KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nižněkamsk : Soči - 24. listopadu 2017   17:00

Nižněkamsk
Nižněkamsk
20:43' Šaripzjanov (E. Galimov, Nestrašil)
1:3
(0:2, 1:0, 0:1)
Soči
Soči
03:59' Collins  (Chochlov) • 14:46' A. Ivanov  (Lapenkov) • 59:59' Collins  (O'Dell, Wellman)
Nižněkamsk
Kislov, Ibatulin – Judin, Bersenjov
Neftěchim Arena
4 075 diváků
Soči

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám hezký zbytek pátečního večera.
Československá stopa v utkání

Robin Hanzl (NIZ)
0+0, 0 střel, čas na ledě 18:52
Andrej Nestrašil (NIZ) 0+1, 5 střel, čas na ledě 19:38
Adam Polášek (SOC) 0+0, 1 střela, čas na ledě 22:50.
Střely na branku: 39 – 27.
Je dobojováno! Nižněkamsk byl téměř po celý zápas aktivnějším týmem, ze svých příležitostí ale vytěžil jednu jedinou branku a ta dnes nestačila na Soči, které mělo od čtvrté minuty náskok a ten udržel až do poslední minuty, kdy na konečných 3:1 pro hosty upravil skóre dvougólový Collins.
59:59'
Soči právě vstřelilo branku!
Vteřinu před sirénou zámořské trio hostů stihlo přidat pojistku na 3:1! Přes Wellmana a O´Della se puk dostal k SEANU COLLINSOVI a ten ho v časové tísni uklidil do prázndé branky. Asistence: Eric O´Dell, Casey Wellman.
59:28'
Soči odolává domácímu tlaku a už jen pár desítek vteřin ho dělí od cenných tří bodů.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:53'
Hra je přerušena a Nižněkamsk zákonitě využil možnost vzít si oddechový čas.
58:23'
Ilja Ježov odjel na střídačku a Neftěchimik se pokouší o vyrovnání v šesti proti pěti!
57:49'
Zdunov s Nestrašilem nechali zaskvět rozchytaného Šikina. Domácím na vyrovnání už moc času nezbývá.
57:13'
56:54'
Tahle početní výhoda se Nižněkamsku vůbec nedaří, Ščitov se již chystá na návrat do hry.
56:00'
Neftěchimik zaznamenal ve třetí periodě už třináct střel, v běžící přesilovce se však doposavad k ničemu nedostal.
55:13'
Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Ščitov – 2 min., držení protihráče).
54:38'
V útočném pásmu Nižněkamsku zahrozili Sexton a Jakimov, i jejich snaha skončila na brankáři soupeře.
53:20'
Ilja Ježov se po delší době protáhl při pokusech Chochlova a Laričeva, v obou případech kotouč dobře viděl a zasáhl.
52:47'
Mezi adepty o střelce vyrovnávající branky se zapojil i domácí obránce Alexandr Bryncev, jenže jeho střelu od modré gólman Soči vyrazil.
51:29'
A znovu v permanenci Šikin, do kterého namířili své střely Sorokin a Šaripzjanov. Domácí jsou v těchto sekundách jasně lepším týmem.
50:03'
Galimov se Sextonem přidali další zakončení, Šikin ale jenom potvrdil svůj dobrý výkon a udržel náskok svého celku.
49:15'
Nestrašilova formace se nastěhovala před hostující branku. Český útočník ani jeho kolega Avcin však vyrovnat nedokázali.
48:53'
Ježov si konečně sáhl na puk poté, co to na sebe vzal hostující kapitán Alexej Cvetkov. Jeho akce gólem ale neskončila.
47:10'
Soči po velmi dobrém závěru druhé třetiny spíše paběrkuje, za sedm minut třetí třetiny se nedostalo ani k jedné střele.
46:15'
Domácí se prokombinovali do další příležitosti, opět u toho byl Arkalov, ale ani teď nepropálil pozorného Šikina.
45:31'
Čekání na nějaký zajímavější moment ukončili až útočníci Nižněkamsku. Šikin nejprve vychytal Avcina a posléze i Arkalova.
44:44'
Ofsajd Neftěchimiku přerušuje hru a vhazuje se ve středním pásmu poblíž Šikinova brankoviště.
43:50'
Pokračuje velký boj o kotouč bez jakýchkoliv náznaků šancí. Oba gólmani už hodně dlouho čekají na nějaký ten zákrok.
42:42'
Ve třetí části se stále hraje bez střely na branku. Domácím se tak rychle krátí čas na vyrovnání.
41:37'
Soči během rozpůlené přesilové hry nedokázalo ani jednou vystřelit, teď už se znovu bojuje v plném počtu hráčů na obou stranách.
40:59'
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 23 – 22.
Je za námi také druhá třetina, která by se dala rozdělit na dvě zcela odlišné poloviny. V té první byl Nižněkamsk mnohem nebezpečnější a zaslouženě snížil po trefě Šaripzjanova. Od pěstního souboje mezi Sorokinem a Poláškem však začali dominovat hosté, kteří pálili na bránu Ježova ze všech pozic, ale svůj náskok 2:1 nenavýšili.
40:00'
39:28'
Arťom Čmychov a Jevgenij Lapenkov zasypali domácí klec sprškou střel, Ježov všechny čtyři střely ale zastavil!
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:59'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Zdunov – 2 min., podražení).
37:59'
Neftěchimik se vymanil z toho největšího tlaku ze strany Soči a sám se teď něco snaží vymyslet v útočném pásmu.
36:10'
Soči si vytvořilo snad první stálejší tlak, ze kterého třetí branku ale nevytěžili zakončující Mamkin a Cvetkov.
35:26'
35:02'
Až teď další dvě střely z delší vzdálenosti přidal finský zadák Jokipakka, ovšem Ježov bývalého hráče Dallasu nebo Calgary vychytal.
