KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minsk : Čeljabinsk - 11. září 2017   18:30

Minsk
Minsk
12:18' Skille (Howden) • 35:38' Lisovec (Skille, Fontaine) • 44:08' Howden (Skille)
Čeljabinsk

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pondělního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit na shledanou.

Oslabení: 0 – 0
Je dobojováno. Domácí hráči přidali ve třetím dějství ještě jednu trefu, když v pětačtyřicáté minutě prostřelil Francouze Quinton Howden a Minsk měl tříbrankový náskok. Hosté už na to zareagovat nedokázali a z ledu Dinama si tak neodvezou ani jeden bod. Jhonas Enroth udržel čisté konto a hodně pomohl svému celku při dnešní výhře.
59:50'
Ještě střela Maxima Jakuceni a zákrok Jhonase Enrotha a už se pravděpodobně nic nestane. Zápas je tedy u samého konce.
59:22'
Sudí ještě nakonec rozdali tresty a hosté budou dohrávat utkání v přesilové hře. Sami už ale vědí, že to nic řešit nebude.
59:22'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jack Skille – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitrij Korobov – 5 min. + osobní trest do konce utkání, podražení).
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Jurij Petrov – 2 min., hrubost).
59:22'
Jurij Petrov nakonec za pomoci lékaře a svého spoluhráče odjíždí na střídačku, kde bude pokračovat jeho ošetření. Doufejme, že bude v pořádku.
59:22'
Na ledě se po zákroku u mantinelu ocitl hostující Jurij Petrov a nevypadá to s ním vůbec dobře. Už je u něho lékař a uvidíme, zda bude hráč Čeljabinsku v pořádku.
58:49'
Vhazování v pásmu domácích vyhráli hosté a ti směřují znovu před branku Jhonase Enrotha.
58:37'
Alexej Kručinin sklepával puk před Enrothem, ale ten vytáhl svoji lapačku a hned do ní kotouč ukryl. Další jeho přesný zákrok.
58:05'
K dalšímu útoku se nadechli hosté, kteří zamířili před domácí branku, jenže jejich střela byla nepřesná a do rychlého brejku míří domácí hráči.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:14'
Další akci zakládají hosté z hloubi vlastního obranného pásma, ale sami už vědí, že se zápasem patrně nic neudělají. Už mají příliš málo času.
56:29'
Ne, hostům to dnes prostě nejde. Nyní se ocitli v další šanci před brankou Jhonase Enrotha, ten ale svou svatyni hájí na výbornou a stále drží čisté konto.
55:54'
Domácí hráči vyhodili kotouč z vlastního obranného pásma do toho středního šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Následně pak odcházejí střídat.
55:07'
Hosté se znovu uhnízdili v pásmu Minsku, kde se snaží alespoň o korekci skóre. Ale ani čestného úspěchu se prozatím nedočkali.
54:57'
Jhonas Enroth si připsal další přesný zákrok a znovu je hra přerušena. Vhazovat se bude v jeho těsné blízkosti podruhé za sebou.
53:55'
Jhonas Enroth vytasil efektní semafor proti střele Jurije Petrova, jenž střílel z prostoru mezi kruhy. Následně pak hru přerušil a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
53:33'
Hostům velmi rychle začíná ubíhat čas a na to, aby s utkáním ještě něco udělali, jim zbývá necelých šest a půl minuty.
52:52'
Kitarov operoval před brankou hostů a poté se dočkal i přihrávky přímo před ní. Jenže Francouz si příložníkem kotouč stáhl k sobě a následně pak i přerušil hru.
52:29'
Domácí jsou v plném počtu.
51:51'
Další osvobození Minsku a vypadá to, že další oslabení domácí hokejisté zvládnou. Zatím hosty takřka k ničemu nepustili.
50:51'
Bailen a Szczechura pálili na Enrotha, ale tomu svými zákroky pomohla hodně obrana Čeljabinsku a stále tak hosté drží čisté konto. Hned na to se dokázali osvobodit a ušetřili cenné vteřiny ze svého oslabení.
50:29'
Hosté si zahrají další přesilovou hru. Šinkevič inkasuje dvě minuty za podražení a už cestuje na trestnou lavici.
50:29'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Ilja Šinkevič – 2 min., podražení).
49:31'
Volný prostor našel před domácí brankou Alexej Kručinin, tam poté mířila i jeho střela, ale kdo jiný než Jhonas Enroth vytasil další efektní a hlavně pohotový zákrok.
49:13'
Aktivní hráči Minsku se znovu natlačili až před Pavla Francouze, zblízka na něho poslali další střely, ale s těmi si český gólman dokázal poradit.
48:20'
Alexandr Šarov dostal nabito do prostoru mezi kruhy a hned na to pálil na domácí branku. Tam byl ovšem připraven Jhonas Enroth a jeho další úspěšný zákrok.
47:23'
Další střelu na hostující klec vyslal Alexandr Kitarov, jenž střelou švihem nechal vyniknout Pavla Francouze, který vytasil ukázkový semafor.
46:36'
Domácí se už zase vrátili zpět do útočného pásma, kde svými střelami ohrožovali Francouze. Ten ale po střele Kristiana Chenkela sklapl své betony a kotouč za svá záda nepustil.
45:37'
Maxim Jakuceňa si sjel na pravý kruh a pohotovou střelou pálil na Jhonase Enrotha, ten si ale připsal další přesný zákrok a neinkasoval. Ani tentokráte tak o čisté konto nepřišel.
44:08'
Na řadě je další komerční přestávka.
44:08'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
A ta právě přichází. Skille našel z pravé strany svou přihrávkou úplně volného QUINTONA HOWDENA, jenž nadvakrát doklepl kotouč do branky Pavla Francouze – 3:0. Domácí tak mají už slibný náskok. Asistence: Jack Skille.
42:08'
Lisovec na druhé straně zabránil hostům, aby se dostali ke střele a minští hokejisté míří zase zpět před hostující branku. Jsou stále hodně aktivní a byli by radši, kdyby přidali ještě jednu pojistku.
41:27'
Alexandr Kitarov si sjel do blízkosti Pavla Francouze, udělal ještě dva kroky navíc, aby si našel lepší střeleckou pozici, ale poté ho mezi jeho betony překonat nedokázal.
40:45'
Dnešní utkání v Aréně Minsk sleduje 8 922 diváků!
40:10'
Justin Fontaine střílel z levého kruhu, ale na Francouze nevyzrál. Následně pak získali puk hosté a otáčejí směr hry na opačnou stranu.

