KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minsk : Vitaz - 25. srpna 2017   18:30

Komarov , Tsyplakov – Lazarev, Černyšjov
Minsk Arena
9 108 diváků
Vitaz

HC Viťaz vyhrává tento zápas spíše fotbalovým výsledkem 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil v jedenácté minutě v přesilové hře Alexej Semjonov, který nad kruhem vypálil a trefil prostor pod horní tyčkou. Domácí celek se pokoušel vyrovnat, ale nepodařilo se mu to.

Československá stopa v zápase
Vojtěch Mozík (CEC) 0+0, 3 střely na branku, čas na ledě 19:04
59:55'
Už se nic nestane.
59:40'
Viťaz vyhodil přes všechny čáry. Bude se vhazovat před brankou hostů. Dvacet sekund mají domácí na vyrovnání.
59:21'
Hosté se pokouší držet hru co nejdál od vlastní branky. Domácí Alexandr Pavlovič se ale dostal do zakončení. Jeho rána nebyla špatná, kotouč končí nad brankou.
59:08'
Oddechový čas pro hosty.
59:00'
To už probíhá poslední minuta hry, následně bleskovou akci domácích kryje Igor Saprykin. Buly před jeho brankou.
58:34'
Domácí brankář je na střídačce, Minsk to zkouší v šesti.
58:11'
Mnoho času už domácí celek na pokus o vyrovnání nemá. Hosté hrají dobře defenzivně.
57:27'
Dmitrij Sjomin mohl rozhodnout, ale jeho pokus výborně zastavil brankář. Sjomin výborně tečoval střílenou přihrávku.
57:17'
Nepřehledná situace před brankou hostujícího celku. Alexej Semjonov spolu s brankářem dokázali zastavit střelecké pokusy domácích útočníků.
57:00'
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.
56:45'
Jhonas Enroth musel být pozorný, do útočného pásma se vřítil hostující Alexej Kopejkin, jehož pokus do středu brány gólman snadno zastavil. Buly před brankou domácích.
56:23'
Jevgenij Kovyršin zavezl kotouč do útočného pásma, ale příliš dlouho před brankou soupeře nezůstal, protože se přerušuje.
Dnešní utkání sleduje 9 108 diváků.
56:06'
Hosté hrají v plném počtu, oslabení zvládli na výbornou.
55:36'
Hostující gólman toho mnoho neviděli, ale i tak si dokázal poradit s jedovatou střelou, kterou vyslal Dmitrij Korobov.
55:05'
Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, hostující celek stále drží jednobrankové vedení. Igor Saprykin musí být nyní velmi pozorný.
54:59'
Oddechový čas pro domácí.
54:58'
Marc-Andre Gragnani našel Alexandra Matěruchina, jehož tvrdý pokus končí mimo branku.
54:40'
Dinamo se stabilně usadilo v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Hostující obrana se táhla hodně k brance, a tak se snaží utěsnit všechny mezírky.
53:50'
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Dmitrij Sjomin – 2 min., sekání).
53:36'
S blížícím se koncem zápasu jsou domácí hokejisté stále aktivní a pokouší se o vyrovnání. Zatím je ale Igor Saprykin pozorný.
53:15'
52:25'
Další buly před hostující brankou, Viťaz ale vyhrál, a tak se snadno osvobozuje.
52:02'
Polovina přesilové hry je pryč a Dinamo je stále v útočném pásmu, kde se pokouší překonat houževnatě bránící kvartet hráčů.
51:40'
Velkou šanci měli nyní domácí, v přesilovce se do zakončení dostal Alexandr Kulakov, který ovšem nedokázal prostřelit brankáře soupeře. Skvěle zasáhl Igor Saprykin.
51:15'
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Vojtěch Mozík – 2 min., hákování).
50:50'
Alexandr Matěruchin se po rychlé akci dostal do útočného pásma, kde si aktivním pohybem vynutil faul soupeře.
50:44'
Nikita Vyglazov se dostal do zajímavé pozice, ale přesněji nedokázal vypálit, navíc byl dobře stínovaný obráncem.
50:04'
Polovina třetí třetiny je pryč. Hosté hrají přesilovku, ale nemohou se stabilněji dostat před branku domácích. Viťaz se dostal nedovoleně do útočného pásma, postavení mimo hru.
