KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : CSKA Moskva - 17. ledna 2018   17:30

CSKA Moskva

To je z mé strany vše, příště na počtenou!
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Robin Hanzl (NIZ): 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:55
Nižněkamská aréna propukla v euforii, domácí proti rozjetému CSKA udrželi čisté konto a zvítězili nejtěsnějším možným rozdílem! Hosté sice vyslali na Ilju Ježova 37 střel, gólman Neftěchimiku ale všechny pochytal, a rozhodujícím momentem zápasu tak je přesilovková trefa Erika Gustafssona z druhé třetiny.
59:20'
Branka CSKA zůstala přeci jen prázdná a domácí málem přidali pojišťovací trefu, z vlastního pásma vyhozený kotouč jen o pár centimetrů minul levou tyč!
58:34'
A udělal dobře. Teď se totiž na Johanssona úplně sám vyřítil Dan Sexton, který ale svou kličku nedotáhl do gólového zakončení!
57:58'
Lars Johansson stále zůstává ve svém brankovišti, trenérský štáb CSKA ještě nesáhl po jeho odvolání.
57:03'
Dmitrij Ogurcov hraničním způsobem odzbrojil Sergeje Šumakova a domácí poté znovu vyhodili puk až do útočného pásma.
56:19'
Teď se navíc kupředu vydali domácí a na konci jejich akce stál aktivní Nikita Filatov, jehož bekhendový pokus z mezikruží ale Johansson snadno vytěsnil.
55:27'
Nestěrov čeká na dostřídávající spoluhráče a pomalu zakládá další útočnou akci CSKA, hosté už ale mnoho času opravdu nemají.
54:36'
Sergej Andronov teď pro CSKA vybojoval alespoň buly v útočném pásmu.
53:45'
Na žádný závěrečný tlak CSKA to zatím nevypadá, vše podstatné se po neuznané Filatovově trefě odehrává ve středním pásmu.
52:48'
Tohle bude domácí mrzet. Po Sextonově geniálním pasu z rohu kluziště Nikita Filatov z předbrankového prostoru sklepl puk za Johanssonova záda, po kontrole situace u videa ale rozhodčí posoudili, že se puku dotkl vysokou holí!
51:51'
Po Sextovoně šikovné žabičce se ke střele ze skvělé pozice nečekaně dostal domácí kapitán Oleg Piganovič, který ale z bezprostřední blízkosti nedokázal propašovat puk za Johanssonova záda!
51:12'
Sexton se proti přesile hráčů moskevského klubu prokousal až do předbrankového prostoru, kde ale v klíčový moment ztratil rovnováhu, a vůbec tak nevystřelil.
50:27'
Další komplikace pro CSKA, Alexej Marčenko (MOS) půjde pykat na dvě minuty za vysokou hůl.
49:37'
Ježov se po kontaktu právě s Ljubimovem ve svém brankovišti poněkud teatrálně skácel k ledu, což rozhodčí prokoukli a vylučovat nebudou.
48:55'
Ilja Ježov po nahození Romana Ljubimova od modré pro jistotu přerušil hru.
48:04'
Dennis Everberg byl u puku rychleji než dvojice obránců CSKA, poté ale jen nahodil kotouč směrem k Johanssonovi a odjel vystřídat.
47:09'
Rudoarmějci zavezli puk do útočného pásma, pak o něj ale přišli a Damir Šaripzjanov teď má spoustu času na rozehrávku.
46:20'
Po Kaprizovově rozehrávce se puku ujal Sergej Šumakov a nabruslil si s ním až do předbrankového prostoru, svůj forhendový blafák ale nedotáhl do konce.
45:29'
Čas ve třetí třetině velmi rychle plyne, hraje se prakticky bez přerušení a hra se přelévá ze strany na stranu, což vyhovuje spíše domácímu týmu.
44:28'
Teď to změnil mladík Rafael Bikmullin, který se vydal kupředu po levém křídle a nakonec z vrcholu kruhu sám vystřelil, Johansson si ale jeho pokus dokázal pokrýt.
43:46'
Ve třetí třetině domácí na útočení rezignovali definitivně, hráči v modrých dresech se v podstatě jen brání a vyhazují kotouče do bezpečí.
42:50'
Johansson zabrzdil puk pro vracejícího se Nikitu Nestěrova, bývalý obránce Tampy Bay ale poté nedokázal rozehrát přesně.
41:57'
Napadající Pavel Kulikov dokázal zdržet rozehrávku CSKA, hosté si ale nakonec poradili a zavezli kotouč do útočného pásma.
41:03'
