále ne a ne povolit.
62:55'
Ilja Ježov dnes svými zákroky přivádí hráče domácího celku k šílenství! Ve velmi krátkém sledu teď zlikvidoval střely Mozjakina, Kováře a Pivcakina.
62:07'
Magnitogorští se dostali do nebezpečně vypadajícího přečíslení tři na jednoho, který však svou vlastní chybou ukončuje Kazionov – dopustil se totiž ofsajdu.
61:38'
Sextonova střela z mezikruží se od masku gólmana Metallurgu odrazila až za branku, odkud si jej berou na hole domácí hráči.
60:49'
Po rychlém a neúspěšném útoku domácích se nyní dopředu vydali hosté, kteří se usadili před Samsonovem a přihrávkami se snaží dopracovat do dobrých střeleckých pozic.
60:01'
Začalo prodloužení.
Šedesát minut o vítězi dnešního utkání nerozhodlo, za malou chvíli uvidíme prodloužení. Metallurg v posledních minutách základní hrací doby nepříjemně tlačil a rozhodně se na to bude snažit navázat i v nastaveném čase.
Statistiky po třetí třetině
Střely na branku: 32 – 44
Vhazování: 24 – 38
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:12'
Graborenko je zpět na ledě, Magnitogorsk je ale před brankou Něftěchimiku stále jako přikovaný a snaží se o výsledku utkání rozhodnout už teď. Hosté se teď musí modlit za prodloužení.
58:22'
Tomáš Filippi prorazil do útoku a zajel za branku, odkud rozjel kombinaci Magnitky. Ochozy se hlasitě dožadují rozhodujícího gólu.
57:30'
Schaus sbírá puk za vlastní brankou a okamžitě míří vpřed, Metallurgu se zatím v přesilovce moc nedaří ohrozit Ježovovu klec.
56:59'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Roman Graborenko – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
55:55'
Fillipi se po vypršení oslabení vydal před Ježova, z bezprostřední blízkosti brankové čáry nakonec zamířil příliš vysoko. Do konce základní hrací doby zbývají zhruba čtyři minuty, prodloužení nás pravděpodobně nemine.
54:43'
Hosté zatím v přesilovce nic moc kloudného nevymysleli, počínají si v ní však nebezpečněji než jejich soupeř. Čtveřice bránících hráčů Magnitogorsku se semkla kolem svého gólmana.
53:37'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Timkin – 2 min., sekání).
53:06'
Gólman Nižněkamsku s přehledem zlikvidoval Platonovovo zakončení z hranice brankoviště. Každým úspěšným zákrokem se čím dál tím víc blížíme k prodloužení.
52:47'
Puk znovu letí přes všechny čáry ven z hostujícího pásma, až před Samsonovem si ho bere na hůl jeden z domácích. Ježov je v oslabení bez práce.
51:39'
Něftěchimik dvakrát po sobě rychle vyhazuje, Arenou Metallurg se nese hlasitý pískot. Je pravda, že krom dvou gólů dnes fanoušci zatím moc důvodu k radosti neměli...
51:15'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Porjadin – 2 min., hákování).
51:15'
Dronov proklouzl skrz hostující defenzívu a dostal se až před Ježova, takřka okamžitě po zakončení byl faulovaný Porjadinem a následně ošklivě narazil do mantinelu za brankou. Snad bude v pořádku.
Dnešní utkání sleduje 6 740 diváků.
50:37'
Útok Metallurgu se probudil a začal vystrkovat drápky, Ježov teď musí být konstantně ve střehu. Obrana před ním mu teď moc nepomáhá.
49:42'
Šenfeld nabil na kruh volnému Dronovi, s jehož dělovkou z voleje měl gólman Něftěchimiku velké problémy. Nakonec se mu podařilo dostat neposednou pryž pod kontrolu.
48:42'
Birjukov nabídl na modrou puk jednomu z jeho spoluhráčů, jehož prudká rána z první minula nižněkamskou klec o dobrý metr. Ilja Ježov tak nakonec vůbec nemusel zasahovat.
47:06'
Nyní se bojuje výhradně ve středním pásmu, útoky obou týmů působí dost nesehraně a nezvládají se delší dobu držet v soupeřově třetině ledu. Střela na branku se stává raritou.
45:54'
Neftěchimik se snaží posunout vpřed dlouhými přihrávkami, což se jim však vůbec nedaří. Před chvilkou se dopustili už třetího zakázaného uvolnění v posledních zhruba dvou minutách.
44:54'
Schaus zaváží kotouč za vlastní klec a čeká, až na led vyjede čerstvá magnitogorská lajna. Domácí se potom budou moct pokusit se vrátit před Ježova, kam se už nějakou dobu nepodívali.