49:27'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Hosté hrají přesilovou hru, a tak se mohou pokusit vstřelit uklidňující druhý gól.
48:40'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Arťom Volkov – 2 min., vysoká hůl).
48:22'
Vladimir Děnisov získal puk za svou branku, dostal se po výborné samostatné akci si zakončení, ale nevypálil přesně.
47:50'
Dinamo nyní dostalo hru do středního pásma, a tak si obránci domácích mohou odpočinout.
47:03'
Alexandr Nikulin zakončoval z bezprostřední blízkosti, ale trefil jen prostor, který kryje gólman.
46:43'
Hokejisté v bíločerveném se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře. Domácí celek se musí bránit.
46:32'
Hostující celek pokračuje v aktivní hře, nyní se do střelecké pozice dostal Pavel Gorochov a jeho ránu kryje dobře postavený Jhonas Enroth.
45:13'
Hostující celek nedokázal přesilovku proměnit, a tak hraje domácí tým v plném počtu. Minsk těžkou úlohu ustál.
44:22'
Domácí hrají ve čtyřech.
44:10'
Jhonas Enroth si připisuje další dobrý zákrok, tentokrát to byl Alexandr Nikulin, kdo zakončoval.
43:50'
Jhonas Enroth senzačně zasáhl proti střele z bezprostřední blízkosti.
43:22'
Viťaz hraje přesilovou hru pět na tři a může se tak pokusit navýšit své vedení. Jhonas Enroth musí být pozorný.
43:13'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Roman Ďukov – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
42:22'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Artur Gavrus – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
42:21'
Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidný úvod třetiny.
41:30'
Viťaz má kotouč za svou brankou, hosté střídají. Do hry přichází třetí formace.
41:05'
Andrej Stěpanov vybojoval kotouč za brankou, následně si vybruslil do střelecké pozice, ale nedokázal důrazněji vypálit.
40:38'
Domácí celek v úvodu třetí části pokračuje v aktivní hře, hosté se tak musí bránit.
40:01'
Ve druhé části hry jsme mnoho šancí neviděli. Gólmani v prostřední třetině neinkasovali, a tak stále platí jednobrankové vedení hostů. V první třetině se prosadit ránou od modré Alexej Semjonov.
40:00'
39:42'
Domácí celek dohrává přesilovku i třetinu v útočném pásmu.
39:20'
Tlak Minsku stále trvá, Viťaz se nemůže osvobodit. Další zákrok brankáře hostů.
38:50'
Marc-Andre Gragnani dostal přihrávku na modrou čáru, ale jeho rána byla zablokovaná.
38:21'
Jevgenij Kovyršin kombinuje se spoluhráči v útočném pásmu, ale zatím bez výsledku. Hostující obrana se dobře pohybuje.
38:10'
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Niclas Burström – 2 min., podražení).
38:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:13'
Domácí hokejisté pokračují v aktivní hře, vybojovali buly v útočném pásmu, které následně vyhráli. Ozývají se fanoušci Dinama.
36:40'
Igor Saprykin to měl nyní výrazně snadnější, jeden z obránců tečoval kotouč od modré čáry, a tak se puk doplazil až k brankáři, který snadno rozehrával.
36:10'
Jegor Voronkov chyboval před vlastní brankou, následně se do vyložené střelecké pozice dostal domácí Alexandr Kitarov. Ten ovšem nedokázal prostřelit brankáře soupeře. Obrovská šance domácích.
35:40'
Hosté se nyní usadili v útočném pásmu. Od modré čáry vypálil jeden z obránců. Alexandr Nikulin hlídkoval před brankou, ale kotouč se k němu nedostal.
35:12'
Viťaz nyní uklidňuje hru, puk má za svou brankou a v poklidu střídá. Hosté jsou pod velkým tlakem domácího celku.
34:44'
Alexandr Matěruchin příliš dlouho váhal se zakončením. Čekal tak dlouho, než se k němu sjel soupeř a o puk jej obral.
34:16'
Roman Horák překazil další zajímavě vypadající domácí akci, díky dobrému čtení hry vypíchl kotouč, a tak se směr hry otáčí.