Vyhrané buly: 19 – 10
Také druhá třetina je už za námi. V ní se dlouho oba celky přetahovaly o šance, ale oba brankáři své týmy drželi. Až v šestatřicáté minutě propálil Francouze Jevgenij Lisovec, jenž dal svému celku dvoubrankový náskok. Hosté tak před třetí třetinou mají jasný úkol. Dostat se co nejdříve domácím na dostřel jediné branky a poté se pokusit alespoň srovnat. Uvidíme, zda se jim to podaří. Třetí dějství začne přibližně ve 20:25.
40:00'
39:45'
Jenže ani oni nic nevymysleli a rázem tak jejich akce skončila. Kotouč je ve středním pásmu a vypadá to, že se už nic ve druhé třetině nestane.
39:22'
Hosté se ještě pokusili o střelu zblízka. Před Enrothem se zjevil Maxim Jakuceňa, ale jeho doklepnutí za jeho záda se nekonalo. Hned pak míří domácí zpět před Francouzovu branku.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:12'
Enroth pomohl obraně, sjel ke kotouči v rohu kluziště a poslal ho mezi své spoluhráče, kteří míří do další útočné akce. Hosté se tak budou muset mít znovu na pozoru.
37:58'
Pavlovič skáče na led a Dinamo Minsk je v plném počtu.
37:16'
Nick Bailen promáchl při pokusu o střelu z pravého kruhu a domácí hráči toho využili a hned na to posílají kotouč znovu až před brankáře Pavla Francouze.
36:35'
Domácí se zatím dobře brání a ještě hosty ke střele nepustili. Dokázali vyhodit puk do bezpečí a nyní odcházejí střídat a na led posílají čerstvou čtveřici.
35:58'
Pavolovič dostává dvě minuty za držení a už sedí na trestné lavici. Je tu další početní výhoda pro Čeljabinsk.
35:58'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Alexandr Pavlovič – 2 min., držení protihráče).
35:38'
Nyní se to už ale domácím povedlo a svůj další tlak před brankou Čeljabinsku přetavili v druhou branku. JEVGENIJ LISOVEC se natlačil do blízkosti Pavla Francouze a poté ho svou střelou švihem dokázal prostřelit – 2:0. Asistence: Jack Skille a Justin Fontaine.
35:28'
Hned na to pálil před Francouzem Fontaine, ale ani v této dobré příležitosti se mu skórovat nepodařilo.
34:47'
Jevgenij Lisovec pálil od modré čáry, poté se kotouč dostal před Charlese Lingleta, jenž se ho snažil dotlačit za Francouzova záda, ale nakonec skulinku, která byla před ním odkryta, zaplnil brankář hostů svoji lapačkou.
34:06'
Domácí vyslali několik nepřesných střel, přesto pásmo udrželi a stále operují před Pavlem Francouzem. Nakonec ale zasahovat nemusel a jeho tým tak míří směrem dopředu před Enrothovu branku.
33:09'
Dmitrij Korobov objel vlastní branku a hned na to pak zatáhl puk do středního pásma. Postupně tak jdou hráči Dinama Minsk zpět do útočné třetiny.
32:50'
Domácí se dopustili zakázaného uvolnění a hra se tedy stěhuje do jejich obranného pásma. Vhazovat se tak bude znovu před Jhonasem Enrothem.
32:41'
Ale to až po komerční přestávce, která hned následuje.
32:41'
Na druhé straně zasahoval jeho protějšek v domácí brance Jhonas Enroth, jenž si také připsal přesný zákrok proti střele Linuse Vidella. Hru okamžitě přerušil a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.
31:16'
Alexandr Kulakov střílel z otočky na Francouze a ten musel opět do zákroku. I nyní si však poradil a podržel hosty a jejich šanci na to s utkáním ještě něco udělat. Zápas se nám už přehoupl nad svoji polovinu.
30:52'
Matěruchin je na ledové ploše a Dinamo Minsk je v plném počtu.
30:20'
Igor Polygalov střílel z levé strany, domácí jeho ránu pokryli a hned mířili ve vlastní oslabení do šance. Před Francouzem ale neuspěli.
30:01'
Igor Polygalov si sjel na levý kruh a jeho přízemní střela se pak odrazila od jednoho z domácích obránců až těsně před Jhonase Enrotha, který ale celou situaci dobře viděl a včas zasáhl. Hra je přerušena.