43:59'
Momentálně se hraje hlavně v pásmu Metallrugu, který je častěji na puku. Díky dravému útoku hostů se mu ale vůbec nedaří se prokousat ven z vlastní třetiny.
42:59'
Ogurcov s pukem na holi nebojácně zamířil vpřed, domácí jeho výpad zastavují už na modré čáře. Po dobrém výkonu v druhé části to začíná s hosty vypadat bledě.
41:47'
Šiksatdarov zachytil přihrávku jednoho z hráčů Magnitogorsku, vysmekl se bránícím hráčům a z kruhu zakončil. Ilja Samsonov střele postavil do cesty vyrážečku.
41:07'
Icing vrátí hru před brankoviště hostů, po krátké pauze se bude vhazovat po levé ruce Ilji Ježova. Metallurg má momentálně na ledě převahu.
40:20'
Poslední dvacetiminutovku zahajujeme v pásmu Něftěchimiku, Ježov už musel čelit jedné ráně soupeře. Oba týmy budou ještě pár sekund hrát ve čtyřech.
40:01'
Druhá perioda je u konce, stav je stále vyrovnaný. V prostřední třetině znovu padly dvě branky, jako první se v sedmadvacáté minutě prosadil Jan Kovář a jen o pár desítek sekund později na jeho trefu odpověděl Alexandr Avcin. Něftěchimik si většinu dvacetiminutovky držel nad svým soupeřem jasnou převahu, díky výbornému Ilji Samsonovi se mu ale nepodařilo prosadit více než jednou.
39:32'
Na konci krátké kombinace hostů stále Alexandr Avcin, jehož rána z kruhu se zastavila o dobře umístěnou rukavici Ilji Samsonova. Brankář domácího týmu je dnes ve formě.
38:48'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jan Kovář – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Dan Sexton – 2 min., hrubost).
38:28'
Neftěchimik v závěru nepříjemně tlačí, gólman domácího celku teď neprožívá zrovna bezstarostné chvíle. Jeho obrana už je zřejmě duchem v kabinách a vůbec mu nepomáhá situaci hasit.
37:47'
Galimov ve středním pásmu zachytil přihrávku jednoho z domácích hráčů a vyjel směrem na branku Magnitky. I přes bránícího hráče, který se na něj nalepil, se dostal ke střele, která zmizela v lapačce Samsonova.
36:17'
Hra ve čtyřech hráčích na obou stranách svědčí spíše Metallurgu, který si nyní nad svým soupeřem drží mírnou převahu. K vážnějšímu ohrožení Ježovovy svatyně se však dosud nedostal.
35:14'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Tomáš Filippi – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexandr Bryncev – 2 min., hrubost).
35:14'
Atmosféra na ledě houstne, už dvakrát jsme po přerušení viděli menší strkanici. Ta první se obešla bez vyloučení, aktéři v té druhé ale pravděpodobně bez trestu nevyváznou.
34:12'
Domácí se nyní po delší době na moment ohřáli v útočném pásmu, jejich atak byl ale velmi rychle rozmetán a obešel se bez střely na branku.
33:31'
Samsonov má ve statistikách další zákrok, odražený kotouč pak pro jistotu přikryl pod rukavici. Přerušuje se, po kratičké pauze se bude vhazovat po levici gólmana Metallurgu.
32:44'
Hosté zakládají další atak z vlastní třetiny kluziště, Magnitogorští nyní na ledě působí naprosto bezradně. Neftěchimik si teď dělá, co se mu zamane.
31:17'
V rohu za domácí brankou se bojovalo o kotouč, který si nakonec odvezli hráči hostujícího týmu a jejich útok tak pokračuje dál. Ilja Ježov se musí ve svém brankovišti teď hodně nudit.
30:00'
Hraje se nahoru dolu, o něco málo více má ze hry hostující Neftěchimik. Nejvytěžovanějším hráčem domácích na ledě není momentálně nikdo jiný než jejich brankář.
27:24'
Nižněkamsk je na koni a v útočném pásmu teď hodně vystrkuje drápky, střela Zdunova z vysokého úhlu se od Samsonovy výstroje odrazila za branku. Magnitogorští by se měli velmi rychle vzpamatovat.
26:55'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Náskok Magnitogorsku nevydržel dlouho, stav je znovu vyrovnaný! Obrana Metallrugu se úplně sesypala a před jejím brankovištěm tak vznikl naprostý chaos, ve kterém se jako první zorientoval ALEXANDR AVCIN. Ten z bezprostřední blízkosti poslal puk za nepřipraveného Samsonova. Asistence: Andrej Nestrašil, Pavel Porjadin.