34:01'
Quinton Howden to zkoušel krásnou přihrávkou na první tyč, ale Rob Klinkhammer jeho myšlenku nepochopil. Akce pokračovala dál a zakončoval sám Rob Klinkhammer. Jeho pokus kryje Igor Saprykin.
33:48'
Tlak domácího celku je nyní obrovský. Igor Saprykin senzačně zneškodnil další střelecký pokus. Tentokrát Roman Ďukov přetlačil obránce, uspěl v osobním souboji a málem prostřelil gólmana. Hosté se na svého maskovaného muže mohou spolehnout.
33:06'
Vladimir Děnisov vypálil od modré, tak jak se sluší a patří na obránce. Jeho rána byla tečovaná, brankář zasahovat nemusel.
32:40'
Roman Ďukov nahazoval do útočného pásma, následně Alexandr Pavlovič pokračuje v akci. Ale Minsk má stále stejný problém – přesnost zakončení.
32:10'
Jhonas Enroth má kotouč za svou brankou, domácí celek střídá. Následně se dostal do útočného pásma. Quinton Howden nedokázal před branku letící kotouč jemně tečovat.
31:55'
Jevgenij Lisovec měl na hokejce vyrovnávací branku. Jeho podobou individuální akci dovedl až do zakončení, se kterým si výborně poradil gólman Igor Saprykin.
31:27'
Hra je nyní přerušena, Jevgenij Kovyršin se dostal do postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
31:00'
Hra je nyní přerušena. Sledujeme rychlý hokej, ale domácí diváci nemají mnoho důvodů k radosti.
30:15'
Quinton Howden po bleskové akci zakončoval, jeho rána byla zablokovaná. Následně Kristian Chenkel přihrával na zcela volného spoluhráče, který čekal u tyčky, ale pas byl zablokovaný.
29:48'
Nyní se na malý moment dostali do útočného pásma hosté. Zkušený Maxim Afinogenov dobře vypálil, ale jeho pokus nebyl vůbec přesný. Kotouč končí na zadním mantinelu.
29:04'
Dostáváme se do poloviny druhé třetiny i zápasu, jednobrankové vedení hostujícího celku stále platí. Domácí Dinamo má sice více ze hry, ale nemůže přesně zakončit.
28:52'
Alexandr Kulakov dostal hru do útočného pásma, následně nedokázal ale přesněji oslovit spoluhráče na modré čáře.
28:33'
Obranné řady obou týmů hrají momentálně velmi dobře, útočníci nemají takřka žádný prostor na delší kombinaci.
27:57'
Andrej Stěpanov vybojoval kotouč v obranné třetině, následně se sám dostal před branku soupeře, ale jeho pokus byl zablokovaný.
27:30'
Mnoho šancí k vidění není, sledujeme rychlý hokej, který gólové příležitosti nenabízí.
26:40'
Vladimir Děnisov důrazně za vlastní brankou dohrál soupeře. Následně Jesse Mankinen se pokoušel tvrdý úder oplatit, ale neuspěl.
26:25'
Vhazovalo se před hostující brankou, Viťaz ale vyhrál souboj o puk, a tak brankář zasahovat nemusel.
25:48'
Komerční přestávka.
25:32'
Hraje se zejména ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene. Optickou převahu mají ale domácí.
23:05'
Sledujeme rychlý hokej z kraje druhé třetiny, domácí celek má územní i střeleckou převahu, ale nemůže se probojovat do střelecké pozice.
22:40'
Artur Gavrus bekhendovou stranou hole nahazovat na branku, ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal přesněji tečovat.
22:24'
Další rána domácího celku, i tentokrát byl Igor Saprykin pozorný a nenechal se překonat. Dobře pálil Kristian Chenkel.
21:47'
Dmitrij Korobov si sjel hluboko do útočného pásma, jeho rána ale končí mimo.
21:33'
Marc-Andre Gragnani bekhendovou střelou přihrával před branku, tam byl volný jeho kolega, ale pas nebyl přesný.
20:52'
Alexandr Matěruchin se ve středním pásmu tvrdě střetl se soupeřem. Oba hokejisté jsou otřesení, ale v zápase budou zcela jistě pokračovat.
20:30'
Zápas, ve kterém zatím padla jedna jediná branka, pokračuje druhou třetinou. Více ze hry mají domácí, kteří se jako první dostali do útočného pásma.