29:33'
Po prudké střele Kirilla Kolcova zasáhl Enroth a následně pak se domácí hráči osvobozují. Kotouč letí až před Francouze a hosté musí zakládat svou akci z hloubi vlastního obranného pásma.
28:52'
Další přesilovka pro hosty. Matěruchin dostává dvě minuty za hákování a už sedí na trestné lavice. Šance pro hosty v početní výhodě srovnat.
28:52'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Alexandr Matěruchin – 2 min., hákování).
28:48'
Před domácí brankou pak střílel Alexandr Šarov, ale Jhonas Entroth sklapl včas svoje betony a kotouč do nich ukryl. Hru následně přerušil a za malý okamžik se bude vhazovat po jeho levé ruce.
27:43'
Hra se uklidnila a nyní zakládají další akci hosté.
27:26'
Komerční přestávka.
27:08'
Quinton Howden je na ledové ploše a i domácí celek je už kompletní. Hned se také vrhli domácí hráči do útoku a Francouz se bude muset mít znovu na pozoru. Před ním už operuje Jack Skille.
26:40'
Na modré čáře přišel o puk Alexandr Šinin a domácí se pak znovu osvobozují. Z přesilovky Čeljabinsku už moc času nezbývá a vypadá to, že i domácí se ubrání. Ještě ale nepředbíhejme.
25:54'
Domácí hráči po vhazování ve středním pásmu zachytili kotouč a hned ho vyvezli do útočného pásma. Nikam se ale nehnali, chtěli jen pošetřit cenné vteřiny ze svého oslabení, a to se jim zatím daří.
25:35'
Pavel Francouz se roztáhl ve své brance a poté efektním semaforem zlikvidoval jedovatou střelu Dmitrije Korobova, jenž střílel v jeho bezprostřední blízkosti. Hra je přerušena a vhazovat se bude po jeho levé ruce.
25:16'
Videll je na ledě, hosté v plném počtu a čeká je tedy zkrácená přesilová hra.
25:08'
Síly na ledě se srovnají. Howden dostává dvě minuty za podražení a uvidíme hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.
25:08'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Quinton Howden – 2 min., podražení).
24:32'
Skille, Skille a zase Skille. Tento hráč doslova branku Čeljabinsku ostřeloval, ale podruhé se v tomto utkání netrefil. Pavel Francouz ve svém brankovišti doslova čaruje a znovu drží svůj tým a šance na zvrat v utkání.
23:50'
Po delším pobytu domácích v pásmu hostů se pak sami hráči Čeljabinsku dostali ke kotouči a okamžitě ho vyhazují až před Jhonase Enrotha. Pošetřili tak cenné vteřiny ze svého oslabení.
23:30'
Jack Skille se dostal ke střele z pravé strany, ale Francouz opět chytá a raději přerušuje hru.
23:16'
Pavel Francouz inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění a je tu přesilovka pro domácí. Trest za brankáře Čeljabinsku odpyká Linus Videll.
23:16'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Pavel Francouz – 2 min., nedovolené bránění). Trest odpyká Linus Videll.
23:07'
23:07'
Paul Szczechura si sjel na pravý kruh, jeho rána po zemi pak končí na Enrothovi, jenž si připisuje další zákrok a také drží stále čisté konto.
22:27'
Hostům se nedaří ohrozit domácí branku, když už se dostanou do útočné třetiny, záhy o kotouč přijdou a musí se vracet zpět před najíždějícími domácími hráči.
21:40'
Domácí hráči byli opět aktivní a donutili hosty vrátit se zpět do pásma. Před Francouzem pak došlo ke střele, ale ta mířila vedle jeho brány.
21:13'
Alexandr Pavlovič dostal přihrávku od spoluhráče a také jeho střela byla z velmi dobré pozice. Jenže Francouz byl připraven a jeho střelu tak vyrazil do bezpečí.
20:45'
Justin Fontaine si sjel do blízkosti Pavla Francouze, ale kotouč mu sjel z čepele a ke střele se nakonec vůbec nedostal.
20:11'
Hosté se museli vrátit zpět do obranného pásma, kam mířil kotouč a svou akci musejí zakládat právě ze svého teritoria.

