KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minsk : Chabarovsk - 16. ledna 2018   17:30

Minsk
Minsk
0:2
(0:2, 0:0, 0:0)
Chabarovsk
Chabarovsk
05:58' T. Zohorna  (O. Li) • 18:59' O. Li  (Chabarov, Aťušov)
Minsk
Enroth (M. Karnauchov) – Gragnani, Děnisov, Korobov, D. Osipov, Lisovec, Chenkel, Šinkevič, A. Volkov – Q. Howden, Fontaine, Skille – Kovyršin, Bujnickij, Kitarov – Šarangovič, Linglet, Ambrožejčik – Pavlovič, Drozd, An. Stěpanov.
Kulakov, Gusev – Majtak, Strelcov.
Minsk Arena
10234 diváků
Chabarovsk
Metsola (Alikin) – J. Kolář, Kondratěv, Jordán, Averin, Aťušov, Chabarov, Karmaškov, Kamalov – Byvalcev, Potěchin, O. Li – T. Zohorna, Litovčenko, Gorškov – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, Klopov – Beljakov, Frolov, Picard.

S konstatováním, že Amur si dnes odváží tři body za vítězství 2:0 z ledu Dinama Minsk se s Vámi loučím a přeji pěkný zbytek dnešního dne.
Česká stopa v utkání
Tomáš Zohorna (Chabarovsk) – 1+0, 1 střela na branku, čas na ledě: 20:04
Jan Kolář (Chabarovsk) – 2 zablokované střely, 1 hit, čas na ledě: 22:10
Michal Jordán (Chabarovsk) – 2 střely na branku, 3 zablokované střely, čas na ledě: 18:36
Statistiky utkání:
Střely na branku 34-18.
Zablokované střely 7-19.
Vyloučení (v minutách) 6-2.
Využití přesilovek – 0/1 – 1/3.
Vhazování 27-26.
Amur vítězí v Minsk areně 2:0 a odváží si cenné vítězství v boji o play-off. Děkovat může především skvělému Juha Metsolovi, který dnes tým podržel a udržel čisté konto. Amur vstřelil obě branky v první třetině. O tu vítěznou se postaral český útočník Tomáš Zohorna a to hned v 6 minutě. Druhou přidal v minutě 19-té Oleg Li, který si dnes připsal 2 body (1+1) a byl tak po Metsolovi druhým pilířem k dnešnímu vítěství.
A Nikolaj Averin ještě obral o puk obránce a naservíroval jej Tomáši Zohornovi, který poslal společně se sirénou kotouč do prázdné branky, ale dle sudích to bylo již po hrací době a tak Amur vyhraje ''pouze'' 2:0.
59:56'
I následující buly vyhrál Amur a kotouč poslal ven z pásma opět Aťušov.
59:50'
Amur vyhrál buly a kotouč poslal Vitalij Aťušov po mantinelu na icing.
59:40'
Jhonas Enroth zůstává na střídačce, to je jasné, power-play domácích pokračuje, ale času je velmi málo.
59:40'
Až nyní musel zasahovat Metsola proti ráně Kitarova, puk podržel, vhazovat se bude po jeho pravici. Předtím si však ještě bere domácí kouč time-out.
59:34'
Domácí stále v pásmu, ale bez střeleckého pokusu.
59:03'
Dinamo v útočné třetině a Enroth na střídačce!
58:25'
Mohlo být však hotovo! Do samostatného úniku se dostal Vladislav Ušenin, kterého nádherným zákrokem lapačkou vycyhtal Enroth.
58:09'
Opět v akci Juha Metsola! Pokus od modré Gragnaniho pouze vyrazil před sebe. K dorážce se dostal Stepanov a chtěl zasunout puk za jeho záda, ale Metsola se stihl přesunout i za touto dorážkou.
57:33'
Oleg Li vyvezl kotouč do útočné třetiny a tam jej společně s Averinem chvilku podrželi.
56:54'
Snaha Dinama je obrovská, ale Amur je nepouští do před brankového prostoru. Stepanovat poslal kotouč pouze do ochranné sítě a vhazovat se bude ve středním pásmu.
56:30'
A na druhé straně pozorný Juha Metsola, našel si střelu Kitarova mezi hráči před brankou a lapačku měl na správném místě tak jako po celý zápas.
55:50'
Amur teď tráví cenné vteřinky v útočné třetině.
54:09'
Ojedinělá ofenzivní akce Amuru mohla skončit třetí brankou. Oleg Li našel skvěle Alexandra Gorškova, který si vytáhl Enrotha a už zasouval kotouč za jeho záda, nicméně v poslední chvíli mu kotouč odskočil od hole.
53:05'
Alexandr Kitarov si to namířil středem hrací plochy mezi všemi, ale k zakončení se nakonec nedostal, kotouč sražen do rohu kluziště.
