KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minsk : Novosibirsk - 26. listopadu 2017   15:30

Minsk
Minsk
16:22' Gragnani (An. Stěpanov, Kovyršin) • 18:21' Fontaine (Gragnani, Skille) • 40:28' Linglet (Howden, Fontaine) • 45:57' Drozd (Karaban) • 46:33' Skille (Fontaine, Gragnani)
5:1
(2:0, 0:1, 3:0)
Novosibirsk
Novosibirsk
35:04' Pervušin  (K. Vorobjov, Tkačenko)
Minsk
Ibatulin, Morozov
Minsk Arena
Novosibirsk
Salák (47. Krasikov) – Jermakov, Vereščagin, K. Alexejev, Demidov, Ignatovič, Morozov, Naumov, K. Vorobjov – Bergström, Sigarjov, Zackrisson – Sannikov, Koňkov, Enlund – Levickij, Šarov, Osnovin – Pervušin, Gorbunov, Tkačenko.

Zápas mezi Dinamem Minsk a Sibirem Novosibirsk je u konce. Zcela zaslouženě ho ovládl domácí výběr, který zvítězil nakonec 5:1 a to především zásluhou podařené třetí třetiny, kterou ovládli 3:0. Domácí si tak v tabulce polepšili na 47 bodů a na play-off jim z desátého místa chybí šest bodů. Novosibirsk se mohl dostat do elitní osmičky, ale po dnešní porážce je stále o skóre za Ufou.

