KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minsk : Dynamo Moskva - 2. října 2017   18:30

Minsk
Minsk
12:33' Howden (Linglet, Pavlovič) • 17:00' Kulakov (Gragnani, Matěruchin) • 28:31' Howden (Gragnani, Pavlovič) • 56:02' Howden (Gavrus) • 58:54' An. Stěpanov (Kitarov)
5:1
(2:1, 1:0, 2:0)
Dynamo Moskva
08:13' Brjukvin  (Igumnov, Alexejev)
Minsk

Z mé strany už je to pro tento zápas vše, přeji příjemný zbytek dne.
Dinamo Minsk překvapivě porazilo na domácím ledě Dinamo Moskva. Moskvané byli jasnými favority a taky hned od začátku svou úlohu naplňovali, když se jako první dostali do vedení. Jenže to neudržel ani do první přestávky, to už prohrával 1:2. Ve třetí třetině pak Minsk svůj náskok ještě o jeden gól navýšil a definitivně Dinamo Moskva zlomil ve třetí třetině, kdy vstřelil další tří góly. Hrdinou utkání se stal Quinton Howden, který vstřelil hattrick a skvělý výkon předvedl také domácí brankář Jhonas Enroth.
58:54'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Tak teď už je definitivně rozhodnuto. ANDREJ STĚPANOV dostal přihrávku mezi kruhy, přesně zamířil a Bočarov musel už popáté dnes lovit puk z vlastní brány. Alexandr Kitarov.
58:16'
Střela Minsku od modré proletěla mimo, ale domácí zůstávají v pásmu.
57:19'
Hraje se čtyři na čtyři. Hráči Dinama Moskva jsou viditelně otráveni vývojem zápasu, tak alespoň tvrdě dohrávají všechny souboje.
56:02'
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Jevgenij Arťuchin – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Artur Gavrus – 2 min., hrubost).
56:02'
Minsk střílí další gól a pravděpodobně už je hotovo. Čepice létají na led, protože autorem branky je QUINTON HOWDEN. Napopré ještě bekhendem trefil tyčku, ale pak už se mu povedlo ze vzduchu kotouč dorazit do brány. Asistence: Artur Gavrus.
55:49'
Jevgenij Arťuchin se chtěl prosmýknout kolem mantinelu, ale obrana Minku ho nepustila.
54:07'
Sakari Salminen najížděl zprava na Enrotha, ale znovu stála opora Minka na správném místě.
52:50'
Minsk drží puk na svých hokejkách, ale nedaří se mu dostat se za modrou čáru.
51:08'
Domácí znovu vyhodili puk přes všechny čáry a i tohle oslabení zvládnou.
50:24'
Švédský brankář znovu parádními zákroky zamezil gólu. A to i přesto že se při svých zákrocích ocitl i na ledě.
49:55'
Moskvanům dnes přesilovky nejdou. Sice se drží v pásmu, ale vždy ztroskotají na Enrothovi.
49:22'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Nikita Ustiněnko – 2 min., podražení).
48:37'
Minsk se dokázal osvobodit, stihne vystřídat a navíc jeho oslabení už končí.
47:55'
Polovina přesilovky Dinama Moskva je pryč. Se střelou od modré čáry si dokázal Jhonas Enroth poradit.
46:50'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Nikita Ustiněnko – 2 min., hákování).
45:55'
Minsk zatím ve třetí třetině celkem pohodlně udržuje svůj náskok. Dinamo Moskva zatím hraje hůře než v prvním dvou třetinách.
44:49'
Michail Varnakov rychlou střelou zápěstím pozlobil Enrotha. Ale brankář se zkušenostmi z NHL svůj tým znovu podržel.
43:44'
Ilja Šinkevič si sjel až ne levý kruh a nebezpečně vypálil. Ivan Bočarov s vypětím všech sil puk chytil a pak nakonec od sám skončil v bráně.
41:57'
Ivan Bočarov má puk bezpečně ve své rukavici a vhazování se před ním zopakuje.
41:37'
Zakázané uvolnění Dinama Moskva vrací hru před Bočarova.
40:23'
Alexandr Matěruchin už mohl skoro zakončovat do odkryté brány, ale puk mu přeskočil přes čepel hole.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 20:09.
Po dvou třetinách trvá překvapivý stav. Ba ještě se náskok Minsku navýšil. Znovu se domácímu týmu povedla přesilová hra. Krásnou kombinaci zakončil do prázdné brány Howden. Dinamo Moskva sice má více ze hry, ale nedokáže překonat Enrotha. Domácí ještě budou ve třetí třetině dohrávat přesilovku. Pak se patrně budou dál soustředit na obranu a bude se pokoušet udržet tento překvapivý výsledek.
40:00'
39:24'
Minsk opět trápí moskevské Dinamo s nepříjemnou přesilovkovou kombinací.
38:21'
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Andrej Kutějkin – 2 min., podražení).
37:30'
Alexandr Matěruchin tečoval puk těsně před Bočarovem. Ten předvedl jistý zákrok a podržel svůj tým.
35:43'
35:31'
Střela od modré čáry jen zaduněla o zadní mantinel za brankou Enrotha.
34:19'
Domácí vyhodili puk a Dinamo Moskva musí zakládat novou akci.
33:43'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Kristian Chenkel – 2 min., nedovolené bránění).