To muselo bolet. Bogdan Kiselevič schytal Gustafssonovu ránu od modré přímo do těla a v bolestech se skácel k zemi.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:12.
Po čtyřiceti minutách hry jdou diváci v nižněkamské aréně na cigaretu či pivo s úsměvem na rtech, domácí Neftěchimik totiž nad favorizovaným CSKA Moskva vede navzdory tomu, že hosté byli mnohem aktivnější a na střely vedou 29:9.
40:00'
39:11'
Při této přesilovce Neftěchimiku mají hosté paradoxně kotouč častěji ve své moci, poslední minuta druhé třetiny už se prakticky jen dohrává.
38:34'
Rudoarmějci navíc chvilku hráli v šesti, trest za příliš mnoho hráčů na ledě půjde odpykat Kirill Kaprizov (MOS).
37:52'
Nutno dodat, že domácí se brání velmi dobře, v této pasáži zápasu se hokejisté CSKA do šancí vůbec nedostávají.
37:16'
Andrej Světlakov na sebe navázal pozornost dvou protihráčů, ale ukousl si až příliš tvrdé sousto, poněvadž nakonec o kotouč přišel.
36:27'
Alexej Volgin nic nevymýšlel a jen vyhodil puk až do útočnéo pásma, nižněkamští hokejisté se snaží především dohrát druhou třetinu s čistým kontem.
35:42'
Sergej Šumakov se od pravého hrazení natlačil až do mezikruží, odtamtud se mu ale bekhendem nepodařilo zakončit podle představ.
34:48'
Ilja Ježov si teď připsal další jistý zákrok po pokusu Okulova z vrcholu levého kruhu, brankář Nižněkamsku je zatím hlavní hvězdou tohoto utkání.
33:55'
Dnešní utkání sleduje 4601 diváků.
33:15'
Po vstřelení vedoucí branky se svěřenci Andreje Nazarova ještě více zatáhli na defenzívy, v tuto chvíli vedou hosté na střely už 23:8.
32:27'
Michail Grigorenko nic nevymýšlel a jen nahodil puk do útočného pásma, Alexandru Avcinovi se ale o pár sekund později podařilo zase vyhodit touš do bezpečí.
31:47'
Sergej Andronov projek do útočného pásma jako nůž máslem a poté přenechal kotouč volnému Ivanu Těleginovi, ruský reprezentant si ale střelou z pravého kruhu na Ježova nepřišel.
31:03'
Už v plném počtu hrající domácí se stále ne a ne vymanit z vlastní třetiny, Ilja Ježov teď byl nucen přerušit hru po dalším Naumenkovově nahození.
30:15'
Propagační pokus Naumenkova od modré postrádal potřebnou razanci, Ježov ani tentokrát vůbec nemusel zasahovat.
29:26'
Svěřenci kouče Nazarova se zatím bez problémů brání, už dvakrát se jim podařilo vyhodit kotouč až k Johanssonovi.
28:42'
Tentokrát si přesilovku vyzkoušejí rudoarmějci, dvě minuty za zdržování hry vyfasoval Pavel Porjadin (NIZ).
27:39'
Rafael Bikmullin si nedokázal zpracovat prudkou a značně nepřesnou rozehrávku z vlastní třetiny, domácím tak bylo odpískáno zakázané uvolnění.
26:36'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
No a pozor, dosud jasně horší Neftěchimik přesilovku využívá a dostává se překvapivě do vedení! Nikita Filatov nabil na modrou napřaženému ERIKU GUSTAFSSONOVI a zkušený švédský obránce propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Nikita Filatov a Dan Sexton.
25:49'
O pár sekund později byl Ljubimovovi (MOS) vyměřen dvouminutový trest za sekání.
25:44'
Před Johanssonem bylo poprvé rušno, šance Dmitrije Ogurcova a Pavla Kulikova ale Johansson dokázal zneškodnit.
25:38'
Rozhodčí odpustili CSKA zakázané uvolnění, kapitán domácích Piganovič tak navzdory pískotu z tribun musí pokračovat ve hře.
25:06'
Ke střele z vrcholu kruhů se nakonec odhodlal tísněný Bogdan Jakimov, jehož projektil ale hostující brankář Johansson přizvedl do ochranné sítě.
24:40'
Sergej Šumakov už se chystal vystřelit, v klíčový moment mu ale puk sjel z čepele a domácí už mohou založit protiútok.
23:43'
Napadající Andrej Kuzmenko rozbil akci Neftěchimiku hned v jejím zárodku a Moskvanése poté opět usadili v útočném pásmu.
22:49'
