KHL (hlavní část) -  ONLINE PŘENOS -  Minsk : Chabarovsk - 16. ledna 2018   17:30

Ukončeno
Minsk
Minsk
0:2
(0:2, 0:0, 0:0)
Chabarovsk
Chabarovsk
05:58' T. Zohorna  (O. Li) • 18:59' O. Li  (Chabarov, Aťušov)

Sestava Minsk
Enroth (M. Karnauchov) – Gragnani, Děnisov, Korobov, D. Osipov, Lisovec, Chenkel, Šinkevič, A. Volkov – Q. Howden, Fontaine, Skille – Kovyršin, Bujnickij, Kitarov – Šarangovič, Linglet, Ambrožejčik – Pavlovič, Drozd, An. Stěpanov.
Rozhodčí
Kulakov, Gusev – Majtak, Strelcov.
Minsk Arena
10234 diváků
Sestava Chabarovsk
Metsola (Alikin) – J. Kolář, Kondratěv, Jordán, Averin, Aťušov, Chabarov, Karmaškov, Kamalov – Byvalcev, Potěchin, O. Li – T. Zohorna, Litovčenko, Gorškov – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, Klopov – Beljakov, Frolov, Picard.
Přenos se aktualizuje automaticky

S konstatováním, že Amur si dnes odváží tři body za vítězství 2:0 z ledu Dinama Minsk se s Vámi loučím a přeji pěkný zbytek dnešního dne.
Česká stopa v utkání
Tomáš Zohorna (Chabarovsk) – 1+0, 1 střela na branku, čas na ledě: 20:04
Jan Kolář (Chabarovsk) – 2 zablokované střely, 1 hit, čas na ledě: 22:10
Michal Jordán (Chabarovsk) – 2 střely na branku, 3 zablokované střely, čas na ledě: 18:36
Statistiky utkání:
Střely na branku 34-18.
Zablokované střely 7-19.
Vyloučení (v minutách) 6-2.
Využití přesilovek – 0/1 – 1/3.
Vhazování 27-26.
Amur vítězí v Minsk areně 2:0 a odváží si cenné vítězství v boji o play-off. Děkovat může především skvělému Juha Metsolovi, který dnes tým podržel a udržel čisté konto. Amur vstřelil obě branky v první třetině. O tu vítěznou se postaral český útočník Tomáš Zohorna a to hned v 6 minutě. Druhou přidal v minutě 19-té Oleg Li, který si dnes připsal 2 body (1+1) a byl tak po Metsolovi druhým pilířem k dnešnímu vítěství.
A Nikolaj Averin ještě obral o puk obránce a naservíroval jej Tomáši Zohornovi, který poslal společně se sirénou kotouč do prázdné branky, ale dle sudích to bylo již po hrací době a tak Amur vyhraje ''pouze'' 2:0.
Konec zápasu.
59:56'
I následující buly vyhrál Amur a kotouč poslal ven z pásma opět Aťušov.
59:50'
Amur vyhrál buly a kotouč poslal Vitalij Aťušov po mantinelu na icing.
59:40'
Jhonas Enroth zůstává na střídačce, to je jasné, power-play domácích pokračuje, ale času je velmi málo.
59:40'
Až nyní musel zasahovat Metsola proti ráně Kitarova, puk podržel, vhazovat se bude po jeho pravici. Předtím si však ještě bere domácí kouč time-out.
59:34'
Domácí stále v pásmu, ale bez střeleckého pokusu.
59:03'
Dinamo v útočné třetině a Enroth na střídačce!
58:25'
Mohlo být však hotovo! Do samostatného úniku se dostal Vladislav Ušenin, kterého nádherným zákrokem lapačkou vycyhtal Enroth.
58:09'
Opět v akci Juha Metsola! Pokus od modré Gragnaniho pouze vyrazil před sebe. K dorážce se dostal Stepanov a chtěl zasunout puk za jeho záda, ale Metsola se stihl přesunout i za touto dorážkou.
57:33'
Oleg Li vyvezl kotouč do útočné třetiny a tam jej společně s Averinem chvilku podrželi.
reklama
Fandi hokeji se Sazkabetem a získej bonus 500 + 3000 Kč pro nové hráče.
56:54'
Snaha Dinama je obrovská, ale Amur je nepouští do před brankového prostoru. Stepanovat poslal kotouč pouze do ochranné sítě a vhazovat se bude ve středním pásmu.
56:30'
A na druhé straně pozorný Juha Metsola, našel si střelu Kitarova mezi hráči před brankou a lapačku měl na správném místě tak jako po celý zápas.
