KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Petrohrad - 4. prosince 2017   17:30

Petrohrad
52:20' J. Jakovlev  (Rundblad, Rykov) • 58:39' Šipačov   • 59:29' Barabanov  (Karpov)
Nižněkamsk
Petrohrad

Je konec této bitvy. Petrohradu se náramně vydařil závěr zápasu a dokázal naprosto otoči vývoj utkání. Nižněkamsk se dlouho držel a rozhodně si zasloužil víc, minimálně bod. Zlom přišel po vyrovnání. Gustafsson se nechal zbytečně vyloučit a hosté toho dokonale využili. V početní výhodě se uvolnil Šipačov a svou ránu umístil do vzdálenější šibenice. Necelých třicet sekund před koncem se ještě do prázdné branky prosadil Barabanov. To je z dnenšího duelu vše, přeji dobrou noc.
59:29'
Petrohrad právě vstřelil branku!
A je to o dvě branky a osudu dnešního zápasu je definitivně rozhodnuto. Do prázdné branky se prosadil ALEXANDR BARABANOV. Asistence: Maxim Karpov.
59:10'
V závěru Petrohrad ještě útočí a soupeře nepouští k puku.
58:39'
Hostům se to povedlo! Téměř okamžitě využili přesilovou hru a zápas kompletně otáčejí. VADIM ŠIPAČOV z levé strany svou ránu namířil přesně do vzdálenejšího pravého horního rohu a brankáře neměl nejmenší šanci reagovat. Tohle byla nejspíš vítězná branka utkání.
58:15'
Petrohrad bude do konce zápasu hrát v početní převaze a uvídime, zda ještě před prodloužení tým vstřelí zřejmně vítěznou branku.
58:15'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Erik Gustafsson – 2 min., sekání).
57:30'
Vadim Šipačov nahodil puk na branku, ale jeho pokus nenašel žádného spoluhráče, který by dorážel a Nižněkamsk přechází do rychlého protiútoku.
56:07'
Na domácích hokejistech jde vidět, že v závěru utkání ještě snaží získát vedení zpět na svou stranu, ale vyprodukované střely zatím nemají gólové parametry.
55:05'
Domácí celek si vytvořil mírný tlak, ale žádná nebezpečná akce z toho nakonec nebyla.
53:30'
Hned po vhazování se domácí tým chtěl pomstít za vyrovnání a připravil si několik střeleckých pokusů. Všechny rány ovšem brankář Mikko Koskinen zlikvidoval.
52:20'
Hosté se přecejen dočkali vyrovnání! JEGOR JAKOVLEL se objevil naprosto osamocen před brankářem a dokázal puk dorazit před z bezprostřední blízkosti. Hlavní rozhodčí si ještě vyžádal videozaznám a situace bude zmonitorizována. Uvidíme, zda sudí branku uzná. Branka platí! Asistence: David Rundblad, Jegor Rykov.
52:00'
Puk si převzali domácí obránci a se svou rozehrávkou už nikam nespěchají a kombinují ve svém vlastním pásmu.
50:50'
Anton Bělov se uvolni na levé straně a svou ránu cpal na vzdálenější tyč. Další úspěšný zákrok Ježova.
50:00'
Zakázané uvolnění Nižněkamsku. Hra se vrátí před branku domácího celku.
49:30'
Jevgenij Ketov vyslal nenápadnou ránu, ale jeho střelu domácí brankář zlikvidoval pravým betonem. Bude se vhazovat.
48:40'
Opět se bude vhazovat před brankou hostujícího celku. Alexej Volgin hned po rozehrávce zvolil střelu, ale ta letěla těsně kolem pravé tyče.
47:35'
Jevgenij Ketov si zpracoval puk, ale při střele jemně podklouzl a kotouč následně nezasáhl.
46:50'
Andrej Nestrašil svou ránu umístil do levého dolního rohu a brankář Mikko Koskinen ránu dobře viděl a snadno zkontroloval.
46:39'
45:28'
Bude se vhazovat před brankou Mikka Koskinena. Nižněkamsku se přesilovka zatím celkem daří a hráči si už připravili několik zakončení.