Ode mě je to pro dnešek vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou.
59:00'
Už pouze minuta chybí do konce dnešního duelu.
57:28'
Justin Fontaine pálil nebezpečně od modré, diváci už zvedali ruce, ale domácí útočník trefil jen boční síť.
56:32'
Hosté se dostali k několika zajímavým střelám. Vsítit se jim nepodařilo a stále tak zaostávají za svým soupeřem o čtyři branky.
54:32'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Marc-Andre Gragnani – 2 min., sekání).
54:28'
Dobrá střela z levého kruhu Vladislava Naumova, ale ještě lepší zákrok Jhonase Enrotha.
53:02'
Trma vrma před domácím gólmanem. Ten veškerý tlak ustál a skóre se nemění.
52:33'
Domácí ujížděli dva na jednoho, ale celá akce byla zpomalena, zakončení nepřesné a tak nedošlo k žádnému vážnějšímu ohrožení branky.
51:28'
Ivan Vereščagin se dostal po buly v útočném pásmu ke kotouči a měl před sebou už pouze Enrotha. Se svojí střelou zápěstím neuspěl.
50:12'
Denis Gorbunov se tlačil do zakončení. Jenže hráči Novosibirsku jsou v křeči a nic se jim momentálně nedaří.
49:16'
Novosibirsk chce alespoň zmírnit výsledek a je nyní více na kotouči. K ohrožení Enrotha to však zatím nevede.
46:33'
Střídání v týmu HK Sibir Novosibirsk: ze hřiště odchází Alexej Krasikov, přichází Alexander Salák.
46:33'
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
A už je to o čtyři branky! O vítězi dnešního utkání je zřejmě rozhodnuto! V další přesilové hře se prosazuje JACK SKILLE, kterému narýsoval přesnou přihrávku Justin Fontaine. Prvně jmenovaný perfektně zamířil a propálil Saláka.
Asistence: Justin Fontaine, Marc-Andre Gragnani.
46:10'
Střídání v týmu HK Sibir Novosibirsk: ze hřiště odchází Alexander Salák, přichází Alexej Krasikov.
46:10'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Maxim Ignatovič – 2 min., vysoká hůl).
45:57'
SERGEJ DROZD získal kotouč v rohu útočného pásma, skvěle si ho pokryl a najel si do mezikruží. Odtud trefil bekhendem levou šibenici Salákovy branky!
Asistence: Danila Karaban.
45:50'
Danila Karaban se řítil sám na Saláka. Jako zakončení zvolil střelu, ale český gólman byl úspěšnější a drží svůj tým.
44:37'
Howden se prodíral mezi dva hostující obránce, ale nakonec padl k ledu a k zakončení se tak ani nedostal. Píšťalky rozhodčích mlčí, vylučovat se nebude.
43:32'
Minsk je i nadále velmi aktivní a o něco lepším týmem. Teď si zpoza branky vyjel Pavlovič a svou střelou vystrašil Saláka.
42:43'
Bergström pálil nebezpečně z pravé strany. Jeho pokus však mířil těsně vedle tyče.
40:28'
Domácí opět vedou o dvě branky! V přesilové hře, kterou si přenesli z předchozí periody se prosazuje CHARLES LINGLET. Nejprve z dobré pozice střílel Howden, kterého perfektním zákrokem vychytal Salák, ale na následnou dorážku Lingleta už nestačil.
Asistence: Quinton Howden, Justin Fontaine.
40:01'
Je za námi 40 minut hry a hostujícímu Novosibirsku se podařilo snížit, když se prosadilo po konci přesilové hry, kdy byl vyloučen Jack Skille do konce utkání za úder do oblasti hlavy nebo krku. I vyrovnání viselo ve vzduchu, ale zatím se tak nestalo. Hrál se velmi vyrovnaný hokej a uvidíme, jakou zápletku nám nabídne poslední třetina.
40:00'
38:54'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Sergej Koňkov.
38:54'
Nyní se hraje na druhé straně ledové plochy. Obrana Minsku zatím pracuje dobře.
37:16'
S Dinamem branka ani vyloučení nezamávalo a tlačí se za třetím gólem.
35:04'
Sibir právě vstřelil branku!
VLADIMIR PERVUŠIN se dostal s kotoučem do útočného pásma, natlačil se až před Enrotha a možná trošku se štěstím dostal puk až za brankovou čáru. Je tedy sníženo a Novosibirsk je opět ve hře.
Asistence: Kirill Vorobjov, Pavel Tkačenko.
33:49'
Domácí se ubránili, ale do konce zápasu se musí obejít bez Jacka Skillea.
31:49'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jack Skille – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + osobní trest do konce utkání, zásah do hlavy nebo krku).
30:52'
Obrázek hry je stále podobný. Hra je chvilku v jednom, poté v druhém útočném pásmu a gólmani jsou ostřelování především z větších vzdáleností.
28:53'
Domácí jsou v plném počtu, ale Sibir si připravil několik zajímavých příležitostí. Enroth je dnes zatím neomylný.
27:47'
Novosibirsk se chvilku držel v pásmu, ale Minsk se osvobozuje.
26:53'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Alexandr Kogalev – 2 min., nedovolené bránění).
25:46'
Hraje se teď nahoru dolu. Žádnému z týmů se však nedaří skórovat.
24:36'
Teď jsou domácí hokejisté aktivnější a tlačí se do zakončení. K vážnější šanci se ale zatím neprobojovali.
23:09'
Dinamo se po dlouhé době osvobodilo a hned se dostalo k náznaku šance. Salák ale výjezd zpoza branky jednoho z domácích útočníků pokryl.
22:10'
Tlak Sibiru stále trvá a Minsk pouze vyhazuje kotouče.
21:05'
Koňkov pálil bez přípravy z levého kruhu, ale minul.
20:25'
Novosibirsk začal druhou třetinu aktivněji a hned se dostal k několika střeleckým pokusům.
20:01'
Máme za sebou první třetinu mezi Dinamem Minsk a Sibirem Novosibirsk. Domácí tým byl aktivnější a vypracoval si několik šancí. V posledních pěti minutách dokonce dvě využili, z toho jednu při přesilovce pěti proti třem. Zaslouženě tak vedou 2:0. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina.
20:00'
19:32'
A ještě jedna šance Dinama v závěru první části. Salák se však vytáhl a rozdíl zůstává stále dvougólový.
18:21'
Krásná přesilovková akce. Po trase Skille, Gragnani a JUSTIN FONTAINE skóruje posledně jmenovaný střelou v podstatě do prázdné branky.
Asistence: Marc-Andre Gragnani, Jack Skille.
17:00'
To budou hodně krušné chvilky pro hostující tým, který se bude bránit dvojnásobnému oslabení.
16:56'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Maxim Ignatovič – 2 min., podražení).
16:44'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Vjačeslav Osnovin – 2 min., hákování).
16:22'
Andrej Stěpanov vybojoval kotouč v útočném pásmu. Svým pohybem se dostal až za brankovou čáru, odkud poslal dokonale přesný pas na MARCA-ANDREHO GRAGNANIHO, jenž střelou z první posílá svůj tým do vedení.
Asistence: Andrej Stěpanov, Jevgenij Kovyršin.
15:02'
A opět Gragnani. A opět Salák. Český gólman na střelu viděl a bez problémů ji pokryl.
14:44'
Domácí se v klidu ubránili a jsou v plném počtu.
13:15'
Bergström střílel při přesilovce z pravého kruhu na zadní tyč, ale branku vůbec netrefil.
12:49'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Ilja Šinkevič – 2 min., krosček).
11:43'
Enroth teď vystrčil beton proti střele jednoho z hostujících obránců.
10:25'
Minsk byl nyní pod tlakem a osvobozuje se pouze díky zakázanému uvolnění.
09:38'
Kogalev vybojoval v útočném pásmu kotouč, dostal se mezi kruhy před Saláka, ale toho překovat nedokázal.
09:02'
Demidov pálil od modré pouze do Enrotha.
08:30'
Na Drozda mířila dlouhá přihrávka, kterou nedokázal zachytit. Puk skončil až u Saláka, který ho raději přikryl.
06:58'
Salák teď musel být pozorný proti střele jednoho z domácích beků. Český brankář byl úspěšný a Novosibirsk mohl jít do protiútoku. Ale ani Enroth se nenechal zahanbit a šanci Minsku pokryl.
06:09'
Výlet do útočného pásma si udělal také Sibir. Dlouhého trvání to však nemělo a puk je opět na holích domácích hráčů.
05:12'
Další střela Gragnaniho. Od modré čáry spíše nahazoval a Salák ukryl kotouč ve své výstroji.
04:24'
Minsk zamáčkl svého soupeře v obranném pásmu a stále kroužil kolem Saláka. K bezprostřednímu ohrožení českého gólmana ale nedošlo.
02:40'
Gragnani se dostal do útočného pásma, vypálil, ale jeho střela se nevešla mezi tři tyče.
00:53'
Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (2 min. – příliš mnoho hráčů).
00:15'
První útok domácích zastavuje ofsajd.
00:01'