55:50'
Amur teď tráví cenné vteřinky v útočné třetině.
54:09'
Ojedinělá ofenzivní akce Amuru mohla skončit třetí brankou. Oleg Li našel skvěle Alexandra Gorškova, který si vytáhl Enrotha a už zasouval kotouč za jeho záda, nicméně v poslední chvíli mu kotouč odskočil od hole.
53:05'
Alexandr Kitarov si to namířil středem hrací plochy mezi všemi, ale k zakončení se nakonec nedostal, kotouč sražen do rohu kluziště.
52:13'
Amur už se prakticky do útoku nepouští a brání v pěti střední třetinu. Minsku už moc času na zdramatizování zápasu nezbývá.
51:33'
Poté se do sebe pustili zlehka Jack Skille a Dmitrij Klopov. Vylučovat se však nebude.
51:33'
Juha Metsola je dnes jednoznačným hrdinou Amuru. Další bombu likviduje, od modré to posílal na jeho branku Vladimir Děnisov, ani on neuspěl.
51:17'
Dmitrij Bujnickij poslal kotouč před branku na Alexandra Pavloviče, kde se strhla velký mela, ale kotouč zůstal někde pod Metsolou.
50:41'
Minsk v plném počtu.
49:40'
V oslabení se dokonce pustil do útoku Howden a chtěl si vynutit faul, ale rozhodčí lehký háček Aťušova jako faul nepovažoval, celá hala však vyjádřila velmi nahlas opačný názor.
49:05'
A zásluhou Gragnaniho se to povedlo znovu. Amur musí od své branky.
48:50'
Dinamo se po vhazování osvobozuje.
48:41'
Hodně přísné vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitrij Bujnickij – 2 min., hákování).
48:01'
Alexandr Pickard je zpátky na ledě a Amur přežil oslabení. Nutno říci, že hlavně díky skvělým zákrokům Juha Metsoly.
reklama
Fandi hokeji se Sazkabetem a získej bonus 500 + 3000 Kč pro nové hráče.
47:10'
A Stepanov rozdával kotouče i nadále, našel křižnou přihrávkou přes celé pásmo Howdena, který mířil do víka, ale Metsola zasáhl i proti této ráně, tentokrát dokonce maskou.
46:50'
Minsk se nastěhoval do pásma a znovu roztočil kolotoč. Stepanov nabil znovu Gragnanimu, ten vypálil, ale dnes skvělý Metsola vyrazil.
46:14'
Obrovský tlak vytvořili domácí a na konci všeho byla přihrávka Fontaine na Gragnaniho který z velkého nápřahu trefil jednu z holí před brankou a kotouč byl tečován nad branku, vhazovat se však bude ve středním pásmu, kotouč tečoval domácí hráč.
46:01'
Nyní už ano a Minsk má k dispozici vůbec první přesilovou hru v utkání. Alex Picard vyhodil kotouč až do hlediště a oslabil tak svůj tým.
46:01'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Alexandre Picard – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
45:13'
Dmitrij Bujnickij byl možná zasažen holí do obličeje a to také signalizuje k hlavnímu sudímu, ale ten se nechystá vylučovat.
44:09'
A velké zmatky před Enrothem. Pokus Litovčenka se podivuhodně odrážel a Enroth nevěděl, kde je kotouč, ten nakonec našel Děnisov u pravé tyče a uklidnil situaci.
43:14'
Arťom Volkov se dostal ke střele z pravé strany a Metsola kotouč neudržel v lapačce, vypadl mu však ke smůle domácích pouze vedle pravé tyče.
42:40'
Jevgenij Lisovec sice zavezl kotouč do pásma, ale pouze rohu, kde již obrana Amuru zapracovala a kotouč dostala do střední třetiny.
41:34'
Bujnickij bojoval v rohu kluziště, nicméně neúspěšně a Amur zásluhou Frolova vyvezl kotouč do střední třetiny.
40:37'
Na druhé straně se snažil chytrou žabičkou vysunout Skilla Fontaine, obrana Amuru však tento záměr vystihla.
40:22'
První zákrok třetí třetiny si připsal Jhonas Enroth po zakočení Alexeje Byvalceve přes obránce.
40:01'
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 19:10.
Statistiky po 2. třetině:
Střely na branku 21-12.
Zablokované střely 6-9.
Vyloučení (v minutách) 4-0.
Využití přesilovek – 0/0 – 1/2.
Vhazování 16-19.
reklama
Fandi hokeji se Sazkabetem a získej bonus 500 + 3000 Kč pro nové hráče.