45:12'
Oleg Piganovič svou ránu cpal do levého horního rohu. Následně ještě doráželo několik útočníků a brankář Mikko Koskinen musel třikrát zasahovat. Nakonec se mu povedlo kotouč skrýt do své lapačky.
44:39'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Patrik Hersley – 2 min., držení protihráče).
43:40'
A opět nic. Patrik Hersley ztratil pásmo a Petrohrad bude muset znova zakládat akci.
43:00'
Petrohrad dnes nejspíš nemá svůj den a hráči si nedokážou dostat do optimální polohy. Jejich kombinace je plná nepřesností.
42:20'
Alexandr Barabanov se obdivuhodně otočil kolem branky a snažil se hned zakončovat. Jeho střela ovšem těsně minula branku.
41:57'
Bude se vhazovat v útočném pásmu Petrohradu. Hráči sce vybojovali puk, ale hned přišli o útočnou třetinu.
40:58'
Domácí tým získál puk pro svůj tým a hráči kombinují u své vlastní branky a nikam nespěchají s rozehrávkou.
40:01'
Druhé dějství utkání toho moc nenabídlo. Petrohrad sice hru začal v početní výhodě, ale nepřipravil si žádnou tutovou šanci a stav se mu vyrovnat nepovedlo. Domácí čerpali z rychlých protiútoků, ale ani oni nenašli recept na hostující brankáře. Snad se v třetí třetině dočkáme atraktivnějšího hokeje a hlavně dalších branek.
Další třetina začne přibližně v 19:22.
40:00'
39:41'
Ještě jedno zakončení. Tentokrát se před brankářem objevil naprosto osamocený Dan Sexton, ale s jeho pokusem si hostující Mikko Koskinen dokázal poradit a nedopustil další branku.
38:26'
Střela Patrika Hersleye byla přizvednuta nad horní tyč a bude se opět vhazovat.
37:40'
Anton Bělov zase nic nevymyslel a jeho pokus o zrychlení se moc nevyvedl. Závěr druhé třetiny už toho moc nenabízí.
37:00'
Nižněkamsku útok nevyšel a se budou muset velice rychlé vrátit.
36:00'
Ilja Ježov si skočil pro do houfu hráčů a následně přerušil hru. Bude se opět vhazovat před jeho svatyní.
34:40'
Maxim Karpov čekal na dorážku před brankou, ale puk se k němu nakonec nedostal, neboť Ježov opět zasáhl.
33:24'
Jevgenij Ketov se sice prodral do útočného pásma, ale jeho následná přihrávka byla zblokována a skončila mimo.
32:28'
Patrik Hersley pálil od modré čáry, ale jeho pokus opět zlikvidoval domácí brankář. Ilja Ježov je dnes nepřekonatelný.
31:51'
Poslední minuty zápasu budí víceméně nudným dojmem a ani jeden z celků se nedostal do pořádného zakončení.
30:21'
Kombinace Petrohradu opět netrvala dlouho a puk skončil v lapačce domácího brankáře. Anton Bělov kotouč nedokázal dorazit do sítě.
20:58'
Jevgenij Ketov se málem dostal do zakončení z bezprostřední vzdálenosti. Na poslední chvíli ovšem zasáhl domácí obránce.
29:00'
Poslední minuty mají praticky ten samý scénář. Petrohrad se snaží dostat před Makarova, ale většinou ztroskotá na finální přihrávce.
28:05'
Andrej Makarov zažil několik zmatků před svou brankou a ani sám nevěděl, kde se vlastně kotouč nachází. Naštěstí pro něj puk opustil domácí pásmo.
27:00'
Další dobrý zákrok Andreje Makarova. Petrohrad se snaží vytvořit tlak a nastěhoval se před domácí svatyni. Uvidíme, zda z toho bude nějaké slibné zakončení.
26:10'
Rozhodčí vhodí puk do hry opět před brankou Petrohradu. Žiga Jeglič svou ránu neumístil mezi tři tyče a Nižněkamsk ztrací pásmo.
