KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Lada - 29. srpna 2017   18:30

Lada
52:26' Bočarov  (Zernov) • 55:58' Ashton  (D. Vorobjov, Ch. Genoway) • 59:09' D. Vorobjov  (Bočarov)
Nižněkamsk
Birin, Fraňo – Šeljanin, Zacharenkov
Neftěchim Arena
Lada

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 8:14
Utkání je u konce a body nakonec putují k hostům do Toljatti. Lada ve třetí třetině předvedla velice účinný styl, kdy se nehnala do kdovíjak velkého tlaku, ale dokázala své šance dokonale využít. Vyrovnání přišlo v 52. minutě, kdy se po rychlém kontru prosadil Stanislav Bočarov. Obrat pak byl dokonán v 56. minutě, kdy hosté svému soupeři ukázali, jak se využívá přesilovka. Ve dvojnásobné výhodě pálil Vorobjov a Carter Ashton tečoval puk za Ježova. Poslední branka padla v závěrečné minutě, opuštěnou branku trefil Dmitrij Vorobjov. Lada Toljatti tak vyhrála 3:1, připsala si druhou výhru v sezóně, naopak Nižněkamsk poprvé prohrál.
59:30'
Jak to měl Nižněkamsk dobře rozehrané, poslední třetina nebyla ze strany domácích zrovna povedená.
59:09'
Lada právě vstřelila branku!
A je rozhodnuto. Hosté vybojovali ve vlastním pásmu puk a DMITRIJ VOROBJOV se přes všechny čáry trefil do prázdné branky Neftěchimiku. Asistence: Stanislav Bočarov.
58:56'
Ježov je na střídačce, Neftěchimik hraje v šesti!
57:41'
Nižněkamsk je v plném počtu, může se pokusit o závěrečný nápor.
57:04'
Puk je sice ve středním pásmu, ale na hokejkách hostů.
56:11'
Samozřejmě pokračuje přesilovka hostů pět na čtyři, tohle Ladě Toljatti maximálně vyhovuje.
55:58'
Hosté využívají přesilovku a jdou do vedení! Po rychlé kombinaci se puk dostal k volnému Vorobjovovi, jehož tvrdou střelu z vrcholu pravého kruhu tečoval CARTER ASHTON a puk se dostal za Ježova – 1:2. Asistence: Dmitrij Vorobjov, Charles Genoway.
55:41'
No a pozor, domácí jdou do tří! Za podražení dostal dvě minuty Roman Graborenko.
55:05'
A znovu.
54:40'
Domácím se podařilo na úvod oslabení vyhodit přes všechny čáry.
54:35'
Hostující tým si před přesilovou hrou vybírá oddechový čas.
54:35'
Lada Toljatti je rázem v náporu a v šanci se zjevil Novotný. Byl u toho ale faulován a Alexander Bryncev dostal dvě minuty za držení.
53:26'
Nižněkamsk se snaží o rychlou odpověď, po náporu před Lazušinem se po puku natahovali Jakimov a Šiksatdarov, gólman Lady však zvládl odolat a přikrytím puku přerušil hru.
52:26'
Tak tohle je pro domácí docela šok, po všem náporu a šancích přichází gól na druhé straně. Přišel rychlý kontr, přihrávka na střed a prudký švih v podání STANISLAVA BOČAROVA. Ježov sice po puku šel, vyrazit jej ale nedokázal. Asistence: Denis Zernov.
51:58'
Přesilovka je u konce, Genoway se může zapojit do hry.
51:40'
A Lazušin vyrazil i švih v podání Šiksatdarova.
50:43'
Velký závar před Lazušinem, v dobré pozici byl Nestrašil, zblízka ale nenašel skulinku.
49:58'
Bude se vylučovat a domácí čeká další přesilovka. Za hákování je vyloučen Charles Genoway.
49:49'
Vhazuje se po levici gólmana Ježova, který měl před chvíli velké štěstí, když jej zblízka nepřekonal Babenko.
47:58'
Hostům nelze upřít snaha, zatím ale stále naráží na dobrou obranu Neftěchimiku.
46:51'
Sergejev se vydal na zteč pravou stranou, chtěl se natlačit více na střed a vystřelit, obrana Lady jej ale k pořádnému zakončení nepustila.
46:25'
Oba týmy střídají za hry, hosté jsou u puku a krouží ve středním pásmu.
45:43'
Tempo teď trochu upadlo a i atmosféra na tribunách je ospalejší.
44:25'
Možná až překombinovaná akce Neftěchimiku. Ve třech se domácí vydali do brejku, finální přihrávka vzduchem na Kulikova ale skončila u mantinelu.
43:43'
Další přechod hostů do útoku skončil postavením mimo hru.
43:15'
Nyní se to však povedlo, hra se přesunula před Ježova, ten ale skrumáž před svou brankou vyřešil a Bucharova se Zernovem do zakončení nepustil.
42:48'
Domácí tým dobře napadá rozehrávku soupeře, Toljatti má docela problémy se dostat do akce.
41:59'
I tato přesilovka skončila bez využití, Lada Toljatti je v plném počtu.