Druhá třetina nám nenabídla ani jednu branku, ani jedno vyloučení, ale hokej nesledujeme vůbec špatný, enormní tlak Minsku, který probíhal ve druhé třetině však branku nepřinesl a tak jdou domácí do třetí třetiny stále s dvou brankovým mankem.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:59'
A Chenkel se ještě mohl dostat ke střele, ale byl zablokovaný a tak se ve druhé třetině již nic nestane.
39:58'
Ještě icing Amuru a vhazování před Metsolou.
39:36'
A ještě jedna akce domácích ve druhé třetině. Chenkel našel Stěpanova, který svým pokusem pouze orazítkoval zadní mantinel.
39:15'
Aktivní výpad Lignleta zastavil Nikolaj Averin dobrým obranným zákrokem.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
37:50'
A ještě jednou musel být pozorný Enroth, bekhendový pokus Nikolaje Averina však minul levou tyč.
37:00'
Po delší době to zahučelo před Enrothem. Přihrávka Pickarda však prošla přes jeho brankoviště, aniž by do ní někdo sáhl.
36:33'
A znovu v akci Jan Kolář, tentokrát zastavil Bujnickije na hranice pravidel, ale vylučovat se nebude, vhazovat se bude před Metsolou.
35:54'
Linglet to zkusil po přihrávce Šarangoviče od levého mantinelu, jeho střelu zablokoval český obránce Jan Kolář.
35:20'
A Minska s tím má teď potíže a nemůže se dostat do pásma na delší dobu.
34:40'
Amuru napadá už pouze s jedním útočníkem a viditelně se soustředí na defenzivní hru.
33:47'
Sergej Drozd vystihl rozehrávku Amuru, ale nedokázal se protlačit do zakončení.
33:26'
Kristian Chenkel se provinil přihrávkou ruku a hra se stěhuje před Enrotha.
reklama
Fandi hokeji se Sazkabetem a získej bonus 500 + 3000 Kč pro nové hráče.
33:00'
Domácí teď zatápí obraně Amuru! Jegor Šarangovič se protáhl podél levého mantinelu a mířil nad rameno Metsoly, ten však dokázal právě ramenem puk vytěsnit nad horní tyč!
31:50'
A další loženka pro Minsk! Jack Skille našel před brankou úplně volného Fontatine, ten však ztroskotal na Metsolovi, který se teď zaskvěl, jelikož se rychle přesunul a tuto obrovskou šanci zlikvidoval.
31:06'
Recept našla dvojice Chenkel a Stepanov a byla z toho obrovská šance! Stepanov našel žabičkou před prázdnou brankou Chenkela, kterému radost z branky pokazil rybičkou Dmitrij Klopov, který se vložil do přihrávky a tečoval ji z dosahu.
30:30'
Amur zhustil střední pásmo a domácí se těžko dostávají do útočné třetiny.
29:00'
Alexand Kitarov vymyslel proti akci a v situaci jeden na jednoho střílel přes beka. Juha Metsola si našel kotouč a lapačkou zasáhl přesně.
28:38'
Minska teď vypadl úplně z role a Li se Zohornou a poté ještě Byvalcev si vyměňovali kotouče. Kolotoč zastavil až Enroth, který podržel puk po nepřesné přihrávce na Byvalceva před jeho branku.
27:06'
Trestuhodně si teď počínala obrana Minsku, nechala vybruslit od mantinelu Vladislava Ušenina, který se s pukem dostal do ideální pozice mezi kruhy, ale svou střelou švihem minul pravou tyč.
26:38'
Jevgenij Kovyršin se uvolnil v pásmu a našel na modré volného Děnisova, který to hned poslal na branku. Puk v lapačce našel zatím přesný Metsola a puk podržel.
26:12'
Přihrávka na Alexandra Pavloviče byla příliš dlouhá a píská se zakázané uvolněn, hra se přesouvá před Enrotha.
25:40'
Aktivní a dnes dvoubodový Oleg Li si našel puk ihned po buly a vyzkoušel lapačku Enrotha.
25:28'
Snahu Pickarda uklidňuje Enroth, který raději podržel puk, který se právě od Pickarda odrazil před jeho branku.
24:49'
Fontaine posunul puk na modrou čáru na hokejku Šinkeviče, který nahazoval puk před branku Metsoly, ale jeho nahození skončilo pouze na pleksi za brankou.
23:14'
Vjačeslav Litovčenko nasměroval svou slabou střelu na Enrotha, ale ten puk poslal hokejkou do rohu kluziště.