26:31'
Robin Hanzl nyní pořádně pozlobil brankáře Metallurgu, který proti jeho zakončení musel převést hodně akrobatický zákrok. Něftěchimik teď tlačí a snaží se znovu vyrovnat.
26:08'
Metallurg právě vstřelil branku!
Domácí jdou díky JANU KOVÁŘOVI znovu do vedení! Český útočník si s pukem na holi vyjel na levý kruh pro vhazování a překonal Ježova střelou do vzdálenějšího horního rohu klece – 2:1. Asistence: Grigorij Dronov, Nicholas Schaus.
25:49'
Schaus si po nějaké době znovu řekl o slovo, tentokrát vypálil směrem na branku z modré. Nemířil ale úplně přesně, jeho projektil jen orazítkoval mantinel za nižněkamskou klecí.
24:25'
Anton Šenfeld se teď úplně vysmekl domácí obraně a udělal si menší výlet před branku, Ilja Ježov na něj nakonec vyzrál dobře umístěným betonem! Stačilo zamířit o pár centimetrů doprava a Metallurg by šel do vedení...
22:42'
Domácí mají momentálně více ze hry, jejich fanoušci se hlasitě dožadují dalšího gólu. Uvidíme, jestli se jim v následujících minutách povede přání publika splnit.
21:46'
Rychlý výpad domácích zakončil střelou z kruhu bývalý bek pardubického Dynama Nick Schaus, brankář Něftěchmiku byl i tentokrát připraven na svém místě.
21:04'
Jan Kovář se pokusil Ježova překonat z pravé strany, jeho projektil nakonec úplně zmizel ve výstroji připraveného ruského gólmana. Stav je tak stále vyrovnaný.
20:22'
Jako první se v druhé periodě vrhají do útoku Nižněkamští, které však pevná domácí obrana nepouští do bezprostřední blízkosti brankoviště. Samsonov zatím nemusel zasahovat ani jednou.
20:01'
První třetina je u konce, týmy odcházejí do kabin za vyrovnaného stavu – oběma celkům se povedlo na brankáře soupeře vyzrát přesně jednou. Nejprve otevřel v páté minutě skóre Ilja Berestennikov, těsně před koncem úvodní části pak vyrovnal Andrej Sergejev. Sledovali jsme poměrně vyrovnanou podívanou, o vítězi ještě není ani zdaleka rozhodnuto.
18:49'
Hosté těsně před koncem první třetiny srovnávají stav! Obrana domácích teď úplně zapomněla pokrýt ANDREJE SERGEJEVA, který po převzetí perfektní přihrávky na pravém kruhu pohřbil puk do odkryté části magnitogorské brány. Asistence: Dan Sexton, Chad Rau.
18:04'
Konec první části se kvapem blíží, do sirény zbývají zhruba dvě minuty. Oba celky ale stále hrají naplno a snaží se vyzrát na defenzívu soupeře.
16:55'
Neftěchmik vyhodil, Samsonov si vyjel ven z brankoviště a rozehrál kotouč dopředu. Výrazně tím svým spoluhráčům usnadnil návrat do útočné třetiny kluziště.
16:32'
Domácí si v přesilovce zatím počínají nebezpečně, Ježov musel už několikrát zasahovat. Dosud se mu povedlo všechny pokusy magnitogorských střelců zastavit včas.
15:23'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Andrej Sergejev – 2 min., vysoká hůl).
14:10'
Mozjakin si obkroužil svatyni hostů a zakončil do horního rohu branky, puk nakonec úplně zmizel v rukavici připraveného Ilji Ježova.
13:44'
Berestennikov se vrátil na led, přesilovka hostů je u konce. Hráči Nižněkamsku při ní nic moc kloudného nevymysleli, hokejisté Magnitogorsku se zvládli ubránit bez větších problémů.
12:47'
Před domácí svatyní zavládl naprostý chaos, ve kterém se nakonec jako první zorientoval jeden z bránících hráčů. Ten okamžitě poslal kotouč výhozem až za hostující brankoviště.
11:47'
Neftěchimik se usadil před Samsonovem a kombinuje, brankář Metallurgu zatím nemusel čelit ani jediné střele. Na ledě je momentálně i Robin Hanzl.
11:21'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Ilja Berestennikov – 2 min., podražení).
10:30'
U mantinelu v magnitogorské třetině ledu probíhá tahanice o kotouč, do které je zapojeno hned několik borců z každého týmu. Těžko říct, kdo si nakonec z hloučku černý nesmysl odveze.