Vyhrané buly: 9 – 8
První třetina je minulostí. V ní jsme viděli jednu branku, o kterou se ve třinácté minutě postaral nováček v sestavě Jack Skille, jenž pěknou střelou z otočky poslal kotouč za záda Francouze a jeho tým tak vede. Skille přišel z kanadského Vancouveru a hned ukazuje svoje kvality. Hosté měli také několik šancí, ale na Enrotha zatím nevyzráli. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina, která začne přibližně v 19:25.
20:00'
19:54'
Nick Bailen pálil od modré čáry, ale jeho rána byla sražena mimo tři domácí tyče a už to vypadá, že se nic v této části hry nestane.
19:24'
Ještě to zkusili domácí hráči, kteří opět zamířili před branku Čeljabinsku, ale jejich střela mířila vedle Francouzovy branky.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:36'
Ale hra se znovu obrací na opačný konec kluziště a na Francouzovu branku mířila další střela, kterou vyslal Justin Fontaine. Český brankář ve službách Čeljabinsku se v bráně svého celku opravdu nenudí.
17:53'
Kirill Kolcov vybojoval kotouč ve vlastním pásmu a poté vyvezl puk až před domácí branku. Před Enrothem hosté roztáčejí kolotoč.
17:17'
Hosté neudrželi pásmo a spěchají na opačnou stranu. Do blízkosti Francouze se totiž znovu řítil Jack Skille, jenž je od počátku utkání hodně aktivní.
16:08'
Gynge je na ledové ploše a Čeljabinsk je v plném počtu.
15:55'
Alexandr Matěruchin vyslal letící střelu na Pavla Francouze, ale ten znovu šanci domácích pokryl. Už zbývají jen vteřiny a vyloučený Gynge se vrátí na led.
15:22'
Hosté se dobře brání a vyhazují puky do bezpečí. Podstatná část jejich oslabení už je za nimi.
14:49'
Jack Skille, nabuzen prvním gólem, se natlačil před Francouze, ale jeho přízemní střela za jeho zády nekončí. Následně pak se hosté osvobozují.
14:08'
Hosté hráli v šesti a dostávají dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě, který odpyká Gynge. Přesilovka pro domácí Dinamo Minsk.
14:08'
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Richard Gynge.
13:26'
Přichází další komerční přestávka.
13:26'
Jhonas Enroth znovu zachytil střelu hostů. Richard Gynge vyslal přízemní střelu, ale příložník Enrotha poslal kotouč do bezpečí.
12:57'
Hosty inkasovaná branka překvapila a hned na to se snažili o srovnání svou střelou před Entrothem, ale nic z toho nebylo.
12:18'
Domácí se ujímají vedení. Novic v sestavě, někdejší hráč Vancouveru Canuks se hned v prvním utkání prosazuje. JACK SKILLE vybojoval za brankou hostů kotouč, sjel si před Francouze a zadovkou z bekhendu pak poslal puk za jeho záda – 1:0. Asistence: Quinton Howden.
10:45'
Alexandr Kulakov si sjel na levý kruh a poté vyslal jedovatou střelu, která mířila nad levou ruku Pavla Francouze, ten kotouč vyrazil před sebe a hned na to puk ukryl, aby zabránil dorážce některého z domácích hráčů.
10:33'