24:40'
Hosté se dostali do útočné třetiny, ale netrvalo to dlouho a Petrohrad zkazil svou kombinaci. Hráči budou muset zakládat novou akci.
24:05'
Domácí tým kombinuje v útočné třetině a snaží se ohrozit branku. Mikko Koskinen musel na zem a roztáhnout své nohy. Bude se vhazovat v obranném pásmu Petrohradu.
23:39'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Korobjov – 2 min., držení protihráče).
23:39'
Domácí branka byla posunuta a bude se vylučovat na straně Petrohradu.
22:20'
Emil Galimov si připravil puk ke střele, ale jeho ránu zblokoval hned první bránicí hráč. Hosté přechází do rychlého protiútoku.
21:30'
Anton Bělov snažil nahodit puk od modré čáry, ale jeho pokus nikdo netečoval a puk následně ani nemířil mezi tři tyč. Petrohrad se bude muset snažit víc.
20:45'
Jegor Jakovlev se dvakrát il překonat brankáře, ale Makarov je zatím bez jediné slabiny. Druhý pokus schoval do své lapačky a bude se vhazovat.
20:01'
První třetina dnešního utkání nabídla jednu branku. Petrohrad byl sice v úvodu prvního dějství aktivnějším týmem, ale puk se jim přes skvělého Makarova dostat nepovedlo. Naopak domácí z minima vytěžili maximum. V osmé minutě od modré čáry vyslal svou jedovku Porjadin a jeho rána zapadlo přesně pod horní tyč. Uvidíme, zda se Petrohradu povede průběh utkání otočit.
Další třetina začne přibližně v 18:28.
20:00'
19:45'
V posledních sekundách hry se Petrohrad nedostal k žádnému přímému ohrožení branky a úvodní třetina každou chvíli skončí.
18:54'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (2 min.).
18:50'
A opět skvělý Andrej Makarov. Natáhl své tělo a pravou nohou zněškodnil pokus Antona Bělova, který střílel do poloodkryté branky. Úžasný zákrok.
18:00'
Mikko Koskinen se blýskl pěkným zákrokem. Střelu jednoho z domácích útočníků schoval do své pravé lapačky. Rozhodčí následně kotouč pošle do hry.
17:10'
Petrohrad se snaží přihrávkama na krátkou vzdálenost přejít až k brance soupeře, ale jeden z domácích obránců rozehrávku vypíchl a zakláda akci.
15:21'
Ofsajd domácí týmu. Hra se přesune doprostřed hrací plochy a rozhodčí puk vhodí do hry.
14:55'
Anton Bělov z levé strany nahodil puk na branku, domácí gólman si nekomplikoval život a kotouč si schoval do své lapačky. Bude se vhazovat.
13:40'
Andrej Makarov teď převedl několik úctyhodných zákroků. Ten poslední byl proti střele Iljy Kovalčuka, který mířil mezi betony, ale brankáře nepřekonal.
13:10'
Hosté byli velice blízko vyrovnávací brance. Jegor Rykov se ocitl naprosto osamocen před brankářem, ale svou následnou střelu umístil těsně nad horní tyč.
12:59'
Další přerušení hry. Petrohrad se snaží s výsledkem něco udělat, ale domácí brankář je zatím nezastavitelný a s ránou neměl nejmenší problém.
12:12'
12:00'
Andrej Nestrašil se snažil z pravé strany ohrozit branky, ale jeho rána byla zblokováná prvním obráncem. Domácí budou muset zakládat novou akci.
10:50'
I přesto, že domácí tým je v početní výhodě, tak si zatím nepřipravil žádné ohrožení branky. První minuta přesilovky je pryč.
10:12'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jevgenij Ketov – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).
09:40'
Jevgenij Ketov se poměrně snadno dostal až ke střele, ale brankář Andrej Makarov se na dnešní duel skvěle připravený a opět zasáhl.
08:50'
Domácí tým je v posledních chvílich velice aktivní a dostává favorita pod mírný tlak.
07:16'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
A máme tady menší překvapení. Vedení se ujímá outsider dnešního utkání. PAVEL PORJADIN napřáhl ke střele od modré čáry a jeho pumelice propálila vše, co jí stálo v cestě. Asistence: Ilja Arkalov, lexej Volgin.