20:01'
Úvodní třetina přinesla jednu jedinou branku. Z oblasti nad kruhem se tvrdou ránou prezentoval hostující Alexej Semjonov. Díky jeho přesilovkové trefě vede Viťaz 1:0.
20:00'
19:40'
Alexej Semjonov má kotouč pod kontrolou ve vlastním obranném pásmu. Další útočnou akci zakládat evidentně nechce.
19:21'
Ještě jedno přerušení hry, vhazovat se bude ve středním pásmu.
19:00'
Rob Klinkhammer napadal hostující rozehrávku tak důkladně, že se málem dostat do střelecké pozice. Jevgenij Katičev na poslední chvíli dokázal odehrát kotouč.
18:30'
Hosté mají puk za svou brankou, nikam se neženou a vyhlížejí konec první části hry.
18:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
17:40'
Převahu má stále domácí celek, ale hráči v modrém mají velké problémy s přesností střelby. Nyní nepochopitelně minul odkrytou část branky Jevgenij Lisovec.
17:25'
Alexandr Pavlovič velmi dobře po rychlé akci spoluhráčů vypálil. Jeho pokus mířil do středu branky, kde byl pozorný gólman.
16:40'
Hra se rychle přelévá ze strany na stranu, ani jeden celek se nemůže dostat do výraznější šance.
16:08'
Minsk se marně pokouší překonat brankáře soupeře. Igor Saprykin podává velmi dobrý výkon, nyní navíc minul branku Jevgenij Kovyršin ránou z mezikruží.
15:45'
Domácí celek je nyní v útočném pásmu, ale Jevgenij Lisovec nedokázal přesněji přihrát.
14:59'
Hra je přerušena pro postavení mimo hru, v něm byl hostující Jaakko Rissanen. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
14:33'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, po zvládnutém oslabení má více ze hry hostující celek.
14:05'
Hostující celek hraje v plném počtu, domácí hokejisté početní výhodu neproměnili, navíc si žádnou výraznější šanci nevytvořili.
13:38'
Do rychlé protiakce se dostal hostující tým. Jevgenij Katičev dobře vypálil a Jhonas Enroth musel zasahovat.
13:01'
Dinamo pálí na branku z každé pozice, ale má velké problémy s přesností střelby. Kotouče létají všude, jen ne do branky.
12:50'
Domácí celek se usadil v útočném pásmu a pokouší se něco vymyslet.
12:05'
Vyloučení v týmu HC Viťaz (Alexandr Pankov – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
11:01'
Viťaz právě vstřelil branku!
Hostující celek bleskově využívá přesilovou hru a dostává se do vedení. Tvrdou ránou od modré čáry překonal brankáře Jhonase Enrotha ránou pod horní tyč ALEXEJ SEMJONOV. Asistence: Alexej Makejev a Igor Golovkov.
10:54'
Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Andrej Stěpanov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
10:26'
Charles Linglet vybojoval kotouč za brankou, rychle se pokoušel přihrát do předbrankového prostoru, ale jeho spoluhráč byl obsazený.
09:54'
Hraje se na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Dostáváme se do druhé půlky první třetiny.
09:12'
Tvrdý souboj za hostující brankou vyzněl lépe pro bránícího se hráče, a tak mohou pokračovat v akci hráči Viťazu.
09:10'
Charles Linglet autorem dalšího domácího střeleckého pokusu. Igor Saprykin byl pozorný a kotouč snadno ukryl do výstroje.
08:25'
Marc-Andre Gragnani tvrdě vypálil, následně se jeho spoluhráč pokoušel odrazit kotouč za mírně dezorientovaného brankáře. Ten ale ve spolupráci s obránci všechny mezírky utěsnil.
08:21'
Maxim Afinogenov mohl přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení. Vypálil a jeho pokus celkem snadno kryje domácí brankář. Následovat bude komerční přestávka.
07:51'
Sledujeme rychlý hokej, na výraznější střelecký pokus stále čekáme.
07:20'
Jevgenij Lisovec dobře vypálil, jeho ránu bruslí tečoval hostující Vojtěch Mozík mimo branku. Gólman tak zasahovat nemusel.
06:43'
Jaakko Rissanen se pokoušel obtočit kolem domácí branky, ale proti dvěma soupeřům neuspěl. Směr hry se tak otáčí.