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Děnisov, Gragnani, Šinkevič, Korobov, Chenkel, Znacharenko – Howden, Linglet, Fontaine – Skille, Kogalev, Šarangovič – An. Stěpanov, Kovyršin, Pavlovič – Kulakov, Karaban, Drozd – A. Volkov.

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Krasikov) – Jermakov, Vereščagin, K. Alexejev, Demidov, Ignatovič, Morozov, Naumov, K. Vorobjov – Bergström, Sigarjov, Zackrisson – Sannikov, Koňkov, Enlund – Levickij, Šarov, Osnovin – Pervušin, Gorbunov, Tkačenko.
V dalším utkání hokejové KHL proti sobě nastoupí HC Dinamo Minsk a HK Sibir Novosibirsk.

HC Dinamo Minsk

Minsku patří v západní konferenci desátá pozice s 44 body. Na příčky zajišťující play-off ztrácí osm bodů. e 67 vstřelenými brankami se jedná o třetí nejhorší útok v západní konferenci. V posledních pěti utkáních si Dinamo připsalo devět bodů. Doma porazilo Kazaň 4:1, vyhrálo v Kunlunu 2:0, padlo ve Vladivostoku 0:5, v Chabarovsku 2:3 po prodloužení a naposledy doma porazilo Omsk 3:2 po nájezdech.

Nejproduktivnějším hráčem běloruského celku je KanaďanQuinton Howden s 19 body (13+6).

HK Sibir Novosibirsk

Novosibirsk je na východě devátý a má stejně bodů, padesát, jako osmý celek Ufa. Sibir vstřelil 70 gólů, což je čtvrtá nejhorší ofenziva východní konference. Za to jejich obrana je třetí nejlepší, když inkasovala 75 branek. V posledních pěti utkáních uhrál Novosibirsk osm bodů. Nejprve padl v Nižněkamsku 1:4, na ledě Jugry zvítězil 2:1 v prodloužení, v Omsku prohrál 0:1 a poté přišla dvě domácí vítězství s Astanou – 4:0 a 6:4.

Nejproduktivnějším hráčem je Švéd Patrik Zackrisson s 22 body (9+13).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.