22:40'
Nikolaj Averin nepropálil svou střelou obranu Minsku a ta kotouč srazila do středního pásma.
22:25'
A Alexandr Frolov znovu vybídl ke střele Klopova, tentokrát z nebezpečnější pozice před brankou a Enroth musel předvést své zkušenosti z NHL a zmenšil střelecký úhel a pokryl tuto šanci obránce Amuru.
reklama
Fandi hokeji se Sazkabetem a získej bonus 500 + 3000 Kč pro nové hráče.
22:05'
Dmitrij Klopov zastavil na modré čáře vyhození domácích, ale svou ránu nedostal až na Enrotha.
21:10'
Chybný přechod domácích přes modrou znamená ofsajd.
20:20'
Druhá třetina začala slušnou ranou z levého kruhu od Jacka Skilla a nutno říci, že byla velmi nebezpečná pod vyrážečku, ale finský brankář podržel Amur.
20:01'
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 18:22.
Statistiky po 1. třetině:
Střely na branku 7-9.
Zablokované střely 2-5..
Vyloučení (v minutách) 4-0.
Využití přesilovek – 0/0 – 1/2.
Vhazování 5-11.
Amur možná trochu překvapivě vede po první třetině o dvě branky, ale je tomu tak. Domácí sice měli více kotouč na svých hokejkách i více šancí dokonce Stěpanov dal vedoucí branku, tu však rozhodčí kvůli útočnému faulu neuznal a z nabídnuté přesilovky šel Amur do vedení zásluhou Tomáš Zohorny a v závěru třetiny navýšil vedení brankou do šatny po krásné individuální akci Oleg Li.
20:00'
První třetina skončila.
18:59'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
One man show pro OLEGA LI! Přebral si puk na modré čáře, krásnou stahovačkou se dostal přes Děnisova, natlačil se ramenem před Enrotha a zasunul puk pod jeho betony do sítě – 0:2! Asistence: Jaroslav Chabarov a Vitalij Aťušov.
18:25'
Dlouhý boj o puk v útočném pásmu Amuru vyhráli hosté a pobídku na teč před brankou dostal Pickard, ale nedokázal trefit kotouč.
18:00'
Pro Metsolu teď těžší zákrok. Jack Skille si připravil kotouč mezi kruhy a mířil na branku Metsoly, ten si však počínal jistě kotouč zkrotil ve své výstroji.
17:12'
Enroth na druhé straně také připisuje povinný zákrok proti střele Vladislava Ušenina z rohu útočného pásma.
16:25'
Domácí se však rychle zmocnili kotouče a Pavlovič nahazoval puk před branku Metsoly, avšak bez úspěchu, kotouč Metsola holí posunul do bezpečí.
15:40'
Amur uklidňuje hru a mění formace.
14:35'
Šarangovič táhl akci a za modrou kotouč posunul na Kitarova, který ještě nejspíše chtěl vracet na spoluhráče před branku, ale jeho přihrávka skončila pouze v rohu kluziště.
reklama
Fandi hokeji se Sazkabetem a získej bonus 500 + 3000 Kč pro nové hráče.
13:39'
Fontaine se dostal s pukem do pásma, zadovkou jej přenechal Korobovi, který již zaměřoval svou ránu, když mu na poslední chvíli zvedl hokejku Vladislav Ušenin a o puk jej obral.
12:48'
Domácí jsou nyní mnohem aktivnější. Formace Sergeje Drozda se dlouho držela v pásmu, ale ani jeden kotouč nakonec neposlali domácí borci na branku Juha Metsoly.
11:24'
I druhý český zástupce v dnešním utkání byl v akci, nicméně jeho pokus o střelu skončil pouze na holeních Kitarova.
10:00'
Gragnani hledal Howdena na teč před brankou, kotouč však pouze prošel brankovištěm Amuru a jen to zahučelo, první pětka Minsku však teď zahrála skvělé střídaní a rozproudila domácí publikum
08:50'
Alexandr Pavlovič míchal, míchal až vymyslel skrytou ránu, která ke štěstí Metsoly skončila na jeho lapačce, ale rozhodně si finský brankář ve službách Amuru nebyl jistý tímto zákrokem.
07:40'
Tomáš Zohorna je zatím hodně vidět, zablokoval střelu Šinkeviče a snažil se proniknout po mantinelu do brejku, tam jej však právě zmíněný Šinkevič nepustil
07:28'
Icingem se nyní provinili hosté z Chabarovsku. Hra se přesouvá před Metsolu.