41:41'
Zleva střílel Graborenko, křížná rána prolétla mimo.
40:50'
Puk je mimo útočné pásmo Neftěchimiku, domácí musí rozjet novou akci.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 20:21.
Za námi je čtyřicet minut hry a domácí Neftěchimik po nich vede těsně 1:0. I ve druhé třetině byl Nižněkamsk aktivnější a také se dočkal gólového vyjádření. Ve 29. minutě si od mantinelu vyjel Roman Graborenko a svou střelou propálil hned několik protihráčů a s nimi i brankáře Lazušina. Do třetí třetiny navíc domácí vstoupí s přesilovou hrou a budou moci hned ze startu navýšit tento hubený náskok.
40:00'
39:59'
Ještě jedno vyloučení na straně hostů, Dvě minuty za držení dostal Denis Ježov.
39:42'
Lazušin svou holí srazil přihrávku zpoza branky. Jeho spoluhráči pak vyhodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
38:49'
Průnik Lady skončil bez úspěchu, dopředu už jdou opět domácí.
37:59'
Neftěchimik teď trochu přidal na tempu a byla z toho další příležitost. Na přihrávku si najel Šiksatdarov, jeho ránu z mezikruží však Lazušin vyrazil.
36:52'
Z otočky to zkusil Nestrašil, jeho rána z úhlu ale brankáře Lady Toljatti nevylekala.
36:08'
Na pravé straně měl trochu prostoru pro střelu domácí Šiksatdarov, trefil však pouze Lazušinův postoj.
35:16'
Lada je v tlaku, domácí jsou staženi před Ježovem. Diváctvu se tato pasivní hra Nižněkamsku nelíbí a píská.
34:38'
Ale i domácí Ježov si musí dávat pozor a zůstat ve střehu. Zprava na něj vyslal rychlou střelu Sotnieks a lapačka gólmana Neftěchimiku musela do práce.
34:11'
Středem si to do útočného pásma namířil domácí Ogurcov a zvládl vystřelit. Lazušin má na svém kontě další úspěšný zákrok.
33:03'
Hosté dvouminutové oslabení přečkali a opět tak hrají v plném počtu.
32:34'
Pěkné nahození předvedl Graborenko, brankář Toljatti s tím měl docela problémy.
31:57'
Tvrdá rána od modré minula Lazušinovu branku, domácí jsou ale i nadále u puku a snaží se o tlak.
31:03'
No a celá akce navíc skončila proviněním se proti pravidlům. Hosté hráli v šesti a budou hrát v oslabení. Trest odpyká Jegor Babenko.
30:55'
Lada Toljatti je usazena v útočném pásmu, zatím je to ale pouze o přihrávkách a bez střelby.
29:44'
Lazušin zastavil za svou brankou puk a chtěl rozehrát, celá situace ale hostům málem nevyšla. S trochou problémů však zvládli dostat puk z pásma.
28:38'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Teď už to ale domácím vyšlo a jdou do vedení. Od levého mantinelu si vybruslil ROMAN GRABORENKO a z vrcholu kruhu propálil vše, co stálo před Lazušinem! Asistence: Bogdan Jakimov.
27:59'
Už to vypadalo, že puk skončil za zády Lazušina, ten ale před brankovištěm zalehl puk a Zdunov s Jakimovem se k dorážce nedostali.
27:20'
Od levého mantinelu nahodil Sexton a jeho pokus prolétl jen těsně vedle branky Lady. Domácí začínají přidávat na tempu.
26:50'
Lazušin měl trochu problémy s nahozeným pukem, nakonec jej zkrotil a před dojíždějícím Kulikovem přikryl.
26:02'
Ježov pokryl nahození od modré čáry a Novotného k dorážce nepustil.
25:33'
Domácí tým je v plném počtu ani tato přesilovka tak nepřinesla změnu ve skóre.
25:17'
A další vyhození přes všechny čáry. Lazušin zastavil puk pro Gurkina. Lada jde do dalšího postupného útoku.
24:54'
Puk je pryč z pásma Nižněmamsku, domácí mohou vystřídat.
24:11'
Genowayova tvrdá střela byla sražena, Ježov zasahovat nemusel.
23:33'
Přesilovka pro Ladu Toljatti. Za hru vysokou holí byl potrestán Alexander Bryncev.
22:58'
Od modré střílel Jakimov, Lazušina ale nepřekvapil. Ten přerušil hru, vhazovat se bude po jeho pravici.
22:15'
Kulikov je už na nohou, ale na střídačku mu musí pomoci spoluhráči.
22:15'
Domácí Kulikov schytal od Ashtona tvrdou ránu pukem a okamžitě padl k ledu. Rozhodčí přerušil hru a na led už pospíchá týmový lékař.
21:22'
Lada přečkala i toto oslabení a oba týmy tak hrají v plném počtu.
20:45'
V úvodu druhé třetiny se do zakončení cpal Rau, Lazušin si připsal první úspěšný zákrok této části hry.