52:13'
Amur už se prakticky do útoku nepouští a brání v pěti střední třetinu. Minsku už moc času na zdramatizování zápasu nezbývá.
51:33'
Poté se do sebe pustili zlehka Jack Skille a Dmitrij Klopov. Vylučovat se však nebude.
51:33'
Juha Metsola je dnes jednoznačným hrdinou Amuru. Další bombu likviduje, od modré to posílal na jeho branku Vladimir Děnisov, ani on neuspěl.
51:17'
Dmitrij Bujnickij poslal kotouč před branku na Alexandra Pavloviče, kde se strhla velký mela, ale kotouč zůstal někde pod Metsolou.
50:41'
Minsk v plném počtu.
49:40'
V oslabení se dokonce pustil do útoku Howden a chtěl si vynutit faul, ale rozhodčí lehký háček Aťušova jako faul nepovažoval, celá hala však vyjádřila velmi nahlas opačný názor.
49:05'
A zásluhou Gragnaniho se to povedlo znovu. Amur musí od své branky.
48:50'
Dinamo se po vhazování osvobozuje.
48:41'
Hodně přísné vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitrij Bujnickij – 2 min., hákování).
48:01'
Alexandr Pickard je zpátky na ledě a Amur přežil oslabení. Nutno říci, že hlavně díky skvělým zákrokům Juha Metsoly.
47:10'
A Stepanov rozdával kotouče i nadále, našel křižnou přihrávkou přes celé pásmo Howdena, který mířil do víka, ale Metsola zasáhl i proti této ráně, tentokrát dokonce maskou.
46:50'
Minsk se nastěhoval do pásma a znovu roztočil kolotoč. Stepanov nabil znovu Gragnanimu, ten vypálil, ale dnes skvělý Metsola vyrazil.
46:14'
Obrovský tlak vytvořili domácí a na konci všeho byla přihrávka Fontaine na Gragnaniho který z velkého nápřahu trefil jednu z holí před brankou a kotouč byl tečován nad branku, vhazovat se však bude ve středním pásmu, kotouč tečoval domácí hráč.
46:01'
Nyní už ano a Minsk má k dispozici vůbec první přesilovou hru v utkání. Alex Picard vyhodil kotouč až do hlediště a oslabil tak svůj tým.
46:01'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Alexandre Picard – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
45:13'
Dmitrij Bujnickij byl možná zasažen holí do obličeje a to také signalizuje k hlavnímu sudímu, ale ten se nechystá vylučovat.
44:09'
A velké zmatky před Enrothem. Pokus Litovčenka se podivuhodně odrážel a Enroth nevěděl, kde je kotouč, ten nakonec našel Děnisov u pravé tyče a uklidnil situaci.
43:14'
Arťom Volkov se dostal ke střele z pravé strany a Metsola kotouč neudržel v lapačce, vypadl mu však ke smůle domácích pouze vedle pravé tyče.
42:40'
Jevgenij Lisovec sice zavezl kotouč do pásma, ale pouze rohu, kde již obrana Amuru zapracovala a kotouč dostala do střední třetiny.
41:34'
Bujnickij bojoval v rohu kluziště, nicméně neúspěšně a Amur zásluhou Frolova vyvezl kotouč do střední třetiny.
40:37'
Na druhé straně se snažil chytrou žabičkou vysunout Skilla Fontaine, obrana Amuru však tento záměr vystihla.
40:22'
První zákrok třetí třetiny si připsal Jhonas Enroth po zakočení Alexeje Byvalceve přes obránce.
Vhazování 16-19.
Druhá třetina nám nenabídla ani jednu branku, ani jedno vyloučení, ale hokej nesledujeme vůbec špatný, enormní tlak Minsku, který probíhal ve druhé třetině však branku nepřinesl a tak jdou domácí do třetí třetiny stále s dvou brankovým mankem.
40:00'
39:59'
A Chenkel se ještě mohl dostat ke střele, ale byl zablokovaný a tak se ve druhé třetině již nic nestane.
39:58'
Ještě icing Amuru a vhazování před Metsolou.
39:36'
A ještě jedna akce domácích ve druhé třetině. Chenkel našel Stěpanova, který svým pokusem pouze orazítkoval zadní mantinel.
39:15'
Aktivní výpad Lignleta zastavil Nikolaj Averin dobrým obranným zákrokem.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
37:50'
A ještě jednou musel být pozorný Enroth, bekhendový pokus Nikolaje Averina však minul levou tyč.
37:00'
Po delší době to zahučelo před Enrothem. Přihrávka Pickarda však prošla přes jeho brankoviště, aniž by do ní někdo sáhl.