To teď změnil Maxim Šalunov, který si po projetí do útočného pásma potáhl puk až na vrchol kruhů, odkud vypálil, Ilja Ježov si ale tuto střelu snadno pohlídal.
21:56'
Druhá třetina začala v podobném gardu, jakým končila ta první. Hosté jsou jasně aktivnější, do šancí se ale nedostávají.
21:04'
Z kombinace hokejistů CSKA v útočném pásmu nakonec nic nebezpečného pro domácího brankáře nepramenilo, Ilja Arkalov poté zavezl kotouč alespoň do středního pásma.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:22.
Úvodní dvacetiminutovka je za námi a do kabin se jde za bezbrankového stavu. Co se dění na ledě týče, hokejisté CSKA zatím splňují roli favorita a domácí celek jasně přehrávají, recept na pozorného Ilju Ježova ale rudoarmějci – zatím – nenašli.
20:00'
18:50'
Hosté vyvezli puk do bezpečí a oba týmy nyní v klidu střídají, v závěru první třetiny se na ledě nic zajímavého neděje.
17:57'
Zkušený Sexton vyhrál souboj o puk v rohu kluziště a ke střele od modré se poté dostal Robin Hanzl, jeho lehoučké nahození ale bylo pro Johanssona snadným soustem.
17:02'
Andrej Světlakov se v předbrankovém prostoru prokousal k dorážce Okulovovy střely z vrcholu levého kruhu, Ježov ale dokázal jistě přerušit hru.
16:10'
Damir Šaripzjanov vyčkává za vlastní brankou na vyčkávající spoluhráče, závěr první třetiny nám kdovíjak svižný hokej nenabízí.
15:12'
Domácí příznivci se dožadují gólu, hokejisté Neftěchimiku se ale ještě nedostali k ohrožení Johanssonovy svatyně.
14:06'
Greg Scott zůstal zcela neobsazený v předbrankovém prostoru, jeho spoluhráčům se ale po závaru před Ježovem nepodařilo posunout kotouč jeho směrem.
13:30'
Tentokrát byl icing odpískán Neftěchimiku, hra se tak přestěhuje před Ilju Ježova.
12:33'
V této pasáži zápasu se hraje s minimem přerušení, až teď sudí foukli do píšťalky po zakázaném uvolnění CSKA.
11:45'
Everberg s Chajrullinem teď hostům pořádně znepříjemnili rozehrávku, Moskvané to ale nakonec zvládli a zavezli puk až do útočné třetiny.
10:49'
Dan Sexton táhl ojedinělou protiakci Nižněkamsku, jeho průnik podél levého hrazení byl ale obránci CSKA zastaven.
09:57'
Ilja Ježov opět přerušuje hru, tentokrát jeho pozornost prověřil nahozením od modré Kirill Kaprizov.
09:12'
Ježov pro jistotu přerušil hru po Šumakovově nahození z pravého kruhu, Moskvané tak zůstanou nastěhováni v útočném pásmu.
08:24'
Herní převaha rudoarmějců je zatím patrná, pokud se nemýlím, Lars Johansson ještě vůbec nemusel zasahovat.
07:29'
Maxim Šalunov se dostal k odraženému kotouči v předbrankového prostoru, z ostrého úhlu ale nedokázal zasunout puk za záda ležícího Ježova!
06:40'
Ježov si teď pořádně přidělal starosti. Nahození Sergeje Andronova jen vyrazil a ruský reprezentant se poté ještě dostal k dorážce, i s tou si ale vleže poradil!
06:09'
Po delší době se vydali kupředu svěřenci Andreje Nazarova, Robin Hanzl ale v útočném pásmu s pukem nic nevymyslel.
05:26'
Dennis Everberg teď znovu dovezl puk až do útočného pásma, to už je přesilovka CSKA téměř u konce.
05:09'
Piganovičův trest se začíná chýlit ke konci a Moskvané se přesto ještě ani nedostali k tlaku v útočném pásmu, natožpak ke střele.
04:15'
Neftěchimik má procentuálně čtvrté nejlepší oslabení v KHL a zatím to potvrzuje i v této početní nevýhodě.
03:30'
Domácí kapitán Oleg Piganovič (NIZ) vyfasoval dvouminutový trest za podražení, CSKA si tak zahraje svou první přesilovku.
02:38'
Mat Robinson zkusil štěstí od modré, jeho nepřesný pokus ale skončil až v rohu kluziště a hosté nakonec přišli o útočné pásmo.
01:50'
Rudoarmějci vybojovali buly v útočném pásmu, které sice Sergej Šumakov prohrál, Ilja Ježov ale o chviličku později přeci jen pro jistotu opět přerušil hru.
00:57'
V úvodu utkání se na ledě nic zajímavého neděje, hokejisté CSKA teď kombinují ve vlastním pásmu.
00:01'