Trestné minuty: 2:8
Máme za sebou první třetinu, která přinesla mírnou převahu domácího týmu, ale bez jakéhokoliv vyjádření. Neftěchimiku nepomohly ani tři přesilové hry, ve kterých sice prověřili Lazušina, gólman Lady ale zatím předvádí dobrý výkon a drží čisté konto.
20:00'
19:53'
Neftěchimik je v plném počtu, začíná zkrácená přesilovka domácích.
19:22'
Rozhodčí ale v zákroku na Ogurcova viděli faul a Igor Skorochodov dostal dvě minuty za hákování.
19:20'
Domácí se dostali do rychlého brejku v oslabení, přihrávku do jízdy dostal Ogurcov, ale byl už u toho tísněn a v plné rychlosti vletěl do gólmana Lazušina. Společně pak posunuli branku a brankář hostů vypadal chvíli otřeseně. Už ale vstává a je v pořádku.
18:35'
A jeho spoluhráči vzápětí vyhodili a mohli jít střídat.
18:29'
Dvě ostré střely letěly na Ježova, gólman Neftěchimiku oba pokusy vytěsnil.
17:53'
Poprvé se vylučuje na domácí straně, dvě minuty za hraní puku rukou si odsedí Roman Graborenko.
17:39'
Neuspěl ani Ogurcov, jeho střela šla moc vysoko, Lazušin ji vestoje vyrážel ramenem.
16:49'
Nestrašil nedokázal ukočírovat své kličky před Lazušinem, podařilo se mu sice gólmana dostat na led, na jeho překonání už ale neměl prostor ani čas.
16:21'
Nepovedená rozehrávka Lady Toljatti znamená zakázané uvolnění a návrat před Lazušina.
15:38'
Už to ale neplatí, puk se dostal ven z pásma a hlavně hosté jsou v plném počtu.
15:08'
Hostům se nepodařilo vyhodit, stále se tak musí ve čtyřech bránit náporu Nižněkamsku.
14:30'
Přes obránce střílel Hanzl, nemyslel to zle, ale Lazušin si puk našel a zvládl jej vyrazit.
13:38'
Je tu ale třetí přesilovka pro Neftěchimik, dvouminutový trest za nedovolené bránění dostal Dmitrij Vorobjov.
13:34'
Zpoza branky si rychle vybruslil domácí Zdunov a snažil se zasunout puk za Lazušina. Jediným výsledkem byla posunutá branka...
12:35'
Hra se nám opět přesune před Lazušina, jeho spoluhráči se totiž dopustili zakázaného uvolnění.
11:58'
Z dálky to zkusil Chajrullin, jeho pokus gólman Lazušin vytěsnil vyrážečkou do rohu.
11:18'
Rychlé nahození do pásma hostů přikryl Lazušin, Ogurcov byl u branky příliš pozdě.
11:04'
Ten skončil střeleckým pokusem v podání Skorochodova, Ilja Ježov ale jeho ránu skryl v lapačce a přerušil hru.
10:48'
Hosté se po delší době usadili v útočném pásmu a rozjíždí menší nápor.
09:32'
Domácí Avcin nevybojoval v rohu kluziště puk, dopředu už jde Gurkin z Lady.
09:02'
Toljatti se i v tomto případě ubránilo, Novotný naskočil na ledovou plochu.
08:19'
A puk opět letí přes všechny čáry. Novou akci rozjíždí Sergejev.
07:54'
Rau si příliš dlouho zpracovával puk na modré čáře, ke střele se nakonec nedostal.
07:17'
Pokus o rychlou přihrávku skončil v rohu a hosté se vzápětí osvobodili.
07:02'
Rozhodčí přerušil nápor Neftěchimiku, domácí to ale asi nemusí moc mrzet, neboť je z toho druhá přesilovka. Dvě minuty za držení dostal Jiří Novotný.
06:19'
Lada je v plném počtu, Ježov se vrátil na ledovou plochu.
05:35'
Graborenko musí pro puk až za vlastní branku, hosté se dokázali osvobodit.
05:08'
Před brankovištěm vznikl závar, aktivní v něm byl hlavně Piganovič, ale ani on puk do brány nedostal.
04:32'
Nahození od modré prolétlo těsně vedle Lazušinovy branky, Nižněkamsk pokračuje v útoku.
04:19'
Je tu první vyloučení a přesilovku si zahraje domácí tým. Dvě minuty za držení Šiksatdarova dostal Denis Ježov.
03:24'
Okamžitě vznikla protiakce a před brankou Ježova se zjevil Zernov. I brankář Neftěchimiku byl úspěšný a připsal si zákrok.
03:13'
Domácí si ve středním pásmu vybojovali puk, po pravé straně ujížděl Rau a tvrdou střelou z kruhu pro vhazování se snažil prostřelit Lazušina. Ten vyrazil pravým betonem.
02:39'
Zatím je to v poklidu vedené utkání, oba týmy se oťukávají.
01:44'
Hanzlovu rozehrávku na Sextona přerušil Gurkin, puk opustil ledovou plochu.
00:55'
První minutu strávili hosté v útočném pásmu, na gólmana Ježova ale nešla kloudná střela.
00:01'