36:33'
A znovu v akci Jan Kolář, tentokrát zastavil Bujnickije na hranice pravidel, ale vylučovat se nebude, vhazovat se bude před Metsolou.
35:54'
Linglet to zkusil po přihrávce Šarangoviče od levého mantinelu, jeho střelu zablokoval český obránce Jan Kolář.
35:20'
A Minska s tím má teď potíže a nemůže se dostat do pásma na delší dobu.
34:40'
Amuru napadá už pouze s jedním útočníkem a viditelně se soustředí na defenzivní hru.
33:47'
Sergej Drozd vystihl rozehrávku Amuru, ale nedokázal se protlačit do zakončení.
33:26'
Kristian Chenkel se provinil přihrávkou ruku a hra se stěhuje před Enrotha.
33:00'
Domácí teď zatápí obraně Amuru! Jegor Šarangovič se protáhl podél levého mantinelu a mířil nad rameno Metsoly, ten však dokázal právě ramenem puk vytěsnit nad horní tyč!
31:50'
A další loženka pro Minsk! Jack Skille našel před brankou úplně volného Fontatine, ten však ztroskotal na Metsolovi, který se teď zaskvěl, jelikož se rychle přesunul a tuto obrovskou šanci zlikvidoval.
31:06'
Recept našla dvojice Chenkel a Stepanov a byla z toho obrovská šance! Stepanov našel žabičkou před prázdnou brankou Chenkela, kterému radost z branky pokazil rybičkou Dmitrij Klopov, který se vložil do přihrávky a tečoval ji z dosahu.
30:30'
Amur zhustil střední pásmo a domácí se těžko dostávají do útočné třetiny.
29:00'
Alexand Kitarov vymyslel proti akci a v situaci jeden na jednoho střílel přes beka. Juha Metsola si našel kotouč a lapačkou zasáhl přesně.
28:38'
Minska teď vypadl úplně z role a Li se Zohornou a poté ještě Byvalcev si vyměňovali kotouče. Kolotoč zastavil až Enroth, který podržel puk po nepřesné přihrávce na Byvalceva před jeho branku.
27:06'
Trestuhodně si teď počínala obrana Minsku, nechala vybruslit od mantinelu Vladislava Ušenina, který se s pukem dostal do ideální pozice mezi kruhy, ale svou střelou švihem minul pravou tyč.
26:38'
Jevgenij Kovyršin se uvolnil v pásmu a našel na modré volného Děnisova, který to hned poslal na branku. Puk v lapačce našel zatím přesný Metsola a puk podržel.
26:12'
Přihrávka na Alexandra Pavloviče byla příliš dlouhá a píská se zakázané uvolněn, hra se přesouvá před Enrotha.
25:40'
Aktivní a dnes dvoubodový Oleg Li si našel puk ihned po buly a vyzkoušel lapačku Enrotha.
25:28'
Snahu Pickarda uklidňuje Enroth, který raději podržel puk, který se právě od Pickarda odrazil před jeho branku.
24:49'
Fontaine posunul puk na modrou čáru na hokejku Šinkeviče, který nahazoval puk před branku Metsoly, ale jeho nahození skončilo pouze na pleksi za brankou.
23:14'
Vjačeslav Litovčenko nasměroval svou slabou střelu na Enrotha, ale ten puk poslal hokejkou do rohu kluziště.
22:40'
Nikolaj Averin nepropálil svou střelou obranu Minsku a ta kotouč srazila do středního pásma.
22:25'
A Alexandr Frolov znovu vybídl ke střele Klopova, tentokrát z nebezpečnější pozice před brankou a Enroth musel předvést své zkušenosti z NHL a zmenšil střelecký úhel a pokryl tuto šanci obránce Amuru.
22:05'
Dmitrij Klopov zastavil na modré čáře vyhození domácích, ale svou ránu nedostal až na Enrotha.
21:10'
Chybný přechod domácích přes modrou znamená ofsajd.
20:20'
Druhá třetina začala slušnou ranou z levého kruhu od Jacka Skilla a nutno říci, že byla velmi nebezpečná pod vyrážečku, ale finský brankář podržel Amur.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:22.
Statistiky po 1. třetině:
Střely na branku 7-9.
Zablokované střely 2-5..
Vhazování 5-11.
Amur možná trochu překvapivě vede po první třetině o dvě branky, ale je tomu tak. Domácí sice měli více kotouč na svých hokejkách i více šancí dokonce Stěpanov dal vedoucí branku, tu však rozhodčí kvůli útočnému faulu neuznal a z nabídnuté přesilovky šel Amur do vedení zásluhou Tomáš Zohorny a v závěru třetiny navýšil vedení brankou do šatny po krásné individuální akci Oleg Li.