33:19'
32:40'
Alexej Těreščenko už se chystal vystřelit, ale puk mu v nejdůležitějším okamžiku sjel z hokejky.
32:02'
Minsk přišel o pásmo a hráči Moskvy stihnou vystřídat.
31:19'
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Andrej Alexejev – 2 min., podražení).
29:24'
Zatím vypadá obrázek hry tak, že hosté jsou sice aktivnější, ale domácí střílí góly.
28:31'
Minsk podruhé v dnešním zápase využívá přesilovku a vede už o dva góly. Podruhé se dnes trefil QUINTON HOWDEN. Znovu se radoval z dorážky, poté co střelu od modré brankář Bočarov vyrazil. Asistence: Marc-Andre Gragnani, Alexandr Pavlovič.
26:46'
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Dmitrij Višněvskij – 2 min., podražení).
24:17'
Michail Varnakov se řítil do šance, ale jeden z obránců Dinama k němu včas přistoupil a znemožnil mu zakončit.
23:19'
Dinamo Moskva krouží v útočném pásmu, ale nedaří se mu najít prostor na střelu.
21:41'
Michail Varnakov vystřelil z levého kruhu, ale brankáře Enrotha nepřekvapil.
20:50'
Minsk se už ale ubránil.
20:33'
Ilja Nikulin zavezl puk do útočného pásma, hosté dohrávají přesilovku z první třetiny.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 19:25.
První třetina je minulostí. Začala podle předpokladů tlakem Dinama Moskva, který byl korunován prvním gólem Brjukvina. Domácí pak ještě několikrát podržel skvělými zákroky Entroth a tato jeho snaha se vyplatila, protože ještě do konce první části hry domácí vývoj zápasu otočili. Nejprve se z přečíslení trefil Howden, pak přesilovku pět na tři využil Kulakov.
20:00'
19:26'
Minsk vyhazuje kotouč a přiblížil se k tomu, aby první třetinu vyhrál.
18:48'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Arťom Volkov – 2 min., sekání).
17:00'
Dinamo Minsk otáčí skóre zápasu! Přesilo vkovou kombinaci kombinaci zahráli naprosto precizně. Skrz brankoviště přihrál Gragnani na ALEXANDRA KULAKOVA a ten už se nemohl mýlit. Asistence: Marc-Andre Gragnani, Alexandr Matěruchin.
16:25'
Ještě minutu budou hrát hosté přesilovku pět na tři.
16:10'
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Jakov Rylov – 2 min., vysoká hůl).
15:19'
Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Jegor Zajcev – 2 min., nedovolené bránění).
13:30'
Do velké šance se dostal Dmitrij Kazionov, ale brankář Enroth sklapl své betony včas a puk chytil.
12:33'
Je vrovnáno! Dinamo Minsk využívá hned první velkou, která se mu naskytla. Domácí ujížděli na branku v situaci dva na jednoho. První střelu Charlese Lingleta ještě dokázal Bočarov, ale na dorážku QUINTONA HOWDENA už neměl nárok. Asistence: Charles Linglet, Alexandr Pavlovič.
11:31'
Dmitrij Kazionov dostal kotouč na levé kruh a bez váhání tvrdě vypálil. Enroth jeho střelu dokázal vyrazit.
10:53'
Alexandr Kulakov ihned po přejezdu modré čáry ztratil puk. Na tahu jsou tak hosté.
09:49'
Sergej Drozd se nebojácně probil do útočného pásma a proti přesile se mu podařilo udržet puk.
08:13'
Dinamo právě vstřelilo branku!
Obrana Minsku se úplně rozestoupila a toho hned využil VLADIMIR BRJUKVIN. Ocitl se tváří v tvář brankáři, připravil si puk na forhend a prostřelil Enrotha. Asistence: Ivan Igumnov, Andrej Alexejev.
07:26'
Denisov vystřelil od modré, ale jeho rána si cestu až k Bočarovovi neproklestila.
06:31'
Michail Varnakov už se chytal z dobré pozice zakončovat, ale obránci Minsku mu nakonec sebrali puk.
05:33'
Arťuchin nabral dobrou rychlost, ale za brankou Minku přišel o puk.
04:24'
Alexandr Kulakov se dostal k puku v útočném pásmu a připravil první pořádnou práci brankáři Dinama Moskva Bočarovovi.
03:58'
Enroth už se ocitl na ledě, přesto dokázal znemožnit puku v cestě do brány.
03:31'
Alexandr Pavlovič vyvezl puk až do útočného pásma a ušetřil trochu času z oslabení Minsku.
03:17'
Napoprvé sjel Hietanenovi puk z hokejky. Podruhé už kotouč svou čepelí trefil, ale Enrotha nepřekonal.
02:25'
Martinš Karsums střelou z blízka Enrotha nepřekonal. Ten si dobře pohlídal svou pravou tyč.
02:08'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitrij Znacharenko – 2 min., sekání).
02:06'
Nikita Komarov se ocitl v dobré šanci před bránou, ale i proto, že byl faulován nemohl pořádně zakončit.
01:25'
Akci Dinama Moskva zastavil ofsajd.
00:40'
Brankář Jhonas Enroth si připsal první zákrok. Se střelou z pravé strany neměl problém.
00:01'
Stadionem už zní ruská hymna. To značí jediné. Utkání mezi dvěma Dinamy už brzy vypukne.