06:58'
Ani rána Jevgenije Lisovece si nenašla cestu až k Metsolovi a byla sražena ke stropu haly.
06:33'
Minsk spěchá s odpovědí, ale střela Drozda se k brance Metsoly nedostala.
05:58'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
A druhou přesilovku už Amur využívá! Oleg Li posunul kotouč na pravý kruh na českého forwarda TOMÁŠE ZOHORNU, který střelou švihem vymetl všechny pavučiny v brance Enrotha – 0:1! Asistence: Oleg Li.
05:08'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Vladimir Děnisov – 2 min., nedovolené bránění).
05:08'
Stepanov se teď úžasným způsobem uvolnil a poslal kotouč za Metsolu a domácí se již radovali, ale rozhodčí rozapžil a bude vylučovat Děnisova za nedovolené bránění před brankou Amuru.
04:19'
Minsk v plném počtu a první oslabení tak zvládl bez většího vzrušení před svoji brankou.
04:00'
Po přihrávce Ušenina nastřeloval kotouč před branku Enrotha Aťušov, ale velmi nepřesně.
03:13'
Tomáš Zohorna se o to snažil, ale příliš dlouho se v pásmu hosté neudrželi a Minsk zatím brání výborně.
reklama
Fandi hokeji se Sazkabetem a získej bonus 500 + 3000 Kč pro nové hráče.
02:36'
Minsk se dvakrát osvobodil a zatím se nemůže Chabarovsk usadit v pásmu.
02:19'
Úvodní možnost přesilovky dostává za technický prohřešek Minsku hostující Amur.
02:19'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jegor Šarangovič – 2 min., příliš mnoho hráčů).
02:10'
Hosté začali velmi aktivně a napadají ve dvou hráčích. Z problému dostal domácí až Alexandr Pavlovič, který vyvezl kotouč.
01:20'
Po icingu Amuru se hra přesouvá před Metsolu.
01:02'
Poprvé v akci český útočník ve službách Amuru Tomáš Zohorna, který si dobruslil nahozený kotouč, před branku se však nedostal.
00:20'
A Jonas Enroth chytá tutovku v první minutě! Alexej Byvalcev dostal přihrávku v situaci dva na jednoho a sám proti Enrothovi neuspěl, domácí brankář se skvěle přesunul a vychytal jej.
00:01'
Úvodní bule vyzněla pro Chabarovsk.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Gragnani, Děnisov, Korobov, D. Osipov, Lisovec, Chenkel, Šinkevič, A. Volkov – Q. Howden, Fontaine, Skille – Kovyršin, Bujnickij, Kitarov – Šarangovič, Linglet, Ambrožejčik – Pavlovič, Drozd, Stepanov

Amur Chabarovsk: Metsola (Alikin) – J. Kolář, Kondratěv, Jordán, Averin, Aťušov, Chabarov, Karmaškov – Byvalcev, Potěchin, O. Li – Kamalov, T. Zohorna, Litovčenko – Gorškov, Vl. Ušenin, Vj. Ušenin – Klopov, Beljakov, Frolov – Picard..
Česká stopa v utkání
Tomáš Zohorna (Chabarovsk) – 24 bodů (10+14).
Jan Kolář (Chabarovsk) – 14 bodů (6+8).
Michal Jordán (Chabarovsk) – 6 bodů (1+5).
Poslední vzájemný zápas:
20.11.2017
Chabarovsk – Dinamo Minsk 3:2 pp. (0:0, 2:0, 0:2)
24. Zohorna, 27 Vl. Ušenin, 63 Li. – 43 Howden, 47 Stepanov.

Amur Chabarovsk
Pořadí ve Východní konferenci: 9.
Počet bodů: 72. (24 výher – 24 proher)
Posledních pět utkání: 6 bodů.
Nejlepší střelec: Alexei Byvalcev a Vladislav Ušenin – 15 branek
Nejvíce kanadských bodů: Alexei Byvalcev 34 bodů (15+19).

HC Dinamo Minsk
Pořadí v Západní konferenci: 10.
Počet bodů: 64. (22 výher – 27 proher)
Posledních pět utkání: 6 bodů.
Nejlepší střelec: Quinton Howden – 15 branek
Nejvíce kanadských bodů: Marc – Andre Gragnani 29 bodů (5+24).
Pěkný den při sledování utkání KHL mezi týmy HC Dinamo Minsk a Amur Chabarovsk.
reklama
Fandi hokeji se Sazkabetem a získej bonus 500 + 3000 Kč pro nové hráče.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.Klasická verze
Mobilní verze