34:20'
Hosté rozehráli svou první přesilovou hru, zakončit zatím nedokázali, a tak Ježov zůstává na sedmi zákrocích.
33:26'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Emil Galimov – 2 min., hákování).
33:14'
Domácí posila z Omsku v podobě Erika Gustafssona to zkusila od modré, jenže Šikin na celou situaci dobře viděl a nenechal se překvapit.
32:06'
Zámořští hokejisté jsou v poslední době hodně vidět, tentokrát dostal prostor k zakončení Sexton a Šikin musel znovu zasahovat.
31:05'
Po několika minutách si zachytal také Ilja Ježov, který si poradil se střeleckým pokusem Alexeje Cvetkova.
30:15'
Šaripzjanov po změně stran vypálil už potřetí, on ani dorážející Volgin skulinku v postoji Šikina ale neobjevil.
29:39'
Pokračuje se v pěti na obou stranách. Do koncovky se prodral Ogurcov a pořádně protáhl Dmitrije Šikina v brance Soči.
28:08'
Diváky zvedla ze sedadel šarvátka mezi Alexandrem Sorokinem a českým obráncem Adamem Poláškem! Oba hráči vyfasovali trest na pět minut.
27:42'
O pár desítek sekund později nenašel recept na domácího brankáře ani kanadský legionář Eric O'Dell.
26:15'
O druhou hostující střelu ve druhé třetině se zasloužil Casey Wellman, avšak Ježov zakročil bez větších problémů.
25:28'
Domácí jsou nadále aktivnější, z čehož resultovala také střela Alexeje Volgina, ani on na podobě skóre ale nic nezměnil.
Dnešní utkání sleduje 4 075 diváků.
23:56'
S další ranou z domácích hokejek přispěchal Alexandr Avcin, jenomže Šikin byl znovu na místě a udržel těsné vedení Soči.
22:22'
Damir Šaripzjanov je při střelecké chuti, jeho další střela na sebe nenechala dlouho čekat, nicméně Šikin tentokrát zakročil.
21:45'
Na druhé straně zkusil odpovědět Michail Mamkin, ovšem na gólmana Nižněkamsku si nepřišel.
20:43'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Domácí vstřelili potřebný rychlý gól a vrací se do hry o body! Emil Galimov zakombinoval s Andrejem Nestrašilem, kotouč se následně dostal do míst, odkud vystřelil DAMIR ŠARIPZJANOV a zrušil čisté konto brankáře Šikina. Asistence: Emil Galimov, Andrej Nestrašil.
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 13 – 4.
Domácí tým měl v první třetině více ze hry, což bylo dáno především trojicí přesilových her. Soči se v nich ale ubránilo a vyučilo svého soupeře z efektivity, když ze čtyř střel dalo hned dva góly a zajistilo si tak slušný náskok.
20:00'
19:30'
V závěru úvodní části ještě hosty pozlobil Šiksatdarov, Soči zachránil až duchapřítomný zákrok Šikina.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:02'
17:30'
Poprvé o sobě dal vědět i český útočník Andrej Nestrašil, ani on s nepříznivým stavem z pohledu Nižněkamsku ale nic nesvedl.
16:54'
Domácí se během třetí přesilovky usadili v pásmu, Gustafsson brankáře Šikina ale nepřekonal.
16:02'
Vyloučení v týmu HK Soči (Svjatoslav Grebenščikov – 2 min., hákování).
14:46'
Tým z přímořského města odskakuje do dvoubrankového náskoku! Lapenkov výtečně zapracoval v obranném pásmu a po zisku kotouče se ocitl v přečíslení dvou na jednoho. Zakončení vzal na sebe a z pravého kruhu vystřelil do Ježova, který už neměl šanci proti snadné dorážce ANDREJE IVANOVA. Asistence: Jevgenij Lapenkov.
14:20'
Dvě střely od Volgina Šikin zastavil, stejně dopadly i pokusy Avcina či Šaripzjanova.
13:38'
Hraje se hodně bruslivý hokej ve slušném tempu, střel na branku však je hodně málo.
12:07'
Vedoucí celek už je znovu v plném počtu a po delší pauze může zkusit i zaútočit.
11:11'
Ani druhá početní výhoda se Neftěchimiku moc nedaří, tým Soči se bez větších starostí brání.
10:07'
Vyloučení v týmu HK Soči (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
09:28'
08:50'
Domácím se nedaří usadit v útočném pásmu a jejich přesilová hra se tím rychle krátí.
08:00'
Na začátku přesilovky zahrozil Arkalov, nicméně hostující brankář odolal a jeho spoluhráči vyhodili puk do bezpečí.
07:28'
Vyloučení v týmu HK Soči (Pavel Padakin – 2 min., sekání).
06:30'
V další šanci Neftěchimiku byl americký forvard Sexton, jeho střela však byla zablokovaná a až do sítě neprošla.
05:12'
Nižněkamsk mohl rychle odpovědět, pokus jednoho z domácích ale výborným zákrokem zneškodnil Šikin.
03:59'
Hosté jdou na konci čtvrté minuty do vedení! Ilja Chochlov to udělal vskutku parádně, když s pukem na holi objel velkou část útočného pásma a zpoza branky našel svého zámořského spoluhráče SEANA COLLINSE, na jehož přesně umístěnou střelu Ježov tentokrát nenašel odpověď. Asistence: Ilja Chochlov.
03:12'
První nebezpečnou akci si vypracovalo Soči, brankář Ježov svůj tým ale podržel a zatím nekapituloval.
01:28'
Úvod zápasu je hodně rozháraný, sice se nepřerušovalo, ale ani jeden z týmů zatím není schopen podržet puk po delší dobu.
00:01'