Další střela na Francouze. Kitarov vyslal jedovku z mezikruží, ale jeho vyrážečka byla připravena. Další těžký moment před vlastní brankou ale zvládl.
09:58'
Domácí ještě chvíli udrželi útočné pásmo, ale po neúspěšné další střele pak dostali puk na své hokejky hráči Čeljabinsku a okamžitě míří do útoku.
09:04'
Jack Skille dostal nabito na levý kruh a odtud střílel na hostující branku. Jenže za pomoci obrany ho zachytil Pavel Francouz a hra je znovu přerušena. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce.
08:20'
U levého mantinelu vybojovali kotouč Čeljabinští, ale následně se pak nedokázali dostat do útočného pásma. Domácí tak přebírají kotouč a míří do útoku.
07:24'
Po krátké pauze se k puku dostali hráči v bílém, tedy hosté a znovu míří ohrozit Enrothovu branku. Zatím jsou více aktivní než domácí celek.
06:54'
Následuje první komerční pauza v tomto utkání.
06:54'
Domácí brankář musel znovu přerušit hru. Aktivní hráči Traktoru Čeljabinsk ho znovu ohrozili svými střelami a Enroth tak chtěl hru uklidnit.
06:36'
Je to tak. Ďukov je na ledové ploše a Dinamo Minsk je v plném počtu.
06:15'
Poslední vteřiny přesilovky hostů a už to vypadá, že se hráči Dinama Minsk ubrání.
05:38'
Enroth musel zasahovat svojí holí, když na něho z pravé strany letěla střela z hokejky Paula Szcechury.
05:01'
Domácí se zatím dobře brání a nepouštějí hosty do zakončení. Následně pak i vyhodili kotouč až před Francouze a mohou jít střídat.
04:36'
Ďukov fauloval soupeře a dostává dvě minuty za vysokou hůl. Jako první si přesilovou hru zahrají hosté.
04:36'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Roman Ďukov – 2 min., vysoká hůl).
04:16'
Zatím sledujeme celkem svižný hokej, oba celky si vypracovaly nějaké šance, ale zatím to gólově potvrdit nedokázaly.
03:28'
Maxim Jakuceňa střílel z prostoru mezi kruhy na Jhonase Entrotha, ale ten znovu pozorně sledoval dráhu letu kotouče a poté ho vyrazil do bezpečí.
02:48'
Francouz sklapl betony po střele Jacka Skilleho, jenž do Minsku přišel z Vancouveru, a hned na to také přerušil hru.
02:19'
Domácí to zkoušeli před Francouzem, tomu ale pomohla pozorná obrana a rázem tak hru otáčejí hosté znovu před branku Enrotha.
01:12'
Na druhé straně si první zákrok připisuje Enroth, který zlikvidoval střelu zblízka z hole Igora Polygalova. Následně pak přerušuje hru a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
00:45'
Dmitrij Korobov obral o kotouč Maxima Jakuceňu a hned ho poslal do středního pásma. Hráči Minsku tak míří do další akce.
00:10'
Domácí se hned po úvodním vhazování vrhli do útoku, ale před Francouzem nic nevymysleli. Opačným směrem už míří také hosté.
00:01'
A nyní už i běloruská hymna, tedy hymna domácího celku.
Minskou halou už zní hymna Ruské federace.
Oba celky už krouží po ledové ploše a utkání tak za malou chvilku bude moci začít.