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (An. Makarov) – An. Sergejev, Piganovič (C), Ogurcov, Bryncev, Graborenko, Šaripzjanov (A), Fazylzjanov – Sexton (A), R. Hanzl, Rau – Porjadin, Nestrašil, Avcin – Zdunov, Jakimov, Šiksatdarov – Chajrullin, P. Kulikov, Arkalov.

Lada Toljatti: Lazušin (Ivannikov) – D. Vorobjov, Ch. Genoway, D. Ježov (C), Gurkin, Kostromitin, Sotnieks, Ďjakov – Valujskij, Novotný (A), Ashton – Babenko, Zernov, Skorochodov – Něstěrov, Soin (A), Sulejmanov – A. Strelcov, Achmetov, Bočarov – Rachimullin.

Rozhodčí: Birin, Fraňo – Šeljanin, Zacharenkov.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, následují hymny Ruska a Tatarstánu.
Zápas v Neftěchim Areně začne v 18:30, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Robin Hanzl (NIŽ) 3 (2+1)
Andrej Nestrašil (NIŽ) 0 (0+0)
Jiří Novotný (TOL) 1 (1+0)
Lada Toljatti

Hosté jsou na tom hůře, ze tří zápasů vyhráli pouze jeden a s třemi body jsou na 12. místě Východní konference. Naposledy se Lada střetla na domácím ledě s Metallurgem Magnitogorsk a i když po gólech Babenka a Zernova vedla 2:0, a po dalších trefách v podání Zernova a Novotného 4:3, tak tento náskok neudržela a prohrála těsně 4:5.

Lídři kanadského bodování

Denis Zernov 2 (2+0)
Carter Ashton 2 (1+1)
Stanislav Bočarov 2 (1+1)
Neftěchimik Nižněkamsk

Domácí tým vstoupil do nové sezóny opravdu výborně a po třech odehraných utkáních má plný počet bodů. Na Nižněkamsk si nepřišel Chabarovsk, Vladivostok, ani v posledním odebraném zápase čínský Kunlun. Ten na Neftěchimiku prohrál 2:1, když se o branky Nižněkamsku postarali Hanzl a Sexton.