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (An. Makarov) – Gustafsson, Šaripzjanov (A), Bryncev, Ogurcov, Volgin, A. Sorokin, Fazylzjanov – E. Galimov (C), R. Hanzl, Sexton (A) – Jeglič, Nestrašil, Avcin – Šiksatdarov, Jakimov, Zdunov – Arkalov, P. Kulikov, Chajrullin.

HK Soči: Šikin (Barulin) – Chochlov, Jokipakka, Mamkin, Polášek, Ščitov (A), Čmychov, Pedan – Laričev, Cvetkov (C), Padakin – O'Dell (A), Collins, Wellman – Lapenkov, A. Ivanov, Chlopotov – Grebenščikov, Točickij, Šmeljov – Starkov.

Rozhodčí: Kislov, Ibatulin – Judin, Bersenjov.
HK Soči

Klub z dějiště posledních zimních olympijských her prohrál tři ze čtyř posledních zápasů a propadl se za pozice zaručují účast ve vyřazovacích bojích. S bilancí šestnácti výher a osmnácti porážek je Soči v Západní konferenci deváté, ovšem na šestý Spartak ztrácí jen dva body. Jak už bylo zmíněno, tak Soči se v posledních dnech příliš nedaří, po domácí prohře s Ufou odešlo bez bodu i z ledu CSKA Moskva, kde padlo v poměru 3:6.

Nejproduktivnější hráči:
1. Padakin – 26 bodů (7+19)
2. E. O´Dell – 22 bodů (8+14)
3. C. Wellman – 22 bodů (7+15)
Neftěchimik Nižněkamsk
Dnešní domácí celek se v tabulce nachází na třetí příčce a má docela proměnlivou formu. Z posledních pěti zápasů hráči dvakrát bodovali na plno, jednu urvalo vítězství v prodloužení a dvakrát soupeři podlehi. V poslední utkání tým doma uvítal Magnitogorsk a hráči si zastříleli. Domácí mužstvo zvítězilo 5:1, prosadil se i čech Andrej Nestrašil. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Dan Sexton, který vstřelil šest branek a k tomu přidal hned třiadvacet asistencí.