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Šinkevič, Gragnani, Lisovec, Korobov (A), Ďukov, Chenkel, Bujnickij – Fontaine, Howden, Skille – Matěruchin, Kovyršin, Šarangovič – An. Stěpanov, Kulakov, Pavlovič (C) – Linglet, A. Volkov, Kitarov – Gavrus.

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – Kolcov, Borodkin, I. Višněvskij, Bailen, Isajev, Šinin (C), A. Petrov (A), Mamajev – Kručinin, Polygalov, Jakuceňa (A) – Gynge, Szczechura, Videll – J. Petrov, Rybakov, Peňkovskij – Bezrukov, Šarov, Šolochov.

Rozhodčí: Sojn, Ščeňjov – Sazonov, Sadovnikov.
Traktor Čeljabinsk

Dnešní soupeř Dinama má sice o šest bodů více, ale i tak to není to, co by týmu z Čeljabinsku stačilo. Dvě těsné prohry s Vladivostokem a čínským Kunlunem vystřídala v posledním zápase i těsná výhra proti Chabarovsku, kde v samostatných nájezdech zazářil a rozhodl dvěma brankami Nick Bailen.

Česká a Slovenská stopa

1. Pavel Francouz
HC Dinamo Minsk

Dnes domácí Dinamo je na tom stále špatně a tahá za kratší provaz. Z dosavadních osmi utkání, dokázal celek z Minsku za tři body vyhrát pouze jednou a to, když našel recept na soupeře ze Soči, kde vyhrál 2:4. Velkou zásluhu si připsal dvěma brankami Fontaine. Ovšem vítězné tažení se nekonalo a v posledním utkání Dinamo podlehlo Novgorodu těsným výsledkem 1:2. Dnes se tedy po pěti venkovních utkání postaví Traktoru na domácí půdě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.