20:00'
18:59'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
One man show pro OLEGA LI! Přebral si puk na modré čáře, krásnou stahovačkou se dostal přes Děnisova, natlačil se ramenem před Enrotha a zasunul puk pod jeho betony do sítě – 0:2! Asistence: Jaroslav Chabarov a Vitalij Aťušov.
18:25'
Dlouhý boj o puk v útočném pásmu Amuru vyhráli hosté a pobídku na teč před brankou dostal Pickard, ale nedokázal trefit kotouč.
18:00'
Pro Metsolu teď těžší zákrok. Jack Skille si připravil kotouč mezi kruhy a mířil na branku Metsoly, ten si však počínal jistě kotouč zkrotil ve své výstroji.
17:12'
Enroth na druhé straně také připisuje povinný zákrok proti střele Vladislava Ušenina z rohu útočného pásma.
16:25'
Domácí se však rychle zmocnili kotouče a Pavlovič nahazoval puk před branku Metsoly, avšak bez úspěchu, kotouč Metsola holí posunul do bezpečí.
15:40'
Amur uklidňuje hru a mění formace.
14:35'
Šarangovič táhl akci a za modrou kotouč posunul na Kitarova, který ještě nejspíše chtěl vracet na spoluhráče před branku, ale jeho přihrávka skončila pouze v rohu kluziště.
13:39'
Fontaine se dostal s pukem do pásma, zadovkou jej přenechal Korobovi, který již zaměřoval svou ránu, když mu na poslední chvíli zvedl hokejku Vladislav Ušenin a o puk jej obral.
12:48'
Domácí jsou nyní mnohem aktivnější. Formace Sergeje Drozda se dlouho držela v pásmu, ale ani jeden kotouč nakonec neposlali domácí borci na branku Juha Metsoly.
11:24'
I druhý český zástupce v dnešním utkání byl v akci, nicméně jeho pokus o střelu skončil pouze na holeních Kitarova.
10:00'
Gragnani hledal Howdena na teč před brankou, kotouč však pouze prošel brankovištěm Amuru a jen to zahučelo, první pětka Minsku však teď zahrála skvělé střídaní a rozproudila domácí publikum
08:50'
Alexandr Pavlovič míchal, míchal až vymyslel skrytou ránu, která ke štěstí Metsoly skončila na jeho lapačce, ale rozhodně si finský brankář ve službách Amuru nebyl jistý tímto zákrokem.
07:40'
Tomáš Zohorna je zatím hodně vidět, zablokoval střelu Šinkeviče a snažil se proniknout po mantinelu do brejku, tam jej však právě zmíněný Šinkevič nepustil
07:28'
Icingem se nyní provinili hosté z Chabarovsku. Hra se přesouvá před Metsolu.
06:58'
Ani rána Jevgenije Lisovece si nenašla cestu až k Metsolovi a byla sražena ke stropu haly.
06:33'
Minsk spěchá s odpovědí, ale střela Drozda se k brance Metsoly nedostala.
05:58'
A druhou přesilovku už Amur využívá! Oleg Li posunul kotouč na pravý kruh na českého forwarda TOMÁŠE ZOHORNU, který střelou švihem vymetl všechny pavučiny v brance Enrotha – 0:1! Asistence: Oleg Li.
05:08'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Vladimir Děnisov – 2 min., nedovolené bránění).
05:08'
Stepanov se teď úžasným způsobem uvolnil a poslal kotouč za Metsolu a domácí se již radovali, ale rozhodčí rozapžil a bude vylučovat Děnisova za nedovolené bránění před brankou Amuru.
04:19'
Minsk v plném počtu a první oslabení tak zvládl bez většího vzrušení před svoji brankou.
04:00'
Po přihrávce Ušenina nastřeloval kotouč před branku Enrotha Aťušov, ale velmi nepřesně.
03:13'
Tomáš Zohorna se o to snažil, ale příliš dlouho se v pásmu hosté neudrželi a Minsk zatím brání výborně.
02:36'
Minsk se dvakrát osvobodil a zatím se nemůže Chabarovsk usadit v pásmu.
02:19'
Úvodní možnost přesilovky dostává za technický prohřešek Minsku hostující Amur.
02:19'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jegor Šarangovič – 2 min., příliš mnoho hráčů).
02:10'
Hosté začali velmi aktivně a napadají ve dvou hráčích. Z problému dostal domácí až Alexandr Pavlovič, který vyvezl kotouč.
01:20'
Po icingu Amuru se hra přesouvá před Metsolu.
01:02'
Poprvé v akci český útočník ve službách Amuru Tomáš Zohorna, který si dobruslil nahozený kotouč, před branku se však nedostal.
00:20'
A Jonas Enroth chytá tutovku v první minutě! Alexej Byvalcev dostal přihrávku v situaci dva na jednoho a sám proti Enrothovi neuspěl, domácí brankář se skvěle přesunul a vychytal jej.