06:04'
Maxim Afinogenov, zkušený hráč, založil akci, kterou také sám zakončil. Jeho střelecký pokus zablokoval jeden z obránců.
05:33'
Sergej Gimajev dostal hru do útočného pásma, tam ale kotouč vybojoval Dmitrij Korobov, který ovšem nedokázal přesně rozehrát, a tak hrají hosté.
05:10'
Roman Horák opouští hrací plochu se svými spoluhráči, na led skáče další formace. Následně střídají i domácí.
04:35'
Hokejisté v modrém, tedy domácí hrají aktivně, mají více ze hry, ale do výraznější střelecké pozice se nemohou probojovat.
04:27'
Jevgenij Lisovec to nemyslel vůbec špatně, udělal si kličku na střed hrací plochy, trefil ale jen beton brankáře.
03:52'
Alexej Kopejkin dobře bez přípravy zápěstím vypálil. Jeho ránu celkem snadno dokázal brankář Jhonas Enroth vyrazit před sebe a o zbytek se už postarala defenziva.
03:27'
Minsk nyní zjednodušil hru, snadněji se dostává do střeleckých pozic. Hostující tým se musí bránit.
03:07'
Domácí celek se nastěhoval do útočného pásma. Marc-Andre Gragnani hledal lépe postaveného spoluhráče, ale přihrávka mířila nepřesně.
02:40'
Viťaz se pokoušel rychle přejít do brejku, ale přihrávka Maxima Afinogenova byla nepřesná. Píská se zakázané uvolnění.
02:10'
Druhá domácí formace se znovu dostala na hrací plochu, probojovala se do útočného pásma, ale nedokázala výrazněji vypálit.
01:43'
Domácí se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
01:29'
Jhonas Enroth musel nyní zasahovat po tvrdé ráně Vojtěcha Mozíka,který bez přípravy vypálil. Kotouč udržel Enroth před brankovou čárou.
01:20'
Andrej Stěpanov postupoval do útočného pásma, ale jeho zakončení bylo zablokované.
00:23'
Jesse Mankinen z hostujícího týmu si vypracoval šanci, ale kotouč v předbrankové oblasti netrefil přesně, a tak nemusel brankář zasahovat.
00:01'
Úvodní buly vyhrávají domácí hokejisté, kteří se pokouší vypracovat si první výraznější šanci.
00:01'

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Děnisov, Gragnani, Lisovec, Korobov, Chenkel, Šinkevič, Ďukov – Klinkhammer, Howden, Matěruchin – Šarangovič, An. Stěpanov, Pavlovič – Gavrus, Kulakov, Kovyršin – A. Volkov, Linglet, Kitarov – Bujnickij.

HC Viťaz: Saprykin (M. Birjukov) – Golovkov, A. Semjonov, Burström, Katičev, Voronkov, Mozík, Gimajev – Afinogenov, A. Nikulin, Makejev – Kopejkin, Mankinen, Rissanen – Vyglazov, Horák, Švec-Rogovoj – Vorošilo, D. Sjomin, Gorochov – Pankov.

Rozhodčí: Komarov , Tsyplakov – Lazarev, Černyšjov.
Poslední dva vzájemné zápasy vyhrál Minsk, jednou 4:3, a pak přesvědčivěji 3:0.
HC Dinamo Minsk také odehrál úvodní zápas nové sezóny. Na svém letě hostil Helsinky. Finský celek po první třetině vedl 2:0 Minsk zásluhou Howdena snížil. Více toho ale Dinamo nepředvedlo, a tak ne nepovedeném výkonu prohrálo 1:6. Domácí fanoušci nyní doufají v reparát. Úvodní duel se totiž vůbec nepovedl.
HC Viťaz ve svém úvodním zápase v novém ročníku KHL narazil na Dynamo Moskva. Vitěž se dostal do vedení, ale ještě před koncem první třetiny dokázala Moskva získat vedení. Ve třetí třetině se Viťaz dostal do vedení, Kopejkin srovnal a Pankov poslal tým do vedení. Z kraje třetí třetiny vyrovnal Tarasov. Zápas rozhodovaly až nájezdy, v nich vyhrálo Dynamo.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí HC Dinamo Minsk a HC Viťaz.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.