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (An. Makarov) – E. Gustafsson, Piganovič, Bryncev, Ogurcov, Šaripzjanov, Volgin, Fazylzjanov – Filatov, R. Hanzl, Sexton – Jeglič, Chajrullin, Everberg – Avcin, Jakimov, Bikmullin – Arkalov, P. Kulikov, Porjadin.

CSKA Moskva: L. Johansson (I. Sorokin) – Kiselevič, M. Robinson, Nestěrov, Marčenko, Ožiganov, Naumenkov, Blažijevskij – Scott, Grigorenko, Ničuškin – Šalunov, Šumakov, Kaprizov – Andronov, Tělegin, Ljubimov – Okulov, Popugajev, Kuzmenko – Světlakov.

Rozhodčí: Gašilov, Odinš – Lazarev, Ivanov.
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA NA SOUPISKÁCH

Robin Hanzl (NIZ): 34 zápasů, 22 bodů (5+17)
Andrej Nestrašil (NIZ): 47 zápasů, 30 bodů (10+20)
CSKA MOSKVA

Za normálních podmínek by 42 výher z 50 zápasů stačilo na jasné vedení v soutěži, ještě lepší sezónu ale prožívá bohatý Petrohrad, a CSKA je tak v Západní konferenci "až" na druhém místě. Moskvané jsou ale nebývale rozjetí a jejich obrana je až hrozivě neprůpustná, hokejisté CSKA ve třech z posledních čtyř utkání udrželi čisté konto včetně debaklu 7:0 uštědřenému Podolsku.
NEFTĚCHIMIK NIŽNĚKAMSK

Základní část KHL se pomalu blíží ke svému konci a Neftěchimik už má postup do play-off prakticky jistý, ze čtvrtého místa má na devátý Amur už desetibodový náskok. Podle toho také vypadají nedávné výkony svěřenců Andreje Nazarova, kteří za sebou momentálně tahají sérii čtyř porážek v řadě, když postupně padli s otloukánkem z Rigy, Čerepovcem, Spartakem Moskva a naposledy i Novgorodem. Zvednou se proti slavnému armádnímu celku?
Co nejsrdečněji vás vítám u sledování textového přenosu z atraktivního duelu Kontinentální hokejové ligy, v němž dojde k souboji těžkých vah Východní a Západní konference: Neftěchimik Nižněkamsk od 17:30 hodin přivítá CSKA Moskva, tak si to rozhodně nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.