09:24'
Výpad hostů vpřed zastavuje postavení mimo hru, jeden z hráčů se při přejezdu modré trochu ukvapil. Po krátké pauze se tak bude vhazovat ve středním pásmu.
08:41'
Hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden celek momentálně nemá na ledě vyslovenou převahu. Atak domácích střídá útok Nižněkamsku a naopak.
07:13'
Poprvé v zápase o sobě dal vědět Andrej Nestrašil, který chtěl zpoza branky přihrát jednomu ze svých spoluhráčů. Místo toho ale puk končí na hokejce borce Magnitky.
06:38'
Brankář Metallurgu má ve statistikách další zákrok, hra je přerušena. Po komerční přestávce proběhne vhazování po jeho levici.
05:43'
Více ze hry má momentálně Neftěchimik, jehož hráče inkasovaná branka zdánlivě nabudila. Hosté se snaží prosadit ze všech možných pozic, Samsonov je ale stále neprůstřelný.
05:00'
Domácím se povedlo tlak přetavit v úvodní gól! Krásnou individuální akcí se teď blýskl ILJA BERESTENNIKOV, který si v rohu vzal kotouč na hokejku, obehrál dva hráče Nižněkamsku a z bezprostřední blízkosti brankoviště zakončil přímo mezi betony Ilji Ježova. Bez asistence.
03:49'
S pukem na holi se úplně sám před brankou ocitl Grigorij Dronov, jehož zakončení do horní části svatyně pokryl připravený Ježov vyrážečkou! Metallurg teď měl hodně blízko k úvodní brance.
02:16'
Domácí jsou momentálně mnohem aktivnějším celkem, kvůli zatím pevné obraně hostujícího celku se jim ale nedaří se na delší dobu usadit před brankou.
01:16'
Matt Ellison projel do útoku po pravém křídle a zkusil gólmana Nižněkamsku z prostoru mezi modrou a kruhem zaskočit, Ježov střelu zastavil ramenem.
00:21'
Hosté si po vyhraném vhazování zavezli kotouč do své třetiny ledu, odkud se pokusí odstartovat první výpad před Samsonova. Dravý útok Magnitogorsku jim ale pořádně znepříjemňuje život a snaží se je od puku odstavit.
00:01'
Sudí už pomalu svolává první lajny do středového kruhu, můžeme začít!
Ještě jednou vám přeji příjemné odpoledne, hráči obou celků už jsou na ledě. Před úvodním buly si ještě poslechneme hymnu Ruské federace.

Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (Košečkin) – J. Birjukov, Pivcakin, Dronov, Schaus, Bobrjašov, S. Těreščenko, Igošev – Ellison, Mozjakin, Jan Kovář – Šenfeld, Filippi, Osala – Berestennikov, Timkin, Platonov – Švyrjov, Kaletnik, Sirotkin – De. Kazionov.

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (An. Makarov) – An. Sergejev, Piganovič, Bryncev, Ogurcov, Šaripzjanov, Graborenko, Fazylzjanov – Rau, Sexton, R. Hanzl – Avcin, Nestrašil, Porjadin – Šiksatdarov, Jakimov, Zdunov – Arkalov, E. Galimov, Chajrullin.

Rozhodčí: Belov, Gusev – Gordenko, Tomilov.
Neftěchimik Nižněkamsk

To Nižněkamsk hraje v daleko větší pohodě a je to u něj právě naopak. Hostům se na začátku září úplně nedařilo, kdy prohráli tři zápasy, ale od prohry s Nižnij Novgorodem začali hosté šlapat naplno. Odnesl to Spartak, Čerepoved, Riga, Traktor i Lada. V posledním kole se ale brankostroj poněkud zadrhl, protože na půdě Jekatěrinburgu vybojovali hosté pouze bod. Podaří se jim dnes již bodovat na plno nebo přijde další ztráta?
Metallurg Magnitogorsk

Domácím se v posledních zápasech vůbec nedaří a fanoušci jsou tak dosti naštvaní. Dnes proti Nižěkamsku to navíc nebude nic jednoduchého a Magnitka bude muset předvést skvělý výkon. Vše začalo prohrou v Jaroslavli až v nastavení, stejně tak v Petrohradu. Pak ale Magnitogorsk prohrál i s Minskem a Ufou. Domácí porazili poté pouze Soči a v posledním zápase prohráli i s Kazaní. Zaznamenali tak pád tabulkou, který budou chtít rozhodně zastavit již dnes.
Dobrý den u dalšího kola KHL. Dnes změří své síly Magnitogorsk s Nižněkamskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.