07:10'
Ildar Šiksatdarov se obtočil hned kolem tři obránců a poté zvolil střelu mezi betony brankáře. Mikko Koskinen se nenechal nachytat a střelu zlikvidoval. Bude se opět vhazovat.
06:57'
Mikko Koskinen si nekomplikoval život a raději puk schoval do své lapačky. Po krátké pauze se bude vhazovat před hostující brankou.
06:10'
Hra se na chvíli uklidnila a hosté v poklidu kombinují u své vlastní branky.
05:30'
Vadim Šipačov se teď obětoval a položil své tělo na zem, aby zabránil střele jednoho z domácích útočníků. Na lavičce poté obdržel zasloužené uznání.
03:55'
Nižněkamsk se sice držel nějakou chvíli v útočné třetině, ale nepřipravil si žádné přímé ohrožení branky a hosté přechází do protiútoku.
03:30'
Další náznak nebezpečné šance Petrohradu. Andrej Makarov si připsal další úspěšný zákrok, následně se bude vhazovat před jeho svatyní.
02:50'
Ilja Kablukov lacině ztratil puk v útočné třetině a domácí se dostali do rychlého protiútoku. Alexandr Bryncev svou ránu následně poslal na vzdálenejší tyč, ale nemířil přesně a kotouč skončil těsně mimo.
02:10'
První ohrožení branky. Ilja Kablukov se snažil dorážet střelu od jednoho ze spoluhráčů, ale domáí brankář si vedl na jedničku a schoval kotouč do své lapačky.
01:40'
Petrohrad se postupně dostává do zápasu a nastěhoval se do útočné třetiny.
01:00'
Jegor Rykov se snažil zrychlit hru, ale jeho průniková přihrávka nenašla svého adresáta a skončila u domácích obránců.
00:18'
První zakončení nejproduktivnějšího hráče domácího celku Dana Sextona, jeho rána skončila v ochranné síti a bude se vhazovat.
00:01'

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (An. Makarov) – Piganovič, Gustafsson, Ugolnikov, Bryncev, Volgin, Šaripzjanov, Fazylzjanov – Sexton, Nestrašil, E. Galimov – Chajrullin, Jeglič, Rau – Zdunov, Šiksatdarov, Jakimov – Šafigullin, Porjadin, Arkalov – P. Kulikov.

SKA Petrohrad: Koskinen (Korobjov) – J. Jakovlev, A. Bělov, Chafizullin, Hersley, Rundblad, Rykov, Zub – Šipačov, Kovalčuk, Kalinin – Karpov, Altybarmakjan, Širokov – Barabanov, Koskiranta, Ketov – Tichonov, Kablukov..
SKA Petrohrad
Hosté si jedou tak trochu svoje a své soupeře v tabulce nechává daleko za sebou. Tým pouze jedinkrát zažil hořkost porážky, k tomu všemu má neuvěřitelné skóre 165:63. V posledním zápase se hráči ovšem hodně nadřeli, aby opět bodovali naplno. Petrohrad se utkal s Jokeritem a padlo celkem sedm branek. Tým v čele s Kovalčukem se ujal hned dvoubrankového vedení a Jokeritu se už povedlo pouze snížit. Nejproduktivnějších hokejistů by jsme v Petrohradě mohli.zmínit několik, hned tři jsou v top 6. Na absolutním vrcholu je již zmíněný Kovalčuk, který má pouze o bod víc než jeho kolega Gusev.
Neftěchimik Nižněkamsk
Domácí tým se drží na postupových příčkách a v tabulce mu patří šesté místo. Z třiceti sedmi utkání hráči slavili výhru v zálladni hrací době hned devatenáctkrát. V posledním duelu zmeřili síly s Kadaní a průběh byl opravdu vyrovnaný. V druhé třetine vítěznou braku vstřelil Piganovič. Nejproduktivnějším hráčem domácích je Dan Sexton, který si připsal sedm přesných zásahů a k tomu přidal.hned 34 asistencí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.