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Děnisov, Gragnani, Šinkevič, Ďukov, Chenkel, Znacharenko, Bujnickij, Ustiněnko – Howden, Linglet, Gavrus – Pavlovič, Kitarov, A. Volkov – Drozd, Matěruchin, Kovyršin – Kulakov, An. Stěpanov, Šarangovič.

Dinamo Moskva: Bočarov (Kuzněcov) – I. Nikulin, Rylov, Hietanen, D. Višněvskij, Kutějkin, Solovjov, Volkov, J. Zajcev – Karsums, A. Těreščenko, Tarasov – Varnakov, Boyd, Salminen – N. Komarov, Arťuchin, Dm. Kazionov – Alexejev, Igumnov, Brjukvin..
Vzájemné zápasy

V minulé sezoně se tyto dva týmy utkaly dvakrát a je poněkud překvapivé, že v obou případech se z vítězství radoval Minsk. Doma vyhrál 2:0, venku 3:0. V přípravě na tuto sezonu vyhrálo Dinamo Moskva 6:3.
Dinamo Moskva

Dinamo Moskva se pohybuje v mnohem vyšších patrech tabulky než jeho dnešní soupeř. V tabulce Východní konference mu patří druhé místo, před sebou už má jen suverénní Petrohrad. Naposledy Dinamo prohrálo s Chabarovskem a pokazilo si tak předchozí šňůru čtyř vítězství. Všechna čtyři zmíněná utkání odehrálo Dinamo venku. Na ledech soupeře Dinamo získalo 21 bodů z 24 možných. Lepší je už jen Petrohrad.
HC Dinamo Minsk

Minsk se nachází na 11. místě Východní konference. Na příčky zaručující play-off už teď ztrácí šest bodů. Z posledních čtyř utkání Dinamo Minsk třikrát prohrálo. Vsechny je ale odehrálo venku. Doma se přeci jen Minsku daří o něco lépe. Před vlastními fanoušky vyhrálo tři z posledních čtyř utkání.
Zdravím a vítám všechny hokejové příznivce u sledování utkání KHL mezi HC Dinamem Minsk a Dinamem Moskva. Zápasem vás provede Petr Sumbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.